ثانیه
دقیقه
ساعت
روز
وبینار آموزش ترید از صفرِ صفر رایگان شد!
search

معرفی و خلاصه کتاب ٨ اصل ورود به باشگاه میلیاردرها

٨ اصل ورود به باشگاه میلیاردرها

کتاب ۸ اصل ورود به باشگاه میلیاردرها یکی دیگر از کتاب های اصول روان شناختی برای ورود به بازار سرمایه و سرمایه گذاری است که علاقه مندان به این عرصه حتماً باید گذری به آن نیز بزنند. این کتاب برخلاف سایر کتاب های روانشناسی این عرصه نگاهی متفاوت به سرمایه گذاری دارد که از همان شروع کتاب می توانید این تفاوت را در آن مشاهده نمایید. در این مقاله قصد داریم شما را با خلاصه ای از ٨ اصل ورود به باشگاه میلیاردرها آشنا کنیم.

ثبت‌نام در وبینار فارکس

مباحث کتاب ورود به باشگاه میلیاردها

کتاب ٨ اصل ورود به باشگاه میلیاردرها در ۲۹ فصل تهیه و تدوین شده است که موضوعات فصول آن در ارتباط با یکدیگر عمل می کنند. در این کتاب نویسنده قصد دارد شما را با روحیات و شخصیت افراد موفق در سرمایه گذاری، مانند نابغه بورس جهان وارن بافت، آشنا و سبکِ زندگی و شخصیتی آن ها را برای شما بازگو کند.

در نهایت از این قسمت کتاب این نتیجه حاصل خواهد شد که هر شخصی ویژگی های منحصربه فرد رفتاری خود را دارد و به هیچ وجه هیچ دو سرمایه گذاری دارای شخصیت های یکسان در انجام معاملات خود نیستند.

در ادامه شاهد هستیم که نویسنده آقای جیم ویر به تحلیل ۸ عادت اصلی و رایجی که در همه افراد موفق وجود دارد می پردازد. مخاطب با مطالعه این ۸ اصل مجذوب تحلیل نویسنده شده و به رازهایی که وی مد نظر دارد احاطه پیدا خواهد کرد.

در ادامه کتاب نیز نویسنده به دنبال راه حل هایی برای ایجاد این عادت ها در مخاطب خود می گردد.

آیا برای مدیریت پول، شخصیتی آرمانی وجود دارد؟

یکی از اصلی ترین مفاهیمی که در کتاب ٨ اصل ورود به باشگاه میلیاردرها به آن پرداخته می شود، تصور وجود یک شخصیت آرمانی در مدیریت پول و سرمایه گذاری است.

نویسنده در فصول مختلف کتاب به دنبال رسیدن به این واقعیت است که هرچند برخی از عادات می تواند شما را برای ورود به جمع میلیاردرها یاری نمایند، اما در نهایت و در صورت موفقیت شما تبدیل به یک میلیاردر منحصربه فرد با ویژگی های رفتاری به خصوص خود خواهید شد. هیچ دو نفری درباره پول مشابه به هم عمل نمی کنند. هر کس با ترس ها و دلهره های خاص خود روبرو است و ازاین جهت رفتاری متفاوت با سایرین از خود بروز می دهد.

تحقیق درباره سبک های شخصیتی در افراد سرمایه گذار باعث شده تا آقای جیم ویر به فکر انتشار کتاب ٨ اصل ورود به باشگاه میلیاردرها بیفتد.

ثبت‌نام در وبینار فارکس

از این رو نویسنده با تبیین شخصیت ۵ فرد موفق در فصول اولیه، آن ها را به شکل شخصیت های آرمانی برای کاربر مطرح و به نوعی این امید را در دل مخاطب ایجاد می کند که وی نیز قرار است با استفاده از ۸ اصل بزرگ جا پای این شخصیت ها بگذارد.

شما می توانید با مرور خصوصیت های رفتاری و روانشناسی این ۵ شخصیت بزرگ در عرصه مدیریت پول و سرمایه گذاری شباهت های خود و آنان را مشاهده کنید.

تبیین شخصیت آرمانی سرمایه گذاری٨ اصل ورود به باشگاه میلیاردرها

بعد از مطالعه ی زندگی افراد موفق در امر سرمایه گذاری و شبیه انگاری خود با آن ها نوبت به این امر می رسد که بتوانید شخصیت های آرمانی این افراد را برای خود شخصی سازی کنید.

آقای ویر در فصول ۳ تا ۷ کتاب ٨ اصل ورود به باشگاه میلیاردرها، به دنبال تصویرسازی شخصیت آرمانی سرمایه گذاری برای مخاطب است. البته نه شخصیت تکراری که وجود خارجی داشته باشد، بلکه شخصیتی که قرار است خود کاربر برای خود بسازد.

در این فصل ها شما ابتدا به اسراری که تصور خود نویسنده از زندگی افراد موفق است آشنا می شوید و در ادامه اصول زندگی آن ها را به عنوان نمادهایی برای موفقیت به گوشه ی ذهن می سپارید.

