ثانیه
دقیقه
ساعت
روز
وبینار آموزش ترید از صفرِ صفر رایگان شد!
search

معرفی و خلاصه کتاب چهار اثر فلورانس اسکاول شین

چهار اثر فلورانس اسکاول شین

سال های زیادی نیست که نوشتن کتاب های انگیزشی و مرتبط با قانون جذب در بین نویسندگان و مخاطبانشان رواج و محبوبیت پیدا کرده است. اگر از خوانندگان علاقمند به این موضوعات، نام چند کتاب تراز اول پرسیده شود، قطعاً یکی از آن ها کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین خواهد بود؛ کتابی که در ایران هم بسیار مورد استقبال قرار گرفته و تا کنون بیشتر از شصت بار تجدید چاپ شده است. جمله های مثبت و روحیه بخشی که در سرتاسر این کتاب به چشم می خورند، محرک و انگیزه خوبی برای کسانی هستند که دنبال مسیری جدید و راهی امیدبخش برای شروعی دوباره می گردند. چشم اندازی که این کتاب از زندگی  به مخاطب ارائه می دهد، روشن و امیدوارانه است. پایان دنیا در کتاب چهار اثر فلورانس به موفقیت و صلح و آرامش ختم می شود و همه آرزوها و خواسته ها به انجام می رسند.

ثبت‌نام در وبینار فارکس

نویسنده کتاب چهار اثر فلورانس اسکاول شین

بررسی کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

فلورانس اسکاول شین (۲۴ سپتامبر ۱۸۱۷­­- ۱۷ اکتبر ۱۹۴۰)، زنی هنرمند و سخنور در آمریکا بود که در تصویرگری برای کتاب مهارت زیادی داست. پس از پیوستن به فرقه تفکر نو در میانه های عمر او، تغییرات عمیقی در تفکراتش ایجاد شد و سال ها در نقش مبلغ و سخنگوی فرقه، کتاب های بسیاری نوشت و در اجتماعات زیادی سخنرانی کرد. مدتی هم به تدریس الهیات در نیویورک مشغول بود. تلاش برای تبیین عقاید فرقه تفکر نو، موجب شد تا نامش بر سر زبان ها بیفتد و کتاب هایش به ویژه پس از مرگ، از محبوبیت زیادی در بین خوانندگان برخوردار شوند.

آثار دیگر فلورانس اسکاول شین

کتاب های فلورانس اسکاول شین

از این نویسنده شش کتاب در دست است که در بسیاری از کشورهای جهان به چاپ رسیده اند. در ایران هم، همه آثار این نویسنده در اختیار علاقه مندان به او قرار دارد. کتاب های زیر در زمان حیات نویسنده چاپ شده اند:

 • بازی زندگی و شیوه ی آن (۱۹۲۵):
  • اسکاول شین در این کتاب می گوید که زندگی مانند یک بازی است که آدمی هر کاری چه خوب و چه بد در آن انجام دهد، نتیجه اش به خود او باز می گردد.
 • گفتار تو، چوب جادوی توست (۱۹۲۸):
  • اسکاول شین به معجزه ی کلام به شدت معتقد بود و ایمان داشت که با نفوذ کلام، می توان هر شرایط ناخوشایندی را تغییر داد.
 • راه مخفی به سوی موفقیت (۱۹۴۰):
  • در این کتاب، نویسنده به این موضوع می پردازد که به تعداد همه ی انسان ها، راه و مسیری روشن برای رسیدن به موفقیت وجود دارد، ولی گاهی پشت دیواری مخفی می ماند و باید از نو کشف شود.

