برای بستن پوزیشن  معاملات فیوچرز کوکوین، بعد از ورود به صرافی کوکوین و به بخش معاملات فیوچرز کوکوین بروید. پس از ورود به صفحه فیوچرز کوکوین، در قسمت پایین صفحه به بخش پوزیشن ها وارد شوید. در قسمت راست این بخش باکس پوزیشن های بسته را همراه با گزینه های مارکت و محدود مشاهده خواهید کرد. برای بستن پوزیشن در کوکوین می توانید از میان یکی از گزینه های مارکت یا محدود انتخاب کنید و به کمک فروش دارایی پوزیشن خود را ببندید. در ادامه نحوه بستن پوزیشن در کوکوین را مرحله به مرحله بیان کرده ایم.

فهرست []

  آموزش نحوه بستن پوزیشن در کوکوین

  برای بستن پوزیشن در کوکوین ابتدا از آدرس futures.KuCoin.com به صورت مستقیم وارد پنل فیوچرز صرافی شوید. همچنین می توانید مانند روال عادی، ابتدا از طریق بخش Log in صرافی و واردکردن اطلاعات حساب خود، به پنل کاربری کوکوین بروید و سپس در مرحله بعدی وارد بخش فیوچرز صرافی شوید. برای این کار از منوی بالا سمت راست صفحه، منوی کشویی را انتخاب کرده و سپس روی گزینه Futures Account کلیک کنید.

  با انتخاب این گزینه، در مرحله بعدی به صفحه حساب فیوچرز کوکوین هدایت می شوید. همان طور که در شکل زیر نیز مشخص است، در این صفحه مجموع ارزش دارایی های فیوچرز شما نمایش داده می شود. در قسمت بالا سمت چپ همین صفحه، روی گزینه Trade کلیک کنید تا به صفحه معاملات فیوچرز صرافی هدایت شوید.

  پس از آنکه مانند شکل زیر وارد صفحه معاملات فیوچرز کوکوین شدید، به قسمت پایین صفحه بروید. در بخش زیرین و قسمت چپ نمودار شمعی موجود در این صفحه، به یک toggle menu دسترسی دارید. در انتهای چپ این منو، روی پوزیشن های (x)، کلیک کنید. همان طور که مشخص است، به جای حرف x یک عدد خواهید دید. اگر در حساب خود یک پوزیشن باز داشته باشید، این عدد هر چیزی غیر از صفر خواهد بود.

  در سمت راست ردیف پوزیشن ها، یک باکس کوچکی قرار دارد که در آن عبارت Close Position یا همان بستن پوزیشن نوشته شده است. اگر قصد دارید دارایی خود را در همان زمان و براساس قیمت لحظه ای بازار بفروشید، از گزینه Market موجود در این بخش استفاده کنید.

  چنانچه می خواهید دارایی شما ارزان تر از یک سطح مشخص فروخته نشود، می توانید از گزینه Limit سفارش فروش خود را برای فروش در یک قیمت معین تنظیم کنید. به یاد داشته باشید برای Market Close باید کارمزد بیشتری به صرافی پرداخت کنید.

  البته باید توجه کرد اگر قیمت تعیین شده در سفارش لیمیت شما در بازار کریپتو محقق نشود، صرافی کوکوین امکان فروش دارایی شما را نخواهد داشت؛ به همین دلیل برخی کاربران بر این باورند که برای بستن یک پوزیشن گزینه مارکت انتخاب بهتری است.

  • در صورت انتخاب گزینه Market

  در مرحله بعدی اگر می خواهید تمام دارایی های موجود در پوزیشن خود را از طریق گزینه مارکت بفروشید، لازم است گزینه 100 درصد را انتخاب کنید، اما اگر قصد دارید تنها بخشی از آن را به فروش برسانید، می توانید به صورت دستی مقادیر مورد نظر را در باکس وارد کرده یا یکی از گزینه های موجود یعنی 25، 50 و 75 درصد را انتخاب کنید.

  پس از تعیین مقادیر مورد نظر، روی گزینه Confirm کلیک کنید. مدت کوتاهی پس از آن نیز در قسمت راست صفحه، پیام تأیید معامله به شما نمایش داده می شود.

  • در صورت انتخاب گزینه Limit

  اگر برای بستن پوزیشن کوکوین گزینه Limit را انتخاب کرده باشید، مانند بخش قبلی باید درصدی از دارایی های خود که قصد فروش آن ها را دارید، مشخص کنید، اما از آنجا که در اینجا از گزینه فروش محدود استفاده می کنید، لازم است قیمت مدنظر خود را در باکس مربوط وارد کنید.

  اگر قیمت واردشده کمتر از قیمت فعلی در بازار باشد، سفارش شما بلافاصله فروخته می شود، اما اگر قیمت بالاتری را وارد کرده باشید، نهایی شدن سفارش شما ممکن است برای مدتی طول بکشد یا حتی هرگز تکمیل نشود؛ برای مثال فرض کنید ارز دیجیتال اتریوم در حال حاضر با قیمت 3541 دلار در بازار معامله می شود.

  کاربری در سفارش محدود فروش، قیمت را کمی بالاتر از قیمت بازار در سطح 3542 دلار انتخاب می کند و منتظر می ماند سفارش تکمیل شود. درصورت اجرا و تکمیل شدن سفارش، اعلان مربوط به آن در سمت راست بالای صفحه معاملات حساب کاربری شما نمایش داده خواهد شد.

  پس از پایان مراحل بالا، با انتخاب گزینه Assets موجود در قسمت بالا سمت راست صفحه، به صفحه دارایی های خود بروید. در این صفحه می توانید مقادیر موجود در حساب خود را در واحد استیل کوین که برای بیشتر افراد به صورت استیل کوین USDT (تتر) است، بازبینی کنید.