ثانیه
دقیقه
ساعت
روز
وبینار آموزش ترید از صفرِ صفر رایگان شد!
search

چگونه در تریدینگ ویو بک تست بگیریم؟

چگونه در تریدینگ ویو بک تست بگیریم؟

پس از گذراندن یک دوره تحلیل تکنیکال و تماشای چند ویدئوی آموزشی درباره تحلیل، اندیکاتورها و همچنین استراتژی های معاملاتی ممکن است تصور کنید طراحی یک استراتژی بسیار ساده است و شما حتماً می توانید با کمک چند ابزار بهترین استراتژی را اجرا کنید و به سودهای نجومی برسید، اما اشتباه نکنید؛ حتی بهترین ابزارهای تحلیلی و معاملاتی برای تمام دارایی های موجود در بازارهای مالی مناسب نیستند. رفتارهای قیمتی دارایی ها در تایم فریم های مختلف متفاوت است؛ پس نمی توان تمام دارایی ها را به کمک ابزارهای خاص تحلیل کرد، اما برای آنکه متوجه شوید یک استراتژی برای شما کارآمد است یا نه راهی ندارید جز اینکه آن استراتژی را تست کنید. از آنجا که صبر کردن برای تشکیل کندل های بعدی بسیار زمان بر است، قصد داریم بک تست گرفتن در تریدینگ ویو را برای شما شرح دهیم تا به کمک این ابزار بتوانید در مدت کوتاهی استراتژی خود را امتحان کنید و مطمئن شوید این استراتژی برای هدف شما مناسب است.

ثبت‌نام در وبینار فارکس

استراتژی معاملاتی چیست؟

استراتژی معاملاتی به زبان ساده به مجموعه ای از دستورها و قوانینی اشاره می کند که شما آن ها را به کار می گیرید تا به سود برسید؛ به زبان ساده اگر شما بتوانید به کمک خط روند و چند اندیکاتور یا هر ابزار دیگری نقاط ورود و خروج از معاملات را پیدا کنید و به سود برسید، این استراتژی معاملاتی شما خواهد بود که ممکن است پیش از این هیچ کس دیگری از آن استفاده نکرده باشد؛ زیرا شما توانسته اید این ابزارها را در کنار هم و روی یک دارایی خاص و در تایم فریم خاص اجرا کنید و به سود برسید. نکته ای که وجود دارد این است که استراتژی ممکن است در تایم فریم های دیگر یا روی نمودارهای قیمتی دارایی های دیگر چندان سودساز نباشد.

برای آنکه شما بتوانید یک استراتژی خوب و سودساز طراحی کنید، باید ابتدا با دارایی مورد معامله و رفتار قیمتی آن به خوبی آشنا باشید و سپس استراتژی خود را روی نمودار قیمتی پیاده کنید، اما پس از طراحی استراتژی باید مطمئن شوید این استراتژی جواب گوی نیاز شما است یا خیر؟

برای رسیدن به پاسخ این سؤال می توانید در تریدینگ ویو بک تست بگیرید تا با سرعت بسیار بالا به نتیجه برسید. شاید شما هم این جمله معروف را بارها شنیده باشید که «تاریخ تکرار می شود» درحقیقت تاریخ در نمودارهای قیمتی و رفتارهای قیمتی نیز تکرار می شود و الگوهای قیمتی را تشکیل می دهد.

درواقع همین حقیقت بازار است که به ما کمک می کند تحلیل تکنیکال را انجام دهیم و به سود برسیم. همین موضوع می تواند به بک تست گرفتن در تریدینگ ویو یا هر پلتفرم دیگر نیز تعمیم داده شود.

