کتاب کسب درآمد فوری

هر کسی با هر سن و سالی، دوست دارد در سریع ترین زمان ممکن به ثروت برسد. این ماجرا باعث شد تا افراد زیادی بدون حساب و کتاب، سرمایه های یک عمر خود را دو دستی تقدیم کلاهبرداران کنند یا آنکه با دستان خودشان آنها را به باد دهند. با این وجود، در دوره ای که ما زندگی می کنیم افراد زیادی هستند که توانستند خیلی زود به ثروتی که می خواستند برسند و به میلیونرها و میلیاردرهای زمان خودشان تبدیل شوند. پس این موضوع رویا نیست. در این قسمت از خانه سرمایه به سراغ کتاب «کسب درآمد فوری» از «کریستوفر هوارد» می رویم و پای نکته های کاربردی و واقعی سریع ثروتمند شدن می نشینیم. اگر نمی خواهید داستان ثروتمند شدنتان تا زمان پیریتان طول بکشد، حتما تا پایان این ماجرا با ما همراه باشید.

فهرست []

  لطفا شکسته نفسی نکنید

  ما عادت کرده ایم که خودمان و توانایی هایمان را کوچک و باز هم کوچک کنیم. فکر کردن به اینکه وضع زندگی مان از این بدتر شود برایمان ساده تر از نوشیدن یک لیوان آب خنک است اما اگر قرار باشد به خودمان در وضعیتی بهتر و فوق العاده تر فکر کنیم، جانمان به لبمان می رسد! تازه باید جواب ذهنمان را بدهیم که مدام زیر گوشمان می گوید: «تو را چه به این کارها! تو چه چیز عالی و خارق العاده ای داری که بخواهی آن را به گوش دیگران برسانی؟!» مشکل اینجا است که ما واقعا این چنین هستیم! تنها وجود ما روی زمین به اندازه کافی عجیب و معجزه وار است. ما روی یک سیاره معلق در جهانی پر از سوال و غرق در شگفتی زندگی می کنیم. زندگیمان به دوستی چند مولکول که آنها را «آب» می نامیم بستگی دارد و درون بدنمان هر لحظه با چیزی پر و خالی می شود که نمی توانیم آن را ببینیم! ما شگفت انگیز خلق شده ایم و در این موضوع، جای هیچ بحثی نیست.

  چه چیزی ما را عقب نگه می دارد؟

  سوال به جایی بود. چون حالا که ما شگفت انگیز خلق شده ایم، چرا دقیقا برعکس وجودمان قدم برمی داریم؟ چرا فکر می کنیم یاد گرفتن یک موضوع ساده برایمان غیر ممکن است؟ چرا از امتحان کردن یک کار تازه، رفتن به یک مکان عجیب و حتی بهتر فکر کردن راجع به خودمان دوری می کنیم؟ واژه ای سه حرفی، پاسخ این ماجرا را در خودش نگه داشته است و آن «ترس» است. خنده دارتر از همه اینکه ترس، اصلا وجود خارجی ندارد. شما نمی توانید ترس را دستگیر کرده و او را به حبس بیندازید، نمی توانید با او حرف بزنید، در چشمانش نگاه کنید یا او را به صرف یک فنجان چای دعوت کنید. چون ترس، چیزی نیست جز یک وضعیت ذهنی! شما ترس را می سازید و تنها کسی که می تواند ترس ها را نابود کند، خودتان هستید. شغلی به نام «ترس گیر» یا «ترس کُش» وجود خارجی ندارد. این شما هستید که باید همچون یک مبارز به شکار ترس هایتان بروید. تنها پس از این ماجرا است که می توانید به کسب درآمد فوری بپردازید.

  برای کسب در آمد فوری باید لجباز باشید!

