ثانیه
دقیقه
ساعت
روز
وبینار ترید در بازارهای جهانی از صفر صفر

پیدا کردن روند بازار کریپتو با فیلترهای تریدینگ ویو

چطور با فیلترهای سایت تریدینگ ویو در روند بازار معامله کنیم؟

در این ویدیو به این سوال پاسخ می‌دهیم!

چطور با استفاده از فیلترهای سایت Tradingview در روند معامله کنیم در پست‌های قبل درباره نحوه استفاده از فیلترهای وبسایت Tradingview و تکنیک‌های اسکلپی صحبت کرده‌ایم. امروز می‌خواهیم یک تکنیک ساده و کاربردی در مورد پیدا کردن روند ارزهای دیجیتال به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن بتوانید روندهای صعودی و نزولی را تشخیص بدید و با توجه به این روندها اقدام به خرید و فروش کنید.

برای این منظور وارد وبسایت Tradingview می‌شوید و سپس وارد حساب کاربریتان شوید و برای استفاده از فیلترها از طریق قسمت Screeners و سپس Crypto Screener بروید و می‌توانید فیلترهای مورد نظرتان را استفاده نمایید. در این پست قرار می‌باشد از دو فیلتر استفاده کنیم که یک فیلتر برای پیدا کردن ارزهای صعودی و یک فیلتر برای پیدا کردن ارزهایی که وضعیت نزولی به خودشان گرفته‌اند. برای این کار از دو Moving استفاده می‌کنیم که شامل میانگین متحرک نمایی با پریود 20 و میانگین متحرک ساده با پریود 20 می‌باشند.

در قسمت فیلترها قصد داریم فیلترمان را طراحی کنیم که در قسمت صرافی‌ها یا Exchange صرافی بایننس Binance را انتخاب می‌کنیم که مارکت‌های صرافی بایننس را ببینیم و برای فیلتر کردن ارزهای دیجیتال گفتیم که قصد داریم از Movingها استفاده کنیم که MA را تایپ می‌کنیم و می‌خواهیم EMA زیر SMA 20 باشد که خروجی این فیلتر را می‌بینیم که 1261 ارز را به ما نشان می‌دهد که همچنین می‌توانم تتر Tether را هم تایپ کنیم تا مارکت‌هایی که بر حسب تتر هستند را به ما نشان بدهد که این فیلتر را از قسمت General به عنوان Down Trend ذخیره می‌کنیم. خروجی این فیلتر در واقع به ما ارزهایی را نشان می‌دهد که روند نزولی دارند و برای مثال می‌توانیم یکی از این ارزها را چک کنیم و BNB را برای مثال چک می‌کنیم تا ببینیم چه وضعیتی را دارد.

خب ارز BNB را بر اساس دو Moving که تعریف کردیم به چارت Chart اضافه می‌کنیم که شامل SMA و EMA می‌باشند بعد از انجام این عمل متوجه می‌شویم که SMA بالای EMA قرار گرفته و علاوه بر آن به سمت پایین حرکت می‌کنند و رد شدن یک Moving توسط Moving دیگری عمدتا نمی‌تواند برایمان سیگنالی باشد و خیلی از وقت‌ها با خطا مواجه می‌شود و بر خورد این دو Moving می‌تواند تایید کننده روند نزولی و صعودی باشد که در ارز BNB به ما روند نزولی نمایش می‌دهد.

خب حال اگر بخواهیم روند صعودی را در نظر بگیریم به قسمت خانه ارزهای دیجیتال برمی‌گردیم و به حالت General باز می‌گردانیم و یک فیلتر دیگری طراحی می‌کنیم. دوباره صرافی Exchange بایننس Binance را انتخاب می‌کنیم و  MA را تایپ می‌کنیم و می‌خواهیم EMA 20 بالای SMA 20 قرار بگیرد و در جستجو USDT تایپ شده و می‌بینیم که خروجی‌های این فیلتر خیلی از فیلترهای نزولی بوده و در نتیجه می‌توانیم بفهمیم که بازار گارد نزولی گرفته و در نتیجه ما برای گرفتن سود از بازار کریپتو می‌توانیم از معاملات فروش بگیریم.

مدتی قبل برای گرفتن سود از بازار کریپتو از معاملات Buy استفاده می‌کردند اما تعداد ارزهای دیجیتالی که به روند نزولی پیوستند آن قدر زیاد شده‌اند که احتمالا ما هم برای گرفتن سود از بازار بهتر است در روند باشیم تا از معاملات Sell استفاده کنیم و به سود برسیم. استفاده از فیلترهای ارز دیجیتال نیازمند تمرین و تجربه است در صورتی که سوالی موقع استفاده از فیلترهای ارز دیجیتال داشتید می‌توانید از ما در زیر همین پست بپرسید.

به این مقاله امتیاز دهید
(۱۳۷ رای) ۴.۵
۱۲۳۴۵