ثانیه
دقیقه
ساعت
روز
وبینار ترید در بازارهای جهانی از صفر صفر

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری و خرید کدام است؟

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری

چگونه می‌توان بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری تشخیص داد؟

نظام مالی و سرمایه‌گذاری در جهان در حال دگردیسی عظیمی است. در بطن این دگردیسی و تحولات که همسو با تغییرات تکنولوژی است ارزهای دیجیتال متولد شدند. رشد ارزهای دیجیتال به قدری سریع بود که پیش از آنکه قوانینی توسط دولت‌ها برای انتشار آن‌ها تدوین شود توانستند جای خود را در میان بازارهای سنتی‌تر باز کنند؛ به گونه‌ای در سال ۲۰۱۷ پس از انفجار قیمتی که در این بازار اتفاق افتاد، هیچ سرمایه‌گذار جهانی به ویژه آن‌ها که در بازار ارز فعالیت می‌کنند دیگر نمی‌توانستند به این نرخ رشد بی‌تفاوت بمانند. سودآوری در این بازار جدید به قدری است که حتی موسسات مالی و اقتصادی بزرگی همچون فیسبوک و بانک جی پی مورگان را نیز بر آن داشته که برای انتشار رمز ارز پایه خود تلاش کنند. البته حجم در گردش ارزهای دیجیتال در بازار جهانی در مقابل پول‌های رایج جهان که به آن‌ها فیات (fiat currency) گفته می‌شود بسیار کوچک است. ولی نباید از نظر دور داشت که سرعت رشد این ارزها هم از نظر تعداد و هم از نظر حجم بسیار سریع است. تا پایان سال ۲۰۱۷ تعداد ارزهای دیجیتال به بیش از ۲۵۰۰ ارز رسید، هرچند که بخش قابل توجهی از آن‌ها رسمیت پیدا نکردند و وارد گردش اقتصاد نشدند، ولی همین مساله نشان می‌دهد که چگونه ارزهای دیجیتال به مرکز توجه بسیاری از بازیگران اقتصادی تبدیل شده‌اند و چگونه می‌توان بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری را تشخیص داد.

ارزهای دیجیتال و ارزهای رمز پایه یا رمز ارزها

ارزهای دیجیتال و ارزهای رمز پایه یا رمز ارزها

ارزهای دیجیتال، ارزهایی هستند که به صورت الکترونیکی ذخیره و منتقل می‌شوند. این ارزها به‌عنوان یک واحد پولی یا واسطه تبادل (به غیر از واسطه‌های فیزیکی مانند اوراق بانکی، طلا، نقره، سکه یا سایر پول‌های فیزیکی) بر پایهٔ اینترنت تعریف می‌شوند و ویژگی‌هایی مشابه با پول فیزیکی را دارا هستند، با این تفاوت که تراکنش‌های انتقال سرمایه را به شکل آنی و بدون مرز بین افراد انجام می‌دهند. پول‌های مجازی و ارزهای رمز پایه (رمز ارزها) هر دو نمونه‌هایی از ارزهای دیجیتال هستند. بازار ارزهای دیجیتال نسبت به سایر بازارها شفاف‌تر، دموکراتیک‌تر و بسیار رقابتی‌تر است، به همین دلیل است که ارزهای دیجیتال و به ویژه رمز ارزها در کشورهای مختلف جهان مورد استقبال بسیار زیادی قرار گرفته‌اند. بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری ارزی است که به فرم دیجیتالی باشد، ولی لزوماً به طور ذاتی از تکنیک‌های رمزنگاری شده و تکنولوژی بلاک چین استفاده نمی‌کند. به بیان دیگر ماهیت اصلی آن‌ها متکی به رمزنگاری نمی‌باشد و تراکنش‌های آن‌ها نیز در شبکه بلاک چین انجام نمی‌شود. به طور مثال وقتی شما از کارت‌های بانکی، Visa/MasterCard و یا PayPal استفاده کنید، در واقع در حال استفاده از ارزهای دیجیتال هستید. تفاوت عمده این ارزها در این است که نه تنها ماهیت اصلی آن‌ها دیجیتالی نیست (در واقع این ارزها معادل دیجیتالی اسکناس کاغذی دلار، ریال و …. هستند)، بلکه این ارزها در ذات خود متکی به تکنیک‌های رمزنگاری نیستند. ممکن است برای افزایش امنیت تراکنش‌های آن‌ها از تکنیک‌های رمزنگاری استفاده شود، ولی در ذات خود وابسته به رمزنگاری نیستند. تفاوت بسیار بزرگ دیگر رمز ارزها با ارزهای دیجیتال در غیر متمرکز بودن آن‌ها است. تایید و نگهداری تراکنش‌های بیت کوین و آلتکوین‌ها (سایر رمز ارزها) توسط استخراج کننده‌های بسیاری که در سراسر جهان سیستم خود را در اختیار شبکه آن رمز ارز قرار داده‌اند، انجام می‌شود. در حالی که در تراکنش‌های ارزهای دیجیتال (به طور مثال Visa)، توانایی بررسی و تایید تراکنش‌ها تنها در دست عده‌ای محدود، از جمله بانک‌ها و موسسات مالی بزرگ می‌باشد.

سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال و رمز ارزها

نکته مهم در سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال این است که انتشار هر خبری در مورد ارزهای دیجیتال مثل تایید یا عدم تایید و ممنوعیت استفاده از آن‌ها در یک کشور یا مشابه آن می‌تواند به شدت روی نرخ ارزهای دیجیتال و ارزهای رمز پایه اثر بگذارد؛ بنابراین این ارزها به دلیل نوسانات بالا به سادگی مورد قبول بانک‌های مرکزی قرار نمی‌گیرند و به همین علت نمی‌توان از آن‌ها در مبادلات روزمره استفاده کرد. برای مثال از ابتدای سال ۲۰۱۹ ارزش بازار رمز ارزها نوسانات شدیدی بین ۱۳۰ میلیارد دلار تا ۳۷۳ میلیارد دلار را تجربه کرده است. هر چند نباید این نکته مهم را نادیده گرفت که ارزهای دیجیتال شرایط اولیه و تولد خود را تجربه می‌کنند و از یک پدیده نوظهور نمی‌توان انتظار ثبات داشت. در واقع کارشناسان پیش بینی می‌کنند با همگانی شدن این ارزها و عدم توان دخالت بانک‌های مرکزی و دولت‌ها در گردش و تولید آن‌ها، حجم آن‌ها به صورت یک متغیر محاسبه‌شده درونی افزایش پیدا کرده و به تدریج می‌توان انتظار ثبات بیشتری را برای آن‌ها پیش‌بینی کرد. هم‌اکنون بسیاری از شرکت‌های بزرگ، بیت کوین را به عنوان پول قانونی پذیرفته‌اند. طبیعی است که هر‌چه ثبات این ارزها بیشتر و نوسان قیمت آن‌ها محدودتر شود، امکان استفاده از آن‌ها در معاملات تجاری بیشتر خواهد شد. یکی دیگر از مهم‌ترین ویژگی‌های ارزهای دیجیتال این است که در مقابل نوسانات اقتصادی بیرونی التهاب زیادی از خود نشان نمی‌دهند و چون حجم آن‌ها با یک قانون مشخصی افزایش پیدا می‌کند بانک‌های مرکزی نمی‌توانند در حجم آن‌ها دخالت کنند و قیمت ارزهای دیجیتال و رمز ارزها را در مقابل یکدیگر بالاتر ببرند. به دلیل همین ویژگی است که بعضی از سرمایه‌گذاران از رمز ارزها به عنوان ابزاری برای پوشش ریسک همانند طلا استفاده می‌کنند. قابلیت سوداگری و نوسان گیری از این ارزها جاذبه دیگری است که سرمایه گذاران را به سمت خود می‌کشاند. در حال حاضر با توجه به اینکه نوسان این ارزها بالاست، بسیاری از سرمایه‌گذاران راغب هستند که از بازار فارکس خود را به بازار ارزهای دیجیتال منتقل کنند. البته یکی از بحث‌هایی که در مورد ارزهای رمز پایه مطرح است این است که این ارزها دارای پشتوانه لازم برای رسمیت یافتن و مقبولیت نزد عامه مردم نیستند. موضوعی که مورد تایید متخصصان این بازار نیست. آن‌ها معتقدند که امنیت بسیار بالا در این ارزها یکی از فاکتورهای مهم ارزش آن‌ها است.