استراتژی معاملاتی چیست؟

بک تست چیست؟

حالتی را تصور کنید که بعد از آموزش دیدن ابزارهای تحلیلی، لازم بود ماه ها منتظر بمانید تا ببینید آیا استراتژی شما خوب عمل می کند و آیا انتظارات شما را برآورده می کند یا خیر؟ با کمک بک تست گرفتن در تریدینگ ویو شما می توانید سفری به گذشته داشته باشید؛ طوری که انگار به یک سال پیش رفته اید و حالا می خواهید ببینید براساس استراتژی که طراحی کرده اید، رفتار دارایی که می تواند جفت ارز در بازار فارکس یا رمزارزها و یا هر دارایی دیگر باشند چگونه است و آیا اگر شما سال گذشته این استراتژی را در بازار اجرا می کردید به سود می رسیدید؟

پس از سفر به گذشته حالا امکان آن برای شما فراهم شده است که با سرعت بسیار زیادی تا زمان حال به جلو بیایید و کندل های بعدی را ببینید. درواقع بک تست گرفتن در تریدینگ ویو و هر پلتفرم دیگری همین امکان را به شما می دهد تا به گذشته سفر کنید و سپس با سرعت بسیار زیادی به جلو بروید.

ثبت‌نام در وبینار فارکس

مزایای بک تست گرفتن

اگر یک استراتژی برای خود طراحی کرده یا از شخصی دریافت کرده باشید، بهتر است پیش از باز کردن معاملات در بازار واقعی به کمک آن استراتژی، از آن یک بک تست در تریدینگ ویو بگیرید تا مطمئن شوید برآیند معاملات شما با این استراتژی مثبت خواهد بود. در ادامه مزایای این کار را بیان خواهیم کرد.

صرفه جویی در زمان

با کمک بک تست گرفتن در تریدینگ ویو شما می توانید در زمان خود صرفه جویی کنید؛ زیرا درصورت انتظار برای تشکیل کندل های جدید و مطمئن شدن از استراتژی، زمان زیادی را از دست خواهید داد؛ درحالی که با بک تست گرفتن می توانید به گذشته نمودار قیمتی بروید و کندل ها را از نقطه مورد نظر خودتان حذف و با سرعت بالا اجرا کنید.

صرفه جویی در هزینه

با کمک بک تست گرفتن در تریدینگ ویو یا هر پلتفرم دیگری علاوه بر زمان، در هزینه خود نیز صرفه جویی خواهید کرد. اگر بخواهید با انجام معاملات واقعی استراتژی های خود را تست کنید، درصورت بهینه نبودن استراتژی سرمایه خود را از دست خواهید داد؛ پس بهتر است زمانی که موفق شدید یک استراتژی خوب را طراحی کنید، پیش از به کار گرفتن آن در بازار واقعی از آن بک تست بگیرید.

مزایای بک تست گرفتن

رفع نواقص استراتژی معاملاتی

همیشه تفاوت هایی بین امور روی کاغذ و پس از عملی شدن آن ها وجود دارد. ممکن است یک استراتژی طراحی کنید که تمام نیازهای شما برای داشتن یک استراتژی خوب از جمله نقطه ورود دقیق و… را داشته باشد، اما در زمان بک تست گرفتن در تریدینگ ویو متوجه می شوید رفتار قیمتی دارایی موردنظر شما به گونه ای است که برای مثال در انتهای روند عمل نمی کند یا به جای سود شما را متضرر می کند.

در چنین شرایطی باید این موضوع یا هر مورد دیگری را که ممکن است نقطه قوت هم باشند در استراتژی خود لحاظ کنید؛ به عبارت دیگر باید نقاط ضعف را حذف و بر نقاط قوت تأکید کنید.

ارزیابی میزان سودسازی استراتژی

یکی از موضوعات مهمی که در زمان بک تست گرفتن در تریدینگ ویو باید به آن توجه کرد، تطبیق متوسط میزان سود به دست آمده از استراتژی موردنظر با نیازهای تریدر است. ممکن است شما به دنبال استراتژی باشید که بتواند حداقل 20 درصد سود را به صورت ماهیانه برای شما ایجاد کند.

با بک تست گرفتن در تریدینگ ویو متوجه می شوید این استراتژی به طور متوسط می تواند ماهیانه 7 درصد برای شما سودسازی کند؛ پس با وجود کار کردن این استراتژی متوجه خواهید شد این استراتژی برای شما مناسب نیست؛ چراکه نیاز شما را برطرف نمی کند.

