ثانیه
دقیقه
ساعت
روز
پرسودترین کانال سیگنال VIP جفت‌ارزها رایگان شد!

ساعت کار فارکس؛ بهترین ساعات ترید در فارکس

ساعت کار فارکس؛ بهترین ساعات ترید در فارکس

امروزه کسب درآمد از بازارهای مالی یکی از روش‌هایی است که روزبه‌روز با استقبال بیشتری به‌ویژه از سوی جوانان روبه‌رو شده است، اما برای آنکه واقعاً بتوانید در بازار فارکس یا هر بازار مالی دیگری موفق باشید، نیاز است علاوه بر تعلیمات اختصاصی آن بازار، با ویژگی‌هایی مانند ساعت شروع و تعطیلی و دیگر موارد آشنا باشید.

درحقیقت در زمان فعالیت در بازار فارکس برای آنکه بتوانید با صرف کمترین زمان برای چارت و کامپیوتر، بیشترین سود را به دست آورید، لازم است با ساعت کار فارکس آشنا باشید. در این مقاله، روزهای کاری و تعطیل آن و به‌طور دقیق‌تر ساعت باز و بسته‌شدن بازار را بررسی کرده‌ایم.

فارکس چه ساعتی باز می‌شود؟

ساعت کار فارکس روز دوشنبه 12:30 یا همان 30 دقیقه بامداد روز دوشنبه با بازار سیدنی شروع به فعالیت می‌کند. پس از 2 ساعت در ساعت 2:30 بامداد، بازار توکیو فعالیت خود را آغاز می‌کند و با رسیدن ساعت کاری در کشورهای مختلف، بازار آن مناطق شروع به فعالیت می‌کنند.

البته نکته‌ دیگری که در زمان بازشدن بازار باید به آن اشاره کرد، جلو و عقب‌کشیدن ساعت در ابتدا و نیمه سال در کشور است؛ بنابراین اگر در نیمه اول سال باشیم، ساعت شروع ساعت کار فارکس به 1:30 بامداد روز دوشنبه تغییر می‌کند که شروع کار بازار سیدنی خواهد بود.

فارکس چه ساعتی باز می‌شود؟

زمان بسته‌شدن بازار فارکس در روز جمعه

همان‌طور که پیش از این اشاره شد، ساعت کار فارکس با بازشدن بازار سیدنی در استرالیا آغاز می‌شود؛ درحالی‌که با اتمام کار بازار نیویورک آمریکا، ساعت کار فارکس تمام شده و وقفه‌ای دوروزه برای تعطیلات آخر هفته (روزهای شنبه و یکشنبه) برای کاربران و تریدرهای این بازار وجود خواهد داشت.

به زبان ساده و به‌طور خلاصه بازار بورس جهانی (فارکس) در روز دوشنبه و در ساعت 12:30 یا به عبارتی 00:30 بامداد روز دوشنبه آغاز به کار می‌کند و تا ساعت 00:30 بامداد روز شنبه ادامه پیدا می‌یابد. نکته‌ای که باید به آن توجه کرد، این است که در شش ماه اول سال با تغییر ساعت، این زمان به 1:30 روز شنبه تبدیل خواهد شد؛ به عبارت دیگر در شش ماه ابتدایی سال، بازار در ساعت 1:30 روز دوشنبه شروع می‌شود و در ساعت 1:30 روز شنبه به کار خود پایان می‌دهد.

ساعت کار آلپاری به وقت ایران

بروکر آلپاری (Alpari) یکی از بروکرهای معتبر برای انجام معامله در بازار فارکس است که ایرانیان نیز مجاز به استفاده از خدمات آن هستند. رگوله‌بودن و پشتیبانی از زبان فارسی از دلایلی هستند که کاربران ایرانی را مشتاق به استفاده از این بروکر کرده است.

شرکت آلپاری در روسیه در اروپای شرقی قرار دارد؛ بنابراین علاوه بر شروع کار بازارهای جهانی در زمان استفاده از بروکر، باید به زمان بروکر نیز دقت شود. در بروکر آلپاری، ساعت فعالیت (شروع و پایان ساعت کار) به ترتیبی که در ادامه آورده‌ایم خلاصه می‌شود.

  • از ماه مارس تا اکتبر (تابستانی): از ساعت 00:05 (GMT +3) در روز دوشنبه تا ساعت 23:54:59 در روز جمعه
  • از ماه اکتبر تا مارس (زمستانی): از ساعت 01:05 (GMT +3) در روز دوشنبه تا ساعت 00:54:59 در روز شنبه

همچنین معاملات CFD ارزهای دیجیتال در این بروکر و در حساب‌هایی که از متاتریدر 5 استفاده می‌کنند، به‌صورت شبانه‌روزی فعال است؛ البته دو ساعت در طول شبانه‌روز وقفه‌هایی در ارائه خدمات وجود دارد. از ساعت 11:30 تا 13:30 به وقت محلی ایران در روزهای شنبه و از ساعت 23:30 تا23:40 در روزهای یکشنبه زمان‌هایی هستند که وقفه‌هایی در ارائه خدمات بروکر آلپاری برای انجام معاملات CDF رمزارزها وجود دارد.

برای کاربرانی که از متاتریدر 4 استفاده می‌کنند و قصد انجام معاملات CFD ارزهای دیجیتال را دارند، علاوه بر وقفه‌هایی که پیش از این به آن اشاره کردیم، در روزهای شنبه از ساعت 11:30 تا 17:30 به وقت ایران و در روزهای یکشنبه از ساعت 4:30 تا 5:30 وقفه‌ای در ارائه خدمات به کاربران وجود خواهد داشت.

ساعت بازشدن طلا در فارکس

بازار فارکس یک بازار جهانی است که بیشتر بستری برای معامله جفت ارزها شناخته شده است، اما حقیقت این است که دارایی‌های زیادی از جمله فلزات گران‌بها و حتی ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین نیز در این بازار و در برخی بروکرها قابل معامله هستند. طلا یا انس جهانی در دسته فلزات گران‌بها قرار می‌گیرد که کاربران این بازار می‌توانند آن را در حساب معاملاتی خود که در بروکر ایجاد کرده‌اند، معامله کنند.

بنابراین برای معاملات طلا مانند دیگر دارایی‌ها امکان معامله طلا در روزهای دوشنبه تا جمعه امکان‌پذیر است و تنها در روزهای شنبه و یکشنبه بازار و به‌دنبال آن امکان معامله طلا برای تریدرها وجود ندارد؛ البته شروع فعالیت بازار طلا در فارکس معمولاً یک ساعت دیرتر از بازار شروع به فعالیت می‌کند و در انتها نیز یک ساعت پیش از باقی بازار به ساعت پایان خود می‌رسد. باز هم بروکری که برای فعالیت خود انتخاب می‌کنید، می‌تواند زمان را کمی تغییر دهد که باید پس از انتخاب بروکر چنین مواردی را بررسی کنید.

همچون دیگر دارایی‌های قابل معامله در بازار فارکس، ساعت‌هایی هستند که معاملات طلا به‌دلیل حجم بالای معاملات منطقی‌تر است. برای یافتن بهترین زمان برای معامله طلا بهتر است به ساعات باز بازارهای آمریکا توجه داشته باشید. به زبان ساده ساعت 4:30 عصر تا 30 دقیقه بعد از بامداد روز بعد، بهترین زمان برای معامله طلا (البته در روزهای معاملاتی یعنی دوشنبه تا جمعه) به حساب می‌آیند.

در زمان نگارش این مقاله ما در نیمه دوم سال به سر می‌بریم؛ پس توجه داشته باشید این ساعت‌ها برای نیمه اول سال یک ساعت به جلو کشیده خواهند شد؛ بنابراین بهترین ساعت معامله طلا در بازار فارکس برای نیمه اول سال را می‌توان از ساعت 5:30 تا 1:30 روز بعد دانست.

در انتها بد نیست بدانید ارز دلار ایلات متحده آمریکا رابطه معکوسی با طلا دارد؛ به عبارت دیگر این دو دارایی با هم کورولیشن ندارند؛ درنتیجه از این موضوع می‌توان برای تحلیل نیز بهره برد. زمانی که قیمت دلار افزایش یابد، نرخ انس جهانی کاهش می‌یابد و زمانی که نرخ دلار افتی را تجربه کند، قیمت انس جهانی یا همان طلای جهانی افرایشی خواهد بود.

