Lines_Background
۱۰۰ دلار درآمد روزانه
00روز
00ساعت
00دقیقه
00ثانیه
شرکت در وبینار
لوگو خانه سرمایه

مقایسه بهترین صرافی‌ های ارز دیجیتال خارجی برای ایرانیان (تیر 1403)

تاریخ به روزرسانی:
به نظر 0 کاربر خانه سرمایه
پیشنهاد خانه سرمایه
LL
رتبه 1
Lbank(ال بانک)
یک صرافی بین المللی و معتبر
4.72
366 رای ثبت شده
LL
رتبه 1
کاربردی آسان
CC
رتبه 2
Coinex(کوینکس)
یکی از قدیمی ترین و بهترین صرافی های خارجی ارز دیجیتال برای ایرانی ها
4.75
459 رای ثبت شده
CC
رتبه 2
BB
رتبه 3
Bitunix(بیت یونیکس)
4.6
175 رای ثبت شده
BB
رتبه 3
TT
رتبه 4
Toobit(صرافی توبیت)
4.4
151 رای ثبت شده
TT
رتبه 4
EE
رتبه 5
Exolo(اکسولو)
4.2
206 رای ثبت شده
EE
رتبه 5
XX
رتبه 6
XT.Com(ایکس تی دات کام)
4.1
171 رای ثبت شده
XX
رتبه 6
BB
رتبه 7
BingX(بینگ‌ ایکس)
بیش از ۸۰ درصد ایرانی‌ها از این صرافی استفاده می‌کنند
3.5
363 رای ثبت شده
BB
رتبه 7
MM
رتبه 8
MexC(مکسی)
این صرافی حجم معاملات بسیار بالایی دارد و فعلا با ایرانی های بدون مشکل کار می کند
3.13
181 رای ثبت شده
MM
رتبه 8

اولین قدم برای ورود به دنیای بزرگ ارزهای دیجیتال، داشتن حساب در یک صرافی ارز دیجیتال است.به همین دلیل افراد تازه وارد به دنبال انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتالی خارجی و ایرانی هستند تا بتوانند با خیال راحت معاملات خود را در آن انجام دهند. تفاوت صرافی‌های خارجی و ایرانی در چیست؟ اگر شما فردی هستید که می‌خواهید ارز دیجیتالی را بخرید و با نگهداری آن سود کنید، می‌توانید از صرافی‌های ایرانی استفاده کنید. در بهترین صرافی های ارز دیجیتال ایرانی امکان واریز و برداشت ریالی برای افرادی که در صرافی احراز هویت شده‌اند، فراهم است و نیازی به تبدیل دارایی خود ندارند. اما اگر فردی هستید که می‌خواهید از امکانات بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال خارجی استفاده کنید و به معاملات فیوچرز (آتی) و مارجین تریدینگ هم دسترسی داشته باشید، باید از صرافی‌های ارز دیجیتال خارجی استفاده کنید.
ما در این مقاله به بررسی صرافی‌های ارز دیجیتال خارجی می‌پردازیم و این امکان را برای شما فراهم می‌کنیم تا بتوانید با ثبت نام از طریق لینک خانه سرمایه، تخفیف کارمزد در صرافی‌های مختلف را دریافت کنید.

بهترین صرافی ارز دیجیتال خارجی برای ایرانیان و بدون تحریم

در سال‌های گذشته، تعداد صرافی‌های ارز دیجیتال خارجی به بیش از ۲۵۰ صرافی رسیده و روز به روز شاهد اضافه شدن صرافی‌های جدید به این لیست هستیم.در نتیجه انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال خارجی برای ما ایرانیان کاری دشوار است و از طرفی تعداد صرافی‌هایی که با ایرانیان همکاری می‌کنند, اندک است. حضور ایران در لیست تحریم‌های بین‌المللی سبب شده بسیاری از صرافی‌ها، ریسک همکاری با ایرانیان را به تن نخرند و ترجیح می‌دهند خدماتی به ایرانیان ارائه ندهند.
در این بین صرافی‌های معتبری هستند که با ایرانیان همکاری می‌کنند و فعالیت در این صرافی‌ها، نیازی به احراز هویت اجباری ندارد.صرافی‌های زیر، صرافی‌های بدون تحریمی هستند که به ایرانیان خدمات می‌دهند:

