ثانیه
دقیقه
ساعت
روز
پرسودترین کانال سیگنال VIP جفت‌ارزها رایگان شد!

آموزش فارکس چقدر طول میکشد؟

آموزش فارکس چقدر طول میکشد؟

این سؤال که آموزش بازار فارکس چقدر طول می‌کشد، در ذهن بسیاری از افرادی است که می‌خواهند تجارت فارکس را شروع کنند. در پاسخ به این سؤال باید گفت یادگیری تجارت فارکس مدت مشخصی ندارد و به شرایط فردی وابسته است، اما متغیرهای زیادی نیز وجود دارند که بر سرعت یادگیری تأثیرگذارند.

همچنین راه‌هایی وجود دارد که به فرد کمک می‌کند منحنی یادگیری را بسیار سریع‌تر پشت سر بگذارد. واقعیت این است که بسیاری از مردم هرگز به‌طور واقعی تجارت‌کردن را یاد نمی‌گیرند. آنچه در این راه لازم است، بدانید این است که هرگز یادگیری را در این مسیر متوقف نکنید و همیشه به‌دنبال یادگیری نکات جدیدتر باشید. در این مقاله برخی از مهم‌ترین راهکارها برای موفق‌شدن در مسیر آموزش فارکس از مبتدی تا حرفه ای را بررسی کرده‌ایم.

تاثیر طرز فکر شما به عنوان معامله گر یا تریدر در یادگیری فارکس

حدود یک دهه گذشته، معامله‌گران بسیاری به بازار فارکس وارد و از آن خارج شده‌اند. یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌ها برای افراد موفق در تجارت فارکس، طرز فکر آن‌هاست. متأسفانه ما بیشتر با این سوء‌تفاهم به سمت بازار هدایت می‌شویم که سودآوری آسان است. همچنین به ما گفته می‌شود ثروتمندشدن ساده است و امری دور از انتظار نیست.

واضح است که این واقعیت درباره همه افراد صدق نمی‌کند؛ درواقع وقتی معامله‌گران به‌دنبال پول سریع و آسان هستند، درنهایت حساب خود را خراب می‌کنند؛ یکی از عواملی که همیشه نشان می‌دهد بیشتر معامله‌گران اگر در طول ماه تنها چند درصد سود کنند آن را آزاردهنده می‌دانند.

بیشتر معامله‌گران مبتدی به این موضوع ناچیز نگاه می‌کنند؛ با این حال معامله‌گران حرفه‌ای که به‌خوبی آموزش بازار فارکس را دیده‌اند و اطلاعات و استراتژی و همچنین ابزارهای بسیار بیشتری در اختیار دارند، کاملاً از آن راضی هستند؛ زیرا آن‌ها می‌دانند این وضعیت همیشگی نیست و خود را برای آن سرزنش نمی‌کنند؛ چون به روش حرفه‌ای خود اعتماد دارند، اما بیشتر معامله‌گران مبتدی و جدید که به‌خوبی آموزش ندیده‌اند، در این مواقع اعتمادبه‌نفس خود را از دست می‌دهند و ناراحت می‌شوند.

تاثیر طرز فکر شما به عنوان معامله گر یا تریدر در یادگیری فارکس

تجارت نیازمند صبر، استراتژی و البته آموزش است. موفقیت غیرممکن نیست، اما باید درک کنید در چه وضعیتی قرار دارید. شما با افراد حرفه‌ای معامله می‌کنید که سال‌ها مطالعه کرده‌اند و ابزارهای بسیار بیشتری از شما دارند؛ با این حال یک معامله‌گر مبتدی‌بودن نیز مزایایی دارد؛ زیرا می‌توانید خیلی سریع وارد یک موقعیت شده و از آن خارج شوید.

معامله‌گر مبتدی مانند کسی است که می‌خواهد 20 میلیون دلار ارز یا هر دارایی دیگری را جابه‌جا کند و موانعی برای اجرای سریع آن ندارد. اگر با این ذهنیت شروع کنید که بدانید کار زیادی در پیش دارید، اما در این میان پاداش‌های بزرگی ممکن است کسب کنید، این امر در آینده به‌خوبی به شما کمک خواهد کرد.

