چگونه پولدار شویم؟ ۱۶ راهکار کاربردی برای ثروتمند شدن

چگونه زود پولدار شویم؟ پولدار شدن و ثروتمند شدن

پولدار شدن آن هم از نوع پرسرعتش یکی از علاقه‌های آتشین انسان قرن ۲۱ است. به همین دلیل، خودش را به آب و آتش می‌زند تا دری به سمت این خواسته باز کند. شاید شما هم در میان دوست و آشنای خود کسی را بشناسید که به قول خودش سرشار از ایده‌های بکر برای پولدار شدن است. اما وقتی از نگاه یک خریدار، ایده‌هایش را برانداز می‌کنیم می‌فهمیم که بیشترشان، غیر کاربردی و پیش پا افتاده هستند. در این مقاله سعی داریم راهکارهایی کاربردی برای هر چه زودتر پولدار شدن را در اختیار شما قرار دهیم. اگر در عمل از این راهکارها استفاده کنید، سریع‌تر به اهداف خود دست می‌یابید.

سرفصل‌های این مقاله

چگونه پولدار شویم؟ ۱۶ چراغ در مسیر پولدار شدن

پیروی از عملکرد افرادی که به ثروت رسیده‌اند، یکی از میانبرهای خوب برای پولدار شدن است. البته یادتان باشد، از آنها تقلید نکرده و سعی نکنید دقیقا جای پای آنها قدم بگذارید. بهترین کار این است که از رفتار و شیوه واکنششان به مشکلات، ایده بگیرید. در ادامه، شانزده راهکار اصلی برای رسیدن به ثروت را با هم دنبال می‌کنیم.

۱- سرمایه‌ گذاری کنید

سرمایه‌ گذاری یکی از راه‌های اصلی برای پولدار شدن است. فرقی نمی‌کند چه سنی دارید چون هر زمان که بخواهید می‌توانید الفبای سرمایه‌ گذاری را یاد بگیرید. برای استفاده حداکثر از این روش باید عاقلانه قدم بردارید. با پول کم شروع کنید تا چم و خم سرمایه‌ گذاری دستتان بیاید. هر چقدر که تجربه‌تان در این زمینه بیشتر شود، نرخ سودی که به دست می‌آورید هم افزایش پیدا می‌کند. سرمایه‌ گذاری در بورس هم راه‌حل خوبی برای پولدار شدن است. اما باید مواظب باشید و بی‌گدار به آب نزنید. بهترین کار این است که از ابتدا با آگاهی و دانش، وارد بورس شوید. یکی از بهترین آموزشگاه‌های ایران که در آن می‌توانید صفر تا صد بورس و انواع سرمایه‌ گذاری‌های مالی را یاد بگیرید، «خانه سرمایه» است. به جای این که ثروت خود را به دست شانس بسپارید و راهکارهای افراد غیر حرفه‌ای را روی سرمایه گران‌بهای خودتان پیاده کنید، به سراغ آموزش بروید. بیش از هزار نفر با با شرکت در دوره آموزش ارز دیجیتال و بورس نخبگان خانه سرمایه سودهای زیادی را از آن خود کردند. اگر بخواهید شما هم می‌توانید به جمع آنها ملحق شوید.

۲- شغل رویاهای خودتان را پیدا کنید

در همین ابتدا به شما توصیه می‌کنیم که علاقه‌ خود را جدی بگیرید. افراد ثروتمند کسانی هستند که به دنبال کارهای مورد علاقه خودشان می‌روند. وقتی در کاری علاقه‌ وجود داشته باشد، پیروزی و ثروت نیز از راه می‌رسند. به دنبال جای دادن کار مورد علاقه‌تان در میان خط‌ کشی‌های اجتماعی نباشید. مثلا با خودتان نگویید: «فلان کار را دوست دارم اما کلاس ندارد.» این خلاقیت شما است که به کارتان بها می‌بخشد. تصور کنید که کار مورد علاقه شما، نظافت باشد. چون شما تمیز کردن را خیلی دوست دارید. خب، در این صورت می‌توانید یک شرکت خدمات نظافتی راه بیندازید و افرادی شبیه به خودتان را دور هم جمع کنید. این یعنی با یک تیر، دو نشان زدن. چون هم می‌توانید کار مورد علاقه خودتان را انجام دهید و هم کلاس کارتان را بالا و بالاتر ببرید.

۳- برای خودتان اعتباری دست و پا کنید

تعهد یعنی اعتبار و اعتبار یعنی قدم زدن در میدانی بدون رقیب! برای پولدار شدن باید روی تبدیل شدن به یک آدم خوش قول و متعهد، حسابی جداگانه باز کنید. با وجود اینکه در هر رشته و شغلی افراد زیادی مشغول به فعالیت هستند. اما می‌توان به سادگی آنها را در سه دسته جای داد:

 1. خیل عظیم شاغلان بی‌مسئولیت
 2. شاغلان با تعهد متوسط
 3. شاغلان واقعا متعهد

در اکثر موارد، تعداد انگشت شماری از افراد، واقعا به انجام تعهداتشان اصرار دارند و کارشان را با دل و جان انجام می‌دهند و دقیقاً همین افرادند که گوی سبقت را از دیگران می‌ربایند. برای پولدار شدن، باید به گل سرسبد افراد متعهد و خوش قول تبدیل شوید. یادتان باشد، مهم نیست که در چه زمینه‌ای کار می‌کنید. چون آنچه اهمیت دارد میزان تلاش، مهارت، مسئولیت‌ پذیری و تعهدتان است. این ویژگی‌ها باعث می‌شوند که مشتری، انگشت انتخابش را به جای رقیبانتان به سمت شما نشانه ببرد.

۴- چند جریان در آمد برای زندگی‌تان ایجاد کنید

چگونه زود پولدار شویم؟ پولدار شدن و ثروتمند شدن
پولدار شدن، بدون تغییر دادن وضعیت قبلی کاری غیرممکن است. شما نمی‌توانید بدون برداشتن یک قدم، فاصله بین تهران تا شیراز را طی کنید. برای ثروتمندتر شدن هم باید قدم‌های بیشتر و کاملا هدفمندی بردارید. هر چقدر هم که فرد صرفه‌ جویی باشید، تا زمانی که در آمدتان افزایش پیدا نکند، نمی‌توانید ثروتی جمع‌ آوری کنید. اضافه کردن جریان‌های در آمدی به زندگی‌تان راهی مناسب برای پولدار شدن است. برای شروع می‌توانید روی افزایش در آمد از شغل فعلی‌تان تمرکز کنید.

علاوه بر این، افراد زیادی هستند که در کنار شغل اصلی خود به دنبال شغل‌های فرعی هم می‌روند. شغل‌های فرعی ممکن است مثل شغل اصلی در آمد زیادی نداشته باشند. پس برای پولدار شدن باید به سراغ شغل دومی بروید که قابلیت پیشرفت داشته باشد و به مرور زمان میزان در آمدتان را از آن بیشتر کنید.