  معمولا از ویژگی «لجباز بودن» به نیکی یاد نمی شود. هر بار که فردی در مقابل خواسته دیگران – چه درست و چه اشتباه – مقاومت می کند می گویند فلانی آدم لجبازی است! اما همین ویژگی به افراد ثروتمند کمک می کند تا راهی برای کسب درآمد فوری پیدا کنند و به جای ثروتمند شدن در زمان پیری که دیگر به جز وارثان به درد کسی نمی خورد، در جوانی از ثروتی که به دست آورده اند لذت ببرند. بدون شک، شما هم چنین آرزویی را در سر دارید. گذشته از این، شما چیز دیگری هم دارید که شاید به آن چندان توجه نکنید و آن خواسته قلبی تان است. لحظه ای فکر کنید. چه کاری در این دنیا وجود دارد که شما آن را از اعماق قلبتان دوست دارید؟ چه کاری است که همیشه دوست داشتید آن را انجام دهید اما به هزار و یک علت، هنوز موفق به انجامش نشده اید؟ مهم نیست چه کاری، مهم این است که شما آن را دوست دارید. اگر می خواهید همچون افراد ثروتمند از انجام کاری که دوستش دارید به کسب درآمد فوری بپردازید باید به لجبازترین آدم منطقه خودتان تبدیل شوید!

  چه رابطه ای میان پولدار شدن و لجبازی وجود دارد؟

  باید بگویم که این رابطه یک خط مستقیم گردن کلفت است! شما تنها زمانی می توانید کار مورد علاقه تان را به منبع درآمدتان تبدیل کنید که از خواسته تان در مقابل چالش ها، حرف و حدیث دیگران، حرف های منفی که ذهنتان به خوردتان می دهد و افرادی که فکر می کنند کارتان دیوانگی است محافظت کنید. می پرسید سخت است؟ البته که هست! نباید با یک مُشت حرف قشنگ که سختی کارهای بزرگ را زیر سوال می برند تلاش و زحمت ارزشمند خودتان را بی ارزش جلوه دهید. نکته مهم این است که با وجود سختی، شما می توانید از پس آن بربیایید و این بسیار ارزشمند است.

  چگونه برای کسب درآمد از چیزی که دوستش داریم، لجباز باشیم؟

  بهترین منبع شما برای یادگیری لجبازی، کودکان هستند! به بچه ای که یک بستنی می خواهد اما پدر یا مادرش اصلا خیال خریدن آن را برایش ندارند توجه کنید. او در آن لحظه و از میان تمام چیزهایی که در دنیا وجود دارند فقط یک چیز را می خواهد؛ یک بستنی! کودک ماجرای ما از هر حیله ای که به ذهنش می رسد برای رسیدن به خواسته خود استفاده می کند؛ پایش را به زمین می کوبد، اشک می ریزد، کف زمین می نشیند و حتی اگر بداند که کارگر می افتد به کشیدن جیغ های بنفش هم متوسل می شود! به من بگویید، برای کدام یک از خواسته های دوران بزرگسالی خود چنین عزم راسخی داشته اید؟ اجازه بدهید من به جای شما بگویم: «تقریبا هیچ کدام!» وگرنه الان به جای خواندن محتوایی در مورد کسب درآمد فوری در حال انجام یکی از همان لجبازی هایتان بودید. خبر خوب اینکه در این زمینه تا زمانی که نفس می کشید فرصت دارید. برای این کار باید کاری که دوست دارید را پیدا کنید و سپس با کمک لجبازی کردن به دنبال راه هایی برای کسب درآمد فوری از آن بگردید. هر بار که مشکلی سر راهتان سبز شد، با لجبازی آن را از میدان به دَر کنید!

