شاخص خرده فروشی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ هر بار که خریدی انجام می دهیم؛ از خواروبار گرفته تا لباس، کتاب، لوازم الکترونیکی یا مبلمان، درواقع در حال خرید محصولات خرده فروشی هستیم. این شاخص به قدری اهمیت دارند که بسیاری، خرده فروشی محصولات نهایی در زنجیره تامین را خمایت از اقتصاد می دانند.

فهرست []

  در این مقاله قصد داریم تا شما را با مفهوم شاخص خرده فروشی به طور کامل آشنا کرده و به تمامی سوالاتی که ممکن است در این زمینه با آن ها مواجه شوید، آشنا کنیم؛ با ما همراه باشید.

  شاخص خرده فروشی چیست؟

  این شاخص که ترجمه ای از عبارت retail sales است، به عنوان یک معیار اقتصادی مهم شناخته می شود که نشان دهنده تقاضای مصرف کنندگان برای کالاهای نهایی است. retail sales یک مجموعه داده بسیار مهم را در برمی گیرد که تاثیر بالایی بر حرکت بازار دارد.

  شاید جالب باشد که بدانید، خرده فروشی، یکی از بهترین و مهم ترین سنجش ها برای بررسی نبض اقتصادی و پیش بینی تورم بازار است. همچنین این ارقام توسط تمامی فروشگاه های خدمات غذایی و خرده فروشی ها گزارش شده و در نهایت، توسط اداره سرشماری آمریکا جمع آوری و با مدل سازی های مختلف به عدد اصلی تبدیل می شود.

  ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که فروش بالا در خرده فروشی های سالم، بازار فارکس در جهت مثبتی حرکت داده و خبر خوبی برای سهامداران شرکت های خرده فروشی است.

  ویژگی های شاخص خرده فروشی

  به طور کلی، این شاخص، ویژگی های متعددی دارد که مهم ترین آن ها را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:

  • نشان دهنده مصرف کننده: یک معیار بسیار مهم برای اندازه گیری میزان اعتماد و هزینه مصرف کنندگان در اقتصاد
  • پیش بینی رشد اقتصادی: یک شاخص پیشرو برای رشد اقتصادی؛ افزایش در فروش های خرده فروشی، می تواند نشان دهنده رشد اقتصادی در آینده باشد.
  • تأثیر بر بازارهای مالی: تأثیر بر بازارهای مالی، با انتشار داده های شاخص خرده فروشی؛ اگر این شاخص از انتظارات بازار بالاتر یا پایین تر باشد، ممکن است باعث تغییرات قیمتی در بازارهای سهام، اوراق بهادار و ارز شود.
  • تحلیل بخشی و فصلی: تجزیه و تحلیل براساس بخش های مختلف فروش (مانند فروش اتومبیل، پوشاک، مواد غذایی و…) و فصول سال؛ این موضوع، به تحلیل گران اقتصادی امکان می دهد تا درک بهتری از رفتار مصرف کننده داشته باشند.

  «به طور کلی، شاخص خرده فروشی، اطلاعات ارزشمندی به تحلیل گران اقتصادی، سیاست گذاران و سرمایه گذاران می دهد؛ در نتیجه، به عنوان یکی از شاخص های کلیدی برای ارزیابی وضعیت اقتصادی یک کشور شناخته می شود.»

  نحوه محاسبه retail sales

  این شاخص، عموما توسط آژانس ها یا دستگاه های دولتی ذی صلاح، جمع آوری و منتشر می شود. روند جمع آوری اطلاعات برای تدوین این شاخص، ممکن است از یک کشور به کشور دیگر متفاوت باشد؛ اما به طور کلی، مراحل این فرآیند را می توان در دسته بندی های زیر قرار داد:

