ثانیه
دقیقه
ساعت
روز
پرسودترین کانال سیگنال VIP جفت‌ارزها رایگان شد!

معرفی 10 کتاب تأثیرگذار که زندگی شما را متحول می‌کند

معرفی 10 کتاب تأثیرگذار که زندگی شما را متحول می‌کند

امروزه مهم‌ترین عامل موفقیت در زندگی این است که بتوانیم خود را بشناسیم و با پرورش استعدادهایمان در مسیر موفقیت گام برداریم؛ از این‌رو داشتن راهنما در این مسیر می‌تواند بسیار مؤثر باشد تا در لحظات دشوار به آن رجوع کنیم و راه درست را جویا شویم. اگر می‌خواهید برگ جدیدی از زندگی خود را آغاز کنید، ما فهرست 10 کتاب تاثیرگذار را به شما معرفی کنیم که سبب تغییر در زندگی شما می‌شوند. این کتاب‌ها به شما کمک می‌کنند تا در راه تحول شخصی خود گام بردارید و با گسترش دنیای پیش رویتان، به اهداف بزرگ خود نزدیک‌تر شوید؛ پس در این مقاله همراه ما باشید تا با این 10 کتاب تأثیرگذار آشنا شوید.

1) کتاب Emotional Intelligence نوشته Daniel Goleman

اولین کتاب تاثیرگذار «هوش هیجانی» نوشته «دنیل گلمن»، روان‌شناس و نامزد دریافت جایزه پولیتزر است. نویسنده در این کتاب، هوش هیجانی و تأثیر آن بر جنبه‌های مختلف زندگی را بررسی کرده است. با مطالعه این کتاب درمی‌یابید که چطور هوش هیجانی تکامل پیدا کرده و تقویت شده است. کتاب گلمن برای افرادی مناسب است که به‌دنبال زندگی براساس توانمندی‌های شخصی هستند. این کتاب به شما می‌آموزد که رابطه میان موفقیت، توانایی‌های شناختی و دیدگاه مثبت چگونه است.

2) کتاب Flow نوشته Mihaly Csikszentmihalyi

اگر می‌خواهید پاسخ این پرسش را بدانید که کلید کسب لذت بیشتر در زندگی چیست، کتاب تاثیرگذار Flow‌ را مطالعه کنید. نویسنده این کتاب می‌گوید، هنگامی که زمان خود را به موضوعی اختصاص می‌دهید که خیلی سخت نیست و سبب اضطراب و نگرانی شما نمی‌شود، یا اینکه به‌دلیل آسان‌بودن موضوع بی‌حوصله نمی‌َ‌شوید، در آن موضوع غرق می‌شوید؛ در این صورت می‌توانید در عین خلاق‌بودن تمرکز خود را نیز حفظ کنید. نویسنده در زمینه مثبت‌اندیشی، خلاقیت و افزایش انگیزه فعالیت کرده و کتاب‌های بسیاری در این باره نوشته است تا به افراد کمک کند که با خودآگاهی بتوانند به امور زندگی خود تسلط بیابند.

3) کتاب How To Stop Worrying and Start Living نوشته دیل کارنگی

این کتاب مجموعه‌ای خودیاری است که در مقایسه با دیگر کتاب‌های این نویسنده کمتر شناخته شده است. کتاب «نگرانی را متوقف کرده و شروع به زندگی کنید» به‌وضوح شرح می‌دهد که نگرانی می‌تواند چه عواقب آزاردهنده‌ای داشته باشد، اما شما با استفاده از ابزارهایی که نویسنده معرفی می‌کند، می‌توانید گامی مثبت برای کاهش نگرانی و اضطراب خود بردارید. دیل کارنگی برای اثبات سخنان خود اتفاقات واقعی مختلفی را در کتاب روایت کرده است تا خواننده بهتر بتواند تأثیر منفی نگرانی را درک کند.

4) کتاب Drive نوشته Daniel Pink

انگیزه یکی از مواردی است که بیشتر مدیران آن را به اشتباه به کارمندان خود آموزش می‌دهند. نویسنده در این کتاب تاثیرگذار، انگیزه درونی و بیرونی را شرح داده و تفاوت این دو را مشخص کرده است. به اعتقاد Daniel Pink امروزه بسیاری از کسب‌وکارها به‌جای تمرکز بر انگیزه‌های درونی، سعی دارند از روش‌های غیرکاربردی برای افزایش انگیزه‌های بیرونی استفاده کنند. در این کتاب شرح داده شده که چگونه با استفاده از درک انگیزه درونی و پرورش آن می‌توانیم بیشترین تأثیر و بهره‌وری را در زمینه کاری و زندگی شخصی خود داشته باشیم.

5) کتاب تاثیرگذار How Will You Measure Your Life? نوشتهClayton M. Christensen, James Allworth and Karen Dillon

معرفی 10 کتاب تأثیرگذار که زندگی شما را متحول می‌کند

اگر به‌تازگی به این موضوع فکر کرده‌اید که چگونه بین زندگی شخصی و کاری خود تعادل ایجاد کنید، باید بدانید که این کتاب دقیقاً برای شما نوشته شده است. Clayton M. Christensen تجربه فراوانی در زمینه تجارت داشته و به‌تازگی نیز از بیماری سرطان نجات یافته است؛ بنابراین شخص مناسبی است تا به این پرسش ما پاسخ دهد. این شخص بینشی منحصر‌به‌فرد درباره نحوه مدیریت زندگی و کار دارد. با استفاده از توصیه‌های او می‌توانیم در زندگی حرفه‌ای به موفقیت دست یابیم و شادی واقعی را در زندگی شخصی خود تجربه کنیم. نویسندگان این کتاب به شما کمک می‌کنند تا بتوانید روابط ازدست‌رفته خود با اطرافیانتان را از نو بسازید.

6) کتاب آیین دوست‌یابی نوشته دیل کارنگی

کتاب تاثیرگذار «آیین دوست‌یابی» به قلم «دیل کارنگی» با بیان اصول مهم و مؤثر در ارتباط با دیگران و نحوه تأثیرگذاری بر آن‌ها به شما می‌آموزد تا بتوانید دوستی‌های عمیقی داشته باشید. در این کتاب، داستان‌هایی از افراد مشهور مانند رؤسای جمهور، سیاستمداران و تاجران مختلف روایت شده تا با تجربه‌های آنان آشنا شویم. اگر شما هم مدیر مجموعه‌، کارمند، مشاور یا معلم هستید و به‌طورکلی به‌صورت روزانه با افراد مختلف سروکار دارید، باید این کتاب را در فهرست مطالعه خود قرار دهید.

7) کتاب 59 ثانیه نوشته Richard Wiseman

ریچارد وایزمن روان‌شناس، نویسنده کتاب 59 ثانیه و یکی از مبتکرترین روان‌شناسان تجربی در جهان است. او در کتاب 59 ثانیه نکات مفیدی را ارائه می‌دهد که شما با مطالعه و تمرین آن‌ها می‌توانید زندگی خود را تغییر دهید.

8) کتاب Active Your Brain نوشته Scott G. Halford

از دیدگاه نویسنده این کتاب، ساده‌ترین و حیاتی‌ترین گامی که همه ما می‌توانیم برای زندگی خود برداریم، این است که از هم‌اکنون تصمیم بگیریم طوری زندگی کنیم که خودمان می‌خواهیم. اگر منتظر بمانیم تا همه امور بر وفق مراد ما شوند، ممکن است دیگر زمانی برای زندگی‌کردن باقی نماند. با وجود همه پیشرفت‌های علمی که در دهه‌های اخیر صورت گرفته، هنوز نتوانسته‌ایم سازوکار دقیق مغز را کشف کنیم. این کتاب تاثیرگذار با استناد به تحقیقات دانشمندان، مثال‌ها و تمرین‌های عملی به شما آموزش می‌دهد تا بتوانید به بهترین شکل از سلول‌های خاکستری مغز خود استفاده کنید. در این صورت می‌توانید هوشیارتر بوده و احساس رضایت بیشتری از زندگی داشته باشید.

