تریدینگ ویو یک پلتفرم تحلیل تکنیکال است که تقریباً تمام تریدرها و تحلیلگران آن را می شناسند و از آن استفاده کرده اند. این پلتفرم ابزارهای تحلیلی فوق العاده کاربردی را به صورت رایگان در اختیار کاربران خود قرار می دهد تا آن ها بتوانند بهترین تحلیل را انجام دهند. با این حال اگر تحلیلگری قصد تحلیل حرفه ای داشته باشد می تواند با پرداخت هزینه حساب خود را ارتقا دهد و از خدمات بیشتری استفاده کند. البته بسیاری از تریدرها در ایران می توانند تمام نیاز خود را با شارژ حساب تریدینگ ویو در سطح کاربری Pro برطرف کنند. اگر تریدری به امکانات بیشتر نیاز داشته باشد، می تواند حساب های دیگر را نیز انتخاب کند. در این مقاله قصد داریم انواع حساب ها در تریدینگ ویو را معرفی کنیم و سپس نحوه شارژ حساب تریدینگ ویو را به صورت قدم به قدم آموزش دهیم.

سطوح مختلف کاربری در تریدینگ ویو

کاربران بازارهای مالی جهانی از جمله بازار فارکس و بازار رمزارزها معمولاً از پلتفرم تریدینگ ویو برای تحلیل نمودار قیمتی دارایی های مختلف استفاده می کنند؛ البته طیف کاربران این پلتفرم به قدری گسترده است که نیازهای آن ها گاهی با هم متفاوت است.

به همین دلیل سطوح کاربری مختلف در این پلتفرم تعریف شده است تا همه کاربران بتوانند به صورت رایگان از ابزارهای تحلیلی تریدینگ ویو استفاده کنند یا با پرداخت هزینه سطح کاربری خود را ارتقا دهند. در ادامه ویژگی های انواع کاربران را در این پلتفرم بیان خواهیم کرد.

سطح کاربری Basic

وقتی شما در سایت تریدینگ ویو افتتاح حساب می کنید نوع حساب کاربری شما به صورت خودکار Basic است که می توانید درصورت تمایل حساب خود را با پرداخت هزینه ارتقا دهید؛ البته باید بدانید حتی کاربران سطح Basic در این پلتفرم کاربردی به قابلیت های بسیار زیادی دسترسی دارند و می توانند به کمک ابزارها و امکانات ارائه شده در سایت، تحلیل های بسیار دقیقی روی نمودارهای قیمتی انجام دهند و با باز کردن معاملات به سود برسند.

با این حال برخی محدودیت ها از جمله نمایش تبلیغات در صفحه نمودار قیمتی، عدم امکان استفاده هم زمان از بیش از سه اندیکاتور، محدودیت باز کردن تنها یک نمودار قیمتی در صفحه، ذخیره تحلیل ها تنها برای یک نمودار قیمتی و عدم امکان استفاده از قابلیت بک تست برای تایم فریم های زیر روزانه سبب می شوند برخی تریدرهایی که قصد فعالیت حرفه ای دارند تصمیم بگیرند که برای به دست آوردن نتایج بهتر با جزئیات و قابلیت های بیشتر حساب کاربری خود را ارتقا دهند.

سطح کاربری Pro

 • 5 اندیکاتور در هر چارت
 • امکان به نمایش گذاشتن دو نمودار قیمتی در صفحه
 • فعال کردن 20 هشدار قیمت
 • فعال کردن 20 هشدار روی اندیکاتور، استراتژی یا اشکال کشیده شده
 • بدون نمایش تبلیغات
 • امکان استفاده از اندیکاتورهای Volume Profile
 • استفاده از چندین واچ لیست
 • امکان بک تست گرفتن در تریدینگ ویو برای تایم فریم های زیر یک روزه

سطح کاربری Pro+

 • 10 اندیکاتور در هر چارت
 • امکان به نمایش گذاشتن 4 نمودار قیمتی در صفحه
 • فعال کردن 100 هشدار قیمت
 • فعال کردن 100 هشدار روی اندیکاتور، استراتژی یا اشکال کشیده شده
 • امکان ذخیره کردن تحلیل انجام شده روی 10 نمودار قیمتی
 • نمودارهای قیمتی در تایم فریم های زیر یک روزه برای دارایی های Exotic
 • امکان ترکیب اندیکاتورها

سطح کاربری Premium

 • 25 اندیکاتور در هر چارت
 • امکان به نمایش گذاشتن 8 نمودار قیمتی در صفحه
 • فعال کردن 400 هشدار قیمت
 • فعال کردن 400 هشدار روی اندیکاتور، استراتژی یا اشکال کشیده شده
 • امکان ذخیره کردن تحلیل نمودارهای قیمتی به صورت نامحدود
 • تنظیم هشدارهایی که هیچ وقت منقضی نمی شوند.
 • به اشتراک گذاری داده های بیشتر
 • به اشتراک گذاری داده های بیشتر در بک تست گرفتن برای تایم فریم زیر یک روزه.