کتاب های زیر هم پس از مرگ اسکاول شین به چاپ رسیده اند:

 • نفوذ کلام (۱۹۴۵):
  • اسکاول شین باز هم در این کتاب بر قدرت و سیطره ی کلام بر جهان هستی تأکید دارد و معتقد است با کمک خواستن از خداوند از طریق کلام، می توان بر همه ی مشکلات پیروز شد.
 • چار اثر فلورانس اسکاول شین (۱۹۸۹):
  • در این مجموعه، کتاب های پیشین نویسنده به صورت فشرده گردآوری شده است.
 • افسون گذرگاه شهود (۲۰۱۳):
  • اسکاول شین، کتاب خود را با این جمله شروع می کند: «دعا، تلفن کردن شما به خدواند است، و شهود، تلفن کردن خداوند به شما». این اندیشه در سرتاسر کتاب گسترده است.

انگیزه اسکاول شین از نویسندگی

اسکاول شین ذاتا سخنور فوق العاده ای بود و توانایی بالایی در جذب مخاطب داشت. سخنرانی های پر شور او در اجتماعات مختلف برای تبیین مفاهیم اصلی فرقه تفکر نو، افراد بسیاری را مشتاق و علاقه مند می کرد. او زبانی ساده و خوشایند داشت، تا جایی که بسیاری افراد از شدت سادگی سخنانش در علمی بودن آن ها تردید می کردند. اسکاول شین که مطالب مهم و پیچیده را به گونه ای ساده و همه فهم بیان می کرد، پس از مدتی تصمیم گرفت از توانایی خود در سخنوری و اندیشه های والایی که در سر دارد برای نوشتن کتاب استفاده کند. البته او از سال ها پیش از این، به عنوان تصویرگر حرفه ای کتاب کودک فعالیت می کرد و با دنیای نشر و کتاب، بیگانه نبود.

اندیشه ها و باورهای اسکاول شین

بررسی کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

ثبت‌نام در وبینار فارکس

پیوستن به فرقه تفکر نو در میانسالی، تغییرات عمیقی در اندیشه های اسکاول شین به وجود آورد و تفکر او به سمت و سوی مثبت اندیشی و ایمان عمیق به خدواند تغییر جهت داد. اسکاول شین معتقد بود که سلامتی، خوشبختی و شادمانی، سه رأس مثلثی هستند که می توانند منجر به لذت بردن از زندگی شوند. او بر بازگشت نتیجه اعمال انسان به خود او تأکید داشت و بنابراین در کتاب ها و سخنرانی هایش مدام بر استفاده از کلمات و عبارات مثبت و انگیزشی توصیه می کرد. از نظر اسکاول شین، شرط موفقیت این است که انسان توانایی کنترل شرایط مختلف زندگی خود را به دست بگیرد و با کمک گرفتن از الهیات و معنویت، بر مشکلات چیره شود. در واقع، هیچ کس و هیچ چیز جز خود انسان نمی تواند با تکیه بر تفکر مثبت و یاری خداوند، او را در مسیر درست زندگی پیش ببرد. علاوه بر این ها او گرایشاتی هم به افکار فمینیست ها داشت و در سخنرانی های خود از حقوق زنان دفاع می کرد. در انجمن های مختلفی که به منظور برابری حق زنان با مردان برگزار می شد شرکت داشت و در تلاش بود تا راهی پیدا کند که حقوق زنان بی دفاع و آسیب پذیر جامعه پایمال نشود.

گزیده هایی از کتاب چهار اثر فلورانس

کتاب چهار اثر فلورانس که محبوب ترین اثر اسکاول شین در جهان است، در واقع، پس از مرگ او و در سال ۱۹۸۹ از مجموعه نوشته های قبلی نویسنده گردآوری شده و به چاپ رسیده است. این کتاب، ترکیبی از چهار کتاب «راه مخفی به سوی موفقیت»، «گفتار تو، چوب جادوی توست»، «بازی زندگی و شیوه آن» و «قدرت کلام» است. در ادامه به بیان خلاصه ای از هر کدام از این چهار کتاب می پردازیم.

