بهترین کتاب های موفقیت چه کمکی به ما می کنند؟ آیا اصلاً خواندن آن ها فایده ای دارد یا صرفاً به یک منبع درآمد برای نویسندگانشان تبدیل شده اند؟ انسان هنگامی که پا روی کره خاکی می گذارد، دوست دارد با گذر هر لحظه به کمال و موفقیت بیشتری دست یابد. حتی راه رفتن و سخن گفتن هم اهداف ابتدایی او برای رسیدن به کمال هستند. هنگامی که بزرگ تر می شویم، دوست داریم موفقیت هایمان گسترده تر شود و فردی تأثیرگذار در جامعه باشیم. به همین علت دست به دامان کتاب ها و آموزش هایی می شویم که توسط افراد موفق تألیف شده اند تا از این طریق با ادامه دادن راه و روش آن ها، بتوانیم سریع تر و بیشتر رشد کنیم. امروزه یکی از منابعی که در این زمینه بسیار کمک کننده است، علاوه بر صحبت با افراد موفق، خواندن بهترین کتاب های موفقیت و ثروت است.

مزایای استفاده از کتاب های موفقیت و ثروت

اگر دقت کرده باشید، در سال های اخیر تعداد کتاب هایی که در زمینه موفقیت و ثروت، انگیزش، کسب و کار و غیره تألیف شده اند، رشد زیادی داشته است. دلیل این امر، گرایش جوامع مختلف به این موضوعات است؛ اما استفاده از این کتاب ها چه مزایایی می تواند داشته باشد؟ اگر یک کتاب موفقیت را بخوانید، متوجه می شوید علاوه بر راهکارهایی که برای پیشرفت در زندگی به شما ارائه می کند، از نظر انگیزشی نیز تأثیر بسیار زیادی روی ذهنتان دارد. این دو در کنار هم باعث می شوند قدرت ذهنی بیشتری برای شروع کارهایتان داشته باشید. به همین علت فرد برای خواندن کتاب های دیگر در این زمینه مشتاق تر می شود و روز به روز اطلاعات بیشتری به دست می آورند. همین عامل نیز سرعت موفقیت آن ها را چند برابر می کند. این کتاب ها، اکثراً از نتایج تجربه افراد موفق در زندگی جمع آوری شده اند و منابعی بسیار غنی ای دارند. از این رو اگر می خواهید یک الگوی بی نظیر داشته باشید، بهتر است خواندن این گونه کتاب ها را به صورت روزانه در برنامه کاری خود قرار دهید.

لیستی از بهترین کتاب های موفقیت و ثروت که باید بخوانید

کتاب هایی که در زمینه موفقیت منتشر شده اند، حاصل کار نویسندگان بزرگی در سراسر دنیاست. این کتاب ها به زبان های مختلفی ترجمه می شوند. هر چند تنوع کتاب های موفقیت و ثروت بسیار زیاد است؛ ولی نویسندگانی که بسیار شناخته شده هستند، تعدادشان محدود است. با این وجود این نویسندگان آثار غنی ای از خود بر جای گذاشته اند. در این مقاله سعی داریم که تعدادی از بهترین کتاب ها را در این زمینه برای شما معرفی کنیم.

۱- بخواهید تا به شما داده شود (Ask And It Is Given)

یکی از ناب ترین کتاب هایی که در زمینه ی موفقیت و قانون جذب می توانید پیدا کنید، کتاب “بخواهید تا به شما داده شود”، اثر استر و جری هیکس، است. استر و همسرش جری، با همکاری هم این کتاب را به نگارش درآورده اند. این زوج در زمینه ی قانون جذب کار می کنند و به علت تجربیات زیاد و عمیقی که در این زمینه دارند توانستند در مدت زمان کوتاهی، انتشار بهترین کتاب های این زمینه، مانند سارا، تعالیم آبراهام، بازی برنده ها و غیره را در کارنامه ی خود بگنجانند. این کتاب توسط شهکام جولایی به فارسی ترجمه و توسط انتشارات جویا منتشر شده است. با توجه به این که کتاب بخواهید تا به شما داده شود دارای محتوا و معنای ساده و پر مفهومی است، برای تمام گروه های سنی مناسب است.

