وب سایت تریدینگ ویو (TradingView.com) یک پکیج نمودارسازی (چارتینگ) مبتنی بر وب و پلتفرم شبکه اجتماعی برای تریدرهاست. این پلتفرم را بنیان گذاران نرم افزار چارتینگ (MultiCharts) عرضه کرده اند و بر آن هستند که همه کارکردهای یک ابزار دسکتاپ حرفه ای چارتینگ را در عین سرعت و پرتابل بودن در بستر وب در اختیار کاربران خود قرار دهند. به علاوه جامعه رو به گسترش تریدینگ ویو امکان اکتشاف و به اشتراک گذاری ایده ها، اندیکاتورها و استراتژی های خودکار تریدینگ را میسر می کند. این وب سایت چهار نوع اکانت با چهار سطح دسترسی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد که یکی از این اکانت ها رایگان و اکانت تریال بوده و سه اکانت دیگر نیاز به پرداخت ماهانه یا سالانه دارند. در این مقاله قصد داریم تفاوت اکانت های تریدینگ ویو را برای شما شرح دهیم؛ پس با ما همراه باشید.

فهرست []

  اکانت تریدینگ ویو چیست؟

  کارکردهای این اکانت در زمره بهترین و کامل ترین کارکردها در دنیای سرمایه و پلتفرم های تحلیل بازار به حساب می آیند. با استفاده از پلن بیسیک امکان استفاده از قابلیت های متعددی به صورت رایگان در اختیار شما قرار خواهد گرفت. با این حال اگر به کارکردهای پیشرفته تر مانند چارت های متعدد، تعیین بازه های زمانی دلخواه، مشاهده لحظه ای دیتای مرتبط با بازار، اکسپورت کردن داده ها یا ترسیم چارت های پیشرفته نیاز دارید، بد نیست نیم نگاهی به پلن های پرو، پرو پلاس یا اکانت پرمیوم تریدینگ ویو داشته باشید.

  شما می توانید با استفاده از مرورگر اینترنت خود به صورت آنلاین به تریدینگ ویو دسترسی پیدا کنید. همچنین می توانید نرم افزار دسکتاپ (TradingView) یا نسخه اپ موبایل آن را روی کامپیوتر شخصی یا گوشی هوشمند خود نصب کنید.

  انواع اکانت های تریدینگ ویو

  این اکانت ها در چهار سطح کاربری عرضه می شوند:

  • اکانت رایگان یا تریال
  • اکانت پرو
  • اکانت پرو پلاس
  • اکانت پرمیوم

  هریک از این اکانت ها از پشتیبانی و امکانات متفاوتی برخوردار بوده و هزینه آن ها نیز متناسب با این امکانات تعیین می شود. با توجه به استایل تریدینگ یا سرمایه گذاری هر فرد می تواند متناسب با نیازهای خود پلن مناسب را انتخاب کند؛ برای مثال درباره بیشتر افرادی که به کار سرمایه گذاری می پردازند، اکانت رایگان یا تریال جوابگوی نیازهای این افراد خواهد بود.

  تریدینگ ویو کارکردهای عمده ای را در نسخه تریال خود در اختیار کاربران قرار می دهد، اما اگر به هر دلیل به اکانت های پرو، پرو پلاس یا پرمیوم نیاز داشته باشید نیز تریدینگ ویو کار را برای شما آسان کرده و شما می توانید با خرید اشتراک این اکانت ها از امکانات بی حد و حصر این پلتفرم چارتینگ بهره مند شوید.

  اینکه کدام نوع اکانت را انتخاب کنید کاملاً به نیازهای شما در حوزه سرمایه گذاری بستگی خواهد داشت. در ادامه به معرفی هریک از این اکانت ها و امکانات هریک پرداخته ایم:

  اکانت پرمیوم تریدینگ ویو چیست؟

  اکانت های غیررایگان تریدینگ ویو شامل اکانت پرو، پرو پلاس و پرمیوم بوده و به ترتیب سطح دسترسی این اکانت ها بیشتر از اکانت تریال است.

