این مقاله از روی نسخه اصلی و انگلیسی کتاب “نردبان جادویی برای رسیدن به موفقیت” خلاصه برداری شده است!

کتاب «نردبان جادویی برای رسیدن به موفقیت»

کتاب «نردبان جادویی برای رسیدن به موفقیت»، سال های طولانی در گوشه ای از اتاق «ناپلئون هیل» دست نخورده باقی مانده بود. ناپلئون تا سال ها آن را به هیچ ناشری نشان نداد؛ چون می خواست ابتدا 17 اصل موفقیت این کتاب را در زندگی خودش پیاده کند و تأثیرش را ببیند سپس آن را در قالب یک دستورالعمل واقعی به مردم معرفی کند.

فهرست []

   اکنون ما در خانه ی سرمایه و شما که خواننده ی پیگیر این مجموعه ی آموزشی هستید، می توانیم صفحه های این کتاب را ورق بزنیم و سهم خودمان را از آن برداریم. با ما همراه باشید. 

  • اولین قانون برای رسیدن به موفقیت: قدرت ذهن و اشتیاق را به خدمت بگیرید؛

  نقطه ی شروع تمام موفقیت ها داشتن اشتیاقی سوزان است. اشتیاق سوزان برای رسیدن به یک هدف قطعی و مشخص، نیرویی در وجود شما بیدار می کند که می تواند تمام موانع را کنار بزند و دست شما و موفقیت را در دست هم بگذارد. 

  آرزوکردن با خواستن فرق دارد.

  یکی از راه های یافتن نردبان جادویی برای رسیدن به موفقیت، فهمیدن تفاوت میان آرزو و خواستن واقعی است. همه ی ما در زندگی چیزهایی را دوست داریم و می خواهیم آن ها را به دست بیاوریم. در این مورد انسان ها به دو دسته تقسیم می شوند:

  ۱- افرادی که موارد موردعلاقه شان را در قالب یک خواسته مطرح می کنند؛

  ۲- افرادی که موارد موردعلاقه شان را آرزو می کنند.

  دسته ی اول، اشتیاقی سوزان را در وجود خود روشن می کنند که به زودی آن ها را به موفقیت موردعلاقه شان می رساند؛ اما دسته ی دوم، هرگز به چیزی که علاقه دارند نمی رسند؛ چون آن را لای پارچه ای از حسرت و ایمان به اینکه فرسنگ ها از آن فاصله دارند، پیچانده اند. به همین دلیل است که شعله ی آن اشتیاق راه ساز و گره گشا در قلبشان روشن نمی شود. به زبان ساده، آن ها درب هایی که به سوی موفقیت موردعلاقه شان باز می شود، با دست های خودشان می بندند.

  ما یک ایستگاه ارسال و دریافت سیار امواج رادیویی هستیم.

  افکار ما درست مثل چیزهایی که در جهان وجود دارد، دارای فرکانس هستند. از نظر انیشتین، هر فکر نوعی شی ء است. بنابراین، ما همیشه، در همه ی ایام هفته و در 24 ساعت شبانه روز در حال ساخت جهان خود هستیم. اگر افکاری که ارسال می کنیم، مثبت، سازنده و سرشار از آرامش، شادی و ثروت باشند، افکاری از همان جنس را به سمت زندگی خودمان جذب خواهیم کرد و روزهایمان سرشار از معجزه و شگفتی خواهند شد. بخواهیم یا نخواهیم، باور داشته باشیم یا نداشته باشیم، عکس این ماجرا هم برقرار است؛ یعنی، اگر افکار بدی داشته باشیم، چیزهای بدی را هم در زندگی تجربه خواهیم کرد. 

  همه ی ذهن ها به هم متصل هستند.

  ما در کنار ذهن هایی که شبیه خودمان هستند، احساس راحتی و شادی می کنیم. درعوض، وقتی کنار ذهن هایی متفاوت از خودمان قرار می گیریم، احساس ناراحتی، نفرت یا حتی خشم می کنیم. ذهن ها با هم صحبت می کنند، ارتباط برقرار می کنند و رفتارهایی را در فیزیک ما شکل می دهند؛ چون همه ی ذهن ها در این جهان به هم متصل هستند. 