۱- بازی زندگی و شیوه آن

بازی زندگی و شیوه آن

اسکاول شین در این کتاب می گوید زندگی میدان جنگ نیست و قرار هم نیست که برای آن تقلا کنیم. برعکس، زندگی یک بازی است و قرار است که در آن خوش بگذرد. فقط باید مثل همه بازی های دیگر، قواعد بازی را یاد بگیریم. در این صورت استرس کمتری متحمل می شویم، احساس خوشبختی بیشتری می کنیم و موفق تر می شویم. هر روزی که از زندگی ما می گذرد، یک حرکت به سمت مرحله بعدی است. او بر این باور است اعتقاد به خداوند و نیروی مطلقه او و همینطور گام برداشتن در مسیر آموزه های کتاب مقدس، انسان را از وحشت زدگی و هراس از ناشناخته ها نجات می دهد. اسکاول شین در کتاب بازی زندگی و روش آن، روی مفاهیم زیر تأکید فراوانی دارد:

 • قانون انتظار:
  • او می گوید که با کمک قدرت تخیل و ناخودآگاه، می توانید آنچه را که تصور می کنید، در واقعیت زندگی به دست آورید. فقط کافیست منتظر بمانید.
 • الگوهای الهی:
  • انسان همواره باید شرایط خوب زندگی را از خداوند طلب کند، البته نه به این معنی که فقط روی یک خواسته ی ویژه تمرکز کند چون ممکن است که آن آرزو در دنیای واقع برای او سرانجام خوشی نداشته باشد. منظور اسکاول شین، درخواست یک زندگی خوب و آرام در کلیت آن است.
 • قانون جانشینی:
  • خیلی از افراد آنچه را که واقعا خوشحال و خوشنودشان می کند، نمی شناسند ونسبت به میل حقیقی و آرزوی واقعی خود آگاهی ندارند. گاهی خواسته های افراد در راستای رسیدن به خوشبختی نیست. مثلا فکر می کنند که پول زیاد، موجب خوشبختی آن ها می شود، در حالی که پول، ربطی به اصل حس خوشبختی ندارد. بنابراین باید از خداوند برای به دست آوردن رضایت مطلوب در زندگی کمک بگیرند.
 • قانون کارما:
  • طبق این قاعده، هر چه از انسان سر بزند، به عالم هستی داده می شود و دقیقا به خود او بازمی گردد. به همین دلیل به این قانون، قانون عمل و عکس العمل هم گفته می شود. اسکاول شین ایمان دارد که بر اساس قانون کارما، وقتی فکر مثبتی راجع به چیزی دارید یا قلبا احساس خوبی می کنید، احساس خوب و افکار خوب شما چند برابر می شود و خوشبختی به سمت شما روانه می شود.
 • قانون پذیرش:
  • این قانون، تکمیل کننده ی قانون کارما است. به این معنی که نباید منفی بافی کنید و نگذارید که وقایع منفی روی شما و احساسات شما تأثیر بگذارد. کلمات قدرت عظیمی دارند. درمورد چیزی که به زبان می آورید، حساس باشید و از گفتن کلمات منفی به دلیل قدرت زیانباری که دارند، پرهیز کنید.
 • قانون بخشش:
  • در واقع، مسیحیت بر اساس این قانون پی ریزی شده است و بر این اصل کلی استوار است که مردم می توانند با بخشیدن، خود را از شرایط ناگوار و ناخواسته نجات بدهند.
 • قانون عشق:
  • طبق چیزی که در این کتاب بیان شده است، این قانون از همه ی قوانین دیگر، قدرتمندتر است. همه ی انسان ها از عشق متولد می شوند و هدف از خلقت، فقط و فقط عشق بوده است.
 • قانون استفاده:
  • این قانون بر استفاده از مواهب و نعمت ها تاکید می کند. نویسنده بر این باور است که استفاده از نعمت ها نوعی سرمایه گذاری است.

