شمایی که تصمیم به مطالعه ی این مطلب گرفته اید به احتمال زیاد قصد دارید به تازگی فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال را شروع کنید، به شما تبریک می گوییم، دنیای ارزهای دیجیتال یک دنیای جدید است که امکان سود بردن از آن از طرق مختلف برای شما فراهم است. در این مقاله ما سعی داریم تا به صورت قدم به قدم و خیلی ساده نحوه ی خرید ارزهای دیجیتال را به شما آموزش دهیم. البته فعالیت در بازارهای مالی و علی الخصوص بازار ارزهای دیجیتال به خرید و فروش ختم نمی شود، بلکه بهتر است شما با شرکت در یک کلاس آموزش ارز دیجیتال چه به صورت حضوری و یا آنلاین اطلاعات خود را در خصوص ماهیت ارزهای دیجیتال، تحلیل نمودارهای قیمتی و دیگر موارد بالا ببرید تا خود به این مهارت برسید که کدام رمزارز را در چه زمانی و با چه قیمتی بخرید و در چه زمانی به فروش برسانید.

آموزش خرید ارز دیجیتال

اما به سراغ مبحث اصلی این مقاله یعنی خرید ارز دیجیتال برویم، برای خرید ارزهای دیجیتال ممکن است چندین راه پیش پای شما باشد که اصلا نباید روش های نامتعارف را انتخاب کنید. به عنوان مثال ممکن است برخی از ارزهای بسیار شناخته شده همچون بیت کوین را بتوانید حتی از برخی کانال های تلگرام هم خریداری کنید که البته توصیه نمی شود. بهترین جایی که می توانید ارز دیجیتال موردنظر خود را خریداری کنید صرافی ارز دیجیتال است و به همین دلیل بهتر است با بهترین صرافی ارز دیجیتال برای ایرانیان آشنا باشید. این نکته را هم باید اضافه کنیم که برای فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال نیاز به حضور فیزیکی در هیچ مکانی را ندارید و همانند ماهیت آنچه خرید و فروش می کنید، فعالیت شما نیز وابسته به اینترنت و دنیای دیجیتال است.

آنچه باید پیش از ورود به بازار بدانید

بازار ارزهای دیجیتال یک بازار مالی نسبتا جدید است که کار خود را با پیدایش بیت کوین در سال 2009 آغاز کرد. ارزهای دیجیتال یا کریپتوکارنسی ها ماهیت فیزیکی ندارند یعنی شما اگر ارزی مانند بیت کوین را بخرید، سکه دریافت نخواهید کرد، درواقع اصلا هیچ سکه ای در این بازار وجود ندارد و اطلاعات شما در کیف پول دارایی شما را نشان می دهد.

تحلیل بازار

شما برای آنکه یک ارز دیجیتال را بخرید باید بتوانید ابتدا نمودار آن را تحلیل کنید. برای آنکه بتوانید سود خوبی در بازار ارزهای دیجیتال کسب کنید باید به دو نوع تحلیل مسلط باشید که اگر در بازارهای مالی دیگر فعال بوده باشید می توانید از اطلاعات پیشین خود نیز استفاده کنید.

تحلیل تکنیکال

برای انجام تحلیل تکنیکال شما با استفاده از یک سری الگو و ابزار و پیاده سازی آن بر روی نمودار قیمتی، آینده ی قیمت رمزارز را پیش بینی می کنید. به زبان ساده با توجه به گذشته ارز دیجیتال، آینده ی آن را حدس می زنید که بسیار به شما در کسب سود کمک خواهد کرد.

تحلیل بنیادی

رمزارزها زمانی که معرفی می شوند یک وایت پیپر را هم ارائه می دهند که در آن به توصیف اهداف و موارد بنیادی رمزارز می پردازند، شما با مطالعه وایت پیپر و کسب اطلاعات پیرامون رمزارز مورد نظر می توانید تحلیل بنیادی را انجام دهید. معمولا کسانی که قصد سرمایه گذاری بلند مدت را دارند باید توجه ویژه ای به تحلیل بنیادی رمزارز داشته باشند.

سرمایه گذار ارز دیجیتال کیست؟

معمولا کسانی که یک ارز دیجیتال را خریداری کرده و فارغ از صعود و نزول مقطعی آن، رمزارز را برای مدت طولانی نگه داری می کنند و از بالا رفتن قیمت ارز دیجیتال سود کسب می کنند به عنوان سرمایه گذار ارزهای دیجیتال شناخته می شوند و معمولا سود خوبی هم کسب می کنند. استفاده از تحلیل بنیادی برای سرمایه گذاران ضروری است.