استخراج یا خرید و فروش ارزهای دیجیتال و رمز ارزها؟

در میان انواع ارزهای دیجیتال، سرمایه‌گذاری بر روی رمز ارزها به دلیل ماهیت و ضریب امنیتشان بیشتر مورد استقبال قرار گرفته‌اند؛ اما در حوزه سرمایه‌گذاری بروی رمز ارزها، سرمایه‌گذاری در حوزه استخراج و خرید و فروش رمز ارزها دو مقوله جدا از یکدیگرند. نکته اینجاست که به دلیل ظرفیت ثابت برای استخراج هر رمز ارز، فرایند استخراج با نزدیک شدن به سقف ظرفیت نهایی سخت‌تر خواهد شد. با افزایش سختی استخراج یک رمز ارز، میزان قدرت پردازش موردنیاز برای استخراج هر یک واحد از آن ارز نیز افزایش می‌یابد. طبیعی است که در این شرایط سرمایه گذاران با نیاز به مصرف برق بیشتر و تأمین سخت‌افزار و تجهیزات قوی‌تر و گران قیمت‌تر و همچنین قدرت پردازش بیشتر مواجه‌اند که درنتیجه سرمایه‌ اولیه بیشتری را برای استخراج یا ریگ ماینینگ می‌طلبد. به همین دلیل است که بسیاری از سرمایه گذاران در بازار رمز ارزها ترجیح می‌دهند به جای سرمایه‌گذاری در عملیات ماینینگ، به خرید و فروش ارزهای رمز پایه بپردازند. در مقابل اما برخی معتقدند سرمایه‌گذاری برای استخراج برخی رمز ارزها به ویژه ارزهای نوظهورتر، کم هزینه‌تر، کم ریسک‌تر و امن‌تر است. این باور گرچه لزوماً غلط نیست اما محقق شدن آن نیاز به دانش و مطالعه کافی در این باره دارد و غفلت از آن می‌تواند سرمایه، سرمایه گذاران را نابود کند. اما از سوی دیگر سرمایه‌گذاری در بازار رمز ارزها را می‌توان به عنوان یکی از فعالیت‌های اقتصادی سودآور به حساب آورد به شرط آنکه این سرمایه‌گذاری به موقع، آگاهانه و صحیح انجام شود

چگونه بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری را انتخاب کنیم؟

تنوع و تکثر بالای رمز ارزها برای استخراج یا سرمایه‌گذاری و مبادله در بازار، معمولاً سرمایه گذاران کم تجربه را در انتخاب به سردرگمی می‌کشاند. بدین منظور سرمایه گذاران باید با پارامترهایی همچون میزان مارکت کپ، حجم در گردش، تعداد کل رمز ارز عرضه شده، بلاک چین، شناسنامه رمز ارز و به طور کلی مفاهیم پایه‌ای در این حوزه آشنایی و تسلط کامل داشته باشند. در اولین قدم سرمایه گذاران باید میزان مارکت کپ (Market Cap) هر رمز ارز را در نظر بگیرند. مارکت کپ یک رمز ارز که حاصل ضرب قیمت ارز مورد نظر در تعداد حجم در گردش آن در بازار است، کل ارزشی که آن ارز در بازار دارد را نشان می‌دهد. همه ارزها بر اساس عدد مارکت کپ بازار رتبه بندی می‌شوند. معمولاً پیشنهاد می‌شود سرمایه گذاران با سرمایه اندک بر روی رمز ارزها و کوین‌های با رتبه بندی پایین‌تر سرمایه‌گذاری کنند ولی سرمایه گذارانی که به دنبال سرمایه‌گذاری امن‌تر و کم ریسک تر هستند بهتر است سراغ رمز ارزهای با رتبه بندی بهتر بروند. البته در نظر گرفتن این نکته نیز ضروری است که ارزهای با رتبه بندی بهتر حجم بازار بیشتری دارند و به همان نسبت که ریسک کمتری دارند، ممکن است درصد رشد ارزشی پایین‌تری را نسبت به ارزهای جدید و با حجم بازار کمتر، تجربه کنند. حجم در گردش یا تعداد ارز عرضه شده در بازار، فاکتور دیگری است که ارزش در گردش و سهم آن ارز را در بازار نشان می‌دهد. عاملی که هر چه بیشتر باشد، ارز مربوطه را به گزینه بهتری برای سرمایه‌گذاری تبدیل می‌کنند. حداکثر عرضه یا تعداد کل رمز ارز عرضه شده به معنای تعداد کل ارزی است که قرار است در نهایت وارد شبکه شود و بر اساس قوانین و الگوریتم تولید آن رمز ارز ، هیچگاه امکان ندارد که بیشتر از آن مقدار در چرخه در شبکه وجود داشته باشد. مشخص بودن حداکثر عرضه به سرمایه گذاران اجازه می‌دهد که چشم انداز بهتری از وضعیت هر رمز ارز در آینده داشته باشند. معمولاً ارزی که حداکثر عرضه مشخصی ندارد مورد توجه افراد و سرمایه گذاران قرار نمی‌گیرد و با نزدیک شدن به میزان حداکثری عرضه یک ارز یا کوین، قیمت آن بالاتر می رود. بلاک چین یا ساختار شبکه (Blockchain) فاکتور مهم دیگری است که یک سرمایه گذار رمز ارز باید به آن توجه کند. بلاک چین به عنوان قلب هر رمز ارز، کارکرد فنی یک سیستم از جمله الگوریتم، امنیت، تایم ساخته شدن بلاک‌ها و… را مشخص می‌کند. در این باره نظرات سایر کاربران و جستجو در گوگل هم تا حدی می‌تواند راهگشا باشد هرچند مشاوره با متخصصان این حوزه راه امن‌تری برای حفاظت از سرمایه‌های سرمایه گذاران محسوب می‌شود.