فراموش نکنید در زمان بک تست گرفتن در تریدینگ ویو حتماً عوامل هزینه ساز همچون کارمزد معاملات را نیز در نظر بگیرید و سپس میزان سود و ضرر خود را محاسبه کنید.

نحوه بک تست گرفتن در تریدینگ ویو

پیش از هر چیز باید به این نکته اشاره کنیم که اگر شما قصد فعالیت در تایم فریم های زیر روزانه (4 ساعته، 1 ساعته، 30 دقیقه و…) را داشته باشید برای بک تست گرفتن باید حساب خود را ارتقا دهید، اما در صورتی که بخواهید در تایم فریم های روزانه و بالاتر بک تست بگیرید، می توانید این کار را در حساب رایگان خود نیز انجام دهید.

فرض کنید می خواهید از استراتژی شکست خط روند استفاده کنید. اگر بخواهید از حالت زنده (Live) بازار کمک بگیرید، باید برای تشکیل هر کندل که می تواند یک ماه، یک هفته، یک روز، 4 ساعت، یک ساعت و… به طول بینجامد منتظر بمانید که این کار چندان منطقی نیست؛ به همین دلیل ما به گذشته نمودار قیمتی می رویم و استراتژی خود را در بخش هایی که پیش از این تشکیل شده اند بررسی خواهیم کرد.

تصویر زیر را در نظر بگیرید. با فرض اینکه 20 کندل دیگر برای رسیدن نمودار به خط روند نیاز باشد باید 20 روز (تایم فریم نمودار روزانه است) منتظر بمانیم.

نحوه بک تست گرفتن در تریدینگ ویو

فرض کنید یک استراتژی معاملاتی در اختیار دارید که سیگنال خرید پس از عبور از پایین به بالای ابر ایچیموکو را برای شما صادر می کند. همان طور که در تصویر می بینید این اتفاق افتاده است، اما برای آنکه بتوانید استراتژی خود را امتحان کنید، این طور در نظر می گیریم که شما از صعود بعد از شکست مطلع نیستید و می خواهید استراتژی خود را امتحان کنید.

نحوه بک تست گرفتن در تریدینگ ویو

 1. پیش از هر چیز باید نمودار قیمتی و تایم فریم مورد نظر را انتخاب کنید.
 2. کاری که باید در این مرحله انجام دهید، این است که ابتدا روی گزینه Replay در نوار بالای صفحه کلیک کنید که در تصویر هم مشخص شده است.
 3. در قدم بعد و البته پس از فعال شدن این گزینه باید ماوس خود را روی نمودار قیمتی حرکت دهید و در نقطه ای که می خواهید نمودار قطع شود، کلیک کنید (کلیک چپ).
 4. حالا باید در بخش زیرین نمودار قیمتی روی علامت اجرا یا Play که به شکل مثلث است کلیک کنید تا نمودار با سرعت بالا اجرا شود.

نحوه بک تست گرفتن در تریدینگ ویو

همان طور که پیش از این نیز توضیح دادیم، هر کندل در نمودار 4 ساعته برای تشکیل شدن به 4 ساعت زمان نیاز دارد، اما شما در بک تستینگ در تریدینگ ویو می توانید سرعت اجرای نمودار را تغییر دهید. همچنین می توانید زمان تشکیل هر کندل را به دلخواه خود از میان گزینه های موجود انتخاب کنید. در ادامه گزینه هایی را که می توانید انتخاب کنید بیان کرده ایم.

 • در هر ثانیه 10 کندل
 • در هر ثانیه 3 کندل
 • در هر ثانیه یک کندل
 • در هر دو ثانیه یک کندل
 • در هر سه ثانیه یک کندل
 • در هر 10 ثانیه یک کندل

برای تنظیم این مورد باید روی بخش 10X در نوار زیر نمودار قیمتی و در بخش اجرای نمودار کلیک کنید تا بتوانید سرعت اجراهای مختلف را ببینید و سرعت مدنظر خود را انتخاب کنید.

نحوه بک تست گرفتن در تریدینگ ویو

بک تست گرفتن رایگان در تریدینگ ویو

همان طور که در بخش پیش هم توضیح دادیم امکان بک تست گرفتن در تریدینگ ویو تنها در تایم فریم های روزانه و بالاتر رایگان است؛ درحالی که اگر شما بخواهید در تایم فریم 4 ساعته و پایین تر از استراتژی خود بک تست بگیرید، باید حساب کاربری خود در تریدینگ ویو ارتقا دهید، اما در ادامه روشی را به شما معرفی می کنیم تا بتوانید به کمک آن از استراتژی خود بک تست بگیرید.

در ابتدا وارد سایت تریدینگ ویو شوید و سپس دارایی و تایم فریم مورد نظر خود را انتخاب کنید. در گام بعد باید از بخش اندیکاتورها، Replay را جست وجو کنید که سازنده آن خیراندیش (Kheirandish_V) است.

بک تست گرفتن رایگان در تریدینگ ویو

 1. پس از آنکه روی نام اندیکاتور Replay کلیک کنید و پنجره جست وجوی اندیکاتور را ببندید، می توانید صفحه نمودار قیمتی را ببینید که یک پیغام با مفهوم تعیین زمان برای اجرای Replay را از شما درخواست کرده است. درواقع در اینجا از شما خواسته شده است تصمیم بگیرید نمودار از کدام بخش حذف و دوباره اجرا شود.
 2. همان طور که در روش معمولی مشاهده کردیم، در اینجا هم خطی عمودی روی نمودار قیمتی ظاهر خواهد شد که باید آن را با حرکت ماوس جابه جا کنید و در محلی که قصد دارید نمودار از آن به بعد حذف شود کلیک (چپ) کنید.
 3. همان طور که در تصویر شماره 3 می بینید صفحه نمودار قیمتی به دو بخش بالا و پایین تقسیم شده است و از همان جایی که در تصویر شماره 2 کلیک کرده بودید، نمودار قطع شده است.
 4. با نگه داشتن ماوس در جایی که نمودار قطع شده است، علامت مربع مانند کوچکی ظاهر می شود که با درگ کردن آن می توانید نمودار را تا جایی که دوست دارید جلو بکشید و کندل های بعدی را ببینید.

بک تست گرفتن رایگان در تریدینگ ویو

در این روش زمانی که کندل ها را از جایی در گذشته قطع کردید (تصویر شماره 3)، می توانید خط روند و دیگر ابزارهای خود را روی نمودار اعمال کنید و سپس با درگ کردن نمودار و دیدن کندل های بعدی متوجه شوید آیا استراتژی شما سودساز است یا خیر؟

همچنین می توانید با کلیک روی گزینه Full Screen که در تصویر هم آن را مشخص کرده ایم، صفحه نمایش را تنها به نمودار با کندل های حذف شده اختصاص دهید و استراتژی خود را به راحتی روی آن اجرا کنید.

بک تست گرفتن رایگان در تریدینگ ویو

سخن پایانی

استراتژی های معاملاتی در بازارهای مالی می تواند برای هر شخص خصوصی سازی شود؛ به این معنا که ممکن است شما ابزارهای تحلیلی و اندیکاتورهای خاصی را در کنار هم استفاده کنید و بهترین نقاط ورود و خروج را در بازارهای مالی بیابید؛ درحالی که ممکن است این اولین بار باشد که شخصی این ابزارها را در کنار هم به کار گرفته است.

اما برای اینکه مطمئن شویم این استراتژی در بلندمدت و در اکثر مواقع سودساز است می توانید به راحتی از استراتژی ای که طراحی کرده اید بک تست بگیرید تا با خیالی آسوده از آن استفاده کنید و به سود برسید. ما سعی کردیم در این مقاله معنای بک تست را توضیح دهیم و نحوه انجام آن در تریدینگ ویو را کامل شرح دهیم.

