ثانیه
دقیقه
ساعت
روز
پرسودترین کانال سیگنال VIP جفت‌ارزها رایگان شد!

خلاصه کتاب چگونه ثروتمند شویم اثر برایان تریسی

چگونه ثروتمند شویم؟

این مقاله از روی نسخه اصلی و انگلیسی کتاب چگونه ثروتمند شویم خلاصه برداری شده است!

برایان تریسی کیست؟

برایان تریسی رئیس هیات مدیره‌ی شرکت بین‌المللی برایان تریسی است. تخصص شرکت او آموزش افراد و شرکت‌هاست. او مربی موضوعاتی مانند رهبری، فروش، عزت نفس، اهداف، استراتژی، خلاقیت و روان‌شناسی موفقیت است. هدف او این است که به افراد کمک کند راحت‌تر و سریع‌تر به اهداف شخصی و تجاری خود برسند.

برایان تریسی به بیش از ۱۰۰۰ شرکت مشاوره داده است. همچنین او در ۵۰۰۰ سمینار و سخنرانی در آمریکا، کانادا و ۷۰ کشور دیگر برای پیش از ۵ میلیون نفر سخنرانی کرده‌است. او بیش از ۳۰ سال است که تحقیق کرده، کتاب نوشته و در حوزه‌های اقتصاد، تاریخ، تجارت، فلسفه و روانشناسی سخنرانی کرده است. او نویسنده‌ی بیش از ۷۰ کتاب پرفروش است که به چندین زبان مختلف ترجمه شده‌اند.

علاوه بر این‌ها، برنامه‌های صوتی و تصویری او به بیش از ۳۰۰ عنوان می‌رسند که به بیش از ۲۸ زبان زنده‌ی دنیا ترجمه شده‌اند.

چگونه ثروتمند شویم؟

زندگی شخصی برایان تریسی

برایان تریسی در سال ۱۹۴۴ در ونکوور کانادا به دنیا آمد. در زمان کودکی برایان، خانواده‌ی او فقیر و پر دردسر بود. آنها حتی قادر نبودند که صورت‌حساب‌ها و قبض‌های خدماتی خود را بپردازند. پدر او نمی‌توانست شغل ثابتی داشته باشد، برای همین او و برادرانش به لباس‌های اعانه‌ای و زندگی فقیرانه عادت داشتند. والدین او شهروندان آبرومندی بودند که همیشه یک فلسفه داشتند: «به اندازه‌ی کافی پول نداریم، نمی‌توانیم این را بخریم». فلسفه‌ی برایان ولی با والدینش متفاوت بود.

فلسفه برایان تریسی

برایان یک فلسفه را دنبال می‌کرد و به کمک همین ایده نتایج بسیار موفقیت آمیزی گرفت و افراد موفقی را در سراسر دنیا آموزش داد. فلسفه‌ی او می‌گوید: «مطالعه کن، گوش کن، همیشه یاد بگیر و ذهنت را توسعه بده. اگر واقعا بخواهی می‌توانی هر چیزی را یاد بگیری». و در پنجاه سال گذشته خودش هم دقیقا همین کار را انجام داده. او سه ساعت در روز کتاب می‌خواند، و تا به حال بین شش تا هفت هزار جلد کتاب خوانده است.

او همیشه می‌گوید:

«هرگز جایی نرو، مگر اینکه آنجا چیزی را یاد بگیری. هر کتاب و سمیناری که نیاز داشته‌باشی در اختیارت قرار دارد».

علاقه او در زندگی این است که اطلاعات خود را به افراد مستعد و علاقمند منتقل کند. برایان تریسی را می‌توان به خاطر ویژگی‌هایی چون آزمون و خطا و سخت‌کوشی، سفیر موفقیت نامید. او برای رسیدن به این علاقه حتی دانشگاه خود را تاسیس کرده است؛ دانشگاه بین‌المللی برایان تریسی در سن دیگو واقع در ایالت کالیفورنیا.

