ثانیه
دقیقه
ساعت
روز
وبینار آموزش ترید از صفرِ صفر رایگان شد!
search

خلاصه کتاب سنگ فرش هر خیابان از طلاست اثر کیم وو چونگ

خلاصه کتاب سنگ فرش هر خیابان از طلاست

این مقاله از روی نسخه اصلی و انگلیسی کتاب سنگ فرش هر خیابان از طلاست خلاصه برداری شده است!

خلاصه کتاب سنگ فرش هر خیابان از طلاست (Every Street Is Paved With Gold)

پشت جلد کتاب سنگ فرش هر خیابان از طلاست آمده است که شما باید با کیم وو چونگ آشنا شوید، نه تنها به این دلیل که پسربچه فقیری بود که با تلاش و کوششی وصف ناپذیر، گروه صنعتی دوو را با بیش از ۲۵ میلیارد دلار فروش سالیانه تاسیس کرد و یا به این دلیل که رهبران جهان، نبوغ افسانه ای او را در کار و تجارت ستوده اند؛ شما می بایست با وی آشنا شوید، زیرا سرگذشت وی مجموعه ای از راهنمایی های خلاقانه و کاربردی در راه رسیدن به موفقیت در کار و زندگیست. این کتاب می تواند انگیزه ای شگرف جهت کارآفرینی در شما به وجود بیاورد پس اگر همیشه حسی درون شما یادآوری می کند که می توانید بیش از آنچه که هم اکنون هستید باشید حتما کتاب سنگ فرش هر خیابان از طلاست را مطالعه کنید تا آماده حرکت در مسیر درست شوید. فراموش نکنید که پس از مطالعه این کتاب و تصمیم بر حرکت ابتدا باید به فکر فروش محصول باشید نه تولید آن!

کیم وو چونگ کیست؟

خلاصه کتاب سنگ فرش هر خیابان از طلاست

ثبت‌نام در وبینار فارکس

کیم وو چونگ (زاده ۱۹ دسامبر ۱۹۳۶) رئیس سابق هیئت مدیره و مؤسس گروه سابق دوو درشهر تااگو کره به دنیا آمد، کیم در دوران کودکی، زمانی که یک پسربچه بود، به فروش روزنامه می پرداخت. او پس از اتمام تحصیلات ابتدایی و متوسطه (در دبیرستان کیونگی) در سال ۱۹۶۰ موفق به اخذ دانشنامه اقتصاد از دانشگاه یانس کره جنوبی گردید. پس از یک سال خدمت در شورای توسعه اقتصادی کره جنوبی که یک ارگان دولتی است، کار تجاری خود را درشرکت صنایع هان سانگ آغاز نمود و تا قبل از سال ۱۹۶۷ که خود شرکت صنایع دوو را تأسیس کرد؛ در این شرکت تا مقام مدیریت ارتقا پیدا کرد. کیم، سپس این کار را رها کرد و صنایع دوو را با ۵ نفر به عنوان شریک راه اندازی کرد. کیم شرکت های ورشکسته بسیاری خرید؛ چنان که بخش بزرگی از دوو از شرکت های ورشکسته و دارای بدهی ساخته شده است که توسط دوو خریداری شده اند. او یک ریسک کننده جسور در جهان سوم محسوب می شود. مسلما کیم برای فعالیت های خود محرکی دارد اما محرک او زیاده طلبی نیست! کیم در جهان کسب و تجارت کره موقعیت ممتازی دارد. او گاهی آنقدر خوب به نظر می رسد که نمی تواند واقعی باشد. کیم به جای این که صحنه گردان یک نمایش انفرادی باشد، با استخدام بیش از ۹۰,۰۰۰ کارمند و افزودن روحیه خلاق و جسورانه خود به آن ها کارآیی خود را چندین برابر کرده است. کیم به نقاط ضعف شخصی اش ازعان دارد.

کیم وو چونگ می گوید:

« من از نقاشی یا موزیک اطلاعی ندارم. تصور می کنم این نوعی عدم تعادل است ولی تمام توجه من به کسب و کار است.» به هر کجا که می روم فوری در می یابم که پول در کجا باید به دست بیاید! در دنیا جاهایی وجود دارد که در خیابان هایش پول نریخته است.