ساعت بازشدن طلا در فارکس

فارکس چه روزهایی تعطیل است؟

ساعت کار فارکس به این ترتیب است که بازار با بسته‌شدن بازار نیویورک تعطیل می‌شود؛ درواقع می‌توان گفت بازار نیویورک آخرین ایستگاه این بازار است که براساس وقت محلی آن، فعالیت بازار از ساعت 8 صبح تا 5 بعدازظهر است و پس از آن دو روز تعطیلی برای این بازار رقم خواهد خورد. اگر بخواهیم زمان محلی نیویورک را براساس زمان ایران بگوییم ساعت 1:30 روز شنبه برای نیمه اول سال و ساعت 12:30 برای نیمه دوم سال ساعت‌هایی خواهند بود که بازار فارکس تعطیل خواهد شد.

درمجموع بازار فارکس در 5 روز هفته از دوشنبه تا جمعه (به‌طور دقیق‌تر ساعات یا دقایق ابتدایی بامداد روز شنبه) برقرار است. دلیل فعالیت‌نداشتن در چنین روزهایی آن است که بیشتر کشورهای جهان تاریخ میلادی را به‌صورت تقویم ملی خود و در برخی موارد تقویم تجاری خود پذیرفته‌اند. از آنجا که شنبه و یکشنبه روزهای تعطیل در این تقویم به حساب می‌آیند، بازار فارکس نیز در این روزها تعطیل است.

بهترین ساعت معامله در فارکس

با اینکه بازار فارکس یک بازار 24 ساعته است، تحرکات قیمتی جفت ارزهای مختلف در برخی ساعات شبانه‌روز بیشتر و منطقی‌تر هستند. با توجه به بالابودن حجم معاملات در این ساعت‌ها، معامله شما در مدت‌زمان کوتاه‌تری تارگت خود را لمس می‌کند یا اینکه به‌دلیل نوسان‌های شدید کمتر ، شما فعال نخواهد شد و به این ترتیب درآمد شما نیز از بازار ‌تأثیر می‌گیرد.

بازار ساعت بازشدن ساعت بستهشدن
فرانکفورت

آلمان

10:30 AM 6:30 PM
لندن

بریتانیا

11:30 AM 7:30 PM
نیویورک

ایالات‌متحده آمریکا

4:30 PM 12:30 AM

(پایان کار فارکس)

سیدنی

استرالیا

12:30 AM

(آغاز به کار فارکس)

8:30 AM
توکیو

ژاپن

10:30 AM 2:30 AM

همان‌طور که پیش از این نیز اشاره کردیم، بازار فارکس بازاری 24 ساعته است؛ با این حال همیشه و در هر ساعتی نمی‌توان موقعیت‌های خوب برای خرید یا فروش جفت‌ ارزها را در آن یافت. برای درک ساعت کار فارکس بهتر است حرکت خورشید به دور زمین را تصور کنید.

سیدنی در استرالیا اولین بازاری است که در ساعت 7 به وقت محلی کشور استرالیا (12:30 به وقت ایران) باز می‌شود و تا ساعت 4 بعدازظهر فعال است؛ پس از استرالیا و در ساعت 9 صبح به وقت محلی، بازار توکیو شروع به فعالیت می‌کند و این بازار تا ساعت 6 به وقت محلی مشغول به کار خواهد کرد.

در لندن بازار از ساعت 8 صبح تا 4 بعدازظهر فعال است و در بازار نیویورک فعالیت بازار از ساعت 8 صبح آغاز شده و تا 5 بعدازظهر ادامه خواهد داشت. توجه کنید این زمان‌ها براساس زمان محلی کشورهای مختلف گفته‌شده هستند. در جدول بالا می‌توانید این زمان‌ها را برحسب زمان محلی ایران مشاهده کنید.

برای آنکه در هر زمان بتوانید این زمان‌ها و همچنین باز یا بسته‌بودن هرکدام از بازارها را بررسی کنید، می‌توانید از وب سایت www.forex.timezoneconverter.com استفاده کنید. امکان تنظیم زمان محلی براساس کشوری که در آن اقامت دارید نیز برای کاربران فراهم شده است. ما در این تصویر ساعت ایران را انتخاب کردیم.

بهترین ساعت معامله در فارکس

در این بخش از مقاله ساعت کار فارکس که به موضوع بهترین زمان برای انجام معاملات در بازار اشاره دارد، باید بدانید فعالیت‌های تجاری و اقتصادی فراوانی در زمان فعال‌بودن بازارهای آمریکا و انگلیس انجام خواهد شد؛ به‌طوری‌که گفته می‌شود ¾ کل معاملات بازار فارکس در زمان بازبودن این دو بازار اتفاق می‌افتد.

