بهترین تریدرهای فارکس چه کسانی هستند؟ چه تفاوتی با دیگران دارند؟ چگونه به بازار فارکس و دنیای خود نگاه می کنند و طلایی ترین استراتژی آن ها چیست؟ در این قسمت از خانه سرمایه به سراغ بهترین تریدرهای فارکس می رویم و سعی می کنیم با بررسی زندگی آن ها، راهی برای کشف ویژگی طلایی شان پیدا کنیم. اگر به خواندن تجربه ها، کشف روش افراد موفق و راه رفتن در مسیری هموارشده به جای ساخت یک مسیر تکراری و پرزحمت علاقه دارید تا پایان این ماجرا با ما همراه باشید.

فهرست []

  پادشاه فارکس، جورج سوروس

  «George Soros» که عده ای او را بخشنده ترین فرد و عده ای دیگر یک عروسک خیمه شب بازی در دست سیاستمداران پشت پرده می دانند، صدرنشین فهرست بهترین تریدرهای فارکس است. او از یک خانواده ثروتمند مجارستانی می آید. خانواده مادری او نسل در نسل در کار تجارت ابریشم بودند و پدرش هم یک وکیل و سردبیر روزنامه بود.

  بنابراین سوروس چندان هم با مفهوم تجارت و پول بیگانه نبود. او بعد از مهاجرت خانواده اش به انگلستان در رشته «اقتصاد» و سپس «فلسفه» تحصیل کرد. اولین کارهای جدی او فعالیت در بانک های انگلستان و سپس آمریکا بودند. سوروس اولین صندوق سرمایه گذاری خود را در سال 1969 راه اندازی کرد و خودش بزرگ ترین سهامدار این صندوق بود.

  طلایی ترین معامله سوروس که اسم او را بر سر زبان ها انداخت، معامله ای روی ارز «پوند» بود که سبب شد در طول یک روز، 1 میلیارد دلار سود کند؛ به همین دلیل او را با عبارت «مردی که بانک انگلستان را شکست داد» نیز صدا می زنند.

  بررسی رویکردهای سوروس به فارکس و سرمایه گذاری

  • از نظر سوروس، افراد آماتور بازار را به حرکت درمی آورند.
  • او قبل از هر سرمایه گذاری، تحقیقات گسترده ای انجام می دهد.
  • سوروس قبل از معامله دو ارز به وضعیت هر دو کشور صاحب ارز هم نگاه می کند. از نظر او این کار بسیار مؤثر است و می تواند در تصمیم گیری نهایی کارساز باشد.
  • او بر این باور است که اگر سرمایه گذار شناخت خوبی از خودش و اشتباهاتش داشته باشد، می تواند تصمیم های سرمایه گذاری بهتری بگیرد و حتی به یکی از بهترین تریدرهای فارکس تبدیل شود.
  • از نظر او تعصب سرمایه گذار او را به دردسر می اندازد. سوروس به تحلیل هایی که انجام می دهد، اهمیت نمی دهد و به دنبال اثبات اینکه آیا تحلیلش درست بوده است یا اشتباه نمی گردد. درعوض فقط می خواهد بداند درنهایت بعد از این بالا و پایین کردن ها تحلیلش توانسته برای او سودی به همراه بیاورد یا نه.
  • سوروس به تحلیل «فاندامنتال» بیشتر از دیگر روش های تحلیلی اهمیت می دهد؛ زیرا بر این باور است که تحلیل فاندامنتال، کمترین تأثیر را از احساسات سرمایه گذار می گیرد و منطقی تر است.

   یک سرمایه گذار موفق و ورزشکار؛ پل تودور جونز

  «Paul Tudor Jones» هم یکی از بهترین تریدرهای فارکس است. یک میلیاردر آمریکایی و قهرمان بوکس در وزن متوسط که به دلیل توانایی اش در کشف فرصت های سرمایه گذاری سودآور، انجام معاملات کلان، راه اندازی صندوق سرمایه گذاری «رابین هود» با هدف کاهش فقر در جهان و صندوق موفق سرمایه گذاری خودش با نام «تودور» مشهور شده است.