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری

وایت پیپر (whitepaper) همان شناسنامه بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری است و تمام قوانین حاکم بر هر رمز ارز را در کنار جزئیاتی همچون توسعه دهندگان و سرمایه گذاران اصلی، هشدارها، مزایا، معایب و … آن نشان می‌دهد. برای مثال یک تیم توسعه دهنده و جامعه پشتیبان کوین، نقشی مهمی در رفع مشکلات کاربران و هماهنگی با آنان دارد. یک تیم پشتیبان قوی برای توسعه و رفع نقایص یک رمز ارز می‌توانند ترکیب جامعه کاربری خود را ارتقا دهد. علاوه بر این نقشه راه یک پروژه یا بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری نشان می‌دهد که قرار است در آینده چه اقداماتی برای بهبود پروژه یا ارز مورد نظر رخ دهد. در وایت پیپرها می‌توان از سرمایه گذاران و حمایت کنندگان یک رمز ارز آگاهی پیدا کرد. اسپانسرهای قوی‌تر اعتبار و در نتیجه امنیت بیشتری را برای رمز ارز عرضه شده تضمین می‌کنند. یک پروژه با پشتوانه قوی از احتمال موفقیت بیشتری برخوردار است و در آینده پتانسیل جذب سرمایه گذاران بیشتر را خواهد داشت. برای مثال پروژه شبکه بلاک چین تلگرام و ارز گرام به دلیل اینکه شرکت تلگرام با بیش از دویست میلیون کاربر در سراسر جهان پشتوانه آن بود، در همان ابتدا توانست بیش از یک و نیم میلیارد دلار سرمایه جذب نماید که این خود می‌تواند نشانه‌ای از موفقیت و پیشرفت بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری تلگرام در آینده باشد؛ بنابراین سرمایه گذاران با کمک وایت پیپرها می‌توانند چشم‌اندازها، اهداف و نقشه راه یک رمز ارز را دریابند و با انتظارات و تمایلات خود مقایسه کنند.

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری

جهانی بودن یک ارز نکته مهم دیگری است که باید مورد توجه سرمایه گذاران باشد. اگر بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری جهانی باشد، یعنی این که تمامی افراد در سراسر جهان می‌توانند برای انتقال دارایی‌های خود از آن استفاده کنند و بنابراین افراد و سرمایه گذاران بیشتری جذب آن می‌شود. عمر بیشتر یک کوین یا رمز ارز نیز جاذبه دیگری است که سرمایه گذاران را به سوی ارز مربوطه می‌کشاند. درواقع عمر بیشتر یک رمز ارز نشان از اصالت و امن بودن آن برای سرمایه‌گذاری دارد. هرچند یک رمز ارز جدید در صورتی که پشتوانه قوی داشته باشد می‌تواند پتانسیل افزایش قیمت بیشتری نیز داشته باشد. کاربردپذیری یک ارز رمز پایه نقش مؤثری در طول عمر و کاهش ریسک پذیری آن دارد. درواقع به رغم آنکه که ورود رمز ارزهای جدید به بازار سرعت گرفته است اما بسیاری از آن‌ها به سرعت از بازار حذف می‌شوند. یکی از مهمترین عوامل ماندگاری و پذیرش یک ارز توسط کاربران و سرمایه گذاران کاربردی بودن آن‌ها در یک بخش اقتصادی است. به غیر از بیت کوین که به عنوان اولین و شناخته شده ترین رمز ارز در جهان است تعداد معدودی رمز ارز هستند که کاربردهای عملی دارند. برای مثال اتریوم یک شبکه مرجع است که بسیاری از ارزهای جدید یا اصطلاحاً توکن‌ها بر بستر شبکه آن به وجود آمده‌اند یا ارز COCOS به گفته توسعه دهندگانش در صنعت بازی‌های کامپیوتری کاربرد دارد. حجم معاملات در ۲۴ ساعت گذشته به ویژه برای تریدرها، آخرین نوسانات قیمتی، پیش‌بینی قیمت‌ها و حجم بازار سرمایه پارامترهای دیگری هستند که به انتخاب یک رمز ارز برای سرمایه‌گذاری یا حتی استخراج کمک می‌کنند. اما نکته مهم در فعالیت و حضور در بازار رمز ارزها و حتی سایر بازارها آن است که سرمایه گذاران هیچ‌گاه همه تخم مرغ‌های خود را در یک سبد نگذارند. درواقع منطق حکم می‌کند که یک سرمایه گذار پس از بررسی آنچه ذکر شد و مشخص کردن میزان سرمایه در اختیار خود، با تعیین اهداف و انتظارات عقلانی، حدود ۱۰ ارز را انتخاب نموده و درنهایت با مقایسه نمودارها و نحوه عملکرد یک ساله آن‌ها، یک یا چند ارز را به عنوان گزینه مورد نظر انتخاب نماید.