9) کتاب 13 Things Mentally Strong People Don’t Do نوشته Amy Morin

آیا تا به حال رؤیای این را داشته‌اید که صاحب کسب‌وکار شخصی خود باشید؟ آیا تاکنون به نوشتن یک رمان فکر کرده‌اید؟ اگر به شما بگوییم که می‌توانید همین امروز این کار را آغاز کنید، آیا مانعی سر راه شما قرار دارد؟ در این کتاب نویسنده به شما می‌گوید که چرخه عدم موفقیت چیست و چگونه می‌توانید آن را بشکنید. با از بین بردن بهانه‌ها می‌توانید قدرت ذهنی خود را افزایش دهید، بر ترس‌هایتان غلبه کنید و آن‌ها را به موتور متحرکی برای شروع یک هدف جدید تبدیل کنید.

10) کتاب تاثیرگذار Finding Your Elements نوشته Ken Robinson

معرفی 10 کتاب تأثیرگذار که زندگی شما را متحول می‌کند

از دیدگاه نویسنده این کتاب، مشکل بیشتر ما انسان‌ها این نیست که اهداف بزرگی برای خود در نظر می‌گیریم و در رسیدن به آن‌ها شکست می‌خوریم، بلکه مشکل اصلی این است که اهداف انتخابی ما بسیار کوچک هستند و به‌راحتی می‌توان به آن‌ها دست یافت. Ken Robinson نویسنده و سخنران TED در این کتاب به شما کمک می‌کند تا استعدادهای واقعی خود را پیدا کنید. قلم این کتاب بسیار روان بوده و نویسنده در نگارش آن از لحنی طنز استفاده کرده است؛ بنابراین مطالعه آن می‌تواند برای بسیاری از افراد سرگرم‌کننده باشد. این کتاب نه‌تنها سبب افزایش بهره‌وری شما می‌َشود، بلکه کیفیت زندگی شما را نیز بهبود می‌بخشد.

سخن آخر

نکته‌ای که نباید آن را فراموش کنید این است که فقط مطالعه چند جلد کتاب باعث تحول زندگی شما نخواهد شد بلکه باید بتوانید نکات ذکر در آن‌ها را در لحظات زندگی خود عملی کنید. علاوه بر این بسیاری از افراد نمی‌دانند تا مطالعه کتاب‌های موفقیت را از کجا شروع کنند در این صورت این مقاله می‌تواند راهنمای خوبی براش شروع مطالعه باشد. با پیشرفت در این مسیر توانایی این را پیدا خواهید کرد تا خودتان کتاب‌های مفید را تشخیص داده و مطالعه کنید.
از بین کتاب‌های گفته شده در این مقاله کدام یک را تاکنون مطالعه کرده‌اید؟ آیا این کتاب‌ها توانسته‌اند تاثیر مثبتی روی زندگی شما بگذارند؟ نظراتتان را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

به این مقاله امتیاز دهید
(۱۴۵ رای) ۴.۴
۱۲۳۴۵
ترتیبی که برای خواندن مقالات خلاصه کتاب های موفقیت فردی به شما پیشنهاد میکنیم:
grow-rich-with-peace-of-mind
خلاصه کتاب با آرامش ذهن به ثروت برسید اثر ناپلئون هیل
the-magic-ladder-to-success
خلاصه کتاب نردبان جادویی برای رسیدن به موفقیت؛ 17 اصل موفقیت در یک کتاب
road-to-success-book
خلاصه کتاب جاده‌ی موفقیت؛ فاصله ما تا موفقیت چند متر است؟
you-can-work-your-own-miracle-book
خلاصه کتاب شما می‌توانید معجزه‌ زندگی خود باشید؛نگاهی به آخرین کتاب مرد موفقیت
the-master-key-to-riches-book
خلاصه کتاب شاه کلید ثروت؛ چگونه مسیر ثروتمند شدن خودمان را بسازیم؟
zero-limits-joe-vitale
خلاصه کتاب محدودیت صفر؛ چگونه با عبور از خاطرات گذشته، ثروتمند شویم؟
peaks-and-valleys
خلاصه کتاب قله‌ ها و دره‌ ها؛ چگونه از دل مشکلات به اوج موفقیت حرکت کنیم؟
outwitting-the-devil
خلاصه کتاب غلبه بر شیطان؛ چگونه با کمک صدای درونمان موفق شویم؟
thinking-fast-and-slow
خلاصه کتاب فکر کردن سریع و آهسته اثر دنیل کانمن
socialism-and-capitalism
معرفی و خلاصه کتاب سوسیالیسم و سرمایه‌ داری از هانس هرمان هوپ
capital
معرفی و خلاصه کتاب سرمایه اثر کارل مارکس
money-book
معرفی و خلاصه کتاب پول اثر اریک لونرگن
how-did-china-become-capitalist
معرفی و خلاصه کتاب چین چگونه سرمایه داری شد اثر رونالد کوز
the-ethics-of-money-production
معرفی و خلاصه کتاب اخلاق تولید پول اثر یورگ گوئیدو
beyond-fear-and-greed
معرفی و خلاصه کتاب فراسوی ترس و طمع اثر هرش شفرین
happy-money
معرفی و خلاصه کتاب پول شادی بخش اثر کن هندا
impressive-books
معرفی 10 کتاب تأثیرگذار که زندگی شما را متحول می‌کند
make-your-bed-book
معرفی و خلاصه کتاب تختخوابت را مرتب کن اثر ویلیام اچ مک ریون
money-and-the-law-of-attraction
معرفی و خلاصه کتاب پول و قانون جذب اثر استر هیکس
instant-wealth
معرفی و خلاصه کتاب کسب درآمد فوری اثر کریستوارد هوارد
million-dollar-habits
معرفی و خلاصه کتاب عادت ‌های پولساز اثر استلان موریرا
money-master-the-game-2
معرفی و خلاصه کتاب سرسختی در زمین پول آفرینی
the-alchemist
معرفی و خلاصه کتاب کیمیاگر اثر پائولو کوئیلو
limitless
خلاصه کتاب بی حد و مرز اثر جان سی مکسول
the-5am-club
خلاصه کتاب باشگاه پنج صبحی ها درباره سحرخیزی
instant-millionaire
خلاصه کتاب حکایت دولت و فرزانگی اثر مارک فیشر
what-i-wish-i-know-when-i-was-20
خلاصه کتاب کاش وقتی بیست ساله بودم می‌دانستم
predictably-irrational
معرفی و خلاصه کتاب نابخردی‌ های پیش‌بینی‌ پذیر
made-to-stick
معرفی و خلاصه کتاب ایده عالی مستدام اثر چیپ و دن هیث
48-power-rules
معرفی و خلاصه کتاب 48 قانون قدرت اثر رابرت گرین
the-power-of-habit
معرفی و خلاصه کتاب قدرت عادت اثر چالرز داهیگ
girl-wash-your-face
خلاصه کتاب خودت باش دختر اثر ریچل هالیس
getting-rich-your-own-way
خلاصه کتاب چگونه ثروتمند شویم اثر برایان تریسی
atomic-habits
معرفی و خلاصه کتاب عادت های اتمی اثر جیمز کلیر
living-your-best-year-ever
خلاصه کتاب بهترین سال زندگی تو اثر دارن هاردی
eat-that-frog
خلاصه کتاب قورباغه ات را قورت بده اثر برایان تریسی
the-art-of-good-life
خلاصه کتاب هنر خوب زندگی کردن اثر رولف دوبلی
every-street-is-paved-with-gold
خلاصه کتاب سنگ فرش هر خیابان از طلاست اثر کیم وو چونگ
the-wisdom-of-florence-scovel-shinn
معرفی و خلاصه کتاب چهار اثر فلورانس اسکاول شین
the-magic-of-thinking-big
خلاصه کتاب جادوی فکر بزرگ اثر دیوید شوارتز
awaken-the-giant-within
خلاصه کتاب بیدار کردن غول درون اثر آنتونی رابینز
secrets-of-the-millionaire-mind
خلاصه کتاب اسرار ذهن ثروتمند اثر تی هارو اکر
success-and-wealth
معرفی ۱۵ تا از بهترین کتاب های موفقیت و ثروت که حتما باید بخوانید
rich-dad-poor-dad
خلاصه کتاب پدر پولدار پدر بی پول اثر رابرت کیوساکی
the-5-second-rule
خلاصه کتاب قانون پنج ثانیه اثر ملانیا رابینز
think-and-grow-rich-book
خلاصه کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید ناپلئون هیل
the-richest-man-in-babylon
خلاصه کتاب ثروتمندترین مرد بابل اثر جورج سمیوئل کلاسون
10shahkelidbook
خلاصه کتاب ۱۰ شاه کلید بزرگان بورس
compound-effect-book
خلاصه کتاب اثر مرکب دارن هاردی