  ذهن ها روی هم تأثیر می گذارند و این دلیلی است برای زمانی که از دیدن یک نفر، احساس شادی و خوشبختی می کنیم و در نقطه ی مقابل از اولین ملاقات با یک نفر، پریشان و ناراحت می شویم انگار که هزار سال است دشمن قسم خورده ی یکدیگر هستیم. هرچه یک ذهن قدرتمندتر باشد، اثری که از خود برجای می گذارد هم قوی تر خواهد بود. 

  • دومین قانون رسیدن به موفقیت: هدف داشته باشید؛

  داشتن «هدف»، دومین اصل موفقیت در کتاب «نردبان جادویی برای رسیدن به موفقیت» است. براساس گفته های ناپلئون هیل در طول دودهه تحقیق و مصاحبه اش، حدود 95درصد افراد در زندگی خود شکست می خورند و حتی به نان شب خود هم محتاج می شوند و فقط 5درصد مردم به موفقیت دلخواهشان می رسند.

  ذهن همه ی انسان ها می تواند برای رساندن آن ها به خواسته هایشان، راحت ترین، سریع ترین و مطمئن ترین راه را پیدا کند. 95درصد مردم، موفق نمی شوند؛ زیرا به خودشان زحمت نمی دهند تا یک هدف روشن و دقیق را مشخص کنند. شاید حتی شما هم فکر نمی کردید که دلیل این فاجعه اینقدر ساده باشد. حالا سؤال درست این است که هدف، چه تغییری به وجود می آورد؟

  هدف داشتن چه تأثیری روی زندگی ما می گذارد؟

  هدف ها چراغ انگیزه را در ذهن ما روشن می کنند تا به هر نحوی، چیزی را که برای خودمان تعیین کرده ایم، به دست بیاوریم. هنگامی که هدف خودمان را روی کاغذ می نویسیم و ایمان داریم که به آن می رسیم، آدم ها، ماجراها و رویدادهایی سر راهمان قرار می گیرند که حتی خودمان هم از چینش عجیب این ماجرا متعجب می مانیم. 

  از هدف داشتن نترسید. از اینکه تغییر کنید، به شیوه ای متفاوت رفتار کرده و به فردی متفاوت از اکنونتان تبدیل شوید، هراسی نداشته باشید. شاید نتوانید هیچ وقت همه را از خودتان راضی نگه دارید ولی دست کم می توانید طبق خواسته ی خودتان رفتار کنید و به صلح درونی برسید. جالب این جاست که وقتی به این صلح شیرین درونی دست پیدا کردید، پیرامونتان هم به همان رنگ تبدیل خواهد شد. 

  • سومین قانون موفقیت: به خودتان اعتماد کنید؛

  شما با کسی که اکنون هستید، از نردبان جادویی به سمت موفقیت بالا می روید. بنابراین، تا زمانی که به خودتان و توانایی هایتان ایمان و اعتماد نداشته باشید، نمی توانید به موفقیت برسید. در آن صورت، خودتان را به اندازه ی کافی لایق رسیدن به موفقیت نمی بینید. اعتمادبه نفس داشته باشید؛ اعتمادبه نفس به شما کمک می کند جسارت برنامه ریزی دقیق برای رسیدن به اهدافتان را به دست بیاورید. 

  چه چیزی اعتمادبه نفس را از بین میبرد؟

  ناپلئون هیل یکی از مهم ترین علت های نداشتن اعتمادبه نفس را در این کتاب آشکار می کند. چیزی که باعث می شود شما به خودتان و توانایی هایتان ایمان نداشته باشید،«ترس» است. 

  انسان از چیزهای گوناگونی مثل بیماری، مرگ، تنهایی و بی پولی در هراس است ولی چیزی که از همه بیش تر باعث می شود قدم از قدم برندارد و در مسیر قبلی خود حرکت کند، ترس از شکست خوردن است. ترس از شکست ، گاهی در پشت صحنه ی خود، ترس از انتقاد و طردشدن و یا مواردی از این قبیل را پنهان می کند.