اما چرا اسم کتاب «سنگفرش هر خیابان از طلاست» انتخاب شده است؟ نویسنده معتقد است هر کجا می رود سریعاً متوجه می شود چگونه می توان در آنجا تجارت را آغاز کرد، وی معتقد است همه خیابان ها از طلا پوشیده شده اند پس خود نیز به سراغ آن رفته است، البته بسیاری از مکان ها نیز وجود دارند که با طلا پوشانده نشده اند و تجارت و پول درآوردن در آن جا آسان نمی باشد و نیاز به کار سخت و طاقت فرسا دارد، البته وی این موضوع را صرفا جهت نشان دادن طرز تفکر خود بیان کرده است. تاریخ نگارش کتاب مربوط به بهار ۱۹۸۹ میلادی و ۱۳۶۷ شمسی می باشد و یک کتاب مدیریتی و انگیزشی محسوب می شود. خلاصه کتاب سنگ فرش هر خیابان از طلاست مجموعه ای از یادداشت های کیم وو چونگ خطاب به کشورش است که بعد از گردآوری به شکل یک کتاب درآمده است. این کتاب در کره تبدیل به پرفروش ترین کتاب شد و به دلیل پیام های جهانی که دارد یکی از موفق ترین کتاب های جهان نیز لقب گرفته است. کتاب از ۴ قسمت و ۵۲ فصل تشکل شده است. هر فصل به طور خلاصه موضوعی را بررسی می کند.

۴ قسمت اصلی کتاب سنگ فرش هر خیابان از طلاست عبارت است از:

۱- رویاپردازی

۲- مدیریت

۳- رشد کردن

۴- رهبری

این کتاب را می توان یک کتاب مدیریتی و انگیزشی به طور هم زمان دانست، داستان موفقیت در این کتاب به گونه ای روایت می شود که هر ناشدنی را شدنی نشان می دهد و سعی می کند نشان دهد، انسان می تواند هر مانعی را در مسیر موفقیت پس بزند، از جمله مهم ترین نکاتی که در این کتاب به آن اشاره می شود، مفهوم مهم بی معنی دانستن غیرممکن است، البته روایت کتاب کاملا بر اهمیت تلاش جهت دستیابی به اهداف تاکید دارد. اختصاص زمان و علاقه زیاد به کاری که انجام می دهید از جمله مهم ترین ارکان موفقیت است که در این کتاب به آن اشاره شده است. این کتاب ثابت می کند که اگر شما به سختی کار کنید و از پولتان برای بهبود وضع جامعه خود استفاده کنید، آنگاه واقعا به این نتیجه می رسید که سنگ فرش هر خیابان از طلاست و وارد جاده موفقیت واقعی می شوید.

در ادامه برخی از مهمترین مفاهیمی که در کتاب به آن ها تاکید شده است را مرور می کنیم:

۱- امید:

امید یکی از مهم ترین مفاهیمی است که در سرتاسر این کتاب با آن مواجه می شویم، تا جایی که نویسنده، نا امیدی را نقطه پایان پیشرفت تلقی می کند. نویسنده تاکید می کند که هیچ وقت از حرکت و ادامه دادن دست برندارید، تا جایی که حرکت نکردن را معادل فلج بودن می داند. نویسنده در کتاب تاکید می کند که درست لجظه ای که فکر می کنیم تلاش ها دیگر نتیجه ای نخواهند داشت و همه نا امید هستند، باید به تلاش ادامه داد، عموم موفقیت های بزرگ حاصل تلاش در زمان هایی است که همه دست از تلاش برداشته اند.

۲- زمان:

زمان در این کتاب به عنوان مهم ترین دارایی افراد معرف می شود، نویسنده بهره وری درست و کافی از زمان را در حفظ صحیح آن تعریف می داند، چرا که زمان در گذر است و نمی توان مانند سایر دارایی ها آن را حفظ کرد و تنها راه، نهایت بهره وری از زمان است. نباید فراموش کرد که شما هرگز به عقب برنمی گردید. وقت طلاست. ممکن است دو نفر در انجام یک کار موفق باشند اما کسی که وقت کمتری را اختصاص داده، موفق تر است.

۳- کسب تجربه:

در این کتاب  مسافرت، دوستی با انواع آدم ها، انجام کارها با عزم و اراده و خواندن کتاب به عنوان ۴ روش کسب تجربه معرفی می شود و نویسنده تجربه را بزرگترین معلم آدمی می داند.

