همان طور که احتمالا می دانید هر ارز دیجیتال با هدف خاصی به وجود آمده است، برخی از این اهداف نو هستند بنابراین هیچ ارز دیجیتال دیگری را به عنوان رقیب ندارند، اما برخی از ارزهای دیجیتال هم به وجود می آیند که نواقص ارزهای دیجیتال موجود را برطرف کنند و یا به طور کلی با ارز دیجیتال مشابه خود رقابت کنند. ارز دیجیتال زین فین نتورک (XinFin Network) یکی از همین ارزهای دیجیتال است، با بررسی این رمزارز متوجه خواهیم شد که این ارز همانند اتریوم قصد دارد بستری را برای پیاده سازی دیگر پروژه ها فراهم کند. برای شروع آماده اید؟

فهرست []

  معرفی بنیان گذاران ارز دیجیتال زین فین نتورک

  «XinFin Network» یک شرکت سنگاپوری است که بر روی تجارت جهانی و مالی متمرکز شده است. در ادامه موسسان این پروژه را معرفی خواهیم کرد.

  Alan Lai

  او در سمت مدیریت پروژه در شرکت مشغول به کار هستند، البته Alan Lai علاوه بر مدیریت مسئول تحقیق و توسعه پروژه نیز است.

  Atul Khekade

  Atul Khekade با دانش و تجربه ای که داشته است به عنوان یک متخصص در زمینه توسعه پروژه همکاری دارد، وی همچنین یکی از سرمایه گذاران اولیه این رمز ارز نیز به حساب می آید.

  Ritesh Kakkad

  Ritesh Kakkad استراتژیست نمونه در حوزه بلاک چین است او نیز یکی از سرمایه گذاران اولیه پروژه به شمار می آید.

  Sameer Dharap

  Sameer Dharap یک کارآفرین است که در حوزه بلاک چین تخصص دارد.

  علاوه بر تیم متخصصین پروژه افراد سرشناسی همچون Roger Ver که بنیان گذار Bitcoin.com است، به عنوان مشاور در این پروژه نقش داشته اند.

  تاریخچه ارز دیجیتال زین فین نتورک

  ارز دیجیتال «XinFin Network» در سال 2018 و با قیمت 0.0036 در صرافی های ارز دیجیتال لیست شد. این رمزارز توانست بالافاصله پس از ورود به بازار رشد نسبی را تجربه کند اما پس از آن تا اواخر سال 2020 نوسانات چندانی را در نمودار قیمتی این رمزارز شاهد نیستیم.

  اما اگر بخواهیم به بررسی دقیق تر افت و خیزهای ارز دیجیتال XinFin Network بپردازیم باید بگوییم که این رمزارز پس ورود به بازار ارزهای دیجیتال توانست یک اوج قیمتی از نوع هیجانی را تجربه کند، قیمت زین فین نتورک پس از صعود به 0.012 هم رسیده بود که رشدی نسبتا عالی برای این رمزارز به شمار می آمد، البته پس از آن به سرعت قیمت آن به 0.0005 هم رسید که از قیمت اولیه آن هم کمتر بوده است. این روند تا ماه می سال 2020 ادامه داشت و از همان زمان رمزارز زین فین نتورک با شیب بسیار ملایم حرکت رو به بالایی را آغاز کرد، از ماه آپریل سال 2021 بود که این رمزارز توانست حرکتی رو به بالا با شیب تندی را تجربه کند به طوری که قیمت آن در تاریخ 21 آگوست سال 2021 به بالاترین ارزش خود یعنی 0.19 رسید.

  در حال حاضر این ارز دیجیتال با قیمت حدودی 0.11 در صرافی های مختلف ارز دیجیتال در حال مبادله شدن است.