معامله گر یا تریدر ارز دیجیتال کیست؟

اما معامله گر یا تریدر (Trader) ارزهای دیجیتال معاملات خود را برای مدت طولانی باز نگه نمی دارد و با انجام معاملات بیشتر برای مدت کوتاه تر سعی در کسب سود دارد. تحلیل تکنیکال بسیار برای این گروه از فعالان بازار ارزهای دیجیتال کاربردی است.

ساعت انجام معاملات در بازار ارزهای دیجیتال

انجام معامله در بازار ارزهای دیجیتال 24 ساعته و در طول 7 روز هفته ممکن است. با این وجود در برخی ساعات انجام معامله به خاطر نقدینگی بالاتر راحت تر است. شما با توجه به رفتار ارز دیجیتالی که قصد معامله بر روی آن را دارید، باید بهترین زمان را انتخاب کنید.

نوسانات در بازار ارزهای دیجیتال

بهتر است پیش از ورود سرمایه به بازار ارزهای دیجیتال به دقت نمودارهای قیمتی را بررسی کنید. سود 1000 درصد در بازار ارزهای دیجیتال حتی در مدت نسبتا کوتاه، غیرممکن نیست. درواقع همین سودهای نجومی بسیاری را به این بازار کشانده است، کسانی که تصور می کنند بدون دانش و فقط با انجام معاملات می توان سودهای هنگفت کسب کرد.

دوستان نوسانات در بازار ارزهای دیجیتال بسیار شدید هستند، همان طور که ممکن است سود خوبی را کسب کنید، به همان اندازه ممکن است متضرر هم بشوید، پس مدیریت سرمایه را فراموش نکنید.

انتخاب بهترین رمزارزها

بیش از 9000 ارز دیجیتال وجود دارند که روز به روز بر تعداد آنها افزوده می شود، بررسی تمام ارزهای دیجیتال به عمر کوتاه ما قد نمی دهد و اصلا نیاز نیست. شما برای فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال بهتر است در بهترین زمان، معاملاتی بر روی ارزهای دیجیتال شناخته شده داشته باشید. ارزهای دیجیتالی که حجم معاملات نسبتا بالایی داشته باشند و در رتبه های بالا قرار گرفته باشند.

برای شناسایی ارزهای دیجیتال بزرگ و شناخته شده می توانید به وبسایت بسیار مشهور کوین مارکت کپ (CoinmarketCap) مراجعه کنید و ارزهای دیجیتال لیست شده بر اساس بزرگی بازار رمزارز مورد نظر را مشاهده کنید. بیت کوین همیشه اولین رمزارز بوده است.

همان طور که مشاهده می کنید در حال حاضر بیت کوین، اتریوم، کاردانو، تتر به ترتیب 4 ارز دیجیتال مورد توجه بازار هستند. البته این ترتیب می تواند تغییر کند، قیمت لحظه ای و تمام اطلاعات مورد نیاز را می توانید در این وبسایت مشاهده کنید.

آلت کوین چیست؟

بیت کوین اولین ارزدیجیتال جهان به عنوان پادشاه رمزارزها نیز شناخته می شود، به باقی ارزهای دیجیتال به جز بیت کوین، آلت کوین گفته می شود به عبارت دیگر هر ارز دیجیتالی که بیت کوین نباشد، آلت کوین است.

استیبل کوین چیست؟

استیبل کوین به ارز دیجیتالی اشاره دارد که یک پشتوانه دارد، این پشتوانه می تواند ارز فیات یک کشور باشد، طلا باشد و یا حتی سهام یک شرکت. به عنوان مثال تتر با نماد UDST یک استیبل کوین بسیار پرکاربرد است با پشتوانه دلار آمریکا. ارزش استیبل کوین همیشه برابر یک دلار آمریکا است.

