سیگنال فارکس یکی از چندین راهکاری است که برای گرفتن بهترین نتیجه از معاملات فارکس به کار گرفته می شود، اما ماجرا به همین سادگی نیست. شما نمی توانید با دیدن هر سیگنالی فوراً آن را روی سرمایه ارزشمندتان امتحان کنید و بهترین نتیجه ها را از آن انتظار داشته باشید. در این مطلب از سری مقالات آموزش فارکس به طور مفصل درباره سیگنال فارکس و نکته های فراوانی که شما را به سمت استفاده بهینه از آن سوق می دهد توضیح خواهیم داد. اگر به دنبال معامله های هوشمندانه در بازار فارکس هستید، تا پایان این ماجرا با خانه سرمایه همراه باشید.

فهرست []

  سیگنال فارکس چیست و چه اهمیتی دارد؟

  این سیگنال ها موقعیت های معاملاتی هستند که بعد از تحلیل فراوان اطلاعات بازار با ابزارهای مختلف و زیر ذره بین گذاشتن اخبار دنیای اقتصاد، جهان و سیاست به دست می آیند. این سیگنال ها چیزی مثل نشانه ها یا چراغ های راهنمایی هستند که احتمال جدی سودآوری در یک سهم یا ارز را برای سرمایه گذاران به نمایش می گذارند.

  انواع سیگنال های فارکس

  سیگنال های تحلیل بنیادی

  این نوع از سیگنال ها براساس تحلیل «نمودارهای قیمت»، «شاخص ها»، «الگوهای مختلف»، «خطوط روند» و دیگر ابزارهای مهم برای تحلیل بنیادی ارائه می شوند.

  سیگنال های تحلیل تکنیکال

  سیگنال های فارکسی که براساس تحلیل تکنیکال به دست می آیند کمی از حال و هوای سخت و خشک شاخص ها و الگوها دور می شوند و به سمت بررسی «اخبار»، «رویدادها» و … می روند؛ مثلاً بررسی کردن روند حرکت قیمتی یک سهم یا ارز در طول چند ماه یا حتی سال گذشته، زیر ذره بین گذاشتن نتیجه گزارش های مالی، موشکافی تأثیر تصمیم های بانک مرکزی روی اقتصاد و تحولات سیاسی کشورهای جهان، بخش هایی از تحلیل تکنیکال به شمار می روند.

  سیگنال های الگوریتمی

  پیشرفت تکنولوژی در کنار علم ریاضی، دست سرمایه گذاران را برای دور زدن تمام محدودیت های انسانی مثل سرعت و دقت پایین باز گذاشته است.

  الگوریتم ها که نرم افزارهایی برنامه نویسی شده هستند به شما کمک می کنند موقعیت های معاملاتی مورد نظرتان را در یک چشم بر هم زدن کشف کرده و در سریع ترین زمان ممکن فرصت حضور در یک معامله پرسود را از آن خود کنید. به سیگنال هایی که از این راه به دست می آیند «سیگنال های الگوریتمی» می گویند.

  سیگنال های اجتماعی

  نباید قدرت شبکه های اجتماعی در انتشار سیگنال فارکس را دست کم گرفت. البته گاهی روند کشف سیگنال های اجتماعی به روشنی دیگر سیگنال ها نیست و باید آن ها را از دل توصیه های غیرمستقیم یا حتی رفتارهای افراد مؤثر کشف کنید.

  سیگنال های رایگان

  این نوع از سیگنال ها را که با استفاده از روش های مختلفی به دست می آیند، برخی افراد، شرکت ها، بروکرها یا صرافی ها در اختیار کاربران قرار می دهند.

  سیگنال های پولی

  سیگنال های پولی فارکس را افراد حرفه ای و با استفاده از نرم افزارها و تحلیل های پیچیده، دقیق و جدی انجام می دهند. برای استفاده از این سیگنال ها باید حق عضویت ماهانه یا سالانه بپردازید یا به روشی که فرد ارائه دهنده سیگنال بخواهد مبلغی را به او بدهید.

  استفاده از سیگنال های فارکس به چه کسانی توصیه می شود؟

  چه یک معامله گر حرفه ای باشید و چه یک تازه نفس با دنیایی از بی تجربگی می توانید از سیگنال فارکس به خوبی استفاده کنید. درمجموع این سیگنال ها برای افراد زیر مناسب است:

  • زمان کافی برای تحلیل تک تک اخبار و نمودارها را ندارند.
  • به تازگی وارد بازار فارکس شده اند و می خواهند سریع تر به سودآوری برسند.
  • می خواهند از سرعت و دقت تکنولوژی برای کشف بهترین موقعیت های معاملاتی استفاده کنند.

  چگونه با استفاده از سیگنال های فارکس روند بازار را پیش بینی کنیم؟

  پیش بینی روند بازار با استفاده از این سیگنال کار ساده ای نیست؛ چون بازار فارکس قابل پیش بینی نیست و هر لحظه ممکن است یک ماجرا یا خبر تازه، ورق ها را برگرداند. با وجود این، اگر چند مورد زیر را رعایت کنید می توانید از سیگنال فارکس به عنوان ابزاری برای پیش بینی روند بازار استفاده کنید:

  • از تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در کنار سیگنال های معتبر استفاده کنید.

  این معجون خوشمزه به شما امکان می دهد با دید بازتری روند حرکت بازار را زیر ذره بین بگیرید.

  • مدیریت ریسک را در طاقچه جا نگذارید

  استفاده از سیگنال فارکس نباید شما را در موقعیتی قرار دهد که تمام استراتژی های معاملاتی و ظرفیت های ریسک پذیری خودتان را فراموش کنید. سیگنال ها زمانی به کار شما می آیند و می توانند در پیش بینی روند بازار کمک به حالتان باشند که از آن ها در چهارچوب قوانین معاملاتی خودتان کمک بگیرید. یادتان باشد بهترین راه برای رسیدن به درست ترین پیش بینی روند بازار، یادگیری مداوم، تجربه و استفاده از تحلیل های مناسب است.

  نقش زمان بندی در استفاده از سیگنال های فارکس چیست؟

  زمان بندی در فارکس به معنای کشف یا حتی انتخاب زمان مناسب ورود و خروج از معامله هاست که می تواند تأثیر مستقیمی بر سودآوری یا زیر بار ضرر رفتن معامله گرها بگذارد. از این گذشته، استراتژی و سبک معاملاتی شما نیز بر زمان بندی و استفاده از سیگنال فارکس مؤثر هستند. چند نمونه دیگر از این دست فاکتورها هم وجود دارند که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم:

  1. نمودارهای زمانی

  نمودارهای ساعتی و روزانه می توانند اطلاعات خوبی در اختیار شما قرار دهند؛ پس از بررسی کردن آن ها غافل نشوید.

  1. بازه زمانی برای انجام معامله

  قبل از ورود به هر سیگنال فارکس باید بدانید می خواهید در چه بازه زمانی روی این معامله باقی بمانید. شاید این بازه زمانی از پنج دقیقه تا یک هفته گستردگی داشته باشد.

  1. تحولات اقتصادی و سیاسی

  همان طور که اشاره کردیم، تحولات اقتصادی و سیاسی و حتی رویدادهایی از این دست می توانند تأثیر مستقیمی بر سودآوری یا مدت زمان حضور شما در یک موقعیت معاملاتی داشته باشند؛ به همین دلیل پیشنهاد می کنیم حتماً هنگام استفاده از سیگنال فارکس، تأثیر این رویدادها را هم در انتخاب نقطه های ورود و خروجتان در نظر داشته باشید.

  ارتباط مدیریت ریسک و سیگنال فارکس

  شما می توانید از سیگنال های فارکس به عنوان ابزاری برای مدیریت ریسک خودتان استفاده کنید. از طرفی این موضوع را هم به یاد داشته باشید که استفاده از این سیگنال ها حتی اگر از منابع معتبر باشند به این معنا نیست که شما بی خیال تمام زحمت هایی شوید که برای مدیریت ریسک و ساخت استراتژی های معاملاتی متحمل شوید، بلکه باید از آن ها در چارچوب معاملاتی خودتان استفاده کنید. نکته های زیر می توانند در این زمینه به شما کمک کنند:

  • شناسایی خطرها

  سیگنال های فارکس می توانند درباره تغییرات ناگهانی قیمت ها و تأثیر تحولات سیاسی یا اقتصادی بر بازار فارکس به شما هشدار دهند. از طرفی می توانند موقعیت های معاملاتی را برایتان فراهم کنند که با وجود سود زیاد، ریسک زیادی هم دارد. اینجاست که مدیریت و تحلیل شما نقش مهم خودش را بازی می کند.