نویسنده می گوید اگر خود را با این اصول و قوانین وفق بدهید، به راحتی می توانید واقعیت بهتری برای خود بسازید و «چهارضلعی زندگی» خود را خلق کنید. چهار ضلعی زندگی شامل سلامتی، ثروت، عشق و آرزوهای شخصی می شود و تمرینی خلاقانه برای پی بردن به رویاها و جنبه های مختلف زندگی است. هر گاه می خواهید آرزو کنید به این فکر نکنید که به آن دست پیدا می کنید یا لیاقت داشتن آن را دارید یا نه. ایمان داشته باشید که بهترین اتفاق ها برای شما می افتد و خواست خداوند از شما حمایت می کند. اگر به زندگی عشق بدهید زندگی هم به شما عشق می ورزد. خوشبختی کاملا در دسترس شماست. تنها کاری که برای به دست آوردنش باید انجام دهید این است که افکار و احساسات مثبت را در خود تقویت کنید و اگر در این مسیر، اشتباهی از شما سر زد، خود را سرزنش نکنید.

۲- گفتار تو، چوب جادوی توست از کتاب چهار اثر  فلورانس اسکاول شین!

بررسی کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

در این کتاب، اسکاول شین تمرکز خود را روی قدرت کلمات گذاشته است. همه حرف او این است که کلمات هر فرد مثل یک چوب دستی جادویی و قدرتمند عمل می کنند. مسأله ای که در دین مسیحیت هم به آن توجه ویژه ای شده است. در آموزه های عیسی مسیح این گونه آمده است که انسان با کلمات پاداش می گیرد و موأخذه می شود و مرگ و زندگی او به واسطه کلمات رقم می خورد. در واقع، هر کس می تواند با تکان دادن چوب دستی و قدرت زبانش، شرایط زندگی خود را به خوب یا بد تغییر دهد. اسکاول شین مخاطبانش را به گفتن جمله های انگیزشی و تأکیدی دعوت می کند. از نظر او این جمله ها قدرت عینی کردن آرزوها را دارند. مثلاً وقتی با خود تکرار می کنید «کیفم پر از پول شده است»، تصویر آن را در ذهن خود می بینید. قوه تخیل، احساس نیاز را در ذهن شما بیدار می کند و پیامی بر این مضمون به هستی می فرستد و هستی  تمام تلاش خود را برای تبدیل آرزوی شما به واقعیت می کند.

۳-  راه مخفی به سوی زندگی

به نظر اسکاول شین، موفقیت برای همه افراد قابل دستیابی است. او می گوید که هیچ چیز در این دنیا آنقدر عجیب نیست که اتفاق نیفتد و برای رخ دادن همه آرزوها و خواسته ها، کافیست که کلمات کلیدی و انگیزشی در ذهن انسان تکرار شوند و البته خود شخص، به آن ها اعتقاد قلبی داشته باشد. اگر برای رسیدن به آرزوهای خود شوق و شور داشته باشید و از صمیم قلب از هستی بخواهید که آن اتفاق برای شما بیفتد، هر کاری که در این مسیر انجام می دهید یک قدم شما را به سمت موفقیت پیش می برد. در مقابل احساس رشک و نفرت نسبت به کسی که موفق شده است، شما را از رسیدن به خواسته تان باز می دارد. ایمان به قدرت خداوند و یاری او در رسیدن به موفقیت، چیزی است که اسکاول شین به شدت روی آن تأکید دارد. او از مخاطبانش می خواهد که با تمام وجود اعتقاد داشته باشند که خداوند، موفقیت را از راهی که فکرش را نمی کنند در زندگی آن ها قرار می دهد. قدرت تفکر و کلام باز هم در این کتاب جایگاه ویژه ای دارد. اگر حین گام برداشتن به سمت خواسته های خود به افکار و کلمات منفی اجازه جولان دادن بدهید، مطمئن باشید که به هدف خود نمی رسید. بنابراین خود را از هر گونه اندیشه منفی پاک کنید و با دعا و کمک خواستن از خداوند، شک نداشته باشید که به آرزویی که در سر دارید می رسید.