کلاه برداری در بازار ارزهای دیجیتال

بازار ارزهای دیجیتال یک بازار مالی جهانی است که افراد از سراسر دنیا با سطوح اطلاعاتی مختلف در آن فعال هستند، بازار ارزهای دیجیتال یک بازار غیرمتمرکز است، به زبان ساده دولت یا سازمان خاصی بر روی آن کنترلی ندارد که بسیار خوب است و یک نقطه قوت برای این بازار به حساب می آید، اما این آزادی باعث شده است که سودجویان و کلاه برداران از ناآگاهی عامه ی مردم در خصوص بازار، سرمایه ی آنها را از بین برده و خود سود هنگفتی کسب کنند. بهترین راه برای آنکه درگیر کلاه برداران نشوید این است که اطلاعات خود را بالا ببرید، از منابع معتبر برای دسترسی به پلتفرم و ابزار مورد نیاز خود استفاده کنید و اطلاعات خود را در اختیار شخص یا سازمانی دیگر قرار ندهید.

آنچه برای خرید ارز دیجیتال نیاز دارید

 1. اینترنت پرسرعت
 2. کیف پول
 3. صرافی معتبر

در ادامه به تفصیل راجع به موارد ذکر شده بحث خواهیم کرد.

1. اینترنت پرسرعت

در ابتدا باید بدانید که شما برای فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال و خرید و فروش ارزهای خود حتما باید به اینترنت پرسرعت دسترسی داشته باشید. سرعت بالا از آن جهت مهم است که در صورتی که اینترنت شما سرعت مناسبی نداشته باشد، انتقال اطلاعات (درخواست خرید و فروش) در زمان مناسب و قیمت تعیین شده انجام نمی پذیرد.

2. کیف پول

انتخاب یک کیف پول معتبر برای دارایی های شما اولین قدم برای شروع فعالیت در این بازار است. شما برای دارایی های خود که ارز فیات هستند یک حساب در بانک دارید، کیف پول ارز دیجیتال درواقع مثل یک حساب بانکی عمل می کند و شما برای ارسال، دریافت و نگه داری ارزهای دیجیتالی که خریداری کرده اید به آن نیاز خواهید داشت.
شما می توانید یکی از انواع مختلف کیف پول را بنا بر سرمایه و تشخیص خود تهیه کنید.

انواع کیف پول ارز دیجیتال

 • کیف پول سخت افزاری

این کیف پول ها یک ابزار سخت افزاری هستند که به فلش مموری های رایج نیز شباهت دارند. اگر دارایی های زیادی دارید و قصد دارید سرمایه گذاری بلند مدت داشته باشید، کیف پول سخت افزاری بهترین انتخاب برای شما است، البته این کیف پول ها قیمت نسبتا بالایی دارند.

کیف پول سخت افزاری لجر (Ledger) و ترزور (Trezor) دو کیف پول سخت افزاری بسیار شناخته شده هستند.

 • کیف پول کاغذی

کیف پول های کاغذی به شما اجازه می دهند که کلیدهای عمومی و خصوصی که عملکرد شماره حساب در حساب بانکی شما را دارند، پرینت بگیرید. و درواقع کاغذ پرینت گرفته شده به عنوان کیف پول شما عمل می کند. از آنجایی که نگه داری کاغذ چندان ساده نیست، استفاده از این نوع کیف پول خیلی توصیه نمی شود.
BitAddress.org کیف پول کاغذی مخصوص ارسال، دریافت و نگه داری ارز دیجیتال بیت کوین است.

Myetherwallet.com کیف پول کاغذی برای ذخیره ی اتریوم و ارسال و دریافت آن است.

LiteAddress.org نیز یک کیف پول کلغذی است که برای نگه داری و ارسال و دریافت لایت کوین طراحی و ارائه شده است.

 • کیف پول دسکتاپ

کیف پول های دسکتاپ درواقع برنامه های کامپیوتری هستند که می توانید آنها را از منابع معتبر دانلود کنید. اکثر کیف پول های دسکتاپ رایگان هستند. اگر سرمایه چندان بالایی ندارید کیف پول های نرم افزاری نیز برای شما مناسب هستند.
اکسودوس (Exodus)، کوینومی (Coinomi)، اتمیک (Atomic)

 • کیف پول موبایل

کیف پول های موبایل، اپلیکیشن های موبایلی هستند که باز هم باید از منابع معتبر دانلود شوند. کیف پول تراست ولت یکی از محبوب ترین و شناخته شده ترین کیف پول های موبایلی است که در نسخه های اندروید و IOS ارائه شده است.
کیف پول موبایلی کونومی نیز یک نمونه دیگر کیف پول های موبایلی است که البته دارای نسخه ی دسکتاپ هم هست و به طور کلی جز دسته ی کیف پول های گرم قرار می گیرد.