همچنین باید درک کنید که ضروری است «بازی را دوست داشته باشید» وگرنه بازنده خواهید شد. این مسیر برای کسانی که آن را دوست دارند، دشوار نبوده و بسیار ساده است. پشتکار برای کسانی که در حال انجام کاری هستند که واقعاً آن را دوست دارند، بسیار آسان‌تر است. اگر واقعاً عاشق تجارت نیستید، باید بدانید مقابله با فراز و نشیب‌های حرفه‌ای معامله‌گری بسیار دشوار خواهد بود.

یادگیری فارکس چقدر سخت است؟

یکی از نکات مهم درباره آموزش بازار فارکس این است که اطلاعات رایگان بسیاری درمورد آن در اینترنت موجود است؛ بنابراین شما می‌توانید اطلاعات زیادی را در سایت‌های مختلف پیدا کنید و به احتمال زیاد به‌عنوان یک مبتدی چندین استراتژی معاملاتی را امتحان کنید.

فراتر از این شما می‌توانید یک حساب آزمایشی باز کنید؛ به این معنا که نیازی به از دست دادن پول در این فرایند ندارید. این‌ها تنها بخشی از مزایای عمده برای تجارت فارکس است؛ برای مثال اگر می‌خواهید یاد بگیرید چگونه معاملات آتی را شروع کنید، می‌توانید از حساب‌های آزمایشی استفاده کنید.

با وجود اینکه آموزش بازار فارکس دشواری‌های خود را دارد و یادگیری آن هم ساده نیست، بیشتر معامله‌گران باتجربه باور دارند که بهترین روش‌های معاملاتی روش‌های به‌نسبت ساده هستند. در این باره یک ضرب‌المثل قدیمی وجود دارد که می‌گوید: «بهترین سیستم‌های معاملاتی را باید بتوان روی یک دستمال نوشت». شاید این کمی اغراق‌آمیز باشد، اما واقعیت این است که هرچه سیستم یا روش ساده‌تر باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که بتوانید در زمان مناسب آن را اجرا کنید.

یادگیری بازار فارکس چقدر سخت است؟

علاوه بر این، بزرگ‌ترین مشکلی که بسیاری از معامله‌گران در ابتدا باید بر آن غلبه کنند، «analysis paralysis» یعنی فلج تحلیلی است؛ به این معنا که آن‌ها متغیرها یا اندیکاتورهای زیادی را هم‌زمان تماشا می‌کنند تا بتوانند به‌سرعت تصمیم‌های معاملاتی خوبی بگیرند. ساده‌سازی در بیشتر موارد راهی برای کسب درآمد در درازمدت است؛ زیرا سردرگمی‌های زیادی را از بین می‌برد و تضمین می‌کند هیچ فرصتی را از دست ندهید.

استراتژی های معاملاتی خود را در حین یادگیری فارکس تست کنید

هنگام معامله در بازار فارکس یا هر بازار مالی دیگری موانع روانی بسیاری وجود دارد. هر چقدر هم که معاملات شما برنامه‌ریزی شده باشد، بازارها هر کاری که بخواهند انجام می‌دهند؛ به همین دلیل آزمایش مجدد سیستم‌های معاملاتی و درک شایستگی‌ها و ضعف‌های مربوط به یکی از بزرگ‌ترین مشاغل شما به‌عنوان یک معامله‌گر تبدیل خواهد شد.

برای تست پشتیبان یک سیستم، باید معاملات نظری را در شرایط بازار قرار دهید که بازدهی را که انتظار دارید شبیه‌سازی کند. می‌توانید این کار را به‌کمک پلتفرم‌های مختلف معاملاتی و موارد مشابه انجام دهید، یا می‌توانید به‌سادگی به نموداری از اقدامات تاریخی نگاه کرده و شبیه‌سازی کنید که معاملات شما در چند ماه یا چند سال آینده چگونه پیش می‌رود. با آزمایش مجدد سیستم، متوجه می‌شوید که بازده مورد انتظار شما در آینده چه خواهد بود؛ با این حال بیشتر مردم از این روش استفاده نمی‌کنند و به «پرش سیستم» تمایل دارند؛ به این معنا که با یک برنامه معاملاتی خاص ضرر می‌کنند و سپس به سیستم بعدی می‌روند.