۵- لطفا با دیدن پول بیشتر، هزینه نتراشید

یکی از پررنگ‌ترین مشکلاتی که در مسیر ثروتمند شدن خیلی از افراد یال و کوپالی بر هم زده، هزینه‌ تراشی است. این گروه از افراد زحمت زیادی برای پول درآوردن می‌کشند. اما از آنجا که قادر به مدیریت درست هزینه و در آمد خودشان نیستند، هرگز ثروتمند نمی‌شوند. این افراد با افزایش در آمدشان، فورا به فکر خرید می‌افتند. درست است که با داشتن پول بیشتر و خریدن چیزهایی که مدت‌ها به آن نیاز داشتیم یا آنها را آرزو می‌کردیم می‌توانیم احساس شادی بیشتری داشته باشیم اما چرا این احساس خوب را برای مدت طولانی‌تری ایجاد نکنیم؟ برای پولدار شدن، باید از این چرخه شوم بیرون بیایید؛ چرخه‌ای که با ورود پول بیشتر به زندگی‌تان، هزینه‌های بیشتری برایتان می‌سازد. هزینه‌هایتان را در همان حدی که قبلا بود، ثابت نگه دارید. اجازه بدهید، جریان پول، راهی اساسی به زندگی‌تان باز کند، نه یک آبراهه کوچک که با اولین نسیم، مسدود می‌شود.

۶- پس‌  انداز را اولویت خود قرار دهید

چگونه
برای پولدار شدن باید پس‌ انداز داشته باشید. اگر پول خود را برای خرید کالاهای غیرضروری خرج می‌کنید، هرگز ثروتمند نمی‌شوید. در واقع شما به چیزهایی فکر می‌کنید که فقط مدت کوتاهی ارزش دارند. خرید وسایل جدید برای منزل اگرچه خوشایند و مطلوب است، اما نمی‌توانید ماشین لباسشویی هوشمند جدید خود را به پول نقد تبدیل کنید. حتی اگر قصد فروشش را داشته باشید باید آن را به عنوان یک جنس دست دوم بفروشید. برای پولدار شدن باید در آمد خود را به گونه‌ای خرج کنید که قابل برداشت باشد. اگر از این دریچه به آن نگاه کنیم، پس‌ انداز کردن هم نوعی خرج کردن به حساب می‌آید اما به جای از بین رفتن تبدیل به یک پشتوانه می‌شود.

نکته

برای پس‌ انداز کردن نباید هیچ مقدار از پولتان را بی‌ارزش بدانید. اجازه بدهید با یک مثال این موضوع را روش‌تر کنیم. تصور کنید که در کیف پولتان یک اسکناس پنج هزار تومانی دارید. چون این پول، یکه و تنها ته کیف پول شما گیر افتاده، به آن اهمیتی نمی‌دهید و با خودتان فکر می‌کنید که با این پنج هزار تومان کسی پولدار نمی‌شود. در نتیجه، ذهن شما مدام به این سمت می‌رود که با این پنج هزار تومان چه کنم؟ آخر سر هم تصمیم می‌گیرید که با این پول یک بستنی یا آب‌میوه برای خودتان بخرید. برای این‌که پول‌های کم خود را پس‌ انداز کنید، یک قلک در خانه‌ نگه دارید و در پایان هر روز، پول‌های خردتان را درون آن بریزید. بعد از یک سال قلک را باز کنید و آن را به اندوخته پس‌ اندازتان بیفزایید.

۷- به دنبال یاد گیری باشید

یاد گرفتن یعنی بیشتر دانستن و بیشتر دانستن در زمانه‌ای که به عصر اطلاعات مشهور است، یک قدرت به حساب می‌آید. برای پولدار شدن باید در زمینه مورد علاقه خودتان متخصص شوید؛ آن‌قدر که هیچ اطلاعات جدیدی در آن زمینه از دید شما پنهان نماند. اگر لازم است در زمینه کاری خودتان آموزش ببینید و آن را کامل کنید. با افزایش دانش و تخصص، راه‌های ایجاد درآمد جدیدتری به سراغتان می‌آید. تخصص و مهارت چیزهایی هستند که در سخت‌ترین شرایط مالی به داد شما می‌رسند. چون کسی نمی‌تواند آنچه یاد گرفته‌اید را از شما بدزدد یا پس بگیرد!

۸- به‌ روز باشید تا ثروتمند شوید

دنیا هر روز در حال تحول است. یکی از شرایط بی‌بروبرگرد برای پولدار شدن، سازگاری با شرایط جدید است. پایبندی و اصرار بیهوده روی تکنیک‌هایی که سن و سالی از آنها گذشته و دیگر کاربرد چندانی ندارند، تنها هدر دادن زمان و هزینه است. در این صورت خیلی زود از گردونه‌ی رقابت حذف می‌شوید. روزگاری یاهو مسنجر، یکه‌تاز ارتباط آنلاین بود. تقریباً هر کسی که با اینترنت سروکار داشت به یاهو مسنجر هم سری می‌زد تا بتواند با دوستان و اطرافیانش ارتباط برقرار کند. اما بعد از مدتی شبکه‌های اجتماعی جدید جای یاهو مسنجر را پر کردند. اکنون به جای آن برنامه، تلگرام، اینستاگرام، فیسبوک، توییتر، لینکدین و غیره با قامت‌هایی برافراشته و قدرتمند، ایستاده‌اند. دلیل اصلی به عقب کشیده‌ شدن یاهو مسنجر این بود که خیلی دیر به فکر به‌روزرسانی افتاد و در واقع از قافله تکنولوژی عقب ماند. شما این‌گونه نباشید. همیشه به فکر راه‌های بهتر و جدیدتری باشید که بتوانید با کمک آنها مسیر پیشرفت را برای خودتان هموارتر کنید.

۹- خیلی به پول فکر نکنید

چگونه
وقتی زیاد به پول فکر کنید، دچار یک اختلال در شناسایی ارزش‌های پیرامونتان می‌شوید. به این ترتیب، کیفیت محصولات و خدماتتان را با جیب مشتری تنظیم می‌کنید؛ اگر مشتری حاضر شد پول بیشتری بدهد، شما نیز جنس بهتری به او می‌دهید و اگر نه، بدترین محصول را برایش می‌فرستید یا پایین‌ترین سطح خدمات را برایش اجرا می‌کنید. چیزی شبیه به این ضرب‌ المثل که: «هر چی پول بدی، آش می‌خوری.» با این روش در بلند مدت ضرر می‌کنید. زیرا به جای خرج کردن پول برای کیفیت محصولتان، اعتبارتان را خرج کرده‌اید. سعی کنید که همیشه برعکس این کار را انجام دهید. یعنی برای بیشتر شدن اعتبارتان، پول خرج کنید. اگر مشتری از محصول و خدمات شما راضی باشد، نه تنها به خواهان ثابت محصولاتتان تبدیل می‌شود، بلکه مشتریان بیشتری را به سمت کار شما هدایت می‌کند.

۱۰- به یک استارت‌ آپ بپیوندید

چگونه
شغل‌های جدید در زمینه‌ تکنولوژی یک راه جدید و تقریبا مطمئن برای ثروتمند شدن به شمار می‌روند. اگر رویای پولدار شدن دارید، می‌توانید یک استارت‌ آپ راه‌اندازی کنید. البته برای شروع باید یک ایده داشته باشید و به سراغ کسانی بروید که در این زمینه یا زمینه‌های مشابه، فعالیت می‌کنند. یک تیم متشکل از افراد توانمند و باهوش تشکیل دهید. شرکت‌هایی مثل گوگل، مایکروسافت و اپل با همین روش پیش رفته‌اند و اکنون به ثروتمندترین شرکت‌های دنیا تبدیل شده‌اند. در ایران نیز شرکت‌های بی‌نظیر زیادی وجود دارند که صاحبان خود را به میلیاردرهایی جوان تبدیل کرده‌اند. یادتان باشد، وقتی بخواهید، هیچ چیز نمی‌تواند مانع از تحقق رویای شما شود. شاید به راه انداختن یک استارت‌ آپ از نظر شما دردسرهای زیادی داشته باشد، در این صورت می‌توانید پولتان را به جای خودتان بفرستید و روی آن استارت‌ آپ سرمایه‌ گذاری کنید.

