این روزها نئوبانک‌ها پا به عرصه بانکداری گذاشته تا نحوه بانکداری سنتی را متحول کنند. بلوبانک، نئو بانکی از بانک سامان و یکی از نئوبانک‌های مطرح ایران است که به‌دلیل سرویس‌های خود محبوبیت بسیاری دارد؛ برای مثال یکی از این سرویس‌ها امکان دریافت وام بدون نیاز به ضامن و وثیقه است. اگر شما هم به شناخت این بانک و نحوه ثبت نام وام آنلاین بلوبانک علاقه دارید تا پایان این مطلب همراه ما باشید تا بدانید این وام به چه افرادی تعلق می‌گیرد و چگونه می‌توان برای ثبت نام آن اقدام کرد.

فهرست []

  وام آنلاین بلوبانک چیست؟

  یکی از سرویس‌های بانک آنلاین بلو امکان دریافت وام آنلاین است. وام آنلاین برخلاف سیستم بانکی سنتی به ضامن، وثیقه و حتی طی شدن فرایندی طولانی نیاز ندارد. بلوبانک سامان امکانی را فراهم کرده است که تنها با چند گام الکترونیکی و ثبت درخواست، کاربر به‌سرعت وام خود را دریافت کند. این امکان آپشنی بزرگ برای کاربران محسوب می‌شود. در ادامه نحوه ثبت درخواست وام آنلاین بلوبانک و شرایط دریافت این وام را بررسی می‌کنیم.

  مبلغ وام بلو بانک چقدر است؟

  حداکثر مبلغ وام دریافتی از این بانک 10 میلیون تومان است. میزان مبلغ وامی که به شما تعلق می‌گیرد مطابق با میانگین حساب و خوش‌حسابی در تسویه وام‌های قبلی تعیین می‌شود.

  شرایط دریافت وام آنلاین بلوبانک چیست؟

  این وام به هیچ‌گونه ضامن یا سفته و وثیقه نیاز نخواهد داشت. برای اینکه واجد شرایط دریافت وام از آنلاین بانک بلو باشید باید براساس اعتبارسنجی انجام‌شده حساب شما شامل عدم بدهی معوق بانکی، چک برگشتی و بدحسابی بانکی باشد.

  علاوه بر این دریافت این وام نیاز به شرایط پیچیده‌ای ندارد. اگر میانگین حساب شما طی سه ماه قبل از دریافت وام هرماه حداقل 3 میلیون تومان باشد، فعال‌سازی گزینه وام برای شما انجام می‌شود؛ بنابراین وام آنلاین بلوبانک برای دریافت نیاز به ارزیابی میانگین سه‌ماهه منتهی به زمان دریافت وام دارد.

  نحوه ثبت درخواست برای دریافت وام آنلاین بلوبانک چگونه است؟

  برای ثبت درخواست دریافت وام بلو بانک باید ابتدا اپلیکیشن نئوبانک را روی گوشی تلفن همراه خود نصب کنید. پس از ثبت نام یا ورود به حساب کاربری می‌توانید از قسمت فروشگاه گزینه «وام» را مشاهده کنید. راه دیگر ورود به بخش پروفایل است تا گزینه «بلوکلاب» را مشاهده کنید. در این قسمت با توجه به عملکرد شما وضعیت امکان دریافت وام نمایش داده می‌شود.

  اگر امکان دریافت وام با توجه به سوابق و عملکردتان وجود داشته باشد، از این قسمت می‌توانید برای دریافت وام آنلاین خود اقدام کنید. برای دریافت وام آنلاین صفحه‌ای پیش روی شما قرار می‌گیرد که در آن می‌توانید مبلغ تسهیلات را خودتان انتخاب کنید.

  همچنین زمان بازپرداخت نیز از همین صفحه بین 1 تا 3 ماه درباره وام سه‌ماهه و 1 تا 6 ماه درباره وام 6 ماهه انتخاب می‌شود. پس از بررسی نتایج انتخاب‌های شما، مبلغ بازپرداخت و هزینه هر قسط و البته هزینه کارمزد تعیین و نمایش داده می‌شود.

  بنابراین پس از انتخاب ترکیب مدنظرتان باید درخواست تسهیلات خود را ثبت کنید. پس از بررسی درخواست شما وضعیت تأیید آن طی یک ساعت آینده از طریق پیامک یا نوتیفیکیشن روی اپلیکیشن به اطلاعتان می‌رسد.

  پس از تأیید درخواست تا 24 ساعت آینده صفحه مربوط از وضعیت پرداخت وام خبر می‌دهد. با این حال این مبلغ می‌تواند حتی از چند دقیقه بعد از ثبت و تأیید درخواست به حساب بلو بانک شما واریز شود.

  چطور اقساط وام آنلاین بلوبانک را پرداخت کنیم؟

  وام آنلاین روش بازپرداخت اقساط آنلاین نیز دارد. پس از دریافت وام تمام جزئیات اقساط و نحوه بازپرداخت وام در اپلیکیشن اختصاصی این بانک در دسترس است. برای مشاهده کافی است به بخش فروشگاه و وام بروید تا تسهیلات فعال خود را مشاهده کنید. با انتخاب هرکدام از تسهیلات خود به صفحه مربوط به نحوه بازپرداخت آن هدایت می‌شوید تا میزان بدهی، میزان مبلغ تسویه‌شده، مبلغ هر قسط و… را مشاهده کنید.

  گفتنی است مبلغ هر قسط به شکل خودکار از حسابتان برداشت می‌َشود و نیازمند اقدام خاصی نیست. درصورت تمایل بازپرداخت خودکار اقساط امکان تغییر به حالت دستی را دارد.