کتاب چگونه ثروتمند شویم؟

کتاب “چگونه ثروتمند شویم: راهکارها، مهارت‌ها و رموز کسب موفقیت” از برایان تریسی اولین بار در سال ۲۰۰۷ به چاپ رسید. در این کتاب برایان فرمول‌های اثبات‌ شده‌ی راه‌اندازی، ساختن، مدیریت کردن و توسعه دادن یک تجارت موفق را به خواننده یاد می‌دهد و همچنین به خواننده می‌گوید چطور در این فرآیند ثروتمند هم بشود. اگر کارفرما هستید یا دوست دارید روزی وارد دنیای تجارت شوید، این کتاب برای شما فوق العاده است.

ایده اصلی کتاب

چگونه ثروتمند شویم؟

«وقتی که بچه بودم، رویای من این بود که قبل از سی سالگی میلیونر شوم، خیلی زود به این نتیجه رسیدم که افراد زیادی هستند که این رویا را دارند». اولین چیزی که متوجه شدم این بود که هیچ چیز در مورد میلیونرها نمی‌دانم. این همه سال آرزوی میلیونر شدن را در سر پرورانده بودم، ولی نمی‌دانستم مردم چطور به این عدد جادویی رسیده‌اند. مخصوصا اینکه می‌خواستم از صفر شروع کنم.

در طول چند سال بعد، هر آنچه می‌‌توانستم در مورد میلیونرهای خودساخته یاد گرفتم. در طی تحقیقاتم متوجه شدم که کتاب‌ها، مصاحبه‌ها، و تحقیقات زیادی در مورد این افراد نوشته شده و هر چه نیاز هست را می‌توان در مورد این انسان‌ها آموخت. نهایتا اینکه تقریبا ۸۰درصد میلیونرهای خود ساخته از فروش یا کارآفرینی شروع کرده‌اند. بیشتر آن‌ها از خانواده‌های معمولی و یا فقیر آمده‌اند. خیلی از آن‌ها از کالج و دانشگاه هم فارغ‌التحصیل نشده‌اند. بسیاری از این افراد مهاجرانی بودند که بدون هیچ پول یا رابطه‌ای، بدون هیچ آموزش و مهارت‌های زبان کارشان را آغاز کرده‌اند و با این حال این افراد تا سطح میلیونر شدن پیش رفتند.

تنها نکته مشترک بین این افراد ترکیبی از ایده و شجاعت است. آنها ایده‌ی خوبی از رویا و موفقیت مالی خود داشتند. البته تعداد زیادی از این افراد در اولین نگاه نمی‌دانستند چطور باید به این رویا دست پیدا کنند.

مهم‌تر از همه این که این افراد شهامت این را داشتند که به ناشناخته‌ها پا بگذارند. آنها زمان و تلاش خود را صرف کردند در حالی که هیچ تضمینی برای موفقیت وجود نداشت. ۲۶میلیون تجارت در آمریکا وجود دارد، و کارفرمایان  تقریبا یک میلیون تجارت‌ جدید در هر سال تاسیس می‌کنند. متاسفانه ۹۵درصد این کارفرمایان کمتر از ۵۰ هزاردلار در سال درآمد دارند. چرا؟ این مردان و زنان باهوش و سخت‌کوش که ایده‌ی درست و شجاعت برای آغاز تجارت خود را دارند، تا سال‌ها بعد دچار مشکلات مالی هستند. چرا این اتقاق می‌افتد؟

پاسخ این سوال ساده است. افرادی که در تجارت موفق می‌شوند و میلیونر می‌شوند آن‌هایی هستند که اطلاعات بیشتری در مورد تجارت و بازار دارند. افرادی که میلیونر می‌شوند، مانند لیزر روی یادگیری مهارت‌های لازم برای ساختن یک تجارت موفق تمرکز می‌کنند. خوشبختانه تمام مهارت‌های تجاری قابل یادگیری هستند. هر مهارتی که برای رسیدن به هدف خود نیاز دارید را می‌توانید بیاموزید. البته به شرطی که هدف شما روشن باشد. در ادامه این مقاله خلاصه‌ای از مهم‌ترین نکاتی را خواهید آموخت که برایان تریسی در کتاب چگونه ثروتمند شویم به آن‌ها اشاره می‌کند. با یادگیری این نکات می‌توانید مطمئن باشید از اصول اولیه‌ی کار مطلع هستید و با تلاش و پشتکار زیاد می‌توانید با اداره‌ی یک تجارت موفق به موفقیت و ثروت دست پیدا کنید.