۱۱- هزینه‌های اضافی خود را کاهش دهید

چگونه
هزینه های اضافی، چاه‌های کوچک و بزرگی هستند که بر سر راه پولدار شدن شما، دام پهن کرده‌اند. نگاهی دوباره به سبک زندگی و روش خرج کردنتان بیندازید و سعی کنید آن چاه‌های هزینه را بیابید. شاید آنها را در استفاده زیاد از تاکسی دربست پیدا کنید، شاید هم در خریدن چیزهایی که واقعا لازمشان ندارید. تمام تلاش خود را به کار ببندید تا هزینه‌هایتان را روی موارد ضروری متمرکز کنید. در این صورت پول بیشتری در دسترس شما قرار می‌گیرد و می‌توانید آن را به اندوخته پس‌ اندازتان بیفزایید.

۱۲- زودتر شروع کنید

از دیرباز و از زبان انسان‌های زیادی این ضرب‌ المثل قدیمی را شنیده‌ایم که: «سحر خیز باش تا کامروا شوی.» الان و در قرن ۲۱، این توصیه هنوز هم یکی از بهترین‌ چیزهایی است که می‌توان به افراد علاقه‌مند به ثروت یا شهرت هدیه داد. برای پولدار شدن نه تنها باید صبح‌ها زودتر از خواب بلند شوید بلکه باید زودتر از بقیه دست به کار شده و افکارتان را عملی کنید. یادتان باشد، پیدا کردن زمان مناسب برای آغاز کردن، یک سراب پوچ است. به قول زیگ زیگلار، لازم نیست حتما عالی باشی تا شروع کنی، ولی حتما باید شروع کنی تا بتوانی عالی باشی.

۱۳- با تنبلی خداحافظی کنید

هیچ‌گاه آب پولدار شدن و عقب انداختن کارها در یک جوی جمع نمی‌شود. از بین این دو باید یکی را انتخاب کنید. بهترین راه برای مقابله با تنبلی، اجرای قانون ۵ ثانیه است. قانون ۵ ثانیه، ساز و کار آسانی دارد به این ترتیب که وقتی می‌خواهید کاری را شروع کنید، از عدد ۱ تا ۵ را می‌شمارید. وقتی به ۵ رسیدید، باید سریع از وضعیت قبلی خودتان خارج شوید و به سمت انجام کارتان بروید. با این قانون، شما فکر کردن درباره انجام آن کار را دچار اختلال می‌کنید و مدار عمل‌ گرایی‌تان فعال می‌شود. البته این روش را فقط در مورد کارهایی انجام دهید که قبلا درستی انجام آنها بر شما ثابت شده است و فقط در انجام دادنش گیر کرده‌اید.

این مطلب را حتما بخوانید:  چگونه پول را چند برابر کنیم؟ ۱۴ روش چند برابر کردن پول

۱۴- هرگز کارت بانکی را با خود حمل نکنید

چگونه زود پولدار شویم؟ پولدار شدن و ثروتمند شدن
برای صرفه‌ جویی در هزینه‌ها توصیه می‌شود تا حد امکان کارت بانکی‌تان را همراه خود بیرون نبرید. برای پولدار شدن لازم است که از خرید وسایل غیرضروری خودداری کنید. وقتی کارت بانکی را در همه جا با خود به همراه دارید، خیلی زود در برابر پیشنهادهای خرید وسوسه شده و دست به کارت می‌شوید. پس بهتر است کارتتان را در خانه جا بگذارید.

۱۵- به مدیر خواسته‌هایتان، تبدیل شوید

برای ثروتمند شدن باید توقعات خود را مدیریت کنید. اگر مدام پولتان را برای وسایلی مثل عینک آفتابی، لوازم آرایش، لباس، کیف، کفش و غیره خرج کنید، نمی‌توانید به رویایتان جامه‌ عمل بپوشانید. خودتان را اینطور قانع کنید که همه‌ این وسایل در ابتدا جذاب هستند. اما بعد از مدتی همه چیز برایتان عادی می‌شود. درست است که انجام این کار تا مدتی شما را ناراحت می‌کند اما این یک گام برای پولدار شدن و مهم‌تر از آن قدمی برای خود سازی است.

۱۶- به سراغ خدمات بروید

چگونه زود پولدار شویم؟ پولدار شدن و ثروتمند شدن
یکی دیگر از راه‌های عالی برای پولدار شدن، راه‌اندازی یک شرکت خدماتی است. این کار باید با توجه به نیاز همشهریان یا هم‌محله‌ای‌ها انجام شود. ابتدا تحقیق کنید و بفهمید که در منطقه‌ زندگی شما، مردم بیش‌تر به چه چیزی نیاز دارند. به عنوان مثال، اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که بیش‌تر جمعیت آن را قشر سالمند تشکیل می‌دهند، می‌توانید یک شرکت خدماتی برای تهیه مایحتاج زندگی، تمیز کردن منزل، شستشوی لباس و … راه‌اندازی کنید. اگر در یک محله‌ با میانگین سنی پایین‌تر زندگی می‌کنید، یعنی ساکنین محله‌ شما اغلب وقت خود را سر کار می‌گذرانند. پس باید کودکانشان را به یک فرد مطمئن بسپارند. شما می‌توانید با راه‌اندازی یک شرکت و استخدام افراد مسئول و متعهد، این کار را برای آن‌ها انجام دهید و در مقابل دستمزد دریافت کنید.

بهترین راه های پولدار شدن در ایران

در این مقاله قصد داریم دو راه ثروتمند شدن در ایران را با هم بررسی نموده و مزایا و معایب هر یک را نیز مرور کنیم. البته هیچ‌کدام از این دو، راه یک‌شبه پولدار شدن نیستند، اما نمونه‌های عینی زیادی در ایران وجود دارد که در همین سال‌های نزدیک با پیمودن این راه‌ها به ثروت‌های قابل‌توجهی دست‌یافته‌اند.

راه شماره ۱: خدمت به مردم با ارائه‌ یک محصول و خدمات خوب

چگونه زود پولدار شویم؟ پولدار شدن و ثروتمند شدن

ارائه‌ یک محصول خوب و یا یک خدمت ویژه اگر با برنامه‌ریزی و با تکنولوژی‌های روز انجام پذیرد، روشی بسیار عالی برای ثروت‌اندوزی است. اما چه محصولی و چه خدمتی است که می‌تواند چنین ثروتی برای ما رقم بزند؟ برای قدم گذاشتن در راه پولدار شدن در ایران باید به ریسک‌ها و شرایط آن آشنا باشیم. خدمت کردن به مردم با ارائه یک خدمت عالی و یا معرفی یک محصول کاربردی، امکان رسیدن به درآمدهای بالا را برای ما فراهم می‌آورد. ایده‌های زیادی برای این روش از پولدار شدن وجود دارد. به یاد داشته باشید که برای قدم گذاشتن در این راه حتماً نیاز به یک ایده خارق‌العاده نخواهید داشت. برای مثال ارائه‌ خدمت‌های قدیمی مبتنی بر نرم‌افزارها و پلتفرم‌های موبایلی و اینترنتی می‌تواند یکی از ساده‌ترین اما قدرتمندترین روش‌ها برای رسیدن به درآمدهای بالا باشد.