  • انتخاب نمونه: انتخاب نمونه ای از فروشگاه ها و فعالان خرده فروشی؛ اندازه و مشخصات نمونه، بستگی به اقتصاد و بازار خرده فروشی هر کشور دارد.
  • جمع آوری داده ها: ارائه اطلاعات مربوط به فروش توسط فروشگاه ها و فعالان خرده فروشی؛ این اطلاعات می تواند به صورت ماهیانه، فصلی و یا سالیانه جمع آوری شود.
  • پردازش و تجزیه و تحلیل: پردازش و تجزیه و تحلیل داده های جمع آوری شده؛ در این مرحله، ممکن است تصحیح هایی برای فصول یا عوامل دیگری که می تواند تأثیر بگذارد، اعمال شود.
  • انتشار شاخص: اعلام و انتشار شاخص خرده فروشی پس از پردازش؛ این شاخص، ممکن است به صورت مقدار فروش یا درصد تغییر نسبت به یک دوره مرجع قبلی اعلام شود.
  • بررسی و بازنگری: برخی آژانس ها یا دستگاه های دولتی ممکن است دوره های بازنگری یا بررسی دوباره ای برای شاخص خرده فروشی داشته باشند تا اطمینان حاصل شود که داده ها دقیق و به روز هستند.

  «برای دسترسی به شاخص خرده فروشی یک کشور خاص، بهترین منبع، آژانس یا دستگاه دولتی ذی صلاح در آن کشور است. این اطلاعات، اغلب بر روی وب سایت های رسمی دولتی یا آژانس های آماری منتشر می شود.»

  خرده فروشان چه کسانی هستند؟

  شاخص خرده فروشی، فروش کالاهای بادوام (با ماندگاری بیش از سه سال) و کالاهای غیر بادوام (با ماندگاری سه سال یا کمتر) را در فروشگاه و سایر کالاهای غیر فروشگاهی شامل می شود. این موارد، به بخش های مختلفی تقسیم می شوند که عبارتند از:

  • داروخانه ها
  • پمپ بنزین ها
  • فروشگاه های مبلمان
  • فروشندۀ اتومبیل های نو
  • فروشگاه های مواد غذایی و نوشیدنی
  • فروشگاه های پوشاک و لوازم جانبی پوشاک
  • فروشگاه های لوازم الکترونیک و لوازم خانگی

  خرده فروشی و تورم

  یکی از اصلی ترین دلایلی که نشان می دهد ارقام خرده فروشی می تواند بازار را به حرکت درآورد، همبستگی قوی آن ها با تورم است. به طوریکه، اعداد بالای خرده فروشی، معمولاً با اعداد تورمی قوی همراه هستند؛ به همین ترتیب، افزایش تورم بر نرخ بهره، فشار صعودی وارد می کند. بنابراین، خرده فروشی بالا بر نرخ بهره تأثیر می گذارد. معامله گران، معمولاً نرخ بهره بالاتری را برای یک ارز صعودی در نظر می گیرند. در غیاب داده های متناقض، خرده فروشی قوی باید حداقل در کوتاه مدت، ارز را تقویت کند.

  البته، ممکن است میان داده های خرده فروشی و تورم، تاخیر وجود داشته باشد؛ زیرا اولی یک ماه بعد بازبینی شده و در طول تجدیدنظرها می تواند با نوسان بسیاری همراه باشد. به عنوان مثال، ممکن است چند ماه متوالی، خرده فروشی بالا گزارش شود، اما تورم تحت تأثیر این گزارش ها قرار نگیرد؛ زیرا در ماه های بعد با تجدید نظر در آمارهای گذشته، تاثیر آمارهای فعلی خنثی خواهد شد.

  نکاتی در مورد گزارش ها

  اعداد فروش، اغلب به دو صورت ارائه می شوند:

  1. تمامی فروش ها شامل فروش خودرو و سوخت
  2. تمامی فروش ها به استثنای فروش خودرو و سوخت

  «مورد دوم، به عنوان خرده فروشی اصلی شناخته می شود.»