Professional Premium

کامل ترین و عالی ترین ویژگی های سایت تریدینگ ویو برای سطح کاربری Professional Premium در نظر گرفته شده است؛ البته بدیهی است هزینه این حساب از دیگر حساب های سایت نیز بالاتر است.

سیستم پرداخت ماهیانه و سالانه در تریدینگ ویو

همان طور که در تصویر زیر می بینید شما می توانید یکی از دو گزینه موجود در بالای صفحه که میزان هزینه را برای بازه ماهانه و سالانه نشان می دهد انتخاب کنید. Monthly هزینه هر ماه استفاده از خدمات تریدینگ ویو را برای سطوح مختلف نشان می دهد؛ درحالی که Annually هزینه سالانه را نشان می دهد.

توجه داشته باشید با انتخاب گزینه Annually که مخصوص طرح سالانه است. هزینه هر سطح کاربری در طول یک ماه از سال نشان داده می شود و درواقع برای دانستن مبلغ کل باید مبلغ آورده شده را در عدد 12 (12 ماه سال) ضرب کنید که البته مبلغ کل سالیانه نیز با فونت کوچک تر آورده شده است.

توصیه می شود اگر سرمایه کافی برای پرداخت هزینه سالانه را دارید آن را انتخاب کنید؛ چراکه در این صورت در میزان هزینه خود صرفه جویی کرده اید. با انتخاب طرح سالانه درواقع هزینه با تقریباً 16 درصد تخفیف محاسبه می شود که می توان آن را معادل دو ماه استفاده رایگان از تریدینگ ویو به حساب آورد؛ پس اگر کاربر همیشگی این پلتفرم هستید و امکان پرداخت هزینه آن برای شما مقدور است، طرح سالانه برای شما به صرفه تر خواهد بود.

همچنین هر طرحی را انتخاب کنید و قصد خریداری آن را داشته باشید می توانید پیش از استفاده از دوره اصلی، یک ماه از آن سطح کاربری به صورت رایگان استفاده کنید. درحقیقت با این کار درصورت فعال سازی طرح سالانه سطح کاربری Pro+ می توانید 13 ماه از خدمات تریدینگ ویو بهره مند شوید.

نحوه شارژ حساب تریدینگ ویو

پس از اینکه با ویژگی حساب های مختلف در این پلتفرم آشنا شدید، باید حساب تریدینگ ویوی خود را شارژ کنید. برای این کار باید ابتدا وارد حساب کاربری خود در این پلتفرم شوید و سپس روی آیکون پروفایل خود در سمت چپ و بالای تصویر کلیک کنید تا زیرمنویی برای شما به نمایش درآورده شود.

در زیرمنوی ظاهرشده باید نشانگر ماوس خود را روی نام حساب کاربری خود قرار دهید و باز هم از منویی که نمایش داده می شود گزینه Account & Billing را انتخاب کرده و بر روی آن کلیک کنید تا به مرحله بعد هدایت شوید.

در این مرحله باید روی گزینه آبی رنگ Upgrade Now در بالا و سمت راست تصویر کلیک کنید. با این کار می توانید سطح حساب کاربری خود را ارتقا دهید یا دیگر انواع حساب کاربری را انتخاب کرده و شارژ کنید. البته بد نیست بدانید اگر بخواهید بیش از سه اندیکاتور را روی نمودار قیمتی خود اعمال کنید یا هر عمل دیگری را انجام دهید که در حساب های Basic مجاز نیست، تریدینگ ویو پنجره ای را برای شما باز می کند و انواع حساب را به شما نمایش می دهد که از آن بخش نیز می توانید اقدام به ارتقا سطح کاربری خود کنید.

پس از کلیک روی گزینه Upgrade Now در مرحله پیش انواع سطوح کاربری به همراه قیمت خرید و ویژگی های آن برای شما به نمایش درمی آیند. ما در بخش های پیشین انواع ویژگی های هریک از انواع حساب را برای شما بیان کردیم؛ با این حال بهتر است در زمان شارژ حساب تریدینگ ویو و خرید حساب جدید ویژگی های آن ها را بررسی کنید تا درصورت وجود تغییرات از آن ویژگی ها آگاه باشید.