   این در حالی است که حتی اگر در تمام عمرمان مسیر فعلی زندگی مان را هم ادامه دهیم، باز هم ممکن است دیگران از ما انتقاد کنند و حتی به دلیل افکار یا شیوه ی زندگی مان ما را رها کنند. می بینید؟ زندگی کردن مطابق خواسته ی دیگران مانند  برده ی غل و زنجیردارِ نامرئی است که هرکسی می تواند آن را به سمت خودش بکشاند. وقتی در هر صورت دیگران ما را نقد خواهند کرد، پس چه بهتر این کار را زمانی انجام دهند که ما با اعتمادبه نفس در حال حرکت به سمت اهداف موردعلاقه ی خود هستیم.

  • چهارمین قانون موفقیت: پولتان را پس انداز کنید؛

  پس اندازکردن پول، قانونی است که در کنار ساخت فرصت آزادی مالی، به شما اعتمادبه نفس بسیار زیادی می دهد و بالارفتن از نردبان جادویی را برای رسیدن به موفقیت آسان تر می سازد. این حس که می توانید از خودتان، اعتبارتان، آرزوهایتان و امنیتتان محافظت کنید، نه تنها اعتمادبه نفستان را سیراب می کند بلکه باعث افزایش عمق عزت نفستان هم می شود. مهم نیست درآمدتان چقدر است؛ عادت کنید همیشه مبلغی را از آن پس انداز کنید و برای حمایت از خودتان کنار بگذارید.

   در این صورت است که در کنارِ تلاشتان برای افزایش درآمد پیشرفت می کنید. «هنری فورد» مردی است که همه در مورد ثروت او و شیوه ی پولدار شدنش کنجکاو بودند. او به طور مرتب پس انداز می کرد و همین یکی از عوامل موفقیت او به شمار می رود. اینکه وقتی به درآمد بالا می رسید، دیگر نیازی به پس اندازکردن ندارید، فکر اشتباهی است و شما تا زمانی که زنده هستید به پول نیاز خواهید داشت. بنابراین، همیشه و در هر موقعیت مالی باید برای حمایت از خودتان و اعتمادبه نفستان پول پس انداز کنید. 

  • پنجمین قانون موفقیت: از یک پیرو به یک رهبر تبدیل شوید؛

  کسانی که از پیرو و زیردست به یک رهبر تبدیل شده اند، در زندگی به موفقیت می رسند،. حالا سؤال اصلی این است که چرا از بین این همه انسان، فقط تعداد انگشت شماری، پیروبودن را کنار می گذارند و به سراغ رهبرشدن در گروه یا صنعت خود می روند؟

   بهترین پاسخ این است که مردم عادی فکر می کنند رهبران یا مدیران، افرادی هستند که همه چیز را می دانند؛ درحالی که اینطور نیست. افرادی که مدیر یا رهبر یک جامعه یا صنعت می شوند، مثل «اندرو کارنگی» که رهبر فولاد آمریکا شد، افرادی هستند که به دانسته های خود عمل می کنند. 

  چرا دانستن خوب است اما کافی نیست؟

  اگر فقط دانستن مهم بود، قطعاً اساتید دانشگاه ها یا دانشمندان و نخبگان جامعه باید از همه بیش تر ثروت داشتند. درحالی که همه ی ما دانشمندانی را می شناسیم که با فقر از دنیا رفتند و راهی برای بالارفتن از نردبان جادویی پیدا نکردند. مهم نیست چقدر می دانید؛ مهم این است که چقدر به دانسته های خودتان عمل می کنید.

  تلاش برای تبدیل شدن به یک رهبر یا مدیر بزرگ، شما را وادار به فکر کردن چیزهایی غیر از سرپناه، خوراک و پوشاک می کند. وقتی به جای حقوق گرفتن، به دیگران حقوق می دهید، قدرت ابتکار عمل را به خدمت می گیرید و نه فقط زندگی خودتان بلکه روی زندگی دیگران هم تأثیر مستقیم می گذارید. شما قدرت تغییردادن شرایط، بهترکردن اوضاع و حرکت به سمت رشد را در دست می گیرید. این ها مواردی هستند که فقط وقتی یک مدیر هستید می توانید از پس انجامش بربیایید. یک پیرو یا کارمند، نمی تواند کاری جز بله و چشم گفتن انجام دهد. 