خلاصه کتاب بخواهید تا به شما داده شود

کتاب بخواهید تا به شما داده شود، یکی از بهترین کتاب های موفقیت است که نکته های بسیار جالبی از قانون جذب و ارتعاش را در خود جای داده است. ۲۲ نکته کارآمد و پربار در این کتاب گردآوری شده است تا مخاطب به کمک آن ها بتواند به خواسته های مادی و معنوی خود دست یابد. با سر کار آمدن قانون جذب، سؤالات زیادی در ذهن مخاطبان این کتاب ها به وجود آمد که استر و جری هیکس در این کتاب پربار، بسیاری از آن ها را پاسخ داده اند. همچنین می توان گفت این کتاب بهترین منبع برای کسانی است که دوست دارند قانون جذب را بهتر فراگیرند. در این کتاب احساسات و ارتعاش حاصل از تفکرات فرد کاملاً بررسی می شود تا مراحل جذب خواسته ها دقیق تر انجام گیرد. با مطالعه ی این کتاب می توان در هر زمینه ای از جمله سلامت، ثروت، آرامش و غیره جذب های فوق العاده ای خواهید داشت.

۲- قله ها و دره ها اثر اسپنسر جانسون (Peaks And Valleys)

اگر به دنبال کتابی هستید که در چالش ها و فراز و نشیب های زندگی به کمکتان بیاید، قله ها و دره ها انتخابی بی نظیر خواهد بود. چگونه می توان فراز و نشیب های زندگی را پشت سر گذاشت و از آن ها بهره فراوان گرفت؟ جواب این سؤال را در قله ها و دره ها می توان یافت. قله ها و دره ها، اثر اسپنسر جانسون، توسط انتشارات قطره منتشر شده است. ندا شاد نظر این کتاب را به فارسی ترجمه کرده است و چندین مرحله چاپ مجدد شده است. اسپنسر جانسون کتاب هایی مانند بیرون از هزارتو، کتاب بله یا خیر، اولین فروشنده بزرگ دنیا و غیره را در کارنامه خود دارد.

خلاصه ای از کتاب قله ها و دره ها

این کتاب به صورت داستانی نوشته شده است و زندگی مردی را تحلیل کرده است که قصد دارد از خستگی زندگی در دره رها شود. هر چند در این داستان، رسیدن به قله و حل مشکلات در دره به عنوان نماد مطرح شده اند؛ ولی در اصل قله، رسیدن به موفقیت و دره مشکلات را نشان می دهد. نویسنده در این کتاب توانسته به خوبی این دو موضوع را شرح دهد. داستان کتاب از این قرار است: پیرمرد با تجربه ای که در قله زندگی می کند، به عنوان راهنمای مردی جوان، رهنمودهایی را برای وی عنوان می کند و باعث می شود تا رسیدن به قله و داشتن یک دیدگاه مثبت و کارساز در دره، زندگی مرد را سر و سامان دهد.

۳- بیندیشد و ثروتمند شوید (Think & Grow Rich)

کسانی که دوست دارند فرصت های مالی را از دست ندهند و در دنیای تجارت هایی مانند سرمایه گذاری در بورس به خوبی عمل کنند، بهتر است کتاب های ثروتمند شدن و راهکارهای آن ها را بیاموزند. هر چند برخی از کارها مانند سرمایه گذاری در بورس باید با تحلیل های اقتصادی تنظیم شود؛ ولی بهتر است بدانید که ذهنیت فرد و داشتن تفکری ثروتمند نیز بسیار در موفقیت این گروه مؤثر است. تمام تغییرات بزرگ از ذهن آغاز می شود. کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید نوشته ناپلئون هیل است. این کتاب توسط مهدی فراچه داغی به فارسی ترجمه شده است و از انتشارات نسل نو اندیش می باشد. ناپلئون هیل کتاب های دیگری مانند قانون موفقیت، چگونه درآمد خود را افزایش دهید، نکات کلیدی اصلی برای ثروتمندی و … در کارنامه وی ثبت شده اند. پس از خواندن این کتاب شما می توانید در حوزه های مالی خصوصاً بازار بورس بسیار بهتر فعالیت کنید. علاوه بر این کتاب از مقالات سایت خانه سرمایه نیز می توانید کمک بگیرید.