پرسش های متداول

زمانی که شما یک استراتژی را طراحی کنید باید مطمئن شوید می تواند برای شما سودساز باشد. بک تست به شما اجازه می دهد بخشی از نمودار قیمتی را کات کنید و روند را از گذشته و البته با سرعت بالا بررسی کنید و ببینید آیا استراتژی طراحی شده سودساز است یا خیر؟

این کار در تمام تایم فریم های تریدینگ ویو رایگان نیست و کاربران می توانند در تایم فریم های روزانه و بالاتر به صورت رایگان بک تست بگیرند، اما در تایم فریم 4 ساعته و پایین تر باید حساب خود را ارتقا دهید.

صرفه جویی در زمان، صرفه جویی در هزینه، رفع نواقص استراتژی طراحی شده و ارزیابی میزان سودسازی استراتژی

تعدادی اندیکاتور در تریدینگ ویو وجود دارد که به کاربران اجازه می دهد به صورت رایگان بک تست بگیرند که یکی از بهترین آن ها Keirandish_V است.

به این مقاله امتیاز دهید
(۲۰۰ رای) ۴.۴
۱۲۳۴۵
ترتیبی که برای خواندن مقالات همه چیز در مورد فارکس به شما پیشنهاد میکنیم:
forex-demo-account
حساب دمو فارکس چیست و چطور کار می‌کند؟
why-do-we-lose-in-forex
‌چرا در فارکس ضرر می‌کنیم؟ | روش‌های به حداقل رساندن ضرر
types-of-orders-in-forex-market
انواع سفارشات در فارکس + 5 دلیل اهمیت شناخت آ‌نها
take-profit
حد سود (take profit) در فارکس چیست؟ + روش‌ تعیین
cpi
شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در فارکس چیست؟ آموزش 0 تا 100
cash-rate
نرخ بهره فارکس (cash rate) چیست؟
contract-size
اندازه قرارداد یا contract size چیست و چه استفاده‌ای در فارکس دارد؟
rebate
مفهوم ریبیت Rebate در بازار فارکس چیست؟ + بهترین بروکرهای فعال
free-margin
مفهوم فری مارجین یا free margin در فارکس چیست؟
deviation-in-forex
انحراف استاندارد یا deviation در فارکس چیست؟
pending-order
پندینگ اردر در فارکس چیست؟ آشنایی 0 تا 100 با Pendin order
equity
equity چیست؟ آموزش 0 تا 100 اکوئیتی در فارکس
what-is-bms
bms در فارکس چیست؟ 0 تا 100 آشنایی با کاربرد bms
what-is-drawdown
drawdown فارکس چیست؟ آموزش محاسبه و کنترل drawdown
bank-holiday
bank holiday در فارکس چیست؟ در زمان تعطیلات معامله کنیم؟
bid-ask
bid ask در فارکس| منظور از قیمت پیشنهادی و قیمت درخواستی چیست؟
retail-sales
شاخص خرده فروشی یا retail sales و تاثیر آن بر بازار فارکس
forecasting-forex-prices
پیش بینی قیمت های فارکس با هوش مصنوعی؛ از خیال تا واقعیت
how-much-money-do-i-need-to-trade-in-forex
برای ترید در فارکس چقدر پول احتیاج دارم؟
best-forex-strategies
بهترین استراتژی فارکس چیست؟ 10 مورد از مهمترین استراتژی های فارکس
1000-pip-climber
آموزش ربات معامله گر 1000 pip climber برای بازار فارکس
learning-forex
آموزش فارکس چقدر طول میکشد؟
forex-news
اخبار مهم در فارکس | چه اخباری را در فارکس دنبال کنیم؟
traders-lives
یک روز از زندگی یک تریدر؛ زندگی به سبک تریدرها!
forex-signal
سیگنال فارکس چیست + معرفی کانال تلگرامی معتبر سیگنال فارکس
backtest
چگونه در تریدینگ ویو بک تست بگیریم؟
pmi
شاخص PMI چیست؟ کاربرد PMI در فارکس
nfp
شاخص NFP چیست و چه اهمیتی در بازار فارکس دارد؟
risk-management-in-forex
مدیریت ریسک در فارکس؛ رمز و رازها را از زبان بهترین تریدرهای فارکس بشنوید
