ثانیه
دقیقه
ساعت
روز
پرسودترین کانال سیگنال VIP جفت‌ارزها رایگان شد!

ارز دیجیتال آیکون (ICX) چیست؟ بررسی کامل توکن ICX

ارز دیجیتال آیکون ICX؛ از ویژگی‌ها تا کاربرد آن

در دنیای امروزه شرکت‌ها باید به‌دنبال استانداردسازی فناوری و پلتفرم‌هایی باشند که ابتکارات آینده را هدایت می‌کنند و پس از آن، هماهنگی و ادغام چندین بلاک چین را دنبال کنند که با یکدیگر در یک زنجیره کار می‌کنند. از سال 2018 تاکنون بیش از 2000 ارز دیجیتال اضافه شدند. تصور کنید می‌توانستیم مؤسسات، صنایع مالی و امنیتی و خدمات بیمه‌ای، درمانی و آموزشی را برپا کنیم و تمامی تراکنش‌های آن را داخل یک شبکه انجام دهیم. به نظر شما برای رسیدن به چنین امکاناتی به یک جامعه آرمانی و دور از دسترس نیاز داریم؟ ما در این مقاله، شما را با واقعیت‌های این ارز دیجیتال آشنا می‌کنیم. پروژه ارز دیجیتال آیکون «با ساخت یکی از بزرگ‌ترین شبکه‌های غیرمتمرکز در جهان» دنیا را از فراتر از تصور ما به هم متصل کرده است.

 معرفی ارز دیجیتال آیکون (ICON)

این ارز دیجیتال یک شبکه بلاک چین غیرمتمرکز است که برای بهترشدن تعامل میان جوامع بلاک چینی مختلف استفاده می‌شود و می‌خواهد شبکه‌ای واحد برای ارتباط و تعامل بیشتر این دو جوامع ایجاد کند. جوامع به‌کمک یک تبادل غیرمتمرکز به شبکه ICON متصل می‌شوند؛ برای مثال شبکه‌های ارز دیجیتالی مانند بیت کوین و اتریوم را یک جامعه می‌نامند. همچنین می‌توان امکاناتی فراهم کرد که بانک‌ها، بیمارستان‌ها، مدارس و دولت‌ها بتوانند به‌عنوان جامعه‌ای برتر به اکوسیستم ICON متصل شوند. مخالفت صرافی‌های سنتی متمرکز ارزهای دیجیتال، چالش بزرگی است که ICON با آن مواجه است؛ بنابراین توانایی اتصال شبکه‌های مختلف جداگانه گامی بزرگ و رو به جلو در فناوری بلاک چین است که به‌طور فزاینده‌ای به‌عنوان سازوکار امن‌تر برای انتقال یا ذخیره‌سازی انواع داده‌ها استفاده می‌شود.

بنیان‌ گذار ارز دیجیتال آیکون

پروژه ارز ICON در سال 2017 در کره جنوبی و توسط تیم آیکون که یک تیم سازمانی است به وجود آمد. نماد این شبکه ICX  نام دارد. هدف این ارز ایجاد پلتفرمی برای طیف بزرگی از صنعت از جمله صنایع مالی، امنیتی، بیمه‌ای، درمانی و آموزشی است تا در شبکه‌ای واحد به تعامل و ارتباط به یکدیگر مشغول شوند.

تاریخچه ارز دیجیتال آیکون

در ماه سپتامبر سال 2017 ارز دیجیتال ICON طی یک برنامه عرضه اولیه به بازار فرستاده شد و سپس به‌کمک فروش توکن‌های ICX، سرمایه‌ای تقریباً 43 هزار دلار جمع‌آوری کرد. این فروش حدود 50 درصد توکن‌های این ارز را شامل می‌شود. پس از آن در سال 2018 این پروژه، بلاک چین مخصوص خود را ایجاد کرد. افرادی که در سال 2017 در عرضه اولیه شرکت کرده بودند، در سال 2018 توانستند توکن‌های ICX خود را دریافت کنند. در سال 2019 پروژه ارز دیجیتال آیکون، استاندارد IRC16 را به‌عنوان یکی از برترین استانداردهای شبکه آیکون ارائه داد. این نوع پروژه هدف اصلی و اولیه خود را از نظام اقتصادی در دنیای واقعی تقلید کرده است؛ زیرا تمام سیستم‌های کاری مانند کسب‌وکارها و سازمان‌های غیرانتفاعی و تمامی مؤسسات مالی همگی از یک ابزار مشترک برای مبادلات خود استفاده می‌کنند که به پول ملی مشهور هستند.