درواقع نویسنده در این فصل ها سعی دارد تا شما را با توانایی های لازم برای تبدیل شدن به یک سرمایه گذار موفق آشنا نموده و روش های پرورش چنین ذهنیت هایی را در مغز شما نیز ارائه نماید. همه چیز به خود شما بستگی خواهد داشت.

پرداختن به بعد روانشاسی موفقیت

در کتاب ٨ اصل ورود به باشگاه میلیاردرها به گواه نویسنده مهم ترین عادت ها و رازهای رسیدن به موفقیت در ذهن و روان انسان شکل می گیرد. از این رو این کتاب نیز به بعد روانشاسی موفقیت پرداخته و به شخصیت پردازی مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک فرد موفق می پردازد.

تکنیک های سرمایه گذاری طبق این ۸ اصل در اولویت های بعدی قرار می گیرند و جایگاه اول در نیازهای هر فرد برای تبدیل شدن به یک سرمایه گذار موفق به اصول روانشناسی اختصاص می یابد.

نویسنده به دنبال بازگو کردن این واقعیت است که اولویت های نخستین که می توانند زمینه ساز موفقیت در هر عرصه ای برای کاربر شوند، بذرهایی است که وی به شکل عادت در ذهن خود آن ها را پرورش می دهد.

با استفاده از قدرت ذهن هر فردی می تواند تبدیل به شخصیت آرمانی خود در مدیریت پول و سرمایه گذرای شده و همین موضوع در درازمدت راهی برای رسیدن به موفقیت برای وی شود.

اهمیت روانشاسی در سرمایه گذاری

٨ اصل ورود به باشگاه میلیاردرها

٨ اصل ورود به باشگاه میلیاردرها به طور خلاصه در حال تبیین اهمیت روانشناسی در سرمایه گذاری است. اگر با افراد موفق صحبت کنید و روش های سرمایه گذاری آن ها را جویا شوید متوجه خواهید شد که پشت این سرمایه گذاری ها هیچ تکنیک طلایی وجود ندارد.

جالب است بدانید که حتی ممکن است شما در عرصه ی سرمایه گذاری اطلاعات بیشتری از این افراد داشته باشید اما چه سود که روانشناسی می تواند ۸۰ درصد از مسیر رسیدن به موفقیت را برای کاربر میسر نماید و شما از این امر غافل مانده اید.

به واقع اگر بخواهیم روانشناسی را به عنوان یکی از پایه های راز تبدیل شدن به فردی مانند وارن بافت بدانیم، این پارامتر به تنهایی ۸۰ درصد آن را به خود اختصاص خواهد داد. تمام تکنیک ها و روش های سرمایه گذاری که در کتاب های اقتصادی آن ها را دنبال می کنید همگی در ۲۰ درصد باقی مانده قرار می گیرند.

کتاب ٨ اصل ورود به باشگاه میلیاردرها نیز با اشاعه ی این واقعیت به دنبال این است که از ذهن مخاطب فردی قدرتمند ایجاد کند. بررسی جز به جز ۸ عادت ذهنی افراد موفق، به تصور نویسنده می توانند روشن کننده ی راه برای شما باشند. با استفاده از این ۸ اصل شما خواهید توانست مسیر اصلی را بشناسید.

سرنخ هایی برای خود شناسی

بیایید یکی از درس های بزرگ کتاب ٨ اصل ورود به باشگاه میلیاردرها را با یک مثال ساده با هم مرور کنیم. در میان اقتصاددانان روش های مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که ابداع کننده ی هر یک از این روش ها، آن را راهی مطمئن برای نیل به موفقیتی حتمی قلمداد می کند. اما چرا کمتر اقتصاددانی توانسته در ثروت اندوزی به موفقیت افرادی مانند وارن بافت برسد؟ یا بهتر است این سؤال را این طور مطرح کنیم که اگر شما از بهترین روش های سرمایه گذاری آگاه باشید، خواهید توانست به یک وارن بافت جدید تبدیل شوید؟

تجربه نشان داده است که دو نفر با سواد اقتصادی یکسان و در سرمایه گذاری در یک عرصه با یک تکنیک، نتایج متفاوتی از خود به جای می گذارند. این واقعیت درواقع در حال بازگو کردن این اصل است که این روش های سرمایه گذاری نیستند که قرار است شما را به موفقیت برسانند. بلکه این روش های مدیریت ذهنی هستند که قدرت شما را نشان خواهند داد.

از این رو مخاطب می تواند با استفاده از سرنخ هایی که در کتاب ٨ اصل ورود به باشگاه میلیاردرها به آن ها دست می یابد، موفقیت خود را تضمین نماید. این سرنخ ها راه هایی برای فرار از ترس و آماده نگه داشتن ذهن برای سرمایه گذاری و مدیریت پول است.

روش های سرمایه گذاری

٨ اصل ورود به باشگاه میلیاردرها

انتهای کتاب ٨ اصل ورود به باشگاه میلیاردرها نیز به بررسی برخی از روش های سرمایه گذاری با استفاده از اصول روانشناسی می پردازد.

نویسنده با تقسیم کردن مغز انسان به دو بخش احساسی و منطقی، نیمکره راست و نیمکره چپ، به این نکته اشاره می کند که هیچ کدام از این قسمت های مغز بدون کمک بخش دوم نمی توانند موفقیت شما را تضمین کنند.

بدون منطق احساس تبدیل به اسلحه ای بر علیه شما خواهد شد و بدون احساس نیز منطق نمی تواند در مواجهه با شرایط اضطراری و خاص تصمیم درستی اتخاذ کند.

از این رو نویسنده بهترین راه را استفاده از هر دو سمت مغز برای سرمایه گذاری می داند. احساس می تواند شما را به سمت سرمایه گذاری های موفق پیش ببرد و  منطق از میان آن ها بهترین را برای شما انتخاب خواهد کرد.

در نهایت بخش های انتهای کتاب ٨ اصل ورود به باشگاه میلیاردرها به دنبال تبیین روش های شخصی برای هر فرد به صورت جدا برای نیل به موفقیت در سرمایه گذاری است.

به این مقاله امتیاز دهید
(۱۶۶ رای) ۴.۵
۱۲۳۴۵
ترتیبی که برای خواندن مقالات خلاصه کتاب های مطرح بورسی و اقتصادی به شما پیشنهاد میکنیم:
broke-millennial-book
معرفی و خلاصه کتاب هزاره را شکست اثر ارین لوری (Erin Lowry)
the-book-on-rental-property-investing
خلاصه کتاب سرمایه‌ گذاری در املاک اجاره‌ ای اثر براندون ترنر
understanding-the-process-of-econimic-change
معرفی و خلاصه کتاب دگرگونی اقتصاد از داگلاس نورث
book-beginner-investors
معرفی 9 کتاب برتر برای سرمایه گذاران مبتدی
stock-market-crash-book
معرفی و خلاصه کتاب سقوط بازار سهام در 1929 اثر براندا لانگ
breaking-banks
معرفی و خلاصه کتاب گسست بانک ها اثر برت کینگ
types-of-investment-books
معرفی 8 تا از بهترین انواع کتاب سرمایه گذاری
denationalization-of-money
معرفی و خلاصه کتاب خصوصی سازی پول اثر فردریش فون هایک
currency-wars
معرفی و خلاصه کتاب جنگ‌ های ارزی اثر جیمز ریکاردز
behavioural-investing
معرفی و خلاصه کتاب سرمایه گذاری رفتاری اثر جیمز مونتیر
fintech-in-a-flash
معرفی و خلاصه کتاب فین تک در یک نگاه اثر آگوستین روبینی
how-finance-works
معرفی و خلاصه کتاب فاینانس چگونه کار می کند اثر میهیر دسای
shareholder-value
معرفی و خلاصه کتاب منافع سهامدار اثر تونی گروندی
mapping-the-market
معرفی و خلاصه کتاب سرمایه گذاری در کدام بازار اثر دبورا اوون
the-crash-of-2008-and-what-it-means
معرفی و خلاصه کتاب سرمایه دار علیه سرمایه داری
investment-mistakes-book
معرفی و خلاصه کتاب 77 خطای سرمایه گذاری
the-psychology-of-money-2
معرفی و خلاصه کتاب ٨ اصل ورود به باشگاه میلیاردرها
unfair-advantage
معرفی و خلاصه کتاب بازی ثروت از رابرت کیوساکی
how-an-economy-grows
معرفی و خلاصه کتاب دید اقتصادی از پیتر شیف
warren-buffett-accounting
خلاصه کتاب حسابداری بورس به سبک وارن بافت
economics-made-easy
خلاصه کتاب اقتصاد به زبان ساده اثر لس لیوینگستون
money-master-the-game
خلاصه کتاب پول استاد بازی اثر آنتونی رابینز
best-stock-investment-books
۸ کتاب بورسی که هر سرمایه گذار بورس ایران باید بخواند
stock-market-psychology-books
معرفی ۹ کتاب خوب روان شناسی بازار بورس که حتما باید بخوانید
mental-fitness-for-traders
خلاصه کتاب تناسب فکری برای تریدرها
big-mistakes
خلاصه کتاب اشتباهات بزرگ اثر مایکل بتنیک
outsmarting-the-crowd
خلاصه کتاب یک قدم جلوتر
mastering-the-market-cycle
خلاصه کتاب تسلط بر چرخه بازار اثر هاوارد استنلی مارکس
the-little-book-that-still-beats-the-market
خلاصه کتاب کوچکی که همچنان بازار را شکست می دهد
the-new-trading-for-a-living
خلاصه کتاب معامله جدید برای زندگی
intelligentinvestorbook
خلاصه کتاب سرمایه گذار هوشمند اثر بنجامین گراهام
makingmoneyonbourse
معرفی و خلاصه کتاب چگونه در بورس دو میلیون دلار بدست آوردم