ثانیه
دقیقه
ساعت
روز
وبینار شروع ترید در فارکس از صفرِ صفر

ارز دیجیتال نم (NEM) چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن

معرفی ارز دیجیتال نِم NEM - توکن XEM چیست؟

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال نم (NEM)

نمودار لحظه ای ارز دیجیتال نم (NEM)


نم NEM یا جنبش اقتصادی جدید (New Economy Movement) یک راه حل سازمانی است که با هدف ایجاد یک بلاکچین هوشمند و پیشرفته از نظر تکنولوژی طراحی شده است. به عبارت دیگر ارز دیجیتال نم نه صرفاً به عنوان جایگزینی برای آلت کوین، که به نمایندگی از یک پلتفرم بلاکچین جدید و جایگزینی برای پلتفرم‌های سنتی مدیریت دارایی قدم به عرصه رمز ارزها گذاشته است. NEM که خود را بلاکچین دارایی هوشمند می‌نامد، پلتفرمی بر پایه فناوری بوده و می‌کوشد راهی کارآمد برای مدیریت آسان، شفاف و کم‌هزینه دارایی‌ها و داده‌ها فراهم آورد. در این مطلب قصد داریم در مورد ارز دیجیتال NEM و توکن XEM، ویژگی‌ها، مزایا و کاربردهای بالقوه این رمز ارز با شما گفت و گو کنیم.

معرفی ارز دیجیتال  نم NEM (XEM)

نم در ماه مارس سال ۲۰۱۵ به عنوان یک نسخه فورک NXT کار خود را آغاز کرد. NXT خود یک ارز مجازی مبتنی بر بلاکچین و پلتفرم شبکه پرداخت بوده و طرفداران مختص به خود را در جامعه کریپتوکارنسی داراست.

سازمان غیرانتفاعی NEM.io واقع در سنگاپور مالکیت این رمز ارز را بر عهده دارد. به دنبال فرآیند فورک NXT، این سازمان تصمیم گرفت کد‌های مخصوص به NEM را به منظور مقیاس‌پذیری و سرعت بیشتر توسعه دهد. بنابراین نِم به عنوان یک پلتفرم ارز دیجیتال جدید و متمایز از NXT اولیه شناخته می‌شود. NEM دارای توکن مخصوص به خود به نام توکن XEM بوده و اگرچه این سکه برخلاف برخی از دیگر سکه‌های رمز ارز مانند بیت کوین به عنوان یک روش پرداخت در داد و ستدها مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، با این حال ارزش XEM در طول زمان رشد قابل توجهی را از خود نشان داده است.

NEM از سوی یک بنیاد غیرانتفاعی واقع در سنگاپور با اعضای ناشناس به نام بنیاد NEM.io پشتیبانی می‌شود. هدف اصلی این بنیاد، معرفی، آموزش و ارتقای استفاده از پلتفرم تکنولوژی بلاکچین NEM در میان تمامی کسب و کارها و سازمان‌ها در سطح جهانی است. از مثال‌های بیانگر تلاش‌‌های این بنیاد در این راستا می‌توان به سرمایه‌گذاری NEM.io به مبلغ 70 میلیون دلار جهت کمک به رشد استارتاپ‌های این بلاکچین اشاره کرد.

تاریخچه ارز دیجیتال نم

تاریخچه شروع به کار پلتفرم نم به سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ بازمی‌گردد. پروژه ارز دیجیتال NEM که یک نسخه فورک شده از NXT است، نخستین بار در ماه مارس سال ۲۰۱۵ وارد فاز عملیاتی گردید و طولی نکشید که توسعه‌دهندگان آن تصمیم گرفتند که NEM را بار دیگر از آغاز و به طور مستقل از NXT بسازند.

بنابراین کدهای اختصاصی NEM تا پایان سال ۲۰۱۵ تکمیل گردید و در اختیار این پلتفرم قرار گرفت. اصلاحات صورت گرفته در NEM این پلتفرم را مقیاس‌پذیرتر و متعاقباً پرسرعت‌تر از پلتفرم اولیه NXT ساخته است.

به مرور زمان محبوبیت این پروژه افزایش یافت و در سال ۲۰۱۶، بنیاد NEM قدم به بازار رمز ارزها گذاشت. این بنیاد غیرانتفاعی بر همکاری، رشد، بازاریابی و شناسایی برند به عنوان رویکردهای کلیدی خود جهت تسریع پذیرش NEM تمرکز دارد.

