این مقاله از روی نسخه اصلی و انگلیسی کتاب هزاره را شکست خلاصه برداری شده است!

فهرست []

  خلاصه کتاب هزاره را شکست (Broke Millennial)

  آیا دنبال خلاصه ای از کتاب Broke Millennial اثر ارین لوری هستید؟ این مقاله خلاصه ای از این کتاب را برای شما شرح می دهد. اگر وقت کافی برای مطالعه ی خود کتاب را ندارید، می توانید از این مقاله استفاده کنید؛ زیرا هر چیزی که نیاز است بدانید، در این مقاله شرح داده شده است. در خلاصه ی کتاب هزاره را شکست (Broke Millennial)، موضوعات زیر پوشش داده می شود: 

  کتاب هزاره را شکست (Broke Millennial) اثر ارین لوری درباره ی چیست؟ 

  این کتاب برای رده ی سنی بین 20 و 30  که پول نقد دارند، طراحی شده است و به آن ها نشان می دهد که چگونه امور مالی شخصی خود را به طور مؤثر مدیریت کنند. با نکات و ترفندهای ساده و در عین حال مؤثر، این کتاب شما را در مسیر موفقیت مالی و شخصی قرار می دهد. 

  نویسنده ی کتاب هزاره را شکست (Broke Millennial) کیست؟ 

  ارین لوری نویسنده ای اهل نیویورک است که دو کتاب در زمینه ی امور مالی شخصی نوشته است. لوری به عنوان مهمان دائمی در برنامه های Fox & Friends، CNBC و CBS Sunday Morning، به خاطر توصیه های بی حد و مرز و بی چارچوبش شناخته می شود. از دیگر آثار او می توان به Fast Company، Cosmopolitan و Refinery29 اشاره کرد. 

  مقدمه کتاب Broke Millennial

  برای افرادی که تازه از دانشگاه خارج شده اند یا افرادی که سی ساله هستند و با مخارج زندگی دست و پنجه نرم می کنند، پول می تواند موضوعی مهم به نظر برسد. پیگیری صورت حساب های خود در هر ماه به اندازه ی کافی سخت است؛ پس چگونه می خواهید پول خود را پس انداز کرده و به صندوق مالی خود تا زمان بازنشستگی بیفزایید؟ 

  برای رسیدن به ثروت از هیچ، مانند هر کار بزرگ دیگری در زندگی نیازمند یک قدم بزرگ است. این قدم بزرگ می تواند بسیار ساده اما تأثیرگذار باشد. 

  درس 1 کتاب هزاره را شکست: بسیاری از جوانان در 20 سالگی و اوایل 30 سالگی از پول می ترسند؛ 

  درک امور مالی شما می تواند به معنای تفاوت بین زندگی سرشار از رضایت و ناامیدی باشد. ناتوانی در خرید کالاهای موردنیاز زندگی می تواند بسیار ناامید کننده باشد؛ زیرا نمی توان امور مالی خود را به درستی مدیریت کرد و حتی ممکن است به دلیل عدم توانایی در مدیریت درآمد و هزینه ها، اجباراً از هر تجربه ی هیجان انگیزی در زندگی صرف نظر کرد. 

  منظم نگه داشتن امور مالی یک مسئله ی جدی در زندگی محسوب می شود. به همین دلیل است که اضطراب در مورد پول می تواند ذهن و جسم شما را درگیر کند. پس برای فرار از این تله ی اضطراب، چه کاری می توانید انجام دهید؟ 

  در ادامه متوجه خواهید شد که وقتی بدانید چگونه درآمد و مخارج خود را مدیریت کنید، بیرون آمدن از بحران مالی و اضطراب چندان هم دشوار نخواهد بود. برای بهبود رابطه ی خود با پول، به فرمول های پیچیده نیاز ندارید؛ تنها لازم است یک سری گام های کوچک بردارید که یک تغییر بزرگ را به همراه بیاورد. 

   

  درس 2 کتاب هزاره را شکست: برای تغییر رابطه ی خود با پول، باید موانع پنهان را شناسایی کنید؛

  مدیریت پول علم پیچیده ای نیست. مدیریت بودجه و پس انداز برای روزهای سخت بسیار ساده است. شما از کودکی با پول رابطه داشتید. از این رو، اگر می خواهید رفتار اجباری خود را تغییر دهید، باید به دوران کودکی خود برگردید. 