بهترین ارز رمز پایه برای استخراج

منظور از استخراج یا ماینینگ، فرآیندی است که طی آن تراکنش‌های انجام شده در شبکه توسط ماینرها تایید و پردازش می‌شوند و در نهایت تعداد مشخصی از ارز شبکه به عنوان پاداش نصیب ماینرها می‌شود. استخراج رمز ارزها توسط سیستم خنک کننده کارآمد، نرم افزارهای کامپیوتری مختلف، پردازنده‌ کامپیوتر (CPU)، کارت‌ گرافیک (GPU) مدارهای مجتمع با کاربرد خاص یا همان ای سیک (ASIC) یا حتی از طریق پلتفرمی مثل ETN بر روی تلفن همراه هوشمند کاربران قابل انجام است. هرچه تقاضا برای استخراج یک ارز بیشتر باشد این ارز سریع‌تر به ظرفیت نهایی خود نزدیک می‌شود. در نتیجه سختی استخراج ارزهایی که پرطرفدار و محبوب هستند، مرتباً در حال افزایش است. این افزایش سختی استخراج برای ارز پرطرفداری همچون بیت کوین به قدری است که استخراج آن تنها برای شرکت‌هایی سودآور است که در مقیاس بسیار بزرگی اقدام به راه‌اندازی مراکز استخراج می‌کنند. بدین معنی که با کامپیوترهای خانگی نمی‌توان اقدام به استخراج این رمز ارز کرد. از سوی دیگر برخی از رمز ارزها گرچه با نوسانات و ریسک بیشتری نسبت به رمزارزهای پرطرفدار مواجه هستند، اما الزامات و موانع بسیار کمتری برای استخراج آن‌ها وجود دارد. برای مثال ارزهای جدید و نوظهور در بدو ورود به بازار به دلیل ناآشنا بودن برای سرمایه گذاران، با اقبال کمتری مواجه هستند و استخراج آن‌ها ساده‌تر است؛ بنابراین آنچه سرمایه گذاران باید به آن توجه داشته باشند این است که بر اساس سطح انتظارات، میزان منابع مالی و فنی، ریسک پذیری و … خود، بهترین ارز رمز پایه را برای استخراج انتخاب کنند. برای این انتخاب همانطور که پیشتر نیز اشاره شد، باید تحلیل فاندامنتال (فناوری مورد استفاده، فلسفه پروژه، ارزش بازار، تیم پروژه، نقشه راه و …) دقیقی انجام شود و لیستی از مهم‌ترین عوامل مهم در انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری برای استخراج مورد توجه قرار بگیرند. علاوه بر این هشدارهای بازدارنده از سرمایه‌گذاری برای استخراج یک ارز رمز پایه نیز باید جدی گرفته شوند. هشدارهایی مانند برگزاری عرضه اولیه سکه (ICO) رمز ارز مربوطه، فروش نودهای اصلی، میزان بالای سکه‌های از پیش استخراج شده (pre-mining)، نبود نوآوری در پروژه نسبت به سایر ارزهای رمز پایه و … . پس بهترین انتخاب در سایه مطالعه، آگاهی و آموزش صحیح اتفاق می‌افتد. در این صورت است که سرمایه گذار علاوه بر آنکه تلاش می‌کند رمز ارزی را انتخاب کند که استخراج آن صرفه بیشتری داشته باشد، می‌تواند ریسک‌های استخراج را نیز برای خود کاهش دهد. از جمله این ریسک‌ها می‌توان به از دست دادن والت یا کیف پول (به دلایلی همچون عدم توجه به اقدامات امنیتی، ساخت کیف پول در سرویس نامعتبر یا گم کردن مشخصات کیف پول)، عضویت در استخرهای استخراج متقلب، افزایش شدید هزینه‌های برق به دلیل انتخاب نامناسب دستگاه یا تنظیمات نامناسب و غیره، حمله هکرها، کاهش ارزش رمز ارز استخراج شده و … اشاره کرد. یکی از راه‌های یافتن ارزهای پر سود برای استخراج، عضویت در سایت‌ها و گروه‌های معتبری است که به روزترین و دقیق‌ترین اطلاعات را در اختیار متقاضیان قرار داده و امکان تبادل نظر با سایر فعالان بازار را نیز میسر می‌کنند.