همانطور که پیش‌تر ذکر شد، توکن بومی بلاکچین NEM تحت عنوان XEM شناخته می‌شود. در اکوسیستم این پروژه، XEM وظایف بسیار بیشتری را در مقایسه با یک ارز ساده دارا بوده و می‌تواند به عنوان وسیله‌ای برای دریافت حق رأی به کار رود. NEM همچنین به عنوان یک سکه رمز ارز با سرعت فوق‌العاده بالای تراکنش مورد استفاده قرار می‌گیرد. با این حال، تاکنون هدف اصلی XEM تسهیل استفاده از قراردادهای هوشمند عنوان شده است.

ویژگی‌ های نممعرفی ارز دیجیتال نِم NEM - توکن XEM چیست؟

یکی از مزیت‌های مهم پلتفرم NEM، بهره‌وری بیشتر آن و درنتیجه سطح بالاتر کارایی در این پلتفرم است. نخست آنکه، الگوریتم EigenTrust++ به کار رفته در بلاکچین NEM، پشتیبان طراحی محبوب PoI به شمار می‌رود. این پروتکل می‌تواند به طور دقیق گره‌های شبکه را پایش نموده و از گنجانده شدن مشارکت‌کنندگان باکیفیت در سراسر سازوکار اجماع اطمینان حاصل نماید. این در حالی است که گره‌های بدون مشارکت (Deadweightها)، به طور خودکار توسط سیستم حذف می‌گردند.

به علاوه، سیستم دارای یک الگوریتم خوشه‌بندی امنیتی است که رفتار و سوابق گره‌ها را بررسی نموده و به گره‌های موجود در خوشه‌ها این امکان را می‌دهد که به گره‌های همسایه خود امتیازی تحت عنوان امتیاز خوش‌نامی اعطا کنند. این متد در مقایسه با نسل اول و دوم بلاکچین‌ها، در حفظ حدود و کارایی NEM موفق عمل کرده است.

تراکنش های چند امضایی

تراکنش‌های چند امضایی برای مشتریان شرکتی یک مزیت مهم به حساب می‌آیند. مدیران این شرکت‌ها بایستی بتوانند شبکه را مورد پایش قرار داده و آن را به منظور برآورده ساختن نیازهای شرکت گسترش دهند. کمپانی‌ها می‌توانند از NEM به منظور مدیریت فعالیت حساب، کنترل دارایی‌هایی مانند XEM از یک حساب، ساخت موزاییک‌های جدید و در نهایت ایجاد توکن‌های تازه استفاده نمایند.

تمامی قراردادهای هوشمند چند امضایی به طور مستقیم و با امنیت بالا در بلاکچین NEM ذخیره می‌گردند. این موضوع موجب حفظ تعهد کمپانی به اصل امنیت می‌گردد. اکثریت رقبای کنونی بازار این کار را از طریق راهکارهای خارج زنجیره‌ای طرف ثالث انجام می‌دهند. قابلیت‌های چند امضایی بلاکچین NEM مستقیماً موجب بالا بردن سطح رقابت در جامعه بلاکچین می‌گردند.

نام دامنه بلاکچین

ایده فضای نام (Namespace) نخستین بار از طریق NEM راه به دنیای بلاکچین باز کرد. در فضای اینترنت، Namespace به آنچه ما تحت عنوان «نام دامنه» می‌شناسیم شباهت دارد. در بلاکچین NEM شما می‌توانید نام دامنه مختص به خود را ایجاد و کنترل نمایید. کاربران قادر به پیاده‌سازی یک نام دامنه سه لایه خواهند بود که چندان متداول نبوده و از این طریق کاربران و کمپانی‌ها می‌توانند انعطاف‌پذیری و قابلیت پذیرش بالاتری را برای سیستم رقم بزنند.

مزایا و معایب نم

خصوصیات فنی ارز دیجیتال NEM آن را از سایر رمز ارزهای موجود در بازار متمایز می‌سازد. در زیر به برخی ویژگی‌ها و مزایای بلاکچین نِم اشاره خواهیم کرد.