  در این مرحله باید تجربیات دوران کودکی خود را مرور کنید تا بدانید والدین و خانواده ی شما در مورد پول چه فکری می کنند. ممکن است آن ها در مورد وضعیت مالی خود صحبت کرده باشند و یا با پول به عنوان یک تابو برخورد کرده و با دیدگاهی بسته با آن روبرو شده اند. شاید شما در کودکی مشکلات مالی زیادی را تجربه کرده اید و این به رابطه ی شما با پول صدمه زده است. اگر اکنون رابطه ی بدی با پول دارید، احتمالاً از تجربیات دوران کودکی شما ناشی می شود. 

  یک قدم کلیدی در مسیر آزادی مالی، کشف این موانع است. با پاسخ دادن صادقانه به سؤالات زیر شروع کنید. این موارد را یادداشت کنید تا بتوانید بعداً به پاسخ های خود نگاهی بیندازید. 

  اولین تجربه ی خود را با پول چگونه به یاد می آورید و چه احساسی نسبت به آن دارید؟ در دوران کودکی چه منابع درآمدی داشتید؟ در دوران کودکی برای خود چه کالاهایی خریداری می کردید؟ 

  پاسخ های خود را تجزیه و تحلیل کرده و به ذهنیت خود در مورد پول فکر کنید. آیا نگران تمام شدن پولتان هستید و یا نگران اینکه برای همیشه بدهکار باشید؟ اگر چنین است، احتمالاً یک طرز فکر مبتنی بر ترس دارید. خرج کردن پول به همان روشی که در دوران کودکی انجام می دادید، ممکن است شما را در چرخه ی درماندگی بیندازد. 

  با روشن شدن موضوعات موردبحث این بخش، برداشتن قدم های بعدی بسیار ساده تر خواهند بود. 

  درس 3 کتاب هزاره را شکست: بودجه بندی شامل دو رویکرد اساسی است: رژیم پول نقد و ردیابی هر ریال؛

  دردست گرفتن کنترل پول، پیشنهاد واحدی برای همه نیست. بدیهی است که افراد مختلف به دلیل تجربیاتی که در دوران کودکی داشته اند، نگرش های متفاوتی در مورد پول دارند. 

  بنابراین، قابل درک است که چرا برخی افراد به یک روش خاص و بهتر از دیگران به مدیریت سرمایه و پیشنهاداتی که ارائه می شود پاسخ می دهند. به عنوان مثال، شما با توجه به درآمد ماهیانه ی خود، مخارج و هزینه های خود را متفاوت از دیگران برنامه ریزی می کنید. 

  رژیم پول نقد

  با این روش، تا حد امکان بسیاری از تراکنش های مالی خود را از تراکنش های دیجیتالی به پرداخت پول نقد تغییر می دهید. آیا این روش همچنان در عصر دیجیتال مطرح است؟ دو دلیل خوب برای به کارگرفتن این روش وجود دارد. 

  اول اینکه تحقیقات نشان می دهد وقتی به جای کشیدن کارت از سکه و اسکناس استفاده می کنید، کم تر خرج می کنید. دوم اینکه پرداخت اسکناس ارزان تر است؛ پول نقد شما را از هزینه های کارمزد دور نگه می دارد.

  انتقال به یک سیستم فقط نقدی می تواند چالش برانگیز باشد اما غیرممکن نیست. بودجه ی ماهانه ی خود را به اقساط هفتگی تقسیم کنید. بنابراین، لازم نیست کشوی میز خود را با پول نقد یک ماه پر کنید. می توانید هزینه های خود را پیگیری کنید. 

  ردیابی هر ریال

  ردیابی هر ریال یکی دیگر از روش های بودجه بندی است. در این روش، شما هر تراکنش را در یک صفحه گسترده با ستون های تاریخ، کالای خریداری شده و کل هزینه تا ریال آخر ردیابی می کنید. اگرچه ممکن است این کار کمی افراطی به نظر برسد اما اگر می خواهید متوجه شوید درآمدتان صرف چه چیزی می شود، این روش گزینه ی بسیار خوبی است. 

  ثبت هزینه ها به شما امکان می دهد الگوهای ناشناخته ی قبلی را کشف کنید. با انجام این کار، می توانید سرمایه ی خود را به شیوه ای کارآمدتر هدایت کنید. 

  درس 4 کتاب هزاره را شکست: تنظیم درصدهای بودجه ریزی واقع بینانه می تواند در دستیابی به اهداف بلندمدت مالی شما کمک کند؛

  پول شما معمولاً برای سه مورد خرج می شود: هزینه های ثابت مانند اجاره، اهداف مالی مانند پس انداز و یا مخارج روزانه. درآمد خالص شما باید 50درصد مواقع به دسته ی اول، 20درصد به دسته ی دوم و 30درصد به دسته ی سوم اختصاص یابد. 