مزایای این روش

ارائه یک خدمت خوب و یا محصول خوب به کاربران امروز که به آن کارآفرینی نیز اطلاق می‌شود، مزایای زیر را به دنبال خواهد داشت:

 • رئیس خودتان خواهید بود.
 • زمان در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
 • آزادی انتخاب روش‌های مختلف
 • به دنبال آرزوهای خود خواهید بود.
 • فراهم بودن شرایط برای درآمدهای بالا

معایب این روش

 • وابستگی میزان درآمد در ابتدای کار به زمان
 • ریسک شکست خوردن کسب‌وکار
 • ریسک‌های محیطی حاکم برای فضای منطقه اعم از ریسک‌های سیاسی، بحران‌های اقتصادی و سایر حوادث غیرقابل‌پیش‌بینی
 • عدم ثابت بودن درآمد و شاید کم بودن آن در شروع کسب‌وکار
 • نیاز به سرمایه‌ متناسب برای شروع

مثال های ایرانی ثروتمند شدن با خدمت به مردم

چگونه زود پولدار شویم؟ پولدار شدن و ثروتمند شدن

 • آقای غلامعلی سلیمانی با تولید لبنیات با کیفیت در برند موفق کاله
 • مهندس نعمت الله بابایی مدیرعامل شرکت سه نان با تولید نان در کیفیت و بسته بندی متفاوت
 • کاظم قلم‌چی با ارائه خدمات در کانون فرهنگی آموزش (قلم چی)
 • بهروز فروتن با تولید محصولات با کیفیت در برند بهروز
 • سلطان حسین فتاحی با تولید محصولات در قالب برند امرسان

این فقط پنج نمونه از هزاران افرادی است که در ایران با خدمت به مردم ثروتمند شده اند. سعی کنیم با عشق و علاقه به مردم خدمت کنیم، کالا و خدماتی که دوست داشته باشند به آن‌ها ارائه دهیم و زندگیشان را بهتر کنیم، مردم هم در ازای خدمتی که به آن‌ها می کنیم به ما پاداش می دهند پاداشی مثل عزت، احترام، حس خوب و ثروت. هر چه ما خدمت بهتری به مردم ارائه دهیم این پاداش‌ها بزرگتر خواهند شد.

راه شماره ۲: سرمایه گذاری در بازارهای مالی

چگونه زود پولدار شویم؟ پولدار شدن و ثروتمند شدن

دومین روش پولدار شدن در ایران که در این مقاله قصد داریم درباره‌ آن صحبت کنیم، سرمایه‌گذاری و بازی با پول است. کتاب‌ها و مقاله‌های فراوانی در این زمینه به نگارش در آمده است که هر روز هم به تعداد آن‌ها افزوده می‌شود. اما آیا همه‌ این صحبت‌ها مسیر درست را نشان می‌دهند؟ تعریف سرمایه‌گذاری کمی با آن چیزی که در ذهن بسیاری از افراد نقش بسته است متفاوت می‌باشد. بسیاری از کاربران در ذهن خود افراد سرمایه‌گذار را کسانی می‌پندارند که یک‌شبه درآمدهای میلیاردی برای خود کسب می‌کنند و از همان ابتدا هم سرمایه‌ بسیار زیادی را به این بازار وارد کرده‌اند. اما این یک دروغ بزرگ است. سرمایه‌گذاری جدای از کسب درآمدهای های بالا و راهی برای پولدار شدن، یک علم است. مانند هر علم دیگری برای استفاده از مزیت‌های آن باید آموزش‌های لازم را پشت سر گذاشت و با منطق و تکنیک‌های درست در این راه قدم برداشت. در غیر این صورت تبدیل به فردی خواهید شد که خود را یک شکست خورده می‌داند.

مزایای این روش

 • امکان رشد سرمایه‌های موجود با نرخ بسیار بالا؛
 • عدم وابسته بودن درآمدها به زمان و تایم کاری؛
 • امکان اجرایی شدن از هر گوشه‌ای بدون نیاز به حضور در مکانی خاص؛
 • نقدشوندگی بالا؛
 • امکان کنترل ریسک‌ها با روش‌های اصولی.

معایب این روش

 • خطر از دست رفتن سرمایه در صورت عدم استفاده از تکنیک‌های کنترل ریسک؛
 • نیاز به آموزش‌های لازم؛
 • نیاز به سرمایه‌های بالا (البته نه برای همه‌ روش‌های آن).

کدام روش بهتر است؟

چگونه

اینکه کدام روش بهتر است، وابستگی شدیدی به روحیهی افراد دارد. اما اگر بخواهیم بهتر بودن را در فاکتورهایی مانند رشد سریعتر و کسب درآمد بالاتر تعریف کنیم، تحت شرایطی استفاده از هر دو این روش‌ها می‌تواند منجر به تحولات بزرگی در زندگی افراد شود. نمونه‌هایی از کسب درآمد از طریق ارائه‌ یک محصول و یا خدمت جدید سراغ داریم که اکنون ثروتمند‌ترین افراد جامعه هستند و افراد شکست‌خورده در هر دو روش نیز به‌وفور در جامعه یافت می‌شوند. اما با همه‌ این اوصاف با فرض اینکه فرد با ورود به هر کدام از این دو روش پولدار شدن مسیر منطقی و اصولی آن را طی کند و با آموزش‌های لازم پا به این راه‌ها بگذارد، روش سرمایه‌گذاری نتایج بهتری را رقم خواهد زد. البته اگر بخواهیم به شرایط عمومی جامعه برگردیم و رفتار اکثریت افراد را در هنگام ورود به این بازارها بررسی کنیم، مشاهده خواهیم کرد که عموم افراد بدون توجه به تذکرات و راهنمایی‌های افراد باتجربه وارد بازار می‌شوند و درصد بالایی از آن‌ها شکست می‌خورند.

کدام روش سریع تر است؟

قبل از اینکه درباره‌ سرعت این دو روش در کسب درآمد و پولدار شدن صحبت کنیم، باید متذکر شویم که هیچ‌کدام از آن‌ها راهی برای یک‌شبه پولدار شدن نیستند. اگر به سرمایه‌گذاری به‌عنوان راهی برای ثروت‌های زیادی می‌اندیشید، از همین اکنون می‌توانید سرمایه‌ خود را بربادرفته بدانید. بااین‌وجود روش‌های سرمایه‌گذاری در کوتاه‌مدت‌تر می‌توانند ثروت‌های بیشتری برای افراد رقم بزنند. حتی کسانی که وارد کسب‌وکارهای تولیدی و ارائه‌ خدمات می‌شوند، در آینده از مازاد سرمایه‌های خود در روش‌های سرمایه‌گذاری بهره می‌برند.

اگر می خواهید از روش خدمت به مردم و ارائه محصول پولدار شوید، چگونه باید این کار را انجام دهید؟

در قدم اول بایستی بازار جامعه خود را تجزیه‌وتحلیل کنید. محصولی که نیاز اصلی جامعه بوده و یا خدمتی که کمبود آن در بین مردم احساس می‌شود را شناسایی و سپس زیرساخت‌های لازم برای شروع این کسب‌وکار را آماده نمایید. مراحل زیر کلیت رسیدن از یک کسب‌وکار تولیدی به ثروت است که باید فارغ از همه‌ هیجان‌های موجود در بازار، به صورت اصولی انجام پذیرد.

