ثانیه
دقیقه
ساعت
روز
پرسودترین کانال سیگنال VIP جفت‌ارزها رایگان شد!

معرفی و خلاصه کتاب هزاره را شکست اثر ارین لوری (Erin Lowry)

خلاصه کتاب هزاره را شکست اثر اوین لوری

این مقاله از روی نسخه اصلی و انگلیسی کتاب هزاره را شکست خلاصه برداری شده است!

خلاصه کتاب هزاره را شکست (Broke Millennial)

آیا دنبال خلاصه‌ای از کتاب Broke Millennial اثر ارین لوری هستید؟ این مقاله خلاصه‌ای از این کتاب را برای شما شرح می‌دهد. اگر وقت کافی برای مطالعه‌ی خود کتاب را ندارید، می‌توانید از این مقاله استفاده کنید؛ زیرا هر چیزی که نیاز است بدانید، در این مقاله شرح داده شده است. در خلاصه‌ی کتاب هزاره را شکست (Broke Millennial)، موضوعات زیر پوشش داده می‌شود: 

کتاب هزاره را شکست (Broke Millennial) اثر ارین لوری درباره‌ی چیست؟ 

کتاب هزاره را شکست

این کتاب برای رده‌ی سنی بین 20 و 30  که پول نقد دارند، طراحی شده است و به آنها نشان می‌دهد که چگونه امور مالی شخصی خود را بهطور مؤثر مدیریت کنند. با نکات و ترفندهای ساده و در عین حال مؤثر، این کتاب شما را در مسیر موفقیت مالی و شخصی قرار می‌دهد. 

نویسندهی کتاب هزاره را شکست (Broke Millennial) کیست؟ 

ارین لوری نویسنده‌ای اهل نیویورک است که دو کتاب در زمینه‌ی امور مالی شخصی نوشته است. لوری بهعنوان مهمان دائمی در برنامههای Fox & Friends، CNBC و CBS Sunday Morning، بهخاطر توصیه‌های بیحد و مرز و بیچارچوبش شناخته می‌شود. از دیگر آثار او می‌توان به Fast Company، Cosmopolitan و Refinery29 اشاره کرد. 

مقدمه کتاب Broke Millennial

برای افرادی که تازه از دانشگاه خارج شده‌اند یا افرادی که سیساله هستند و با مخارج زندگی دست و پنجه نرم می‌کنند، پول می‌تواند موضوعی مهم بهنظر برسد. پیگیری صورتحسابهای خود در هر ماه به اندازه‌ی کافی سخت است؛ پس چگونه می‌خواهید پول خود را پسانداز کرده و به صندوق مالی خود تا زمان بازنشستگی بیفزایید؟ 

برای رسیدن به ثروت از هیچ، مانند هر کار بزرگ دیگری در زندگی نیازمند یک قدم بزرگ است. این قدم بزرگ می‌تواند بسیار ساده اما تأثیرگذار باشد. 

درس 1 کتاب هزاره را شکست: بسیاری از جوانان در 20 سالگی و اوایل 30 سالگی از پول می‌ترسند؛ 

درک امور مالی شما می‌تواند بهمعنای تفاوت بین زندگی سرشار از رضایت و ناامیدی باشد. ناتوانی در خرید کالاهای موردنیاز زندگی می‌تواند بسیار ناامید کننده باشد؛ زیرا نمی‌توان امور مالی خود را بهدرستی مدیریت کرد و حتی ممکن است به دلیل عدم توانایی در مدیریت درآمد و هزینه‌ها، اجباراً از هر تجربه‌ی هیجان‌انگیزی در زندگی صرف نظر کرد. 

منظم نگهداشتن امور مالی یک مسئله‌ی جدی در زندگی محسوب می‌شود. به همین دلیل است که اضطراب در مورد پول می‌تواند ذهن و جسم شما را درگیر کند. پس برای فرار از این تله‌ی اضطراب، چه کاری می‌توانید انجام دهید؟ 

در ادامه متوجه خواهید شد که وقتی بدانید چگونه درآمد و مخارج خود را مدیریت کنید، بیرونآمدن از بحران مالی و اضطراب چندان هم دشوار نخواهد بود. برای بهبود رابطه‌ی خود با پول، به فرمول‌های پیچیده نیاز ندارید؛ تنها لازم است یک سری گام‌های کوچک بردارید که یک تغییر بزرگ را به همراه بیاورد. 