مزایا

  • بلاکچین NEM یک سیستم باثبات و خودتکرارشونده است که به طور خودکار بلوک‌ها را ایجاد می‌کند. از سوی دیگر، هر بلوک تنها در عرض مدت یک دقیقه ایجاد می‌شود که خود رکوردی در میان دیگر رمز ارزهای شناخته شده در بازار محسوب می‌گردد.
  • استفاده از این بلاکچین بی‌نهایت ساده است. نرم‌افزارهای کار با این ارز دیجیتال را می‌توان از وب‌سایت رسمی NEM یا io دانلود نموده و مورد استفاده قرار داد. این نرم‌افزارها بر روی تمامی سیستم‌های عامل (از جمله سیستم عامل‌ موبایل) قابل اجرا بوده و حتی کاربران تازه‌کار نیز می‌توانند به راحتی با آن‌ها کار کنند.
  • سیستم Catapult در این بلاکچین به امنیت بسیار بالای خود در برابر حملات سایبری و هک شدن مشهور است. زنجیره بلوک‌ها به طور مرتب از سوی خود بلاکچین بازبینی می‌شود؛ بنابراین هرگونه احتمال برداشت چندباره وجوه در سیستم مورد شناسایی قرار خواهد گرفت.
  • تراکنش‌ها آنی انجام می‌شوند و زمان تأیید برای آن‌ها تنها در حد چند ثانیه است. در حال حاضر سیستم بلاکچین NEM می‌تواند به طور همزمان ۴۰۰۰ تراکنش را مورد پردازش قرار دهد.

معایب

  • به دلیل ناشناس بودن تیم سازنده آن و عدم برخورداری از توان بازاریابی قابل توجهی، معمولاً پی بردن به اینکه NEM در کجای مسیر توسعه خود قرار دارد و یا نقشه‌های آن برای آینده چیست دشوار بوده و نمی‌توان به راحتی به سازندگان ناشناس آن اعتماد کرد.
  • وجود رقبای متعدد و قدرتمند در عرصه ارائه پلتفرم قراردادهای هوشمند موجب می‌گردد که موفقیت یا عدم موفقیت این پروژه غیر قابل پیش‌بینی بوده و نتوان برآورد دقیقی از آینده این پلتفرم در بازار کریپتو به دست آورد.

ارز دیجیتال نم چگونه کار می‌ کند؟معرفی ارز دیجیتال نِم NEM - توکن XEM چیست؟

برای درک نحوه دستیابی ارز دیجیتال نم و توکن XEM به اهداف ذکر شده در بالا، بهتر است نگاهی به چندین فناوری نوآورانه تلفیق شده در این ارز دیجیتال داشته باشیم. مهم‌ترین آن‌ها یعنی سازوکار اجماع جدید این پلتفرم، گواهی اثبات اهمیت (PoI) نام دارد که توسط بلاکچین NEM به بازار عرضه شده است.

از جهات بسیاری، PoI با دیگر سازوکارهای اجماع مانند اثبات کار (PoW) در بیت کوین تفاوت دارد. از جمله نقاط تمایز آن‌ها می‌توان به زمان و هزینه صرف‌شده توسط کاربران اشاره کرد. در ادامه به توضیح بیشتر این الگوریتم اجماع می‌پردازیم:

درک الگوریتم اثبات اهمیت (PoI)

براساس الگوریتم اثبات اهمیت، یک کاربر با دست کم ۱۰۰۰۰ توکن XEM سپرده در سیستم، صلاحیت ایجاد بلوک‌های جدید در بلاکچین NEM را خواهد داشت. هر زمان که یک کاربر با موفقیت بلوک جدیدی را در بلاکچین ایجاد کند، در ازای آن بخشی از کارمزد تراکنش‌ها را در قالب توکن XEM دریافت خواهد کرد.

اما این تمام ماجرا نیست. در واقع، اثبات اهمیت به کاربران این امکان را می‌دهد که در عین دریافت پاداش، با دیگر شبکه‌ها تعاملات تراکنشی داشته باشند. NEM مقدار کل تراکنش‌ها را مورد ارزیابی قرار داده و از آن به منظور ارتقای امتیاز PoI کاربر استفاده می‌کند. هرچه امتیاز شما بالاتر باشد، پاداش بهتری را دریافت خواهید کرد. همچنین برای اینکه امتیاز PoI خود را افزایش دهید، تنها کافی است که تراکنش‌های بیشتری را برای افراد دیگر ارسال کنید.