  پُلی که از معنویت به ثروت می رسد

  عده ای علاقه زیادی به انتخاب کردن دارند. آنها فکر می کنند که زندگی همچون ناظمی سرسخت بالای سرشان ایستاده و آنها را مجبور می کند که از میان چیزهای خوب، تنها یکی را انتخاب کنند. مثلا از میان معنوی بودن، ثروتمند بودن و دنبال کردن اهدافی که دوستش دارند فقط مجاز به انتخاب یک گزینه هستند. به این ترتیب، هیچ فرد معنوی نمی تواند به دنبال ثروت برود و هیچ فرد ثروتمندی نمی تواند معنوی باشد. گزینه های دیگری هم برای این ماجرا وجود دارند، مثلا فردی که به دنبال علاقه اش می رود نمی تواند ثروتمند باشد و در راه رسیدن به علاقه اش، معنویت و حتی کانون خانواده اش را به باد فنا می دهد! تمام این خط و نشان کشیدن ها و محدودیت ها چیزی جز مُشتی دروغ و توهم نیستند.

  چرا اصرار دارم که شما می توانید هر دو بخش را داشته باشید؟

  یادتان هست که گفتم شما فوق العاده خلق شده اید؟ پس چه دلیلی وجود دارد که یک موجود شگفت انگیز مثل شما نتواند به طور همزمان چند چیز را داشته باشد؟ نکته جالب تر اینجا است که داشتن هدف های والا – یعنی همان چیزهایی که به قلب و روحتان بستگی دارد – موتور انگیزه شما را برای رسیدن به ثروت و کسب درآمد فوری روشن می کند. چون پول به شما کمک می کند تا خیلی راحت تر به چیزهای مورد علاقه تان برسید و آن طور که دوست دارید به مردم جهان یاری برسانید. تازه اگر از پتانسیل های درونتان کمک بگیرید می توانید چیزی که دوستش دارید را به دروازه ورود ثروت به زندگی تان تبدیل کنید. واقعا چه چیزی بهتر از این؟

  از خودتان سوال های درستی بپرسید

  می خواهید یکی از ساده ترین راه ها برای کسب درآمد فوری را یاد بگیرید؟ این راه ساده که قدرت تغییر زندگی تان را در دلش پنهان کرده «پرسیدن سوال های جدید» است. کاری که بیشتر انسان های گرفتار در فقر یا بدهی انجام می دهند این است که مدام از خودشان سوال های اشتباه می پرسند، مثلا:

  • من کِی از دست این همه قرض و قوله راحت می شم؟
  • چه جوری این همه بدهی رو پرداخت کنم؟
  • چرا هیچ چیزی تو زندگی من سر جای خودش نیست؟
  • چرا این همه گرفتاری تو زندگی من وجود داره؟

  اگر شما هم از این پرسش ها در ذهنتان دارید، باید بگویم که ماجرای درجا زدنتان در میان کوهی از گرفتاری ها تا ابد ادامه پیدا می کند مگر اینکه سوال هایتان را تغییر دهید؛ مثل بگویید:

  • از چه راهی می توانم بدهکاری های خودم را تسویه کنم؟
  • چه برنامه ای به من کمک می کند تا در کنار پرداخت بدهی هایم، راهی برای ثروتمند شدن باز کنم؟
  • چگونه می توانم به زندگی ام نظم بدهم؟
  • چطور می توانم چالش های زندگی ام را با موفقیت حل کنم؟
  • چگونه می توانم راهی برای ثروتمند شدن پیدا کنم و زندگی ام را تغییر دهم؟

  پس در یک جمله، سوال هایتان را عوض کنید تا زندگی تان عوض شود!

  شما به اندازه سطح تفکر ذهنی تان ثروتمند می شوید

  به خود فعلی تان نگاه کنید. آیا کسی که اکنون هستید، همان شخصیتی است که 10 سال پیش دوست داشتید به او تبدیل شوید؟ آیا سطح درآمد کسی که اکنون هستید، به همان اندازه ای است که 10 سال پیش آرزوی آن را داشتید؟ اگر پاسختان به این پرسش ها مثبت است، پس شما استاد رشد کردن در زندگیتان هستید و دیگر نیازی نیست که ادامه این گفتار را بخوانید؛ اما اگر با کسی که تصور می کردید فاصله دارید یا اصلا در گذشته، تصویری از آینده خودتان نداشتید، حتما پیگیر ادامه این گفتگو باشید. چون به جرات می توانم بگویم که آینده 10 سال بعدتان به این واژه ها بستگی دارد. بیایید کارمان را با یک سوال شروع کنیم:

  چرا به کسی که می خواستید یا آن درآمدی که آرزو می کردید نرسیدید؟

  شاید اگر پاسخ دادن به این پرسش را بر عهده خودتان بگذارم، چنین چیزهایی را تحویلم دهید:

  • اوضاع اقتصادی خراب شد.
  • هیچ چیز اونطوری که من پیش بینی کرده بودم پیش نرفت.
  • شریکم کسب و کارمون رو به نابودی کشوند.
  • اصلا نفهمیدم کی این 10 سال گذشت! چون همش تو گرفتاری بودم!

  اما خودم فقط یک جواب به این ماجرا می دهم: «چون شما کوچک فکر می کردید و البته هنوز هم می کنید!» کوچک فکر کردن در مسیر زندگی کسانی که به دنبال کسب درآمد فوری هستند، جایی ندارد. چون این ماجرا نوعی گُل به خودی محسوب می شود! انگار که با دستان خودتان، ثروت، قدرت، عشق و خوشبختی آینده تان را رد می کنید. بزرگ فکر کنید و باز هم بزرگ تر. اجازه بدهید رویاهایتان مجالی برای نمایش آینده شگفت انگیزی که می توانید داشته باشید را به شما نشان دهند.

  به جای گنجشکک اَشی مَشی، یک عقاب طلایی باشید

  گنجشک ها مدام از این شاخه به آن شاخه می پرند. اگر چند دقیقه به آنها خیره شوید، حتما سرسام می گیرید! چون انگار بدون اینکه هدفی داشته باشند مدام جایشان را عوض می کنند. گویی گنجشک ها به دنبال هیچ چیزی نیستند. حتی ممکن است ناغافل از روی شاخه ای که نشسته اند پر بکشند و بروند؛ اما ماجرای عقاب ها فرق می کند. آنها بیخود از اینجا به آنجا نمی روند. عقاب ها سر جای خودشان می مانند، یک هدف را زیر نظر می گیرند و با قدرت هر چه تمام تر به سمت آن خیز برمی دارند.

  بسیاری از آدم ها با سودای کسب درآمد فوری به گنجشک تبدیل می شوند. آنها مدام از این کار به کار دیگری می روند، هدف مشخصی ندارند و تنها به فکر امتحان کردن راه های گوناگون هستند. در نقطه مقابل، کسانی قرار می گیرند که به معنای واقعی، ثروتمند هستند. آنها به جای دنبال کردن چندین هدف و نرسیدن به هیچ کدامشان، تنها روی یک هدف تمرکز کرده و برای رسیدن به آن راه های مختلف را امتحان می کنند. این تفاوت باعث می شود که آنها زودتر و راحت تر از بقیه به ثروت برسند.

  روی هدف های بلند مدت، سرمایه گذاری کنید

  شاید در ظاهر، داشتن هدف های بلند مدت و کسب درآمد فوری، با هم صَنَمی نداشته باشند اما در حقیقت، آنها به هم گره خورده اند. به پنج سال گذشته خودتان نگاه کنید. اگر اکنون می توانستید به پنج سال قبل در چنین روزی برگردید، چه کاری را متفاوت انجام می دادید؟ چه کاری را شروع نمی کردید؟ یا روی انجام چه کاری اصرار می ورزیدید؟ آینده و هدف های بلند مدت، بسیار نزدیک تر از چیزی هستند که به آنها فکر می کنید. از همین امروز برای دو، سه یا پنج سال آینده خودتان هدف گذاری کنید. سپس به زمان حال برگردید و تمام سعیتان را به کار بگیرید تا یک قدم به سمت اهدافتان بردارید. همین اندازه پیشرفت هم می تواند شما را به چیزهایی که سال ها است آرزویشان را دارید، برساند.

  می خواهید سریع ثروتمند شوید؟ مسئولیت کارهایتان را برعهده بگیرید!

  معمولا انسان ها میانه خوبی با مسئولیت پذیری ندارند. ما دوست داریم بی هوا تصمیم بگیریم اما هیچ خوش نداریم که مسئولیت همان تصمیم ها را به دوش بکشیم. دلمان می خواهد فرد دیگری، گروه یا سازمانی بسیار بزرگ تر یا کوچکتر از خودمان را گیر بیاوریم تا کاسه کوزه ها را بر سرش بشکنیم. ادامه دادن به این روش، نه تنها اعتبار نام ما را زیر سوال می برد بلکه تمام مسیرهای کسب درآمد فوری را به رویمان می بندد و ثروت را فرسنگ ها از ما دور می کند.

  مسئولیت پذیری کار ساده ای نیست؛ اما اگر این کار را یاد بگیرید و غرور بیجای خودتان را کنار بگذارید، سِیلی خروشان از انسان های ارزشمند، موقعیت های بی مانند و ثروتی که آرزویش را دارید به سمتتان جاری می شود.

  بهانه آوردن شما را از موفقیت دور می کند

  بسیاری از ما گاهی حتی بدون اینکه بدانیم، در نقش یک قربانی فرو می رویم. چون یاد گرفته ایم که این موضوع در بسیاری از موارد، انگشت اتهام را از سوی عملکرد ضعیف ما برمی دارد و آن را به سمت ماجرایی فراتر از ما نشانه می رود. همین عادت رفتاری، مثل یک سد، جلوی رسیدن به موفقیت را می گیرد. اگر مدام بهانه بیاوریم و با نتیجه کارهایمان روبه رو نشویم، هیچ وقت به فکر اصلاح قدم هایمان یا عوض کردن روند تصمیم گیریمان نمی افتیم. بهانه آوردن، باتلاقی است که آینده ما را در خودش غرق می کند! پس با سرعت هر چه تمام تر از آن فاصله بگیرید. به جای اینکه بهانه بیاورید یا پای این و آن را وسط بکشید، محکم سر جایتان بایستید و اشتباه یا کم کاری خودتان را بپذیرید. برای این کار باید نهایت شجاعت خودتان را جمع کنید؛ شاید سخت باشد، شاید اذیت شوید و حتی غرورتان خدشه دار شود اما در عوض، بزرگ می شوید، یاد می گیرید و در گام های بعدی زندگی تان با صبر، حوصله و هوشمندی بیشتری تصمیم گیری می کنید.

  وقتی اوضاع سخت می شود، محکم سر جایتان بایستید

  شجاع بودن کار سختی است. چون باید با وجود ترس هایی که داریم، اقدام کنیم؛ اما این کاری است که ما را به سمت کسب درآمد فوری سوق می دهد. بنابراین، اگر موانعی که از دور به سمتتان خیز برداشته اند آن قدر ترسناک هستند که دلتان می خواهد همه چیز را رها کرده و با سرعت هرچه تمام تر فرار کنید، مثل میخی که در چوب فرو می رود یا درختی کهنسال که در دل زمین ریشه دوانده است، لجوجانه سر جای خودتان بایستید. اگر پا به فرار بگذارید، شاید در آن لحظه خاص از دست مشکلاتتان خلاص شوید اما آنها به دنبالتان می آیند و در بخش های دیگر زندگی تان کمین می کنند. پس بهترین کار آن است که در همین مسیر، تکلیفتان را با آنها روشن کنید. یاد بگیرید که وقتی خسته می شوید، استراحت کنید نه اینکه همه چیز را به حال خودش وا بگذارید. هیچ کس شجاع به دنیا نمی آید. شجاعت، یک وضعیت ذهنی است که در اثر تمرین کردن حاصل می شود. بدون شک، شما هم می توانید شجاع باشید.

  مانع ها همیشه هم بد نیستند

  یکی از کارهایی که می تواند شما را به سمت کسب درآمد فوری سوق دهد، داشتن نگاهی متفاوت به مانع ها است. اجازه بدهید مثالی برایتان بزنم. خودتان را در یک میدان مین تصور کنید. این امکان وجود دارد که با برداشتن یک قدم اشتباه به پودر تبدیل شوید. بنابراین، نهایت تلاشتان را می کنید تا قدم هایتان حساب شده باشند. در این بین، تعدادی مانع بر سر راهتان سبز می شوند. شما از سر ناچاری به دنبال راه حلی می گردید تا این مانع ها را دور بزنید. وقتی به آن سوی مانع ها می رسید می بینید که مین هایی بسیار بزرگتر و وحشتناک تر پشت این مانع ها بوده اند. در واقع، شما به وسیله این مانع ها به سمت مسیری امن تغییر مسیر دادید. کارآفرین های بسیاری بودند که فقط به علت وجود مانع ها مجبور به انتخاب مسیری شدند که آنها را به موفقیت های بسیار بزرگی رساندند. گاهی خدمتی که یک مانع به شما می کند با هیچ مسیر همواری قابل مقایسه نیست. به همین دلیل است که باید همیشه خوش بینی خودتان را با چنگ و دندان حفظ کنید و پیوسته به دنبال راه حل های گوناگون باشید.

  چرا نباید از روش کاری افراد موفق کپی برداری کنید؟

  بیشتر کسانی که به دنبال کسب درآمد فوری هستند با ذوق و شوق، روش کار افراد موفق را بررسی می کنند، سازوکارها را بیرون می کشند و به دنبال اجرای مو به موی آنها می روند. این روش، کاملا اشتباه است. چون روش دیگران در انجام کارهایشان به درد وضع و حال شما نمی خورد. در واقع، یکی از دلیل هایی که حساب افراد موفق را از دیگران سوا می کند، شیوه شخصی سازی شده آنها در انجام کارهایشان است. بهترین پیشنهادی که می توانم به شما بکنم این است که زندگی افراد موفق در زمینه کاری خودتان را مطالعه کنید، روش آنها را استخراج کرده و سپس از آن روش ها به عنوان یک الگوی خام برای زندگی و کار خودتان استفاده کنید. به این ترتیب می توانید با ساخت روش ویژه خودتان به موفقیتی که تنها از آن شما است برسید.

  برای کسب درآمد فوری به نگاهی گسترده تر نیاز دارید

  زمینه کاری شما چیست؟ در چه صنعتی فعالیت می کنید؟ آیا کسب و کار شما تمام نیازهای مشتریانتان را پوشش می دهد یا آنکه آنها برای دریافت خدمات تکمیل کننده، راهی شرکت های دیگر می شوند؟ کسب درآمد فوری همیشه امکان پذیر است البته به شرطی که شما چشمتان را به روی فرصت های ثروتمند شدن پیرامونتان باز کنید. اگر مشتریتان به خدمتی نیاز دارد که شما می توانید آن را پوشش دهید، چرا این کار را نکنید؟ حتما لازم نیست که خودتان یک شرکت جانبی برای این کار تاسیس کنید. بلکه می توانید با شرکت های دیگر در این زمینه همکاری کنید و در کنار هم ثروتی بیشتر را به وجود بیاورید.