 

درس 2 کتاب هزاره را شکست: برای تغییر رابطه ‌ی خود با پول، باید موانع پنهان را شناسایی کنید؛

مدیریت پول علم پیچیده‌ای نیست. مدیریت بودجه و پسانداز برای روزهای سخت بسیار ساده است. شما از کودکی با پول رابطه داشتید. از این رو، اگر می‌خواهید رفتار اجباری خود را تغییر دهید، باید به دوران کودکی خود برگردید. 

در این مرحله باید تجربیات دوران کودکی خود را مرور کنید تا بدانید والدین و خانواده‌ی شما در مورد پول چه فکری می‌کنند. ممکن است آنها در مورد وضعیت مالی خود صحبت کرده باشند و یا با پول بهعنوان یک تابو برخورد کرده و با دیدگاهی بسته با آن روبرو شده‌اند. شاید شما در کودکی مشکلات مالی زیادی را تجربه کرده‌اید و این به رابطه‌ی شما با پول صدمه زده است. اگر اکنون رابطه‌ی بدی با پول دارید، احتمالاً از تجربیات دوران کودکی شما ناشی می‌شود. 

یک قدم کلیدی در مسیر آزادی مالی، کشف این موانع است. با پاسخ دادن صادقانه به سؤالات زیر شروع کنید. این موارد را یادداشت کنید تا بتوانید بعداً به پاسخ‌های خود نگاهی بیندازید. 

اولین تجربه‌ی خود را با پول چگونه به یاد می‌آورید و چه احساسی نسبت به آن دارید؟ در دوران کودکی چه منابع درآمدی داشتید؟ در دوران کودکی برای خود چه کالاهایی خریداری می‌کردید؟ 

پاسخ‌های خود را تجزیه و تحلیل کرده و به ذهنیت خود در مورد پول فکر کنید. آیا نگران تمام‌شدن پولتان هستید و یا نگران اینکه برای همیشه بدهکار باشید؟ اگر چنین است، احتمالاً یک طرز فکر مبتنی بر ترس دارید. خرجکردن پول به همان روشی که در دوران کودکی انجام می‌دادید، ممکن است شما را در چرخه‌ی درماندگی بیندازد. 

با روشنشدن موضوعات موردبحث این بخش، برداشتن قدم‌های بعدی بسیار سادهتر خواهند بود. 

درس 3 کتاب هزاره را شکست: بودجهبندی شامل دو رویکرد اساسی است: رژیم پول نقد و ردیابی هر ریال؛

دردستگرفتن کنترل پول، پیشنهاد واحدی برای همه نیست. بدیهی است که افراد مختلف بهدلیل تجربیاتی که در دوران کودکی داشته‌اند، نگرش‌های متفاوتی در مورد پول دارند. 

بنابراین، قابل درک است که چرا برخی افراد به یک روش خاص و بهتر از دیگران به مدیریت سرمایه و پیشنهاداتی که ارائه می‌شود پاسخ می‌دهند. بهعنوان مثال، شما با توجه به درآمد ماهیانه‌ی خود، مخارج و هزینه‌های خود را متفاوت از دیگران برنامهریزی می‌کنید. 

رژیم پول نقد

با این روش، تا حد امکان بسیاری از تراکنشهای مالی خود را از تراکنش‌های دیجیتالی به پرداخت پول نقد تغییر می‌دهید. آیا این روش همچنان در عصر دیجیتال مطرح است؟ دو دلیل خوب برای بهکارگرفتن این روش وجود دارد. 

اول اینکه تحقیقات نشان می‌دهد وقتی بهجای کشیدن کارت از سکه و اسکناس استفاده می‌کنید، کمتر خرج می‌کنید. دوم اینکه پرداخت اسکناس ارزانتر است؛ پول نقد شما را از هزینه‌های کارمزد دور نگه می‌دارد.

انتقال به یک سیستم فقط نقدی می‌تواند چالش برانگیز باشد اما غیرممکن نیست. بودجه‌ی ماهانه‌ی خود را به اقساط هفتگی تقسیم کنید. بنابراین، لازم نیست کشوی میز خود را با پول نقد یک ماه پر کنید. می‌توانید هزینه‌های خود را پیگیری کنید. 

ردیابی هر ریال

ردیابی هر ریال یکی دیگر از روش‌های بودجهبندی است. در این روش، شما هر تراکنش را در یک صفحه گسترده با ستونهای تاریخ، کالای خریداری شده و کل هزینه تا ریال آخر ردیابی می‌کنید. اگرچه ممکن است این کار کمی افراطی بهنظر برسد اما اگر می‌خواهید متوجه شوید درآمدتان صرف چه چیزی می‌شود، این روش گزینه‌ی بسیار خوبی است. 