۴- نفوذ کلام از کتاب چهار اثر فلورانس اسکاول شین

بررسی کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

در این قسمت از کتاب، اسکاول شین باز هم روی نفوذ و قدرت کلمات تکیه می کند و به مخاطبانش هشدار می دهد که هر چه بگویند، آن را به سوی خود جذب می کنند. اگر مدام از بیماری، شکست، بی پولی و نفرت حرف بزنند، در زندگی به آن ها دچار می شوند و برعکس، اگر از سلامتی، ثروت و موفقیت سخن بگویند، میسر  رسیدن به آن ها را برای خود هموار می کنند. توصیه ارزشمند او در این کتاب این است که زبان و کلمات خود را در راستای طلب شفا، طلب برکت و روزی و همینطور سعادت و موفقیت برای خود و دیگران به کار ببرید. نکته دیگری که بیان می کند این است که هرگاه شر و بدی به شما رسید در مقابل آن مقاومت نکنید زیرا آن را بیشتر به سمت خود جذب می کنید. با استفاده از نفوذ کلام، سعی کنید شر و پلیدی را به خوبی و آرامش تبدیل کنید. در واقع چیزی به عنوان شر مطلق وجود ندارد زیرا قدرت مطلق از آن خداوند است و  وجود او فقط منشأ خیر و نیکی است. بنابراین شر چیزی است که از ذهن انسان نشأت می گیرد و با قدرت کلام مثبت، به راحتی قابل کنترل است.

