اگر شما نیز به حوزه ارزهای دیجیتال علاقه مند باشید و یا در این حوزه مشغول فعالیت باشید بدون شک نام ارز دیجیتال نئو به گوشتان خورده است. نئو در ابتدا با نام انت شیرز فعالیت خود را آغاز کرده و در حال حاضر به دلیل شباهت های زیادی که به ارز دیجیتال اتریوم دارد، با عنوان اتریوم چینی نیز از آن نام برده می شود. با این تفاوت که و ویژگی های جالب و شناخته نشده ای در این فناوری وجود دارد؛ بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم که حتی اگر به این حوزه علاقه مند هستید، اما نام نئو تاکنون به گوشتان نخورده است، این مقاله را از دست ندهید و با این ارز دیجیتال فوق العاده آشنا شوید، زیرا ما قصد داریم در این مقاله ارز دیجیتال NEO را از تمام زوایا بررسی کنیم و شما را با تمام جنبه های آن آشنا کنیم.

فهرست []

  نئو NEO چیست؟

  NEO در وب سایت رسمی خود، خود را به عنوان شبکه توزیع شده برای اقتصاد هوشمند معرفی کرده است. منظور ما از اقتصاد هوشمند دارایی های دیجیتالی با هویت دیجیتالی است که توسط قراردادهای هوشمند پشتیبانی می شود.

  این پلتفرم که یک پروژه بلاک چینی است، توسط بنیادی غیرانتفاعی توسعه یافته است. این شبکه بزرگ که واحد ارزی نئو تنها جزئی از آن است از فناوری بلاک چین و هویت دیجیتال برای مدیریت خودکار و دیجیتالی ساز دارایی ها با استفاده از قراردادهای هوشمند و اقتصاد هوشمند با توزیع جمعی بهره برده است.

  هدف اصلی این پلتفرم ایجاد یک اقتصاد هوشمند توسط شبکه توزیع شده نئو است.

  تاریخچه ارز دیجیتال نئو

  شروع تحقیقات در خصوص پلتفرم نئو به سال 2014 برمی گردد. NEO اولین بار در غرب با نام Antshares ظاهر شد و توسط شرکت OnChain در شانگهای چین توسعه داده شد. NEO برای اجماع بلاک چین از تحمل خطای بیزانس (bDFT) استفاده می کند – این یک پروتکل اثبات سهام است.

  در اولین جمع سپاری در سال 2015 که به مدت زمان 10 روز ادامه داشت 17.5 میلیون توکن NEO باارزش 550 هزار دلار فروخته شد. این میزان در جمع سپاری دوم به 22.5 میلیون توکن با قیمت 4.5 میلیون دلار به فروش رفت.

  6119 BTC در طول ICO 2016 ایجاد شد و 100 میلیون توکن NEO ایجاد کرد. 50٪ از این 100 میلیون توکن NEO در ICO فروخته شد و 50٪ دیگر به شورای NEO توزیع شد. NEO با دستیابی به سرمایه 5 میلیارد دلاری بازار تا پایان سال 2017 به جمع 20 ارز رمز پایه برتر صعود کرد.

  شبکه ارز دیجیتال نئو چگونه طراحی شده است؟

  شبکه NEO بر روی دو نشانه ساخته شده است. NEO و neoGAS (GAS). نشانه های NEO در طول رویداد پیدایش از قبل استخراج شدند. آن ها دارای 100 میلیون توکن هستند که برای ایجاد بلوک، مدیریت شبکه و هرگونه اجماع مورداستفاده قرار می گیرند.

  رمز GAS به گونه ای طراحی شده است که به عنوان سوخت بلاک چین NEO عمل می کند و به عنوان نوعی امنیت عمل می کند. GAS از قبل استخراج نشده است و برای استفاده در تخصیص منابع و حفظ روزبه روز بلاک چین طراحی شده است. همچنین برای پاداش دادن به کاربران حفظ بلاک چین مورداستفاده قرار می گیرد.

  neoGAS چیست و چگونه به عنوان پاداش استفاده می شود؟

  هر بار که یک بلوک جدید ایجاد می شود، کاربران با neoGAS پاداش می گیرند. این اتفاق تا زمانی که GAS به 100 میلیون سکه در بازار برسد ادامه خواهد داشت. سپس دارندگان NEO با بخشی از هزینه های معامله پاداش می گیرند.

