چگونه در صرافی بایننس استیکینگ انجام دهیم؟

واژه defi/’>دیفای (DeFi) به اکوسیستم مالی غیرمتمرکز اشاره دارد و برخلاف آن CeFi به معنای امور مالی متمرکز است. درواقع دیفای از طریق قراردادهای هوشمند بلاک چینی به کاربران خود خدمات مالی غیرمتمرکز ارائه می دهد. به دو دلیل عمده، نبود اطلاعات کافی و پیچیدگی کار با پلتفرم از پروژه های دیفای استقبال چندانی نمی شد؛ به همین دلیل بایننس پلتفرم استیکینگ دیفای را عرضه کرد تا برای کاربرانش امکان شرکت در پروژه های غیرمتمرکز مالی مرتبط را ایجاد کند. بایننس امکان دسترسی به دیفای را در محیطی کاربرپسند و به دور از پیچیدگی های مرسوم فراهم کرده است.

فهرست []

  تعریفی از استیکینگ ارز دیجیتال

  استیکینگ در زبان ساده به معنای دریافت سود در ازای نگهداری یک ارز دیجیتال در جایی مانند کیف پول یا حساب کاربری یک صرافی است. استیک کردن به دو صورت Locked و Flexible انجام می شود. برای شرکت در استیکینگ بایننس با یک کلیک ساده روی گزینه «Stake Now» می توانید به راحتی در پروژه های استیکینگ شرکت کرده و کسب درآمد کنید.

  آموزش استیکینگ در بایننس

  ابتدا وارد حساب کاربری خود در سایت Binance.com شوید.

  سپس از منوی سمت چپ گزینه Earn و سپس Staking را انتخاب کنید.

  از قسمت Staking، گزینه DeFi Staking را انتخاب کنید.

  در این مرحله، شما می توانید تمام پروژه های Flexible قابل دسترس در بایننس را مشاهده کنید.

  بعد از انتخاب دارایی موردنظر خود برای استیکینگ، روی گزینه Stake Now کلیک کنید.

  در صفحه نمایش داده شده، تمام جزئیات پیشنهادی برای استیکینگ قابل مشاهده است. شما می توانید محاسباتتان را در این صفحه به دلخواه خودتان و با انتخاب گزینه استیکینگ متغیر Flexible یا قفل شده Locked تغییر دهید.

  با تنظیم مدت زمان During نرخ درصد سود سالیانه برای محاسبات مختلف نمایش داده می شود.

  با تعیین مدت زمان می توانید در این قسمت بهترین پیشنهاد را برای خودتان انتخاب کنید.

  استیکینگ متغیر یا Flexible به شما اجازه می دهد سهام استیک شده را در زمان دلخواه خود آزاد کنید. با خروج از استیکینگ دارایی شما در روز جاری به حساب شما واریز می شود، اما برای استیکینگ قفل شده دوره زمانی مشخصی تعریف می شود. استیکینگ قفل شده بایننس در مقایسه با استیکینگ متغیر سود بیشتری دارد، اما نیازمند بلوکه شدن دارایی ها در مدت زمان مشخصی است.

  البته در استیکینگ قفل شده نیز شما می توانید پیش از اتمام زمان تعریف شده، دارایی خود را از رهن خارج کنید، اما دیگر نمی توانید سودی را بابت دوره استیک شده دریافت کنید. در این مدل نیز دارایی استیک شده پس از آزادشدن در همان روز به حساب شما بازگردانده می شود.

  در طول دوره استیکینگ دارایی شما قفل خواهد شد و شما نمی توانید هیچ گونه تراکنش و نقل و انتقالی را با دارایی های استیک شده خود انجام دهید. گزینه Available amount موجودی قابل استفاده در کیف پول شما را نمایش می دهد که می توانید آن را استیک کنید.

  برای انجام استیکینگ یک مبلغ حداقلی (Minimum Locked Amount) تعریف شده است؛ چنانچه موجودی شما کمتر از این مقدار باشد، امکان استیکینگ برای شما مقدور نخواهد بود.

  همچنین اگر کل سهمیه محصول موردنظر، کمتر از میزان موجودی کیف پول شما باشد، تنها سهمیه باقی مانده از آن را می توانید خریداری کنید. حال مقداری را که می خواهید برای استیکینگ در بایننس بلوکه کنید، در قسمت مشخص شده (شکل زیر) وارد و روی گزینه تأیید خرید کلیک کنید تا فرایند تکمیل شود.

  همه جزئیات را می توانید در منوی Saving و سپس DeFi Staking (شکل زیر) مشاهده کنید.

  وقتی سپرده را با موفقیت از استیکینگ خارج می کنید، بهره شما در ساعت صفر روز جاری محاسبه و مبلغ سود در ساعت 12 نیمه شب، بین کیف پول ها توزیع می شود.

  پس از تکمیل فرایند دارایی استیک شده به صورت خودکار، آزاد و موجودی شما به کیف پولتان بازمی گردد. چنانچه می خواهید قبل از اتمام دوره استیکینگ در بایننس موجودیتان را از گرو خارج کنید، روی گزینه Redeem earlier کلیک کنید.

  توجه کنید که آزادکردن دارایی های استیک شده به زمان مشخصی نیاز دارد. چنانچه سهام استیک شده را زودتر از موعد در استیکینگ قفل شده آزاد کنید، هیچ بهره ای به شما تعلق نمی گیرد و سودی که کسب کرده اید، در زمان بازگرداندن دارایی به حسابتان کسر خواهد شد.

  جمع بندی

  روش های متعددی برای کسب درآمد در دنیای ارزهای دیجیتال وجود دارد که استیک کردن یکی از آن هاست. در این مقاله به آموزش استیکینگ در بایننس پرداختیم. استیکینگ در این صرافی به دو روش متغیر و قفل شده انجام می شود، اما همه چیز به اینجا ختم نمی شود و این دریا آن قدر بزرگ است که هر فرد می تواند ماهی خودش را پیدا کند و روز به روز درآمد و سرمایه خود را افزایش دهد. شما می توانید با استفاده از مطالب گفته شده در این مقاله وارد سایت اصلی صرافی بایننس شوید و با طی کردن مراحل گفته شده به سوددهی برسید.

  پرسش های متداول

  استیکینگ قفل شده در مقایسه با استیکینگ متغیر سود بیشتری دارد، اما نیازمند بلوکه شدن دارایی ها در مدت زمان مشخصی است.

  آزادکردن دارایی های استیک شده به زمان مشخصی نیاز دارد. چنانچه سهام استیک شده را زودتر از موعد در استیکینگ قفل شده آزاد کنید، هیچ بهره ای به شما تعلق نمی گیرد و سودی که کسب کرده اید، در زمان بازگرداندن دارایی به حسابتان کسر خواهد شد.

  فرایند استیک کردن در بایننس به دو روش استیکینگ متغیر (Flexible) یا قفل شده (Locked) انجام می شود.