به این مقاله امتیاز دهید
(۱۹۴ رای) ۴.۵
۱۲۳۴۵
ترتیبی که برای خواندن مقالات خلاصه کتاب های موفقیت فردی به شما پیشنهاد میکنیم:
grow-rich-with-peace-of-mind
خلاصه کتاب با آرامش ذهن به ثروت برسید اثر ناپلئون هیل
the-magic-ladder-to-success
خلاصه کتاب نردبان جادویی برای رسیدن به موفقیت؛ 17 اصل موفقیت در یک کتاب
road-to-success-book
خلاصه کتاب جاده‌ی موفقیت؛ فاصله ما تا موفقیت چند متر است؟
you-can-work-your-own-miracle-book
خلاصه کتاب شما می‌توانید معجزه‌ زندگی خود باشید؛نگاهی به آخرین کتاب مرد موفقیت
the-master-key-to-riches-book
خلاصه کتاب شاه کلید ثروت؛ چگونه مسیر ثروتمند شدن خودمان را بسازیم؟
zero-limits-joe-vitale
خلاصه کتاب محدودیت صفر؛ چگونه با عبور از خاطرات گذشته، ثروتمند شویم؟
peaks-and-valleys
خلاصه کتاب قله‌ ها و دره‌ ها؛ چگونه از دل مشکلات به اوج موفقیت حرکت کنیم؟
outwitting-the-devil
خلاصه کتاب غلبه بر شیطان؛ چگونه با کمک صدای درونمان موفق شویم؟
thinking-fast-and-slow
خلاصه کتاب فکر کردن سریع و آهسته اثر دنیل کانمن
socialism-and-capitalism
معرفی و خلاصه کتاب سوسیالیسم و سرمایه‌ داری از هانس هرمان هوپ
capital
معرفی و خلاصه کتاب سرمایه اثر کارل مارکس
money-book
معرفی و خلاصه کتاب پول اثر اریک لونرگن
how-did-china-become-capitalist
معرفی و خلاصه کتاب چین چگونه سرمایه داری شد اثر رونالد کوز
the-ethics-of-money-production
معرفی و خلاصه کتاب اخلاق تولید پول اثر یورگ گوئیدو
beyond-fear-and-greed
معرفی و خلاصه کتاب فراسوی ترس و طمع اثر هرش شفرین
happy-money
معرفی و خلاصه کتاب پول شادی بخش اثر کن هندا
impressive-books
معرفی 10 کتاب تأثیرگذار که زندگی شما را متحول می‌کند
make-your-bed-book
معرفی و خلاصه کتاب تختخوابت را مرتب کن اثر ویلیام اچ مک ریون
money-and-the-law-of-attraction
معرفی و خلاصه کتاب پول و قانون جذب اثر استر هیکس
instant-wealth
معرفی و خلاصه کتاب کسب درآمد فوری اثر کریستوارد هوارد
million-dollar-habits
معرفی و خلاصه کتاب عادت ‌های پولساز اثر استلان موریرا
money-master-the-game-2
معرفی و خلاصه کتاب سرسختی در زمین پول آفرینی
the-alchemist
معرفی و خلاصه کتاب کیمیاگر اثر پائولو کوئیلو
limitless
خلاصه کتاب بی حد و مرز اثر جان سی مکسول
the-5am-club
خلاصه کتاب باشگاه پنج صبحی ها درباره سحرخیزی
instant-millionaire
خلاصه کتاب حکایت دولت و فرزانگی اثر مارک فیشر
what-i-wish-i-know-when-i-was-20
خلاصه کتاب کاش وقتی بیست ساله بودم می‌دانستم
predictably-irrational
معرفی و خلاصه کتاب نابخردی‌ های پیش‌بینی‌ پذیر
made-to-stick
معرفی و خلاصه کتاب ایده عالی مستدام اثر چیپ و دن هیث
48-power-rules
معرفی و خلاصه کتاب 48 قانون قدرت اثر رابرت گرین
the-power-of-habit
معرفی و خلاصه کتاب قدرت عادت اثر چالرز داهیگ
girl-wash-your-face
خلاصه کتاب خودت باش دختر اثر ریچل هالیس
getting-rich-your-own-way
خلاصه کتاب چگونه ثروتمند شویم اثر برایان تریسی
atomic-habits
معرفی و خلاصه کتاب عادت های اتمی اثر جیمز کلیر
living-your-best-year-ever
خلاصه کتاب بهترین سال زندگی تو اثر دارن هاردی
eat-that-frog
خلاصه کتاب قورباغه ات را قورت بده اثر برایان تریسی
the-art-of-good-life
خلاصه کتاب هنر خوب زندگی کردن اثر رولف دوبلی
every-street-is-paved-with-gold
خلاصه کتاب سنگ فرش هر خیابان از طلاست اثر کیم وو چونگ
the-wisdom-of-florence-scovel-shinn
معرفی و خلاصه کتاب چهار اثر فلورانس اسکاول شین
the-magic-of-thinking-big
خلاصه کتاب جادوی فکر بزرگ اثر دیوید شوارتز
awaken-the-giant-within
خلاصه کتاب بیدار کردن غول درون اثر آنتونی رابینز
secrets-of-the-millionaire-mind
خلاصه کتاب اسرار ذهن ثروتمند اثر تی هارو اکر
success-and-wealth
معرفی ۱۵ تا از بهترین کتاب های موفقیت و ثروت که حتما باید بخوانید
rich-dad-poor-dad
خلاصه کتاب پدر پولدار پدر بی پول اثر رابرت کیوساکی
the-5-second-rule
خلاصه کتاب قانون پنج ثانیه اثر ملانیا رابینز
think-and-grow-rich-book
خلاصه کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید ناپلئون هیل
the-richest-man-in-babylon
خلاصه کتاب ثروتمندترین مرد بابل اثر جورج سمیوئل کلاسون
10shahkelidbook
خلاصه کتاب ۱۰ شاه کلید بزرگان بورس
compound-effect-book
خلاصه کتاب اثر مرکب دارن هاردی

2 نظر ثبت شده
سیمرغ
سیمرغ
873 روز قبل
این کتاب نگاهتونو به دنیا عوض میکنه
ماهور
ماهور
985 روز قبل
واقعا فوق العاده اس خلاصه کتاب ها رو واقعا دوست داشتم بعضی از کتاب ها رو خوندم و اینطوری یادآوری میشه مطالب توی ذهنم ممنونم از زحمتی که کشیدین و بابت سایت مفیدتون