  • اکانت پرو (Pro): ارزان ترین پلن پرداختی اکانت تریدینگ ویو اکانت پرو با پرداخت ماهانه ۹۵/۱۴ دلار و پرداخت سالانه ۱۵۵ دلار است. این اکانت از تمامی امکانات پلن رایگان برخوردار است؛ با این تفاوت که تبلیغات آزاردهنده اکانت تریال را ندارد. به علاوه اکانت پرو این مزیت را دارد که به ازای هر چارت پنج اندیکاتور را اختصاص داده است؛ در حالی که در نسخه رایگان، کاربران محدود به سه اندیکاتور به ازای هر چارت خواهند بود.
  • اکانت پرو پلاس (Pro+): برای برخورداری از امکانات اکانت پرو پلاس تریدینگ ویو باید ماهانه ۹۵/۲۵ دلار یا سالانه ۲۹۹ دلار پرداخت کنید. خرید این اکانت تمامی امکانات اکانت پرو و مضاف بر آن را در اختیار شما قرار می دهد.

  اکانت پرو پلاس از ظرفیت ۱۰۰ هشدار از سمت سرور برخوردار است که پنج برابر اکانت پرو بوده و به آن معناست که حتی اگر به کامپیوتر خود دسترسی نداشته باشید نیز هیچ رخداد مهمی را از دست نخواهید داد. همچنین اکانت پرو پلاس دو برابر ظرفیت اکانت پرو را دارد؛ یعنی دو برابر اندیکاتور به ازای هر چارت و دو برابر چارت به ازای هر لی اوت.

  اکانت پرمیوم (Premium): پیشرفته ترین اکانت تریدینگ ویو اکانت پرمیوم است و شما می توانید در ازای پرداخت ماهانه ۹۵/۵۹ دلار و یا سالانه ۵۹۹ دلار از امکانات این اکانت بهره مند شوید. با استفاده از این اکانت شما از هر فیچر دیگری بی نیاز خواهید شد. اکانت پرمیوم چهارصد هشدار سرور، ۲۵ اندیکاتور به ازای هر چارت و دسترسی نامحدود به اندیکاتورها را در اختیارتان قرار می دهد.

  اکانت پرمیوم همچنین با در بر داشتن بیش از ۲۰۰۰۰ نمودار میله ای قابل دسترس درخصوص تاریخچه زمانی که دو برابر تعداد این نمودارها در اکانت های پرو و پرو پلاس است، گزینه ای ایده آل برای بک تستینگ استراتژی های تریدینگ در نظر گرفته می شود.

  امکانات تریدینگ ویو پرمیوم

  شما با خرید اکانت پرمیوم از بالاترین سطح دسترسی به پلتفرم تریدینگ ویو برخوردار خواهید شد و دسترسی کامل به امکانات و کارکردهای این پکیج خواهید داشت. به علاوه، پشتیبانی از اولویت نخست، امکان نمودارسازی تا سقف ۸ چارت به ازای هر تب و قابلیت سیو تعداد نامحدود لی اوت چارت ها در این نسخه تعبیه شده است.

  یکی از امکانات بی نظیر پلن پرمیوم قابلیت دسترسی به بازه های زمانی در حد ثانیه است که ابزاری قدرتمند برای تریدرهای علاقه مند به معاملات روزانه در نظر گرفته می شود. به علاوه، قابلیت افزودن اندیکاتور تا سقف ۲۵ اندیکاتور نیز اکنون در این نسخه وجود دارد و کاربران می توانند تا سقف ۴۰۰ هشدار را بدون محدودیت زمانی برای استراتژی ها، دراوینگ ها، اندیکاتورها و قیمت ها وضع کنند.