 • کیف پول آنلاین

کیف پول های آنلاین به دلیل آنکه بر روی فضای ابری اجرا می شوند، به شما این امکان را می دهند که بر روی هر سیستمی و از هر کجا به آن دسترسی داشته باشید. چیزی شبیه به Google Drive، اما این نوع کیف پول ها بسیار برای هکرها وسوسه انگیز هستند، از این رو سعی کنید از کیف پول های آنلاین استفاده نکنید.
وبسایت Blockchain.com یکی از پلتفرم هایی است که می توان از کیف پول آنلاین آن استفاده کرد.

 • پس در اولین قدم سعی کنید با توجه به هدف و میزان سرمایه ی خود یکی از انواع کیف پول ها را انتخاب کنید. فراموش نکنید که هر کدام از کیف پول ها انتخاب کردید، آن را از یک منبع معتبر تهیه کنید.
 • فراموش نکنید هر کیف پول گروهی از ارزهای دیجیتال را ساپورت می کند و شما باید پیش از انتقال ارز دیجیتال از صرافی به کیف پول خود مطمئن شوید که کیف پول شما، ارز دیجیتالی که خریده اید را پشتیبانی می کند.

3. انتخاب صرافی ارز دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال به زبان خیلی ساده پلتفرمی است که به شما امکان خرید، فروش و تبدیل ارزها را می دهد. البته هیچ صرافی محض رضای خود این کار را نمی کند و در قبال خدماتی که به شما ارائه می دهد از شما کارمزد دریافت می کند که باید حتما به میزان آن توجه کرد.

صرافی ایرانی

شما می توانید بیت کوین یا ارزهای دیجیتال دیگر را از صرافی های داخلی هم بخرید.

در میان صرافی های ایرانی می توان نوبیتکس، والکس، آبان تتر و تبدیل را نام برد. برای فعالیت در هر کدام از این صرافی ها کافی است وارد وبسایت صرافی شده در آن ثبت نام و احراز هویت را انجام دهید.

برای نمونه: آموزش ترید در صرافی نوبیتکس

چطور با تخفیف کارمزد در نوبیتکس ثبت نام کنیم؟

برای ثبت نام و استفاده از صرافی نوبیتکس، کد تخفیف کارمزد معاملاتی را با وارد کردن کد 104429 در قسمت ریفرال (referral)، هدیه بگیرید.
برای شروع از لینک زیر وارد شوید:

همین الان در صرافی نوبیتکس ثبت نام کنیدثبت نام

 

1. همان طور که در تصویر مشاهده می کنید برای ثبت نام در صرافی نوبیتکس می توانید به راحتی با وارد کردن ایمیل، انتخاب یک گذرواژه (پسورد) و وارد کد دعوت (در صورتی که آن را داشته باشید)، کلیک بر روی کادر که مشخص می کند شما انسان هستید و نه یک ربات و پذیرش قوانین و مقررات و در نهایت کلیک بر روی گزینه ی ثبت نام کار شما به انتها می رسد.

2. اما کد دعوت چیست؟ کد دعوت که در صرافی های خارجی با عنوان کد ریفرال (Refferal Code) از آن یاد می شود، عبارتی است متشکل از تعدادی حرف و عدد انگلیسی که در صورتی که آن را در مرحله ی ثبت نام وارد کنید، معاملات شما با تخفیف انجام می شوند، به عبارت دیگری کارمزد شما با تخفیف محاسبه خواهد شد.

3. پس از ثبت نام در صرافی بهتر است احراز هویت را نیز انجام دهید.

به عنوان مثال در صرافی نوبیتکس همان طور که مشاهده می کنید مراحل یکی یکی برای شما مشخص شده است. تلفن همراه، کارت شناسایی، اطلاعات بانکی، آدرس و تلفن و تایید هویت.

4. خوبی صرافی های ایرانی این است که به زبان فارسی هستند و امکان اشتباه در حین ثبت نام در آنها کمتر است. با این حال اگر در این مرحله دچار سردرگمی شدید می توانید با مشاهده ی “راهنمای تصویری” که در تصویر نیز مشخص کرده ایم ویدئو آموزشی در این خصوص را مشاهده کرده و ابهامات احتمالی را برطرف کنید.
ثبت نام و احراز هویت در تمام صرافی های ایرانی تقریبا یکسان است.