ثبت‌نام در وبینار فارکس

۴- رویا:

نویسنده تاریخ را متعلق به افرادی می داند که رویاهای بزرگ در سر دارند و داشتن این رویاها را نیروی لازم برای تغییر جهان می داند. کیم در جایی از کتاب می گوید هیچ چیز نمی توانست مرا از حرکت نگه دارد و این نشان از بزرگ بودن آرزوهایی است که وی در طول این مسیر در ذهن خود می پرورانده است.

۵- رویاهای خلاق:

نویسنده معتقد است باید از مغز کار کشید، ایده ها از ورود اطلاعات سرچشمه می گیرند، لذا تا زمانی که به مغز اطلاعات وارد نشود، خروجی نخواهد داشت.

خلاصه کتاب سنگ فرش هر خیابان از طلاست

۶- اشتراک اطلاعات:

در عصر امروز کسانی که دانش خود را در اختیار دیگران قرار نمی دهند و تنها به فکر خود هستند، از دیگران عقب تر می مانند. وی خودخواهی فکری و مادی را زشت و نکوهیده می داند. همه ما به هم وابسته ایم و به کمک هم احتیاج داریم. ادم ها نمی توانند به تنهایی زندگی کنند.

۷- شغل خوب:

نویسنده معتقد است هرکسی در جهان جای خودش را دارد و نظم زمانی به وجود می آید که هر چیزی در جای خودش باشد، در جایی از کتاب می گوید همه ما باید کاری را بکنیم که باید بکنیم.

۸- کار زیاد:

نویسنده اهمیت کار زیاد را آن جایی می بیند که تبدیل به ایده های خلاق و بزرگ می شود، البته تاکید دارد که باید از کار کردن لذت برد و آرزوهای بزرگ داشت. اگر می خواهید در اوج بمانید باید به همان اندازه سخت کار کنید.

۹- تجارت:

در این کتاب که عموما از آن به عنوان یک کتاب انگیزشی یاد می کنند، نکات مدیریتی مهمی در دل مسیر زندگی کیم وو چونگ نهفته است. وی در جایی از کتاب تجارت را چیزی برتر از یک معادله ساده ریاضی می داند و معتقد است در تجارت باید ۱ و ۱ را تبدیل به ۱۰ و سپس به ۵۰  کرد. البته کیم تجارت را در سود کردن تعریف نمی کند و معتقد است بخش مهمی از تجارت کمتر ضرر کردن است که در این جمله همان مفهوم مدیریتی نهفته است.

۱۰- تخصص:

کیم معتقد است تخصص، عمیق شدن و دانش بالا در یک موضوع، ارزش افزوده به همراه دارد، در این باره از پزشکان و نویسندگان نام می برد و معتقد است باید خود را غرق کارتان کنید، این تخصص است که منجر به موفقیت می شود.

۱۱- اهمیت بحران:

زندگی رنج و دنیا دریایی از آن است، کیم بحران ها و سختی ها را از مهم ترین عوامل رشد تلقی  می کند و تا جایی که می گوید من را جنگ کره به این جا رساند. فرصت ها را زاییده سختی ها و ناملایمات می داند و نقطه تمایز افراد موفق را در این می داند که در شرایط بحرانی نسبت به سایرین چگونه عمل می کنند.

۱۲- اعتماد به نفس:

اعتماد به نفس همه چیز را ممکن می سازد، کافیست باور داشته باشید که می توانید کاری را انجام دهید، آنگاه می توانید حتی سرنوشت خود را نیز تغییر دهید، قبل از آن که دست به انجام کاری بزنید باید به این که می توانید آن را انجام دهید، باور داشته باشید.

۱۳- راز سلامتی:

پیش از این از تاکید کیم بر کار سخت گفتیم، اما نکته جالب آن است که در جای دیگری از کتاب وی از راز سلامتی خویش می گوید که کار سخت است. اما نه کاری که سخت و ملال آور است، بلکه کاری که از آن لذت ببرید! اون روان را مهم تر از جسم می داند و معتقد است مادی گرایی نباید مانع از پرداختن به روان آدمی شود.

۱۴- نگاه به آینده به جای نگاه به گذشته:

نگاه بیش از اندازه به گذشته، شما را از دیدن آینده باز می دارد، لذا نباید به گذشته چسبید. هرچه به سطوح بالاتری بروید، هم چون بالای یک کوه، افق های بزرگتری پیش روی شما قرار می گیرد. وی حتی در جایی از کتاب اشاره می کند که اولویت استخدام را به کسانی می داده است که در سطح جهانی فکر کنند و جهان را به مبارزه بطلبند.

