امکان فعالیت در بازار فارکس محدود به ترید روی جفت ارزها نیست بلکه فعالان این بازار می توانند دارایی های دیگری ازجمله شاخص ها، فلزات گران بها و… را نیز معامله کنند. ربات های معامله گر در بازار فارکس معمولاً برای انجام معاملات روی جفت ارزها طراحی شده اند. ما در این مقاله قرار است ربات اسکلپر ویگاس که یک ربات طراحی شده برای طلا و نقره است را به شما معرفی کنیم و چگونگی استفاده از آن را شرح دهیم.

درحقیقت با نصب ربات، شما می توانید با کمک یک استراتژی قوی و در بهترین زمان ها و البته بدون محدودیت، معاملاتی را ثبت کرده و به سود برسانید. یکی از مزایای استفاده از این ابزار، بررسی 24ساعتۀ آن روی بازار است تا به محض پیداکردن شرایط مناسب باتوجه به استراتژی خود، معامله را باز کرده و یا ببندد. ربات ها احساس ندارند و بنابراین فشار روحی و استرس روی معاملات آن ها تأثیر نمی گذارد؛ بنابراین، درصورتی که رباتی را به درستی انتخاب کنید، آن ربات ظرفیت این را دارد که بالاترین سود ممکن را براساس یک استراتژی برای شما به دست آورد.

ربات اسکلپر ویگاس چیست؟

همان طورکه از نام این ربات پیداست، فعالیت آن به صورت اسکلپینگ است؛ یعنی معاملاتی کوتاه با سود کم که به واسطۀ تعدد معاملات در یک بازۀ زمانی، می تواند سود خوبی را به تریدر بدهد. ربات اسکلپر Vigas برای معامله روی طلا و نقره طراحی شده است. در استراتژی این ربات از اندیکاتور استفاده نشده است. این ربات رایگان نیست و شما برای دریافت آن باید مبلغی را پرداخت کنید؛ البته براساس گفته های تیم ارائه دهندۀ ربات، خرید آن را می توان به عنوان یک سرمایه گذاری در نظر گرفت. هرچند توصیه می شود اگر قصد خرید این ربات را دارید، حتماً آن را به طور کامل بررسی کنید و در صورت امکان از کسانی که پیش از این ربات را تهیه کرده و استفاده کرده اند،در رابطه با عملکرد آن سؤال بپرسید.

ربات اسکلپر ویگاس چگونه کار میکند؟

شما می توانید عملکرد ربات اسکلپر ویگاس را در تصویر پایین ببینید؛ همان طورکه در نمودار مشاهده می شود، این ربات گاهی سودساز بوده و گاهی معاملاتی را با ضرر بسته است. حقیقت این است که ربات مثل یک تریدر قوی است که استراتژی معاملاتی مناسبی دارد اما تفاوتی که با تریدرهایی همچون ما دارد، این است که خستگی و یا احساس ترس و طمع برای ربات ها معنایی ندارد. هیچ تریدری حتی بهترین آن ها نیز در همۀ معاملات به سود نمی رسند اما مهم این است که برآیند معاملات یک تریدر مثبت باشد. همان طورکه در نمودار می بینید، خط صعودی ای که با شیب ممتد به سوی بالا رسم شده است، برآیند عملکرد مثبت این ربات را در طول استفاده از آن نشان می دهد. در این تصویر، کاربر 200 دلار واریز کرده است که پس از مدتی، ربات با کسب 44 دلار و 53 سنت به کاربر سود رسانده است که بسیار عملکرد خوبی است. البته شما می توانید پیش از خرید از تیم پروژه درخواست کنید تا بک تست این ربات را برای بازۀ طولانی به شما ارائه دهند تا مطمئن شوید که نیاز شما را برآورده می کند.

با وجود تمام توضیحات ارائه شده، تیم توسعه دهندۀ ربات مدعی هستند که حداقل سود ماهانه که کاربران می توانند از این ربات انتظار داشته باشند، 15 الی 45درصد است.

ویژگی های ربات اسکلپر ویگاس چیست؟

 • ربات با زبان MQL طراحی شده است.
 • کاربران برای نصب این ربات به متاتریدر 4 نیاز دارند.
 • برای استفاده از ربات اسکلپر Vigas در زمان افتتاح حساب باید نوع حساب خود را ECN و یا ECN Pro انتخاب کنید.
 • این ربات برای انجام معامله به طور تخصصی روی طلا و نقره طراحی شده است.
 • در استراتژی این ربات از اندیکاتور استفاده نشده است.
 • تریدهای این ربات به صورت کاملاً خودکار انجام می شوند.
 • امکان اعمال مدیریت سرمایه، حد سود و حد ضرر روی این ربات وجود دارد.
 • کاربرانی که ربات اسکلپر ویگاس را تهیه می کنند، باید به فکر تهیۀ سرور مجازی هم باشند.
 • پس از تهیۀ این ربات، امکان استفاده از آن روی حساب های ایجادشده از هر بروکری وجود دارد.
 • تعداد کاربرانی که می توانند از این ربات استفاده کنند، نامحدود است.
 • حداقل سود قابل پیش بینی توسط این ربات 15 الی 45درصد به صورت ماهانه است.
 • پس از خرید این ربات تا سه ماه امکان برخورداری از پشتیبانی برای شما محفوظ است.
 • با خرید ربات اسکلپر Vigas، نصب و راه اندازی آن به صورت رایگان توسط تیم پروژه انجام می شود.
 • این ربات را می توان در دستۀ ربات هایی با ریسک متوسط در نظر گرفت.

ربات اسکلپر ویگاس از کدام اندیکاتورها استفاده می کند؟

در استراتژی به کارگرفته شده در این ربات هیچ اندیکاتوری استفاده نمی شود؛ درعوض، ربات برای انجام معاملات دنبال شکست محدوده های سقف و کف است. زمانی که شکست تأیید شود و درواقع قیمت کمی از محدودۀ شکست فاصله بگیرد، ربات اقدام به بازکردن معاملات می کند. برای تنظیم حد سود و تضمین دریافت بیش ترین سود ممکن از روند، از روش تریلینگ استاپ استفاده می شود.

ربات اسکلپر ویگاس مختص چه تایم فریمی است؟

ربات درحقیقت یک استراتژی معاملاتی است که به صورت خودکار اجرا می شود؛ پس امکان استفاده از آن روی هر دارایی و در هر تایم فریمی وجود دارد اما آیا نصب و استفاده از ربات در همۀ تایم فریم ها سود یکسانی را برای کاربران به ارمغان می آورد؟ خیر، باید بدانید که ربات اسکلپر ویگاس برای استفاده در تایم فریم یک ساعته طراحی شده است و در این حالت بیش ترین بازدهی را برای کاربران دارد.

ربات اسکلپر ویگاس برای ترید کدام جفت ارزها مناسب است؟

البته که امکان استفاده از هر رباتی روی همۀ دارایی های قابل معامله در بازار وجود دارد اما همان طورکه پیش از این نیز به آن اشاره کردیم، باید بدانید که هر ربات با هدف ترید روی یک یا چند دارایی خاص طراحی می شود. ربات اسکلپر ویگاس نیز از این قاعده مستثنی نیست و این ربات به طور تخصصی برای معامله روی طلا و نقره طراحی و عرضه شده است.

شرایط مدیریت سرمایۀ ربات اسکلپر ویگاس چگونه است؟

مدیریت سرمایه در این ربات به صورت کاملاً خودکار انجام می شود که بسیار کارآمد است؛ با این حال، اگر کاربری قصد داشته باشد که تنظیمات شخصی خود را بر این ربات اعمال کند، می تواند از تنظیم دستی مدیریت سرمایه برای ربات استفاده کند.

حداقل سرمایه برای راه اندازی ربات اسکلپر ویگاس چقدر است؟

افرادی که اقدام به خرید ربات اسکلپر ویگاس می کنند، برای استفاده از ربات باید حداقل مبلغ 150 دلار را به حساب خود در بروکر واریز کنند؛ البته در زمان بررسی هزینه هایی که باید برای استفاده از ربات در نظر بگیرید، سرور مجازی و خرید ربات را نیز لحاظ کنید. در زمان نگارش این مقاله، قیمت خرید ربات 5.90.000 تومان است.

آموزش نحوۀ نصب و راه اندازی ربات

زمانی که شما ربات را تهیه کنید، نصب و راه اندازی آن به صورت رایگان توسط تیم سازندۀ ربات انجام می شود اما درصورتی که خودتان قصد نصب و راه اندازی ربات را داشته باشید، می توانید مراحلی که در ادامه خواهیم آورد را انجام دهید تا بتوانید از ربات استفاده کنید و به سود برسید.

در قدم اول باید فایل رباتی که خریداری کرده اید را دانلود کرده و سپس کپی کنید. حالا برنامۀ متاتریدر را باز کنید. در برنامۀ متاتریدر از نوار بالای صفحه روی تب File کلیک کنید و سپس از زیرمنویی که برای شما باز می شود، گزینۀ Open Data Folder را انتخاب کنید.

پس از انتخاب گزینۀ Open Data Folder در مرحلۀ پیش، پنجرۀ جدیدی برای شما باز خواهد شد که از میان فولدرهای مختلف در آن باید MQL4 را انتخاب کنید و سپس با انتقال به مرحلۀ بعد، این بار Experts را انتخاب کنید؛ زیرا قرار است اکسپرت یا ربات اسکلپر ویگاس را درون آن قرار دهید. پس از کلیک روی فولدر Experts و بازشدن آن باید فایل رباتی که در مرحلۀ اول کپی کرده بودید را اینجا و در میان دیگر اکسپرت ها قرار دهید.

در این مرحله ربات اسکلپر ویگاس به متاتریدر اضافه می شود و بهتر است یک بار برنامه را ببندید و دوباره باز کنید و سپس باقی مراحل را ادامه دهید. برنامۀ متاتریدر را باز کرده و به بخش Navigator بروید، روی علامت + در کنار گزینۀ Expert Advisors کلیک کنید تا بتوانید ربات های متاتریدر خود را مشاهده کنید.

روی ربات اسکلپر Vigas کلیک راست کرده و از منویی که برای شما باز می شود گزینۀ Attach to a chart را انتخاب کنید.

تنها کاری که باقی می ماند، این است که تنظیمات این ربات را به گونه ای انجام دهید که اجازه داشته باشد تمام موقعیت های پیش آمده را برای شما معامله کند. برای این کار، در پنجرۀ جدیدی که با کلیک روی گزینۀ Attach to a chart در مرحلۀ پیش باز می شود، مطمئن شوید که دو مورد Allow Live Trading و Allow DLL imports فعال هستند و سپس روی گزینۀ OK کلیک کنید. توجه داشته باشید که برای رسیدن به این بخش باید تب Common از نوار بالای صفحه را انتخاب کرده باشید.

نتیجه گیری

ربات های معامله گری بسیار زیادی در سطح اینترنت وجود دارند که برای ترید روی دارایی های مختلفی طراحی شده اند. ربات اسکلپر ویگاس یکی از ربات های معامله گری در بازار مالی فارکس است که به صورت تخصصی برای معامله روی طلا و نقره طراحی شده است. برای استفاده از ربات های معامله گر باید آن را به خوبی بررسی کرده و نظرات افرادی که از آن استفاده کرده اند را نیز بشنوید. در صورت معتبربودن ربات و درصورتی که از عملکرد گذشتۀ آن راضی باشید، می توانید به خرید آن فکر کنید. ما در این مقاله سعی کردیم ربات اسکلپر Vigas را بررسی کنیم و نصب و استفاده از آن را شرح دهیم.