 • صرافی ال بانک
 • صرافی کوینکس
 • صرافی بیت یونیکس
 • صرافی توبیت
 • صرافی اکسلو
 • صرافی XT.Com

صرافی ال بانک (LBank)

صرافی ال بانک (LBank) یکی از صرافی‌های معتبر و قدیمی در حوزه ارزهای دیجیتال است که از سال 2016 فعالیت خود را آغاز کرده است. این صرافی خدمات متنوعی از جمله معاملات اسپات، فیوچرز، وام‌دهی، و استیکینگ ارائه می‌دهد. ال بانک با پشتیبانی از بیش از 200 ارز دیجیتال و تعداد زیادی جفت ارز، به کاربران امکان می‌دهد تا به راحتی و با هزینه‌های کم به معامله بپردازند. برای کاربران ایرانی، این صرافی محدودیتی در استفاده ندارد و امکان انجام معاملات بدون احراز هویت تا سقف معینی وجود دارد، اما برای برداشت‌های بزرگتر نیاز به احراز هویت است.

صرافی کوینکس (CoinEx)

صرافی کوینکس (CoinEx) در سال 2017 تأسیس شده و یکی از صرافی‌های بین‌المللی محبوب به شمار می‌رود. این صرافی با ارائه خدماتی نظیر معاملات اسپات، فیوچرز، وام‌دهی و مارجین تریدینگ توانسته است جایگاه مناسبی در بین کاربران پیدا کند. کوینکس از تعداد زیادی از ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌کند و رابط کاربری ساده‌ای دارد. کاربران ایرانی می‌توانند بدون محدودیت از خدمات این صرافی استفاده کنند و برای معاملات تا سقف معینی نیازی به احراز هویت ندارند. با این حال، برای برداشت‌های بیشتر نیاز به احراز هویت است.

در ادامه به بررسی ویژگی‌های مهم این صرافی می‌پردازیم.

 • امکان پشتیبانی فارسی: همانطور که در بخش قبل گفته شد صرافی کوینکس مشکلی با ارائه خدمات به ایرانیان ندارد و حتی امکان چت فارسی برای پشتیبانی از مشکلات کاربران فراهم شده است.
 • معاملات فیوچرز و یا اهرم دار: کاربران می‌توانند با وام گرفتن وجوه از CoinEx، معاملات خود را با اهرم افزایش دهند.
 • کارمزد پایین : هزینه استفاده از خدمات این صرافی نسبت به صرافی‌های خارجی کمتر است و شما می‌توانید با کارمزد پایین تر از خدمات این صرافی بهره‌مند شوید.

برای مطالعه بیشتر درباره صرافی کوینکس و دریافت لینک ثبت نام با تخفیف کارمزد، مقاله ثبت نام در صرافی کوینکس را مطالعه کنید.

صرافی بیت یونیکس (Bitunix)

صرافی بیت یونیکس (Bitunix) یک صرافی بین‌المللی با تمرکز بر ارائه خدمات متنوع در حوزه ارزهای دیجیتال است. این صرافی با پشتیبانی از تعداد زیادی ارز دیجیتال و ارائه خدماتی نظیر معاملات اسپات و فیوچرز، توانسته است جایگاه خوبی در بازار کسب کند. کاربران ایرانی می‌توانند از خدمات این صرافی استفاده کنند و انجام معاملات بدون احراز هویت تا سقف معینی امکان‌پذیر است. با این حال، برای برداشت‌های بزرگتر نیاز به احراز هویت است.

صرافی توبیت (Toobit)

صرافی توبیت (Toobit) یکی از جدیدترین پلتفرم‌های معاملات ارز دیجیتال است که خدمات متنوعی از جمله معاملات اسپات، فیوچرز، مارجین و استیکینگ ارائه می‌دهد. توبیت با پشتیبانی از بیش از ۱۰۰ ارز دیجیتال، تلاش می‌کند تا نیازهای مختلف کاربران را برآورده سازد. این صرافی به کاربران ایرانی خدمات‌رسانی می‌کند و امکان انجام معاملات بدون احراز هویت تا سقف معینی وجود دارد. برای برداشت‌های بزرگتر، نیاز به احراز هویت است. امنیت بالا، کارمزدهای پایین و رابط کاربری ساده از ویژگی‌های بارز این صرافی است.