۱۵- احساس رضایت:

احساس رضایت یک نسل، به معنی دست از کار و تلاش برداشتن و رضایت به سطوح فعلی از هر آنچه هست می شود، این امر، موجبات نارضایتی نسل بعدی را فراهم می کند. ضمنا این موضوع مهم که تفکر کیم بلند مدت بوده و تبعات رفتارها در طول نسل بعدی را هم لحاظ می کرده از نکات مهم این بخش است. تفکر بلند مدت و لحاظ کردن اثرات طولانی مدت یک تصمیم، یکی از مهم ترین اصول مدیریتی است.

خلاصه کتاب سنگ فرش هر خیابان از طلاست

در انتهای خلاصه کتاب سنگ فرش هر خیابان از طلاست وو چونگ ۸ گام برای یک زندگی کامل ارائه می دهد مهم ترین نکات آن ها به شرح زیر است:

جوانی را مرحله مهمی از زندگی دانسته و به نوعی پایه و اجر مهم و ابتدای ادامه مسیر زندگی تلقی می کند. پرورش ذهن، تفکر خلاق و وادار کردن خود به داشتن نگاه متفاوت به محیط اطراف، از جمله مهم­ترین نکاتی است که هم در این بخش هم پیش از این و در سرتاسر کتاب به آن تاکید می شود، کیم معتقد است در هر خیابانی آن قدر پول هست که او می تواند پول پارو کند و این نشان از این است که او بهترین فرصت ها را از محیط های اطراف خود خلق و از آن ها استفاده می کند. این امر خود زمینه چالش طلبی را فراهم می کند، بدون شک خلق فرصت بدون سختی میسر نمی شود و این فرصت ها نیز از درون چالش ها خلق می شوند. کیم در این کتاب از یک سو خواننده را به رشد هرچه بیشتر، بزرگتر فکر کردن و ایده ها و آرزوهای بزرگ تشویق می کند و نکته جالب آن است که در همین حین او را به فروتنی نیز رهسپار می کند، چرا که آن جا که آدمی فکر کند از سایرین برتر است، درست همانجاست که رشد متوقف می شود. پس شاید غلط نباشد اگر از دنیای کیم وو چونگ به عنوان یک دنیای بی انتها تعبیر کرد، جایی که هیچ انتهایی برای مسیر پیش روی خود قائل نیست و مدام افق های بزرگتری پیش روی خود خلق می کند.

