ثانیه
دقیقه
ساعت
روز
وبینار آموزش ترید از صفرِ صفر رایگان شد!
search

پیدا کردن روند بازار کریپتو با فیلترهای تریدینگ ویو

ویدیوی پیدا کردن روند بازار کریپتو با فیلترهای تریدینگ ویو play

چطور با فیلترهای سایت تریدینگ ویو در روند بازار معامله کنیم؟

ثبت‌نام در وبینار فارکس

در این ویدیو به این سوال پاسخ می دهیم!

چطور با استفاده از فیلترهای سایت Tradingview در روند معامله کنیم در پست های قبل درباره نحوه استفاده از فیلترهای وبسایت Tradingview و تکنیک های اسکلپی صحبت کرده ایم. امروز می خواهیم یک تکنیک ساده و کاربردی در مورد پیدا کردن روند ارزهای دیجیتال به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن بتوانید روندهای صعودی و نزولی را تشخیص بدید و با توجه به این روندها اقدام به خرید و فروش کنید.

برای این منظور وارد وبسایت Tradingview می شوید و سپس وارد حساب کاربریتان شوید و برای استفاده از فیلترها از طریق قسمت Screeners و سپس Crypto Screener بروید و می توانید فیلترهای مورد نظرتان را استفاده نمایید. در این پست قرار می باشد از دو فیلتر استفاده کنیم که یک فیلتر برای پیدا کردن ارزهای صعودی و یک فیلتر برای پیدا کردن ارزهایی که وضعیت نزولی به خودشان گرفته اند. برای این کار از دو Moving استفاده می کنیم که شامل میانگین متحرک نمایی با پریود 20 و میانگین متحرک ساده با پریود 20 می باشند.

در قسمت فیلترها قصد داریم فیلترمان را طراحی کنیم که در قسمت صرافی ها یا Exchange صرافی بایننس Binance را انتخاب می کنیم که مارکت های صرافی بایننس را ببینیم و برای فیلتر کردن ارزهای دیجیتال گفتیم که قصد داریم از Movingها استفاده کنیم که MA را تایپ می کنیم و می خواهیم EMA زیر SMA 20 باشد که خروجی این فیلتر را می بینیم که 1261 ارز را به ما نشان می دهد که همچنین می توانم تتر Tether را هم تایپ کنیم تا مارکت هایی که بر حسب تتر هستند را به ما نشان بدهد که این فیلتر را از قسمت General به عنوان Down Trend ذخیره می کنیم. خروجی این فیلتر در واقع به ما ارزهایی را نشان می دهد که روند نزولی دارند و برای مثال می توانیم یکی از این ارزها را چک کنیم و BNB را برای مثال چک می کنیم تا ببینیم چه وضعیتی را دارد.

خب ارز BNB را بر اساس دو Moving که تعریف کردیم به چارت Chart اضافه می کنیم که شامل SMA و EMA می باشند بعد از انجام این عمل متوجه می شویم که SMA بالای EMA قرار گرفته و علاوه بر آن به سمت پایین حرکت می کنند و رد شدن یک Moving توسط Moving دیگری عمدتا نمی تواند برایمان سیگنالی باشد و خیلی از وقت ها با خطا مواجه می شود و بر خورد این دو Moving می تواند تایید کننده روند نزولی و صعودی باشد که در ارز BNB به ما روند نزولی نمایش می دهد.

خب حال اگر بخواهیم روند صعودی را در نظر بگیریم به قسمت خانه ارزهای دیجیتال برمی گردیم و به حالت General باز می گردانیم و یک فیلتر دیگری طراحی می کنیم. دوباره صرافی Exchange بایننس Binance را انتخاب می کنیم و  MA را تایپ می کنیم و می خواهیم EMA 20 بالای SMA 20 قرار بگیرد و در جستجو USDT تایپ شده و می بینیم که خروجی های این فیلتر خیلی از فیلترهای نزولی بوده و در نتیجه می توانیم بفهمیم که بازار گارد نزولی گرفته و در نتیجه ما برای گرفتن سود از بازار کریپتو می توانیم از معاملات فروش بگیریم.

مدتی قبل برای گرفتن سود از بازار کریپتو از معاملات Buy استفاده می کردند اما تعداد ارزهای دیجیتالی که به روند نزولی پیوستند آن قدر زیاد شده اند که احتمالا ما هم برای گرفتن سود از بازار بهتر است در روند باشیم تا از معاملات Sell استفاده کنیم و به سود برسیم. استفاده از فیلترهای ارز دیجیتال نیازمند تمرین و تجربه است در صورتی که سوالی موقع استفاده از فیلترهای ارز دیجیتال داشتید می توانید از ما در زیر همین پست بپرسید.

ثبت‌نام در وبینار فارکس
به این مقاله امتیاز دهید
(۱۳۸ رای) ۴.۵
۱۲۳۴۵