effect-of-interest-rates-on-the-forex
تاثیر نرخ بهره بر بازار فارکس؛ چگونگی و اهمیت این تاثیر
forex-in-iran
وضعیت فارکس در ایران | آیا فارکس قانونی است؟
edge
لبه معاملاتی در فارکس (Edge Trading) به چه معناست؟
prop-trading-co
معرفی بهترین شرکت های پراپ تریدینگ برای ایرانیان
proprietary-trading
پراپ تریدینگ چیست؟ | بهترین سایت های پراپ تریدینگ برای ایرانیان
ninjawolf
معرفی و آموزش ربات NinjaWolf؛ یکی از بهترین ربات های فارکس
crypto-or-forex
ارز دیجیتال یا فارکس؟ تفاوت و شباهت در چیست؟ کدام بهتر است؟
swap-forex
سواپ در فارکس چیست و چگونه محاسبه می شود؟
forex-account-types
تفاوت انواع حساب فارکس در چیست؟ از کدام حساب استفاده کنیم؟
superbatman
معرفی و آموزش ربات سوپر بتمن (Super Batman)
best-forex-traders
با 10 مورد از بهترین تریدرهای فارکس آشنا شوید
forex-mistakes
رایج ترین اشتباهات معامله گران فارکس؛ بررسی موردی 13 خطا
expert-eagle
آموزش ربات عقاب؛ بهترین اکسپرت فارکس
forex
بازار فارکس چیست و چگونه در فارکس معامله کنیم؟
vigas-robot
ربات اسکلپر ویگاس؛ آموزش و نحوه استفاده
forex-successful-trader
تریدرهای موفق فارکس، 10 مورد از الگوهای معامله گران کارکشته بازار
margin-in-forex
آموزش معاملات مارجین در فارکس
forex-economic-calendar
تقویم اقتصادی فارکس چیست و چه کاربردی دارد؟
bubble-in-forex
حباب در فارکس چیست؟ معروفترین حباب های قیمتی در فارکس
forex-kill-zone
کیل زون فارکس یا Forex Kill Zone چیست؟
4step-guide-making-sure-your-broker-legit
بروکرهای کلاهبردار فارکس [8 روش تشخیص + لیست کامل بروکرها]
forex-trading-sessions
سشن‌ های فارکس چیست؟
forex-account
آموزش کامل نحوه ثبت نام در فارکس
top-up-forex-with-webmoney
نحوه شارژ حساب فارکس با وب مانی [آموزش تصویری و مرحله به مرحله]
market-execution
Market Execution یا اجرای بازار معاملات فارکس چیست؟
avoid-margin-call
چگونه در فارکس کال مارجین نشویم؟
types-of-forex-trading
انواع معاملات در فارکس | راهنمای انجام معاملات فارکس
forex-working-hours
ساعت کار فارکس؛ بهترین ساعات ترید در فارکس
lot-in-forex
لات در فارکس چیست؟ [انواع Lot در فارکس + نحوه و فرمول محاسبه]
spread-in-forex
آشنایی با اسپرد (Spread) در فارکس؛ کارمزد پنهانی در فارکس
forex-psychology
روانشناسی فارکس؛ آموزش مدیریت احساسات در معامله
types-charts-forex
انواع نمودار در فارکس [نحوه خواندن + کاربرد هرکدام از آنها]
forex-podcast
پادکست آموزش فارکس؛ 6 مورد از بهترین پادکست های فارکس
best-time-to-trade-in-forex
بهترین زمان معامله در فارکس چه زمانی است؟
supply-and-demand
آموزش معامله در نواحی عرضه و تقاضا
pip-calculator
ماشین حساب ارزش پیپ (Pip)
what-is-traded-in-forex
مفهوم جفت ارز در فارکس؛ در بازار forex چه چیزی معامله می شود؟
forex-scams
انواع روش های کلاهبرداری‌ در بازار فارکس
forex-market-players
بازیگران بازار فارکس (Forex) چه کسانی هستند؟
forex-advantages
مزایای بازار فارکس نسبت به بقیه بازارهای مالی چیست؟
experts
آموزش اکسپرت نویسی
forex-support-and-resistance
سطح حمایت و مقاومت در فارکس