  • ششمین قانون موفقیت: از نیروی تخیل خودتان استفاده کنید؛

  بدون داشتن این قانون، یعنی «استفاده از قوه ی تخیل»، تمام اصل های موفقیت بی استفاده می مانند. 

  چه فایده ای دارد اگر قدرت تصمیم گیری بالایی داشته باشید، بتوانید به صورت مرتب پس انداز کنید، قدرت به خدمت گرفتن دانسته هایتان را داشته باشید، به خودتان اعتماد کرده و هدفی داشته باشید ولی نتوانید خواسته های خودتان را در ذهنتان به تصویر بکشید. با این شرایط، آب از آب تکان نمی خورد.

  کسی که برای پرورش قدرت تخیلش زمان می گذارد، خیلی زود به تمام چیزهایی که می خواهد می رسد. اگر نگاهی به زندگی افراد موفق، مخترعان و کسانی که تغییری ماندگار در جهان ایجاد کرده اند بیندازید، می بینید که همه ی آن ها بدون استثناء، تصویری روشن از چیزی که می خواستند، در ذهنشان به تصویر کشیده بودند و شوق رسیدن به آن تصویر را داشتند؛ اما نتیجه چه شد؟ آن ها این تغییر را به وجود آوردند و خواسته ی خودشان را عملی کردند. تخیل شما، راه ها را باز می کند و شما را درست در مسیر رسیدن به خواسته ای که در ذهنتان داشتید قرار می دهد.

  چگونه قوه ی تخیلمان را تقویت کنیم؟

  شاید شما جزو افرادی باشید که احساس می کنند نیروی تخیلشان چندان قوی نیست. بهترین توصیه برای شما این است که انبار ذهنتان را با انواع ایده های قدیمی و جدید در حوزه ی کاریتان و تمام حوزه هایی که به نوعی با کارتان ارتباط پیدا می کند و یا حتی نمی کند، پر کنید. 

  شاید فکر کنید که این کار نشدنی است؛ چون تعداد این ایده ها بسیار زیاد است. در پاسخ باید گفت که این کار شدنی است؛ چون هرچیزی به چشم شما نمی آید. فقط ذهنتان را باز بگذارید و اجازه دهید در معرض ایده های مختلف قرار بگیرید. به این ترتیب، تخیلتان منبعی برای ترکیب کردن ایده های قدیمی و ساخت ایده های جدید خواهد داشت. 

  • هفتمین قانون موفقیت: اشتیاقی سوزان داشته باشید؛

  عنصر موردنیاز برای رسیدن به موفقیت، داشتن قلبی سرشار از اشتیاق است. اشتیاق، نیرویی است که شما را در مسیر نگه می دارد، یکنواختی را از کارتان می دزدد و قلبتان را پر از انرژی می کند. هرکسی که تاکنون به موفقیت بزرگی رسیده است، سرشار از اشتیاق برای رسیدن به آن بوده است.

   اشتیاقی که برای انجام دادن یک کار یا رسیدن به یک هدف در انسان به وجود می آید، نیروی خلاقیت او را چنان به حرکت وادار می کند که می تواند از مسیر بسته، مسیری بزرگ برای حرکت خودش بسازد. 

  اشتیاق، شدت ارسال فرکانس های ذهنی را چندین برابر می کند و قانون جاذبه را با سرعتی بسیار بیش تر به حرکت وامی دارد. به همین دلیل است که می گویند وقتتان را روی کاری بگذارید که به آن علاقه دارید و هرگز به خاطر پول، علاقه ی خودتان را دور نریزید. کاری که باعث تپش قلب شما می شود و حاضر هستید ساعت های طولانی با کمال میل آن را انجام دهید، همان کاری است که شما را به موفقیت بسیار بزرگی می رساند. 