مهم ترین ویژگی‌ های ارز دیجیتال

ارز دیجیتال آیکون ICX؛ از ویژگی‌ها تا کاربرد آن

این نوع ارز دیجیتال ویژگی‌های مهم و کاربردی دارد که در ادامه با مهم‌ترین آن‌ها آشنا می‌شویم.

  • ICX نوعی ارز دیجیتال است که به شبکه‌های غیرمتمرکز و کاربرانش این امکان را می‌دهد تا با استفاده از این شبکه بتوانند در فعالیت‌های بلاک چینی شرکت کنند.
  • این ارز از پتلفرم که همان Nexus است، برای متصل‌کردن چندین بلاک چین از طریق ICO Repubilc استفاده می‌کند که این شبکه سرگروهی برای سایر انجمن‌های بلاک چینی است.
  • در این شبکه ارتباط سریع و آسان میان کاربران و نمایندگان وجود دارد که این امکان از طریق ICON Republic فراهم می‌شود.
  • از دیگر ویژگی‌های مهم این ارز این است که نمایندگان بلاک چین می‌توانند به ارتباط و همکاری با نمایندگان انجمن‌های خود از طریق پتلفرم Nexus بپردازند.
  • یکی دیگر از ویژگی‌های بارز این ارز این است که DEX ذخایر ارزی را برای انجمن‌های خود کنار گذاشته است تا با این کار بتواند معامله‌های ارزی را که با سکه‌های ICON انجام می‌شوند، مجاز کند.
  • ارز ICX صرافی‌هایی برای خود دارد که کاربرانش می‌توانند در هر زمان و موقعیت لازم ارزهای خود را مبادله کنند.

مزایا و معایب ارز دیجیتال آیکون

همان‌طور که پیش از این بیان شد، این ارز دیجیتال ویژگی و اهمیت فراوانی دارد. آیکون روی یک شبکه بلاک ‌چین غیرمتمرکز به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد و همیشه در دسترس است. ارز دیجیتال آیکون ICX در صرافی‌های متعدد نفوذ دارد و در سریع‌ترین زمان می‌تواند پاسخگوی کاربرانش باشد. همچنین این ارز از انجمنی استفاده می‌کند که در آن ذخایر ارزی DEX وجود دارد و این امر انجام‌شدن معاملات می‌شود.

چگونگی عملکرد ارز دیجیتال آیکون

ارز دیجیتال ICX در فعالیت‌های خود از الگوریتم‌های متعددی استفاده می‌کند که یکی از آن‌ها Proof- of- Stake است. این الگوریتم می‌تواند فعالیت‌های آیکون را تا حد مجاز گسترش دهد و درباره این فعالیتش تضمین هم می‌کند. یک الگوریتم جدید با نام Loop Fault Tolerance 2.0 دیده شده است که در 8 آوریل 2020 به مردم معرفی شده و در دنیای ارز دیجیتال با ویژگی‌ها و مزایا خود در بازار دیده شده است.

کاربرد ارز دیجیتال آیکون

یکی از کاربردهای این ارز دیجیتال ین است که قصد دارد جامعه آرمانی را به یک جامعه واقعی تبدیل کند. این ارز می‌خواهد در مؤسسات و ادارات بسیاری فعالیت داشته باشد.

 کیف پول‌ های آیکون

ارز دیجیتال آیکون ICX؛ از ویژگی‌ها تا کاربرد آن

بهترین و محفوظ‌ترین راه پس از خرید این ارز دیجیتال، خرید کیف پول است. در ادامه شما را با چند نوع کیف پول آشنا می‌کنیم.

  • کیف پول ICONex

این کیف پول بهترین و رسمی‌ترین کیف پول آیکون است که ارز ICX و رمز ارزهای دیگر را نیز هدایت و پشتیبانی می‌کند. شما باید به‌کمک مرورگر Chrome یا سایت گوگل به این کیف پول دسترسی داشته باشید، آن را خریداری کرده و از آن استفاده کنید.

  • کیف پول coolwallet

این کیف پول نوعی سخت‌افزار به شمار می‌آید که البته استفاده از آن بسیار راحت است. این نوع کیف پول علاوه بر رمز ارز ICON از ارزهای دیجیتالی دیگر مانند لایت کوین، اتریوم، بیت کوین کش، ریپل حمایت می‌کند.

  • کیف پول لجر

این کیف پول نیز سخت‌افزاری است که امنیت فراوانی دارد و به همین دلیل کاربران توجه بسیاری دارند و از آن استفاده می‌کنند. از این کیف پول می‌توان برای ذخیره‌کردن ارزهای دیجیتالی استفاده کرد.

