به خاطر تنوع بالای ارزهای دیجیتال، انتخاب درست آن ها برای سرمایه گذاری کار سختیه!

فهرست []

  در این ویدیو به شما آموزش می دهیم که چطور با استفاده از فیلترهای سایت تریدینگ ویو، ارزهای دیجیتالی را پیدا کنید که هم مستعد رشد هستند و هم برای استراتژی شما می توانند انتخاب مناسبت تری باشند.

  چطور خاص ترین ارزهای دیجیتال را با استفاده از فیلترهای سایت Trading view پیدا کنیم؟ در این ویدئو قصد داریم به شما آموزش بدهیم که چطور با استفاده از فیلترهای سایت Trading view بتوانیم ارزهای که در حال رشد هستند را پیدا کنیم.

  قطعا پیدا کردن یک ارز خوب برای معامله کار سختی است چون که تعداد ارزهای دیجیتال واقعا زیاد هستند.

  برای شروع وبسایت Tradingview.com را باز می کنیم و به قسمت Sign in می رویم تا وارد حساب کاربری شویم، هنگامی که وارد حساب کاربریمان شدیم، قسمتی در منوی بالای صفحه می توانیم پیدا کنیم که نامش Screeners می باشد که در آن قسمت فیلترهای مورد نیاز برای خرید ارز قرار دارند که شامل:

  • Stock Screener
  • Forex Screener
  • Crypto screener

  در واقع سر و کار ما با قسمت Crypto screener است که مربوط به فیلتر ارز دیجیتال می باشد و با وارد شدن به این بخش می توانیم ببینیم که تعداد ارزها و ایندکس های مربوط به آن ها تقریبا 6000 عدد می باشد که پیدا کردن تک تک آن ها کار دشواری هست. قسمت جالب این بخش قسمت Filters می باشد که با وارد شدن به این بخش 3 قسمت مختلفی چون Descriptive، Fundamental، Technical را می توانیم مشاهده کنیم.

  Descriptive

  در قسمت اول که Descriptive دیسکریپتیو می باشد داده هایی در قبال کندل ها (Candles) و همچنین بخش مهم صرافی مورد نظر را به ما نشان می دهد و به عنوان مثال می توانیم صرافی بایننس (Binance) را انتخاب کنم و اطلاعاتی درباره قیمت های ارز بدست بیاوریم.

  Fundamental

  در قسمت دوم که Fundamental فاندامنتال است اطلاعات کاملی از ارز وجود ندارد و فقط در حد تعداد کوین های در دسترس را به ما نمایش می دهد.

  Technical

  در قسمت آخر که Technical یا تکنیکال است انواع اندیکاتور و آسیلاتورهای بازار را می توانیم مشاهده کنیم که با فیلتر کردن هر کدام از آن ها می توانیم از آن ها استفاده کنیم، برای مثال از Ichimoku بهره گیری می کنیم که پایین ترین قیمت و آخرین معامله را می توانیم به راحتی فیلتر کنیم و بدست بیاوریم و با توجه به فیلتر کردن در آخر می توانیم مشاهده کنیم که تعداد ارزها در خروجی از 6000 عدد بسیار کمتر شده است. برای مثال می توانیم یکی از ارزها را انتخاب کنیم برای مثال SRM تتر و می توانیم مشاهده کنیم که ارز SRM که در صرافی بایننس وجود دارد و شرایط Ichimoku که تعیین کرده بودیم، وجود دارد و همچنین باز می توانیم به قسمت فیلتر برگردیم و Data یا داده جدیدی را بهشان اضافه و یا کم کنیم.