 • یادگیری و تقویت مهارت‌های لازم؛
 • فراهم آوردن امکانات اولیه مانند دستگاه‌ها یا سایت‌های اینترنتی؛
 • شبکه‌سازی و جمع‌کردن یک تیم عالی؛
 • برنامه‌ریزی و تحلیل بازار و رقبا؛
 • سنجیدن شرایط بحرانی مختلف؛
 • فراهم نمودن مواد اولیه؛
 • اقدام به برندسازی و معرفی محصول و خدمت.

اگر تصمیم دارید از روش‌های سرمایه‌گذاری پولدار شوید، چگونه باید این کار را انجام دهید؟

سرمایه‌ بیشتر برای شروع، ریسک بیشتری هم به دنبال دارد. اگر بی‌مهابا و فقط به دلیل هیجان‌های مقطعی موجود در این بازارها و بدون طرح و نقشه‌ اولیه بخواهید سرمایه‌های چندین سال تلاش خود را وارد این بازارها نمایید و خود را بی نیاز از آموزش‌های لازم بدانید، شکست خواهید خورد. سرمایه‌گذاری هم مانند هر کسب‌وکار دیگری برای ثروتمند کردن سرمایه‌گذار باید با اصول آن انجام پذیرد.

۱- در قدم اول روش‌های سرمایه‌گذاری را بشناسید

شما می توانید با سرمایه گذاری در بورس، سرمایه گذاری در مسکن، سرمایه گذاری در طلا و سکه، سرمایه گذاری در خودرو و … که هر یک دارای شرایط خاص خود هستند و نیازهای اولیه‌ مخصوص به خود را می‌طلبند. ابتدا باید با این بازارها آشنا شوید و نسبت به انتخاب یکی از آن‌ها اقدام نمایید.

۲- آموزش ببینید

چگونه زود پولدار شویم؟ پولدار شدن و ثروتمند شدن

لازمه‌ هر موفقیتی استفاده از آموزش‌ها و تجارب افراد کارکشته در مسیر است. انتخاب یک آموزشگاه با کیفیت نیز یک چالش بزرگ برای آشنایی با تکنیک‌های سرمایه‌گذاری در بازارهای مختلف می‌تواند باشد. سعی کنید سراغ کسانی بروید که صرفاً یک آموزش‌دهنده‌ مطلق نبوده و خود نیز به صورت عملی در بازارهای مختلف مشغول سرمایه‌گذاری هستند.

کلاس آموزش بورس نخبگان خانه سرمایه بهترین انتخاب در راه افزایش دانش و تبدیل شدن شما به یک تحلیلگر حرفه ای به صورت کاملا عملی است.

۳- با سرمایه کم و متناسب شروع کنید

واردکردن سرمایه‌ زیاد در همان شروع کار ریسک بالایی را به شما تحمیل خواهد کرد. برخی از افراد که به دنبال رؤیاپردازی خود دوست دارند یک‌شبه راه صدساله را بپیمایند، با این ایدئولوژی وارد بازار سرمایه می‌شوند.

۴- از یک مربی در کنار خود استفاده کنیم

هرچند آموزش‌های لازم برای ورود به بازار سرمایه می‌تواند شما را به اسلحه‌های کاملا دفاعی و تهاجمی مسلح سازد، اما همیشه یک مربی عاملی قدرتمند برای راحت‌تر کردن مسیر ثروت‌اندوزی در روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری است.

۵- صبور باشید

بازارهای سرمایه و روش‌های سرمایه‌گذاری با افراد عجول اصلاً میانه‌ خوبی ندارند. اگر واقعیت بازارهای سرمایه را بدانید، در این بازارها همیشه افرادی در حال ضرر کردن و برخی هم در حال سود کردن هستند. عجول‌ها همیشه در دسته‌ اول قرار خواهند داشت.

۶- استراتژی و برنامه‌ خود را داشته باشید

اینکه چقدر باید پول وارد کنید، کی بخرید و کی بفروشید نکاتی است که شما باید همراه با یک استراتژی مدون در ذهن خود داشته باشید و همیشه به آن پایبند بمانید.

چه چیزهایی بر موفقیت ما در پولدار شدن مؤثر است؟

مهم‌تر از هر عامل بیرونی دیگری در درجه‌ اول این خود ما و طرز تفکر ما است که اصلی‌ترین نقش را در پولدار شدن ما ایفا می‌کند. اگر پای صحبت افراد پولدار و سرمایه‌دار بنشینید، متوجه تفاوت‌های آشکار طرز تفکر آن‌ها با سایرین خواهید شد. در ذهن این افراد برخلاف تصور اکثریت همه‌چیز پول نیست. پول تنها ابزاری برای رسیدن به موفقیت است. این دانش و قدرت خود فرد است که می‌تواند از وی یک سرمایه‌گذار موفق بسازد. واقعیت این است که کسی که با سرمایه‌ ۱ میلیون تومانی راهی برای موفقیت پیدا نکند، با سرمایه‌های میلیاردی هم مسیر شکست را خواهد پیمود. در زیر برخی از عواملی که بر موفقیت ما در روند پولدار شدن موثر است، ذکر می‌شود:

۱- رؤیاها

چگونه

همه‌ ما رؤیاهایی داریم. احتمالاً بزرگ‌ترین مانع برای دست‌یابی به بسیاری از رویاهای ما پول است. استفاده از روش‌های پولدار شدن می‌توان راهی برای جامعه عمل پوشاندن به این روی‌ها باشد. اما هرچند رؤیا داشتن و رؤیاپردازی به‌عنوان یک عامل عالی برای ایجاد انگیزه‌های درونی در افراد لازم است، اما عمل کردن و دست‌به‌کار شدن است که می‌تواند رویاهای ما را به حقیقت تبدیل نماید. آن‌هایی که ۱۰ سال پیش به‌جای عمل دست از رؤیاپردازی برنداشتند و تنها در رویاهای خود زندگی کرده‌اند امروز هم در همان مکان قبلی خود دست‌وپا می‌زنند.

۲- تلاش کردن

با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن فناوری‌های فوق مدرن، تلاش در زندگی امروز رنگ دیگری به خود گرفته است. استفاده از ترفندهای قدیمی و سنتی برای پول درآوردن در عصر جدید ما را به چیزهایی که در ذهن داریم نخواهد رساند. اما هنوز هم برای یادگیری، برای ریسک کردن و قرار گرفتن در راه‌های درست قوی‌ترین اسلحه تلاش و پشتکار است. راز موفقیت ثروتمندان امروز دانستن رمز و رازهای شگفت‌انگیز نیست. آن‌ها با تلاش خود موانع را از پیش رو برمی‌دارند.

۳- یادگیری دائم

اگر به دنبال یکی از بزرگ‌ترین رازهای موفقیت در پولدار شدن هستید، آموزش را به صورت دائم باید در اولویت کارهای خود قرار دهید. بزرگ‌ترین سرمایه‌دارها هنوز هم پس از سال‌ها تجربه درصدی از منابع درآمدی خود را برای یادگیری صرف می‌نمایند. همیشه روش‌های به روزی وجود دارد که شما از آن‌ها خبر ندارید و دانستنشان می‌تواند مسیر راحت‌تری پیش روی شما قرار دهد.

۴- دوستی با چالش ها

به‌جای فرار از چالش‌ها و پشت گوش انداختن موانع پیش رو، باید آن‌ها را تبدیل به یک فرصت نمایید و با آن‌ها دوست باشید. چالش پذیری یکی از راه‌های موفقیت در بازار است. شنا کردن در یک اقیانوس بزرگ برای بسیاری از ما یک چالش بزرگ و غیرقابل‌عبور است. اما در اطراف ما بسیاری هستند که با آغوش باز از این امر استقبال می‌نمایند. آشنایی با نحوه‌ برخورد با چالش‌ها راهی است که از آن می‌توان برای تبدیل کردن چالش‌هل به یک فرصت عالی استفاده کرد.

