اگه بتونی یاد بگیری چطوری با فیلترهای آماده سایت تریدینگ ویو کار کنی، می تونی طبق استراتژی که داری ارزهای دیجیتال خوب و مستعد رشدی رو برای سرمایه گذاری بلندمدت و میان مدت انتخاب کنی. پس تا آخر این ویدیو همراه باش تا این تکنیک رو یاد بگیری!
چطور برای سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال از فیلترهای سایت تریدینگ ویو استفاده کنیم؟ اگر ویدئوهای قبلی ما را دیده باشید می دانید که بر روی فیلترهای سایت تریدینگ ویو و اسکلپی و معامله در جهت روند صحبت کردیم اما امروز می خواهیم یک تکنیک ساده و کاربردی به شما آموزش بدهیم که با استفاده از فیلترهای سایت تریدینگ ویو Tradingview می توانید برای سرمایه گذاری میان مدت و بلند مدت ارزهای خوبی را پیدا کنید پس این ویدئو را حتما لایک و ذخیره کنید تا خواستید از این شیوه استفاده کنید بتوانید مجددا از این ویدئو استفاده نمایید.
برای این کار ابتدا وارد سایت تریدینگ ویو می شویم و سپس وارد حساب کاربری یا Account خودمان می شویم و به بخش Screamers می رویم و بر روی قسمت Crypto Screamer کلیک می نماییم که ما را به قسمت طراحی فیلتر هدایت می نماید. خب در اینجا یعنی قسمت Filters می توانید فیلتر مورد نظرمان را طراحی کنیم و یا فیلترهایی که از قبل استفاده کردیم را می توانیم پاکسازی یا Reset کنیم و از قسمت Exchange صرافی Binance را انتخاب می کنیم و برای این فیلتر قصد داریم از دو مووینگ اَورِیج Moving Average استفاده کنیم و در قسمت Technical کلمه MA را تایپ می کنیم و Moving Average 5 را بر روی Moving Average 50 قرار می دهیم.
اما نکته ای که وجود دارد در اکانت های پریمیوم (Premium Accounts) و یا اکانت های تست یا Trial Accounts امکان استفاده از تایم فریم های Time Frames مختلف وجود دارد اما اکانت های ساده و رایگان وجود ندارد که ما تایم فریم هفتگی را انتخاب می کنیم و سپس USDT را تایپ می کنیم تا ارزها را بر اساس Tether تتر به ما نمایش بدهد. و ارزهایی که الان به ما نمایش می دهند روند بلند مدتی مثبتی داشتند که یکی از آن ها را یعنی کاردانو Cardano آدا Ada باز می کنیم و مووینگ اوریج های مورد نیاز را به آن اضافه می کنیم که شامل SMA، EMA و EMA با مدت یا Period عدد 5 بوده که رنگش را قرمز می کنیم تا مشخص باشد و SMA که مووینگش عدد 50 بوده است با رنگ آبی مشخص می کنیم و تایم فریم را هفتگی می کنیم که متوجه می شویم روند صعودی خوبی داشته است.
اما نحوه استفاده از این چطوری است؟ موقعی که می خواهیم از این روش استفاده کنیم نیاز است که به تایم فریم بالا مراجعه کنیم و موقعی که تقاطع بین مووینگ ها اتفاق می افتد و سیگنال خرید صادر می شود، سیگنال خریدی که برای بلند مدت می خورد و الان اصلاحاتی به آن ها خواهد خورد که روندها می توانند در کوتاه مدت تغییر کنند و نیاز است که برگردیم به تایم و زمان پایین و در جهت تایم فریم هفتگی سیگنال ها را بگیریم. به چه صورت؟
به تایم روزانه بر می گردیم و می بینیم که نوساناتی که اتفاق افتاده است خرید و فروش هایی را این مووینگ به ما داده است هرجایی که این خرید اتفاق بیافتد در جهت تایم فریم بالاست و می تواند معقول باشد و بهترین حالت هم این است که با سیگنال هفتگی بتوانیم معامله کنیم و از آن استفاده کنیم. اما وقتی که می بینیم این سیگنال Expire یا انقضا شده است می توانیم از تایم فریم های پایین تر استفاده کنیم.
استفاده از فیلترهای وب سایت تریدینگ Trading View نیازمند تکرار و تمرین می باشد تا بتوانید با استفاده از این فیلترها استراتژی معاملاتی خودتان را طراحی کنید و بتوانید از بازار سود کسب کنید. حین استفاده از این فیلترها می توانید زیر همین پست بپرسید.