دارایی‌های هوشمند

ابتکار «دارایی هوشمند» NEM کاربران را قادر می‌سازد تا نحوه دسترسی و استفاده خود از پلتفرم NEM را متناسب با نیازشان تغییر دهند. تمامی کارکردها در بستری آزاد و خودمقیاس‌پذیر انجام گرفته و توسعه‌دهندگان می‌توانند به سرعت ارزهای دیجیتال را ایجاد، توزیع و به یکدیگر تبدیل نمایند. افراد همچنین قادر به انتقال پول از طریق رابط عمومی بلاکچین NEM خواهند بود.

هاروست در برابر ماینینگ

هاروست کردن (Harvesting) یا برداشت، جزئی کلیدی از سازوکار اجماع PoI در نظر گرفته می‌شود. به کمک این کد حساب کاربری شما به یک ابرگره (Supernode) از پیش موجود متصل می‌گردد. هسته اصلی اکوسیستم NEM بر پایه ابرگره‌های آن شکل گرفته که می‌توانند از حساب‌های کاربری متصل به منظور ارتقای امتیاز PoI و افزایش شانس ایجاد بلوک به نفع خود استفاده کنند.

به بیان ساده، ابرگره‌ها امتیاز PoI یک حساب را ضبط نموده و از آن به منظور عملیاتی ساختن بلوک‌ها به نمایندگی از حساب مورد نظر استفاده می‌کنند. چنین متدی، یک متد سودمند تلقی می‌شود؛ چراکه از طریق آن بدون نیاز به مقادیر بالای توان پردازشی از سوی تمامی کاربران، می‌توان امنیت بلاکچین NEM را تضمین نمود. درنتیجه، پلتفرم ارز دیجیتال NEM و سازوکار اثبات اهمیت آن به طور قابل توجهی در مقایسه با سیستم‌های PoW مانند بیت کوین، مصرف انرژی پایین‌تری دارد.

برای کمپانی‌هایی که انرژی زیادی را صرف برنامه‌های توسعه پایدار خود می‌کنند، کاهش مصرف برق یک برتری بزرگ محسوب می‌گردد. بدین ترتیب NEM یک مزیت رقابتی کلیدی را به نمایش گذاشته است. در واقع، گره‌های NEM احتیاجی به کامپیوتر یا دستگاه ماینینگ فعال برای میزبانی فرآیند هاروست نخواهند داشت. هاروست کردن همچنین موجب دموکراتیزه شدن فعالیت بلاکچین از طریق حذف نیاز به ماشین‌های گران‌قیمت ماینینگ می‌گردد.

کاربردهای ارز دیجیتال نم

اکوسیستم NEM چندین مورد کاربرد بالقوه را در جهان واقع به نمایش می‌گذارد. این کاربردها از راهکارهای پرداخت و نقل و انتقال پول تا راهکارهای لجستیک، سیستم‌های رأی‌دهی و ثبت گزارش را شامل می‌گردند که همگی ممکن است در گسترش به کارگیری این پلتفرم نقش داشته باشند. در وب‌سایت رسمی NEM می‌توانید اطلاعات بیشتری را در خصوص مثال‌های متعدد به کارگیری این پلتفرم در کاربردهای حقیقی بیابید.

کیف پول هایی که ارز دیجیتال نم را ساپورت می کنندمعرفی ارز دیجیتال نِم NEM - توکن XEM چیست؟

شما می‌توانید توکن‌های ارز دیجیتال نِم را از هر یک از صرافی‌های معتبر بایننس، Bithumb، هیوبی گلوبال، Gate.io و بسیاری از صرافی‌های شناخته شده دیگر خریداری کنید. دقت داشته باشید که پس از خرید رمز ارز،‌ برای نگهداری توکن‌های خود احتیاج به یک کیف پول مطمئن خواهید داشت. برخی از کیف پول‌های ارز دیجیتال NEM مانند لجر یا ترزور کیف پول‌های سخت‌افزاری بوده و کدهای خصوصی شما را به صورت آفلاین و در یک دستگاه سخت‌افزاری ذخیره می‌کنند. کیف پول‌های نرم‌افزاری نیز گزینه دیگری برای نگهداری سکه‌های رمز ارز به شمار می‌آیند. کیف پول‌هایی که از توکن XEM پشتیبانی می‌کنند عبارتند از: لجر، ترزور، مث والت، تراست والت، نِم والت (NEM Wallet) و سیف پل.