۵- برنامه ریزی و مصرف بهینه از زمان

چگونه

اگر بخواهید برای هر واحد زمانی که در روز صرف می‌کنید، به همان میزان درآمد داشته باشید، در پایان هر ماه تنها خرجی خود را به دست خواهید آورد. بروز یک مشکل کوچک فیزیکی هم تبدیل به بحرانی بزرگ در زندگی شما خواهد شد. داشتن یک برنامه‌ زمانی و جدول زمانبندی لازمه‌ موفقیت در هر کاری است. حتی برنامه‌های روزانه نیز برای بهینه‌سازی نیاز به مدیریت زمان دارند.

۶- شناسایی فرصت ها و نیازها

از گذشته‌های دور تا اکنون شناسایی فرصت‌ها و نیازها در بین افراد اندیشمند تبدیل به ثروت‌های بسیار بزرگ شده است. برای ثروتمند شدن نیازی به افتتاح یک شرکت تولیدکننده‌ موبایل نخواهید داشت. تنها کافی است نیازهای روز جامعه‌ خود را شناسایی کنید و در مسیر تحققشان قدم بردارید.

۷- زندگی به سبک پولدارها

چگونه

زندگی به سبک پولدارها حقیقتی است که متأسفانه در بین افراد جامعه به‌غلط جاافتاده است. بسیاری از مردم با شنیدن این جمله که برای تبدیل شدن به یک فرد پولدار باید مانند آن‌ها زندگی کنید، دائماً در حال خرج کردن درآمدهای خود و ریخت‌وپاش‌های بزرگ هستند. اما واقعیت زندگی پولدارها این نیست و این تنها بخش ظاهری زندگی آن‌ها است. افراد پولدار قسمت اعظمی از درآمدهای خود را دوباره در تکنیک‌های سرمایه‌گذاری قرار داده و به دنبال کسب درآمدهای بیشتر هستند. برای زندگی به سبک پولدارها باید مانند آن‌ها بیندیشید نه اینکه مانند آن‌ها خرج کنید.

۸- یادگیری تفکر سیستمی

داشتن یک تفکر سیستمی نه‌فقط برای پولدار شدن و کسب ثروت حتی برای زندگی شخصی نیز لازم و ضروری است. داشتن یک تفکر سیستمی باعث می‌شود تا در هر زمانی از زندگی برای هر چالشی آماده باشید. هر مانعی که پیش روی سیستم شما ایجاد شود به‌زودی در آن حل شده و در آن محو خواهد شد.

۹- افزایش مهارت ارتباطی، قدرت مذاکره و کاریزما

چگونه

داشتن هر مهارتی در دنیای امروز یک عامل برای افزایش درصد موفقیت در زندگی است. مهارت‌هایی مانند مهارت‌های ارتباطی، مذاکره و فروش و داشتن یک شخصیت کاریزماتیک هم در اولویت کنش‌های ما قرار دارند. با تقویت این خصیصه‌ها می‌توانیم زندگی بهتری برای خود و اطرافیانمان رقم بزنیم.

این مطلب را حتما بخوانید:  ثروت آفرینی چیست و بهترین روش های آن کدامند؟

۱۰- پس انداز کردن

برای سرمایه‌گذاری اول باید پس‌انداز کردن را یاد بگیریم. پس‌انداز هنوز هم لازمه‌ اصلی زندگی بشر است. بدون پس انداز همه‌ درهای پیش رو بسته می‌شود و شما تنها در همان چهاردیواری همیشگی خود باقی خواهید ماند. اما معنی پس‌انداز در دنیای حاضر کمی پیشرفته‌تر از مفهوم آن در سال‌های دور زندگی بشر شده است.

۱۱- یادگیری تخصص های کمیاب

به دنبال تخصص‌هایی باشید که نیاز زیادی برای آن‌ها احساس می‌شود اما کمبودهای زیادی هم در آن‌ها وجود دارد. یادگیری این شغل‌ها و تخصص‌ها می‌تواند برای سال‌های پیش‌رو شما را تبدیل به ماشین پول‌سازی کند.

۱۲- شبکه سازی

امروزه حرفه‌های بسیار کوچک و خانگی هم برای رسیدن به موفقیت به دنبال شبکه‌سازی هستند. با استفاده از شبکه‌سازی شما می‌توانید با یک تفکر جمعی با مشکلات روبرو شوید و مسیرهای ناشناخته را نیز با کمک تجربه‌ سایر اعضای شبکه به‌راحتی پشت سر بگذارید.

۱۳- اهمیت دادن به سلامت خود

عقل سالم در بدن سالم است. کسانی که به‌سلامتی خود اهمیت نمی‌دهند و سبک زندگی درستی ندارند، به موفقیت‌های بزرگ نمی‌رسند. برای اثبات این ادعا تنها کافی است زندگی گذشته و سبک زندگی فعلی افراد ثروتمند و موفق را مطالعه کنید.

۱۴- عادت به شکست

عادت به شکست به‌منزله‌ این نیست که شما همیشه یک فرد شکست‌خورده هستید. بزرگ‌ترین موفقیت‌ها و ثروت‌ها، در ادامه‌ شکست‌هایی ایجاد می‌شوند که بسیاری افراد از این نقطه باز گشته‌اند و روی مسیر خود پافشاری نکرده‌اند. کسانی که در ذهن خود با شکست روبرو شده باشند می‌دانند که هر شکستی در راه رسیدن به موفقیت یک نشانه است.

۱۵- پذیرش تقصیرات خود

مسئولیت‌پذیری و پذیرش تمام ریسک‌ها و اتفاقات پیش رو هم لازمه‌ تبدیل شدن به فردی موفق و ثروتمند است. بسیاری از افراد بعد از اولین شکست، هر جنبنده‌ای را مقصر می‌پندارند و از موانع غیرقابل‌عبور صحبت می‌کنند. زمانی که شما اشتباهات خود را نپذیرید، هرگز نمی‌توانید برای رفع آن‌ها اقدام کنید.

۱۶- شناخت خطاها

قدم اول در مسیر اصلاح خطاهای گذشته، شناخت آن‌ها است. برای اینکه از خطاهای گذشته درس بگیرید و دوباره آن‌ها را تکرار نکنید، بایستی از قبل به شناخت کاملی از این خطاها برسید.

۱۷- یادگیری “نه” گفتن

برخورد با مسائل پیش رو بدون هیچ تعصب فکری افکار شما را متمرکز و آرامش ذهنی شما را افزایش خواهد داد. برای تقویت روحیه‌ خود یاد بگیرید که نه گفتن هم جزئی از زندگی است. یک نه به‌موقع می‌تواند شما را از هزاران دردسر نجات دهد.

۱۸- تا آخر عمر کارمند نمانید، به فکر راه اندازی شغل شخصی خود باشید

اگر سال گذشته و سال قبل‌تر از آن و سال‌های قبل‌تر یک کارمند ساده‌ دولتی و غیردولتی بوده‌اید و هنوز هم در همین راه قدم برمی‌دارید، به زندگی افراد در اطراف خود نگاه کنید. شما هرچه زودتر باید فکری برای داشتن یک شغل حتی در کنار کار کارمندی باشید؛ روش کسب درآمدی که به زمان وابسته نباشد.