شما می توانید حساب های خود را برای بازه ماهانه یا سالانه خریداری کنید که توضیحات مربوط در این مورد را نیز در بخش های پیش شرح دادیم. پس از انتخاب حساب موردنظر باید روی گزینه آبی رنگ Try Free for 30 days کلیک کنید. اگر فرایند خرید را از این طریق پی بگیرید، یک ماه به صورت رایگان برای شما در نظر گرفته خواهد شد، اما چنانچه بخواهید از حساب یک ماه رایگان صرف نظر کنید می توانید روی لینک Pay Now در پایین گزینه آبی رنگ کلیک کنید و فرایند خرید و شارژ حساب تریدینگ ویو را به پایان برسانید.

در اینجا شما می توانید نوع حسابی را که انتخاب کرده بودید برای بازه ماهانه یا سالانه خریداری کنید. با فعال کردن گزینه Annually می توانید حساب انتخاب شده را سالانه تهیه کنید و درواقع برای 12 ماه از خدمات تریدینگ ویو در این سطح استفاده کنید.

در صورتی که حساب را از نوع Monthly خریداری کنید خدماتی که به شما ارائه خواهد شد برای مدت یک ماه قابل استفاده هستند و پس از آن برای استفاده مجدد از امکانات آن باید باز هم حساب خود را در پلتفرم مذکور شارژ کنید. پس از انتخاب نوع حساب در سمت راست تصویر می توانید نوع حساب انتخاب شده و مبلغ پرداختی را مشاهده کنید. اگر با داده های نمایش داده شده موافق باشید باید روی گزینه آبی رنگ Next کلیک کنید تا باقی مراحل را نیز طی کنید.

در این بخش می توانید انتخاب کنید داده های جدید را که رایگان در دسترس نیستند برای تحلیل خود نیاز دارید یا خیر. برخی از پلتفرم ها این داده ها را به دلیل وجود برخی قوانین با تأخیر ارائه می دهند و برای در دسترس بودن در لحظه این داده ها باید هزینه ای پرداخت شود.

اگر این داده ها برای شما اهمیت دارند گزینه I need that data را انتخاب کنید، اما چنانچه تأخیر در دسترسی به این داده ها خللی در تحلیل شما ایجاد نمی کند، گزینه I’m good without it را فعال کرده و سپس روی گزینه Next در سمت راست تصویر کلیک کنید.

در این مرحله باید روش پرداخت و اطلاعات دیگر را وارد کنید تا بتوانید پرداخت خود را تکمیل کرده و از خدمات ارائه شده در حساب خود بهره مند شوید. در بالا و سمت چپ تصویر باید نوع پرداخت را انتخاب کنید. اگر ساکن ایران هستید روش Crypto یا ارزهای دیجیتال انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود.

با توجه به روش پرداخت باید اطلاعات بیشتری را نیز وارد کنید؛ برای مثال اگر روش کریپتوکارنسی را انتخاب کرده باشید حالا باید ارز دیجیتال موردنظر را که در کیف پول خود موجودی کافی از آن دارید انتخاب کنید.

در کادرهای موجود نیز باید نام، کشور، استان، شهر و خیابان محل اقامت خود را وارد کنید و دو گزینه موجود در پایین صفحه را نیز فعال کنید. با انجام تمام کارهایی که به آن ها اشاره کردیم حالا باید روی گزینه آبی رنگ Complete your purchase کلیک کنید تا خرید شما تکمیل شود.

همچنین اگر کد تخفیف داشته باشید باید آن را در کادر سمت راست بالای پنجره وارد کرده و سپس روی گزینه Complete your purchase کلیک کنید.

در این مرحله باز هم مبلغ کل پرداخت برای شما به نمایش درمی آید. درصورت تأیید این مبلغ می توانید مراحل انتهایی پرداخت را نیز تکمیل کنید. اگر از صرافی کوین بیس استفاده می کنید، می توانید روی گزینه Pay with coinbase کلیک کنید و اما در صورتی قصد پرداخت مبلغ را از کیف پول خود دارید باید ارز دیجیتال موردنظر را از لیست موجود انتخاب کنید.

پس از انتخاب ارز دیجیتال مورد نظر در مرحله پیش چنین پنجره ای برای شما باز می شود که می توانید آدرس ایجادشده را از آن کپی کنید و حالا کیف پول خود را باز کرده و با انتخاب ارز دیجیتال و شبکه انتقال انتخابی، مراحل ارسال ارز دیجیتال (Send) را دنبال کنید و آدرس کپی شده را در بخش آدرس وارد کنید.