  شبکه اجتماعی تریدینگ ویو یکی از چشمگیرترین پلتفرم های شبکه های اجتماعی در سراسر جهان است. در پلن پرمیوم تریدینگ ویو شما دسترسی کامل به تمامی امکانات شبکه اجتماعی اعم از بج مخصوص، امکان انتشار اندیکاتورهای invite-only و اسکریپت های حفاظت شده، به اشتراک گذاری ایده ها، امضای مخصوص و بسیاری امکانات دیگر خواهید داشت.

  اکانت تریال تریدینگ ویو چیست؟

  اکانت تریال یا بیسیک تریدینگ ویو هیچ هزینه ای را بابت ارائه خدمات خود از کاربران نمی گیرد. در این اکانت شما از کارکردهای اصلی و بیسیک تریدینگ ویو در ایجاد نمودارها و انجام معاملات بهره مند خواهید شد. برای دسترسی به پلن رایگان یا تریال تنها کافی است با استفاده از ایمیل خود یک حساب کاربری در TradingView.com ایجاد کنید.

  یکی از معایب مهم این اکانت وجود بنرهای تبلیغاتی است که در گوشه سمت چپ و پایین هر چارت نمایان می شود؛ با این حال این تبلیغات اغلب مزاحمت زیادی ایجاد نمی کنند و شما می توانید بلافاصله بعد از ظاهر شدن، آن ها را حذف کنید.

  تفاوت میان اکانت تریال با گزینه های پرداختی تریدینگ ویو آن قدرها هم که فکر می کنید بارز نیست. اگر نگاهی اجمالی به امکانات این اکانت ها داشته باشیم باید بگوییم اکانت های رایگان عملاً بخش بزرگی از خدمات تریدینگ ویو را دارند؛ بنابراین سویینگ تریدرها ممکن است حتی متوجه این تفاوت نشوند.

  درحقیقت شما در بیشتر موارد با استفاده از پلن رایگان تریدینگ ویو چیز خاصی را از دست نمی دهید. مگر اینکه استایل تریدینگ شما ایجاب کند که نهایت امکانات این پلتفرم را در خدمت خود درآورید.

  مواردی مانند تعداد محدود چارت به ازای لی اوت، محدودیت اندیکاتورها به ازای چارت و کمبود دیتای مربوط به ساعات اضافه تریدینگ، سرعت پایین و امکانات کلی ضعیف تر موجب شده است اکانت تریال در مقایسه با اکانت های پرو، پرو پلاس و پرمیوم در رتبه پایین تری قرار گیرد.

  جمع بندی

  مهم ترین تفاوت میان نسخه رایگان با دیگر نسخه های تریدینگ ویو در نمایش تبلیغات و محدودیت های استفاده از اکانت تریال است. نسخه رایگان TradingView تحت عنوان پلن بیسیک نیز شناخته می شود و در کار با آن با تبلیغات زیادی مواجه خواهید شد.

  همچنین این نسخه تنها دسترسی به امکانات بیسیک را برای شما امکان پذیر می کند. از سوی دیگر، پلن های پرو، پرو پلاس و پرمیوم تبلیغات ندارند و قابلیت های بیشتری را هم در پلتفرم چارتینگ و هم در شبکه اجتماعی خود در اختیار شما قرار می دهند.

  در مقایسه اکانت پرو و پرمیوم تریدینگ ویو باید بگوییم اکانت پرمیوم بهترین گزینه برای تریدرهای فعال و تحلیل گران کارکشته بازار است که می خواهند زمان طولانی تری را وقف این کار کنند. نسخه پرمیوم تریدینگ ویو دسترسی به تمامی امکانات و قابلیت های این پلتفرم را ممکن می کند.

  از سوی دیگر نسخه پرو تریدینگ ویو برای افرادی مناسب است که قصد دارند وارد بازار سرمایه شوند، اما می خواهند این کار را بدون مزاحمت تبلیغات و با امکانات پیشرفته تری در مقایسه با پلن رایگان انجام دهند. انتخاب میان پلن های مختلف اکانت های تریدینگ ویو به کاربرد مورد نظر شما و قابلیت های مورد نیازتان به عنوان یک تریدر یا سرمایه گذار بستگی خواهد داشت.