خلاصه کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

در این کتاب، تحقیقات ۲۰ ساله نویسنده در مورد زندگی ثروتمندان جمع آوری شده است و توانسته ۱۶ قانون موفقیت را کشف کند. در این کتاب ۱۳ قدم برای رسیدن به رؤیاها بررسی شده که شامل مواردی مانند، اشتیاق، ایمان، پیشنهاد، تخصص، تصویر سازی، برنامه ریزی، تصمیم، پشتکار، قدرت ذهن برتر، راز میل جنسی، ضمیر ناخودآگاه، مغز و حس ششم است. این کتاب توانسته است تغییرات زیادی در زندگی افراد جویای موفقیت ایجاد کند.

۴- کتاب موفقیت و راز ثروت (Secret Attracting Money)

از دیگر کتاب های پرفروش جو ویتالی، نویسنده بزرگ قانون جذب راز ثروت است. جو ویتالی کتاب های مختلفی در مورد موفقیت در کسب و کار نوشته است که منابعی غنی در زمینه موفقیت هستند. کتاب هایی مانند کاننت بلبل، قدرت بازاریابی تکان دهنده، بازاریابی معنوی، نوشتن خواب آور و … جزو کتاب هایی است که در زمینه کسب و کار بسیار ارزشمند هستند. ناشر کتاب راز ثروت، انتشارات طاهریان است و توسط مجتبی قره باغی به فارسی ترجمه شده است.

خلاصه ای از کتاب راز ثروت

برخی افراد تصور می کنند که راز ثروتمند شدن، تلاش بسیار است؛ ولی ممکن است با تلاش زیاد هم به ثروت نرسید. افکار و اعمال فرد می توانند او را در ثروتمند شدن یاری کنند. یکی از تفکرات مخرب در این زمینه، داشتن تفکرات منفی در مورد بخشش است. کسانی که دوست دارند زندگی مرفهی را تجربه کنند، بهتر است به این نکته توجه کنند که نیازی نیست همیشه دارایی بسیاری داشته باشند تا بتوانند بخشنده باشند. اگر از چیزهای کوچکی که داریم نیز به دیگران هدیه کنیم، قطعاً درهای ثروت به روی ما باز می شود و موفقیت و ثروت بیشتری به سمتمان سرازیر می شود. در کتاب راز ثروت، در این زمینه صحبت شده است و نویسنده، شبهه ها و مثال هایی نیز در آن عنوان کرده تا بهتر مفهوم آن درک شود.

۵- اثر مرکب نوشته دارن هاردی (The Compound Effect)

از بهترین کتاب هایی که می توانید در هر سنی شروع به خواندن آن کنید و مابقی عمر خود را با کمک آن بهبود ببخشید، کتاب اثر مرکب، نوشته دارن هاردی است. مطالعه این کتاب توسط اساتید بزرگی مانند آنتونی رابینز و برایان ترایسی نیز توصیه شده است و همین امر نشان دهنده اهمیت مطالب کتاب برای دستیابی به موفقیت است. دارن هاردی کتاب های دیگری مانند امسال تکرار نخواهد شد، دیوانگان ثروت ساز، تصمیمات سرنوشت ساز، بهترین سال زندگی تو و غیره را به نگارش درآورده است.

خلاصه ای از کتاب اثر مرکب

در این کتاب اثرات فوق العاده ای که عادت های کوچک بر روی زندگی شما می گذارند، به خوبی نشان داده شده است. دارن هاردی در این کتاب به شما می گوید که رفتارهای معمولی که هر روز ممکن است چند دقیقه از وقتتان را بگیرد، به مرور اثر مرکبی بر جای خواهد گذاشت که باعث می شود بتوانید سریع تر رشد کنید. انرژی چندانی ممکن است برای این کار صرف نکنید؛ ولی قطعاً نتیجه آن می تواند تأثیرات شگرفی بر زندگی شما داشته باشد. این کتاب به خصوص برای کسانی که فکر می کنند باید تغییرات بزرگ در زندگی خود بدهند بسیار مناسب است. افراد با خواندن این کتاب می توانند درک کنند که تغییرات جزئی در سبک زندگی نیز می تواند به مرور زمان پیشرفت های زیادی را در زندگی شان به وجود آورد.