ثبت هزینه‌ها به شما امکان می‌دهد الگوهای ناشناخته‌ی قبلی را کشف کنید. با انجام این کار، می‌توانید سرمایه‌ی خود را به شیوه‌ای کارآمدتر هدایت کنید. 

درس 4 کتاب هزاره را شکست: تنظیم درصدهای بودجهریزی واقعبینانه می‌تواند در دستیابی به اهداف بلندمدت مالی شما کمک کند؛

پول شما معمولاً برای سه مورد خرج می‌شود: هزینه‌های ثابت مانند اجاره، اهداف مالی مانند پس انداز و یا مخارج روزانه. درآمد خالص شما باید 50درصد مواقع به دسته‌ی اول، 20درصد به دسته‌ی دوم و 30درصد به دسته‌ی سوم اختصاص یابد. 

شما باید نسبت به درآمد خود واقعبین باشید و برای پیروی از این درصدها برنامهریزی کنید. همانطورکه شرایط تغییر می‌کند، شما نیز می‌توانید آنها را با توجه به موقعیت منحصربهفرد خود ارزیابی و تنظیم کنید. 

تا زمانی که درصدهای شما معقول باشد، شرایط چندان مهم نیست. بنابراین، نباید 40درصد از بودجه‌ی خود را به هزینه‌های ثابت، 55درصد را به هزینه‌های انعطافپذیر و تنها 5درصد را به اهداف مالی بلندمدت اختصاص دهید. 

درس 5 کتاب هزاره را شکست: تغییر به یک بانک آنلاین می‌تواند به شما کمک کند نرخ سود بالاتری در پسانداز خود کسب کنید؛

بانکها موجودی حساب را به گونهای نمایش می‌دهند که گویا پول در آن نشسته و منتظر خرجشدن است. اما این پول برای شماست؛ پس چرا نباید در حسابتان بماند؟ 

بانک‌ها با استفاده از پولی که در حساب خود سپردهگذاری می‌کنید، سود زیادی به دست می‌آورند. شما هم سودی را از بانک بهصورت بازدهی درصد سالانه یا APY دریافت می‌کنید. 

احتمال زیادی وجود دارد که بانک خود را بر اساس APY انتخاب نکرده باشید؛ مثلاً، یا والدین شما از همان بانک استفاده می‌کردند و یا این بانک نزدیک خانه‌‌ی شما واقع شده است. با این حال، APY حیاتی است. 

چه نوع بانکی این APY را ارائه می‌دهد؟ یک بانک آنلاین. 

بهطور کلی، بانکهای فقط اینترنتی، APYهای بسیار بالاتری نسبت به رقبای خود ارائه می‌دهند؛ زیرا کارکرد آنها ارزانتر است. این بانک نیازی به خرید زمین، ساخت شعبه یا پرداخت مالیات بر دارایی ندارد. درنتیجه، می‌توانند نرخ بهره‌ی بهتری را به مشتریان خود ارائه دهند. 

می‌توانید با یک جست‌وجوی ساده، بانکی که بالاترین نرخ بهره را دارد، پیدا کنید. با این حال، قبل از تغییر، مطمئن شوید که کارمزدهای بانک و آنچه مشتریان دیگر درباره‌ی آن می‌گویند را مطالعه کردهاید. 

درس 6 کتاب هزاره را شکست: تا زمانی که بدهی‌ های خود را بهموقع پرداخت کنید، کارت‌ های اعتباری یک ابزار مالی عالی هستند؛

کتاب هزاره را شکست

استفاده از کارت یک راه آسان برای خرجکردن سریع پول است. در پایان هر ماه، با انبوهی از صورتحسابها و پرداخت سودهای کلان و همچنین از دستدادن مسیر هزینه‌های خود مواجه می‌شوید. بنابراین آیا شما باید از کارت‌های اعتباری اجتناب کنید؟ نه دقیقاً. 

استفاده از کارت اعتباری برای پرداخت قبوض به شما کمک می‌کند تا امتیاز اعتباری خود را ایجاد کنید؛ ممکن است درصورت نیاز به قرضگرفتن برای خرید خانه نیز مفید باشد. 

یکی از قوانین ساده‌ای که باید هنگام استفاده از کارت‌های اعتباری رعایت کنید، این است که هرگز بیش از توان پرداخت هزینه نکنید و مطمئن شوید که بدهی خود را بهطور کامل در پایان هر ماه پرداخت خواهید کرد. 