  شما باید نسبت به درآمد خود واقع بین باشید و برای پیروی از این درصدها برنامه ریزی کنید. همانطورکه شرایط تغییر می کند، شما نیز می توانید آن ها را با توجه به موقعیت منحصربه فرد خود ارزیابی و تنظیم کنید. 

  تا زمانی که درصدهای شما معقول باشد، شرایط چندان مهم نیست. بنابراین، نباید 40درصد از بودجه ی خود را به هزینه های ثابت، 55درصد را به هزینه های انعطاف پذیر و تنها 5درصد را به اهداف مالی بلندمدت اختصاص دهید. 

  درس 5 کتاب هزاره را شکست: تغییر به یک بانک آنلاین می تواند به شما کمک کند نرخ سود بالاتری در پس انداز خود کسب کنید؛

  بانک ها موجودی حساب را به گونه ای نمایش می دهند که گویا پول در آن نشسته و منتظر خرج شدن است. اما این پول برای شماست؛ پس چرا نباید در حسابتان بماند؟ 

  بانک ها با استفاده از پولی که در حساب خود سپرده گذاری می کنید، سود زیادی به دست می آورند. شما هم سودی را از بانک به صورت بازدهی درصد سالانه یا APY دریافت می کنید. 

  احتمال زیادی وجود دارد که بانک خود را بر اساس APY انتخاب نکرده باشید؛ مثلاً، یا والدین شما از همان بانک استفاده می کردند و یا این بانک نزدیک خانه ی شما واقع شده است. با این حال، APY حیاتی است. 

  چه نوع بانکی این APY را ارائه می دهد؟ یک بانک آنلاین. 

  به طور کلی، بانک های فقط اینترنتی، APYهای بسیار بالاتری نسبت به رقبای خود ارائه می دهند؛ زیرا کارکرد آن ها ارزان تر است. این بانک نیازی به خرید زمین، ساخت شعبه یا پرداخت مالیات بر دارایی ندارد. درنتیجه، می توانند نرخ بهره ی بهتری را به مشتریان خود ارائه دهند. 

  می توانید با یک جست وجوی ساده، بانکی که بالاترین نرخ بهره را دارد، پیدا کنید. با این حال، قبل از تغییر، مطمئن شوید که کارمزدهای بانک و آنچه مشتریان دیگر درباره ی آن می گویند را مطالعه کرده اید. 

  درس 6 کتاب هزاره را شکست: تا زمانی که بدهی های خود را به موقع پرداخت کنید، کارت های اعتباری یک ابزار مالی عالی هستند؛

  استفاده از کارت یک راه آسان برای خرج کردن سریع پول است. در پایان هر ماه، با انبوهی از صورت حساب ها و پرداخت سودهای کلان و همچنین از دست دادن مسیر هزینه های خود مواجه می شوید. بنابراین آیا شما باید از کارت های اعتباری اجتناب کنید؟ نه دقیقاً. 

  استفاده از کارت اعتباری برای پرداخت قبوض به شما کمک می کند تا امتیاز اعتباری خود را ایجاد کنید؛ ممکن است درصورت نیاز به قرض گرفتن برای خرید خانه نیز مفید باشد. 

  یکی از قوانین ساده ای که باید هنگام استفاده از کارت های اعتباری رعایت کنید، این است که هرگز بیش از توان پرداخت هزینه نکنید و مطمئن شوید که بدهی خود را به طور کامل در پایان هر ماه پرداخت خواهید کرد. 

  کارت های اعتباری از نظر تئوری مشابه وام های یک ماهه هستند. اگر کارت اعتباری دارید، می توانید برای خرید ماهانه از آن استفاده کنید. یک شرکت کارت اعتباری در پایان ماه برای خریدهایی که انجام داده اید، صورت حساب می دهد. روی صورت حسابی که دریافت می کنید، دوعدد وجود دارد؛ کل مبلغ بدهی و حداقل مبلغ پرداختی. اگر کم تر از این مبلغ را پرداخت کنید، بقیه ی بدهی شما به ماه بعد منتقل خواهد شد. 