کتاب چگونه ثروتمند شویم، فرصت‌های طلایی

افراد زیادی از اقیانوس گذشتند تا زندگی بهتری برای خود بسازند. این مهاجران در طول سفر داستان‌هایی را بازگو می‌کردند. آنها روی قایق‌ها منتظر بودند تا چشمشان به ساحل آمریکا بخورد. آن‌ها می‌گفتند آمریکا سرزمین فرصت‌های نامحدود و ثروت‌های بی‌نهایت است. فرصت‌هایی که می‌گفتند واقعی بودند. هر کسی می‌توانست ثروتمند شود. ولی البته آسان هم نبود. اگر می‌خواهید ثروتمند شوید شانس خیلی با شما همراه نیست. برای رسیدن به ثروت به چیزی بیشتر از رویاپردازی نیاز دارید. باید نظم داشته باشید، شخصیت درستی داشته باشید، و عادات و طرزفکر شما صحیح باشد.

یک بار برایان تریسی در مورد این مساله برای ۱۲۰۰ نفر سخنرانی می‌کرد که دید شخصی که حال خوبی نداشت به جلوی صحنه آمد. این مرد از او پرسید: «آقای تریسی من هم می‌توانم موفق شوم؟» مرد اضافه کرد که در خانه‌‌های گرم شهرداری زندگی می‌کند، و ماهی یک دسته اوراق بهادار صد دلاری می‌خرد. پاسخ همان بود. شخصی که از سن ۱۲ تا ۶۵ سالگی ۱۰۰ دلار در ماه با نرخ سود ۱۰ درصد پس‌انداز می‌کند، ممکن است موقع بازنشستگی یک میلیون دلار داشته باشد. برای همین تریسی می‌توانست صادقانه به آن مرد بگوید که او هم می‌تواند موفق شود. و بعد جمله‌ای که عمیقا به آن باور داشت را تکرار کرد: «هر کسی می‌تواند به موفقیت دست پیدا کند».

از ابتدا شروع کنید

چگونه ثروتمند شویم؟

تنها پول نیست که باعث تفاوت بین فقیر و ثروتمند می‌شود. ثروتمندان از نهایت توانایی‌ها و استعداد‌های خود استفاده می‌کنند. ثروتمند شدن یک شبه اتفاق نمی‌افتد. آن‌ها انرژی خود را روی ثروتمند شدن صرف می‌کنند. در واقع افراد ثروتمند از آزمون و خطاهای متوالی استفاده می‌کنند تا نهایتا به هدف خود برسند. برای همین شما هم باید همان کاری رو بکنید که ثروتمندان انجام می‌دهند. دوباره و دوباره تلاش کنید و شما هم نهایتا به همان نتیجه‌ی مطلوب دست خواهید یافت. استقلال مالی تصادفی به دست نمی‌آید، معجزه هم نیست. پول در آوردن هم مهارتی است که مانند سایر مهارت‌ها می‌توانید آن را یاد بگیرید. پس اگر تا به حال ثروتمند نشده‌اید برای این است که راه و چاه آن را یاد نگرفته‌اید.

یاد بگیرید ثروتمند شوید

همه می‌خواهند ثروتمند شوند، ولی هر کسی به این هدف نمی‌رسد. انگار فقرا کارهایی می‌کنند که باعث می‌شود برای همیشه فقیر بمانند. در ادامه راه‌هایی را می‌خوانید که اگر آنها را دنبال کنید قطعا همیشه فقیر خواهید ماند:

  • اگر باور نداشته باشید که می‌توانید ثروتمند شوید
  • اگر باور کنید که ممکن است، ولی برای خودتان آن را ممکن ندانید.
  • اگر تصمیم بگیرید وضعیت اقتصادی خود را بهبود ببخشید، ولی کارها را به تعویق بیندازید.
  • اگر نتوانید جلوی خرج کردن خود را بگیرید.
  • اگر همیشه برنامه‌های کوتاه مدت برای خود بریزید.