۶- چهار اثر از فلورانس اسکاول شین (The Widsom Of Florence Scovel Shinn)

فلورانس اسکاول شین از نویسندگانی است که کتاب های بسیار معروفی را در زمینه سبک زندگی تألیف کرده است. کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین در اصل خلاصه ای از ۴ کتاب معروف اوست که در یک کتاب گرد هم آورده شده اند. کتاب هایی مانند بازی زندگی و شیوه آن، راهی نهان به سوی پیروزی، گفتار تو چوب جادوی توست و غیره از بهترین کتاب های موفقیت این نویسنده معروف هستند. این کتاب با ترجمه گیتی خوشدل توسط نشر پیکان منتشر شده است.

خلاصه چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

خانم فلورانس اسکاول شین در این کتاب، زندگی را یک بازی می داند که قواعد شگفت انگیزی دارد. آموختن این قواعد به شما کمک می کند تا با به کار گیری آن ها راه و رسم موفق شدن را دریابید و از آن ها استفاده کنید. این کتاب ۴ بخش دارد که شامل موارد زیر است:

  • بازی زندگی و راه این بازی
  • کلام تو، عصای معجزه گر توست
  • در مخفی توفیق
  • نفوذ کلام

در بخش اول آن بازی زندگی توضیح داده شده است و سه بخش دیگر با توجه به کلام و اثر آن بر زندگی، نکاتی را به مخاطب گوشزد می کند.

۷- قدرت در درون ماست (The Power Is Within You)

قدرتی که در درون هر فرد نهفته است، بسیار زیاد و تأثیرگذار است؛ اما کمتر کسی توانسته آن را به طور کامل درک کند. لوئیز ال هی در کتاب قدرت در درون ماست، تعدادی از رموز و قدرت درون هر انسان را بررسی می کند. لوئیز هی کتاب های زیادی نوشته است. آثار وی مانند “خودت را دوست داشته باش”، “افکار قلب”، “قدردانی، یک راه زندگی”، “زندگی، بازتاب سفر شما” تعدادی از کتاب های او هستند که به زبان های مختلف از جمله فارسی ترجمه شده اند. قدرت در درون ماست از جمله کتاب های انتشارات لیدا است که توسط عبدالرسول دیو سالار به فارسی ترجمه شده است.

خلاصه کتاب قدرت در درون ماست

این کتاب به سؤالاتی مانند شما چه کسی هستید، نظرتان در مورد زندگی چیست، برای چه زندگی می کنید و … پاسخ می دهد. لوئیز هی می گوید قدرتی در درون خود دارید که شما را به سعادت، روابط خوب و شغل و درآمد بالا می رساند؛ فقط کافی است آن ها را کشف کنید. نکاتی در فصل های مختلف کتاب گنجانده شده که مواردی همچون پیروی از صدای درون، مسئولیت پذیری، قدرت کلمات، بروز احساسات، حرکت به آن سوی دردها و غیره را در خود دارد. با به کار گیری این راهکارها، می توان تغییر و تحول را در زندگی خود مشاهده کرد و به موفقیت های بسیاری دست یافت.

۸- موفقیت نامحدود در ۲۰ روز (Unlimited Power)

آنتونی رابینز از افرادی است که به عنوان اسطوره پیشرفت و موفقیت در عصر جدید شناخته می شود. آنچه باعث معروف شدن وی شده، رشد فوق العاده در بازه زمانی کم و استفاده از تکنیک های ذهنی و پشتکار بالاست. کتاب موفقیت نامحدود در ۲۰ روز از جمله کتاب های پرفروش این نویسنده بوده که توسط فریبا جعفری به فارسی ترجمه شده است. طرفداران این کتاب، نسل نواندیش را بر آن داشته اند تا کتاب را ۳۰ مرتبه تجدید چاپ کند. کتاب هایی مانند قدرت درون ۱، ۲ و ۳ از کتاب های پرفروش این نویسنده بزرگ هستند.

خلاصه کتاب موفقیت نامحدود در ۲۰ روز

همان طور که از نام این کتاب پیداست، برنامه ریزی دقیق و تمرین های جالبی برای ۲۰ روز پیاپی وجود دارد که باید طبق آن ها عمل کنید. مقدمه کتاب با عوامل عمده برای رسیدن به موفقیت که شامل موضوعاتی مانند هدف گذاری، شروع و بازبینی نتایج آغاز می شود. در کتاب موفقیت نامحدود در ۲۰ روز مسائلی مانند بررسی شکست ها، تغییرات به وجود آمده، اهرم رنج و لذت، نیروهای کنترل کننده و غیره مورد بررسی قرار گرفته اند و تمریناتی در این موارد به فرد داده شده است. فرد باید تغییرات را در خود به وجود آورد تا بتواند به خواسته خود دست یابد. این تغییرات با تکنیک هایی مانند شرطی سازی، باور سازی و غیره انجام می گیرد.

۹- چه کسی پنیر مرا جابجا کرد (Who Moved My Cheese)

اگر می خواهید یکی از بهترین کتاب های موفقیت برای تمام سنین به خصوص کودکان و نوجوانان را بخوانید، بهتر است به سراغ کتاب “چه کسی پنیر مرا جابجا کرد” بروید. این کتاب زیبا و پر محتوا دارای نکات بسیار آموزنده ای است که در قالب داستان به مخاطب ارائه شده است و آنقدر راحت در ذهن جای می گیرد که هیچ گاه فراموشتان نخواهد شد. این کتاب، به نویسندگی اسپنسر جانسون، روش های شگفت انگیزی را برای مواجه شدن با تغییرات در کار و زندگی بشر نشان داده و توسط مهرناز صائمی به فارسی ترجمه شده است. انتشارات اختران نیز ناشر کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد، است. البته ترجمه های مختلفی ممکن است از این کتاب ها در بازار ببینید؛ ولی ترجمه رسمی آن ها مدنظر است. از دیگر کتاب های این نویسنده می توان مادر یک دقیقه ای، پدر یک دقیقه ای، قله ها و دره ها، کتاب مدیر یک دقیقه ای و غیره را نام برد.

خلاصه کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد

در این کتاب داستان دو موش که با هم دوست هستند، به نگارش درآمده است. این دو موش هر دو انباری از پنیر دارند که می توانند از آن استفاده کنند؛ اما رویه هر کدام متفاوت است. یکی از این موش ها تصمیم می گیرد قبل از این که انبار پنیرش تمام شود، پنیر دیگری پیدا کند و در دالان های تو در تو به دنبال اهداف خود می رود. در این کتاب توضیح داده شده است که قبل از به هم ریختن شرایط زندگی و کسب و کار، بهتر است روش دیگری هم پیدا کنید که به یک باره غافلگیر شرایط نشوید. این روش باعث می شود تا با آرامش خاطر بیشتری زندگی کنید و احساس ترس و دلهره تان در مواقعی که مشکلات به شما هجوم می آورند، به مراتب کمتر باشد.

۱۰- محدودیت صفر (Zero Limits)

کتاب های مختلفی در زمینه موفقیت و قانون جذب به بازار عرضه شده اند؛ ولی محدودیت صفر در واقع کتابی است که ماورای کتاب هایی از این دست است. این کتاب را می توان جزو بهترین کتاب های موفقیت دانست. نویسنده آن، جو ویتالی، از نویسندگان مشهوری است که در فیلم راز نیز ایفای نقش کرده است. این نویسنده کتاب های زیادی مانند هر دقیقه یک مشتری، عامل جذب، حضور در وضعیت صفر و غیره را نگاشته است. البته کتاب محدودیت صفر با همکاری دکتر ایهالیا کالاهولن نوشته و توسط انتشارات کتیبه پارسی به بازار عرضه شده است.

خلاصه کتاب محدودیت صفر

کتاب محدودیت صفر کتابی است که رازهایی از ساکنآن هاوایی و سنت های قدیمی آن ها را برملا می کند. این کتاب عنوان می کند که خاطرات و مسائل زندگی در ضمیر ناخودآگاه انسان ماندگار می شوند و بدین صورت بازپخش آن ها دائماً باعث می شود تا مشکلات تکراری سر راه انسان قرار گیرد. با پاک کردن این خاطرات که به معنای پاک سازی درون است، الوهیت درون هر کسی، بهترین راه را در زندگی به وی نشان می دهد و همین امر سبب می شود تا بتوانند از بازپخش خاطرات و بروز مشکلات مجدد جلوگیری کنند. کتاب حضور در صفر، تکمیل کننده ای از این کتاب پربار است که توصیه می شود پس از خواندن محدودیت صفر، حتماً خواندن آن را هم از یاد نبرید.

۱۱- کتاب پدر پولدار پدر فقیر اثر رابرت کیوساکی (Rich Dad Poor Dad)

بزرگان موفقیت و ثروت، معتقدند که نگرش انسان نسبت به ثروت و کسب و کار می تواند در بهبود شرایط مالی وی اثر زیادی داشته باشد. رابرت کیوساکی، یکی از بزرگان کسب و کار و موفقیت در این زمینه تحقیقاتی انجام داده است. وی کتاب پدر پولدار پدر فقیر را در مورد دو نگرش نسبت به کار و پول نوشته است. پدر پولدار پدر بی پول معروف ترین کتاب اوست. این کتاب توسط دکتر فرزام حبیبی اصفهانی ترجمه شده و نشر برات علم آن را منتشر کرده است. کتاب های دیگری مانند چهار راه پول سازی، راهنمای سرمایه گذاری موفق جزو کتاب های پرفروش کیوساکی هستند.

خلاصه ای از کتاب پدر پولدار پدر فقیر

در این کتاب دو پدر پولدار و بی پول با هم مقایسه می شوند. این دو نفر از نظر تحصیلات دانشگاهی، هزینه های تحصیل و زندگی و موارد متعددی با هم متفاوت عمل کرده اند. جالب است که در این کتاب متوجه می شوید تفکر پدر بی پول با طیف وسیعی از مردم جامعه هماهنگی بیشتری دارد. با خواندن این کتاب پی خواهید برد که چرا ثروتمندان روز به روز ثروتمندتر و فقیران، فقیرتر می شوند. همه این مسائل به نگرش و طرز برخورد آن ها با مسائل زندگی ارتباط دارد. آموزش سواد مالی توسط پدر پولدار یک نیاز اساسی معرفی می شود. پدر پولدار معتقد است، ثروتمندان برای پول کار نمی کنند؛ ولی پدر بی پول کار کردن را یک نیاز برای گذران زندگی می داند. روی هم رفته خواندن این کتاب به شما کمک می کند تا طرز برخورد خود را درباره کسب و کار و پول ،در صورت لزوم، تصحیح کنید و پول بیشتری را به سمت خود بکشانید.

۱۲- کتاب سارا اثر استر هیکس (Sara Book)

همیشه آموزش در قالب داستان، کارایی بیشتری داشته است. کتاب سارا نیز به صورت رمان نوشته شده است. این کتاب نه تنها برای بزرگسالان بلکه برای کودکان و نوجوانان نیز سبک نوشتاری مناسبی دارد. استر هیکس و همسرش جری، جزو اولین آموزش دهندگان قانون جذب هستند. استر هیکس با موجودی خیالی به نام آبراهام در ارتباط است که حاصل الهامات اوست. بسیاری از قوانین جذب از این طریق به استر الهام شده است. استر هیکس کتاب هایی مانند بخواهید تا به شما داده شود را هم در کارنامه خود دارد. کتاب سارا توسط ارغوان جولایی به فارسی ترجمه شده و ناشر آن نیز انتشارات جویا است که بهترین کتاب های موفقیت را منتشر کرده است.

خلاصه ای از کتاب سارا استر هیکس

این مجموعه در سه جلد به زبانی ساده و جذاب نوشته شده است. سارا نام دختر بچه ای است که با جغدی به نام سلیمان در ارتباط است. مسائل بین سارا، دنیای اطراف او و سلیمان باعث می شود تا آموزش های قانون جذب کاملاً ملموس و ساده به سارا ارائه شود. سؤالاتی که سارا در زندگی روزمره خود با آن ها مواجه می شود، ممکن است سؤال افرادی باشد که جویای نکات این قانون هستند. پاسخ به این سؤالات در کتاب سارا ابهامات مربوط به قانون جذب را از بین می برد.

۱۳- کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد (Write It Down Make It Happen)

خداوند در قرآن به قلم و آنچه می نویسد قسم یاد کرده است. شاید این قسم، همان تأکیدی باشد که اساتید موفقیت برای نوشتن اهداف و آرزوها دارند. هنریت کلاوسر نویسنده آمریکایی در کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد، نوشتن اهداف و آرزوها را یک اصل می داند. کلاوسر آثار پرباری دارد که می توان “به قلبت را روی کاغذ بیاور” و “با هر دو طرف مغزت بنویس” را جزو کتاب های پرفروش او دانست. کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد را جهان قطب شاهی و ندا رشیدی به فارسی ترجمه کرده اند و توسط انتشارات کتیبه پارسی، منتشر شده است.

خلاصه کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد

در کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد، نویسنده بیان می کند که نوشتن اهداف نشان دهنده این است که شما دقیقا می دانید که چه چیزی می خواهید. هر چه جزئیات آرزوها و اهدافتان را بیشتر بدانید، رسیدن به آن ها نیز راحت تر است. هنگامی که شروع به نوشتن می کنید، احساساتتان بر خواسته هایتان متمرکز می شود. همین امر سبب می شود تا قدرت جذبتان به مراتب بالا رود. همچنین برنامه ریزی برای رسیدن به اهداف، دقیق تر خواهد بود. کلاوسر در این کتاب عنوان می کند، افراد معروف رؤیاهای خود را نوشته اند و شاید سال ها بعد که به آن ها دست یافتند، به قدرت نوشتن پی برده اند.

۱۴- کتاب قدرت حال اثر اکهارت تال (The Power Of Now)

هنگامی که شروع به خواندن کتاب قدرت حال می کنید، انرژی جز به جز آن را به خوبی درک می کنید. کتابی که به شما یاد می دهد، چگونه گذشته و آینده را رها کنید و از دارایی واقعی خود یعنی زمان حال لذت ببرید. اکهارت تال در این کتاب، حضور در لحظه حال را بررسی می کند. این نویسنده آلمانی- کانادایی، یک معلم معنوی است. آثار تال مانند “زمینی نو” و “سکوت سخن می گوید” نیز طرفداران زیادی در سطح دنیا دارند. توصیه می کنم “قدرت حال” و بهترین کتاب های موفقیت از این دست را بارها و بارها بخوانید؛ زیرا هر بار نکته ای جدید از آن ها یاد می گیرید.

خلاصه کتاب قدرت حال

در این کتاب به شما قدرت زمان حال و اثری که حضور در لحظه بر روی زندگی دارد، نشان داده می شود. توله در قدرت حال مثال هایی می زند که نشان می دهد، تمام ناتوانی های ذهن، باعث می شوند تا از پیشرفتتان در زندگی عقب بمانید. این ناتوانی ها از خاطرات گذشته یا ترس از آینده می آیند. پس بودن در زمان حال، شما را به منبع نامحدود متصل می کند. هنگامی که کاملاً در زمان حال باشید، قدرتی فوق العاده و آرامشی عمیق خواهید داشت.

۱۵- قورباغه ات را قورت بده اثر برایان تریسی (Eat That Frog)

انتخاب نام این کتاب، باعث شده است تا یک بار شنیدن نامش آن را برای همیشه در ذهنتان نگه دارد؛ اما “قورباغه ات را قورت بده” یک نماد برای انجام دادن کارهای سخت ما است و منزجر کننده باشد. برایان تریسی، استاد معروف موفقیت و مدیریت در دنیا، این کتاب را تألیف کرده است. وی کتاب هایی مانند “قدرت بیان”، “مدیریت زمان”، “روانشناسی فروش” و غیره را در لیست کتاب های پرفروش خود دارد. “قورباغه ات را قورت بده” به زبان های متعددی ترجمه شده است. این کتاب توسط مترجم های مختلفی از جمله مجتبی نظر بیگی به فارسی برگردانده شده است. انتشارات لیدا نیز کتاب را منتشر کرده است.

خلاصه ای از کتاب قورباغه ات را قورت بده

اگر اهل برنامه ریزی باشید، می دانید که در هر روز تقریباً چه کارهایی را باید انجام دهید. برایان تریسی در کتاب قورباغه ات را قورت بده، به این نکته اشاره می کند که در بین کارهای روزمره تان، کاری را انتخاب کنید که انجام دادن آن برایتان سخت تر است. این نوع کارها معمولاً ذهن را بیشتر درگیر می کنند و مانند باری بر دوش ما هستند. پس انجام دادن سریع تر آن ها سبب می شود تا آرامش ذهنی بیشتری داشته باشیم. از این رو برای رسیدگی به بقیه کارها، بهتر عمل می کنیم و ذهنی آزادتر داریم.