  در این مرحله، دوگزینه در دسترس شماست. با پرداخت کل مبلغ، کار شما تمام شده است و شرکت کارت اعتباری نمی تواند از شما هزینه ی دیگری بگیرد اما اگر حداقل مبلغ را پرداخت کنید، شما ملزم به پرداخت سود نیز خواهید بود. ممکن است نرخی معادل 20درصد در سال و یا بالاتر از شما دریافت شود. کارت های اعتباری معمولاً بندهای خاصی دارند که به آن ها اجازه می دهد درصورت عدم پرداخت، نرخ را حتی بالاتر هم ببرند. 

  درس 7 کتاب Broke Millennial: پس انداز پول، شما را از بدهی دور نگه می دارد؛

  چه تغییری در رفتار مالی شما می تواند در رسیدن به یک ثبات مالی مؤثر باشد؟ احتمالاً در این مورد توصیه های زیر را از یک کارشناس امور مالی شخصی خواهید شنید: «ابتدا به خودتان پرداخت کنید». 

  به جای اینکه منتظر بمانید تا پایان ماه ببینید چیزی از درآمدتان باقی مانده است یا نه، به محض دریافت حقوق خود، بخشی از آن را پس انداز کنید. 

  یک دلیل قانع کننده برای اینکه چرا باید «ابتدا به خودتان پرداخت کنید» وجود دارد: 

  هیچ راهی برای پیش بینی آنچه ممکن است در زندگی اتفاق بیفتد وجود ندارد. پس انداز پول، راهی است که شما را در برابر بدترین اتفاق ها محافظت می کند. به همین دلیل است که این مرحله اهمیت بسیار زیادی دارد. 

  وقتی سقف کارت اعتباری خود را برای پوشش شرایط اضطراری به حداکثر می رسانید، به جای پس انداز برای آینده، درنهایت ملزم به پرداخت سود بدهی خود خواهید شد. درنتیجه، وقتی دوباره مشکلی پیش بیاید، شما آسیب پذیرتر خواهید بود. 

  پس چگونه می توانید از این تله ی بدهی جلوگیری کنید؟ ساده است؛ ایجاد تغییرات کوچک، کلید ایجاد عادات جدید است. 

  درس 8 کتاب Broke Millennial: اندازه ی صندوق اضطراری، به وضعیت مالی شما بستگی دارد؛

  اگر برای آخرین بحران آمادگی نداشته باشید، در برابر بحران مالی بعدی آسیب پذیرتر خواهید بود. به همین دلیل است که شما باید یک صندوق اضطراری داشته باشید تا در فاصله ی پرداخت های حقوق ماهیانه به شما کمک کند. 

  آیا تنها پس انداز برای شکست دادن بحران های مالی کافی است؟ بستگی دارد. 

  یک قانون کلی مالی سنتی توصیه می کند که باید شش ماه هزینه ی زندگی را در صندوق اضطراری خود داشته باشید. با این حال، اگر شما بدهکار هستید و درآمد کمی دارید، ممکن است این گزینه دور از دسترس شما باشد. 

  از سوی دیگر، اگر بدهی شما قابل مدیریت است یا بدون بدهی زندگی می کنید، می توانید برای پس انداز اقدام کنید تا شش ماه از هزینه های اولیه ی زندگی را پوشش دهید. به سادگی، تمام هزینه های ماهانه ی خود مانند اجاره، قبض و مواد غذایی را جمع آوری و در شش ضرب کنید؛ این هدف شماست. 

  اگر یک فریلنسر هستید، باید پول کافی برای پوشش نه ماه زندگی خود پس انداز کنید. اگر رئیس خود هستید، همه چیز گران تر و درآمد شما هرماه در نوسان می باشد، داشتن مقداری پول اضافی در پس انداز اضطراری ایده ی خوبی است. 

  صندوق اضطراری شما در حالت ایدئال باید در یک حساب بانکی با درصد سود سالانه ی حداقل یک درصد باشد؛ نه در سرمایه گذاری یا سهام. این صندوق باید به ایجاد آرامش خاطر شما تبدیل شود. 

  سخن پایانی

  پول برای بسیاری از شما استرس زا است و این باعث عدم پیشرفت در زندگی می شود. اگر وضعیت مالی شما از کنترل خارج شود، بعید است بتوانید برای آینده پس انداز کنید و دچار بدهی خواهید شد. 

  با یادگیری بودجه بندی بر اساس درصد و استفاده ی صحیح از کارت اعتباری خود، به خوبی می توانید درآمد و هزینه هایتان را مدیریت کنید. بانکداری آنلاین و یک صندوق اضطراری مالی می تواند به شما کمک کند تا از شرایط سخت عبور کنید و در مسیر آزادی مالی قرار بگیرید.