  • کیف پول تراست ولت

این کیف پول کاربرد فوق‌العاده‌ای دارد که از ارزهای متعددی پشتیبانی می‌کند. کیف پول تراست ولت این امکان را به کاربر می‌دهد تا بتواند توکن‌هایی با استاندارد ERC-20  را به‌آسانی در کیف پول خود ذخیره کند.

هزینه ‌ترید ارز دیجیتال آیکون

بهترین روش برای خرید این نوع ارزهای دیجیتال صرافی‌ها هستند. برای این کار ابتدا باید در صرافی‌هایی که توانایی انجام این کار را دارند، ثبت‌نام کرد. سپس احراز هویت شما انجام می‌شود و بعد از آن می‌توانید به خرید و فروش در این صرافی‌ها بپردازید. صرافی‌های متعددی از این ارزها حمایت می‌کنند و خرید و فروش را نیز انجام می‌دهند. صرافی‌های خارجی عبارت‌اند از: Binance, Huobi Globan, OKEx اما به‌دلیل موانع و تحریم‌هایی که در کشور ما وجود دارد، شما نمی‌توانید به‌صورت مستقیم از این صرافی‌ها خرید کنید. راحت‌ترین روش برای خرید و فروش ارز دیجیتال بدون مانع و ترس، استفاده از صرافی‌های معتبر در داخل کشور است. در ایران صرافی‌های فراوانی مشغول این کار هستند که؛ مانند صرافی ایران بایننس که سابقه‌ای طولانی دارد و مورد تأیید است.

عوامل تأثیرگذار بر قیمت ارز دیجیتال

ارز دیجیتال به عواملی مختلفی وابسته است که عبارت‌اند از: دلار، طلا، نفت، رسانه‌ها و… درباره رسانه‌ها می‌توان گفت که اخبار منفی سبب کاهش قیمت و اخبار مثبت موجب افزایش و رشد قیمت ارز می‌شود؛ برای مثال وقتی خبر هک‌کردن صرافی بایننس در ایران پخش شد، کاربران از ترس هک‌شدن به سمت این صرافی نرفتند، اما بعد از آن اعلام شد که خبر واقعیت نداشته است. همین خبر غیرواقعی موجب کاهش قیمت ارز شد. نوسانات قیمت بیت کوین براساس دو عامل تغییر می‌کند و تعیین می‌شود. عامل اول تحلیل تکنیکال است که مانند نمودار قیمتی و میزان تقاضا و عرضه است. عامل دوم فاندامنتال است که صحبت‌های مردم و رسانه‌ها سبب تغییر قیمت آن می‌شود. کسانی که بیت کوین را از داخل کشور تهیه کرده و ریال را به دلار تبدیل می‌کنند، تحت تأثیر افزایش و کاهش دلار داخلی کارهایشان را پیش می‌برند.

آینده این ارز دیجیتال آیکون 

ارز دیجیتال آیکون ICX؛ از ویژگی‌ها تا کاربرد آن

پیش‌بینی ارزهای دیجیتال کار دشواری است؛ زیرا در بازار قیمت ارزها نوساناتی دارند که از دست افراد خارج است. باید برای در نظر گرفتن آینده این ارز به نکاتی مانند این توجه کنیم که پشتیبان این ارز چه کسی است و هدف این پروژه‌ها چیست؟ آیکون که یک ارز ICX را ارائه داده است، با زیرساخت‌های موجود، پروژه‌ای مفید برای دنیای امروز است. اعضای تیم آیکون ارتباط عالی با یکدیگر دارند و این تیم در راهکارهایش بسیار سریع عمل کرده است. این ارز دیجیتال تاکنون به تمام وعده‌های خود عمل کرده است و به همین دلیل مثبت و مفید به نظر می‌رسد. ارز coinLiker که یکی از وب‌سایت‌های فعال در حوزه رمز ارزهاست، با دیدگاهی مثبت به این آیکون بیان می‌‌کند که این ارز تاکنون سرعت زیادی داشته است و قیمت آن رو به افزایش است.

نتیجه‌ گیری

در این مقاله، با پتلفرم آیکون و ارز دیجیتال ICX آشنا شدید. پیش از این بیان شد که پتلفرم یک پروتکل بلاک چینی است که می‌تواند از قراردادهای هوشمندانه‌ای استفاده کند. علاوه بر این درباره کاربرد، مزایا، قیمت، کیف پول، خرید و عوامل تأثیرگذار بر این ارزها نیز مطالبی بیان کردیم. همان‌طور که گفته شد، آینده آیکون مثبت و خوب پیش‌بینی شده است و شما می‌توانید برای سرمایه‌گذاری در این ارز ابتدا ثبت‌نام کرده و سپس حساب کاربری برای خود ایجاد کنید و موفق شوید.

