این مقاله از روی نسخه اصلی و انگلیسی کتاب خلاصه کتاب با آرامش ذهن به ثروت برسید خلاصه برداری شده است!

فهرست []

  خلاصه کتاب با آرامش ذهن به ثروت برسید (Grow Rich With Peace Of Mind)

  «با آرامش ذهن به ثروت برسید»، عنوان کتابی است که «ناپلئون هیل» آن را در 80 سالگی نوشت. او در این کتاب، نکات قابل توجهی را درباره موفقیت و مسیرهای رسیدن به آن توضیح داد و آن ها را با چاشنی تجربه هایش ترکیب کرد تا اثری خواندنی، به یادماندنی و مؤثر را برای خوانندگانش به یادگار بگذارد. در این قسمت از خانه سرمایه، گلچینی از این کتاب ارزشمند را با هم می خوانیم و سهم درس هایمان را از آن برمی داریم؛ پس با ما همراه باشید.

  یاد بگیرید با ذهنتان کار کنید

  می خواهید با آرامش ذهن به ثروت برسید و بدون دردسر، بدون عذاب، با شادی، راحتی و خیالی آسوده این مسیر را طی کنید؟ پس باید دوره آموزشی فشرده ای را برای خودتان ترتیب دهید و در آن، روی بازسازی ذهنتان کار کنید.

  باید افکار منفی، محدودیت ها و باورهایی که شما را عقب می کشند، کشف کنید و آن ها را از ذهنتان بیرون بیندازید. قدرت واقعی، ثروتی که هیچ کس نمی تواند آن را از چنگتان دربیاورید در ذهنتان وجود دارد؛ بنابراین به جای تمرکز روی ماجراهایی که بیرون از ذهنتان رخ می دهند، روی احوالات و افکار درونی خودتان تمرکز کنید.

  قلعه ای برای ذهنتان بسازید

  برای آنکه با آرامش ذهن به ثروت برسید، باید بتوانید از مقر فرماندهی تان محافظت کنید. مقر فرماندهی زندگی شما، ذهنتان است. با این حساب، نباید بگذارید هر فردی با هر نوع نظر یا تفکری بتواند به اصلی ترین بخش زندگی تان یعنی ذهن شما نفوذ کند و افکار یا باورهایش را جایگزین افکار و باورهای شما کند. در این صورت، شما دیگر خودتان نیستید، بلکه برده ای بی جیره و مواجب برای دیگران خواهید بود که درست مطابق میل آن ها زندگی می کند.

  برای خودتان قانون بگذارید. اجازه ندهید هیچ کس تا زمانی که خودتان به او اجازه نداده اید در ذهنتان نفوذ کند. به همه حرف ها، بایدها و نبایدهایی که دیگران می گویند و چیزهایی که به عنوان حقایق زندگی، جار می زنند تنها به چشم نظر دیگران نگاه کنید نه چیزی بیشتر از این؛ زیرا فقط شما هستید که می توانید حقیقت زندگی خودتان را بسازید؛ درست همان طور که دیگران این کار را بدون پرسیدن نظر شما انجام می دهند.

  کتاب با آرامش ذهن به ثروت برسید: به شکست فکر نکنید

  ناپلئون هیل در بخشی از کتاب «با آرامش ذهن به ثروت برسید» به رابطه میان انسان ها و شکست می پردازد. براساس قانون جاذبه، شما به هر چیزی که فکر کنید، آن را به سوی زندگی خود جذب خواهید کرد؛ بنابراین فکرکردن به شکست و نقشه کشیدن برای مقابله با آن، یعنی دقیقاً شکست را به زندگی تان جذب می کنید و نقشه هایی را که برایش کشیده اید، اجرا خواهید کرد!

  در مقابل، اگر از موفقیت، صحبت کنید، آن را در ذهنتان به تصویر بکشید و از داشتنش خوشحال شوید؛ نه تنها آن موفقیت، بلکه تمام موقعیت های مشابهی که همین احساس شادمانی و رضایت را در وجودتان بیدار می کنند، در زندگی تان تجربه خواهید کرد؛ بنابراین منطقی نیست وقتی می توانید شادی را خلق کنید، به فکر تولید انبوه اندوه و اضطراب باشید!