  ویژگی های این ارز دیجیتال

  • نماد اختصاری ارز دیجیتال زین فین نتورک، XDC است.
  • این ارز دیجیتال با بازاری با ارزش تقریبی 43 میلیارد دلار رتبه ی 75 از نظر بزرگی بازار را سهم خود کرده است و 0.05 درصد از کل بازار ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده است.
  • «XinFin Network» یک شبکه بلاک چین هیبریدی است که در تجارت و امور مالی کاربردهای فراوانی دارد.
  • اوج قیمت این رمزارز 19 بود که در تاریخ 21 ماه آگوست سال 2021 به آن رسید و در حال حاضر با افت 40 درصدی از آن زمان با قیمت تقریبی 0.11 دلار در صرافی ها مبادله می شود.
  • TFD کنسرسیومی است که متشکل از سرمایه گذاران سازمانی و تجار است که هدف آنها بالا بردن شفافیت در معاملات و توزیع ریسک است. ارز دیجیتال XDC پس از پیوستن به TFD تغییرات عمده ای را در پیش گرفت و به عبارت دیگر یکی از دلایل رشد این رمزارز پیوستن به TFD بوده است.
  • ارائه لجرمیل که یک روش برای ارسال ایمیل به صورت غیرمتمرکز است، در تاریخ 4 آگوست از طرف زین فین نتورک منتشر شد، هدف آنها امنیت بسیار بالا، حفظ حریم خصوصی و پیشگیری از حملات غیرمتمرکز بود. برخی این مورد را نیز یکی دیگر از دلایل رشد رمزارز زین فین نتورک عنوان می کنند.
  • توانایی شبکه «XinFin Network» در همکاری که به معنی اتصال و برقراری ارتباط در میان چند شبکه بلاک چین است، یکی دیگر از ویژگی های خوب این شبکه است که به موجب آن شبکه های بلاک چین می توانند از تمام پتانسیل خود بهره مند شوند.
  • شبکه این ارز دیجیتال از روش شاردینگ برای حل مشکل مقیاس پذیری کمک می گیرد.
  • بلاک چین زین فین نتورک یک شبکه ترکیبی است که می توان از آن به عنوان بستری برای برنامه های غیرمتمرکز استفاده کرد.
  • روش اجماع در شبکه زین فین نتورک، XinFin Delegated Proof of Stake یا زین فین موکل سهام (XDPoS) است.
  • کارمزد تراکنش ها در شبکه «XinFin Network» یک درصد میزان کارمزد شبکه اتریوم است.
  • مدت زمان مورد نیاز برای تایید یک تراکنش در شبکه زین فین نتورک 2 ثانیه است در حالی که این عملیات در شبکه اتریوم به 15 ثانیه زمان نیاز دارد که به مراتب مدت زمان بیشتری است.
  • شبکه این رمزارز در ابتدای راه قرار دارد با این حال اگر تیم پروژه موفق شود اهداف مطرح شده را محقق کند می توان گفت که زین فین نتورک عملکردی بهتر از شبکه اتریوم خواهد داشت.
  • ارز دیجیتال XinFin Network در گذشته بر روی شبکه اتریوم قرار داشت اما با ایجاد شبکه اختصاصی خود، این رمزارز در تاریخ 31 مارس سال جاری (2021) به شبکه خود منتقل شد.
  • با توجه به هدف تیم این رمزارز در جذب دولت ها، خلاهای زیرساختی بین المللی تا جای ممکن کاهش خواهند یافت. به اعتقاد تیم به جای طی مسیر معمول برای جذب دولت ها بهتر است کمبود بودجه های آنها را تامین کرد تا به این صورت دولت به سمت آنها کشیده شود.
  • تمام قراردادهای هوشمند اتریوم قابل اجرا بر روی شبکه بلاک چین زین فین نتورک هستند.
  • شرکت ها و موسسات قدیمی در حال آگاه شدن از فواید بلاک چین هستند، این موضوع باعث شده که برخی از این موسسات تصمیم به کوچ به سمت بلاک چین را داشته باشند. شبکه «XinFin Network» می تواند با در اختیار گذاشتن فضایی برای تست امور مالی غیرمتمرکز، پیش از انتقال کامل به آن سمت، آمادگی کامل را برای این تحول ایجاد کند.
  • شبکه بلاک چین این ارز دیجیتال دارای 100 میلیارد توکن است و این میزان به گروه های مختلف تخصیص داده شده است:
  • شرکت ها و سازمان هایی که نودهای اصلی شبکه را کنترل و میزبانی می کنند، بیشترین میزان که 5 درصد کل توکن ها را شامل می شود را در اختیار دارند.
  • تیم توسعه دهنده پروژه صاحب 25 درصد از توکن ها است.
  • 15 درصد توکن ها نیز به استخر توسعه شبکه تخصیص داده شده است.
  • در نهایت 10 درصد نیز نقش حفاظتی در برابر نوسانات قیمتی آن را دارد.