کارت‌های اعتباری از نظر تئوری مشابه وام‌های یک ماهه هستند. اگر کارت اعتباری دارید، می‌توانید برای خرید ماهانه از آن استفاده کنید. یک شرکت کارت اعتباری در پایان ماه برای خریدهایی که انجام داده‌اید، صورتحساب می‌دهد. روی صورتحسابی که دریافت می‌کنید، دوعدد وجود دارد؛ کل مبلغ بدهی و حداقل مبلغ پرداختی. اگر کمتر از این مبلغ را پرداخت کنید، بقیه‌ی بدهی شما به ماه بعد منتقل خواهد شد. 

در این مرحله، دوگزینه در دسترس شماست. با پرداخت کل مبلغ، کار شما تمام شده است و شرکت کارت اعتباری نمی‌تواند از شما هزینه‌ی دیگری بگیرد اما اگر حداقل مبلغ را پرداخت کنید، شما ملزم به پرداخت سود نیز خواهید بود. ممکن است نرخی معادل 20درصد در سال و یا بالاتر از شما دریافت شود. کارتهای اعتباری معمولاً بندهای خاصی دارند که به آنها اجازه می‌دهد درصورت عدم پرداخت، نرخ را حتی بالاتر هم ببرند. 

درس 7 کتاب Broke Millennial: پس انداز پول، شما را از بدهی دور نگه می‌دارد؛

چه تغییری در رفتار مالی شما می‌تواند در رسیدن به یک ثبات مالی مؤثر باشد؟ احتمالاً در این مورد توصیه‌های زیر را از یک کارشناس امور مالی شخصی خواهید شنید: «ابتدا به خودتان پرداخت کنید». 

به جای اینکه منتظر بمانید تا پایان ماه ببینید چیزی از درآمدتان باقی مانده است یا نه، به محض دریافت حقوق خود، بخشی از آن را پس انداز کنید. 

یک دلیل قانع کننده برای اینکه چرا باید «ابتدا به خودتان پرداخت کنید» وجود دارد: 

هیچ راهی برای پیشبینی آنچه ممکن است در زندگی اتفاق بیفتد وجود ندارد. پسانداز پول، راهی است که شما را در برابر بدترین اتفاق‌ها محافظت می‌کند. به همین دلیل است که این مرحله اهمیت بسیار زیادی دارد. 

وقتی سقف کارت اعتباری خود را برای پوشش شرایط اضطراری به حداکثر می‌رسانید، به جای پسانداز برای آینده، درنهایت ملزم به پرداخت سود بدهی خود خواهید شد. درنتیجه، وقتی دوباره مشکلی پیش بیاید، شما آسیبپذیرتر خواهید بود. 

پس چگونه می‌توانید از این تله‌ی بدهی جلوگیری کنید؟ ساده است؛ ایجاد تغییرات کوچک، کلید ایجاد عادات جدید است. 

درس 8 کتاب Broke Millennial: اندازه‌ی صندوق اضطراری، به وضعیت مالی شما بستگی دارد؛

کتاب هزاره را شکست

اگر برای آخرین بحران آمادگی نداشته باشید، در برابر بحران مالی بعدی آسیبپذیرتر خواهید بود. به همین دلیل است که شما باید یک صندوق اضطراری داشته باشید تا در فاصله‌ی پرداخت‌های حقوق ماهیانه‌ به شما کمک کند. 

آیا تنها پسانداز برای شکستدادن بحران‌های مالی کافی است؟ بستگی دارد. 

یک قانون کلی مالی سنتی توصیه می‌کند که باید ششماه هزینه‌ی زندگی را در صندوق اضطراری خود داشته باشید. با این حال، اگر شما بدهکار هستید و درآمد کمی دارید، ممکن است این گزینه دور از دسترس شما باشد. 

از سوی دیگر، اگر بدهی شما قابل مدیریت است یا بدون بدهی زندگی می‌کنید، می‌توانید برای پسانداز اقدام کنید تا ششماه از هزینه‌های اولیه‌ی زندگی را پوشش دهید. بهسادگی، تمام هزینه‌های ماهانه‌ی خود مانند اجاره، قبض و مواد غذایی را جمعآوری و در شش ضرب کنید؛ این هدف شماست. 

اگر یک فریلنسر هستید، باید پول کافی برای پوشش نهماه زندگی خود پسانداز کنید. اگر رئیس خود هستید، همهچیز گرانتر و درآمد شما هرماه در نوسان می‌باشد، داشتن مقداری پول اضافی در پسانداز اضطراری ایده‌ی خوبی است. 

صندوق اضطراری شما در حالت ایدئال باید در یک حساب بانکی با درصد سود سالانه‌ی حداقل یکدرصد باشد؛ نه در سرمایهگذاری یا سهام. این صندوق باید به ایجاد آرامش خاطر شما تبدیل شود. 