5. اگر قصد خرید بیت کوین یا ارزهای دیجیتال دیگر موجود در صرافی ایرانی را داشته باشید می توانید با شارژ ریالی حساب خود در صرافی به وسیله کارت بانکی خود هم اقدام به خرید ارز دیجیتال مورد نظر خود بکنید.

6. کافی ست وارد پنل کاربری خود شده و با انتخاب ارز دیجیتال موردنظر خودتان، اقدام به خرید ارز دیجیتال بکنید. به قیمت و میزان کارمزد نیز توجه داشته باشید.

مراحل خرید ارز دیجیتال از صرافی ایرانی به صورت خلاصه:

 • انتخاب صرافی
 • ثبت نام در صرافی
 • احراز هویت در صرافی
 • شارژ حساب کاربری با استفاده از حساب بانکی (ریال)
 • خرید ارز دیجیتال
 • انتقال ارز دیجیتال خریداری شده به کیف پول

صرافی خارجی

اما چنانچه قصد فعالیت در یک صرافی خارجی را داشته باشید و بخواهید که ارز دیجیتال خود را از صرافی های خارجی مثل بایننس یا کوکوین بخرید نیز در قدم اول باید یک حساب در یک صرافی ایرانی باز کنید و ریال خود را به ارز دیجیتال مثل تتر یا همان دلار دیجیتالی، تبدیل کرده و آنگاه به صرافی خارجی منتقل کنید تا بتوانید در صرافی خارجی معاملات خود را انجام دهید.

در صرافی های خارجی معمولا فعالیت برای مبالغ بالا بدون انجام احراز هویت امکان پذیر نیست، با این حال هستند صرافی هایی که شما بتوانید مثلا معاملات زیر 1000 دلار را بدون احراز هویت نیز انجام دهید.

شاید به نظر شما عجیب باشد، اما افراد زیادی هستند که با هدف معامله گری یا ترید، ابتدا در یک صرافی ایرانی ریال خود را به تتر تبدیل می کنند و با انتقال تتر به صرافی خارجی معاملات وسیع تری را آنجا انجام می دهند.

معمولا کارمزد معاملات در صرافی های شناخته شده خارجی کمتر است، و امکان انجام انواع معاملات (معاملات فیوچرز) در صرافی های خارجی وجود دارد، در حالی که در صرافی های ایرانی معمولا تنها امکان خرید و فروش ارز دیجیتال وجود دارد.

از طرف دیگر ممکن است یک سرمایه گذار یا معامله گر قصد خرید ارز دیجیتال را داشته باشد که در صرافی ایرانی که حساب دارد لیست نشده باشد.

هر صرافی معمولا یک سری ارز دیجیتال را لیست می کند که البته ممکن است در طول زمان ارزهای بیشتری را نیز لیست کند، لیست کردن ارز دیجیتال در صرافی به این معناست که آن صرافی ارز دیجیتال مورد نظر را دارد. یعنی اگر یک صرافی بیت کوین را لیست نکرده باشد به این معناست که شما نمی توانید بیت کوین را از آن صرافی بخرید، تا زمانی که صرافی بیت کوین را لیست کند و درواقع به لیست ارزهای موجود خود اضافه کند.

به هر حال پس از ثبت نام در صرافی و شارژ حساب کاربری خود، با توجه به نوع صرافی، می توانید به راحتی در پنل کاربری خود اقدام به خرید ارز دیجیتال بکنید.

به عنوان نمونه: آموزش ترید در صرافی کوینکس

چطور با تخفیف کارمزد در کوینکس ثبت نام کنیم؟

بدون نیاز به «vpn» و «vps» وارد صرافی کوینکس شوید و خرید و فروش خود را انجام دهید. می توانید با وارد کردن کد تخفیف «ghx3r» در قسمت ریفرال «referral» هدیه کاهش هزینه کارمزد معاملاتی را از ما بگیرید.
برای شروع از لینک زیر وارد شوید:

همین الان در صرافی کوینکس ثبت نام کنیدثبت نام

 

به عنوان مثال در صرافی کوینکس، پس از آنکه حساب خود را شارژ کردید، (یعنی تتر یا هر ارز دیگری را به آن انتقال دادید) می توانید با جستجوی ارز دیجیتالی که قصد خرید آن را دارید اقدام به خرید کنید.

