تنظیمات جدید برای ابزار  کراس چیر Crosshair (صلیب قیمت و زمان) و Grid Lines (خطوط شبکه ای در نمودار قیمت)

با اضافه شدن این قابلیت شما می توانید رنگ، وزن و سبک خط نشانگر قیمت و زمان را روی نمودار خود تعیین کنید. همچنین می توانید خط شبکه مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای تعیین تنظیمات دلخواهتان باید از طریق آیکون تنظیمات در صفحه نمودار به بخش Appearance بروید و در بخش Background و سایر گزینه ها، تغییرات مورد نظر را اعمال کنید. در این مقاله با معرفی تنظیمات جدید اندیکاتور و نمودارها در تریدینگ ویو همراهمان باشید.

فهرست []

  آموزش جامع یک زبان برای اسکریپت نویسی

  برای راحتی شما در این بخش یک آموزش دقیق در زمینه زبان برنامه نویسی در پلتفرم تریدینگ ویو ایجاد شده است. حقیقت این است که اسکریپت نویسی هیچ وقت آسان نبوده و معامله گران همیشه به دنبال یک راهکار ساده یا آموزش معتبری در این زمینه هستند. برای دسترسی به آموزش ها، روی گزینه Help موجود در بخش Script Editor در پایین صفحه کلیک کنید.

  ساختار جدید و بهبود یافته در نمودار قیمت

  ما در این بخش بر اساس بازخوردهایی که از مخاطبان به مرور زمان دریافت کرده ایم، به روزرسانی های بسیار عالی برای شما ایجاد کرده ایم. به طور مثال قابلیتی ایجاد شده که به صورت پیش فرض، آخرین تغییرات شما در هر نمودار قیمت، زمانی که شما آن را در یک پنجره جدید باز کنید، نمایش داده می شود و این قابلیت می تواند در صرفه جویی زمان برای کاربران بسیار موثر باشد. شما می توانید به آدرس www.tradingview.com/e/ بروید تا با استفاده از پیکان موجود در نوار ابزار بالا، تمام تحلیل های ذخیره شده به شما نمایش داده شود. اگر هیچ نمودار ذخیره شده ای ندارید، اولین طرح نموداری شما با عنوان «بدون نام» به صورت خودکار ذخیره می شود. شما می توانید به راحتی نام نمودارهای ذخیره شده را نیز عوض کنید. برای این منظور باید روی پیکان کنار نام نمودار کلیک کنید و گزینه تغییر نام را انتخاب کنید.

  قابلیت ذخیره خودکار به شما این قابلیت را می دهد که هیچ کدام از کارهای خود را گم نکنید؛ اما بهتر است قبل از بستن صفحه نمودار روی دکمه ذخیره کلیک کنید تا از ذخیره شدن تغییرات مطمئن شوید. همچنین اگر می خواهید روی همان نمودار از ابزار تحلیلی جدید و مستقلی استفاده کنید باید از بخش منو گزینه “New chart layout” را انتخاب کنید.

  بهبود تغییر وضوح نمودار قیمت

  بهبود راحتی کار با نمودار و سرعت آن یکی از اولویت های اصلی ما است؛ بنابراین ما امکان تغییر وضوح نمودار بدون استفاده از ماوس (به دلیل تقاضای اکثر کاربران) را فراهم کردیم. در این بخش به روش هایی که برای انجام این کار اضافه شده است می پردازیم:

  • شما می توانید در بخشی که نماد را وارد می کنید یا در قسمت “Symbol Search”، وضوح مطلوب نموداری خود را اضافه کنید. به طور مثال عبارت ” AAPL” به معنی نمودار قیمت سهام شرکت اپل در تایم فریم 15 دقیقه ای است.

  • شما با استفاده از کلید میانبر ویرگول (,) می توانید یک پنجره گفتگو باز کنید و وضوح نمودار مورد استفاده خود را تغییر دهید. به عنوان مثال عبارت 2W- به معنی تغییر وضوح به تایم فریم 2 هفته ای است.