  اغلب اقتصاددانان، ترجیح می دهند خرده فروشی را بدون در نظر گرفتن فروش خودرو و سوخت تجزیه و تحلیل کنند؛ زیرا این ارقام، نسبت به سایر کالاهای مصرفی، نوسان بیشتری دارند. به عنوان مثال، این امر در مورد فروش پمپ بنزین ها که در معرض نوسانات قیمت نفت و گاز هستند، صدق می کند. دلیل اصلی نادیده گرفته شدن این دو داده بی ثبات، این است که مصرف کنندگان هیچ حق انتخابی در تعرفه های خود ندارند.

  خرده فروشی نیز تحت تاثیر فصول مختلف است؛ ما معمولاً بیشترین فروش خرده فروشی را در سه ماهه چهارم (ماه های بین اکتبر و دسامبر) مشاهده می کنیم و این تا حدودی به دلیل فروش کریسمس است. فصلی ترین بخش های خرده فروشی شامل لوازم الکترونیکی، کالاهای ورزشی، خرده فروشی آنلاین و پوشاک است.

  دلایل عدم تطابق در داده های خرده فروشی

  ارقام خرده فروشی، بر اساس قیمت واقعی دلار آمریکا محاسبه می شوند؛ این بدان معنی است که با کاهش قیمت کالاها، خرده فروشی نیز احتمالاً کاهش می یابد.

  ممکن است اجناس فروخته شده در یک ماه حجم بیشتری داشته باشند؛ اما به دلیل کاهش قیمت، شاهد افت خرده فروشی خواهیم بود. تغییرات در قیمت مواد غذایی و همچنین سایر کالاها، می تواند به شدت بر داده ها تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، فرض کنید که تغییرات قیمت الوار یا پنبه بر قیمت مبلمان یا لباس تاثیر می گذارد. به منظور بررسی این اختلاف در داده های خرده فروشی و تعیین فعالیت واقعی، بررسی و ارزیابی شاخص قیمت مصرف کننده یا CPI در کنار گزارش خرده فروشی مهم است.

  تاثیر تغییرات در آمار خرده فروشی

  یکی از مهم ترین دلایل اهمیت retail sales، این است که سرنخ هایی درباره سلامت کلی اقتصاد و فشارهای تورمی بالقوه مرتبط ارائه می دهد. هر دو این موارد، در سطح اقتصاد کلان بسیار حائز اهمیت بوده و برای بانک های مرکزی به منظور تعیین جهت سیاست های پولی کمک کننده است.

  بدیهی است که بانک های مرکزی، تصمیمات سیاست پولی را صرفاً براساس آمار خرده فروشی قرار نمی دهند؛ با اینحال، تاثیر این قسمت بر وضعیت اقتصاد را نمی توان کتمان کرد.

  سیاست پولی احتمالاً مهم ترین عامل ایجاد تغییرات در بازار فارکس است. ارزهای اقتصاد قوی و نرخ بهره بالا، احتمالاً در برابر همتاهای کم بهره خود افزایش می یابند. وقتی خرده فروشی به طور مداوم قوی باشد، نشان می دهد که اقتصاد در حال رشد است و می توانیم انتظار داشته باشیم که تورم همراه با اقتصاد افزایش یابد. در این شرایط، داده های اشتغال نیز باید بهبود یابد؛ زیرا کالاها باید قبل از فروش تولید شوند که منجر به اشتغال بیشتر می شود.

  خرده فروشی بخش مهمی از تصویر گسترده تری از فعالیت اقتصادی است؛ زیرا بخش مهمی از اقتصاد را اندازه گیری می کند. بخش مصرف کننده 70٪ از تولید ناخالص داخلی ایالات متحده را تشکیل می دهد؛ بنابراین، خرده فروشی می تواند منعکس کننده رشد بخش مهمی از رشد اقتصادی باشد.

  انعکاس فضای اقتصادی با retail sales

  این گزارش به درستی به شما نشان می دهد که به چه میزان تقاضا برای کالاهای مصرفی وجود دارد. این نرخ از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است؛ زیرا هزینه های مصرف کننده، نزدیک به 70٪ از کل تولید اقتصادی ایالات متحده را تشکیل می دهد. سه جزء دیگر مورد استفاده برای محاسبه تولید ناخالص داخلی (GDP)، مخارج بخش شرکتی، مخارج دولتی و صادرات خالص هستند.