توجه داشته باشید برخی از ارزهای دیجیتال قابل انتقال روی چند شبکه متفاوت هستند؛ پس در زمان انتخاب ارز دیجیتال در کیف پول مطمئن شوید شبکه انتقال مطابق شبکه آورده شده در تریدینگ ویو بوده است. همچنین شما می توانید به جای کپی کردن آدرس، کیف پول خود را باز کرده و با کمک بارکدخوان آن مراحل ارسال و درواقع پرداخت پول را راحت تر انجام دهید. علاوه بر این برای آنکه مبلغ را به درستی وارد کنید، امکان کپی کردن آن نیز در زیر آدرس برای تحلیلگران آورده شده است.

همان طور که تصویر بالا هم قابل مشاهده است زمان شما برای واریز سرمایه به صورت ارز دیجیتال از کیف پول محدود و تقریباً یک ساعت است. اگر در این زمان واریز را انجام ندهید، باید یک بار دیگر فرایند را تکرار کنید و با دریافت آدرس فرایند خرید و به طور دقیق تر شارژ حساب تریدینگ ویو را به اتمام برسانید.

شارژ حساب تریدینگ ویو خارج از سایت

همان طور که در بخش های پیش اشاره کردیم شما می توانید به راحتی و در محیط سایت تریدینگ ویو اقدام به ارتقای حساب کاربری خود کنید؛ با این حال امکان تهیه حساب در این پلتفرم خارج از وبسایت و از طریق سایت های واسط برای کاربران وجود دارد.

همچنین برخی افرادی که حساب خود را شارژ می کنند ممکن است با استفاده از طرح شارژ با یک ماه رایگان، امکان استفاده از یک ماه رایگان را به دیگران دهند و به این ترتیب مبلغی را از آن ها دریافت کنند. پلتفرم ایرانی کارت به آدرس www.iranicard.ir یکی از مشهورترین صرافی های ایرانی است که امکان خرید حساب های مختلف تریدینگ ویو نیز در آن تعبیه شده است.

سخن پایانی

تریدینگ ویو یکی از بهترین و کاربردی ترین پلتفرم ها برای تریدرهای فعال در بازارهای مالی است که تحلیلگران با کمک ابزار فوق العاده کاربردی در این پلتفرم می توانند تحلیل بسیار دقیقی انجام دهند و به سود برسند. اگر تحلیلگر حرفه ای باشید ممکن است به برخی امکانات این پلتفرم نیاز داشته باشید که به صورت رایگان ارائه نمی شوند.

در چنین شرایطی بسیاری از افراد و به خصوص تریدرهایی که حرفه ای در بازار فعالیت می کنند، اقدام به شارژ حساب تریدینگ ویو می کنند تا بتوانند از امکانات بیشتری در این پلتفرم جامع استفاده کنند. تحلیلگران مختلف با توجه به سطح دانش و البته نیاز به ابزارها و قابلیت های مختلف در این پلتفرم ممکن است یکی از سطوح کاربری را انتخاب کرده و فعال کنند.

البته ناگفته نماند سطح کاربری پایه (Basic) نیز به اندازه کافی امکانات کاربردی را در اختیار کاربران قرار می دهد؛ با این حال افرادی که بخواهند تجربه حرفه ای تری داشته باشند می توانند اقدام به شارژ حساب تریدینگ ویو کنند. ما سعی کردیم در این مقاله انواع حساب تریدینگ ویو را معرفی کنیم و نحوه شارژ آن ها را برای شما شرح دهیم.

پرسش های متداول

برخی از متداول ترین خدمات این پلتفرم به صورت رایگان قابل استفاده هستند، اما اگر تحلیلگری قصد تحلیل حرفه ای داشته باشد احتمالاً به ارتقای حساب خود از حالت Basic و شارژ حساب تریدینگ ویو نیاز پیدا خواهد کرد.

تحلیلگران در این پلتفرم ممکن است در سطح کاربری Basic باشند که استفاده از خدمات ارائه شده در این سطح رایگان است. دیگر سطوح کاربری به ترتیب Pro، Pro+ و Premium و Professional Premium هستند که امکانات بیشتری را در اختیار تحلیلگر قرار می دهند.

بله، کاربران می توانند پرداخت خود را به کمک ارزهای دیجیتال انجام دهند که برای ساکنان ایران ساده ترین روش است.

برخی محدودیت های حساب Basic شامل عدم امکان اعمال بیش از 3 اندیکاتور روی نمودار قیمتی، نمایش ندادن چند نمودار قیمتی در صفحه و عدم امکان استفاده از قابلیت بک تست برای تایم فریم های زیر یک روزه هستند.

تحلیلگران می توانند در زمان شارژ حساب تریدینگ ویو پرداخت ماهانه یا سالانه را انتخاب کنند. البته توصیه می شود در صورتی که قصد استفاده از خدمات این پلتفرم را برای یک سال دارید حتماً پرداخت سالانه را انتخاب کنید؛ چراکه پرداخت شما در این صورت هزینه کمتری خواهد داشت.