  • استفاده از سیگنال های فارکس برای تعیین حد بالا و پایین

  شما می توانید به کمک سیگنال های فارکس، خیلی راحت تر از قبل و با دقت بیشتری حد بالا و پایین را برای معامله های خود تعیین کنید و با این کار، احتمال سودآوری بیشتر و ضرر کمتر را بالا ببرید.

  • مدیریت اندازه معامله ها با سیگنال فارکس

  اگر به این سیگنال به چشم تقلب های سر جلسه امتحان نگاه کنیم، به کمک آن ها می توانیم قبل از روبه رو شدن با تأثیر واقعی تحولات اقتصادی و سیاسی، نمایی از ماجرای آینده را مشاهده کنیم. با این حساب، می توان با ترکیب قدرت سیگنال های فارکس و بررسی و تحلیل خودمان در کنار در نظر گرفتن قوانین معاملاتی خود، سایز معامله ها را تا حد خوبی مدیریت کنیم و از زیان فاصله بگیریم.

  • تعیین نقطه استاپ لاس با سیگنال های فارکسی

  شما می توانید از سیگنال های فارکس برای مدیریت ریسک و تعیین دقیق تر نقطه «Stop Loss» کمک بگیرید.

  مزایای استفاده از سیگنال های فارکس کدام اند؟

  استفاده کردن از سیگنال فارکس، نقطه قوت های قابل توجهی برای سرمایه گذاران دارد. در ادامه چند مورد از مهم ترین مزیت های آن را با هم بررسی می کنیم:

  • به دست آوردن اطلاعات مفید، سر بزنگاه

  سیگنال های فارکس به شما کمک می کنند برآیندی از اطلاعات مفید را در لحظه ای درست در اختیار داشته باشید. به دنبال این ماجرا مسیر تصمیم گیری های بسیار بهتر برای معامله های شما هموارتر می شود.

  • استفاده آسان و سریع

  برای استفاده از سیگنال فارکس به انجام کارهای پیچیده و صرف زمان زیاد نیازی ندارید. شما می توانید معتبرترین سیگنال های فارکس را از بروکرهای معروف یا حتی معامله گرهای حرفه ای دریافت کنید. نکته جالب اینکه حتی اگر تجربه چندانی در فارکس ندارید می توانید با دنبال کردن این سیگنال ها مثل حرفه ای ها معامله کنید.

  • امکان به دست آوردن سیگنال بدون دانش و تجربه زیاد

  خوشبختانه امروز فرصت های زیادی به دست افراد تازه کار اما باهوش افتاده است. شما می توانید با استفاده از نرم افزارها، ربات ها و حتی هوش مصنوعی برنامه ای برای تحلیل دقیق و پیچیده بازار ترتیب دهید و کاری را که یک حرفه ای با طی کردن زمان زیاد و خستگی فراوان انجام می دهد بدون خطای انسانی با چند کلیک در عرض چند دقیقه انجام دهید.

  به زبان ساده، این نرم افزارها به شما فرصت می دهند خودتان بهترین سیگنال های فارکس را کشف کنید؛ البته قبل از هر چیز باید راه و روش کار با این نرم افزارها را یاد بگیرید.

  • صرفه جویی در زمان و هزینه

  وقتی از سیگنال فارکس استفاده می کنید روی تحلیل های حرفه ای که دیگران یا ربات های هوشمند انجام داده اند قدم می گذارید. این موضوع به شما کمک می کند به اندازه قابل توجهی در زمان صرفه جویی کنید و از سرمایه گذاری روی ارزها یا سهم هایی که شما را به سمت ضرر دیدن هدایت می کنند، فاصله بگیرید. شما می توانید زمان ذخیره شده از این راه را روی بررسی دقیق تر سهم ها یا ارزهای پیشنهادشده بگذارید.

  • افزایش دقت در تصمیم گیری

  برسی و تحلیل چند سهم یا ارز گلچین شده توسط افراد حرفه ای یا ربات های هوشمند بسیار راحت تر از بررسی تمام بازار فارکس و گشتن به دنبال بهترین موقعیت معاملاتی است. به تدریج وقتی چند بار این کار را انجام دهید، می توانید تصمیم هایی بسیار باکیفیت تر برای سرنوشت سرمایه خودتان بگیرید و خیلی کمتر از قبل پشیمان شوید.

  معایب استفاده از سیگنال فارکس کدام اند؟

  استفاده از سیگنال های فارکس در کنار نقاط قوت چند نقطه ضعف هم دارد؛ برای مثال:

  • قطعی نیست

  سیگنال ها هر چقدر هم دقیق باشند باز قطعی نیستند و نمی توانند سود مورد نظر شما را تضمین کنند. حتی گاهی دچار خطای انسانی می شوند و نتیجه ای بسیار دورتر از آنچه را انتظار دارید به شما تحویل می دهند.

  • به ارزیابی و تحلیل بیشتر نیاز دارند

  ماجرای وارد شدن به موقعیت معاملاتی تنها با دریافت سیگنال تمام نمی شود. شما به عنوان یک معامله گر باید تحلیل بیشتری روی این سیگنال انجام دهید و حتی بازار را بدون در نظر گرفتن این سیگنال بررسی کنید. این ماجرا به شما کمک می کند سرمایه تان را با هر سیگنالی که از راه می رسد، همراه نکنید.

  • ناسازگاری با استراتژی شخصی

  گاهی سیگنال هایی که ارائه می شوند با استراتژی های شخصی شما، قوانینی که برای معاملات خودتان در نظر گرفته اید یا ظرفیت های ریسک پذیری تان در تضاد هستند. در این مواقع، حق همیشه با استراتژی و ظرفیت ریسک پذیری شماست.

  • وابسته شدن به سیگنال دهنده

  دریافت سیگنال، چیزی مثل گرفتن ماهی حاضر و آماده است. هیچ وقت کسی که ماهی می خورد به ماهیگیر تبدیل نمی شود. اگرچه سیگنال ها می توانند کار شما را راحت تر و در وقت و انرژی تان صرفه جویی کنند، نوعی وابستگی را برای سیگنال دهنده، خواه انسان باشد و خواه ربات، به وجود می آورند. این موضوع سبب می شود شما آزادی عمل خود را محدود کنید.

  به ویژه اگر از سیگنال هایی که دریافت کرده اید سود گرفته باشید این وابستگی را شدیدتر احساس خواهید کرد. در گام های عمیق تر، این موضوع می تواند بر اعتمادبه نفس شما به عنوان یک معامله گر تأثیر منفی بگذارد و سبب شود به تحلیل و بررسی خودتان اعتماد نداشته باشید.

  چه محدودیت های استفاده از سیگنال فارکس چیست؟

  جز موضوع معایب این سیگنال فارکس، چند محدودیت هم وجود دارد که مانع استفاده از این سیگنال می شوند. خوشبختانه برای هر محدودیت، راهکارهایی هم وجود دارد که در ادامه بیان شده اند:

  • فاصله زمانی میان دریافت و استفاده از سیگنال

  از لحظه ای که سیگنال کشف می شود تا زمانی که به دست معامله گر می رسد و او تصمیم می گیرد از آن سیگنال استفاده کند، یک فاصله زمانی به وجود می آید. این فاصله می تواند فرصت ناب سرمایه گذاری در یک موقعیت معاملاتی را از دست معامله گر بگیرد.

  راه حل چیست؟

  شاید نتوانید برای آن بخش که شامل دیدن و تصمیم گرفتن برای استفاده از سیگنال فارکس باشد، کاری انجام دهید، ولی برای آن بخش که شامل استفاده از آن سیگنال می شود می توانید اقدامی کنید؛ مثلاً از پلتفرم های معاملاتی استفاده کنید که سرعت بالایی دارند. همچنین مطمئن شوید هنگام معامله، اتصال اینترنتتان قوی و پایدار است.