  • همچنین شما می توانید با استفاده از ماوس کامپیوترتان روی این دکمه جدید کلیک کنید و یک پنجره گفتگو باز کنید.

  حالا به نظر می رسد که با استفاده از این ابزار جدید، کار با نمودارهای قیمت در تریدینگ ویو آسان تر و سریع تر است!

  اضافه شدن POC و VA به نمایه حجم در تریدینگ ویو!

  ما قابلیت هایی به بخش نمایش حجم و اندیکاتورهای نشان دهنده رنج های حرکتی اضافه کردیم که شامل موارد زیر است:

  • POC مخفف Point of Control: یک سطح قیمتی با بیشترین حجم معاملات انجام شده در یک دوره زمانی مشخص
  • VA مخفف Value Area: محدوده ای از سطوح قیمتی که درصد مشخصی از کل حجم معاملاتی آن دوره زمانی در این سطوح بوده است.

  به طور معمول این عدد روی 70% تنظیم می شود اما در نهایت همه چیز به دیدگاه معامله گر بستگی دارد.

  اندیکاتور Volatility Stop

  اندیکاتور VS این قابلیت را دارد که روند فعلی بازار را تشخیص دهد. زمانی که روند نزولی تشخیص داده شود، یک خط قرمز بالای میله های قیمت در نمودار رسم می شود و زمانی که اندیکاتور روند بازار را صعودی تشخیص دهد، یک خط سبز رنگ پایین میله های قیمت نمایش داده می شود. از این خطوط معمولا به منظور حد ضرر متحرک (تریلینگ استاپ) استفاده می شود. شاخص VS بیشتر به عنوان ابزاری برای تعیین زمان خروج از موقعیت های معاملاتی استفاده می شود و برای تشخیص تریگرهای ورود به معامله، کاربرد چندانی ندارد. زمانی که قیمت از خطوط VS عبور کند، روند معکوس شده و خط VS در سمت مقابل تشکیل می شود.

  اندیکاتور جدید برای نمودارهای مولتی تایم فریم (چند زمانی)

  اندیکاتور جدید مولتی تایم فریم تریدینگ ویو به شما اجازه می دهد که تایم فریم های بیشتری را در یک نمودار استفاده کنید.

  شما می توانید بازه های زمانی زیر را انتخاب کنید:

  خودکار، روزانه، هفتگی، ماهانه، فصلی یا 3 ماهه و سالانه

  همچنین می توانید مقادیر True Range (محاسبه گر قیمت نزدیک به رنج دوره زمانی قبلی) و Trading Range (محاسبه گر بالاتری و پایین ترین قیمت در یک دوره زمانی مشخص) را مشاهده کنید.

  قابلیت ثبت تنظیمات پیش فرض دلخواه برای اندیکاتورها

  با استفاده از این قابلیت شما می توانید تنظیمات جدید اندیکاتور مورد استفاده تان را به روشی که می خواهید پیکربندی نموده و آن را به عنوان تنظیمات پیش فرض ذخیره کنید. در این صورت شما هر گاه این اندیکاتور را در صفحه نمودار جدیدی استفاده کنید، نیازی به ثبت دوباره تغییرات نبوده و می توانید از همان ابتدا با تنظیمات مورد نظر خود کار کنید. برای انجام این کار باید بخش ویژگی های (properties) اندیکاتور را باز کنید و در فهرست کشویی پیش فرض ها (Defaults)، گزینه ذخیره به عنوان پیش فرض (Save as Default) را انتخاب کنید.

  اگر هم در این فرآیند مشکلی پیش آمد، شما همیشه می توانید با کلیک روی گزینه تنظیم مجدد (Reset settings) در همان بخش ویژگی ها (properties)، اندیکاتور را به تنظیمات اولیه آن برگردانید.