  سوددهی توکن های GAS

  دارندگان نئو به میزان دارایی های خود در کیف پول های معتبر NEO از توکن های GAS که تولید می شود سود خواهند برد و به ازای هر نئو که در کیف پول خود ذخیره کنند روزانه 0.0003 GAS به آنها تعلق می گیرد که این میزان می تواند در آینده بسیار ارزشمند باشد.

  کاربرد GAS در شبکه نئو

  از GAS در شبکه ارز دیجیتال نئو به منظور پرداخت هزینه های ایجاد قرارداد هوشمند استفاده می شود.

  بلوک های جدید با چه سرعتی در Blockchain NEO تولید می شوند؟

  هر 15-20 ثانیه یک بلوک جدید تولید می شود و در حدود یک سال 2 میلیون بلوک ایجاد می شود. با این سرعت، حدود 22 سال به حداکثر 100 میلیون GAS می رسد و تمامی GAS ها توزیع شده و دیگر پس از آن هیچ GAS جدیدی ایجاد نخواهد شد. در خصوص میزان اولیه توکن های GAS بدانید که میزان اولیه آن صفر بوده و با هر بلاک جدیدی که ایجاد می شود، GAS ایجاد خواهد شد.

  قراردادهای هوشمند: بنا بر طراحی اتریوم نئو

  بر اساس طراحی اتریوم برای ایجاد اقتصاد آینده بنا شده است. در اقتصاد مدرن، یکی از مشکلات اساسی اعتماد است. چگونه می توانید با کسی که به او اعتماد ندارید تجارت کنید؟ نئو و اتریوم هر دو تلاش کرده اند تا از طریق قراردادهای هوشمند این مشکل را حل کنند.

  اگر کاربران مایل به مبادله باشند، اولین دارایی های آنها را دیجیتالی می کنند و آن ها را به نئو تبدیل می کنند. سپس آنها یک قرارداد هوشمند ایجاد می کنند که در زنجیره بلوک غیرمتمرکز ذخیره می شود. سپس تجارت به مشخصات دقیق قرارداد انجام می شود.

  مزیت برنامه نویسی NEO چیست؟

  هر دو قرارداد هوشمند نئو و اتریوم با استفاده از زبان های برنامه نویسی ساخته شده اند. تفاوت در این است که اتریوم از زبان مادری خاص خود به نام Solidid استفاده می کند. قراردادهای هوشمند نئو به زبان سی شارپ و جاوا قابل نوشتن و تدوین است.

  در آینده، توسعه دهندگان همچنین از کاربران می خواهند که بتوانند در Python و Go قراردادهای هوشمند بنویسند. این به کاربران نئو اجازه می دهد، توسعه دهنده ای را برای پروژه های دیگر استخدام کنند و همچنین می تواند قراردادهای هوشمند تولید کند. یک کاربر اتریوم فقط برای ساختن قراردادهای هوشمند نیاز به استخدام شخصی دارد.

  نئو چگونه از هویت دیجیتال استفاده می کند؟

  نئو همچنین از یک هویت دیجیتالی برای محافظت از کاربران خود استفاده می کند. افراد و مؤسسات می توانند هویت دیجیتالی خود را کسب کنند و کاربران نئو فقط می توانند با طرف هایی که دارای هویت دیجیتالی تأیید شده هستند تجارت کنند. این امر به محافظت از کاربران در برابر کلاهبرداری کمک می کند و رعایت قوانین بین المللی را برای نئو آسان می کند.

  NEO چگونه ساخته می شود؟

  مانند اکثر ارزهای رمز پایه، نئو توسط جامعه خود ایجاد می شود. برخلاف اکثر ارزهای رمز پایه دیگر، ارز دیجیتال نئو برخلاف اثبات کار سنتی بر اساس مفهوم بیزانسی اثبات سهام است. همچنین برخلاف بیت کوین، کاربران نئو بر اساس تعداد سکه هایی که در اختیار دارند جایزه می گیرند تا اینکه با استفاده از رایانه های خود با حل معاملات. در عوض، هر رمز نئو به عنوان نوعی سهم در بلاک چین عمل می کند.

  پایگاه کاربر اصلی NEO کجاست؟

  پایگاه کاربری اصلی نئو در چین است. این بدان معنی است که ارز تحت تأثیر اخبار مربوط به آن منطقه است. اگر شما علاقه مند به تجارت در نئو هستید، باید مراقب تحولات چین و هرگونه مقررات دریافتی از طرف دولت چین باشید.

  اگر نئو هرگز با مقامات چینی شریک نشود، باید انتظار داشته باشید که افزایش ارزش زیادی را ببینید. گفته می شود، نرخ ارز دیجیتال بانک چین (CBDC) که به سرعت درحال توسعه است، احتمالاً با نئو رقابت می کند.