  دفتر تحلیل اقتصادی، گزارش تولید ناخالص داخلی را در هر فصل و در طول سال منتشر می کند. اگر این شاخص، هرماهه داده های قوی را مشنتر کند، گزارش تولید ناخالص داخلی، احتمالاً به همان اندازه نتایج خوبی خواهد داشت. گزارش تولید ناخالص داخلی، تخمینی برای یک سال را شامل می شود. به عبارتی دیگر، نرخ رشد سالانه خرده فروشی، تصویر بهتری از نرخ رشد تولید ناخالص داخلی به شما ارائه می دهد.

  اهمیت آمار خرده فروشی در آمریکا

  اندازه گیری دقیق خرده فروشی، برای سنجش سلامت اقتصاد ایالات متحده بسیار مهم است؛ زیرا هزینه های مصرف کننده یا هزینه های مصرف شخصی (PCE)، دو سوم تولید ناخالص داخلی (GDP) را تشکیل می دهند.

  داده های این گزارش، توسط اداره سرشماری ایالات متحده در سرشماری ماهانه خرده فروشی جمع آوری شده و آمار فروش تمامی مشاغل خدماتی مانند خواربارفروشی و مشاغل دیگری مانند پوشاک، لوازم آرایشی و بهداشتی را شامل می شود.

  این گزارش، تعداد کل فروش را در دوره اندازه گیری شده، معمولاً ماه قبل و درصد تغییر، نسبت به آخرین گزارش را نشان می دهد. همچنین، تغییرات فروش سال به سال برای محاسبه خرده فروشی مبتنی بر مصرف کننده به صورت سه ماهه را نیز شامل می شود.

  هنگام محاسبه حجم این معیار، 40٪ از فروش را کالاهای بادوام مانند خودرو و لوازم خانگی و 60٪ آن را کالاهای غیر بادوام یا بادوام مانند خواربار و پوشاک تشکیل می دهد. شاید جالب باشد که بدانید، آمار خرده فروشی در آمریکا، به عنوان یکی از بزرگ ترین مصرف کنندگان جهان و دارنده ارز غالب، تاثیر زیادی بر بازار فارکس دارد.

  قیمت فروش چگونه بر بازار سهام و اوراق قرضه تاثیر می گذارد؟

  به عنوان یک شاخص کلان پیشرو، قرائت های قوی تر از حد انتظار شاخص خرده فروشی، معمولا باعث حرکت های مثبت در بازارهای سهام می شود. البته فروش محصولات و خدمات، بیشتر از مصرف کننده نهایی، خبر خوبی برای سهامداران در شرکت های تجاری است؛ زیرا به معنای درآمد بیشتر برای آن شرکت ها خواهد بود.

  از سوی دیگر، دارندگان اوراق به دو صورت به این معیار پاسخ می دهند:

  اقتصاد پررونق برای همه خوب است، اما قیمت های خرده فروشی پایین تر با سیاست های انقباضی (یعنی افزایش نرخ های بهره)، در نهایت منجر به کاهش تورم می شود. این امر می تواند سرمایه گذاران را بیشتر به خرید اوراق قرضه متمایل کند. افزایش خرید اوراق، در نهایت باعث افزایش قیمت و کاهش بازده اوراق می شود.

  «حتما به این نکته توجه داشته باشید که برعکس این موضوع نیز می تواند صادق باشد.»

  تاثیر شاخص خرده فروشی بر بازار فارکس

  انتشار داده های اقتصادی، بخش مهمی از فرآیند تحلیل بنیادی هنگام معامله ارزهای خارجی است. مجموعه داده به ما امکان می دهد تا وضعیت فعلی اقتصاد کشور را مطالعه کرده و برای آینده نزدیکی پیش بینی کنیم. این داده ها همچنین به ما امکان می دهند تا قدرت اقتصادی جفت ارز را با هم مقایسه کنیم.