سودآورترین ارزهای رمز پایه در سال ۲۰۱۹

سودآورترین ارزهای رمز پایه در سال ۲۰۱۹

در میان سودآورترین رمز ارزها و ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۱۹، اتریوم، بایننس کوین، لایت کوین، تزوس، بیت کوین کش، ایاس، کاردانو، بیسیک اتنشن توکن، استلار، ریپل ترون، چین لینک، سینتتیکس نتورک توکن، آنتولوژی، وی چین، نئو، پاندی ایکس، بیت کوین و زیلیکا به چشم می‌خورند. نوآوری و کاربردی بودن، تحریک کاربران با پاداش‌ها، مشوق‌ها و تخفیف‌های مختلف، دارا بودن بلاک چین‌های مختلف و مستقل، ارائه قرار دادهای هوشمند و اپلیکیشن‌های غیر متمرکز DApp، بهبود وضعیت حریم خصوصی، افزایش سرعت تراکنش‌ها، پایین بودن کارمزد تراکنش‌ها، روند متغیر عرضه و ترسیم چشم اندازهای وسوسه برانگیز از دلایل برتری این ارزهای دیجیتال و رمز ارزها نسبت به سایر رقبا است. در همین سال، مونرو، الکترونیوم، زی کش، لایت کوین، زن کش، ایون، دژوکوین، ورت کوین، زی کوین، ریون کوین، دش، گرین، کوکارو، کوکاتو و سیاکوین، سودآورترین کوین‌ها و رمز ارزها برای استخراج تشخیص داده شده‌اند. استخراج آسان‌تر و کم هزینه‌تر توسط کامپیوترهای خانگی یا حتی گوشی‌های همراه، حفاظت از حریم خصوصی، پاداش استخراج بالاتر و غیرمتمرکز بودن عملیات استخراج موجب شده تا در عین تقاضای بیشتر برای استخراج، سود بیشتری را نیز نصیب ماینرهای خود کنند.

به این مقاله امتیاز دهید
(۱۷۱ رای) ۴.۴
۱۲۳۴۵
ترتیبی که برای خواندن مقالات ارزهای دیجیتال (بیت کوین و ... ) به شما پیشنهاد میکنیم:
barcelona
ارز دیجیتال بارسلونا (Barcelona) چیست؟ به همراه نمودار و قیمت لحظه ای
goldcoin
ارز دیجیتال گلد کوین (GoldCoin) چیست؟ به همراه نمودار و قیمت لحظه ای
paxg
ارز دیجیتال پکس گلد (PAX Gold) چیست؟ به همراه نمودار و قیمت لحظه ای
best-jobs-cryptocurrencies
معرفی بهترین ارزهای دیجیتال حوزه‌ مشاغل (Jobs)
best-fan-tokens
توکن طرفداری چیست؟ معرفی بهترین توکن های طرفداری (Fan Tokens)
meme-coins
میم کوین های محبوب؛ معرفی بهترین ارزهای دیجیتال حوزه میم (Memes)
xdc
ارز دیجیتال زین فین (XDC) چیست؟ به همراه نمودار و قیمت لحظه ای آن
tourism-cryptocurrencies
معرفی بهترین ارزهای دیجیتال حوزه توریسم (Tourism)
analytics-cryptocurrencies
معرفی بهترین ارزهای دیجیتال حوزه آنالیتیکس (Analytics)
rug-pull
همه چیز درباره کلاهبرداری راگ پول (Rug Pull) در دنیای ارزهای دیجیتال
zrx
ارز دیجیتال زیرو ایکس (ZRX) چیست؟ به همراه نمودار و قیمت لحظه ای
snt-coin
ارز دیجیتال SNT چیست؟ به همراه نمودار و قیمت لحظه‌ ای آن
kda
ارز دیجیتال کادنا (KDA) همراه با نمودار و قیمت لحظه ای آن
bitcoin-rainbow
شاخص Bitcoin Rainbow چیست و چه کاربردی دارد؟
transaction-costs
مقایسه هزینه های تراکنش در شبکه های مختلف
memecoin
میم کوین (Memecoin) چیست و چه تفاوتی با ارز دیجیتال دارد؟
electroneum
ارز الکترونیوم (Electroneum) چیست؟ به همراه قیمت لحظه ای آن
ont
ارز دیجیتال آنتولوژی (Ontology) چیست؟ به همراه قیمت لحظه ای آن
monero
ارز دیجیتال مونرو چیست؟ به همراه قیمت لحظه ای آن
tron
ارز دیجیتال ترون (TRX) چیست؟ به همراه نمودار و قیمت لحظه ای آن
the-best-digital-currency-for-investing
بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری و خرید کدام است؟
stellar
ارز دیجیتال استلار چیست و مزایای آن کدامند؟ به همراه قیمت لحظه ای آن
litecoin
ارز دیجیتال لایت کوین چیست؟ به همراه قیمت لحظه ای آن
difference-between-coin-and-token
تفاوت کوین و توکن چیست؟