  مزایا و معایب ارز دیجیتال زین فین نتورک

  مزایا

  • با اینکه کاربرد شبکه های بلاک چین اتریوم و زین فین نتورک نزدیک به هم است، شبکه «XinFin Network» برخی ایرادات موجود در شبکه ی اتریوم همچون کارمزد بالای تراکنش ها، مقیاس پذیری و در نهایت مدت زمان مورد نیاز برای تایید تراکنش ها را بهینه کرده است و به این صورت می توان گفت که این شبکه مزایایی نسبت به شبکه اتریوم دارد.
  • پیوستن به کنسرسیوم TFD یکی از دلایلی است که باعث رشد قیمتی این رمزارز شد و به این ترتیب اعتبار آن نیز بالا رفت.
  • استفاده از روش شاردینگ به عنوان یک راه حل برای مشکل مقیاس پذیری یکی دیگر از مزایای این ارز دیجیتال به حساب می آید.
  • «XinFin Network» یک شبکه بلاک چین ترکیبی است که به توسعه دهندگان برنامه های مبتنی بر بلاک چین این فرصت را می دهد که برنامه های خود را بر روی این شبکه مستقر کنند.

  معایب

  تعداد صرافی های پشتیبانی کننده از این رمزارز محدود است و علاوه بر آن امکان انجام معاملات شرطی بر روی این ارز دیجیتال در هیچ صرافی وجود ندارد.

  کاربردهای ارز دیجیتال XinFin Network

  توسعه دهندگانی که قصد داشته باشند برنامه های غیرمتمرکز خود را طراحی و اجرا کنند می توانند از شبکه بلاک چین زین فین نتورک به عنوان بستری مناسب استفاده کنند.

  معامله گران و سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال می توانند با ایجاد حساب کاربری در صرافی هایی که آن را ارائه می دهند، این ارز دیجیتال را در زمان مناسب خریداری کرده و با بالا رفتن قیمت سود خوبی را کسب کنند.

  با کمک ارز دیجیتال XinFin Network می توان در پلتفرم Shopping.io خریدهایی را از سایت های آمازون، eBay و والمارکت با تخفیف 2 درصدی انجام انجام داد.

  موسسات و سازمان هایی که قصد دارند تجارت خود را بر روی بلاک چین پیاده سازی کنند می توانند با استفاده از شبکه بلاک چین این ارز دیجیتال آمادگی اولیه برای این تحول را کسب کنند.

  کیف پول هایی که از ارز دیجیتال XinFin Network پشتیبانی می کنند

  یکی از کارهایی که به حفظ سرمایه شما بعد از خرید ارزهای دیجیتال کمک می کند، انتقال دارایی دیجیتال خریداری شده به یک کیف پول معتبر است زیرا صرافی ها همواره در معرض خطر هک و یا کلاه برداری و دیگر مشکلات هستند. کیف پول هایی نیز برای کاربران در صرافی ها تعبیه شده است که توصیه می شود ارزهای دیجیتال خود را در آن کیف پول ها ذخیره ننمایید. در ادامه چند کیف پول مناسب برای ذخیره این ارز دیجیتال به شما معرفی خواهیم کرد.

  کیف پول رسمی زین فین نتورک (XDC Wallet)

  بهترین و اولین گزینه برای ذخیره هر ارز دیجیتالی کیف پول رسمی ارائه شده از سمت تیم پروژه است. خوشبختانه «XinFin» نیز کیف پول رسمی خود را ارائه داده است. این کیف پول با رابط کاربری ساده ای که دارد برای استفاده ی هر شخصی مناسب است، به علاوه کاربران می توانند علاوه بر واریز و برداشت و ساخت کیف، عملیاتی همچون استفاده از قراردادهای هوشمند را درون این کیف پول داشته باشند.

  کیف پول نرم افزاری لومی (Lumi)

  کیف پول نرم افزاری لومی ولت با داشتن امنیتی قابل قبول، از بیش از 1200 ارز دیجیتال مختلف از جمله زین فین نتورک پشتیبانی می کند. این کیف پول نرم افزاری به طور رایگان در اختیار عموم قرار گرفته است.

  کیف پول سخت افزاری DCENT

  کیف پول های سخت افزاری به دلیل امنیت بالایی که دارند برای افرادی که قصد سرمایه گذاری بلند مدت و یا سرمایه گذاری با حجم سنگین را دارند بیشترین کاربرد را دارند. کیف پول سخت افزاری DCENT با داشتن چنین ویژگی ها و امنیت بالایی که دارد برای ذخیره دارایی های دیجیتال از جمله رمزارز XinFin Network مناسب است.