  گذشته را در گذشته جا بگذارید

  می خواهید با آرامش ذهن به ثروت برسید؟ گذشته را رها کنید! شاید شما هم در زندگی تان موقعیت های ناراحت کننده ای را از سر گذرانده باشید؛ مثلاً ممکن است کسی شما را آزار داده باشد، سرتان کلاه گذاشته باشند، در جایی حضور داشتید که اصلاً دوست نداشتید و برای مدتی، حضور آدم های سمی را در زندگی تان تحمل کرده باشید. این تجربه ها و ماجراها هرچه باشند، در گذشته مانده اند و تمام شده اند.

   اگر هنوز هم از سوی آن ها آسیبی به شما وارد می شود، تنها به این دلیل است که هنوز آن ها را رها نکرده اید. قانون جاذبه را به یاد داشته باشید. اگر هنوز در حال فکرکردن به اتفاقات ناخوشایند گذشته هستید، یعنی هنوز با احساستان آن ها را زنده نگه داشته اید و فرکانسی قدرتمند از این ماجرا را به کائنات می فرستید با این مفهوم که «من باز هم از این ماجرا می خواهم!».

  بعد از این شما مانند پروانه ای که در تارهای عنکبوت گیر افتاده باشد در تارهای تنیده شده از افکار گذشته تان اسیر می شوید و عذاب می کشید. اگر این شجاعت را در خودتان ایجاد کنید که گذشته را در گذشته رها کنید، فرصتی طلایی برای ساخت آینده شگفت انگیزی که می تواند از آن شما باشد، به دست خواهید آورد.

  از دریچه ای مثبت به زندگی نگاه کنید

  «مثبت اندیشی» مورد مهمی بود که ناپلئون در کتاب «با آرامش ذهن به ثروت برسید» به آن اشاره کرد. هر طور به زندگی نگاه کنید، زندگی همان شکل و شمایل را به خود می گیرد. این مورد هم نتیجه قانون جذب است که به کمک آن می توانید با آرامش ذهن به ثروت برسید.

  اگر نگاهی مثبت، امیدوار و زیبا به زندگی داشته باشید، قانون جاذبه تمام چیزهای مثبت، زیبا و شگفت انگیز دنیا را سر راه شما قرار می دهد؛ با آدم های شگفت انگیزی معاشرت خواهید کرد، موقعیت های پیشرفت فوق العاده ای را به دست خواهید آورد و سلامتی جسم و روحتان تضمین خواهد شد.

   در نقطه مقابل، اگر نگاهی منفی به زندگی داشته باشید، قانون جاذبه مطمئن می شود که هر روز بیشتر و بیشتر از این موقعیت های منفی، آدم های سمی و… در زندگی تان به وجود بیایند؛ چون شما همین دستور را به کائنات داده اید. یادتان باشد، مثبت یا منفی، هیچ فرقی به حال جهان هستی نمی کند. شما هر چه را که واقعاً خیلی دوست داشته باشید یا به شدت از آن متنفر باشید، در زندگی تان جذب خواهید کرد.

  کتاب با آرامش ذهن به ثروت برسید: ترسیدن را از ذهنتان دور کنید

  ترس، نیرویی با بار منفی است که شما را از دیدن و لمس زیبایی های زندگی محروم می کند. در نقطه مقابل، شمردن نعمت های زندگی و سپاس گزاری کردن بابت آن ها نیرویی مثبت و سازنده است که می تواند بهترین و زیباترین چیزها را وارد زندگی تان کند.

  از این گذشته، وقتی از چیزی می ترسید، قدرت اقدام و ایجاد تغییر را به ترس هایتان واگذار می کنید و می روید! در این صورت، هیچ چیزی در زندگی تان تغییر نمی کند و شما در وضعیتی شبیه درجازدن گیر خواهید کرد. اجازه ندهید ترس ها، کنترل زندگی را از دستتان بگیرند. آرام باشید و با آرامش ذهن به ثروت برسید.