برای مثال ممکن است سیستمی داشته باشید که در درازمدت با نرخ 60 درصد موفق عمل کرده و سالانه 35 درصد بازده داشته باشد؛ در این صورت باید بدانید سیستم نیز 40 درصد زمان را از دست می‌دهد؛ یعنی 40 درصد احتمال اینکه سه باخت پشت سر هم داشته باشید وجود دارد. اگر به سیستم خود ایمان ندارید، باید به‌دنبال بهترین سیستم بعدی باشید.

استراتژی های معاملاتی خود را در حین یادگیری فارکس تست کنید

این چرخه‌ای است که بسیاری از معامله‌گران جدید در آن قرار می‌گیرند؛ به این معنا که ممکن است با سیستمی مواجه شده باشند که طولانی‌مدت کار می‌کند، اما به‌سادگی به آن فرصت مناسبی نداده‌اند؛ در این صورت توانایی روانی و شناخت سیستم شما وارد عمل می‌شود؛ برای مثال برخی مواقع یک سیستم خاص ممکن است به‌خوبی کار نکند. شاید این سیستم در یک محیط پرطرفدار به‌جای یک محیط ادغام‌کننده، خیلی بهتر عمل می‌کند؛ بنابراین باید از قبل این موارد را تست کنید و آگاهی داشته باشید.

با توجه به آنچه گفته شد، ابتدا باید از یک حساب آزمایشی استفاده کنید؛ زیرا ریسک معامله سرمایه در یک حساب زنده براساس گمانه‌زنی یا روش جدیدی که در حال استفاده از آن هستید، بسیار گران است.

چگونه منحنی یادگیری آموزش بازار فارکس را تسریع کنیم؟

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات معامله‌گران جدید هنگام آموزش بازار فارکس این است که استفاده از تجربه معامله گران حرفه‌ای دیگر را نادیده می‌گیرند؛ برای مثال توییتر مملو از معامله‌گران باتجربه است که می‌توانند بینشی درباره چگونگی حرکت بازارها ارائه دهند؛ بنابراین هیچ بهانه‌ای برای یادنگرفتن بازارهای فارکس وجود ندارد؛ زیرا مقدار اطلاعات بازاری که به‌صورت رایگان در آنجا در دسترس قرار دارد، واقعاً شگفت‌انگیز است.

همچنین اگرچه بیشتر مردم می‌خواهند با عجله شروع به کسب درآمد کنند، هیچ راه میانبری دیگری جز یادگیری از کسانی که قبلاً آنجا بوده‌اند، وجود ندارد. این مورد عجیبی درباره معامله‌گران ارز است: آن‌ها انتظار دارند بتوانند وارد بازارهای فارکس شوند و فوراً موفق عمل کنند؛ مثل اینکه با حضور در بیمارستان انتظار داشته باشند یک پزشک عالی شوند.

برای تبدیل‌شدن به یک معامله‌گر در سطح جهانی نیاز به آموزش و تجربه قابل‌توجهی است؛ بنابراین نمی‌توانید به‌سادگی در آن قرار بگیرید؛ پس به‌دنبال منابع و مکان‌هایی باشید که سایر افراد قبلاً با استفاده از آن به موفقیت رسیده‌اند. این توصیه‌ای است که تمام افراد موفق به شما می‌کنند و درباره آموزش بازار فارکس نیز تفاوتی نخواهد داشت.