  نیروی اشتیاقتان را مدیریت کنید و از نردبان جادویی برای رسیدن به موفقیت بالا بروید.

  بسیار عالی است که برای انجام یک کار یا رسیدن به یک هدف، سرشار از اشتیاق باشید ولی اگر آتش اشتیاقتان را مهار نکنید و آن را به یک هدف مشخص گره نزنید و با برنامه ریزی، آن را گام به گام پیش نبرید، نه تنها به هدف موردنظرتان نمی رسید بلکه اشتیاقتان باعث دردسرتان خواهد شد. 

  • هشتمین قانون موفقیت: خویشتن داری کنید؛

  تلاش شما برای تقویت نیروی «خویشتن داری»، چیزی است که باعث مدیریت اشتیاقتان می شود. این نیرو، تکمیل کننده ی اشتیاق است و به شما کمک می کند تا به خودتان و احساستان مسلط شوید. 

  استفاده کردن از این توانایی نه تنها باعث می شود قدرت کنترل نیروهای درونی خودتان را به دست بیاورید بلکه به شما قدرتی می دهد تا درمقابل دیگران به ویژه کسانی که شما را ناراحت یا عصبانی می کنند، واکنش هوشمندانه ای نشان دهید. 

  • نهمین قانون موفقیت: بیش تر از پولی که دریافت می کنید کار کنید؛

  یکی از جالب ترین قانون هایی که ناپلئون هیل در کتاب «نردبان جادویی برای رسیدن به موفقیت» بیان کرده است، همین موضوع می باشد. این قانونی است که همیشه و بدون استثناء برای همه ی آدم های روی زمین در هر کشور با هر نژاد و فرهنگی صدق می کند. کارکردن بیش تر از پول، چندین مزیت دارد:

  • به کاری که وقت، عمر، تلاش و توجهتان را خرج می کنید، اهمیت می دهید. درواقع، با انجام کار به نحو احسن، به خودتان احترام قائل می شوید و ارزشمندبودن وجودتان را به نمایش می گذارید.
  • در چشم دیگران، فردی مسئولیت پذیر جلوه می کنید که کارتان را با یا بدون حضور دیگران عالی انجام می دهید.
  • با کارکردن بسیار بیش تر از پولی که دریافت می کنید، خیلی زودتر از آنچه که فکرش را کنید، مشغول به کار می شوید و بسیار بیش تر از زمان و تلاشی که برای آن صرف می کنید، پول و پاداش می گیرید. 

  اگر کارفرما یا مدیر شما فردی خودخواه است و اهمیتی به کار فوق العاده ی شما نمی دهد، باز هم نباید از قدرت این قانون دلسرد شوید؛ زیرا با نمایش هنر و توانایی خود، افرادی که واقعاً برای کارتان ارزش قائل هستند، به سمت خودتان جذب می کنید.

  برای گرفتن نتیجه، باید این کار را به یکی از عادت های خوبتان تبدیل کنید. اینطور نباشد که مدتی کارتان را درست انجام دهید ولی پس از چندین روز به سراغ انجام کارها با کیفیت پایین بروید. وقتی بدون چشم داشت کارتان را عالی انجام می دهید، این قانون را فعال کنید.  

  • دهمین قانون موفقیت: روی رشد شخصیتتان کار کنید؛

  شخصیت شما هر چقدر مثبت تر باشد، به همان اندازه بیش تر و سریع تر از نردبان جادویی موفقیت بالا خواهید رفت. فردی عبوس، افسرده، غمگین، ناامید و بی انگیزه، با دستان خود تمام راه های موفقیت موردنظرش را می بندد. 

  اولین چیزی که شخصیت شما را حتی قبل از زمانی که کلمه ای حرف بزنید به دیگران نشان می دهد، شیوه ی لباس پوشیدنتان است. اگر به ترکیب رنگ هایی که در کنار هم قرار می دهید، هماهنگی بخش های مختلف لباستان، تمیز و اتو کشیده بودن آن ها و در کل، نمایی که از خودتان به نمایش می گذارید اهمیت بدهید، تأثیری ماندگار را در ذهن مخاطب به یادگار باقی می گذارید. 