قیمت نم

ارز دیجیتال NEM از زمان معرفی آن به بازار تا تقریباً نیمه سال ۲۰۱۷ روندی ثابت را از نظر قیمت پشت سر گذاشته است. در این فاصله هر توکن XEM با قیمتی ناچیز در حدود ۰۰۰۳۱/۰ به فروش می‌رسید. اما با نزدیک شدن به سال ۲۰۱۸ تغییرات قیمت این رمز ارز هرچه بیشتر محسوس گردید و توکن ارز دیجیتال NEM توانست در آغاز این سال، نخستین و چشمگیرترین پیک قیمت خود را با مبلغی بالغ بر ۸۰/۱ دلار به ثبت رساند. با این حال طولی نکشید که مجدداً‌ قیمت این رمز ارز سقوط کرد و باز تا مدت‌ها در زیر محدوده ۲/۰ دلار به سیر خود ادامه داد. پیک قابل توجه بعدی در ماه مارس سال ۲۰۲۱ رخ داد که در آن هر توکن XEM به ازای ۷۹۵۳/۰ دلار مبادله گردید. بعد از آن باز هم قیمت توکن بومی نِم تا کمی پایین‌تر از ۲/۰ دلار سقوط کرد. در ماه‌های اخیر قیمت ارز دیجیتال NEM در همین محدوده حفظ شده است. در زیر نمودار نوسانات قیمت رمز ارز NEM را مشاهده می‌کنید.

معرفی ارز دیجیتال نِم NEM - توکن XEM چیست؟

عوامل تأثیرگذار بر قیمت

اکنون می‌خواهیم نگاهی به برآورد قیمت‌ توکن XEM در درازمدت داشته باشیم. پیش‌بینی قیمت‌ها یکی از فاکتورهای کلیدی در تعیین به‌صرفه بودن یا به‌صرفه نبودن سرمایه‌گذاری بر روی ارز دیجیتال NEM محسوب می‌گردد. با این حال، توجه به این نکته ضروری است که نباید صرفاً‌ بر مبنای این پیش‌پینی‌ها عمل کنید؛ بلکه بایستی دقت داشته باشید که برآورد قیمت‌ها صرفاً به طور بالقوه جهت بازار را پیش‌بینی نموده و همواره دقیق نخواهد بود.

بنا به پیش‌بینی وب‌سایت WalletInvestor، در سال ۲۰۲۱ قیمت توکن XEM در حوالی ۳۶۵/۰ دلار گردش خواهد کرد. TradingBeasts نیز بر این باور است که تا پایان سال ۲۰۲۱، قیمت توکن‌های XEM به متوسط ۲۹/۰ دست خواهد یافت. این وب‌سایت همچنین قیمت ارز دیجیتال NEM را تا پایان سال ۲۰۲۴ در بازه ۳۲/۰ تا ۴۷/۰ دلار پیش‌بینی نموده است.

در نهایت، DigitalCoinPrice پیش‌بینی کرده است که هر توکن XEM می‌تواند تا آخر امسال با قیمت متوسط ۵۰/۰ دلار  و تا پایان سال ۲۰۲۵ با قیمت ۰۲/۱ دلار مورد معامله قرار گیرد. این پیش‌بینی نسبت به مواردی که در بالا ذکر کردیم خوش‌بینانه‌تر است. NEM در حال حاضر بر روی چندین پروژه دیگر نیز کار می‌کند که این موارد نیز در تعیین قیمت آینده این ارز دیجیتال نقشی کلیدی را ایفا خواهند نمود.

پروژه های ارز دیجیتال نم

تعداد شرکت‌ها و واحدهایی که پروژه‌های خود را به پلتفرم NEM می‌سپارند در تعیین موفقیت و میزان پذیرش توکن XEM در آینده بسیار حائز اهمیت بوده و هرچه این ابتکارات خلاقانه‌تر بوده و موفقیت بیشتری را کسب نمایند، به تبع آن تقاضا برای سکه XEM نیز بیشتر خواهد بود.