چگونه منحنی یادگیری آموزش بازار فارکس را تسریع کنیم؟

درحالی‌که هیچ میانبری وجود ندارد، گرفتن یک مربی یا یادگیری از یک متخصص می‌تواند به شما کمک کند تا از برخی مشکلاتی که به‌راحتی اجتناب می‌کنید، جلوگیری کنید. شما می‌توانید درباره چیزهایی مانند مدیریت پول، سیستم‌های معاملاتی، تحلیل بنیادی، نسبت ریسک به پاداش، چیزهایی مانند نسبت‌های شارپ برای اندازه‌گیری یک سیستم و غیره اطلاعات کسب کنید؛ به عبارت ساده‌تر شخصی که «از قبل آنجا بوده است» می‌تواند به شما کمک کند بسیاری از رایج‌ترین اشتباهات را انجام ندهید.

سخن پایانی

بزرگ‌ترین مشکل درباره این سؤال که آموزش بازار فارکس چقدر طول می‌کشد، این است که بدون در نظر گرفتن چارچوب‌ها پرسیده می‌شود؛ از این‌رو در پاسخ به این سؤال باید گفت از آنجا که هیچ دو تریدری قرار نیست یکسان کار کنند، مدت‌زمان این امر به عوامل مختلفی بستگی دارد. همچنین کسانی که سخت‌تر کار می‌کنند، نتایج بهتری خواهند گرفت.

با این حال یکی از مواردی که در این مسیر می‌تواند به شما کمک کند، مرور هر شب نمودارهاست. همچنین بررسی کلی نمودارها در آخر هفته و حتی بررسی نمودارهایی که ربطی به بازار فارکس ندارند، می‌تواند روند یادگیری شما را تسریع کند؛ با این حال اگر در حال یادگیری نحوه معامله با تحلیل تکنیکال هستید، نمودار و بازه زمانی اهمیتی در یادگیری شما ندارند، اما به‌طورکلی یافتن وب سایتی که فرصت‌های زیادی برای مطالعه اطلاعات و نمودارها در اختیار شما قرار دهد، پیشرفت شما را سرعت می‌بخشد.

این‌طور فکر کنید که اگر یک معامله‌گر متوسط هر روز به 10 نمودار نگاهی بیندازد، باید حداقل 30 نمودار را بررسی کنید؛ یعنی شما سه برابر سریع‌تر تجربه کسب می‌کنید. نکته دیگر این است که برخی معامله‌گران ذهن تحلیلی بسیار بیشتری از دیگران دارند. کسانی که آمار سیستم معاملاتی خود را درک می‌کنند، متوجه می‌شوند که به مرور زمان درآمد کسب خواهند کرد.

آن‌ها از مجموعه ضررهایی که تقریباً دیر یا زود خواهد آمد، متزلزل نخواهند شد؛ با این حال درک می‌کنند که اگر به سلاح خود بچسبند، درنهایت سود خواهند برد. علاوه بر این، آن‌ها خود را درگیر پریدن از یک سیستم به سیستم دیگر گیر نمی‌کنند، که قطعاً یک نگرش بازنده طولانی‌مدت است.

یکی از سخت‌ترین چیزهایی که می‌توان با آن کنار آمد این واقعیت است که معامله نباید بیش‌ازحد پیچیده باشد. عجیب است که فکر کنید وقتی برای اولین بار تجارت را شروع می‌کنید، از بسیاری جهات احتمالاً این امر بهترین گزینه برای کسب درآمد است؛ زیرا شما دچار عادت‌های بد نمی‌شوید یا ذهن خود را با جریان بی‌پایان سیستم‌های جدید یا تحلیل‌های بنیادی شلوغ نمی‌کنید.

وقتی چیزی را یافتید که کار می‌کند، دیگر نیازی نیست ذهن خود را با بار اضافی شلوغ کنید. یکی از بزرگ‌ترین حرف‌ها درباره تجارت این است که شما «برای زندگی‌کردن معامله می‌کنید، نه برعکس».

درنهایت اینکه به بازارها بیش‌ازحد فکر نکنید. اگر آن‌ها در حال حرکت به بالاتر هستند، در یک روند صعودی قرار دارند و تنها باید خریداری شوند. اگر آن‌ها به سمت پایین‌تر حرکت می‌کنند، به این معناست که شما باید به دنبال فروش باشید.