صرافی اکسلو (Exolo)

صرافی اکسلو (Exolo) یک پلتفرم معاملاتی تازه‌وارد در دنیای ارزهای دیجیتال است که با هدف ارائه خدمات معاملاتی سریع و امن طراحی شده است. این صرافی از بیش از ۵۰ ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند و خدماتی نظیر معاملات اسپات، فیوچرز و مارجین را به کاربران ارائه می‌دهد. اکسلو امکان انجام معاملات بدون احراز هویت را نیز فراهم کرده است، اما برای برداشت‌های بیشتر از سقف معین، کاربران باید مراحل احراز هویت را تکمیل کنند. یکی از نقاط قوت این صرافی، کارمزدهای رقابتی و پشتیبانی ۲۴ ساعته آن است.

صرافی XT.Com

صرافی XT.Com یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین صرافی‌های جهانی است که از سال 2018 فعالیت خود را آغاز کرده است. این صرافی انواع خدمات معاملاتی از جمله معاملات اسپات، فیوچرز، مارجین و استیکینگ را به کاربران ارائه می‌دهد و از بیش از ۳۰۰ ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند. XT.Com به کاربران ایرانی خدمات ارائه می‌دهد و امکان انجام معاملات بدون احراز هویت تا سقف معینی را فراهم کرده است. برای برداشت‌های بزرگتر، نیاز به احراز هویت است. این صرافی به خاطر امنیت بالا، کارمزدهای مناسب و پشتیبانی ۲۴ ساعته مورد توجه قرار گرفته است.

صرافی BingX

صرافی BingX، یکی از 10 صرافی برتر جهان است که در سال 2018 تاسیس شده و تعداد کاربران آن بیش از 10 میلیون کاربر تخمین زده می‌شود. شما می‌توانید در ادامه، با ثبت نام از طریق لینک خانه سرمایه، تخفیف در کارمزد معاملات را دریافت کنید.

ویژگی‌های صرافی Bingx به شرح زیر است :

 • قابلیت دمو تریدینگ: این صرافی برای کسانی که نیاز به کسب تجربه در بازار ارزهای دیجیتال را دارند، امکان معامله بر اساس پول مجازی را در نظر گرفته است. این معاملات از طریق ارز دیجیتال مجازی VST انجام می‌گیرد.
 • امکان کپی تریدینگ: این صرافی برای کسانی که وقت و دانش معامله را ندارند، قابلیتی در نظر گرفته است که در آن افراد می‌توانند با متصل کردن حساب خود  به تریدرهای با تجربه تر کسب سود کنند.
 • معاملات فیوچرز یا اهرم دار: شما می‌توانید با استفاده از معاملات فیوچرز صرافی Bingx، مبلغی بیشتر از سرمایه خود را از صرافی قرض گرفته و در معاملات اهرم دار از آن بهره‌مند شوید.

امکانات صرافی های ارزهای دیجیتال

در حال حاضر صرافی های دیجیتالی بسیار زیادی در حال فعالیت هستند، افراد می توانند بر اساس نیازها و شرایط خود انتخاب مناسبی از میان آنها داشته باشند. از طرفی، تنوع پلتفرم های معاملاتی سبب شده تا حفظ مشتریان و جذب افراد جدید به چالشی برای صرافی های دیجیتالی تبدیل شود. ازاین رو، صرافی های معتبر و حرفه ای همواره به دنبال ارائه امکانات جدید و جذاب تری هستند.

در این میان معمولاً صرافی های دیجیتالی خارجی نسبت به صرافی های ایرانی در ارائه امکانات جدید و رابطه کاربری مناسب پیشرو هستند. به عنوان مثال، پنل معاملاتی فیوچرز، معاملات اهرم دار، سوشال تریدینگ، کپی تریدینگ، ربات تریدینگ و… امکاناتی هستند که تنها در صرافی های خارجی یافت می شوند.

زبان پشتیبانی شده در صرافی های دیجیتالی

بازار ارزهای دیجیتال نیز درست مانند سایر بازارهای مالی و موضوعات تخصصی از کلمات، عبارات و اصطلاحات اختصاصی و تخصصی تشکیل شده است. برای آنکه بتوانید به درستی از امکانات صرافی استفاده کرده و معاملات خود را ثبت کنید، لازم است با این اصطلاحات آشنا باشید. از آنجایی که صرافی های خارجی از زبان فارسی پشتیبانی نمی کنند، باید حداقل با کلمات و اصطلاحات رایج انگلیسی آشنایی داشته باشید.

واریز و برداشت ارز فیات در صرافی های دیجیتالی

واریز و برداشت انواع ارزهای دیجیتال و استیبل کوین ها در تمام صرافی های دیجیتالی در دسترس کاربران قرار دارد. برخی صرافی ها برای بهبود رابط کاربری خود و سهولت کار معامله گران در وب سایت خود، گزینه ای را تحت عنوان واریز و برداشت ارز فیات اضافه کرده اند. بر اساس این روش، کاربران می توانند از طریق کارت اعتباری، سیستم wire و حساب بانکی، حساب کاربری صرافی خود با ارزهای فیات پشتیبانی شده شارژ کنند.

به دلیل عدم همکاری بانک های خارجی با بانک های ایرانی، این امکان برای کاربران ساکن ایران وجود ندارد، در نتیجه امکان واریز و برداشت ریالی یا دلاری برای کاربران ایرانی وجود ندارد. خوشبختانه صرافی های ایرانی از واریز و برداشت ریالی پشتیبانی می کنند؛ بنابراین، اگر بخواهید از طریق واریز ریالی اولین خرید رمز ارز خود را ثبت کنید، می توانید از طریق یک صرافی ایرانی اقدام کنید.

از کجا بفهمیم صرافی دیجیتالی قانونی و امن است؟

صرافی های دیجیتالی نیز مانند هر کسب و کار معتبر دیگر، باید پیش از هر چیزی مجوزهای لازم را از کشور مبدأ اخذ کنند. معمولاً اغلب صرافی های دیجیتالی خارجی در کشورهای همچون سنگاپور، مالت، آلمان، انگلیس، کانادا و… به صورت قانونی ثبت شده اند. پس از ثبت قانونی، صرافی ها موظف به انجام اقدامات لازم جهت حفاظت از دارایی های مشتریان خود خواهند شد.

صرافی های دیجیتالی معتبر همچون باینسس، کوکوین، بای بیت، کوینبیس، کراکن و… در یکی از کشورهایی که راه اندازی استارتاپ های مربوط به کریپیتوکارنسی در آنجا مجاز است، به عنوان یک کسب و کار قانونی ثبت شده اند. افراد می توانند با یک جستجوی ساده در گوگل به تیم توسعه، بنیانگذاران و سایر اطلاعات مربوط به صرافی دسترسی پیدا کنند.

صرافی های دیجیتالی قابل اعتماد برای حفظ امنیت مشتریان و حفاظت از دارایی های آنها استانداردها و ممیزی های امنیتی صنعت ارزهای دیجیتال را به سلامت طی می کنند. این صرافی ها  در تلاش هستند تا بستری مناسب و امن برای فعالیت کاربران خود ایجاد کنند.

چطور یک حساب ارز دیجیتال باز کنیم؟

باز کردن حساب در صرافی های ارز دیجیتال، از مراحل بسیار ساده و سریع تشکیل شده است. برای شروع ابتدا باید از صحت آدرس صرافی مورد نظر مطمئن شده و سپس از طریق منوی صفحه گزینه SIGN UP یا SIGN IN را پیدا کنید. در مراحل ثبت نام، اطلاعاتی همچون آدرس ایمیل یا شماره موبایل دریافت می شود. از آنجایی که در مراحل بعدی ثبت نام از طرف صرافی کد تأییدی برای شما ارسال می شود، باید از اطلاعات صحیح و در دسترس استفاده کنید.

صرافی ارزهای دیجیتال نیز مانند سایر پلتفرم های آنلاین، صفحه ای را به عنوان صفحه “مقررات، شرایط و ضوابط استفاده از خدمات صرافی”، طراحی می کنند. طبیعتاً کاربران باید قبل از استفاده از خدمات پلتفرم این صفحه را مطالعه کرده و با قوانین سایت آشنا شوند.

به عنوان مثال، ممکن است در شرایط خاصی صرافی فعالیت کاربر را غیرقانونی تلقی کرده و حساب وی را همراه با دارایی های موجود در آن، مسدود کند. شما می توانید به راحتی تنها با مطالعه این صفحه از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنید. به همین دلیل در مراحل ثبت نام از شما خواسته می شود تا این صفحه را مطالعه کرده و تنها در صورت موافقت با قوانین صرافی، ثبت نام خود را تکمیل کنید.

نحوه انتخاب صرافی ارز دیجیتال

معامله گران با سطح آگاهی، اهداف، استراتژی معاملاتی و نیازهای بسیار متنوعی وارد بازار ارزهای دیجیتال می شوند. این تنوع باعث می شود تا افراد انتظارات متفاوتی از یک صرافی دیجیتالی داشته باشند. با این حال مواردی مانند امنیت، اعتبار، سرویس پشتیبانی مناسب، تعداد جفت ارزها، نقدینگی و… فاکتورهایی هستند که برای تمام معامله گران با هر سطح از تجربه و آگاهی اهمیت ویژه ای دارد. در هنگام انتخاب صرافی دیجیتالی پیش از هر چیزی به این موارد توجه کنید.

امنیت صرافی های ارزهای دیجیتال

حفظ امنیت دارایی کاربران یکی از عوامل مهم در انتخاب صرافی ارزهای دیجیتال است. صرافی هایی که در چارچوب استانداردهای امنیتی فعالیت کرده و دارایی کاربران را در کیف پول های سرد نگهداری می کنند، گزینه مناسب تری هستند. در کنار امنیت صرافی، با انجام چند اقدام ساده می توانید سطح امنیت حساب خود را افزایش دهید.

 1. اتصال به اینترنت امن و قابل اعتماد
 2. انتخاب رمز عبور پیچیده و سخت
 3. تغییر رمز عبور در بازه های زمانی مختلف
 4. فعال سازی تأیید دو مرحله ای
 5. انتقال حجم اصلی دارایی ها از کیف پول صرافی به یک کیف پول سرد

رابط کاربری صرافی های ارزهای دیجیتال

سادگی رابط کاربری یکی از مزیت های یک صرافی دیجیتالی است. صرافی هایی که رابط کاربری ساده و کاربرپسندی داشته باشند، امکانات و قابلیت های پلتفرم را در دسته بندی های قابل درک طبقه بندی کره و در اختیار کاربر قرار می دهند. به این ترتیب کاربر می تواند به سرعت و تنها با چند کلیک به صفحه مورد نظر دسترسی پیدا کند. همچنین برخی صرافی ها همچون بایننس این امکان را به کاربران می دهند تا برخی تنظیمات را به دلخواه خود شخصی سازی کرده و تغییر دهند.

میزان کارمزد دریافتی در صرافی های ارزهای دیجیتال

صرافی های دیجیتالی متمرکز برای آنکه بتوانند هزینه های خود را تأمین کرده و به نحوی درآمدزایی داشته باشند، مبلغی را به عنوان کارمزد از مشتریان دریافت می کنند. این کارمزد شامل کارمزد معامله و برداشت دارایی از کیف پول صرافی می شود. در حالیکه در صرافی های غیرمتمرکز معامله گر تنها هزینه های مربوط به شبکه و هزینه های گاز را پرداخت می کند.

صرافی های دیجیتالی بر اساس الگوها و الگوریتم های مشخص میزان کارمزد معاملات کاربران را مشخص می کنند. در اکثر صرافی ها از دو طرف معامله یعنی فروشنده و خریدار کارمزد کسر می شود. از آنجایی که خریدار کوین به نقدینگی صرافی اضافه می کند نسبت به فروشنده کارمزد کمتری پرداخت می کند.

برخی دیگر از صرافی ها به جای استفاده از مدل maker-taker از مدلی تحت عنوان spread fees استفاده می کنند. بر اساس این مدل، با محاسبه تفاوت میان قیمت بازار یک رمز ارز و مبلغی که کاربر برای خرید یا فروش آن می پردازد، تعیین می شود.