  آینده قیمت ارز دیجیتال نئو

  چشم انداز قیمت نئو کمی نامشخص است. در کوتاه مدت، باید منتظر نوسان باشید زیرا سوداگران از عدم اطمینان در مورد آینده ارز رمزنگاری شده سو استفاده می کنند. در میان مدت و بلندمدت، بعید است نتیجه این باشد که دولت چین سرکوبی کامل بر ارزهای رمز پایه را آغاز کند، زیرا در این صورت انتظار دارید که ارزش نئو سقوط کند.

  کارشناسان درباره ارز دیجیتال نئو چه می گویند؟

  به طور کلی، کارشناسان دیدگاه مثبتی نسبت به آینده ارز دارند، اگرچه نگرانی هایی در مورد آسیب پذیری آن از نظر مقامات چینی وجود دارد.

  به گفته یکی از کارشناسان و سرمایه گذاران NEO: “حرکت بزرگ برای NEO ایجاد یک اقتصاد کاملاً هوشمند است. این دارایی هایی دیجیتال، قراردادهای هوشمند و یک هویت دیجیتالی را در خود گنجانده است که می تواند برای کاربردهای واقعی استفاده شود و در اقتصاد واقعی ادغام شود. چین می تواند (و ممکن است) کاندیدای اولین برنامه کاربردی و یکپارچه سازی در دنیای واقعی باشد. برایان ایوانز پیشنهاد کرده است که آینده NEO به استفاده از ICO های چینی متکی است.”

  بسیاری از ممنوعیت های اخیر را مشکلی بزرگ برای NEO و سایر ارزهای رمز پایه در نظر گرفته اند. گفته می شود نئو آشکارا گام هایی را برداشته است تا اعلام کند که می خواهد با دولت چین کار کند و در بلندمدت علاقه آن ها به ایجاد یک اقتصاد هوشمند است.

  مدیرعامل NEO چه می گوید؟

  مدیرعامل شرکت Neo ، Da Hongfei نیز به طور غیرمنتظره آینده درخشان ارز رمزنگاری شده را مشاهده می کند. Hongfei در مصاحبه اخیر خود با سارا تران از Blockchain.News گفت: “پیش بینی شده ترین مرحله قطعاً Neo3 است. ما در حال راه اندازی آزمایش آزمایشی Neo3 قبل از پایان سال جاری هستیم و هدف آن انتشار شبکه اصلی در سه ماهه اول سال 2021 است. به عنوان یک تجدیدنظر کلی در زنجیره بلوکی فعلی Neo ، Neo3 یک اجرای قوی برای یک پلت فرم دارایی دیجیتال است که ارائه دهنده توان عملیاتی، افزایش ثبات و امنیت، یک سیستم قرارداد هوشمند بهینه شده و یک زیرساخت با ویژگی های خاص برای توانمندسازی پذیرش توسعه دهندگان و تسریع در نوآوری های بلاک چین درجه سازمانی.  “دا هونگفی، مدیر عامل NEO”

  هدف پروژه ارز دیجیتال نئو

  نئو با هدف ایجاد یک اقتصاد هوشمند در سراسر جهان با پوشش تمام مسائل اقتصادی روزمره ایجاد شده است؛ و دارایی های دیجیتال، هویت دیجیتال و قرارداد هوشمند سه جزء اصلی این اقتصاد هوشمند هستند.

  دارایی های دیجیتال در نئو

  همان طور که می دانید دارایی دیجیتال به دارایی گفته می شود که در فرمت باینری و با حق استفاده باشد. از مسائل مهم و حائز اهمیت در دارایی دیجیتال مالکیت حقیقی است که با ظهور بلاک چین این امر تحقق یافته و با کمک فناوری بلاک چین به راحتی می توان دارایی های دیجیتال با امنیت بالا، کاملاً متمرکز و بدون دخالت هر نهادی ایجاد کرد. در نئو دو نوع دارایی دیجیتال وجود دارد که عبارت اند از:

  1. دارایی های جهانی یا فراگیر که توسط کل یک سیستم به رسمیت شناخته می شود و قابلیت شناسایی توسط تمام قراردادهای هوشمند و مشتریان را دارد.
  2. دارایی های قراردادی که فقط در برخی قراردادهای خاص به رسمیت شناخته می شوند و قابلیت استفاده در سایر قراردادها را ندارند. به عنوان مثال دو ارز دیجیتال گلم و بنسر که هر دو از توکن های مبتنی بر قراردادهای هوشمند اتریم هستند از نوع دارایی های قراردادی هستند زیرا مثلاً نمی توان در سیستم بنسر از توکن های گلم استفاده کرد و یا بالعکس.