شما برای خرید باید قیمتی که می خواهید صرافی در آن قیمت ارز دیجیتال را برای شما بخرد را مشخص کنید. قیمت ارزهای دیجیتال به صورت لحظه ای تغییر می کند. باید قیمت مورد نظر خود را برای صرافی مشخص کنید.

همچنین مشخص کردن میزان ارزدیجیتالی که می خواهید بخرید ضروری است، به عنوان مثال اگر قصد خرید اتریوم را دارید می خواهید یک واحد بخرید یا 0.1 واحد یا هر میزان دیگر.

در نهایت با کلیک بر روی گزینه ی سبز Buy BTC کلیک می کنید و کار به پایان می رسد.

البته در این تصویر چون هدف خرید بیت کوین بوده است، روی کادر خرید و فروش BTC نوشته شده است و این بخش می تواند متغیر باشد یا در بعضی صرافی ها ممکن است تنها کلمات BUY و SELL به معنای خرید و فروش دیده شوند.

 • BTC نماد ارز دیجیتال بیت کوین است. بهتر است کم کم با نمادهای اختصاری ارزهایی که با آنها کار می کنید آشنا شوید.

نکته ای که در مورد صرافی های خارجی باید به آن توجه کرد این است که متاسفانه به دلیل تحریم های موجود، فعالیت در خیلی از صرافی های خارجی با محدودیت مواجه است. یعنی شما نمی توانید به راحتی از ایران در آنها فعالیت کنید و برای فعالیت در این صرافی ها باید از VPN یا VPS که آی پی شما را تغییر می دهد استفاده کنید.

با تمام اینها اگر صرافی به هویت ایرانی شما پی ببرد ممکن است دارایی شما را بلوکه کند و یا با تعیین مدتی کوتاه به شما اجازه خروج دارایی تان را بدهد.

معرفی برترین صرافی های خارجی:

البته صرافی های خارجی خوبی هم هستند که شما به راحتی و با هویت ایرانی و IP خودتان بتوانید به راحتی در آنها فعالیت کنید. صرافی های خارجی کوکوین (Kucoin) و کوینکس (CoinEx) در این دسته قرار می گیرند.

صرافی بایننس یک صرافی خارجی با امکانات بسیار عالی است که متاسفانه نه تنها برای ایرانیان که برای بسیاری از مردم در دیگر کشورها نیز فعالیت در بایننس را ممنوع کرده است.

از دیگر صرافی های خارجی می توان صرافی کوکوین (Kucoin) و صرافی کوینکس (CoinEx) را نام برد که نیاز به VPN یا VPS و درواقع تغییر IP ندارند که عملکرد بسیار خوبی هم دارند.

از صرافی های خارجی که برای فعالیت در آنها باید به عنوان یک ایرانی (با IP ایران) محدودیت وجود دارد و باید حتما از یک VPN یا VPS استفاده کنید نیز می توان اوکی اکسچنج (OKEX) و صرافی کوین بیس پرو (Coinbase Pro) را نام برد.

مراحل خرید ارز دیجیتال از صرافی خارجی به صورت خلاصه:

 • انتخاب یک صرافی معتبر ایرانی
 • ثبت نام در صرافی ایرانی
 • احراز هویت در صرافی ایرانی
 • شارژ حساب کاربری با ریال در صرافی ایرانی
 • خرید تتر و یا ارز دیجیتال دیگر با استفاده از ریال در صرافی ایرانی
 • انتخاب یک صرافی معتبر خارجی
 • ثبت نام و احراز هویت در صرافی خارجی
 • انتقال ارز دیجیتال خریداری شده (معمولا تتر) به یک صرافی خارجی
 • خرید ارز دیجیتال موردنظر در صرافی خارجی
 • انتقال ارز دیجیتال خریداری شده در صرافی خارجی به کیف پول

انتخاب صرافی یکی از مهمترین مراحل فعالیت شما در بازار ارزهای دیجیتال است که اگر به درستی انتخاب نشود ممکن است کل دارایی خود را از دست بدهید.