به این مقاله امتیاز دهید
(۱۹۲ رای) ۴.۴
۱۲۳۴۵
ترتیبی که برای خواندن مقالات خلاصه کتاب های موفقیت فردی به شما پیشنهاد میکنیم:
grow-rich-with-peace-of-mind
خلاصه کتاب با آرامش ذهن به ثروت برسید اثر ناپلئون هیل
the-magic-ladder-to-success
خلاصه کتاب نردبان جادویی برای رسیدن به موفقیت؛ 17 اصل موفقیت در یک کتاب
road-to-success-book
خلاصه کتاب جاده‌ی موفقیت؛ فاصله ما تا موفقیت چند متر است؟
you-can-work-your-own-miracle-book
خلاصه کتاب شما می‌توانید معجزه‌ زندگی خود باشید؛نگاهی به آخرین کتاب مرد موفقیت
the-master-key-to-riches-book
خلاصه کتاب شاه کلید ثروت؛ چگونه مسیر ثروتمند شدن خودمان را بسازیم؟
zero-limits-joe-vitale
خلاصه کتاب محدودیت صفر؛ چگونه با عبور از خاطرات گذشته، ثروتمند شویم؟
peaks-and-valleys
خلاصه کتاب قله‌ ها و دره‌ ها؛ چگونه از دل مشکلات به اوج موفقیت حرکت کنیم؟
outwitting-the-devil
خلاصه کتاب غلبه بر شیطان؛ چگونه با کمک صدای درونمان موفق شویم؟
thinking-fast-and-slow
خلاصه کتاب فکر کردن سریع و آهسته اثر دنیل کانمن
socialism-and-capitalism
معرفی و خلاصه کتاب سوسیالیسم و سرمایه‌ داری از هانس هرمان هوپ
capital
معرفی و خلاصه کتاب سرمایه اثر کارل مارکس
money-book
معرفی و خلاصه کتاب پول اثر اریک لونرگن
how-did-china-become-capitalist
معرفی و خلاصه کتاب چین چگونه سرمایه داری شد اثر رونالد کوز
the-ethics-of-money-production
معرفی و خلاصه کتاب اخلاق تولید پول اثر یورگ گوئیدو
beyond-fear-and-greed
معرفی و خلاصه کتاب فراسوی ترس و طمع اثر هرش شفرین
happy-money
معرفی و خلاصه کتاب پول شادی بخش اثر کن هندا
impressive-books
معرفی 10 کتاب تأثیرگذار که زندگی شما را متحول می‌کند
make-your-bed-book
معرفی و خلاصه کتاب تختخوابت را مرتب کن اثر ویلیام اچ مک ریون
money-and-the-law-of-attraction
معرفی و خلاصه کتاب پول و قانون جذب اثر استر هیکس
instant-wealth
معرفی و خلاصه کتاب کسب درآمد فوری اثر کریستوارد هوارد
million-dollar-habits
معرفی و خلاصه کتاب عادت ‌های پولساز اثر استلان موریرا
money-master-the-game-2
معرفی و خلاصه کتاب سرسختی در زمین پول آفرینی
the-alchemist
معرفی و خلاصه کتاب کیمیاگر اثر پائولو کوئیلو
limitless
خلاصه کتاب بی حد و مرز اثر جان سی مکسول
the-5am-club
خلاصه کتاب باشگاه پنج صبحی ها درباره سحرخیزی
instant-millionaire
خلاصه کتاب حکایت دولت و فرزانگی اثر مارک فیشر
what-i-wish-i-know-when-i-was-20
خلاصه کتاب کاش وقتی بیست ساله بودم می‌دانستم
predictably-irrational
معرفی و خلاصه کتاب نابخردی‌ های پیش‌بینی‌ پذیر
made-to-stick
معرفی و خلاصه کتاب ایده عالی مستدام اثر چیپ و دن هیث
48-power-rules
معرفی و خلاصه کتاب 48 قانون قدرت اثر رابرت گرین
the-power-of-habit
معرفی و خلاصه کتاب قدرت عادت اثر چالرز داهیگ
girl-wash-your-face
خلاصه کتاب خودت باش دختر اثر ریچل هالیس
getting-rich-your-own-way
خلاصه کتاب چگونه ثروتمند شویم اثر برایان تریسی
atomic-habits
معرفی و خلاصه کتاب عادت های اتمی اثر جیمز کلیر
living-your-best-year-ever
خلاصه کتاب بهترین سال زندگی تو اثر دارن هاردی
eat-that-frog
خلاصه کتاب قورباغه ات را قورت بده اثر برایان تریسی
the-art-of-good-life
خلاصه کتاب هنر خوب زندگی کردن اثر رولف دوبلی
every-street-is-paved-with-gold
خلاصه کتاب سنگ فرش هر خیابان از طلاست اثر کیم وو چونگ
the-wisdom-of-florence-scovel-shinn
معرفی و خلاصه کتاب چهار اثر فلورانس اسکاول شین
the-magic-of-thinking-big
خلاصه کتاب جادوی فکر بزرگ اثر دیوید شوارتز
awaken-the-giant-within
خلاصه کتاب بیدار کردن غول درون اثر آنتونی رابینز
secrets-of-the-millionaire-mind
خلاصه کتاب اسرار ذهن ثروتمند اثر تی هارو اکر
success-and-wealth
معرفی ۱۵ تا از بهترین کتاب های موفقیت و ثروت که حتما باید بخوانید
rich-dad-poor-dad
خلاصه کتاب پدر پولدار پدر بی پول اثر رابرت کیوساکی
the-5-second-rule
خلاصه کتاب قانون پنج ثانیه اثر ملانیا رابینز
think-and-grow-rich-book
خلاصه کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید ناپلئون هیل
the-richest-man-in-babylon
خلاصه کتاب ثروتمندترین مرد بابل اثر جورج سمیوئل کلاسون
10shahkelidbook
خلاصه کتاب ۱۰ شاه کلید بزرگان بورس
compound-effect-book
خلاصه کتاب اثر مرکب دارن هاردی

1 نظر ثبت شده
علی
علی
1135 روز قبل
مرسی و عالی بود