54 نظر ثبت شده
بهروزامینی
بهروزامینی
341 روز قبل
سلام خسته نباشید من میخوام وارد سرمایه گذاریدر رمرز ارز دیجیتال بشم و خرید و فروش کنم ولی هیگونه اطلاعاتی ندرم چونک قبلا تو بورس ایران سرمایه گذاری کردم خیلی خیلی متضرر شدم بخاطرهمین می ترسم دوباره سرمایه گذاری کن و شکست سنگینی بخرم لبته چند نفر به من گفتند که ربات بخر و تتر و حساب درصرافی و انتقالل تتر به حساب صرافی و بایینس و کوکوین ثبت نام کنم وپس ازانتقال تتر ها به جاه هایی که بایینس وکوکو یین دارند داده شده و اطریق ربات خرید وفروش صورت گرفته و سود می یاید بحسابت و یااینکه از طریق کپیتال تک سرمایه گذاری 100 دلاری کنم و روزانه 4% سود می ده واقعا کلافه ام و نمی تونم چکارکنم و دنبال یک مشاوره خوب می گردم ممنون منظر جواب هستم
خانه سرمایه
خانه سرمایه
339 روز قبل
باسلام دوست عزیز برای ورود به بازار سرمایه ابتدا سطح دانش خود را ارتقا دهید و بعد از اشنایی با مفاهیم بازار و مطالب مرتبط با آن ابتدا در محیط غیر واقعی به صورت آزمایشی اموزشهایی که دیده اید را بیازمایید و بعد از کسب تجربه در محیط ازمایشی با سرمایه کم وارد محید واقعی بازار شوید تا متضرر نشوید
فرهاد
فرهاد
484 روز قبل
سلام لایت کوین برای سرمایه گزاری طولانی مفیده یانه؟!
خانه سرمایه
خانه سرمایه
457 روز قبل
باسلام دوست عزیز بعضی از تحلیلگران باز هم پیش‌‌بینی‌‌های خیلی مثبتی از این کوین دارند و برخی دیگر می‌گویند که لایت کوین دیگر هرگز به اوج خود نمی‌رسد. چرا؟ به این دلیل که تعداد بسیار زیادی پروژه‌های جدید با شرایطی بهتر به بازار آمده‌اند.
حامد پورمهدی
حامد پورمهدی
538 روز قبل
سلام. به نظر شما ارزی مثل شیبا اینو ارزش سرمایه گذاری بلند مدت رو داره؟ ممنون
خانه سرمایه
خانه سرمایه
537 روز قبل
باسلام دوست عزیز برآیند مطالب، گزارشها و اخبار در خصوص این ارز، برای بلند مدت امیدواریهایی وجود دارد
nasi
nasi
703 روز قبل
ممنون از مقاله مفیدتون، خودتون ارزهایی رو سراغ ندارین برای سرمایه گذاری،براساس فاکتورهایی که ذکر شد؟
خانه سرمایه
خانه سرمایه
699 روز قبل
باسلام دوست عزيز مقالات بيشتر جنبه آموزشي دارند و تصميم گيري با شما خواهدبود
رضا
رضا
703 روز قبل
من درآمد کارمندی دارم،ماهی ۱ میلیون تا دو میلیون میتونم تقریبا کنار بذارم،هم برای خانواده م هم برای آینده فرزندم میخوام یه سرمایه گذاری کنم توی ارز دیجیتال،میخوام بدونم شما چه ارزی رو برای اینکار معرفی میکنین که هر ماه یک تا دو میلیون اون ارز رو شارژ کنم.خیلی گشتم ولی فعلا از چیزی مطمئن نشدم متشکر🙏
خانه سرمایه
خانه سرمایه
699 روز قبل
باسلام دوست عزيز با توجه به وضعيت و نوسانهاي موجود در بازار مذكور پيشنهاد مطالعه و بررسي بيشتري در اين خصوص مورد توجه قرار گيرد
امید
امید
708 روز قبل
سلام خسته نباشیدآیامیتونیم روی ترون سرمایه گذاری بلندمدت حساب بازکنیم امکانش هست که قیمت بره بالا؟
خانه سرمایه
خانه سرمایه
707 روز قبل
باسلام دوست عزيز DigitalCoinPrice نموداري را منتشر کرده است تا پیش بینی های خود را برای قیمت TRX در سال 2021منعکس کند : این سایت به وضوح باور ندارد که نوساناتی که قیمت TRON را در سال 2020 متزلزل کرده است به این زودی ها کند خواهد شد . از آنجا که قیمت TRX بسیار پایین است ، حتی نوسانات بسیار جزئی نیز می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند . Walletlnvestor ، پلتفرم پیش بینی ارزهای دیجیتال ؛پیش بینی نسبتا ناامید کننده تری را ارئه داده است . در اینجا پیش بینی می شود که TRX از سال 2021 با ارزش 0.0485 دلار شروع می شود ، اما بیشتر سال را به قیمت 0.03 دلار نزدیک می کند و سرانجام در ماه نوامبر به 0.0159 دلار کاهش می یابد