  جونز مدرک لیسانس خود را از دانشگاه «ویرجینیا» (University of Virginia) و در رشته «اقتصاد» دریافت کرد. با وجود آنکه در «مدرسه بازرگانی هاروارد» (Harvard Business School) پذیرفته شده بود، ترجیح داد ادامه تحصیل را رها کند و زودتر وارد کسب و کار شود.

  وقتی پل برای میانبرزدن مسیر موفقیت، دست به دامان فامیل می شود!

  پل پس از گرفتن مدرک کارشناسی برای به دست آوردن تجربه دست به دامان پسرعموی خود شد که در آن زمان یکی از بزرگ ترین تاجران پنبه در جهان بود. او هم از رابطه خود استفاده کرد و جونز را با مردی به نام «الی تولیس» (Eli Tullis) آشنا کرد که در آن زمان نماینده بزرگ ترین تاجران پنبه در جهان بود.

  با وجود آنکه الی بعد از مدتی جونز را از کار اخراج کرد، ظرف چند سال نه تنها از آن موقعیت کارمندی پیشی گرفت، بلکه رئیس بورس پنبه نیویورک هم شد! جونز یکی از انگشت شمار افرادی بود که رویداد «دوشنبه سیاه» را پیش بینی کرد. این یکی از دلایلی است که او را در فهرست بهترین تریدرهای فارکس جای می دهد.

  جونز در این روز و درحالی که سرمایه گذاران عادی در حال گریه و زاری به خاطر از دست دادن سرمایه شان بودند، خوشحال بود؛ چون توانست سرمایه خودش را سه برابر کند!

  نگاهی به رویکردهای جونز نسبت به فارکس و سرمایه گذاری

  • او به شدت طرفدار «تحلیل تکنیکال» است.
  • جونز بخشی از سرمایه خود را به بیت کوین تبدیل کرده؛ چون بر این باور است که این ارز دیجیتال می تواند در مقابل تورم بایستد.
  • یکی از روش های جونز برای کاهش ضرر هنگامی که درگیر یک معامله ضعیف شده «کاهش حجم پوزیشن» است. او این کار را تا زمانی که به کوچک ترین حجم پوزیشن در آن معامله برسد، ادامه می دهد.

  ریچارد دنیس؛ یک پادوی فارکس که شاهزاده ماجرا شد

  «Richard Dennis» از 17 سالگی با پادویی در «بورس کالای شیکاگو» وارد دنیای سرمایه گذاری شد. او خیلی زود کارش را به عنوان یک معامله گر در فارکس آغاز کرد، اما چون از نظر قانونی با سن کمش نمی توانست دست به معامله بزند، پدرش را به جای خودش استخدام کرد! اولین سود واقعی او 500 هزار دلار بود که آن را در 26 سالگی و به خاطر سرمایه گذاری روی سهام دانه های «سویا» به دست آورد.

  او که یکی از بهترین تریدرهای فارکس است، مدرک لیسانس «فلسفه» را از دانشگاه «دی پاول» (DePaul University) گرفت و برای ادامه تحصیل، مسیرش را به سمت «تجارت» کج کرد. با وجود توانایی هایی که در ترید داشت نتوانست دوشنبه سیاه را پیش بینی کند و در این روز حدود 10 میلیون دلار ضرر کرد.

  او در سال 2000 به طور رسمی از جریان تریدکردن کنار رفت، اما مدیران بسیاری از شیوه معاملاتی او برای موفقیت خودشان در فارکس استفاده می کنند. او سیستم ویژه خودش را در دو کتاب منتشر کرد.

  بررسی رویکردهای دنیس به فارکس و سرمایه گذاری

  • یکی از نکات جالب درباره دنیس، علاقه او به کشف یک سیستم معاملاتی در فارکس بود. او برای اینکه ثابت کند این موضوع کار می کند، چند نفر از علاقه مندان ترید در فارکس را دور هم جمع کرد، سیستم خودش را به آن ها آموزش داد و در انتها از جیب خودش به آن ها پول داد تا براساس آن سیستم معامله کنند. در انتها آن معامله گران آموزش دیده 175 میلیون دلار سود کردند!
  • دنیس معتقد بود وقتی سرمایه گذار وارد یک دوره باخت می شود، باید اندازه پوزیشن را آن قدر کم کند تا به یک وضعیت هرمی برسد.
  • استفاده کردن از زیر 30 درصد کل سرمایه در هر پوزیشن و تأکید بر نگهداری از اصل سرمایه، یکی دیگر از شگردهای دنیس برای معامله موفق بود.
  • یکی از نکاتی که می توانیم با مهندسی معکوس رفتار دنیس به آن دست یابیم، این است که یادمان باشد معامله در فارکس هر دو سوی شکست و پیروزی را به تریدر نشان می دهد. مهم این است که وقتی با شکست روبه رو می شویم در آن ایستگاه متوقف نشویم و برای ملاقات با چهره پیروزی به حرکت خودمان ادامه دهیم. شاید اگر دنیس این مورد را به خودش یادآوری می کرد، اکنون باز هم می توانستیم شاهد موفقیت های بزرگ او به عنوان یکی از بهترین تریدرهای فارکس باشیم

  بیل لیپشوتز؛ یک معمار و مادربزرگ سهام دارش

  «Bill Lipschutz» یکی از سرمایه گذاران عجیب و از بهترین تریدرهای فارکس است که مادربزرگش او را به این مسیر هدایت کرد. ماجرا این است که وقتی بیل در دانشگاه مشغول تحصیل در رشته «معماری» بود، مادربزرگش را از دست داد و به عنوان ارث، سبدی از سهام به ارزش 12000 دلار به او رسید.

  بیل به جای آنکه این سهم ها را به پول نقد تبدیل کند، وسوسه شد با آن ها سرمایه گذاری کردن را یاد بگیرد. به این ترتیب روند تحقیق و مطالعه او در زمینه تجارت و سرمایه گذاری آغاز شد و سعی کرد تئوری هایش را روی سهام مادربزرگش اجرا کند.

  در ابتدا بسیار هم موفق شد و توانست ارزش سبد سهام را از 12000 دلار به 25000 دلار افزایش دهد، اما به د لیل یک تصمیم اشتباه و حرکت منفی بازار، تمام ارثیه خود را از دست داد. این ماجرا سبب شد تا او کنجکاوی بیشتری به سازوکار بازار فارکس پیدا کند و درنهایت این کنجکاوی او را به یکی از ثروتمندترین و بهترین تریدرهای فارکس تبدیل کرد.

  نگاهی به رویکردهای بیل لیپشوتز درباره فارکس و سرمایه گذاری

  • از نظر او شکست ها راهی برای یادگرفتن چیزهایی هستند که لابه لای صفحه های کتاب ها آن ها را پیدا نمی کنید؛ حتی کسی هم آن ها را به گوشتان نمی رساند! بنابراین ارزشمند هستند.
  • بیل از معامله کردن براساس شایعات پرهیز کرده و به دیگران توصیه می کند قبل از هر سرمایه گذاری، با دقت تحقیق کنند.
  • او معتقد است یک معامله گر موفق، بیشتر از آنکه مدام سرمایه اش را وارد معامله های مختلف کند، تماشاگر روند جاری در بازار است و در لحظه درست، دست به کار می شود.
  • از نظر او حتی حرفه ای ترین معامله گران هم تنها در 20 تا 30 درصد معامله هایشان موفق عمل می کنند. تریدری که به این حقیقت آگاه باشد، بیشتر از دیگرانی که این حقیقت را انکار می کنند، از سرمایه خودش سودآوری خواهد داشت.

  استنلی دراکن میلر؛ یک سرمایه گذار با سودآوری رؤیایی

  «Stanley Druckenmiller» یکی دیگر از بهترین تریدرهای فارکس، از رشته های «زبان انگلیسی» و «اقتصاد» فارغ التحصیل شد. او به جای ادامه تحصیل در مقطع دکتری تصمیم گرفت به عنوان کارآموز در «بانک ملی پیتسبورگ» (Pittsburgh National Bank) کار کند. بعد از یک سال او رئیس گروه تحقیقات در این بانک شد و برای ادامه مسیرش تصمیم گرفت صندوق سرمایه گذاری خودش را راه اندازی کند.