  روی عادت های صحبت کردنتان وقت بگذارید.

  استفاده ی درست از دستور زبان، دانستن اینکه چه زمانی و به چه کسی چه حرفی را بزنید و چه هنگامی به جای حرف زدن سکوت کنید، بخشی از دلنشین بودن یا نبودن شخصیت شما را به نمایش می گذارد. شما می توانید با انتخاب واژه های درست، ادب، وقار، متانت، جذابیت و اعتمادبه نفس خودتان را به دیگران نشان دهید. 

  از این گذشته، واکنشی که به ماجراها و موقعیت های گوناگون نشان می دهید هم بخش قابل توجه و ماندگاری از شخصیت شما را به نمایش می گذارد. این موضوع که چه نگاهی به زندگی و روابط خودتان با دیگران دارید، چقدر به آن ها و شخصیتشان احترام می گذارید و درمقابل تفاوت ها چه واکنشی نشان می دهید، پازل تکمیل کننده ی شخصیت شما است. 

  • یازدهمین قانون موفقیت: دقیق فکر کنید؛

  «تفکر دقیق»، یازدهمین قانونی است که در کتاب «نردبان جادویی برای رسیدن به موفقیت» به آن پرداخته شده است. حرف های شما زمانی قابل اعتماد خواهند بود که بر پایه ی اطلاعات درست و واقعی بنا شده باشند نه حدس و گمان، شنیده ها یا حتی تصورات. 

  اگر می خواهید از گروه کسانی که تا آخر عمرشان در حال درجازدن هستند خارج شوید و به جرگه ی انسان های موفق بپیوندید، باید برای به دست آوردن اطلاعات درست و واقعی، تلاش کنید. اطلاعات درست، مسیر حرکت را به شما نشان می دهند و گرفتن تصمیم را برایتان آسان تر می کنند؛ اما اطلاعات غلط و شایعه ها، سرمایه ی شما را به باد می دهند و شما را با حجم بزرگی از تأسف تنها می گذارند. با این حساب، نه خودتان بدون داشتن اطلاعات درست و واقعی لب به سخن بگشایید و نه به کسانی که از روی هوا حرف می زنند اعتماد کنید.

  • دوازدهمین قانون موفقیت: تفکر خود را متمرکز کنید؛

  ذهن انسان هر لحظه می تواند در جایی باشد. این یک اتفاق عالی است اما اگر می خواهید کاری را آغاز کرده و آن را به انتها برسانید، باید یاد بگیرید ذهنتان را روی کارتان متمرکز کنید. استفاده کردن از تمرکز ذهنی برای انجام کارها در بازه های زمانی مختلف، روشی است که تمام افراد موفق و بسیار ثروتمند تاریخ از آن استفاده کرده اند. 

  • سیزدهمین قانون موفقیت: قدرت پنهان شده در همکاری را به نفع خودتان بیدار کنید؛

  برای به دست آوردن موقعیت های بزرگ و جهانی و بالارفتن از نردبان جادویی موفقیت به همکاری با دیگران نیاز دارید. ارتش تک نفره، فقط یک شعار توخالی است. ذات انسان ها به گونه ای نیست که بتوانند بدون استفاده از ذهن هم نوعانشان کارهایی بزرگ و جهانی انجام دهند. 

  همکاری کردن، یعنی استفاده از قدرت ذهنی و توانایی تفکر دیگران در راستای رسیدن به یک هدف مشترک. وقتی چنین ذهن هایی دور هم جمع می شوند، هدفشان هر چه که باشد، راهی به سمت انجامش پیدا خواهند کرد. 

  • چهاردهمین قانون برای رسیدن به موفقیت: از شکست نترسید؛

  شکست هایی که در طول رسیدن به هدفتان تجربه می کنید، تلاش های طبیعت برای نشان دادن مسیر درست به شما هستند. از شکست هایتان نترسید، درسی که برایتان به ارمغان آورده اند را با هوشمندی بردارید و سپس دوباره به مسیر خود ادامه دهید. 