پرسش‌های متداول

آیا یادگیری معاملات فارکس سخت است؟

خیر؛ زیرا مکان‌های بسیار زیادی برای یادگیری تجارت وجود دارد و مکانیک معاملات لزوماً سخت نیست؛ با این حال این بدان معنا نیست که موفقیت آسان است.

چه مدت طول می‌کشد به تجارت مسلط شوید؟

تسلط بر هر چیزی سال‌ها طول می‌کشد که معمولاً به‌صورت 10 هزار ساعت بیان می‌شود، اما برای معامله‌گران فارکس تفاوتی نخواهد داشت؛ بنابراین به یاد داشته باشید که هیچ پاسخ روشنی وجود ندارد؛ درواقع هنر تجارت امری است که شما همواره به دنبال بهبود آن هستید.

چگونه می‌توان تجارت فارکس را سریع یاد گرفت؟

«سریع» یک اصطلاح نسبی خواهد بود. لازم نیست در این مورد سریع باشید، بلکه باید از آن مطلع شوید. شما بدون توجه به کاری که انجام می‌دهید، فراز و نشیب خواهید داشت و درنتیجه باید متوجه باشید که یادگیری آموزش بازار فارکس کاری نیست که به‌سرعت انجام دهید، بلکه کاری است که در طول زندگی و حرفه خود انجام می‌دهید.