  هویت دیجیتالی در نئو

  هویت دیجیتالی به اطلاعاتی از یک فرد (حقیقی یا حقوقی) که بر روی سیستم های کامپیوتری یک نهاد ذخیره می شود گفته می شود. دیجیتالی کردن دارایی ها در پلتفرم نئو هویت طبق استاندارد هویت سنجی 509X. که یک نوع صدور گواهی دیجیتال مورد تأیید و پذیرفته شده است، به 5 روش شناسایی چهره، اثر انگشت، صدا، پیامک و روش های چندمرحله ای دیگر انجام می شود.

  چه چیزی باعث افزایش یا کاهش قیمت ارز دیجیتال نئو می شود؟

  مانند همه ارزهای رمز پایه، نئو نیز تمایل دارد که بقیه بازار را دنبال کند. اگر کاهش قیمت بیت کوین را مشاهده کردید، انتظار می رود نئو و سایر آلت کوین ها با وحشت تاجران و تلاش برای فروش دارایی های خود قبل از ضرر، ضربه بزرگی را متحمل شوند. مانند اکثر ارزهای رمز پایه، نئو نیز بسیار بی ثبات است. شما باید انتظار داشته باشید که برخی از افت وخیزهای چشمگیر را ببینید.

  آینده بازار ارز دیجیتال نئو

  مانند مونرو و dash/’>دش، نئو احتمالاً نسبت به هرگونه مقررات مقاوم خواهد بود. در موارد مونرو و دش، این بدان دلیل است که ارزها خود باعث ناشناس ماندن می شوند که از نظر تئوری از کاربران محافظت می کند.

  در مورد نئو به این دلیل که آن ها آشکارا تمایل خود را برای همکاری با مقامات اعلام کرده اند. این ممکن است باعث شود دولت چین دلسوزانه تر به علت آنها نگاه کند. عامل اصلی نئو وضعیت بازار در چین و هرگونه مقررات در آن منطقه خواهد بود. به ویژه اینکه آیا مشاغل چینی نئو را به عنوان راه حل استاندارد بلاک چین خود انتخاب می کنند یا خیر.

  سرعت تراکنش های ارز دیجیتال نئو

  در خصوص میزان سرعت تراکنش ها در بلاک چین نئو بدانید که در هر ثانیه 1000 تراکنش انجام می شود که این مقدار در مقایسه با سرعت تراکنش های اتریوم که تقریباً حدود 14 تراکنش بر ثانیه است بسیار بیشتر است.

  کارمزد شبکه ارز دیجیتال نئو

  در شبکه نئو برای تمامی تراکنش ها و ثبت قراردادهای هوشمند لازم است که هزینه ها و کارمزدها همگی از توکن ارز دیجیتال GAS پرداخت شود؛ بنابراین برای ارسال هیچ تراکنشی نیاز به پرداخت کارمزد نیست، زیرا کارمزد بسیار ناچیز مربوط به هر تراکنش به صورت خودکار از GASهای تعلق گرفته به نئوهایی پرداخت خواهد شد.

  توجه کنید که به دلیل اینکه شبکه نئو مبتنی بر اثبات سهام است، به تمامی دارندگان کیف پول های معتبر نئو به میزان دارایی شان روزانه توکن GAS تعلق می گیرد.

  ویژگی هایی که در آینده به نئو اضافه خواهند شد

  کیف پول نئو

  برای ارز دیجیتال نئو کیف پول های بی شماری معرفی شده است، اما در زیر ما فقط به معرفی کیف پول های تأیید شده توسط سایت رسمی نئو برای سیستم عامل های کامپیوتری و موبایل خواهیم پرداخت. شما با نصب هر یک از کیف پول های رسمی معرفی شده در زیر با ذخیره نئو، نسبت به میزان دارایی خود توکن GAS دریافت خواهید کرد.

  کیف پول های دسکتاپ نئو

  کیف پول های موبایل نئو

  سخن آخر!

  در این مقاله از سری مقالات خانه سرمایه در خصوص ارزهای دیجیتال به معرفی ارز دیجیتال نئو و معرفی کیف پول های رسمی آن و سایر موارد دیگر در خصوص این ارز دیجیتال پرداختیم.

  شما می توانید در صورت هرگونه سؤال در خصوص این ارز دیجیتال در بخش کامنت ها سؤالات خود را پرسیده و نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.