حالا اگر این روش‌ها را پیش رو بگیرید، به ثروت خواهید رسید:

  • اگر کارفرما شوید: تاریخ اقتصادی به ما می‌گوید بهترین روش برای ثروتمند شدن در آمریکا کارفرما بودن است. ۷۰درصد افراد ثروتمند خود ساخته در آمریکا از این راه ثروتمند شده‌اند.
  • اگر با تلاش پیشرفت کنید: سرمایه گزاری در بازار بورس به شما امکان پیشرفت کردن را می‌دهد. یکی از هر ده میلیونر آمریکایی مدت زیادی در یک شرکت سخت کار کرده است. آن‌ها ارتقا گرفته‌اند و در نهایت سهام خریده‌اند.
  • اگر حرفه‌ای شوید: تحصیلات خیلی ضروری است. ۱۰ درصد آمریکایی‌های ثروتمند در شغل خود حرفه‌ای هستند. آنها مدارک بالایی در رشته‌های پزشکی، مهندسی، دندان پزشکی و حقوق دارند.
  • اگر وارد حرفه‌ی فروش شوید: ۵ درصد افراد ثروتمند در آمریکا در حوزه‌ی فروش کار می‌کنند. این افراد یا مشاور فروش و یا فروشنده هستند.
  • اگر خوب سرمایه گزاری کنید: برخی از میلیونرها هم روی سهام مناسب سرمایه گزاری کرده‌اند.

از بهترین ها بیاموزید

چگونه ثروتمند شویم؟

تنها دو راه برای یادگیری مهارت ثروت اندوزی دارید: یکی اینکه اشتباه کنید و از آن اشتباهات یاد بگیرید، دوم اینکه از اشتباهات سایرین بیاموزید. یکی از بهترین راه‌ها این است که افراد ثروتمند را پیدا کنید و از راه و روش آن‌ها تقلید کنید. یک نظر سنجی در آمریکا با مشارکت بیش از ۱۵۰۰ نفر از افراد موفق انجام شده و نتایج آن نکات قابل توجهی را در برداشتند. افراد موفق این ویژگی‌ها را دارند:

۱- درس گرفتن از اشتباهات

شرکت کنندگان این مهارت را داشتند که از اشتباهات خود بیاموزند و آنها را تکرار نکنند.

۲- هوش

هوش فقط نمره‌هایی که در مدرسه می‌گرفتید نیست. گرچه بسیاری از افراد ثروتمند در دوران کودکی بسیار کنجکاو بودند. ولی دو نوع هوش وجود دارد که برای موفقیت در زندگی ضروری هستند: هوش اجتماعی و هوش کارآفرینی. هوش اجتماعی یعنی مهارت کنار آمدن با افراد، و هوش کارآفرینی یعنی توانایی پیدا کردن پتانسل درآمدزایی.

۳- حرفه ای بودن

افراد موفق مهارت زیادی در شغل خود دارند. هر کاری که می‌کنند، در آن کار عالی هستند، متوسط بودن برای آن‌ها معنایی ندارد.

۴- خود انگیزشی

افراد موفق منتظر نمی‌مانند دیگران به آن‌ها انگیزه دهند، آنها خودشان این کار را انجام می‌دهند. برای همین هم اگر شکست خوردند بهانه نمی‌آورند و دیگران را مقصر نمی‌دانند چون خود انگیزشی بالایی دارند!

۵- نتیجه محوری

افراد موفق فقط روی نتیجه گرفتن تمرکز می‌کنند. آن‌ها انسان‌های با اراده‌ای هستند.