  • نوسان دقت در سیگنال های فارکس

  گاهی سیگنال های فارکس با دقت کمتری همراه هستند و احتمال اشتباه در آن ها بالا می رود. این موضوع فقط تقصیر فردی نیست که تحلیل ها را انجام می دهد. بازار فارکس می تواند در عرض 1 دقیقه کاملاً دگرگون شود و تمام نتایجی را که براساس شرایط چند دقیقه قبل گرفته شده اند از بین ببرد.

  راه حل چیست؟

  برای حل این چالش، معامله گرها باید با دقت بیشتری سیگنال های دریافتی را بررسی کنند؛ مثلاً می توانند با استفاده از تحلیل فاندامنتال آن سیگنال را تأیید کنند.

  • هزینه استفاده از سیگنال های فارکس

  بهترین سیگنال های فارکس که از منابع کاملاً معتبری هستند، شامل هزینه می شوند؛ مثلاً یک تحلیل گر حرفه ای زمان می گذارد و با بررسی دقیق نمودارها، گزارش های مالی و… چند سیگنال عالی و پرقدرت را برای معامله پیدا می کند.

  سپس این سیگنال ها را در یک کانال تلگرام خصوصی می گذارد و شما با پرداخت ماهانه یا سالانه حق عضویت، از این سیگنال ها استفاده می کنید. چالش اصلی اینجاست که در بیشتر موارد، هزینه این حق عضویت، بیشتر از چیزی است که یک معامله گر تازه کار بتواند از پس آن بربیاید.

  راه حل چیست؟

  معامله گرانی که نمی توانند هزینه های گاهی سنگین منابع سیگنال های معتبر را پرداخت کنند و اصرار دارند از این دست سیگنال ها دریافت کنند می توانند به دنبال منابع رایگان ارائه این سیگنال ها باشند. البته به یاد داشته باشید اگر یک معامله گر حرفه ای برای بررسی اعتبار یک سیگنال معتبر یک ساعت زمان می گذارد شما باید برای بررسی اعتبار و دقت یک سیگنال رایگان، چند ساعت زمان بگذارید.

  چطور سیگنال فارکس را تحلیل کنیم؟

  یک سرمایه گذار باهوش این سیگنال را بدون تأیید و تحلیل روی سرمایه ارزشمندش به کار نمی گیرد. درعوض از دو روش برای بررسی دقیق این سیگنال ها کمک می گیرد:

  1. تحلیل بنیادی

  در این روش از «الگوهای قیمتی» و «شاخص های فنی» مثل «الگوهای شمعی»، «شاخص های تکنیکال»، «خطوط روند» و… برای راستی آزمایی سیگنال دریافت شده استفاده می شود.

  1. تحلیل تکنیکال

  در این روش از «اخبار»، «رویدادها» و «تحولات سیاسی و اقتصادی» برای کشف اعتبار سیگنال کمک گرفته می شود.

  چطور سیگنال های معتبر را پیدا کنیم؟

  اولین گام برای ورود به دنیای سیگنال فارکس، پیدا کردن سیگنال های معتبر فارکس است. در ادامه شما را با چند راه ساده که دست تان را در دست سیگنال های معتبر می گذارد آشناتر می کنیم.

  1. جای پایتان را محکم کنید

  قبل از انتخاب سیگنال دهنده، تحقیق کاملی درباره او و کیفیت سیگنال هایی که ارائه می دهد انجام دهید. حتی می توانید در شبکه های اجتماعی، نظرات مشتریان قبلی او، تجربه و سابقه ای را که در زمینه ترید دارد زیر ذره بین ببرید. این موضوع به شما کمک می کند در جریان موفقیت ها یا شکست های قبلی او و حتی برخوردش با مشتریان قرار بگیرید.

  1. از شیوه های تحلیلی سیگنال دهنده مطمئن شوید

  سعی کنید به سراغ افرادی بروید که برای به دست آوردن سیگنال ها از روش های تحلیلی قوی و استراتژی های منطقی استفاده می کنند. یک سیگنال دهنده باید بر انواع تحلیل های فنی مسلط و از اوضاع اقتصادی و سیاسی آگاه باشد.