  تاثیر داده های شاخص خرده فروشی (شاخص قیمت خرده فروشی) بر معاملات فارکس نیز زیاد است؛ زیرا همانطور که پیشتر اشاره کردیم، هزینه های مصرف کننده، اغلب بخش بزرگی از اقتصاد یک کشور را تشکیل می دهد.

  retail sales، یکی از عوامل تکان دهنده بازار است؛ زیرا معیاری است که ضریب اطمینان و میزان خرید مصرف کننده را نشان داده و در نهایت درصد بالای آن، نشان دهنده افزایش فعالیت اقتصادی است.

  به عبارت دیگر، رشد آن، نشان می دهد که مصرف کنندگان یک کشور اعتماد و درآمد بیشتری برای خرید کالا و خدمات دارند؛ بنابراین، افزایش آن تاثیر مثبتی بر ارز کشور خواهد داشت. تاثیر این شاخص بر نرخ پیشنهادی دلار آمریکا مستقیم است.

  • قرائت قوی

  قرائت های قوی، نشان دهنده افزایش فروش، نسبت به ماه قبل یا پیش بینی هاست. قرائت قوی این شاخص، در مقایسه با پیش بینی های قبلی آن، مستقل از عوامل دیگر، ممکن است تأثیر مثبتی بر تقاضای دلار آمریکا داشته باشد. در این صورت، جفت ارزهایی که دلار آمریکا ارز پایه آن هاست افزایش، و جفت ارزهایی که دلار آمریکا ارز متقابل آن است، کاهش می یابد.

  • قرائت ضعیف

  قرائت ضعیف، نشان دهنده کاهش فروش نسبت به ماه قبل یا پیش بینی هاست. عملکرد ضعیف این شاخص نسبت به پیش بینی های قبلی آن، فارغ از عوامل دیگر، ممکن است بر رشد تقاضای دلار آمریکا تأثیر منفی بگذارد. در این حالت، جفت ارزهایی که دلار آمریکا در آن ها ارز پایه است، می توانند سقوط کنند و جفت ارزهایی که دلار آمریکا در آن ها ارز متقابل است، افزایش می یابند.

  ارتباط دلار و شاخص خرده فروشی

  همانطور که پیشتر نیز عنوان کردیم، retail sales، حدود یک سوم از فعالیت های اقتصادی ایالات متحده را تشکیل می دهد؛ بنابراین، اقتصاد آمریکا و دلار، بسیار وابسته به آن هستند. هرچه این معیار بیشتر باشد، احتمال افزایش نرخ نیز بیشتر خواهد بود؛ بنابراین، قدرت دلار در حال افزایش است.

  «با این حال، اگر خرده فروشی بیش از حد افزایش پیدا کند، می تواند منجر به ضعیف شدن دلار شود.»

  از آنجایی که بسیاری از کالاهای آمریکایی، در خارج از کشور تولید می شوند، افزایش تقاضا برای کالاها نشان می دهد که واحد پول کشورهای تولیدکننده آن کالاها مورد تقاضا است؛ بنابراین دلار می تواند در برابر این ارزها ضعیف شود.

  کاربرد retail sales و استفاده از آن در معامله

  این شاخص رو به جلو عمل می کند؛ به این معنی که می توان از آن به عنوان ابزاری برای بررسی تحولات آتی و همچنین تورم استفاده کرد. بسیاری از افراد از این اندیکاتور همراه با اسیلاتور یا سایر اندیکاتورها برای معامله در بازارهای مالی ازجمله فارکس استفاده می کنند تا بتوانند با اطمینان بیشتری معاملات خود را باز کنند.

  همانطور که قبلا ذکر شد، این شاخص به طور مستقیم با مصرف کننده مرتبط است و می توان از آن برای نشان دادن قدرت خرید آن ها استفاده کرد. وقتی این شاخص بالا می رود، نشان می دهد که قدرت خرید بیشتر است یا به عبارتی، تقاضا برای کالا بیشتر می شود؛ زیرا مردم پول بیشتری دارند.