ایجاد یک زیرساخت مالی مطمئن از طریق آموزش

برخی در کلاس‌های آموزشی ام سوالی را به شکل های مختلف از می پرسند، سؤال این است {چگونه می‌توانیم پولدار شویم…؟} واین برخی به دنبال پیشنهاد راهی هستند که سریعا ثروتمند شوند، اما واقعیت داستان این است یادگیری ثروتمند شدن مثل یادگیری یک ساز موسیقی است مثلا برای یادگیری پیانو باید آموزش دید و تمرین کرد آن هم نه یک بار بلکه بارها و بارها ….و هیچ میانبری هم جز آموزش و تمرین برای ثروتمند شدن وجود ندارد برای همین موضوع باید قانون اول رسیدن به ثروت را برای خود آموزش دیدن قرار دهیم و خود را به یک متخصص تولید ثروت تبدیل کنیم فردی با هوش مالی بالا که به قول ضرب المثل معروف می‌تواند از آب هم کره بگیرد. بسیاری از افراد در زندگی به دنبال الگوبرداری از افراد موفق هستند و همیشه سعی دارند اسلوب و شیوه زندگی آنها را سرلوحه زندگی خود قرار دهند. کاربران باید بدانند آموزش‌ها همان شیوه‌نامه زندگی افراد موفق هستند. افرادی که از طرق مختلف و طی کردن مسیرهای سخت به موفقیت‌های بزرگی دست‌یافته‌اند، دست رنج خود را از این سختی‌ها به شکل آموزش‌هایی برای سایرین عرضه می‌دارند. ازاین‌رو آموزش دیدن به نوعی می‌تواند انتقال تجربیات افراد به سایرین نیز باشد. از این طریق می‌توانید علاوه بر یادگیری، با استفاده از تجربیات سایرین به بهترین‌ها دست بیابید.
چگونه

چطور بدون آموزش پولدار شویم!؟

فکر کردن به این موضوع که چطور بدون آموزش پولدار شویم، دقیقاً مصداق همان یک‌شبه پولدار شدن است. اما ما به شما می‌گوییم که می‌توانید بدون آموزش هم پولدار شوید. در واقع یک‌راه برای رسیدن به موفقیت و پولدار شدن بدون آموزش وجود دارد. برای این کار شما می‌توانید مانند پیشینیان عمل کنید. به این فکر کنید که اولین انسانی که در هر عرصه به موفقیت رسیده درحالی‌که هیچ آموزشی برای آن وجود نداشته است، چگونه به این امر دست یافته است. برای این منظور شما می‌توانید هزاران راه و روش موجود را یکی پس از دیگری امتحان نمایید تا بالاخره در یکی از آنها موفق شوید. برای این کار احتمالاً نیاز به هزار سال عمر و سرمایه زیادی خواهید داشت. زیرا هم باید در این هزار سال زندگی کنید و هم سرمایه‌های خود را در مسیرهای مختلفی خرج کنید و آنها را از دست بدهید.

آموزش در واقع میانبری است که برای راه‌های نرفته خود می‌توانید از آن استفاده نمایید. بدون صرف هزینه‌های زیاد و در کمترین زمان ممکن درس‌هایی را که برای موفقیت لازم است، پشت سر بگذارید. موفق شدن بدون آموزش را می‌توانیم با یک مثال ساده بیان کنیم. تصور کنید که شما یک کارخانه تولید خودرو دارید و در حال حاضر قصد دارید اولین اتومبیل تولیدی خود را ساخته و روانه بازار کنید. از کجا باید شروع کنید؟ آیا به دنبال طرح‌ریزی برای ساخت بدنه و موتور خودرو خود می‌روید و یا قصد می‌کنید از اول به دنبال اختراع چرخ باشید؟ مسلماً شما می‌توانید از تجربیات بسیار گران‌بهایی که در عرصه تولید خودرو وجود دارد، استفاده نموده و با ادامه روندهای گذشته و تلفیق آنها با ایده‌های خود به دنبال بهترین‌ها باشید. برای استفاده از تجربیات دیگران شما نیز به آموزش خواهید داشت. برای پولدار شدن هم شما می‌توانید ایده‌های خود را با تجربیاتی که در زندگی افراد موفق وجود داشته تلفیق نمایید. پولدار شدن بدون استفاده از تجربیات دیگران و بدون آموزش دقیقاً مانند اختراع چرخ برای ساختن یک خودرو است.

وارن بافت:

سرمایه‌گذاری روی خودتان بهترین کاری است که می‌توانید انجام دهید. توانایی‌های شما چیزیست که نمی‌تواند از شما گرفته شود. شما می‌توانید هرکاری را انجام دهید اما اگر توانایی‌تان را گسترش دهید، یک دارایی فوق‌العاده ارزشمند خواهید داشت که ۱۰ها برابر به سمت شما برمی‌گردد.

چطور در رسیدن به ثروت در سالهای عمر خود صرفه جویی کنیم؟

بسیاری از افراد درباره آموزش و آموزش دیدن دو تصور اشتباه دارند. برخی آموزش را اتلاف وقت می‌دانند و برخی هم آن را هزینه‌ای بی‌خود تلقی می‌کنند که جز خالی کردن جیب ما و چر کردن جیب سایرین نتیجه دیگری برای ما به دنبال ندارد. اما معجزه آموزش این است که می‌تواند مسیر چند ساله شما را برای رسیدن به هدفی کوتاه و مختصر کند. افراد برای تبحر پیدا کردن در حرفه‌ای سال‌ها به تلاش می‌پردازند و حاصل سال‌ها تلاش آنها در قالب آموزش در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. درصد بالایی از افراد تصور می‌نمایند که حقوق بالا در گرو صرف زمان زیاد برای کار کردن است درحالی‌که حقوق بالا تنها به افرادی تعلق می‌گیرد که دانش زیادی دارند و با این دانش خود می‌توانند کارها را در زمان کوتاه‌ترین انجام دهند و این دانش به دست نخواهد آمد جز با آموزش. شاید بدون آموزش بتوانیم با سعی و خطا فراوان و سالها زمان پیانو بزنیم اما با آموزش این مسیر را خیلی سریعتر و با آسودگی بیشتری طی می کنیم و به نتیجه های خارق العاده ای می رسیم. اگر سری به آمار مربوط به کسب‌وکارهای راه‌اندازی شده در کشور بزنید می‌توانید اهمیت آموزش را بهتر درک کنید.

طبق آمار ۸۰ درصد از کسب‌وکارهای ایجاد شده در همان سال اول با شکست مواجه شده و زنده نمی‌مانند و از ۲۰ درصد بقیه هم ۱۵ درصد تنها می‌توانند هزینه‌های خود را از کسب‌وکار خود استخراج کنند و تنها ۵ درصد به موفقیت می‌رسند. این نسبت دقیقاً با نسبت افرادی که برای کسب‌وکار خود به دنبال آموزش هستند برابری دارد. دو نفری را تصور کنید که هر دو برای ایجاد یک نوع کسب‌وکار وارد بازار می‌شوند. اولی بدون هیچ دوره آموزشی و تنها با علاقه و اشتیاق ثروتمند شدن شروع به کار کرده و به امید رسیدن به درآمد بالا، سرمایه‌های زیادی را در ریسک قرار می‌دهد. دومی اما ابتدا در دوره‌های آموزشی مربوط به کسب‌وکار خود شرکت می‌نماید و با الهام از تکنیک‌های روز اقدام به شرع کسب‌وکار خود می‌نماید و با فرض اینکه دوره آموزشی وی یک سال طول کشیده باشد، اکنون این توانایی را خواهد داشت تا در کمترین زمان کسب‌وکار خود را از نفر اول جلوتر ببرید. که البته اگر نفر اول هنوز ورشکسته نشده که تجربه نشان داده که در ۹۵ درصد مواقع این افراد سرانجامی جز شکست نخواهند داشت.

