در این ویدیو قراره تکنیک ساده و کاربردی برای استفاده در معاملات ارزهای دیجیتال را یاد بگیرید که به شما در نوسان گیری بسیار کمک می کند. ولی حتما باید در استراتژی که انتخاب می کنید تمرین و تسلط داشته باشید.

فهرست []

  چطور با استفاده از نوسان های وب سایت تریدینگ ویو (Tradingview) نوسان گیری کنیم؟ امروز در این ویدئو قصد داریم به شما یک تکنیک ساده و کاربردی آموزش بدهیم که با استفاده از آن می توانیم معاملات اسکلپی انجام بدهیم به شرطی که به اندازه کافی بر روی این استراتژی تمرین کنید و تسلط کافی داشته باشید.

  به سراغ وب سایت tradingview.com می رویم و برای شروع لازم است که به اکانت یا حساب کاربری وارد شویم و سپس بر روی قسمت Screeners و به بخش Crypto Screener می رویم و در قسمت Filter می توانیم استراتژی خودمان را طراحی کنیم اما اول می خواهیم صرافی بایننس Binance را انتخاب کنم که مارکت های موجود در صرافی بایننس را داشته باشیم و در قسمت Descriptive در بخش Exchange یا صرافی، صرافی Binance را انتخاب می کنیم و استراتژیمان را گام به گام معرفی می کنم و در قسمت All استراتژی مورد نظرمان که Ichi را تایپ می کنیم و در واقع Ichimoku Lead 1 را بر روی حالت Last یعنی زیر قیمت انتخاب می کنیم و Ichimoku Lead 2 را زیر Ichimoku Lead 1 تنظیم می کنیم تا بدانیم روند مثبت و صعودی است یا خیر و همچنین قصد داریم از RSi استفاده کنیم و RSi را جستجو می کنیم و می گوییم که RSI بالای 70 باشد.

  خروجی هایی که از تعداد ارزهایی که موجود بوده، 26 عدد داده است و ما قصد داریم با استفاده از تتر Tether معامله کنیم پس در نتیجه در قسمت سرچ یا جستجو USDT را جستجو می کنیم و مارکت هایی که بر اساس Tether یا USDT قابله معامله هستند را نمایش می دهد که از تعداد بسیار زیاد ارزها تنها 7 عدد از ارزها باقی می مانند و قصد داریم کاردانو را تحلیل کنیم.

  کاردانو را داریم که در تایم فریم روزانه آن چیزهایی که در فیلترها نیاز داشتیم اعمال شده اند و شرایط Ichimoku را هم به ما نشان می دهد و نکته ای که وجود دارد می توانیم تایم ها و زمان های پایین را انتخاب کنیم تا ببینیم شرایط و روند در تایم ها یا زمان های پایین به چه صورت بوده است. از اصلاح ها قصد داریم استفاده کنیم تا اگر روند مثبت شد بتوانیم یک جایی وارد روند شویم و معمالات اسکلپی را انجام بدهیم.

  به عنوان مثال همین ارز دیجیتال کاردانو زمان یا تایمش را که کم کنیم می توانیم ببینیم که اصلاح قابل توجهی که بتوانیم وارد روند شویم اتفاق نیافتده است، در نتیجه به راحتی بر می گردیم به صفحه فیلتر و ارز دیگری را مورد استفاده قرار می دهیم. حالا به طور تصادفی یا Random از OG استفاده می کنیم تا ببینیم شرایط تایم پایینش به چه صورت می باشد.

  این ارز به صورت روزانه به همان صورت می باشد و به تازگی قرار است روند پر قدرتی را داشته باشد و در نتیجه به سراغ تایم و یا زمان های پایینش می رویم و به سراغ تایم های 4 ساعته، 2 ساعته، 1 ساعته می رویم تا متوجه نمودار و روندش بشویم. دقیقا ما به دنبال اصلاح هایی هستیم که در قبال ارز OG می توانید در ویدئو مشاهده کنید که مورد حمایتی اتفاق بیافتد و روندی شکل بگیرد و یا این که نه اصلاح هایی که بخواهد به زیر کیجنسن Keygensen نفوذ کند و مجددا بخواهد بالای کیجنسن بیاید و خب این عمل چند کندل قبل اتفاق افتاده و انجام شده است.

  نکته کلی این می باشد که باید این روش را تمرین کنیم و به دنبال ارزهایی بگردیم که این شرایط را داشته باشند و این که یک ارزی رشدش را داشته باشد ارزش معاملاتی ندارد و ما نقطه خوب ورود و یک جایی مثل نقطه کندل در ویدئو می گردیم تا دوباره سیگنال ورودی صادر شود و یک روند پر قدرتی قصد داشته باشد اتفاق بیافتد.

  به صفحه فیلتر بر می گردیم، امکان دارد دفعات بعدی که به حساب کاربریمان بر می گردیم و بخواهیم دوباره معامله کنیم، این فیلترها اگر پیچیده باشند طراحی مجددشان زمان می برد و برای همین بر روی General کلیک کنید و Save Screener As را بزنید و اسم مورد نظرتان را برای یاد آوری نوع فیلتر انتخاب کنید و سپس ذخیره نمایید این عمل بدین معناست که این استراتژی ذخیره می شود و هر زمان که لازم داشتید از این فیلتر استفاده کنید، می توانید از قسمت Generals استراتژی را هر دفعه که وارد حساب کاربریتان شدید انتخاب کنید تا فیلتر اعمال شود.

  بازار کریپتو بیش از 8000 مارکت دارد و مطمئنا می تواند باعث سردر گمی سرمایه گذار در مارکت شود و فیلترها راه هایی هستند که به ما کمک می کنند که ارزهای مستعد رشد را بتوانیم پیدا کنیم در نتیجه انتظار می رود یک Trader تریدر بتوانید از این فیلترها برای طراحی استراتژی معاملاتی خوب استفاده کند اگر در زمینه فیلترها سوالی داشتید می توانید در زیر همین پست سوالتان را بپرسید.