  شاید تاکنون متوجه تاثیر این شاخص بر قیمت ارز شده باشید. وقتی شاخص بالا می رود، قدرت مردم و قدرت اقتصادی آن ارز بالاتر است؛ بنابراین ارزش و به تبع آن قیمت این ارز افزایش می یابد. وقتی این ارز در موقعیت پایه قرار می گیرد، قیمت جفت ارز بالا می رود یا زمانی که در موقعیت متقابل قرار می گیرد، قیمت کاهش می یابد.

  وقتی شاخص خرده فروشی کاهش می یابد، همه چیز برعکس می شود؛ یعنی، وقتی این شاخص برای ارزی که در موقعیت پایه قرار دارد کاهش می یابد، قیمت جفت ارز کاهش پیدا می کند. اگر ارز در موقعیت متقابل باشد، مخرج کسر کاهش می یابد و در نتیجه قیمت افزایش پیدا می کند. توجه داشته باشید که همیشه نباید بر اساس یک اندیکاتور تصمیم گیری کرد، به خصوص زمانی که ممکن است برخلاف روند معامله کنید. در چنین شرایطی، باید همۀ عوامل را در نظر بگیرید تا به سود برسید.

  دلیل اهمیت شاخص خرده فروشی در بازار فارکس

  با ورود به دنیای فارکس، با نام بسیاری از شاخص ها آشنا می شوید که یکی از مهم ترین آن ها Retail Index است. هزینه های شخصی، تقریباً 2.3٪ از تولید ناخالص ملی را تشکیل می دهند که PCE نامیده می شود.

  با نظارت بر ارقام منتشر شده در این آمار، سیاست گذاران می توانند رشد یا رکود بالقوه PCE را ارزیابی کنند. منبع این گزارش، اداره سرشماری وزارت بازرگانی ایالات متحده است که آن را به صورت ماهانه منتشر می کند. احتمالاً از خود می پرسید که شاخص خرده فروشی چگونه بر بازار فارکس تأثیر می گذارد؟

  بازار فارکس، یک بازار پویاست؛ به این معنی که علاوه بر حرکت جفت ارزها به دلیل شرایط اقتصادی، هر گزارشی که منتشر می شود، می تواند به شدت بر مسیر آن ها تأثیر بگذارد. یکی از مهم ترین گزارش هایی که معامله گران بزرگ به آن توجه می کنند، گزارش خرده فروشی است. معمولاً این اخبار، بر دلار آمریکا تأثیر می گذارد که بر این اساس، کل بازار را تحت تأثیر قرار می دهد. گزارش فروش در واقع داده ای است که سلامت اقتصاد را از دیدگاه مصرف کننده نشان داده و به صورت تصادفی، از تمامی گروه های محصول و فروشندگان جمع آوری می شود.

  درحالی که داده های مصرف کننده، منبع خوبی برای اطلاعات بازاریابی شرکت ها محسوب می شود، ضعف آن این است که همیشه وضعیت کلی اقتصاد را منعکس نمی کند؛ گاهی اوقات، برخی از کالاها و خدمات از داده های نظرسنجی خرده فروشی حذف می شوند. به عنوان مثال، زمانی که مصرف به دلیل تعطیلات یا جشن های سالانه افزایش می یابد، دولت قیمت ها را تعدیل می کند.

  از طرفی دیگر، آمار خرده فروشی باید به طور کلی بالا باشد؛ اما اگر آمار این بخش رو به کاهش برود، به این معنی است که دولت باید وارد عمل شده و آن را با سیاست های اقتصادی به مسیر خود بازگرداند.

  آیا داده های retail sales برای معامله گران فارکس مفیدند؟

  وزارت بازرگانی ایالات متحده، هر ماه یک برآورد اولیه از داده های خرده فروشی منتشر می کند؛ بنابراین، وضعیت زیربنایی فارکس تحت تأثیر این گزارش است که خرده فروشی ماه قبل را پوشش می دهد. به جز در زمان هایی مانند کریسمس و تعطیلات که به طور طبیعی تعداد فروش افزایش می یابد، در زمان های دیگر که این تعداد افزایش می یابد، قطعاً بر بازار فارکس تأثیر گذاشته و قدرت دلار را افزایش می دهد. این گزارش، به عنوان یک گزارش به موقع در نظر گرفته می شود؛ زیرا اندکی پس از ماهی که در آن نظرسنجی انجام می شود، منتشر خواهد شد.

  برای به دست آوردن درک عمیق تر از داده ها، معامله گران اغلب به تفکیک بخش کامل و جزئیات آن نگاه می کنند. تحلیلگران تجاری و اقتصاددانان الگوهای تقاضای اساسی را با حذف داده های بی ثبات برای افزایش ارتباط و قابلیت استفاده گزارش شناسایی می کنند.

  سخن پایانی

  معامله گران برای موفقیت در یک بازار مالی بسیار پرنوسان مانند فارکس، به همۀ ابزارها برای کسب سود نیاز دارند؛ البته مهارت های معاملاتی مهم هستند، اما مطالعۀ عوامل بنیادی موثر بر بازارها به همان اندازه اهمیت دارد. این عوامل به معامله گران کمک می کند تا پویایی بازار را درک کنند و به سود برسند.

  درحالی که بررسی داده هایی مانند خرده فروشی حیاتی است، نمی توان از آن در خلاء استفاده کرد. برای تجزیه و تحلیل این داده ها باید عوامل دیگری مانند ریسک های ژئوپلیتیکی و آمارهای مختلفی مانند تورم و تولید ناخالص داخلی را تحلیل کرد. بدون چنین رویکرد جامعی، ممکن است هنگام انجام تراکنش ها با خطاهایی مواجه شوید. این داده ها نه تنها ریسک شما را کاهش نمی دهد، بلکه باعث اشتباه نیز می شود.

  سوالات متداول

  شاخص خرده فروشی سطح تقاضای مصرف کننده برای کالاهای نهایی را با اندازه گیری خرید کالاهای بادوام و غیر بادوام در یک دورۀ معین تعیین می کند. شاخص تغییر در خرده فروشی یا RSP شامل هزینۀ محصولات نهایی (به غیر از خدمات) توسط مصرف کنندگان و مشاغل است و به هر دو شاخص پیشرو و تصادفی تعلق دارد.

  انتشار داده های اقتصادی بخش مهمی از فرآیند تحلیل بنیادی هنگام معامله ارزهای خارجی است. مجموعه داده به ما امکان می دهد وضعیت فعلی اقتصاد کشور را مطالعه کرده و برای آیندۀ نزدیک پیش بینی کنیم. این داده ها همچنین به ما امکان می دهد تا قدرت اقتصادی جفت ارز را با هم مقایسه کنیم.

  بازار فارکس یک بازار پویا است؛ به این معنی که علاوه بر حرکت جفت ارزها به دلیل شرایط اقتصادی، هر گزارشی که منتشر می شود، می تواند به شدت بر مسیر آن ها تأثیر بگذارد. یکی از مهم ترین گزارش هایی که معامله گران بزرگ به آن توجه می کنند، گزارش خرده فروشی است. معمولاً این اخبار بر دلار آمریکا تأثیر می گذارد که بر این اساس کل بازار را تحت تأثیر قرار می دهد.

  وزارت بازرگانی ایالات متحده هر ماه یک برآورد اولیه از داده های خرده فروشی منتشر می کند. بنابراین، وضعیت زیربنایی فارکس تحت تأثیر این گزارش است که خرده فروشی ماه قبل را پوشش می دهد. گزارش خرده فروشی یک گزارش به موقع در نظر گرفته می شود؛ زیرا اندکی پس از ماهی که در آن نظرسنجی انجام می شود منتشر خواهد شد.