  نرخ سود و کارمزد وام آنلاین بلوبانک چقدر است؟

  برای بازپرداخت این وام حداکثر 6 ماه زمان دارید، اما شرایط کارمزد و سود برای افرادی که وام خود را زودتر از موعد تسویه می‌کنند متفاوت از دیگر افراد است. نرخ کارمزد وام براساس میزان فعالیت کاربر نیز می‌تواند کاهش پیدا کند.

  چنانچه تنها طی یک ماه از تاریخ دریافت، یعنی قبل از سررسید قسط اول، تسویه وام را انجام دهید، سود وام دریافتی را پرداخت نخواهید کرد. به‌طورکلی وام بلو بانک با نرخ سود 22 درصدی و کارمزد حداکثر 4 درصدی پرداخت می‌شود.

  وام سازمانی بلوبانک چیست و چه شرایطی دارد؟

  بانک آنلاین بلو سرویس وامی مختص به کارمندان سازمان‌ها، کسب‌وکارها و شرکت‌های مختلف را تا حداکثر 200 میلیون تومان دارد. براساس این سرویس جدید سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌توانند با بررسی اعتبار کارمندان، به آن‌ها وام آنلاین ارائه دهند. مدارک و اقدامات لازم برای دریافت وام سازمانی بلوبانک عبارت است از:

  • افتتاح و ارائه حساب حقوقی توسط سازمان انجام شود.
  • چک ضمانت توسط سازمان ارائه شود.
  • حقوق افراد به حساب بلوبانکشان واریز شود.
  • گواهی کسر از حقوق ارائه شود.
  • درخواست توسط سازمان ثبت شود.

  پس از ارسال درخواست سازمان امکان دریافت وام برای کارمند فعال می‌َ‌شود و با مراجعه به منوی «فروشگاه» اپلیکیشن می‌تواند گزینه وام را انتخاب کند. از همین قسمت میزان تسهیلات و زمان بازپرداخت نیز مشاهده می‌شود. توجه داشته باشید میزان وام و البته مدت‌زمان بازپرداخت آن را سازمان به‌طور اختصاصی برای کارمند تعیین می‌کند.

  شرایط بازپرداخت وام سازمانی چطور است؟

  بازه زمانی بازپرداخت وام می‌تواند براساس نظر هر سازمان و البته اعتبار هر کارمند تعیین شود. بازه زمانی بازپرداخت می‌تواند از 6 تا 24 ماه باشد. وام سازمانی درصد بازپرداخت متفاوتی از وام شخصی دارد. برای وام سازمانی نرخ سود 18 درصدی با کارمزد حداکثر 5 درصدی در نظر گرفته شده است.

  محاسبه میزان سود و کارمزد وام سازمانی بلو بانک

  به‌طور مشابه با وام شخصی میزان سود می‌تواند برای افراد متفاوت باشد. چنانچه فردی کل مبلغ وام را پیش از سررسید آن تسویه کند، 90 درصد سود بقیه اقساط او بخشیده شده و 10 درصد سود از اقساط باقی‌مانده از او دریافت خواهد شد. نرخ کارمزد وام سازمانی متغیر و براساس مدت‌زمان بازپرداخت به شرح ذیل است:

  • بازپرداخت طی 6 ماه: کارمزد 2 درصدی
  • بازپرداخت طی 12 ماه: کارمزد 3 درصدی
  • بازپرداخت طی 18 ماه: کارمزد 4 درصدی
  • بازپرداخت طی 24 ماه: کارمزد 5 درصدی

  سخن پایانی

  بلوبانک یک بانک دیجیتالی است که بدون شعبه فیزیکی فعالیت دارد. در این بانک می‌توانید در کمترین زمان ممکن به شکل آنلاین درخواست افتتاح حساب خود را ثبت کنید و پس از تأیید حساب به خدمات مختلفی مثل امکان دریافت وام آنلاین دسترسی داشته باشید.

  اگر واجد شرایط دریافت وام باشید، تنها با چند مرحله ساده در زمانی بسیار کوتاه وام را دریافت می‌کنید. دریافت وام از این بانک آنلاین نیاز به ضامن یا وثیقه ندارد و تنها نیازمند بررسی میانگین حساب و خوش‌حسابی کاربر است؛ به همین دلیل دریافت وام آنلاین بلوبانک این روزها مخاطبان بیشتری پیدا کرده است. در این مطلب شرایط وام و نحوه ثبت نام و دریافت وام از آنلاین بانک بلو را همراه با شما به‌طور کامل بررسی کردیم.

  سوالات متداول

  بلو بانک یک بانک دیجیتالی و بدون شعبه فیزیکی از بانک سامان است که امور بانکی مشتریان را تنها به‌صورت آنلاین انجام می‌دهد.

  یکی از سرویس‌های این بانک امکان دریافت وام بدون نیاز به ضامن، وثیقه و حتی طی شدن فرایندی طولانی است؛ بنابراین تنها با چند گام الکترونیکی و ثبت درخواست، کاربر به‌سرعت وام خود را دریافت می‌کند.

  نرخ کارمزد وام براساس شرایط بازپرداخت و میزان فعالیت کاربر می‌تواند متفاوت باشد. برای اطلاعات بیشتر به متن مقاله مراجعه کنید.

  وام شخصی بلو بانک از 10 میلیون تومان شروع شده و حداکثر مبلغ آن 40 میلیون تومان است. این مبلغ برای وام سازمانی به 200 میلیون تومان می‌رسد.