نیما
نیما
726 روز قبل
سلام ارز هولو یا همون hot احتمال داره به یک دلار برسه ؟ ممنون
خانه سرمایه
خانه سرمایه
724 روز قبل
باسلام دوست عزيز این پلتفرم، یک پلتفرم حسابداری دو منظوره می باشد بر اساس این پلتفرم نوعی مشروعیت مفهوم برای این ارز از دید کاربران وجود دارد. با توجه به این که آینده این ارزهای دیجیتال هنوز هم نامعلوم است اگر قصد سرمایه گذاری های بلند مدت را دارید حتما با بررسی ها دقیق تری سعی کنید تا بر روی ارزهایی برنامه ریزی کنید که هدف هایی محکم و تعیین شده برای آینده این ارزها وجود داشته باشد.
سارا
سارا
727 روز قبل
سلام وقت بخیر درمورد ارز وین میشه توضیح بدین که آیا معتبره یا خیر؟
خانه سرمایه
خانه سرمایه
724 روز قبل
باسلام دوست عزيز پروژه وینک اولین اپلیکیشن غیرمتمرکز ایجاد شده در بلاک چین ترون است که هدف آن ارائه بازی‌های پرطرفدار به صورت غیرمتمرکز بوده و توکن انحصاری خود را دارد. تعداد کاربران فعال و همچنین حجم تراکنش‌های روزانه در پلتفرم وینک، در بین همه برنامه‌های غیرمتمرکز ترون، در رتبه اول قرار دارد. با وجود اينكه تاکنون نیز استقبال زیادی از بازی‌های این پلتفرم صورت گرفته، پیش‌بینی می‌شود استقبال و استفاده از این پلتفرم روز به روز بیشتر شود. علاوه بر این، حمایت پروژه ترون و بویژه جاستین سان و همچنین حمایت صرافی بایننس از این پروژه، پتانسیل این پروژه برای شکوفا شدن در آینده را بیشتر کرده و سرمایه‌گذاران را به رشد آن امیدوارتر می‌کند.
امیر
امیر
730 روز قبل
سلام واسه استارت خرید رمز ارز از کجا شروع کنم؟ سایت معتبر چیه؟
خانه سرمایه
خانه سرمایه
724 روز قبل
باسلام دوست عزيز <a href="https://khanesarmaye.com/cryptocurrency/">رمز ارز آنتولوژی (Ontology) چیست؟ نکاتی که باید بدانیم!</a>
علی
علی
730 روز قبل
سلام TRX یا همون ترون ارز معتبری هست و میشه با اطمینان خرید کرد؟ میشه راهنمایی کنید ممنونم
خانه سرمایه
خانه سرمایه
730 روز قبل
باسلام دوست عزيز ترون از ابتدا با هدف ایجاد اینترنت غیرمتمرکز ایجاد شد. به بیان ساده‌تر تلاش ترون ایجاد یک سیستم تولید محتوای جهانی رایگان با استفاده از تکنولوژی بلاک‌چین بوده است. این پروژه قصد دارد تا برای کاربران این امکان را فراهم کند که بتوانند محتوای مورد نظر یا اپلیکیشن‌های مورد نظرشان را بدون وابسته بودن به سرویس‌های متمرکز ایجاد کنند. در واقع ترون یک پروتکل ارائه محتوای غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک‌چین است که با هدف ایجاد زیرساخت برای اینترنت غیرمتمرکز بوجود آمده است. پروتکل ترون یکی از بزرگترین سیستم عامل‌های مبتنی بر بلاک‌چین در جهان است که ویژگی‌‌های مختلفی از جمله مقیاس‌پذیری، قابلیت دسترسی بالا و قابلیت محاسبات با توان بالا را ارائه می‌دهد. به عبارتی دیگر، پروژه ترون با ارائه یک سیستم مبتنی بر بلاک‌چین برای قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز، به دنبال تمرکز زدایی بستر اینترنت است.