برایان تریسی در کتاب چگونه ثروتمند شویم می‌گوید این‌ها قدم‌های اول برای به وجود آوردن فضای ذهنی مناسب برای ایجاد یک کسب و کار مستقل و رسیدن به ثروت و موفقیت هستند. حالا که فضای ذهنی و آمادگی لازم برای آغاز به کار را به دست آوردید، نباید بیشتر از این معطل کنید، هر چه زودتر دست به کار شوید و تجارت خود را آغاز کنید. مهم‌ترین نکته این است که فعالیت‌های تجاری خود را سیستماتیک کنید. سیستماتیک یعنی ایجاد یک فرایند قدم به قدم، از ابتدا تا انتها. به کمک این فرایند می‌توانید در حوزه‌های مختلف عملکرد یکسان و قابل اعتمادی داشته باشید. وقتی این سیستم را با استفاده از آزمون و خطا راه‌اندازی کردید، می‌توانید کاملا به آن اعتماد کنید. حتی تا این حد که فعالیت‌های تجاری خود را به افراد عادی هم بسپارید. در مراحل ابتدایی راه‌اندازی تجارت همه‌چیز فقط در ذهن کارفرما اتفاق می‌‌افتد، ولی وقتی سیستماتیک شد این فرایند خیلی راحت‌تر می‌شود.

حالا به چه سیستم‌هایی نیاز دارید؟

۱- سیستم رهبری

اولین چیزی که لازم دارید یک سیستم قوی بازاریابی و تبلیغات است. این سیستم باید رهبران قابل‌اعتمادی داشته ‌باشد. اگر این سیستم قوی را نداشته باشید، فروش و درآمدهای شما کم خواهند شد و گردش مالی  شما کم کم از بین خواهد رفت و نهایتا روی بقای تجارت شما هم تاثیر خواهد گذاشت.

۲- سیستم سخنوری

شما باید افرادی را در بخش فروش داشته باشید که بتوانند خریداران علاقمند احتمالی را به خریداران واقعی تبدیل کند. این سیستم با متن آماده‌ای برای فروشنده ها آغاز می‌شود. تمام فروشنده‌ها و کارکنان بخش خدمات پس از فروش از اولین ارتباط خود با خریدار تا آخرین مرحله‌ی فروش باید از این متن استفاده کنند. استفاده از سیستم متن فروش می‌تواند میزان فروش شما را یک شبه سه برابر کند. به این دلیل که با استفاده از این متن فروش همه می‌دانند دقیقا چه باید بگویند. از کسی که تلفن را پاسخ می‌دهد گرفته تا کسی که با مشتری تماس می‌گیرد یا به مشتریانی که وارد شرکت یا فروشگاه می‌شوند سلام می‌کند. سیستم فروش شما هم باید با استفاده از فرایند آزمون و خطا به دست بیاید. در طول ارزیابی فرایند فروش کم کم درک می‌کنید که چه چیزهایی که گفتید کاربردی بودند و چه چیزهایی نبودند.

۳- سیستم تولید محصول یا خدمات

برای این کار هم به یک سیستم ثابت شده نیاز دارید، از ابتدا تا انتها. این سیستمِ اثبات شده‌، ثبات کیفیت، تسهیل عملکرد، کارایی فعالیت‌ها و کاهش قیمت تولید و عرضه را در طول زمان تضمین می‌کند.

۴- سیستم عرضه

به یک سیستم قدم به قدم نیاز دارید که سفارشات را آماده کنید و به موقع کالا یا خدمات مورد نظر را به مشتریان تحویل دهید. این سیستم کالا یا خدمات را به سرعت به دست مشتریان می‌رساند و میزان تاخیرها را کاهش داده و در عین حال کیفیت کار را افزایش می‌دهد.

۵- سیستم خدمات

باید فرایندها و سیاست‌های مکتوبی برای خدمات پس از فروش داشته باشید. این سیاست‌ها شامل روش‌های استاندارد برای مواجهه با شکایت‌ها، افزایش فروش، ارتباط دائمی با مشتریان، دریافت نظرات و توصیه‌نامه از مشتریان راضی و ارسال آن‌ها به مشتریان جدید و اطلاع رسانی به مشتریان در مورد کالاها و خدمات جدید می‌شوند.