  خرید ارز دیجیتال زین فین نتورک

  بهترین و معتبرترین روش خرید ارزهای دیجیتال، خرید آنها از صرافی های معتبر داخلی و خارجی است. در ادامه مسیری که باید برای خرید ارز دیجیتال زین فین نتورک را در صرافی های ایرانی و خارجی طی کنید مطرح می کنیم، اما در اینجا باید یادآوری کنیم که خرید ارزهای دیجیتال آخرین مرحله سرمایه گذاری و یا معامله گری است که کار چندان سخت و پیچیده ای نیست، پیدا کردن ارز دیجیتال مناسب برای سرمایه گذاری و یا معامله گری و همچنین ثبت شفارش خرید و فروش در بهترین زمان، همان چیزی است که به شما کمک می کند که سود بالاتری از بازار ارزهای دیجیتال کسب کنید، در غیر این صورت اگر شما دانش کافی برای پیدا کردن بهترین نقطه ورود به معامله را نداشته باشید احتمالا به زودی سرمایه خود را از دست خواهید داد. توصیه ما به شما این است که با شرکت در یک کلاس آموزش ارز دیجیتال که خوشبختانه امروزه به صورت آنلاین هم وجود دارند، دانش کافی برای فعالیت در این بازار را کسب کنید. فراموش نکنید که بازار ارزهای دیجیتال بازاری پرنوسان و پرریسک است که همان طور که می تواند سود خوبی را نصیب شما کند، به سرعت نیز می تواند کل سرمایه شما را نابود کند.

  اما برویم به سراغ مراحل خرید رمزارز زین فین نتورک از صرافی های داخلی و خارجی.

  • صرافی ایرانی

  خرید رمزارز «XinFin Network» از یک صرافی ایرانی می تواند به سادگی انجام یک خرید اینترنتی باشد، شما در یک صرافی ایرانی به راحتی و با کمک حساب بانکی خود نیز می توانید این رمزارز را تهیه کنید. برای این کار کافی است در یک صرافی ایرانی که آن را پشتیبانی می کند، حساب کاربری ایجاد کرده و با شارژ حساب کاربری خود و ثبت سفارش خرید، رمزارز را خریداری کنید.

  • صرافی خارجی

  خرید رمزارز «XinFin Network» یا هر ارز دیجیتال دیگری از صرافی های خارجی به مراحل بیشتری نیاز دارد. شما نمی توانید در یک صرافی خارجی با کمک ریال و در واقع حساب بانکی تان فعالیت کنید، برای این کار شما به یک ارز دیجیتال دیگر (در برخی موارد برخی از ارزهای فیات همچون دلار و یورو نیز قابل استفاده هستند) نیاز خواهید داشت. در نتیجه شما باید ابتدا در یک صرافی ایرانی مقداری ارز دیجیتال همچون بیت کوین یا تتر را خریداری کنید و سپس با انتقال رمزارز خریداری شده به صرافی خارجی، به راحتی رمزارز زین فین نتورک را در صرافی خارجی با ثبت یک سفارش خرید تهیه کنید.

  اینکه در صرافی ایرانی بیت کوین، تتر و یا ارزهای دیگر را بخرید به این بستگی دارد که صرافی خارجی که شما قصد خرید رمزارز زین فین نتورک را از آن دارید به شما اجازه خرید این رمزارز به کمک کدام ارز دیجیتال را فراهم کرده است. در ادامه صرافی هایی که ارز دیجیتال «XinFin Network» را پشتیبانی می کنند، خواهیم آورد.

   

  صرافی های پشتیبانی کننده از ارز دیجیتال زین فین نتورک

  کوکوین، Bitfinex، Bittrex، Liquid، Indodax، Probit Global، Mercatox، Bitrue، BitMart، HitBTC، Hotbit، Changelly PRO، STEX، WBF Exchang صرافی هایی هستند که شما با داشتن یک حساب کاربری در آنها می توانید رمزارز «XinFin Network» را خریداری کنید. خرید این رمزارز در صرافی های ذکر شده تنها در بازار اسپات (نقدی) ممکن است و در حال حاضر هیچ صرافی امکان باز کردن معاملات شرطی بر روی آن را فراهم نکرده است.

  پروژه های ارز دیجیتال زین فین نتورک

  • io

  Shopping.io یک شرکت تجارت الکترونیک است که کاربران آن می توانند با کمک ارزهای دیجیتال خریدهایی از پلتفرم های آمازون، eBay و والمارت را داشته باشند. اگر کاربران برای خرید خود از رمزارز XDC استفاده کنند، 2 درصد تخفیف در خرید آنها اعمال می شود.

  • HAPI

  هاپی (HAPI) به پروتکل امنیت سایبری درون زنجیره ای اشاره دارد. از این پروتکل برای بالا بردن امنیت پروژه های غیرمتمرکز و همچنین جلوگیری از هک شدن مورد استفاده قرار می گیرد.