  با خودتان فکر کنید اگر از چیزی نمی ترسیدید، اگر نگرانی هایتان وجود خارجی نداشتند و اگر می توانستید هر کاری را انجام دهید، زندگی تان چه تغییری می کرد؟ این تغییر بزرگ، همان واقعیتی است که می توانید با کنارگذاشتن ترس هایتان به آن دست پیدا کنید.

  آرامش و پول باید در یک راستا باشند

  این سخن که می گوید با آرامش ذهن به ثروت برسید، تنها یک شعار نیست، بلکه دستوری ساده برای به دست آوردن سعادتی بزرگ است. تلاش شما برای افزایش درآمد باید سبب آرامش ذهنی تان شود؛ چون با این کار، از غرور، امنیت مالی، آرامش، رفاه، راحتی و حتی سلامتی خودتان و خانواده تان محافظت می کنید.

  اگر کاری که انجام می دهید و پولی که به دست می آورید چنین احساسات خوبی را در شما بیدار نمی کند و برعکس، هر روز در حال عذاب کشیدن و اضطراب هستید، آن شغل و شیوه درآمدزایی را رها کنید؛ زیرا در مسیری خلاف جهت آرامش ذهنی شما قرار دارد. این یعنی نه تنها تلاشی که می کنید ارزشمند نیست، بلکه بیهوده هم به شمار می رود! زیرا در راه به دست آوردن این پول، ذهنتان را از دست می دهید و روحتان را در عذاب نگه می دارید.

  پس انداز کردن شما را از کمبود پول، نجات می دهد

  فرقی نمی کند چه مقدار درآمد دارید، سعی کنید همیشه مقداری ثابت از درآمدتان را پس انداز کنید. این کار، احساس کمبود پول را در ذهنتان از بین می برد و آن را با شادی و احساس امنیت، جایگزین می کند.

   یکی از بهترین راه ها برای پس انداز کردن، تغییر برخی از رفتارهای تجمل گرایانه و جایگزین کردن آن ها با رفتارهایی است که هم به جسمتان و هم به روحتان کمک می کنند. در این میان، پول شما هم از بیهوده خرج شدن در امان می ماند.

  قانون بخشیدن را فعال کنید

   یکی از راه هایی که بتوانید با استفاده از آن ها با آرامش ذهن به ثروت برسید، فعال کردن «قانون بخشش» است. از هر چیزی که ببخشید و هر حسی که به دیگران منتقل کنید، بسیار بیشتر از آن را دریافت خواهید کرد. در این ماجرا هم خوب یا بد بودن چیزی که می بخشید و حتی مقدار آن مهم نیست. چون دقیقاً چیزی بیشتر از آنچه بخشیده اید با سرعتی باورنکردنی وارد زندگی تان می شود.

   اگر به دیگران کتاب ببخشید، چند کتاب خوب را به دست می آورید، اگر پول ببخشید چندین برابر آن را وارد زندگی تان خواهید کرد. اگر زمانتان را ببخشید، فردی که برایش اهمیت زیادی قائل هستید، زمانش را به شما اختصاص می دهد، اگر حس خوبتان را به دیگران ببخشید، افرادی سر از زندگی تان درمی آورند که احساس فوق العاده خوبی را در قلب شما ایجاد می کنند.

  چرا قانون بخشش برای عده ای کار نمی کند؟

  شاید با خواندن این جمله ها به یاد هزاران کار خوب و ببخشی بیفتید که هرگز بازگشتی در زندگی تان نداشته اند. حق با شماست. مردم هزاران کار خوب را در زندگی شان انجام می دهند، ولی اثری از آن ها را در زندگی شان پیدا نمی کنند. دلیل این ماجرا آن است که هنگام بخشیدن، حس درستی ندارند. اجازه بدهید بیشتر برایتان توضیح بدهیم.

  اگر شما یک برگه سفید از دفترتان را با حسی سرشار از خوشحالی، بدون اجبار، بدون احساس کمبود یا هر حس منفی به کسی که دوستش دارید ببخشید، در مسیر درست قرار گرفته اید؛ یعنی چیزی را در لحظه ای که دوست داشتید، به هر اندازه که دوست داشتید به کسی که برایتان عزیز است و دوستش دارید بخشیده اید. فقط همین فرمول است که قانون بخشیدن را فعال می کند.

  قدرت ذهنی شما در دستان خودتان قرار دارد

  ناپلئون هیل در بخش دیگری از کتاب «با آرامش ذهن به ثروت برسید» به تربیت ذهن ثروت ساز می پردازد. ذهن شما می تواند بهترین دوست و بدترین دشمنتان باشد. با توجه به اینکه چه فکری درباره خودتان و زندگی تان می کنید، چه کتاب هایی می خوانید، با چه افرادی رفت و آمد می کنید و با چه ابعادی می اندیشید، می تواند از شما یک فرمانده بزرگ یا یک ترسوی تمام عیار بسازد. وقتی یاد بگیرید که بر ذهن خودتان مسلط شوید، دیگر کاری نیست که نتوانید از عهده انجامش بربیایید؛ چون هر چه بخواهید را با ذهنتان به دست خواهید آورد.

  چه چیزی ذهن ثروت ساز را تقویت می کند؟

  پیش از هر چیز باید این را در نظر داشته باشید که زندگی، یک بازی بزرگ است و شما در آن فیلم خودتان را می سازید. البته همه نقش های این زندگی از بازیگری و کارگردانی گرفته تا نویسندگی و طراحی صحنه بر عهده خودتان است. اگر می خواهید بازیگر شما در این فیلم، فردی موفق و ثروتمند باشد، باید قبل از هر چیز، روی ظاهر زندگی او، لباس هایی که می پوشد، حرف هایی که می زند و رفتارهایی که می کند متمرکز شوید.

  هرگز در هیچ فیلمی یک فرد ثروتمند با تفکر قوی در یک اتاق زیر شیروانی نمدار با جیب های خالی و لباس های تکه و پاره، ظاهر نمی شود؛ بنابراین حالا که قرار است خودتان نقش آن فرد ثروتمند، با ذهنی قوی، عاشق، آرام و باهوش را بازی کنید، باید روی طراحی صحنه زندگی و ظاهرتان کار کنید.

   این تغییرات کوچک که می توانند با صرف پول نه چندان زیادی به دست بیایند، ذهن ثروت ساز شما را تقویت می کنند؛ چون همیشه اعتمادبه نفس و عزت نفستان را بالا نگه می دارند و اجازه نمی دهند سطح استاندارد افکار و زندگی تان پایین بیاید.

  شما با خودتان به موفقیت می رسید نه با دیگران

  چقدر به خودتان اهمیت می دهید؟ چقدر برای چیزهایی که دوست دارید ارزش قائل هستید؟ چه اندازه به خودتان احترام می گذارید؟ اصلاً دوست دارید که با آرامش ذهن به ثروت برسید؟ به طور خلاصه، چقدر از بودن در کنار خودتان احساس راحتی می کنید؟

  بیشتر مردم، به ویژه آن هایی که هرگز به موفقیت های بزرگ دست نمی یابند، تمام تلاششان را می کنند که خودشان نباشند. آن ها مدام دنبال کسی می گردند تا دقیقاً مثل او رفتار و زندگی کنند؛ زیرا به خیال خودشان، کسی که هستند اهمیت چندانی ندارد؛ درحالی که تمام انسان های موفق، آن هایی که توانستند از خودشان اثری بر جای بگذارند، خودشان بودند و مثل خودشان رفتار کردند.

  از دیگران الگو بگیرید، ولی به نسخه کپی آن ها تبدیل نشوید

  ما برای تکمیل شخصیت و رفتارمان به الگو نیاز داریم. این موضوع، ربطی به فراموش کردن خودمان یا تبدیل شدن به نسخه کپی دیگران ندارد. اجازه بدهید مثالی برایتان بزنیم. اگر یک فرد مشتاق آشپزی باشد و بخواهد به یک آشپز بسیار حرفه ای و خلاق تبدیل شود که غذاهای جدید درست می کند، نمی تواند بدون یادگیری اصول ابتدایی موفق شود.

  ابتدا باید قانون ها، بایدها و نبایدها را از فردی که واقعاً در این کار حرفه ای است، یاد بگیرد. سپس به دنبال خلق دستورهای غذایی جدید باشد. همه ما برای تبدیل شدن به بهترین نسخه از خودمان به الگوگرفتن از موفق ترین افراد نیاز داریم. آن ها قوانین را به ما می آموزند؛ در این صورت می توانیم با استفاده از همان قوانین روی بهترکردن و ارتقای ویژگی های فردی خودمان کار کنیم.

  یک گروه فکری برای خودتان بسازید

  یک ذهن، قدرتمند است، اما چند ذهن، بسیار قدرتمند هستند. اگر می خواهید موفقیت بسیار بزرگی را برای خودتان بسازید، با آرامش ذهن به ثروت برسید و در جهان مؤثر باشید، باید آستین هایتان را بالا بزنید و افرادی را که با افکار شما هماهنگ هستند دور خودتان جمع کنید. این راهی است که می توانید از دریچه آن، به قدرت ذهن های دیگر دست یابید و با آن ها امپراتوری خودتان را بسازید.

  باز هم تأکید می کنیم که مهم ترین نکته برای استفاده حداکثری از این گروه فکری، هماهنگی اعضای این گروه است. تک تک اعضای این گروه که البته پیشنهاد می کنیم تعداد آن ها خیلی کم باشد، باید در تمام جنبه های فکری با هم هماهنگی داشته باشند و دلشان بخواهد اطلاعاتشان را با اعضای دیگر در میان بگذارند.

  کتاب با آرامش ذهن به ثروت برسید: به قانون جبران اهمیت بدهید

  ناپلئون در کتاب «با آرامش ذهن به ثروت برسید» روی خواندن یک کتاب، تأکید زیادی داشت. «رالف والدو امرسون» نویسنده و فیلسوف معروف، کتابی به نام «جبران» دارد. به شما پیشنهاد می کنم حتماً این کتاب را تهیه کرده و صدها بار آن را بخوانید. امرسون در این کتاب از قانونی به نام «جبران» نام می برد. او باور داشت که انسان در زندگی اش همواره در چرخه ای از دادن و گرفتن قرار دارد.

  منظور از این دادن، کارهایی است که انجام می دهد و منظور از گرفتن، روبه رو شدن با پاداش یا مجازاتی است که به دنبال آن کار می آید. به زبان ساده، اگر کار خوبی را در حق خودتان، دیگران یا حتی کره زمین انجام دهید، پاداش آن را به شکل های مختلفی و به صورتی بی اندازه دریافت خواهید کرد، ولی اگر کار ناپسندی انجام دهید یا به خودتان، دیگران و جهان ضرری برسانید، دیر یا زود مجازات آن به سراغتان می آید!

  شما، هم مهم هستید و هم مهم نیستید!

  اگر جهانی که در آن زندگی می کنید و تمام کائنات را در یک کفه ترازو و خودتان را در کفه دیگر این ترازو بگذارید، می بینید گذشته از قیل و قال های فراوانی که به عنوان یک انسان سر می دهیم، بسیار کوچک تر از چیزی هستیم که فکرش را می کنیم. با وجود این، قدرت ذهنی ما می تواند به شکلی متفاوت روی تمام کائنات و جهانی که در آن زندگی می کنیم تأثیر مستقیم بگذارد و به همین دلیل می توانیم با آرامش ذهن به ثروت برسیم.

   بنابراین بهترین واکنشی که می توانیم از خودمان نشان دهیم، این است که روی خودمان تسلط داشته باشیم، هرگز خودمان را فردی همه چیزدان و همه چیز تمام در نظر نگیریم؛ چون چیزهای زیادی وجود دارند که ما درباره آن ها نمی دانیم و حتی از ندانستن خودمان هم آگاه نیستیم. بهتر است هم زمان با تلاش بی توقف برای کنترل زندگی مان به بهترین شکل، تواضع و فروتنی به عظمت هستی را هم در ذهنمان جای دهیم. ما بخشی کوچک، اما بزرگ از این هستی شگفت انگیز هستیم که تجربه زندگی روی زمین به او داده شده است.

  کتاب با آرامش ذهن به ثروت برسید: چه زمانی به ثروت می رسید؟

  تبدیل شدن از انسانی فقیر به انسانی ثروتمند قبل از هر جا ابتدا در ذهن شما رخ می دهد. اگر نتوانید ذهنتان را کنترل کرده و از آن در مقابل فکرهای منفی، شک، ناتوانی و احساس شکست محافظت کنید، هر اندازه که تلاش کنید، راه به جایی نمی برید. یک ذهن ثروتمند همیشه به دنبال فرصت هایی است تا هم خودش و هم دیگران از آن ها به سود برسند.

   در عوض، یک ذهن فقیر نه تنها تمام داشته هایش را از دست می دهد، بلکه یک دنیا ثروت هم نمی تواند زندگی او را به سمتی که دوست دارد بکشاند؛ چون او با ذهن منفی و مخربی که دارد خیلی زود دوباره به جایگاه قبلی خودش که هم سطح با افکارش است برمی گردد. ذهنتان را تربیت کنید و بخواهید با آرامش ذهن به ثروت برسید. اگر آن را ثروت ساز بار بیاورید، سطح خودتان را بالا می برید و آنگاه همیشه به سمت ثروت حرکت خواهید کرد.

  ذهن نیمه هوشیار شما، مشاور، راهنما و رئیستان است!

  یکی از جالب ترین بخش های کتاب «با آرامش ذهن به ثروت برسید» درباره ذهن نیمه هوشیار بود. همان طور که شاید تا به حال بارها شنیده باشید، ما دو ذهن خودآگاه و ناخودآگاه داریم. اگر بخواهیم موقعیت دقیق خودمان را میان این دو ذهن بیان کنیم به چنین چیزی می رسیم:

  ما و ذهن ناخودآگاهمان در کنار هم هستیم و هر دو به ذهن خودآگاه دستور می دهیم. از این عجیب تر آنکه موقعیت ذهن ناخودآگاهمان اگر نگوییم از ما بالاتر است صد درصد با ما هم تراز است! زیرا به طور مستقیم با کائنات ارتباط برقرار می کند. ما می توانیم با ذهن ناخودآگاهمان مشورت کنیم، نظرش را درباره موضوعی بپرسیم و واقعاً پاسخ آن را دریافت کنیم.

  اگر صحبت کردن با ذهن ناخودآگاهتان را شروع کنید و واقعاً منتظر دریافت پاسخ او بمانید، می بینید که از هر مشاور یا راهنمایی بهتر می تواند شما را به مسیر موفقیتتان سوق دهد؛ چون او از یک طرف، شما و توانایی هایتان را می شناسد و از سوی دیگر به سرچشمه اصلی شما متصل است. اگر بگوییم هیچ کس روی زمین به اندازه ذهن ناخودآگاهمان نمی تواند ما را راهنمایی کند، بیراه نگفته ایم! بنابراین، سؤال پرسیدن از خودتان را آغاز کنید و مطمئن باشید همیشه پاسختان را دریافت خواهید کرد.

  آغاز همه ماجراهای واقعی با یک پرسش ساده شروع می شود

  چه می خواهید؟ این سؤال ساده ای است که خیلی از مردم توانایی پاسخ دادن به آن را ندارند. آن ها نمی دانند چه می خواهند. شاید بخشی از این ماجرا به خاطر این است که می ترسند چیزی داشته باشند؛ زیرا این طور شنیده اند که اگر چیزی بخواهند باید چیزی بدهند. آن ها فکر می کنند در این ماجرای بده و بستان، حتماً ضرر خواهند کرد.

  شاید هم فکر می کنند که نباید در این دنیا خواسته ای داشته باشند و تنها باید روزها را یکی پس از دیگری سپری کنند تا اینکه درنهایت وقتی به جهان دیگری رفتند، تمام خواسته هایشان را یک جا از خداوند طلب کنند، اما همه این تفکرها اشتباه هستند.

  چرا «با آرامش ذهن به ثروت برسید» یک شعار نیست؟

  چون شما با ذهنی روی زمین متولد شده اید که توانایی تغییر کائنات را دارد! آن هم در زمینی که سرشار از ثروت و نعمت است. شما به تنهایی یک معجزه بزرگ و بسیار لایق هستید. آنگاه می خواهید این همه نعمت و ثروتی را که تنها برای شما به وجود آمده است، به حال خودش رها کنید و به امید پس گرفتن خوشی هایی که اکنون از خود دریغ کرده اید، از خداوند غرامت بگیرید؟

  اکنون زندگی کنید، اکنون لذت ببرید و به دنبال این باشید که با آرامش ذهن به ثروت برسید. پروردگار هر چه را که برای شادی، آرامش و یک زندگی عالی نیاز داشته باشید، روی زمین فراهم کرده است. یادتان باشد، محروم کردن خودتان از این همه فرصت، نعمت و بخشش، بزرگ ترین گناهی است که می توانید در حق خودتان مرتکب شوید و بزرگ ترین ناسپاسی در حق خالقتان به شمار می رود.

  کاری را پیدا کنید که شما را سر شوق می آورد

  اگر مثل بسیاری از مردم به دنبال راهی برای ثروتمند شدن هستید، پیشنهاد ما این است که اول از تربیت ذهنتان کار را شروع کنید. در گام بعدی، به سراغ انجام کاری بروید که دوستش دارید. چیز مهمی که باید در این باره بدانید، این است که قلبتان دریچه ای از کائنات است و راهی که شما را به سمت آن فرامی خواند همان مسیری است که سبب می شود به ثروت و قدرت برسید.

  بنابراین، در مقابل خواسته قلبتان مقاومت نکنید، بلکه با آغوش باز و شجاعت به آن پاسخ مثبت بدهید. بی شک کاری که قلبتان شما را به سمت آن فرامی خواند همان تغییر بزرگ و مثبتی است که جهان به آن نیاز دارد. خودتان را دست کم نگیرید و با قدرت برای ساخت سرنوشتتان قدم بردارید.

  در کتاب «با آرامش ذهن به ثروت برسید» چه گفتیم؟

  1. بازسازی ذهنتان، تنها روشی است که با استفاده از آن می توانید راهی به سمت خواسته هایتان باز کنید.
  2. برای ذهنتان دروازه ای درونی بسازید و اجازه ندهید دیگران به راحتی در ذهنتان نفوذ کنند.
  3. فکرکردن به شکست یا گذشته ناراحت کننده را رها کنید. تمرکز خود را روی زندگی ای بگذارید که می توانید در زمان حال و آینده برای خودتان بسازید.
  4. مثبت اندیشی به شما کمک می کند با دور هم جمع کردن نیروهای مثبت، قدرت ذهنی تان را برای به دست آوردن خواسته هایتان به وجود بیاورید و با آرامش ذهن به ثروت برسید.
  5. پس انداز کردن به شما کمک می کند تا با قدرت بیشتری از آرامش زندگی تان و تصمیم هایتان محافظت کنید.
  6. می توانید با فعال کردن قانون بخشش یعنی بخشیدن چیزی که دوست دارید در زمانی که دوست دارید به کسی که دوست دارید، زندگی تان را سرشار از شادی و برکت کنید.
  7. ظاهر شما، نمای مهمی از تفکرتان است. اگر می خواهید ذهن ثروت سازتان را تربیت کنید، قبل از هر چیز، دستی به سر و گوش زندگی تان بکشید و آن را از نمای فقر و نداری بیرون بیاورید.
  8. از اینکه خودتان باشید، خجالت نکشید. شما همان تغییر بزرگ و معجزه ای هستید که جهان به وجودش نیاز دارد. تنها کافی است این حقیقت را باور کنید.
  9. از دیگران الگو بگیرید، اما سعی نکنید خودتان را به یک نسخه کپی شده از آن ها تبدیل کنید.
  10. در زندگی از هر دست که بدهید خوب یا بد، از همان دست هم تحویل می گیرید. نام این ماجرا، قانون جبران است.
  11. ذهن ناخودآگاه شما مشاوری مهربان و راست گو است. از او سؤال کنید و اجازه بدهید شما را راهنمایی کند.
  12. انجام کاری که عاشقش هستید، بزرگراهی به سمت ثروت و آرامش را به رویتان می گشاید. به قلبتان اعتماد کنید.

  شما چه تجربه ای دارید؟

  آیا تاکنون چیزی را بخشیده اید که بعد از مدتی چند برابر آن به شکلی وارد زندگی تان شده باشد؟