مواردی که در زمان انتخاب صرافی باید به آنها توجه کرد:
 • مدت زمان فعالیت صرافی (سابقه)
 • میزان حجم مبادلات روزانه در صرافی
 • میزان کارمزد معاملات
 • بازخورد کاربران صرافی
 • بررسی ارزهای دیجیتال لیست شده در صرافی (آیا صرافی امکان خرید ارز دیجیتالی که قصد خرید آن را دارید برای کاربران خود مهیا کرده است؟)

اهمیت آموزش برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال

هدف تمام کسانی که وارد بازارهای مالی مثل بازار ارزهای دیجیتال می شوند، فارغ از نوع فعالیت شان، کسب سود از بازار است. برای اینکه بتوانید به صورت مستمر در بازار ارزهای دیجیتال به سود برسید باید اطلاعات خود را بالا برده و دانش لازم را در این زمینه کسب کنید، در غیر اینصورت نمی توانید امیدوار باشید که در تمام روزهای بازار به سودهای خوبی برسید.
استفاده از دانش و تجربه ی کسانی که پیش از شما در بازار ارزهای دیجیتال فعال بوده و کارنامه ی خوبی دارند می تواند مسیر موفقیت را به شما نشان دهد.
دوره آموزش ارز دیجیتال خانه سرمایه یکی از منابع آموزش عالی برای کسب دانش و اطلاعات مورد نیاز برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال است. دانش و تجربه ی اساتید این دوره موفقیت دانش آموختگان دوره را تضمین می کند.

دوره آموزش ارز دیجیتال خانه سرمایه

سرفصل های دوره ارز دیجیتال خانه سرمایه به صورت کاملا جامع و کاربردی طراحی شده است تا دانش آموختگان دوره به هرآنچه برای کسب سود در بازار ارزهای دیجیتال نیاز دارند دسترسی داشته باشند، تمام این ها با پشتیبانی در هر لحظه در طول دوره، شما را از هر منبع دیگر بی نیاز می کند.
خبر خوب اینکه به محض ثبت نام در دوره شما به مطالب دسترسی نامحدود خواهید داشت و می توانید برای چندین بار مطالب را مرور کنید تا به مهارت کافی برای فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال برسید.

و در نهایت باید به این موضوع اشاره کنیم که پس از اتمام دوره و شرکت در آزمون دو مرحله ای، در صورتی که بتوانید آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارید، مدرک معتبر و بین المللی سازمان فنی حرفه ای را نیز دریافت خواهید کرد.

سخن آخر

در این مطلب سعی داشتیم مراحل خرید ارز دیجیتال را قدم به قدم و به زبان ساده بیان کنیم، انجام خرید و فروش در بازار ارزهای دیجیتال شاید برای کسی که تجربه ای در این زمینه ندارد سخت به نظر برسد اما اینطور نیست و شما با انجام مراحل کفته شده می توانید به راحتی اقدام به خرید ارزهای دیجیتال بکنید.
نکته ی بسیار مهمی که باید به آن توجه کنید این است که خرید و یا فروش ارز دیجیتال کار زمان بری نیست و بسیار سریع انجام می شود، اما شما اگر بخواهید از انجام معاملات خود سود کسب کنید باید دانش تحلیلی خود را ارتقا دهید و اطلاعات خود را روزانه بالا ببرید.

سوالات متداول

بله، در صورتی که شما اقدام به خرید ارز دیجیتال از یک صرافی ایرانی بکنید می توانید با استفاده از حساب بانکی خود و شارژ حساب کاربری در صرافی، ارز دیجیتال موردنظر خودتان را با استفاده از ریال بخرید.

خیر، برخی از ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین قیمت بسیار بالایی دارند و امکان خرید یک واحد آن برای افراد زیادی غیرممکن است که خوشبختانه امکان خرید بخشی از یک واحد بیت کوین نیز برای کاربران فراهم شده است.

انتخاب کیف پول، پیدا کردن صرافی معتبر، ثبت نام و احراز هویت در صرافی، شارژ حساب در صرافی و خرید ارز دیجیتال.

بله، صرافی ها برای هر حساب کاربری یک کیف پول هم اختصاص می دهند اما توصیه ی اکید می شود که دارایی های خود را به هیچ عنوان در صرافی نگه داری نکنید. صرافی ها دائما در خطر هک شدن، یا به طور کلی مشکلات دیگر قرار دارند. دارایی شما در کیف پول امن تر است.

خیر، ارزهای دیجیتال همان طور که از اسمشان پیداست دیجیتالی هستند و ماهیت فیزیکی ندارند. ارزش دارایی های شما به صورت دیجیتالی در کیف پول شما ثبت می شود.