تنوع کوین ها توکن های صرافی های دیجیتالی

در حال حاضر هزاران هزار رمز ارز مختلف در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد. اما تمام این کوین ها قابل اعتماد نبوده و ارزش معامله و سرمایه گذاری را ندارند. در این میان پروژه های آینده دار و قابل اعتمادی هستند که معامله گران به امید افزایش قیمت اقدام به حرید و سرمایه گذاری در آنها می کنند. اکثر صرافی های دیجیتالی خارجی، برخلاف صرافی های ایرانی، علاوه بر کوین های محبوب و سرشناس، از کوین های جدید و بسیار متنوعی پشتیبانی می کنند.

حجم معاملات در صرافی دیجیتالی

در یک تعریف ساده، مجموع قراردادها یا معاملات ثبت شده برای یک رمز ارز معاملاتی، توسط مفهومی تحت عنوان حجم معاملات (Trade Volume) نمایش داده می شود. از حجم معاملات به عنوان معیاری برای اندازه گیری قدرت بازار استفاده می شود. بازارهایی که حجم معاملات بالایی داشته باشند، روند سالم و پرقدرت تری دارند.

صرافی هایی که از محبوبیت بالایی برخوردار باشند، تعداد کاربران فعال بیشتری دارند. این موضوع سبب می شود تا معاملات ثبت شده توسط کاربران با سرعت بیشتری نهایی شود. در نتیجه در هنگام انتخاب پلتفرم معاملاتی مناسب، بهتر است؛ مانند سایر فاکتورهای بالا، به حجم معاملات صرافی نیز توجه داشته باشید.

دسترسی به صرافی دیجیتالی

یکی از مشکلات اساسی کاربران ایرانی در هنگام استفاده از خدمات برترین صرافی های دیجیتالی خارجی، محدودیت های دسترسی به صرافی است. در حالی که این محدودیت ها در هنگام استفاده از صرافی های ایرانی وجود ندارند.

اگر استفاده از صرافی های خارجی را به صرافی های ایرانی ترجیح می دهید، لازم است برای ورود به سایت صرافی از فیلترشکن و اینترنت پایدار و پرسرعت استفاده کنید. خوشبختانه تعدادی از صرافی های معتبر خارجی محدودیتی برای کاربران ایرانی اعمال نکرده اند. از آنجایی که ریسک قطعی اینترنت و فیلترشکن بسیار بالاست، برای جلوگیری از مسدود شدن حساب کاربری، در هنگام ثبت سفارش خرید و فروش، از اینترنت مطمئن استفاده کنید.

معرفی انواع صرافی های دیجیتالی

به طور کلی صرافی های دیجیتالی خارجی در دو گروه صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز قرار می گیرند. در حال حاضر تعداد صرافی های دیجیتالی متمرکز بسیار بیشتر از صرافی های غیرمتمرکز بوده و به دلایل مختلف اکثر افراد صرافی های متمرکز را به صرافی های غیرمتمرکز ترجیح می دهند. هر کدام از صرافی های دیجیتالی متمرکز و غیرمتمرکز از نظر امکانات و ویژگی ها تفاوت هایی باهم دارند که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم.

صرافی های متمرکز ارزهای دیجیتال (CEX)

صرافی های متمرکز به عنوان یک پلتفرم دیجیتالی آنلاین واسطه ای میان خریداران و فروشندگان انواع ارزهای دیجیتال هستند. این صرافی ها فعالیت قانونی داشته و با دریافت مجوزهای لازم به عنوان یک کسب و کار در یک کشور مشخص ثبت می شود. تیم توسعه دهنده، نام بنیان گذاران و آدرس دفتر اصلی این صرافی ها مشخص بوده و در دسترس عموم قرار دارد.

فعالیت در صرافی های متمرکز نیازمند انجام مراحل ثبت نام و احراز هویت است. در نتیجه هویت کاربران در هنگام معامله کاملاً مشخص است. صرافی های دیجیتالی متمرکز رابط کاربری ساده تری داشته و از کیف پول های دیجیتالی و ارزهای فیات پشتیبانی می کنند.