  • پانزدهمین درس موفقیت: صبور باشید؛

  مداراکردن با دیگران و صبوری کردن در لحظه هایی که پر از هیجان های منفی است، به شما کمک می کند تفکری عمیق را به دست آورید. انجام این کار به تمرین زیادی نیاز دارد ولی اگر بخواهید حتماً می توانید انجامش دهید.

  • شانزدهمین درس برای رسیدن به موفقیت: آگاهانه از قانون طلایی استفاده کنید؛

  قانون طلایی، همان «قانون جاذبه» است و به شما کمک می کند به آسانی هرچه تمام تر از نردبان جادویی برای رسیدن به موفقیت بالا بروید. شما افراد، ماجراها و رویدادهایی را به سمت خودتان و زندگی تان جذب می کنید که شبیه خودتان، رفتارتان و افکارتان هستند. هیچ فرد فقیری مانند ثروتمندان رفتار و فکر نمی کند و برعکس، هیچ فرد ثروتمندی مانند فقرا فکر و رفتار نمی کند. 

  به دنبال ثروت هستید؟ تفکر ثروت را در خودتان پرورش دهید. اگر به دنبال آرامش، عشق، زیبایی، رضایت، شادی و خوشبختی هستید، احساس کنید که اکنون تمام آن ها را در اختیار دارید. اگر در این مسیر متمرکز باشید، ذهنتان تغییر می کند و شما را به سمت و سویی هدایت می کند تا در دنیای فیزیکی هم آن ها را تجربه کنید.

  • هفدهمین قانون برای رسیدن به موفقیت: مراقب سلامتی خودتان باشید.

  برای استفاده ی کامل از قدرت تفکر و حرکت در جهت افکار و رفتار، باید جسمی سالم داشت. با دقت به چیزهایی که می خورید، ورزش روزانه و خواب کافی، سلامتی خودتان را تضمین کنید.

  از تمام انرژیتان برای پیروزشدن استفاده کنید.

  بالای 90درصد توانایی انسان ها برای به دست آوردن چیزهایی که در زندگی می خواهند، به استفاده ی درست و همه جانبه از این 17 قانون موفقیت بستگی دارد. تصمیم خود را بگیرید، ذهنتان را آماده کنید و اولین قدم را برای تغییر زندگیتان بردارید. 

  خلاصه ای از کتاب نردبان جادویی برای رسیدن به موفقیت

  • برای رسیدن به موفقیت باید نیروی اشتیاق را در خودتان روشن نگه دارید و آن را در قالب یک هدف مشخص به پیش ببرید.
  • در این مسیر باید به خودتان و توانایی هایتان اعتماد کرده و با پس اندازکردن پول، از آینده تان حمایت کنید. 
  • برای آنکه بتوانید قدرت تغییر را در دست داشته باشید، باید بتوانید قدرت تصمیم گیری را از دیگران گرفته و صفر تا صد تصمیم های زندگی تان را خودتان بگیرید.
  • استفاده از قدرت تخیلتان می تواند مسیر پیش رو را برایتان هموارتر کند و اشتیاق شما را شعله ورتر سازد.
  • خویشتن داری کردن یک نردبان جادویی برای رسیدن به موفقیت است که شخصیت شما را عمیق می کند. 
  • همیشه بیش تر از پولی که می گیرید کار کنید تا بیش تر از کاری که انجام می دهید پول بگیرید. 
  • تلاش برای داشتن شخصیتی دلنشین همراه با تمرکز فکر، شما را سریع تر به اهدافتان می رساند. 
  • از شکست خوردن نترسید. توشه ی درس هایتان را از آن بردارید و به راهتان ادامه دهید. 
  • صبوری کردن، شکیبایی و کنترل واکنش های هیجانی، از شما فردی عاقل می سازد که می توان به او اعتماد کرد. 
  • قانون جاذبه را آگاهانه برای رسیدن به خواسته هایتان به خدمت بگیرید.
  • مراقب سلامتی خود باشید؛ چون جسم شما تنها معبد روحتان است.

  حال شما پاسخ دهید در زندگی فعلی خود کدام یک از 17 اصل موفقیت ناپلئون هیل را اجرا می کنید؟