  1. به سراغ سیگنال های تأییدشده بروید

  به سراغ سیگنال هایی بروید که بتوانید با تحلیل و بررسی مستقل خودتان هم آن ها را تأیید کنید. این موضوع سبب می شود بهترین نتیجه را از سیگنال فارکس بگیرید. این را به یاد داشته باشید که نباید تمام معاملات خودتان را به سیگنال های فارکس وابسته کنید. در عوض از آن ها به عنوان ابزاری برای گرفتن بهترین و هوشمندانه ترین نتیجه ها کمک بگیرید.

  تکنیک های مؤثر برای استفاده از سیگنال های فارکس در معاملات روزانه

  شما می توانید از سیگنال های فارکس در معاملات روزانه خودتان استفاده کنید و از آن ها برای پیدا کردن بهترین نقطه ورود و خروج کمک بگیرید. تکنیک های زیر در رسیدن به این هدف به شما کمک خواهند کرد:

  • استفاده از تحلیل های زمان بندی کوتاه مدت

  زمان در معاملات روزانه، حرف اول را می زند؛ به همین دلیل پیشنهاد می کنیم از نمودارهای کوتاه مدت مانند نمودارهای 15 دقیقه، 30 دقیقه یا یک ساعتی برای ترسیم بهترین نقطه های ورود و خروج استفاده کنید.

  • تأیید سیگنال با الگوهای قیمتی

  می توانید از الگوهای قیمتی مثل «الگوهای شمعی»، «الگوهای معکوس» یا «الگوهای هارمونیک» برای تأیید سیگنال فارکس و ترسیم نقطه های ورود و خروج مناسب کمک بگیرید.

  • تأیید سیگنال فارکس با شاخص های تکنیکال

  تکنیک دیگری که دست شما را در استفاده از این سیگنال در معاملات روزانه باز می گذارد، استفاده از شاخص های تکنیکال مثل «RSI»، «MACD» و… برای تأیید سیگنال هاست. وقتی این سیگنال ها با شاخص های تکنیکال همخوانی داشته باشند احتمال سودآوری در آن ها افزایش پیدا می کند.

  • رصد پیوسته بازار

  بازار فارکس می تواند لحظه ای تغییر کند. آگاه نبودن از این موضوع می تواند در معاملات روزانه حتی با وجود سیگنال های معتبر شما را به زحمت بیندازد؛ بنابراین بازار را زیر نظر داشته و برای بهبود سیگنال ها همسو با تغییرات آن آماده باشید.

  • آهسته و پیوسته با سیگنال ها دوست شوید

  یادتان باشد که هر تکنیک و استراتژی، هر چقدر هم طرفدار داشته باشد باید با سبک معاملاتی و استراتژی های شما همخوانی پیدا کند. پیشنهاد می کنیم برای گنجاندن سیگنال فارکس در سبک معاملاتی خودتان شتاب زده عمل نکنید و به مرور این سیگنال ها را با تکنیک های مختلف خودتان آزمایش کنید. کم کم وقتی تجربه و مهارت تان در این کار بیشتر شد می توانید سیگنال ها را با توجه به معاملات خودتان بهینه کنید و سودآوری بیشتری را به ارمغان بیاورید.

  معرفی یک کانال معتبر سیگنال فارکس در تلگرام

  براساس تمام چیزهایی که در طول این مقاله برایتان گفتیم، برای استفاده از نتیجه نهایی یک سیگنال فارکس ابتدا باید منبع درست و سیگنال دهنده معتبر آن را پیدا کنید. بعد از این می توانید قدم های بعدی برای تأیید سیگنال و هماهنگ کردن آن با استراتژی های معاملاتی خودتان را بردارید.

  در این زمینه می توانیم «کانال تلگرام سیگنال فارکس خانه سرمایه» را به شما معرفی کنیم. ما در این کانال از تجربه چندین ساله و تخصص تحلیل گرهایمان برای ارائه سیگنال های فارکس معتبر و سودآور استفاده کردیم. بسیاری از همراهان خانه سرمایه با استفاده از این سیگنال ها توانستند به سودآوری قابل توجهی برسند و در زمان و هزینه های خود صرفه جویی کنند. شما هم می توانید همین امروز به جمع این افراد موفق و پرسود بپیوندید.