صرافی های غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال (DEX)

در صرافی های دیجیتالی غیرمتمرکز، خریداران و فروشندگان ارزهای دیجیتال به طور مستقیم با یکدیگر وارد معامله می شوند. در واقع صرافی های غیرمتمرکز شرایطی را فراهم می کنند تا معاملات همتا به همتا بسیار راحت انجام شود. اما از آنجایی که صرافی های غیرمتمرکز محبوبیت کمتری میان کاربران دارند، میزان نقدینگی آنها نسبت به صرافی های متمرکز بسیار کمتر است.

افراد می توانند بدون نیاز به انجام مراحل ثبت نام یا ارائه مدارک هویتی خود، در صرافی های غیرمتمرکز فعالیت کنند. در نتیجه معاملات انجام شده در این صرافی های به صورت کاملاً ناشناس انجام می شود. صرافی های غیرمتمرکز برخلاف صرافی های متمرکز کیف پول اختصاصی ندارند. در نتیجه باید قبل از شروع معامله کیف پول دیجیتالی خود را به صرافی متصل کنید.

کارمزد معاملات در صرافی های ارز دیجیتال

در اکثر صرافی های دیجیتالی خارجی و ایرانی، کارمزد معاملات درصدی ثابت از مقدار کوین معامله شده است. الگوریتم محاسبه کارمزد معاملات صرافی ها به گونه ای طراحی شده تا هر چه حجم معامله بزرگ تر باشد، میزان کارمزد دریافتی کمتر شود. در واقع این الگوریتم افراد به انجام معاملات بزرگ تر تشویق می کند. معمولاً کارمزدی که توسط اکثر صرافی های خارجی دریافت می شود، از 0.1 درصد تا 0.2 درصد متغیر است.

کارمزد برداشت صرافی های دیجیتالی

صرافی های کریپتو برای آنگه بتوانند درآمدی کسب کرده و در این صنعت ماندگار شوند، به عنوان واسطه ی انجام تراکنش ها، کارمزد دریافت می کنند. به همین دلیل معمولاً درصد کمی از هر تراکنش با هدف کسب درآمد، به حساب صرافی واریز می شود. از این جهت حفظ کاربران در پلتفرم و کسب درآمد از طریق معاملات آنها می تواند به یک هدف مهم برای توسعه دهندگان صرافی تبدیل شود.

زمانی که کاربری بخواهد دارایی های خود را از کیف پول صرافی به یک کیف پول دیجیتالی دیگر انتقال داده یا کوین های خود را به ارز فیات تبدیل کند، مبلغی به عنوان کارمزد از حساب وی کسر می شود. در نتیجه می توان گفت، طراحی کارمزد برداشت، یکی از استراتژی هایی است که با هدف نگه داشتن مشتریان در صرافی طراحی شده است.

سایر هزینه های دریافتی در صرافی های ارزهای دیجیتال

صرافی هایی که علاوه بر روش های معاملاتی معمول، از استراتژی های سرمایه گذاری پیشرفته تر همچون معاملات مارجین، فیوچرز، خدمات خرید و فروش سریع و… نیز پشتیبانی می کنند، علاوه بر کارمزدهای رایج، هزینه های اضافه تری را از کاربران دریافت می کنند.

رتبه بندی صرافی ها بر اساس فاکتورهای زیر انجام می شود

 • پشتیبانی از روش های معاملاتی متنوع
 • پشتیبانی از قابلیت های متنوع همچون: (اپلیکیشن، ربات تریدینگ، استیکینگ و سوشال تریدینگ، کپی تریدینگ و…)
 • تعداد بازدیدهای ماهانه صرافی
 • سطح کارمزدها
 • تعداد ارزهای پشتیبانی شده
 • حجم معاملات صرافی
 • ارائه اپلیکیشن برای سیستم عامل های اندروید و iOS
 • حجم نقدینگی صرافی
 • تعداد جفت ارزهای پشتیبانی شده
 • چگونگی انجام فرایند احراز هویت
 • کیفیت سرویس دهی API
بهترین صرافی از نظر شما کدام است؟

نظرات و امتیازات کاربران