چگونه

آموزش دیدن سخت است چه کار کنیم؟

به نقل از ارسطو ریشه‌های آموزش تلخ، اما میوه‌هایش شیرین است. دو مسیر مختلف برای صعود به قله را تصور کنید که یکی از این مسیرها دارای شیبی بسیار کم است. این مسیر نیاز به صرف زمان بسیار زیادی برای رسیدن به قله دارد جاده‌ای کم شیب که برای رسیدن به قله هزاران دور در مسیر خود به دور کوه چرخیده و در نهایت به قله می‌رسد. قدم گذاشتن در این مسیر هم سخت و خسته‌کننده است و هم‌زمان زیادی از کوهنوردان می‌گیرد. حقیقت دیگری که برای این مسیر وجود دارد این است که هیچ‌چیز پیش روی شما مشخص نیست. شما در هر دور نهایت می‌توانید تا انتهای همان دور را ببینید و بس. ازاین‌رو حتی این امکان وجود دارد مه مسیر از جایی دیگر ادامه نداشته باشد. راه دوم اما راه صعود به قله از مسیر کوتاه‌تر و از روی سنگ‌های بزرگ و صخره‌های ترسناکی است که هر لحظه امکان پرت شدن از روی آنها وجود دارد اما اگر بسیاری از کوهنوردان هستند که این مسیرها را با سرعت بالا و بدون هیچ احساس خطری و حتی با لذت طی می‌کنند.

بین شما و آنها چه تفاوتی وجود دارد؟

تنها و تنها یک کلمه است که تفاوت شما را با کوهنورد داستان بیان می‌دارد و آن هم آموزش است. وی با سپری کردن دوره‌های آموزشی هرچند سخت اکنون این توانایی را دارد که مسیری به این سختی را با خیال راحت و بدون ترس از نزدیک‌ترین راه بپیماید. هرچند هفته‌های خود را به آموزش دراین‌باره سپری کرده باشد. حال این مثال را برای ثروتمند شدن بسط بدهید. راه‌های رسیدن به ثروت آن هم بدون آموزش یا سخت و طولانی است و یا غیرممکن. اما با آموزش شما می‌توانید مسیرهای سخت زندگی خود را بدون ترس و با کمترین ریسک بپیمایید. آموزش‌ها مانند طناب‌هایی خواهند بود که شما را در مسیر صعود به صخره‌های سخت حفظ می‌نمایند و مانع از پرت شدن شما می‌شوند. بدون آموزش عبور از این راه ممکن نیست و چیزی جز نابودی برای افراد به دنبال نخواهد داشت.

بدون آموزش شما مجبور خواهید بود راه‌هایی را امتحان کنید که هیچ تضمینی برای موفقیت در آنها وجود نداشته و نیاز به صرف زمانی بسیار طولانی نیز دارند. شک نکنید گذاشتن این زمان علاوه بر اینکه زندگی ما را زیباتر می‌کند و به نوعی تفریح و سرگرمی هم محسوب می شود زیرا ما در مسیر رشد مالی تجربیات متعددی خواهیم داشت و با آدم های بسیار جالبی آشنا می شویم که معنای جدیدی به زندگی ما خواهند داد.بشخصه بهترین دوستانم را در مسیر آموزش پیدا کرده ام افرادی که چون به آموزش خود اهمیت می دهند انسان های موفق تر و بسیار بهتری نسبت به عام جامعه هستند.

آیا کسانی که به موفقیت مالی رسیده اند آموزش دیده اند؟

چگونه زود پولدار شویم؟ پولدار شدن و ثروتمند شدن

۱۰۰٪ بله! تمام کسانی که به هر موفقیتی رسیده اند آموزش دیده اند، در این موضوع شک نکنید. شاید کسی موفق شده باشد و کلاس آموزشی شرکت نکرده باشد و یا کتابی مطالعه نکرده باشد اما شکست های فراوانی که در کارش اتفاق افتاده معلم او بوده اند، سعی و خطا های بسیاری که به او آموخته اند چه کاری درست است و چه کاری درست نیست. اگر از خود من بپرسند که اگر به ۵ سال گذشته ات برگردی چقدر طول می کشد تا دوباره به اینجایی که هستید برسید؟ پاسخ من این است که شاید کمتر از ۱ سال! چون چیز هایی را می دانم که در هیچ آموزشی نیست و فقط با سعی و خطا به دست می‌آید اما اگر از من سؤال کنند اگر ۵ سال پیش هیچ آموزشی برای موفقیت نمی دیدی الان کجا بودی پاسخم این است که شاید درآمدی کمتر از ۱٪ درآمد فعلی خودم بودم و یا کسب و کار ناموفقی داشتم و یا در شرکتی به عنوان کارمند مشغول به کار بودم، به جرأت می توانم بگویم آموزش زندگی من را متحول کرده است. معلم من علاوه بر کتاب ها و دوره ها و اساتیدی که از آنها یادگرفته ام شکست ها و سعی و خطاهای فراوانی بوده که انجام داده ام اما قطعا آموزش‌هایی که گفتم به من کمک کرد که مسیری را که ممکن بود هرگز نروم و یا شاید بیش از ده‌ها سال طی کردنش زمان ببرد در ۵ سال طی کنم و این را مدیون آموزش‌هایی هستم که دیده ام. یادمان باشد قانون اول پولدار شدن آموزش دیدن است حال می توان این آموزش را فقط از سعی و خطا و شکست ها گرفت و یا با آموزش‌های دیگر مثل کلاس و کتاب خیلی سریع تر و آسان تر آموزش‌ها را دریافت کرد و کمتر غرق در دنیای درس عبرت از شکست ها شد. همین امروز تصمیم بگیرید به آموزش خود بسیار اهمیت دهید و همین امروز بعد از خواندن همین مقاله آموزشی را شروع کنید شک نکنید قطعا موفق خواهید شد!

پولدار شدن سخت است یا آسان؟ شما قضاوت کنید

راه‌های پولدار شدن نه راه‌های ساده و نه راه‌های سختی هستند. در واقع این نگرش ما است که میزان راحتی یا سختی چیزی را تعیین می‌کند. علاوه بر این، گاهی ما چیزی را سخت و دست نیافتنی می‌بینیم، چون به علت حرف‌های منفی زیادی که درباره پولدار شدن گفته و شنیده‌ایم دچار خستگی روحی شده‌ایم. خودتان را زیر بار حرف‌هایی که با خواسته قلبتان در تضاد هستند، بی‌رمق نکنید. نسخه شکست دیگران، حکم مهر زده شکست ما نیست. خودتان را از نگاه خودتان و نه دیگران، تماشا کنید. آنگاه می‌توانید در میان یک منظره مه‌آلود، مسیر موفقیتتان را به روشنی ببینید.

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

نام صرافی تخفیف کارمزد IP خارج از ایران لینک ثبت نام
کوینکس دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
بایننس دارد نیاز دارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
تبدیل دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
نوبیتکس دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
اوکی اکسچنج دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد

توجه: برای انجام معامله در بایننس حتما با آی پی خارج از ایران (کشورهایی مثل ترکیه، فنلاند، سنگاپور و روسیه) وارد شوید!

2 پاسخ
 1. عالیه مرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *