موبوکس Mobox یک پلتفرم بازی NFT است که روی Binance Smart Chain اجرا می شود. این پلتفرم با هدف طراحی بازی در دو مدل Play-to-Earn و Free-to-Play، دو بازی NFT Gaming و DeFi Yield Farming را با یکدیگر ادغام کرده است.

فهرست []

  ارز دیجیتال موبوکس (Mbox)

  تیم توسعه دهنده با طراحی پلتفرم Mobox موفق به اجرای استراتژی های جذاب Yield شده و از سوی دیگر نیز، NFT های منحصربه فردی برای استفاده در انواع بازی های موجود در این پلتفرم ایجاد کرده است. تیم Mbox به دنبال بهبود کاربرد NFT در بازی های بلاک چینی و ایجاد ابزارهای بیشتر با به کارگیری روش های مختلف است.

  کاربران می توانند در پلتفرم های مختلف، از بازی بلاک چینی و Yield Farming گرفته تا NFT Farming شرکت کنند. پلتفرم موبوکس یک توکن بومی به نام ارز دیجیتال Mobox دارد که از طریق آن به بازیکنان پاداش داده می شود. علاوه بر این، کاربران درصورت استیک کردن این توکن، MOMO NFT Mysery Boxes را دریافت خواهند کرد.

  تاریخچه ارز دیجیتال موبوکس (Mbox)

  توسعه پروژه Mbox از اواخر سال 2020 توسط فردی به نام Vadim Kot کلید خورد. درنهایت این پروژه در آوریل سال 2021 راه اندازی شد و توکن بومی آن نیز با عنوان MBOX برای معامله در دسترس کاربران قرار گرفت. در ماه های اخیر و هم زمان با معرفی این ارز در Launchpool بایننس، بازار ارزهای دیجیتال شاهد جهش بزرگی در قیمت Mbox بوده است. ارز دیجیتال موبوکس با عرضه اولیه 389.181.745 عرضه و به گروه های مختلف زیر اختصاص داده شد.

  1. 51 درصد از توکن توسط انجمن ضرب شده است.
  2. 21 درصد از توکن به مشارکت کنندگان جامعه اختصاص یافته است.
  3. 8 درصد از توکن به شرکای استراتژیک اختصاص دارد.
  4. 20 درصد از توکن نیز متعلق به تیم توسعه دهنده است.

  ویژگی های ارز دیجیتال موبوکس (Mbox)

  وجود پل های زنجیره متقاطع: به کاربران این امکان را می دهد تا میان زنجیره هوشمند بایننس (BSC)، Tron و اتریوم مبادله انجام دهند.

  NFT Market place: Mbox یک بازار غیرمتمرکز ایجاد کرده تا کاربران از طریق آن بتوانند MOMO NFT ها را با شرکت کنندگان سایر اکوسیستم ها معامله کنند یا آن ها را وام و اجاره دهند.

  NFT Creator: به طراحان و هنرمندان این امکان را می دهد تا  MOMOهای خود را که در بازی های موجود در موبوکس استفاده می کنند، توسعه دهند. NFT Creator دارای ابزارهایی است که به طراحان کمک می کند با استفاده از استاندارد ERC-721، MOMO NFT های خود را طراحی و ایجاد کنند. علاوه بر این، با بهره گیری از قراردادهای هوشمند تمام موانع فنی موجود را برطرف می کند. این امر کل فرایند را ساده می کند و پروسه دریافت پاداش کاربران را سرعت می بخشد.

  Game Creator: این پلتفرم مجموعه ای از مزایا را در اختیار توسعه دهندگان مستقل قرار می دهد و آن ها را به ساخت و توسعه بازی های مختلف تشویق می کند. درواقع مجموعه ای از API هایی است که بازی ها را در موبوکس راه اندازی و منتشر می کنند.

  مزایا و معایب ارز دیجیتال موبوکس

  Mbox به عنوان یک پلتفرم بازی های بلاک چینی ویژگی های متنوعی را ارائه می دهد؛ با این حال مزایا و معایبی دارد که سبب تمایز آن با سایر پلتفرم های مشابه می شود. در ادامه به بررسی مزایا و معایب موبوکس می پردازیم:

  مزایای ارز دیجیتال موبوکس

  1. کاربران با استیک کردن در استخرهای نقدینگی (Liquidity Pool) پاداش دریافت می کنند.
  2. کاربران درصورت استفاده از MOMO NFTs که با پرداخت توکن بومی موبوکس به دست می آیند، پاداش دریافت می کنند.
  3. کاربران می توانند به صورت رایگان بازی کرده و در طول روند بازی کسب درآمد کنند.
  4. پلتفرم Game Creator به توسعه دهندگان بازی های متمرکز و غیرمتمرکز اجازه دسترسی به MOMO NFT ها را می دهد.
  5. توکن MBOX علاوه بر قابلیت استیک شدن می تواند به عنوان رأی حاکمیتی نیز استفاده شود.

  ارز دیجیتال موبوکس (Mbox) چگونه کار می کند؟

  در طراحی و ساخت پلتفرم Mobox از عناصری مانند مدل بازی Play-to-Earn، امور مالی غیرمتمرکز Yield Farming و توکن های غیر قابل معاوضه NFT استفاده شده است. این امر سبب می شود دسترسی به تمام این مفاهیم از طریق این اکوسیستم فراهم شود و کاربران بتوانند به صورت رایگان به بازی در پلتفرم بپردازند. در صورتی که بازیکنان به حد کافی فعال باشند، جوایزی را دریافت خواهند کرد.

  یکی از بازی های اصلی، با نام MOMO Token Master به بازیکنان این امکان را می دهد تا به مبارزه با یکدیگر پرداخته و سکه های طلایی را از دوستان و دشمنان خود غارت کنند. اگر بازیکنان به تابلو رتبه بندی Leaderboard وارد شوند، می توانند بدون صرف هیچ هزینه ای توکن های MBOX بیشتری کسب کند.

  کاربردهای ارز دیجیتال موبوکس (Mbox) چیست؟

  ارز دیجیتال Mbox توکن بومی این پلتفرم است و به آن قدرت می دهد. این ارز توکن BEP20 با منبع کل 1 میلیارد است که طی 5 سال توزیع خواهد شد. پیش از این به تعدادی از کاربردهای ارز دیجیتال موبوکس اشاره شد. در ادامه به بررسی سایر کاربردهای آن در پلتفرم Mbox می پردازیم:

  Staking/ استیک کردن: پلتفرم بازی تئوری ای را ارائه می دهد که براساس آن دارندگان توکن را به صداقت و دستیابی به سود بهینه ترغیب می کند. این تئوری تضمین می دهد که بازیکنان خوب قطعاً پاداش مناسبی دریافت خواهند کرد. استیک کردن توکن MBOX سبب اتحاد میان توسعه دهندگان، کاربران، طراحان و سایر اعضای اکوسیستم خواهد شد.

  Governance/ حاکمیت: دارندگان ارز دیجیتال موبوکس (Mbox) اجازه شرکت در تصمیمات سیستمی را دارند؛ برای مثال می توانند در رأی گیری های مربوط به اعمال تغییرات در پلتفرم شرکت کنند. علاوه بر این، دارندگان این امکان را دارند تا فعالیت های مربوط به پلتفرم مانند رویدادها، توسعه، ادغام و عملکرد بازی را مدیریت کنند.

  Gamified Rewards: این تکنیک به دارندگان توکن و ذی نفعان این امکان را می دهد تا در حین بازی و لذت بردن از پلتفرم، جوایزی را دریافت کنند. درنهایت به ایجاد سیستمی کمک می کند که برای گسترش جامعه خودکفا باشد.

  NFT Mystery Boxes: شما می توانید ارز دیجیتال موبوکس خود را با هدف دریافت جعبه های رمزآلود و منحصربه فرد MOMO NFT استیک کنید. به محض دریافت این جعبه می توانید آن را بلافاصله باز کنید یا اینکه معامله ای را با آن انجام دهید.

  حراج MOMO NFT: کاربرد دیگر ارز دیجیتال موبوکس، حراج MOMO NFT است. کاربران می توانند با استفاده از توکن های خود در مناقصه MOMO NFT های محدود شرکت کنند.

  کیف پول های پشتیبان ارز دیجیتال موبوکس (Mbox)

  ارز دیجیتال موبوکس به عنوان توکن رسمی یکی از پلتفرم های محبوب بازی های بلاک چینی موردتوجه سرمایه گذاران قرار گرفته است؛ از این رو برخی از برترین کیف پول های رمزنگاری شده از این توکن پشتیبانی می کنند و شما می توانید ارز دیجیتال Mbox خود را در آن ها ذخیره، نگهداری و مدیریت کنید. هنگام انتخاب کیف پول دیجیتالی مناسب مهم ترین عامل سطح امنیت پلتفرم، کارمزدها و رابط کاربری آن است. این موارد را در کیف پول های زیر بررسی و سپس پلتفرم مناسب را انتخاب کنید.

  1. MetaMask (اپل، اندروید، وب)
  2. TokenPocket (اپل، اندروید، ویندوز)
  3. Math Wallet (اپل، اندروید، وب، ویندوز)
  4. SafePal (اپل و اندروید)
  5. Coin98 (اپل و اندروید)
  6. Coinhub (اپل، اندروید، وب)
  7. SimpleHold Wallet (وب)
  8. XDEFI Wallet (وب)

  صرافی های پشتیبان ارز دیجیتال موبوکس (Mbox)

  ارز دیجیتال موبوکس (Mbox) یک توکن کاربردی است که از آن برای پردازش تراکنش های انجام شده در پلتفرم های گیمینگ NFT استفاده می شود. اگر تمایل دارید در این دارایی رمزنگاری شده سرمایه گذاری کنید، می توانید آن را از طریق صرافی های پشتیبان Mbox خریداری کنید. تعدادی از برترین صرافی های پشتیبان موبوکس و ارزهای جفت شده با آن را در ادامه معرفی می کنیم.

  1. Binance MBOX/USDT) و MBOX/BUSD و MBOX/BTC و MBOX/BNB)
  2. DigiFinex (MBOX/USDT)
  3. Hoo (MBOX/USDT)
  4. io (MBOX/USDT و MBOX/ETH)
  5. MEXC Global (MBOX/USDT)
  6. CoinEx (MBOX/USDT)
  7. Pancacke Swap (MBOX/WBNB)
  8. Poloniex (MBOX/USDT)
  9. HitBTC (MBOX/USD و MBOX/BTC)

  نحوه خرید (ترید) ارز دیجیتال موبوکس (Mbox)

  اگر تصمیم به خرید ارز دیجیتال موبوکس (Mbox) دارید، ابتدا از میان فهرست بالا روش های احراز هویت، متد واریز وجه، میزان کارمزد دریافتی صرافی، ارز فیات پشتیبانی شده و ارزهای جفت شده با MBOX را بررسی کنید. پس از انتخاب گزینه مناسب، در 2 تا 3 مورد از صرافی ها ثبت نام کرده و رابط کاربری هریک از آن ها را نیز بررسی کنید.

  برخی از صرافی های بین المللی به دلیل تحریم های موجود، IP ایران را مسدود می کنند و به کاربران ایرانی اجازه ثبت نام و احراز هویت نمی دهند. در صورت مواجه شدن با این موارد بهتر است یک صرافی دیگر انتخاب کنید؛ چراکه استفاده از فیلترشکن و VPS خطرناک بوده و ممکن است صرافی حساب شما را مسدود کند. در پایان پس از انتخاب بهترین پلتفرم مانند مراحل زیر عمل کنید:

  1. در پلتفرم مدنظر ثبت نام کنید.
  2. با توجه به ارز جفت شده با MBOX کیف پول خود را شارژ کنید.
  3. برای این کار، از طریق منو صرافی به بخش Wallet بروید.
  4. جفت ارز مدنظر را انتخاب کنید.
  5. روی گزینه Deposit کلیک کنید.
  6. آدرس کیف پول ارز مدنظر به شما نمایش داده می شود.
  7. این آدرس را کپی و کیف پول خود را شارژ کنید.
  8. سپس به بخش Trading صرافی بروید.
  9. جفت ارز Mbox/… را انتخاب کنید.
  10. به باکس BUY بروید و روش خرید (Market، Stop Limit و…) خود را انتخاب کنید.
  11. سفارش خرید خود را با توجه به قیمت بازار یا سفارش های موجود در اوردر بوک ثبت کنید.

  عوامل تأثیرگذار بر قیمت ارز دیجیتال موبوکس (Mbox)

  قیمت موبوکس نیز مانند سایر ارزهای دیجیتال از عوامل مختلفی پیروی می کند. یکی از اصلی ترین عوامل میزان عرضه و تقاضای بازار است؛ به این معنا که هرچه تقاضای بازار برای خرید این ارز افزایش پیدا کند، به همان میزان نیز قیمت افزایش می یابد، اما از طرفی نیز افزایش تقاضای خرید یک ارز به میزان محبوبیت آن بستگی دارد و اگر اطلاع رسانی خوبی درخصوص یک ارز شود و افراد تأثیرگذار به معرفی و تبلیغ آن بپردازند، افراد بیشتری به خرید ترغیب می شوند.

  همان طور که اشاره شد، ارز دیجیتال موبوکس ارز بومی پلتفرم MOBOX بوده و جز سرمایه گذاری کاربردهای دیگری نیز در فضای این اکوسیستم دارد؛ درنتیجه می توان گفت افزایش محبوبیت بازی های بلاک چینی نیز عامل مؤثر دیگری در افزایش ارزش این ارز است.

  آینده ارز دیجیتال موبوکس (Mbox)

  بازار ارزهای دیجیتال به دلیل نوسانات شدید قابل پیش بینی نیستند و نمی توان پیش بینی دقیقی از وضعیت بازار داشت. قبل از خرید و سرمایه گذاری در یک دارایی رمزنگاری شده لازم است از تجزیه و تحلیل های ارائه شده توسط کارشناسان استفاده کرده و در مناسب ترین ارز سرمایه گذاری کنید.

  طبق پیش بینی های انجام شده قیمت موبوکس در سال جاری به 14.255 دلار و در سال 2023 به 18.000 دلار خواهد رسید. همچنین با توجه به شاخص پیش بینی قیمت کریپتو، MBOX در سال 2025، از قیمت متوسط 21.354 دلار عبور کرده و احتمالاً حداقل قیمت مورد انتظار در پایان سال 2025 به 23.590 دلار و حداکثر قیمت آن نیز به 25.27 دلار خواهد رسید.

  نتیجه گیری

  ارز دیجیتال موبوکس (MBOX)، ارز بومی پلتفرم MOBOX بوده که در سال 2021 توسط تیمی حرفه ای با سرپرستی Vadim Kot ایجاد شد. شما می توانید این ارز را از طریق صرافی های معتبری مانند CoinEx و HitBTC تهیه کرده و در کیف پول های معتبری همچون Metamask ذخیره کنید.

  پرسش های متداول

  موبوکس Mobox یک پلتفرم بازی NFT است که روی Binance Smart Chain اجرا می شود. در این پلتفرم چندین بازی بلاک چینی متنوع طراحی شده است.

  در صرافی های معتبری مانند Binance، CoinEx،HitBTC، Pancacke Swap و… از ارز دیجیتال MBOX پشتیبانی می شود. با ثبت نام در یکی از این پلتفرم ها و شارژ حساب کاربری می توانید به راحتی موبوکس را خریداری کنید.

  کاربران می توانند ارز دیجیتال موبوکس را در یکی از کیف پول های معتبر دیجیتالی مانند Metamask، Math Wallet، Coin98 و… ذخیره و مدیریت کنند.