۶- سیستم حسابداری

به سیستم‌های حسابداری خیلی کارآمدی نیاز دارید که درآمدها و مخارج شما را ریال به ریال تحت نظارت داشته باشد. خوشبختانه سیستم‌های کامپیوتری زیادی برای این کار وجود دارند. تجارت‌های خرد و کلان از این سیستم‌ها استفاده می‌کنند تا تمام مسائل مالی را کنترل کنند. با استفاده از این سیستم‌ها همیشه از وضعیت مالی تجارت خود آگاه هستید.

۷- سیستم های استخدام، آموزش و نیروی انسانی

باید سیستم‌های مکتوبی داشته باشید که هر شغل و روش انجام آن را توصیف می‌کند. به علاوه، به سیستم‌هایی برای آموزش، ارتقاء و روابط نیروی انسانی نیاز دارید. هر کس که برای شما کار می‌کند باید دقیقا از وظایف خود و کیفیت مورد نظر شما اطلاع داشته باشد. کارکنان باید از شرایط کاری خود مطلع باشند. باید به آن‌ها اطلاع دهید که شرایط کار رضایت بخش و یا شرایط قطع همکاری چه چیزهایی هستند. به علاوه باید واضح و روشن به کارکنان خود بگویید از چه نوع بیمه‌، مرخصی استعلاجی، مرخصی استحقاقی بهره‌مند خواهند شد.

حرف آخر

در نهایت برایان تریسی می‌گوید امروز شروع کنید، برای خود هدفی انتخاب کنید. تصمیم بگیرید که از نظر مالی مستقل شوید و دقیقا ببینید که برای رسیدن به هدف خود چقدر پول می‌خواهید. یک جا بنشینید و برنامه‌ریزی کنید. برای خود اولویت بندی کنید. و بعد با تعهد و اراده به سمت رسیدن به هدف خود حرکت کنید. موفقیت در تجارت شانسی به دست نمی‌آید. باید بتوانید کارهایی را با موفقیت انجام دهید. در این کتاب یاد می‌گیرید که چکار باید بکنید و چطور این کارها را با موفقیت انجام دهید تا تجارت خود را در مسیر موفقیت قرار دهید.