به این مقاله امتیاز دهید
(۱۴۷ رای) ۴.۵
۱۲۳۴۵
ترتیبی که برای خواندن مقالات همه چیز در مورد فارکس به شما پیشنهاد میکنیم:
contract-size
اندازه قرارداد یا contract size چیست و چه استفاده‌ای در فارکس دارد؟
rebate
مفهوم ریبیت Rebate در بازار فارکس چیست؟ + بهترین بروکرهای فعال
free-margin
مفهوم فری مارجین یا free margin در فارکس چیست؟
deviation-in-forex
انحراف استاندارد یا deviation در فارکس چیست؟
pending-order
پندینگ اردر در فارکس چیست؟ آشنایی 0 تا 100 با Pendin order
equity
equity چیست؟ آموزش 0 تا 100 اکوئیتی در فارکس
what-is-bms
bms در فارکس چیست؟ 0 تا 100 آشنایی با کاربرد bms
what-is-drawdown
drawdown فارکس چیست؟ آموزش محاسبه و کنترل drawdown
bank-holiday
bank holiday در فارکس چیست؟ در زمان تعطیلات معامله کنیم؟
bid-ask
bid ask در فارکس| منظور از قیمت پیشنهادی و قیمت درخواستی چیست؟
retail-sales
شاخص خرده فروشی یا retail sales و تاثیر آن بر بازار فارکس
forecasting-forex-prices
پیش بینی قیمت های فارکس با هوش مصنوعی؛ از خیال تا واقعیت
how-much-money-do-i-need-to-trade-in-forex
برای ترید در فارکس چقدر پول احتیاج دارم؟
best-forex-strategies
بهترین استراتژی فارکس چیست؟ 10 مورد از مهمترین استراتژی های فارکس
1000-pip-climber
آموزش ربات معامله گر 1000 pip climber برای بازار فارکس
learning-forex
آموزش فارکس چقدر طول میکشد؟
forex-news
اخبار مهم در فارکس | چه اخباری را در فارکس دنبال کنیم؟
traders-lives
یک روز از زندگی یک تریدر؛ زندگی به سبک تریدرها!
forex-signal
سیگنال فارکس چیست + معرفی کانال تلگرامی معتبر سیگنال فارکس
backtest
چگونه در تریدینگ ویو بک تست بگیریم؟
pmi
شاخص PMI چیست؟ کاربرد PMI در فارکس
nfp
شاخص NFP چیست و چه اهمیتی در بازار فارکس دارد؟
risk-management-in-forex
مدیریت ریسک در فارکس؛ رمز و رازها را از زبان بهترین تریدرهای فارکس بشنوید
effect-of-interest-rates-on-the-forex
تاثیر نرخ بهره بر بازار فارکس؛ چگونگی و اهمیت این تاثیر
forex-in-iran
فارکس در ایران؛ قانونی و حلال یا غیر قانونی و حرام؟
edge
لبه معاملاتی در فارکس (Edge Trading) به چه معناست؟
prop-trading-co
معرفی بهترین شرکت های پراپ تریدینگ برای ایرانیان
proprietary-trading
پراپ تریدینگ چیست؟ | بهترین سایت های پراپ تریدینگ برای ایرانیان
ninjawolf
معرفی و آموزش ربات NinjaWolf؛ یکی از بهترین ربات های فارکس
crypto-or-forex
ارز دیجیتال یا فارکس؟ تفاوت و شباهت در چیست؟ کدام بهتر است؟
swap-forex
سواپ در فارکس چیست و چگونه محاسبه می شود؟
forex-account-types
تفاوت انواع حساب فارکس در چیست؟ از کدام حساب استفاده کنیم؟
superbatman
معرفی و آموزش ربات سوپر بتمن (Super Batman)
best-forex-traders
با 10 مورد از بهترین تریدرهای فارکس آشنا شوید
forex-mistakes
رایج ترین اشتباهات معامله گران فارکس؛ بررسی موردی 13 خطا
expert-eagle
آموزش ربات عقاب؛ بهترین اکسپرت فارکس
forex
بازار فارکس چیست و چگونه در فارکس معامله کنیم؟
vigas-robot
ربات اسکلپر ویگاس؛ آموزش و نحوه استفاده
forex-successful-trader
تریدرهای موفق فارکس، 10 مورد از الگوهای معامله گران کارکشته بازار
margin-in-forex
آموزش معاملات مارجین در فارکس
forex-economic-calendar
تقویم اقتصادی فارکس چیست و چه کاربردی دارد؟
bubble-in-forex
حباب در فارکس چیست؟ معروفترین حباب های قیمتی در فارکس
forex-kill-zone
کیل زون فارکس یا Forex Kill Zone چیست؟
4step-guide-making-sure-your-broker-legit
بروکرهای کلاهبردار فارکس [8 روش تشخیص + لیست کامل بروکرها]
forex-trading-sessions
سشن‌ های فارکس چیست؟
forex-account
آموزش کامل نحوه ثبت نام در فارکس
top-up-forex-with-webmoney
نحوه شارژ حساب فارکس با وب مانی [آموزش تصویری و مرحله به مرحله]
market-execution
Market Execution یا اجرای بازار معاملات فارکس چیست؟
avoid-margin-call
چگونه در فارکس کال مارجین نشویم؟
types-of-forex-trading
انواع معاملات در فارکس | راهنمای انجام معاملات فارکس
forex-working-hours
ساعت کار فارکس؛ بهترین ساعات ترید در فارکس
lot-in-forex
لات در فارکس چیست؟ [انواع Lot در فارکس + نحوه و فرمول محاسبه]
spread-in-forex
اسپرد در فارکس (Spread)؛ کارمزد پنهانی در بازار فارکس
forex-psychology
روانشناسی فارکس؛ آموزش مدیریت احساسات در معامله
types-charts-forex
انواع نمودار در فارکس [نحوه خواندن + کاربرد هرکدام از آنها]
forex-podcast
پادکست آموزش فارکس؛ 6 مورد از بهترین پادکست های فارکس
best-time-to-trade-in-forex
بهترین زمان معامله در فارکس چه زمانی است؟
supply-and-demand
آموزش معامله در نواحی عرضه و تقاضا
pip-calculator
ماشین حساب ارزش پیپ (Pip)
what-is-traded-in-forex
مفهوم جفت ارز در فارکس؛ در بازار forex چه چیزی معامله می شود؟
forex-scams
انواع روش های کلاهبرداری‌ در بازار فارکس
forex-market-players
بازیگران بازار فارکس (Forex) چه کسانی هستند؟
forex-advantages
مزایای بازار فارکس نسبت به بقیه بازارهای مالی چیست؟
experts
آموزش اکسپرت نویسی
forex-support-and-resistance
سطح حمایت و مقاومت در فارکس