بنابراین بهترین زمان برای انجام معاملات به‌طورکلی زمانی است که هر دو بازار آمریکا و انگلیس فعال هستند. با بررسی جدول فوق متوجه می‌شوید این ساعات بین ساعات 5:30 تا 8:30 در نیمه اول سال و ساعات 4:30 عصر تا 7:30 شب در نیمه دوم سال هستند.

به‌طورکلی عواملی که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد، در تعیین بهترین زمان معامله در بازار فارکس به کاربران کمک می‌کنند.

  • استراتژی معاملاتی

با توجه به استراتژی معاملاتی شخصی شما بهترین ساعت معاملاتی ممکن است برای هر تریدری متفاوت باشد؛ برای مثال اگر شما در استراتژی معاملاتی خود به ثبات بیشتر و حجم بیشتر معاملات نیاز داشته باشید، بهتر است در زمان مشترک ساعت بازارهای آمریکا و لندن اقدام به ثبت معاملات خود کنید؛ چراکه در ساعات دیگر ممکن است حرکت خاصی در بازار مشاهده نشود یا این تحرکات قیمتی غیرمنطقی باشند.

  • جفت ارز یا دارایی

نکته مهم دیگر در تعیین بهترین زمان معامله، جفت ارز یا دارایی است که قصد معامله روی آن را دارید؛ برای مثال ممکن است شما جفت ‌ارزی را انتخاب کرده و با تحلیلی که انجام داده‌اید، پیش‌بینی کنید این جفت‌ ارز هدف خود را خواهد زد، اما ممکن است مشاهده کنید این جفت ‌ارز ساعت‌ها درجا بزند و حرکت خاصی نکند.

در چنین شرایطی احتمالاً با بازشدن بازار مخصوص به جفت ‌ارز شاهد حرکت در آن خواهید بود؛ برای مثال اگر جفت ‌ارزی دارای ین ژاپن را معامله می‌کنید، بهتر است بدانید ساعت شروع بازار ژاپن 2:30 بامداد تا 10:30 صبح است؛ بنابراین معامله آن در ساعات عصر چندان توصیه نمی‌شود.

  • اخبار

برخی افراد نیز براساس اخبار منتشرشده در بازار فعالیت می‌کنند که این ساعت با توجه به خبر و مکان جغرافیایی منبع خبر می‌تواند متفاوت باشد.

  • شرایط زندگی و روانی

برخی افراد فعالیت در بازار فارکس را به‌عنوان شغل دوم خود انتخاب می‌کنند؛ درحالی‌که دسته دیگر کاربران این حرفه را به‌عنوان شغل اصلی خود انتخاب کرده‌اند. بدیهی است شخصی که شاغل است، باید بهترین ساعات فعالیت در بازار را به زمانی موکول کند که وقت آزاد دارد.

درحالی‌که شخصی که تریدری را به‌عنوان حرفه انتخاب کرده است، چنین محدودیتی ندارد. از سوی دیگر احساسات و وضعیتی روحی که در آن قرار گرفته‌اید، بسیار مهم است و می‌تواند نقشی اساسی در نتیجه معاملات شما ایفا کند. در شرایط ضعیف روحی و با خستگی شما نمی‌توانید تصمیم‌های درست و منطقی بگیرید. این موضوع سبب می‌شود نتیجه معاملات شما رضایت‌بخش نباشد.

سخن پایانی

فعالیت در بازارهای مالی یکی از راه‌های کسب درآمد برای تریدرهاست. معمولاً افرادی که در بازار فارکس فعالیت می‌کنند، برای معامله جفت ‌ارزها اقدام خواهند کرد که هرکدام از طرفین ارزها، پول رایج یک کشور است؛ بنابراین انجام معاملات با هدف سرمایه‌گذاری در این بازار چندان منطقی نیست؛ چراکه ارز کشورها نوسانات زیادی را نخواهد داشت؛ به‌ویژه اینکه معمولاً ارزهای قوی در این بازار معامله خواهند شد که ثبات نسبی دارند و با تورم چندانی مواجه نخواهند شد.

برای انجام معاملات کوتاه‌مدت باید بتوانید بهترین زمان برای معامله را پیدا کنید تا ساعات کمتری را به معامله‌گری گذرانده باشید و بتوانید معامله خود را با قیمت خوب انجام دهید؛ چراکه حجم معاملات در برخی ساعات بیشتر است و این موضوع به شما کمک خواهد کرد که معاملات بهتری را داشته باشید.

در این مقاله به بررسی روزهای کاری و تعطیل بازار فارکس پرداختیم و همچنین ساعت کار فارکس از آغاز روز اول بازار تا ساعت پایان روز آخر بازار را بررسی کردیم. با مطالعه این مقاله می‌توانید با توجه به جفت ارز معاملاتی خود، بیشترین سود را در کمترین زمان کسب کنید.

پرسش‌های متداول

بامداد روز دوشنبه ساعت 00:30 یا همان 12:30 ساعت شروع به کار بازار فارکس است. اگر در نیمه اول سال باشیم، این ساعت به 1:30 بامداد روز دوشنبه اشاره دارد.

بامداد روز شنبه در ساعت 12:30 که اتمام کار بازار نیویورک خواهد بود، بازار فارکس نیز فعالیت خود را متوقف می‌کند. اگر در نیمه اول سال باشیم، این ساعت به 1:30 بامداد روز شنبه اشاره دارد.

طلا هم در کنار جفت ‌ارزها و دیگر دارایی‌ها یکی از مواردی است که در بازار فارکس و در ساعات رایج فعالیت در این بازار معامله می‌شود؛ البته معامله طلا معمولاً یک ساعت بعد از بازشدن بازار شروع شده و یک ساعت پیش از اتمام ساعت کار فارکس به کار خود پایان می‌دهد.

روزهای شنبه و یکشنبه یعنی روزهای تعطیل در تقویم میلادی، روزهای تعطیل در بازار فارکس هستند.

به این مقاله امتیاز دهید
(۲۱۴ رای) ۴.۵
۱۲۳۴۵
ترتیبی که برای خواندن مقالات همه چیز در مورد فارکس به شما پیشنهاد میکنیم:
what-does-cpi-in-forex-mean
شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در فارکس چیست؟ آموزش 0 تا 100
what-does-cash-rate-in-forex-mean
نرخ بهره فارکس (cash rate) چیست؟
contract-size
اندازه قرارداد یا contract size چیست و چه استفاده‌ای در فارکس دارد؟
rebate
مفهوم ریبیت Rebate در بازار فارکس چیست؟ + بهترین بروکرهای فعال
free-margin
مفهوم فری مارجین یا free margin در فارکس چیست؟
deviation-in-forex
انحراف استاندارد یا deviation در فارکس چیست؟
pending-order
پندینگ اردر در فارکس چیست؟ آشنایی 0 تا 100 با Pendin order
equity
equity چیست؟ آموزش 0 تا 100 اکوئیتی در فارکس
what-is-bms
bms در فارکس چیست؟ 0 تا 100 آشنایی با کاربرد bms
what-is-drawdown
drawdown فارکس چیست؟ آموزش محاسبه و کنترل drawdown
bank-holiday
bank holiday در فارکس چیست؟ در زمان تعطیلات معامله کنیم؟
bid-ask
bid ask در فارکس| منظور از قیمت پیشنهادی و قیمت درخواستی چیست؟
retail-sales
شاخص خرده فروشی یا retail sales و تاثیر آن بر بازار فارکس
forecasting-forex-prices
پیش بینی قیمت های فارکس با هوش مصنوعی؛ از خیال تا واقعیت
how-much-money-do-i-need-to-trade-in-forex
برای ترید در فارکس چقدر پول احتیاج دارم؟
best-forex-strategies
بهترین استراتژی فارکس چیست؟ 10 مورد از مهمترین استراتژی های فارکس
1000-pip-climber
آموزش ربات معامله گر 1000 pip climber برای بازار فارکس
learning-forex
آموزش فارکس چقدر طول میکشد؟
forex-news
اخبار مهم در فارکس | چه اخباری را در فارکس دنبال کنیم؟
traders-lives
یک روز از زندگی یک تریدر؛ زندگی به سبک تریدرها!
forex-signal
سیگنال فارکس چیست + معرفی کانال تلگرامی معتبر سیگنال فارکس
backtest
چگونه در تریدینگ ویو بک تست بگیریم؟
pmi
شاخص PMI چیست؟ کاربرد PMI در فارکس
nfp
شاخص NFP چیست و چه اهمیتی در بازار فارکس دارد؟
risk-management-in-forex
مدیریت ریسک در فارکس؛ رمز و رازها را از زبان بهترین تریدرهای فارکس بشنوید
effect-of-interest-rates-on-the-forex
تاثیر نرخ بهره بر بازار فارکس؛ چگونگی و اهمیت این تاثیر
forex-in-iran
فارکس در ایران؛ قانونی و حلال یا غیر قانونی و حرام؟
edge
لبه معاملاتی در فارکس (Edge Trading) به چه معناست؟
prop-trading-co
معرفی بهترین شرکت های پراپ تریدینگ برای ایرانیان
proprietary-trading
پراپ تریدینگ چیست؟ | بهترین سایت های پراپ تریدینگ برای ایرانیان
ninjawolf
معرفی و آموزش ربات NinjaWolf؛ یکی از بهترین ربات های فارکس
crypto-or-forex
ارز دیجیتال یا فارکس؟ تفاوت و شباهت در چیست؟ کدام بهتر است؟
swap-forex
سواپ در فارکس چیست و چگونه محاسبه می شود؟
forex-account-types
تفاوت انواع حساب فارکس در چیست؟ از کدام حساب استفاده کنیم؟
superbatman
معرفی و آموزش ربات سوپر بتمن (Super Batman)
best-forex-traders
با 10 مورد از بهترین تریدرهای فارکس آشنا شوید
forex-mistakes
رایج ترین اشتباهات معامله گران فارکس؛ بررسی موردی 13 خطا
expert-eagle
آموزش ربات عقاب؛ بهترین اکسپرت فارکس
forex
بازار فارکس چیست و چگونه در فارکس معامله کنیم؟
vigas-robot
ربات اسکلپر ویگاس؛ آموزش و نحوه استفاده
forex-successful-trader
تریدرهای موفق فارکس، 10 مورد از الگوهای معامله گران کارکشته بازار
margin-in-forex
آموزش معاملات مارجین در فارکس
forex-economic-calendar
تقویم اقتصادی فارکس چیست و چه کاربردی دارد؟
bubble-in-forex
حباب در فارکس چیست؟ معروفترین حباب های قیمتی در فارکس
forex-kill-zone
کیل زون فارکس یا Forex Kill Zone چیست؟
4step-guide-making-sure-your-broker-legit
بروکرهای کلاهبردار فارکس [8 روش تشخیص + لیست کامل بروکرها]
forex-trading-sessions
سشن‌ های فارکس چیست؟
forex-account
آموزش کامل نحوه ثبت نام در فارکس
top-up-forex-with-webmoney
نحوه شارژ حساب فارکس با وب مانی [آموزش تصویری و مرحله به مرحله]
market-execution
Market Execution یا اجرای بازار معاملات فارکس چیست؟
avoid-margin-call
چگونه در فارکس کال مارجین نشویم؟
types-of-forex-trading
انواع معاملات در فارکس | راهنمای انجام معاملات فارکس
forex-working-hours
ساعت کار فارکس؛ بهترین ساعات ترید در فارکس
lot-in-forex
لات در فارکس چیست؟ [انواع Lot در فارکس + نحوه و فرمول محاسبه]
spread-in-forex
اسپرد در فارکس (Spread)؛ کارمزد پنهانی در بازار فارکس
forex-psychology
روانشناسی فارکس؛ آموزش مدیریت احساسات در معامله
types-charts-forex
انواع نمودار در فارکس [نحوه خواندن + کاربرد هرکدام از آنها]
forex-podcast
پادکست آموزش فارکس؛ 6 مورد از بهترین پادکست های فارکس
best-time-to-trade-in-forex
بهترین زمان معامله در فارکس چه زمانی است؟
supply-and-demand
آموزش معامله در نواحی عرضه و تقاضا
pip-calculator
ماشین حساب ارزش پیپ (Pip)
what-is-traded-in-forex
مفهوم جفت ارز در فارکس؛ در بازار forex چه چیزی معامله می شود؟
forex-scams
انواع روش های کلاهبرداری‌ در بازار فارکس
forex-market-players
بازیگران بازار فارکس (Forex) چه کسانی هستند؟
forex-advantages
مزایای بازار فارکس نسبت به بقیه بازارهای مالی چیست؟
experts
آموزش اکسپرت نویسی
forex-support-and-resistance
سطح حمایت و مقاومت در فارکس