به این مقاله امتیاز دهید
(۱۲۸ رای) ۴.۵
۱۲۳۴۵
ترتیبی که برای خواندن مقالات خلاصه کتاب های موفقیت فردی به شما پیشنهاد میکنیم:
grow-rich-with-peace-of-mind
خلاصه کتاب با آرامش ذهن به ثروت برسید اثر ناپلئون هیل
the-magic-ladder-to-success
خلاصه کتاب نردبان جادویی برای رسیدن به موفقیت؛ 17 اصل موفقیت در یک کتاب
road-to-success-book
خلاصه کتاب جاده‌ی موفقیت؛ فاصله ما تا موفقیت چند متر است؟
you-can-work-your-own-miracle-book
خلاصه کتاب شما می‌توانید معجزه‌ زندگی خود باشید؛نگاهی به آخرین کتاب مرد موفقیت
the-master-key-to-riches-book
خلاصه کتاب شاه کلید ثروت؛ چگونه مسیر ثروتمند شدن خودمان را بسازیم؟
zero-limits-joe-vitale
خلاصه کتاب محدودیت صفر؛ چگونه با عبور از خاطرات گذشته، ثروتمند شویم؟
peaks-and-valleys
خلاصه کتاب قله‌ ها و دره‌ ها؛ چگونه از دل مشکلات به اوج موفقیت حرکت کنیم؟
outwitting-the-devil
خلاصه کتاب غلبه بر شیطان؛ چگونه با کمک صدای درونمان موفق شویم؟
thinking-fast-and-slow
خلاصه کتاب فکر کردن سریع و آهسته اثر دنیل کانمن
socialism-and-capitalism
معرفی و خلاصه کتاب سوسیالیسم و سرمایه‌ داری از هانس هرمان هوپ
capital
معرفی و خلاصه کتاب سرمایه اثر کارل مارکس
money-book
معرفی و خلاصه کتاب پول اثر اریک لونرگن
how-did-china-become-capitalist
معرفی و خلاصه کتاب چین چگونه سرمایه داری شد اثر رونالد کوز
the-ethics-of-money-production
معرفی و خلاصه کتاب اخلاق تولید پول اثر یورگ گوئیدو
beyond-fear-and-greed
معرفی و خلاصه کتاب فراسوی ترس و طمع اثر هرش شفرین
happy-money
معرفی و خلاصه کتاب پول شادی بخش اثر کن هندا
impressive-books
معرفی 10 کتاب تأثیرگذار که زندگی شما را متحول می‌کند
make-your-bed-book
معرفی و خلاصه کتاب تختخوابت را مرتب کن اثر ویلیام اچ مک ریون
money-and-the-law-of-attraction
معرفی و خلاصه کتاب پول و قانون جذب اثر استر هیکس
instant-wealth
معرفی و خلاصه کتاب کسب درآمد فوری اثر کریستوارد هوارد
million-dollar-habits
معرفی و خلاصه کتاب عادت ‌های پولساز اثر استلان موریرا
money-master-the-game-2
معرفی و خلاصه کتاب سرسختی در زمین پول آفرینی
the-alchemist
معرفی و خلاصه کتاب کیمیاگر اثر پائولو کوئیلو
limitless
خلاصه کتاب بی حد و مرز اثر جان سی مکسول
the-5am-club
خلاصه کتاب باشگاه پنج صبحی ها درباره سحرخیزی
instant-millionaire
خلاصه کتاب حکایت دولت و فرزانگی اثر مارک فیشر
what-i-wish-i-know-when-i-was-20
خلاصه کتاب کاش وقتی بیست ساله بودم می‌دانستم
predictably-irrational
معرفی و خلاصه کتاب نابخردی‌ های پیش‌بینی‌ پذیر
made-to-stick
معرفی و خلاصه کتاب ایده عالی مستدام اثر چیپ و دن هیث
48-power-rules
معرفی و خلاصه کتاب 48 قانون قدرت اثر رابرت گرین
the-power-of-habit
معرفی و خلاصه کتاب قدرت عادت اثر چالرز داهیگ
girl-wash-your-face
خلاصه کتاب خودت باش دختر اثر ریچل هالیس
getting-rich-your-own-way
خلاصه کتاب چگونه ثروتمند شویم اثر برایان تریسی
atomic-habits
معرفی و خلاصه کتاب عادت های اتمی اثر جیمز کلیر
living-your-best-year-ever
خلاصه کتاب بهترین سال زندگی تو اثر دارن هاردی
eat-that-frog
خلاصه کتاب قورباغه ات را قورت بده اثر برایان تریسی
the-art-of-good-life
خلاصه کتاب هنر خوب زندگی کردن اثر رولف دوبلی
every-street-is-paved-with-gold
خلاصه کتاب سنگ فرش هر خیابان از طلاست اثر کیم وو چونگ
the-wisdom-of-florence-scovel-shinn
معرفی و خلاصه کتاب چهار اثر فلورانس اسکاول شین
the-magic-of-thinking-big
خلاصه کتاب جادوی فکر بزرگ اثر دیوید شوارتز
awaken-the-giant-within
خلاصه کتاب بیدار کردن غول درون اثر آنتونی رابینز
secrets-of-the-millionaire-mind
خلاصه کتاب اسرار ذهن ثروتمند اثر تی هارو اکر
success-and-wealth
معرفی ۱۵ تا از بهترین کتاب های موفقیت و ثروت که حتما باید بخوانید
rich-dad-poor-dad
خلاصه کتاب پدر پولدار پدر بی پول اثر رابرت کیوساکی
the-5-second-rule
خلاصه کتاب قانون پنج ثانیه اثر ملانیا رابینز
think-and-grow-rich-book
خلاصه کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید ناپلئون هیل
the-richest-man-in-babylon
خلاصه کتاب ثروتمندترین مرد بابل اثر جورج سمیوئل کلاسون
10shahkelidbook
خلاصه کتاب ۱۰ شاه کلید بزرگان بورس
compound-effect-book
خلاصه کتاب اثر مرکب دارن هاردی