  با یک راه ساده برای حل کردن مشکلات آشنا شوید

  هر کدام از ما روش های خاصی برای روبه رو شدن با چالش های زندگی مان داریم. برخی از این روش ها بسیار کارآمد هستند و برخی دیگر فقط گاهی خوب جواب می دهند. در این بخش به شما روشی را آموزش می دهم که در عین سادگی می تواند بسیار هم اثرگذار باشد. برای انجام این کار، به یک قلم و کاغذ و کمی زمان برای فکر کردن نیاز دارید. آماده اید؟

  • مشکل، خواسته یا هدفتان را در قالب یک سوال در بالای برگه بنویسید؛ مثلا بیایید تصور کنیم که هدف شما رسیدن به درآمد ماهیانه 150 میلیون تومان است. با این حساب باید هدف خود را به این شکل بنویسید: «چطور راهی پیدا کنم که بتوانم به سرعت و راحت، درآمدم را به مبلغ 150 میلیون تومان در ماه افزایش دهم؟»
  • حالا باید ذهنتان را آزاد بگذارید تا هر جوابی که گیر می آورد را به شما تحویل دهد. این ماجرا چیزی شبیه به نوعی فعالیت آزاد است. هیچ جوابی را رد نکنید. حتی اگر خیلی احمقانه یا خنده دار به نظر می رسد همه را بنویسید. در این هنگام کیفیت پاسخ ها اصلا مهم نیستند. نکته مهم، آزاد گذاشتن ذهنتان برای ترکیب کردن پاسخ های مختلف است. نکته کلیدی دیگر این است که باید تعداد این پاسخ ها را به 20 عدد برسانید. نه حتی یک عدد کمتر!
  • در گام سوم، باید نگاهی خریدارانه به راه حل هایتان بیندازید و از میان آنها بهترین راه حل را انتخاب کرده، دور آن خط بکشید و با تمام جدیتی که دارید به سراغ عملی کردن آن بروید.

  راز صد میلیارد دلاری برای کسب درآمد فوری!

  لطفا به چیزهای سخت و پیچیده فکر نکنید. پول درآوردن از شکافتن هسته اتم بسیار ساده تر است. «وارن بافت» هم این موضوع را تایید می کند. راز صد میلیارد دلاری برای سریع ثروتمند شدن، چیزی نیست جز «خلق ارزش برای مردم». تمام کسب و کارهای بزرگ، تمام شرکت های غول آسا و هر منبع درآمدی که فکرش را بکنید به این عبارت بستگی دارند: «خلق ارزش». حالا کمی فکر کنید. کسب و کار شما چه ارزشی را برای مردم خلق می کند؟ آیا مشتریانتان هم محصولات یا خدمات شما را ارزشمند می پندارند یا فقط خودتان این طور فکر می کنید؟ این پرسش بسیار بزرگی است. چون شما به اندازه بزرگی و کیفیت ارزشی که برای مردم خلق می کنید ثروتمند می شوید. با این حساب باید در هر گام از خودتان بپرسید: «کسب و کار من در حال خلق چه ارزشی برای مردم است و این ارزشمندی چقدر می ارزد؟»

  پیام اصلی «کریستوفر هوارد» در کتاب «کسب درآمد فوری» چه بود؟

  هوارد، نویسنده و سخنرانی جهانی است که توانست خودش را از میان فقر و بدهی چند هزار دلاری به فردی ثروتمند و کارآفرینی موفق تبدیل کند. او دور دنیا را سفر می کند و نکته های ناب ثروتمند شدن را به افرادی که خواهان آن هستند آموزش می دهد. هوارد در این کتاب، چکیده ای از ارزشمندترین نکات برای سریع ثروتمند شدن را کنار هم قرار داد تا افرادی که فرصتی برای شرکت در سخنرانی هایش پیدا نمی کنند هم بتوانند با کمک این پندهای از آب گذشته، تکانی اساسی به زندگی شان بدهند.

  نظر شما چیست؟

  آیا باور دارید که ماجرای کسب درآمد فوری، واقعی است و می توان قبل از کهنسالی به ثروت رسید؟ لطفا نظرتان را برایمان بنویسید.