  در کنار این ماجرا از سوی جورج سوروس به او پیشنهاد مدیریت صندوق سرمایه گذاری «کوانتوم» شد که پذیرفت و برای چند سال در کنار سوروس کار کرد. این صندوق در طول دورانی که فعال بود، بدون آنکه حتی یک سال ضرر کند هر سال معادل 30 درصد سوددهی داشت. درنهایت استنلی این صندوق را به دلیل استرس زیادی که برای بالا نگه داشتن سوددهی اش به او وارد می شد، تعطیل کرد.

  با وجود آنکه استنلی خودش را بازنشسته کرد، نتوانست از دنیای جذاب سرمایه گذاری دور بماند؛ به همین دلیل جسته و گُریخته سرمایه گذاری هایی در فارکس انجام داد و بخشی از سود حاصل از این کار را برای کاهش بیکاری در جامعه اهدا کرد. یکی از بزرگ ترین سرمایه گذاری های تازه او در دو شرکت «مایکروسافت» و «آمازون» بوده اند.

  بررسی رویکردهای استنلی دراکن میلر، درباره فارکس و سرمایه گذاری

  • استنلی تأکید زیادی بر یادگیری عملی در کنار یک مربی حرفه ای دارد. از نظر او فقط وقتی می توان به یکی از بهترین تریدرهای فارکس تبدیل شد و یک سرمایه گذاری با برآیند موفق را در فارکس تجربه کرد که قبلاً تمام جزئیات کار با سرمایه در فارکس را زیر نظر یک مربی کارکشته و حرفه ای یاد گرفته باشیم.
  • او سهم های خود را به چند بخش «سهامی برای نگهداری طولانی مدت» و «سهم های کوتاه مدت» طبقه بندی می کند و برای هرکدام برنامه و استراتژی جداگانه ای را در نظر می گیرد.
  • استنلی طرفدار ارزهای دیجیتال هم هست و بخشی از سرمایه خود را به بیت کوین تبدیل کرده است، ولی هم زمان روی طلا و ارز هم به صورت جدی سرمایه گذاری می کند.
  • او توصیه می کند برای تبدیل شدن به یک سرمایه گذار سودآور باید یاد بگیرید قبل از هر چیز یک بازنده خوب باشید؛ به این معنا که بعد از شکست در یک موقعیت معاملاتی، خودتان را جمع و جور کنید و برای پیروزی در معامله ای دیگر دست به کار شوید.
  • در نگاه استنلی، نظم یکی از اصلی ترین شرط ها برای سرمایه گذاران موفق و بهترین تریدرهای فارکس است. بدون نظم، رسیدن به موفقیت، بسیار دور از انتظار خواهد بود.

  اندرو کریگر؛ تریدر مهاجم قرن و فاتح دلار نیوزیلند

  بیشترین شهرت «Andrew Krieger» به خاطر سود 300 میلیون دلاری است که در سال 1987 به دست آورد. در آن زمان، دلار به شدت در سراشیبی کاهش ارزش قرار گرفت. سرمایه گذاران مختلف هم برای گذر از این دوران، دلار خود را به ارزهای دیگر مثل «دلار نیوزیلند» تبدیل کردند.

  اندرو در طول یک حرکت استراتژیک توانست شرکت کارفرمایش را با 300 میلیون دلار سودآوری غافلگیر کند و در کنار این ماجرا هم بانک مرکزی نیوزیلند را با طعم شکست آشنا کرد! در سابقه فعالیت حرفه ای اندرو، مدیریت صندوق جورج سوروس هم به چشم می خورد.

  او فارغ التحصیل «مدرسه بازرگانی وارتون» (Wharton School of Business) است و جز قرارگرفتن در فهرست بهترین تریدرهای فارکس، یکی از 10 تریدر ثروتمند فارکس هم به شمار می رود.

  نگاهی به رویکردهای اندرو کریگر، درباره فارکس و سرمایه گذاری

  • اندرو قبل از معامله روی جفت ارزها مطالعه و بررسی دقیقی روی وضعیت سیاسی و اقتصادی کشورهای هر دو ارز می کند.
  • او قبل از اینکه وارد یک پوزیشن معاملاتی شود، درک خوبی از «انتظار بازار» به دست می آورد. اندرو به دنبال یافتن پاسخ این سؤال است که با توجه به وضعیت سیاسی و اجتماعی موجود، بازار میل دارد قیمت ها به کدام سمت کشیده شود یا قرار است چه واکنشی را از خود نشان دهد؟
  • در کنار این ماجرا، او تأکید زیادی روی یادگیری تحلیل ها و موارد فنی دارد؛ چون بر این باور است که مجموعه این کارها در کنار هم او را به پاسخ درستی که خیلی ها توانایی دیدنش را ندارند، نزدیک می کند.