سخن پایانی

پول برای بسیاری از شما استرسزا است و این باعث عدم پیشرفت در زندگی می‌شود. اگر وضعیت مالی شما از کنترل خارج شود، بعید است بتوانید برای آینده پسانداز کنید و دچار بدهی خواهید شد. 

با یادگیری بودجهبندی بر اساس درصد و استفاده‌ی صحیح از کارت اعتباری خود، بهخوبی می‌توانید درآمد و هزینه‌هایتان را مدیریت کنید. بانکداری آنلاین و یک صندوق اضطراری مالی می‌تواند به شما کمک کند تا از شرایط سخت عبور کنید و در مسیر آزادی مالی قرار بگیرید. 

به این مقاله امتیاز دهید
(۱۸۹ رای) ۴.۵
۱۲۳۴۵
ترتیبی که برای خواندن مقالات خلاصه کتاب های مطرح بورسی و اقتصادی به شما پیشنهاد میکنیم:
broke-millennial-book
معرفی و خلاصه کتاب هزاره را شکست اثر ارین لوری (Erin Lowry)
the-book-on-rental-property-investing
خلاصه کتاب سرمایه‌ گذاری در املاک اجاره‌ ای اثر براندون ترنر
understanding-the-process-of-econimic-change
معرفی و خلاصه کتاب دگرگونی اقتصاد از داگلاس نورث
book-beginner-investors
معرفی 9 کتاب برتر برای سرمایه گذاران مبتدی
stock-market-crash-book
معرفی و خلاصه کتاب سقوط بازار سهام در 1929 اثر براندا لانگ
breaking-banks
معرفی و خلاصه کتاب گسست بانک ها اثر برت کینگ
types-of-investment-books
معرفی 8 تا از بهترین انواع کتاب سرمایه گذاری
denationalization-of-money
معرفی و خلاصه کتاب خصوصی سازی پول اثر فردریش فون هایک
currency-wars
معرفی و خلاصه کتاب جنگ‌ های ارزی اثر جیمز ریکاردز
behavioural-investing
معرفی و خلاصه کتاب سرمایه گذاری رفتاری اثر جیمز مونتیر
fintech-in-a-flash
معرفی و خلاصه کتاب فین تک در یک نگاه اثر آگوستین روبینی
how-finance-works
معرفی و خلاصه کتاب فاینانس چگونه کار می کند اثر میهیر دسای
shareholder-value
معرفی و خلاصه کتاب منافع سهامدار اثر تونی گروندی
mapping-the-market
معرفی و خلاصه کتاب سرمایه گذاری در کدام بازار اثر دبورا اوون
the-crash-of-2008-and-what-it-means
معرفی و خلاصه کتاب سرمایه دار علیه سرمایه داری
investment-mistakes-book
معرفی و خلاصه کتاب 77 خطای سرمایه گذاری
the-psychology-of-money-2
معرفی و خلاصه کتاب ٨ اصل ورود به باشگاه میلیاردرها
unfair-advantage
معرفی و خلاصه کتاب بازی ثروت از رابرت کیوساکی
how-an-economy-grows
معرفی و خلاصه کتاب دید اقتصادی از پیتر شیف
warren-buffett-accounting
خلاصه کتاب حسابداری بورس به سبک وارن بافت
economics-made-easy
خلاصه کتاب اقتصاد به زبان ساده اثر لس لیوینگستون
money-master-the-game
خلاصه کتاب پول استاد بازی اثر آنتونی رابینز
best-stock-investment-books
۸ کتاب بورسی که هر سرمایه گذار بورس ایران باید بخواند
stock-market-psychology-books
معرفی ۹ کتاب خوب روان شناسی بازار بورس که حتما باید بخوانید
mental-fitness-for-traders
خلاصه کتاب تناسب فکری برای تریدرها
big-mistakes
خلاصه کتاب اشتباهات بزرگ اثر مایکل بتنیک
outsmarting-the-crowd
خلاصه کتاب یک قدم جلوتر
mastering-the-market-cycle
خلاصه کتاب تسلط بر چرخه بازار اثر هاوارد استنلی مارکس
the-little-book-that-still-beats-the-market
خلاصه کتاب کوچکی که همچنان بازار را شکست می دهد
the-new-trading-for-a-living
خلاصه کتاب معامله جدید برای زندگی
intelligentinvestorbook
خلاصه کتاب سرمایه گذار هوشمند اثر بنجامین گراهام
makingmoneyonbourse
معرفی و خلاصه کتاب چگونه در بورس دو میلیون دلار بدست آوردم