  آینده ارز دیجیتال XDC

   

  آینده ی ارز دیجیتال «XDC» به عوامل متعددی بستگی دارد که از آن جمله می توان به شرایط کلی بازار ارزهای دیجیتال و هدف به وجود آمدن و عملکرد شبکه زین فین نتورک اشاره کرد. زین فین نتورک شبکه ای مشابه شبکه اتریوم است که به عنوان بستری برای پیاده سازی دیگر پروژه ها و تعامل با قراردادهای هوشمند معرفی شده است. البته باید این نکته را نیز مد نظر داشته باشید که این رمزارز مشکلاتی نظیر مقیاس پذیری و کارمزد بالای معاملات که در شبکه اتریوم شاهد آن هستیم را ندارد. همین موضوع می تواند پروژه های بسیاری را در صورتی که «XDC» بتواند خود را به خوبی ثابت کند، به سمت خود بکشاند.

  همچنین انتظار می رود که تیم متخصص پروژه به همراه مشاورانی که دارد در توسعه شبکه عملکرد خوبی را از خود نشان دهند.

  به علاوه تبدیل شدن به یک شبکه عمومی از نوع بلاک چین که می تواند نیازهای مشاغل کوچک و بزرگ و حتی دولت ها را نیز برطرف کند دیگر دلیلی است که می توان به خاطر آن انتظار آینده ای درخشان را از رمزارز زین فین نتورک داشت. به این ترتیب آن ها می توانند با کمک قراردادهای هوشمند تعبیه شده در شبکه به ادغام و صدور توکن بپردازند. بلاک چین ترکیبی به کار رفته در شبکه زین فین نتورک با توجه به ویژگی های عالی که دارد توجه بسیاری را به خود جذب کرده است.

  در نهایت باید دید که ارزهای دیجیتال در آینده چه وضعیتی پیدا می کنند، آیا عموم مردم و حتی دولت ها ارزهای دیجیتال را می پذیرند؟ جواب به چنین سوالاتی شاید خیلی ساده به نظر نرسد با این حال هستند متخصصان و اقتصاددانانی که آینده ی اقتصاد دنیا را عجین با ارزهای دیجیتال می دانند.

  Digital Coin Price که یک پلتفرم معتبر در رابطه با داد ه های اطلاعاتی رمزارزها است نیز پیش بینی هایی انجام داده و منتشر کرده است، بر اساس آنچه این وبسایت منتشر کرده است قیمت این ارز دیجیتال در آینده به این صورت خواهد بود:

  • 0.084 دلار تا پایان سال 2021
  • 0.096 دلار تا پایان سال 2022
  • 0.16 دلار تا پایان سال 2025
  • 0.19 دلار تا پایان سال 2026
  • 0.25 دلار تا پایان سال 2028

  توجه داشته باشید که این فقط یک پیش بینی است و امکان دارد اتفاقات بسیاری در این بین بیفند که بر قیمت رمزارز زین فین نتورک نیز تاثیر بگذارد. یکی از مهم ترین نکاتی که در سرمایه گذاری باید به آن توجه ویژه داشت مدیریت سرمایه است، به هیچ عنوان از آن غافل نشوید.

  سخن آخر

  ارز دیجیتال و شبکه ی بلاک چین زین فین نتورک با هدف فراهم کردن بستری برای پیاده سازی پروژه های دیگر طرحی و ارائه شد. هدف شبکه نوآورانه نبود و پیش از این اتریوم با همین هدف ایجاد شده بود، اما شبکه اتریوم با مشکلاتی نظیر کارمزد بالا و مقیاس پذیری دست و پنجه نرم می کند. تیم توسعه دهنده پروژه «XDC» با برطرف کردن این مشکلات و همچنین برنامه هایی که برای آینده این شبکه و رمزارز آن دارند می توانند زین فین نتورک را بیش از پیش مطرح کنند.

  سوالات متداول

  خیر، ارز دیجیتال زین فین نتورک کوین شبکه اختصاصی خود به همین نام یعنی «XinFin Network» است. از آنجایی که این ارز دیجیتال شبکه خاص خود را دارد به آن کوین می گوییم و نه توکن.

  کیف پول رسمی زین فین نتورک (XDC Wallet)، کیف پول نرم افزاری لومی (Lumi)، کیف پول سخت افزاری DCENT

  کوکوین، Bitfinex، Bittrex، Liquid، Indodax، Probit Global، Mercatox، Bitrue، BitMart، HitBTC، Hotbit، Changelly PRO، STEX، WBF Exchang

  زین فین نتورک همانند اتریوم با هدف به وجود آوردن بستری برای پروژه های دیگر به وجود آمد.