سوالات متداول

ارز دیجیتال در حال رشد و پیشرفت است. افراد زیادی در حال فعالیت در این حوزه هستند و همگی آن‌ها سود‌های فراوانی به دست آورده‌اند. برخی از این ارزها مانند بیت کوین قابل استخراج‌ هستند و برخی دیگر قابلیت استخراج ندارند.

پروژه این ارز دیجیتال هدف خود از راه‌اندازی این ارز را ایجاد یک جامعه دیجیتالی بیان کرده است. بلاک چین‌هایی که در پروژه‌های این ارز شرکت کرده‌اند، می‌توانند به صرافی‌های مختلف و غیرمتمرکز داخلی مراجعه کنند و تبادل‌هایشان را انجام دهند.

به این مقاله امتیاز دهید
(۱۷۸ رای) ۴.۵
۱۲۳۴۵
ترتیبی که برای خواندن مقالات انواع کوین ها به شما پیشنهاد میکنیم:
ripple
ریپل (Ripple) چیست؟ معرفی شبکه Ripple و بررسی ارز XRP
cardano
ارز دیجیتال کاردانو چیست؟ 0 تا 100 رمز ارز ADA
1inch
ارز دیجیتال 1 اینچ (1Inch) چیست؟
what-is-eos
ارز دیجیتال ایاس (EOS) چیست؟
mina
ارز دیجیتال مینا (MINA) چیست؟
near-protocol
ارز دیجیتال نیر پروتکل (NEAR) چیست؟
what-is-atom
ارز دیجیتال کوزموس (ATOM) چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن
what-is-ecash
ارز دیجیتال ای کش (eCash) چیست؟
what-is-icx
ارز دیجیتال آیکون (ICX) چیست؟ بررسی کامل توکن ICX
what-is-chia
ارز دیجیتال چیا (chia) چیست؟ بررسی تخصصی و کامل ارز chia
what-is-xinfin-network
ارز دیجیتال زین فین نتورک (XDC) چیست؟
what-is-theta-fuel
ارز دیجیتال تتا فیول (TFUEL) چیست؟
what-is-horizen
ارز دیجیتال هورایزن (ZEN) چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن
what-is-flow
ارز دیجیتال فلو (FLOW) چیست؟
%d8%a7%d8%b1%d8%b2-%d8%af%db%8c%d8%ac%db%8c%d8%aa%d8%a7%d9%84-%d8%b1%db%8c%d9%88%d9%86-%da%a9%d9%88%db%8c%d9%86-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa%d8%9f-%d8%a8%d8%a7-%d9%86%d9%85%d9%88%d8%af%d8%a7%d8%b1-%d9%88
ارز دیجیتال ریون کوین (RVN) چیست؟ بررسی تخصصی و کامل
what-is-bitcoingold
ارز دیجیتال بیت کوین گلد (BTG) چیست؟ بررسی تخصصی و کامل
what-is-zcash
ارز دیجیتال زی کش (ZCash) چیست؟
what-is-digibyte
ارز دیجیتال دیجی بایت (DGB) چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن
what-is-nem
ارز دیجیتال نم (NEM) چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن
what-is-qtum
ارز دیجیتال کوانتوم (Qtum) چیست؟ بررسی تخصصی و کامل
what-is-harmony
ارز دیجیتال هارمونی (ONE) چیست؟
what-is-zilliqa
ارز دیجیتال زیلیکا (ZIL) چیست؟
what-is-polygon
ارز دیجیتال پالیگان (MATIC) چیست؟
what-is-decred
ارز دیجیتال دیکرد (DCR) چیست؟
what-is-celo
ارز دیجیتال سلو (CELO) چیست؟
what-is-klay
ارز دیجیتال کلایتن (KLAY) چیست؟
what-is-waves
ارز دیجیتال ویوز (Waves) چیست؟
what-is-internet-computer
ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر (ICP)چیست؟
what-is-kusama
ارز دیجیتال کوزاما (Kusama) چیست؟
what-is-bitcoinsv
ارز دیجیتال بیت کوین اس وی (BSV) چیست؟
elrond
ارز دیجیتال الروند (elrond) چیست؟
hedera-hashgraph
ارز دیجیتال هدرا هش گراف (Hedera Hashgraph) چیست؟
what-is-cosmos
ارز دیجیتال کازماس (Cosmos) چیست؟
solana
ارز دیجیتال سولانا (solana) چیست؟
vet
وی چین (VET) چیست؟
iota
ارز دیجیتال آیوتا (IOTA) چیست؟
neo
ارز دیجیتال نئو (NEO) چیست؟
dash
ارز دیجیتال دش (DASH) چیست؟