  بروس کوونر؛ یک سرمایه گذار عاشق هنر و مدرسه

  «Bruce Kovner» یکی از سرمایه گذاران ثروتمند فارکس است که به دلیل هوش زیاد در سرمایه گذاری و فعالیت های بشردوستانه زیادی که انجام می دهد، مشهور است. او در رشته «اقتصاد سیاسی» تحصیل کرده و در میان استادانش طرفداران زیاد داشت.

  نگاهی به رویکردهای بروس کوونر درباره فارکس و سرمایه گذاری

  • او روی بررسی نمودارها و تحلیل داده ها تأکید زیادی دارد و آن را به بررسی بدن بیمار توسط پزشک تشبیه می کند.
  • بورس روی اولین قانون درمورد تجارت و تبدیل شدن به یکی از بهترین تریدرهای فارکس تأکید می کند؛ اینکه نباید خودتان را در موقعیتی قرار دهید که پولتان را به دلیلی که خودتان هم از آن سر درنمی آورید، وارد یک معامله کنید.
  • از نظر او مدیریت ریسک بسیار مهم است و باید روی یادگیری عمیق آن زمان گذاشته شود.
  • یکی از توصیه های مهم او به سرمایه گذاران این است که وقتی از دور یک موقعیت معاملاتی را بررسی می کنند و درنهایت تصمیم می گیرند وارد آن شوند، حتماً نصف آن مقداری را وارد کنند که در نظر دارند.
  • بروس توصیه می کند تریدرها استاپ لاس های خود را در نقطه هایی قرار دهند که اگر کار به آنجا کشید، متوجه اشتباهشان برای ورود به معامله شوند؛ نه اینکه آن نقطه ها را مساوی با از دست دادن بیشترین پولی قرار دهند که می توانند داشته باشند! همیشه مراقب اصل سرمایه خودتان باشید.
  • از نظر او اشتباه کردن بخشی از فرایند یادگیری و درست در مسیر سودآوری و تبدیل شدن به یکی از بهترین تریدرهای فارکس قرار دارد؛ البته به این شرط که بعد از هر اشتباه، عملکرد خودتان را به خوبی و بدون خشم یا ناراحتی زیر ذره بین قضاوت قرار دهید و سهم درستان را از آن اشتباه بیرون بکشید. سپس به دنبال اشتباه بعدی و درس بعدی بروید. با دنبال کردن این روش، زودتر از آنچه فکرش را می کنید می توانید سرمایه تان را دو برابر و حتی بیشتر کنید.

  جو لوئیس؛ تاجری با تجربه فراوان

  «Joe Lewis» یک تریدر ثروتمند و جزء بهترین تریدرهای فارکس است که اکنون در 86 سالگی هم روی بازار ارزها سرمایه گذاری می کند. جو از 15 سالگی، درس و مدرسه را با هدف کمک به پدرش برای زنده نگه داشتن تجارت خانوادگی شان ترک کرد.

  از آنجا بود که توانست با چهره تاجرگونه خودش آشنا شود و تا امروز در این مسیر باقی ماند. او با جورج سوروس در معامله ای که سبب شد بانک انگلستان عقب نشینی کند، همکاری کرد. این طور گفته می شود که جو در آن روز بیشتر از سوروس سود کرد. نقطه قوت جو که سبب موفقیت بزرگ او در فارکس شده، دانش عمیق او به فارکس و جریان معاملات ارزی است.

  مارتین اس. شوارتز؛ سرمایه گذاری موفق و دست به قلم

  «Martin S. Schwartz» یکی از بهترین تریدرهای فارکس است که بیشترین ثروت خود را از سه بخش «معامله سهام»، «معاملات آتی» و «اختیار معامله» به دست آورده است. او فارغ التحصیل رشته «MBA» است و معامله سهام را پس از چندین سال کارمندی به عنوان «تحلیلگر بازارهای مالی» در یک شرکت و با پس انداز 10 هزار دلاری اش آغاز کرد.

  بعد از مدتی معامله در فارکس، صندوق سرمایه گذاری خودش را به راه انداخت. مارتین کتاب معروف «درس هایی از تریدر روز قهرمان وال استریت» (Pit Bull: Lessons from Wall Street’s Champion Day Trader) را براساس تجربه های شخصی خودش نوشت.

  نگاهی به رویکردهای مارتین اس. شوارتز درباره فارکس و سرمایه گذاری

  • مارتین تأکید زیادی روی استفاده سرمایه گذاران از تحلیل فاندامنتال دارد و استفاده از این تحلیل را رمز ثروتمندشدن خود می داند.
  • او به سرمایه گذاران توصیه می کند آموزش دیدن قبل از آغاز معامله ها را جدی بگیرند؛ چون آن را راهی برای مدیریت استعدادهای نهفته درونی می داند.
  • از نظر مارتین، هوشمندانه کارکردن است که انسان را به موفقیت می رساند. نه اینکه ساعت ها روی یکی صندلی بنشینیم، به نمودارها و داده خیره شویم و انتظار داشته باشیم در این میان، یک معجزه، تلافی زحمت ما را بدهد!
  • او به استفاده هوشمندانه از استاپ لاس و حفظ اصل سرمایه به عنوان یک قانون، اهمیت زیادی می دهد.
  • مارتین توصیه می کند سرمایه گذاران هنگام معامله، احساسات خودشان، طمع، ترس و حتی شادی را کنار بگذارند و به شکلی بسیار منطقی به معامله ها نگاه کنند

  مایکل مارکوس؛ مردی که سرمایه ها را چند برابر می کند

  «Michael Marcus» فارغ التحصیل رشته «روان شناسی» است، اما در دنیای حرفه ای سر از تحلیل گری بازارهای مالی درآورده است. از او به عنوان یکی از بهترین تریدرهای فارکس و فردی که تسلط و قدرت زیادی در بازارهای مالی دارد یاد می شود.

  مایکل چندان به مصاحبه و خودنمایی علاقه ندارد و ترجیح می دهد در سکوت و بدون جلب توجه، کارش را بکند. بیشترین آشنایی مردم با او و سرمایه گذاری هایش مربوط به همین 20 سال گذشته می شود که برخی از سرمایه گذارها از او در کتاب هایشان نام بردند.

  براساس چیزهایی که تا الآن روشن شده، او در کارنامه خودش رشد سرمایه را از 24 هزار دلار به 64 هزار دلار و از 30 هزار دلار به 80 هزار دلار دارد که برای برخی همان هدف از آغاز کار در بازارهای مالی است.

  نگاهی به رویکردهای مایکل مارکوس درباره فارکس و سرمایه گذاری

  • مایکل بر این باور است که یک معامله گر موفق به شجاعت زیادی نیاز دارد؛ شجاعت برای تلاش کردن، شجاعت برای شکست خوردن، شجاعت برای موفق شدن و شجاعت برای باز هم ادامه دادن آن هم زمانی که همه چیز بسیار سخت می شود.
  • از نظر او یکی از مهم ترین قانون ها در ترید، نگه داشتن موقعیت های معاملاتی، سهام و در کل مواردی هستند که برگ برنده شما به شمار می رود و هم زمان خلاص شدن از دست معاملاتی است که می دانید بازنده بازی هستند.
  • مایکل به سرمایه گذاران توصیه می کند دست از عمل کردن براساس توصیه مشاوران مالی و سرمایه گذاری بردارند و خودشان دست به کار شوند؛ چون سرمایه گذاری در فارکس یا هر بستر دیگری، موضوعی کاملاً شخصی است و به تصمیم ها و موقعیت شخص شما بستگی دارد.
  • از نظر مایکل، هر معامله گر ویژگی های مثبت و منفی مختلفی دارد که آن ها را به صورت ناخودآگاه در معامله هایش وارد می کند. مهم این است که شما روی پررنگ کردن ویژگی های مثبت خود کار کنید تا تأثیر آن ها بیشتر از ویژگی های منفی تان شود. در هر صورت، این شما هستید که با تمام خودتان، وارد یک معامله می شوید.
  • مایکل به «علم ریاضی» به چشم یک نوستالژی فوق العاده در زمان حاضر نگاه می کند که بی سر و صدا در حال ساخت و مدیریت همه چیز در جهان است.

  خلاصه ای از آنچه با هم در معرفی بهترین تریدرهای فارکس گفتیم:

  • جورج سوروس، تریدر افسانه ای بازار فارکس است که تأکید زیادی بر تحقیق قبل از انجام معامله دارد. از نظر او تعصب در سرمایه گذاری می تواند فرد را دچار ضررهایی کند که کاملاً قابل پیشگیری هستند.
  • «پل تودور جونز» سرمایه گذار موفق فارکس، طرفدار تحلیل تکنیکال است و از تکنیک «کاهش حجم معامله» برای کاهش ضرر در معامله های اشتباه استفاده می کند.
  • «ریچارد دنیس» از 17 سالگی در بورس شیکاگو شاگردی کرد و با تجربه هایی که از این راه به دست آورد، توانست در جوانی میلیونر شود.
  • «بیل لیپشوتز» با سهامی که از مادربزرگش به ارث برده بود، کارش را در فارکس شروع کرد. البته او تمام ارثش را در معامله های اشتباه از دست داد، اما تجربه ای که از این راه به دست آورد او را به یک تریدر بسیار موفق تبدیل کرد.
  • «استنلی دراکن میلر» یک تریدر فارکس با توانایی سودآوری فوق العاده است. صندوقی که او مدیرش بود برای 30 سال بدون ضرر فقط سودآوری داشت.
  • «اندرو کریگر» یکی از 10 تریدر ثروتمند فارکس است. توصیه او به سرمایه گذاران دیگر، تحقیق عمیق روی موقعیت معاملاتی و به دست آوردن درک درست از «انتظار بازار» است.
  • «بروس کوونر» به دلیل هوش زیاد در کشف موقعیت های سرمایه گذاری و فعالیت های بشردوستانه ای که انجام می دهد معروف است. او به سرمایه گذاران توصیه می کند «مدیریت ریسک» را به شکلی عمیق و کاربردی یاد بگیرند.
  • «جو لوئیس» از تریدرهای ثروتمند فارکس است که علاقه زیادی به ارزها و ملک دارد. او از 15 سالگی درس و مدرسه را با هدف کمک به پدرش در اداره کسب و کار خانوادگی رها کرد. لوئیس با وجود نزدیک به 90 سال، هنوز هم به طور فعال در بازار ارزها فعالیت می کند.
  • «مارتین اس. شوارتز» ثروت خود در فارکس را از راه «معامله سهام»، «معاملات آتی» و «اختیار معامله» به دست آورده و یکی از بهترین تریدرهای فارکس است. او به سرمایه گذاران توصیه می کند استفاده از «تحلیل فاندامنتال» و «استاپ لاس» را جدی بگیرند.
  • «مایکل مارکوس» سرمایه گذاری است که تاکنون چندین بار سرمایه هایی را که در دست داشته، دو یا چند برابر کرده است. توصیه او به سرمایه گذاران این است که خودشان دست به کار شوند و مسئولیت مدیریت سرمایه شان را بر عهده بگیرند؛ نه اینکه مدام چشمشان به توصیه های دیگران و حتی متخصصان باشد.

  پاسخ به چند پرسش پرتکرار درباره بهترین تریدرهای فارکس

  در سال 2023 چه کسی بهترین تریدر فارکس است؟

  از نظر تکنیک و ثروت اندوزی از راه معامله در فارکس «جورج سوروس» بهترین تریدر فارکس است، ولی از نظر ثروت فعلی در زمان نگارش این مقاله «پل تودور جونز» با ثروتی حدود 7 میلیارد دلار صدرنشین این ماجراست.

  تکراری ترین توصیه تریدرهای موفق فارکس چیست؟

  روی آموزش خودتان سرمایه گذاری کنید، از اصل سرمایه محافظت کنید، از شکست هایتان بیاموزید و فقط وقتی وارد معامله شوید که بدانید چرا و با چه هدفی در حال معامله چه چیزی در چه قیمتی و با چه شرایطی هستید!