آینده ارز دیجیتال نمارز دیجیتال نم

NEM استراتژی سالانه روشنی را با اهداف و نقاط عطف مشخص در اختیار کاربران قرار نمی‌دهد. مهم‌ترین به روزرسانی این پلتفرم که هنوز در حال اجراست مربوط به آپگرید Catapult بوده که جزئیات آن در وایت پیپر آن ذکر شده است. برخی از این ویژگی‌های اصلی عبارتند از:

  • به کارگیری طراحی لایه لایه مبتنی بر معماری وب
  • مقیاس‌پذیری استثنایی
  • نرخ بالای پیام‌رسانی
  • معرفی یک معماری منحصر به فرد با قابلیت یکپارچه‌سازی و نیز لایه سرور دروازه API با عملکرد و مقیاس‌پذیری بالا

آپگرید Catapult یکی از فاکتورهای کلیدی تعیین‌کننده قیمت توکن XEM به شمار می‌آید. توجه به این نکته ضروری است که NEM در ابتدا با استفاده از زبان جاوا طراحی گردید و سپس مجدداً به فرم حال حاضر خود بر روی پلتفرم برنامه‌نویسی C++ به عنوان جزئی از آپگرید Catapult درآمد.

مهم‌ترین موضوعی که باید در مورد ارز دیجتیال NEM بدانید این است که سرمایه‌گذاری بر روی این ارز دیجیتال همانند هر رمز ارز دیگری، اقدامی پرریسک و با پاداش بالا بوده و بنابراین باید این اصل ثابت در بازارهای گوناگون را مد نظر قرار دهید: «به اندازه‌ای سرمایه‌گذاری کنید که می‌توانید از پس از دست رفتن سرمایه خود برآیید.»

علی‌رغم این ملاحظات، NEM برتری‌های قابل توجهی را به کاربران خود ارزانی داشته است. سکه XEM در صورتی که مسیر اتریوم را دنبال کند، می‌توان به یک توکن ایده‌آل برای سرمایه‌گذاری مبدل گردد (که البته خود اتریوم نیز هنوز که هنوز است به همه اهداف خود دست نیافته است). از سوی دیگر، همانطور که پیش‌تر گفتیم، پیش‌بینی قیمت‌های این رمز ارز به طور کلی مثبت بوده است. در حال حاضر XEM در سمت صعودی (گاوی) بازار قرار دارد. پیش‌بینی متخصصان بر این است که سرمایه‌گذاری بر روی توکن XEM می‌تواند مسیری پر فراز و فرود را پیش روی سرمایه‌گذاران بگستراند.

ر قرار دارد. پیش‌بینی متخصصان بر این است که سرمایه‌گذاری بر روی توکن XEM می‌تواند مسیری پر فراز و فرود را پیش روی سرمایه‌گذاران بگستراند.

نتیجه‌گیری

توکن XEM با جامعه رو به گسترش خود و برخورداری از پلتفرم بلاچین NEM نتایج امیدوارکننده‌ای را در بازار رمز ارزها از خود به نمایش گذاشته‌ است. الگوریتم اجماع اثبات اهمیت (PoI) و آپگرید Catapult و همچنین امکان انجام تراکنش‌های چندامضایی در این پلتفرم همگی موجب شده‌اند که توکن XEM اکنون بدون شک به عنوان یکی از ارزهای دیجیتال رو به رشد در بازار شناخته شود. در حال حاضر ظاهراً توکن XEM جایگاه خود را به خوبی در بازار رمز ارزها تثبیت کرده است. به دنبال اجرای پروژه‌های آزمایشی جدید بر روی این پلتفرم پیش‌بینی می‌شود که ارز دیجیتال NEM و سکه XEM به مرور زمان با اقبال چشمگیری مواجه گردند.

سؤالات متداول

پروتکل NEM توسط گروهی از اعضای بنیاد غیرانتفاعی NEM.io و به عنوان یکی از مشتقات NXT به بازار عرضه شد.

به نظر می‌رسد که آینده این رمز ارز بسیار روشن بوده و توکن XEM در سال‌های آتی بتواند جایگاه مهمی را در صنعت کریپتوکارنسی به خود اختصاص دهد.

مانند هر رمز ارز دیگری، NEM نیز در معرض نوسانات بازار قرار گرفته و بنابراین باید در سرمایه‌گذاری بر روی آن احتیاط لازم را به خرج دهید. اغلب توصیه می‌شود که از سرمایه‌گذاری مبالغ کلان بر روی رمز ارزها خودداری نموده و تنها تا حدی ریسک کنید که می‌دانید توان بازپرداخت ضرر و زیان آن را خواهید داشت.

ارز دیجیتال NEM در لیست اکثر صرافی‌های معتبر یافت می‌شود و بنابراین با مراجعه به وب‌سایت این صرافی‌ها می‌توانید به هر میزان که خواستید توکن XEM خریداری کنید. برای نگهداری توکن‌ها، خصوصاً مبالغ زیاد توصیه می‌شود که حتماً به سراغ یک کیف پول مطمئن و شناخته شده بروید. در خصوص توکن NEM این کیف پول‌ها عبارتند از: تراست والت، مث والت، NEM Wallet‌ و کیف پول‌های سخت‌افزاری مانند لجر و ترزور.

به این مقاله امتیاز دهید
(۱۹۲ رای) ۴.۵
۱۲۳۴۵
ترتیبی که برای خواندن مقالات انواع کوین ها به شما پیشنهاد میکنیم:
1inch
ارز دیجیتال 1 اینچ (1Inch) چیست؟ به همراه نمودار و قیمت لحظه ای
what-is-eos
ارز دیجیتال ایاس (EOS) چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن
mina
ارز دیجیتال مینا (MINA) چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن
near-protocol
ارز دیجیتال نیر پروتکل (NEAR) چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن
what-is-atom
ارز دیجیتال کوزموس (ATOM) چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن
what-is-ecash
ارز دیجیتال ای کش (eCash) چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن
what-is-icx
ارز دیجیتال آیکون (ICX) چیست؟ بررسی کامل با نمودار و قیمت لحظه ای آن
what-is-chia
ارز دیجیتال چیا (chia) چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن
what-is-xinfin-network
ارز دیجیتال زین فین نتورک (XDC) چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن
what-is-theta-fuel
ارز دیجیتال تتا فیول (TFUEL) چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن
what-is-horizen
ارز دیجیتال هورایزن (ZEN) چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن
what-is-flow
ارز دیجیتال فلو (FLOW) چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن
%d8%a7%d8%b1%d8%b2-%d8%af%db%8c%d8%ac%db%8c%d8%aa%d8%a7%d9%84-%d8%b1%db%8c%d9%88%d9%86-%da%a9%d9%88%db%8c%d9%86-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa%d8%9f-%d8%a8%d8%a7-%d9%86%d9%85%d9%88%d8%af%d8%a7%d8%b1-%d9%88
ارز دیجیتال ریون کوین (RVN) چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن
what-is-bitcoingold
ارز دیجیتال بیت کوین گلد (BTG) چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن
what-is-zcash
ارز دیجیتال زی کش (ZCash) چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن
what-is-digibyte
ارز دیجیتال دیجی بایت (DGB) چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن
what-is-nem
ارز دیجیتال نم (NEM) چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن
what-is-qtum
ارز دیجیتال کوانتوم (Qtum) چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن
what-is-harmony
ارز دیجیتال هارمونی (ONE) چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن
what-is-zilliqa
ارز دیجیتال زیلیکا (ZIL) چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن
what-is-polygon
ارز دیجیتال پالیگان (MATIC) چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن
what-is-decred
ارز دیجیتال دیکرد (DCR) چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن
what-is-celo
ارز دیجیتال سلو (CELO) چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن
what-is-klay
ارز دیجیتال کلایتن (KLAY) چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن
what-is-waves
ارز دیجیتال ویوز (Waves) چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن
what-is-internet-computer
ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن
what-is-kusama
ارز دیجیتال کوزاما (Kusama) چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن
what-is-bitcoinsv
ارز دیجیتال بیت کوین اس وی (BSV) چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن
elrond
ارز دیجیتال الروند (elrond) چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن
hedera-hashgraph
ارز دیجیتال هدرا هش گراف (Hedera Hashgraph) چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن
what-is-cosmos
ارز دیجیتال کازماس (Cosmos) چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن
solana
ارز دیجیتال سولانا (solana) چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن
vet
وی چین (VET) چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن
iota
ارز دیجیتال آیوتا (IOTA) چیست؟ به همراه قیمت لحظه ای آن 
neo
ارز دیجیتال نئو (NEO) چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن
cardano
ارز دیجیتال کاردانو (ADA) چیست و قیمت لحظه ای آن چقدر است؟
dash
ارز دیجیتال دش (DASH) چیست؟ راهنمای خرید و قیمت لحظه ای آن
ripple
ارز دیجیتال ریپل (Ripple) چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن