خرید و فروش در کوکوین، مراحل ساده و کوتاهی دارد. در این مطلب با انواع سفارشات و معاملات در صرافی Kucoin و همچنین نحوه خرید و فروش یا ترید ارز دیجیتال در این صرافی آشنا می شوید. اگر مراحل ثبت نام صرافی کوکوین را پشت سر گذاشته اید، در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

نحوه خرید و فروش (ترید) ارز دیجیتال در صرافی Kucoin

پس از واریز وجه دیجیتال در حساب کاربری صرافی Kucoin می توانید خرید و فروش ایمنی را در این پلتفرم تجربه کنید. برای شروع ترید در صرافی Kucoin مانند مراحل زیر عمل کنید:

 • ابتدا از طریق لینک مستقیم Kucoin.com وارد سایت رسمی صرافی شده و سپس از طریق ایمیل و رمز عبور وارد پنل کاربری خود شوید.
 • در این مرحله مانند تصویر زیر از طریق منوی بالای صفحه بر روی گزینه “Trade” و سپس گزینه “Spot” کلیک کنید.
 • در این مرحله مانند تصویر پایین به صفحه مربوط به بازار معاملات هدایت می شوید.
 • در این صفحه می توانید گزینه های معاملاتی مختلف مانند استیبل کوین USD، کوین های Bitcoin (BTC) و KuCoin Shares (KCS)، آلت کوین های Ethereum (ETH)، Tron (TRX) و موارد دیگر را انتخاب کنید.
 • توجه داشته باشید تمامی توکن ها با تمام بازارها جفت نشده و بر اساس بازار انتخاب شده ممکن است قیمت ها نیز متفاوت باشد.
 • برای مثال اگر می خواهید از طریق BTC (بیت کوین) رمزارز بومی صرافی Kucoin (KCS) را خریداری کنید؛ لازم است ابتدا بر روی بازار BTC کلیک کرده و سپس با استفاده از کارد جستجو رمزارز KCS را پیدا کنید.
 • پس از انتخاب KCS به رابط جفت معاملاتی KCS/BTC هدایت می شوید.

صفحه مربوط به معاملات صرافی Kucoin نیز مانند سایر صرافی های معتبر از چند بخش تشکیل شده است:

 1. Order Book
 2. نمودار قیمت
 3. انتخاب جفت ارز
 4. باکس مربوط به ترید
 • در مرحله سوم قبل از شروع ترید، برای افزایش امنیت حساب، لازم است مانند تصویر زیر رمز عبور معاملات خود را در گوشه پاییت سمت راست صفحه، وارد کنید.
 • پس از وارد کردن رمز عبور، تا دو ساعت دیگر نیازی به وارد کردن مجدد رمز عبور نیست.

در صرافی Kucoin انجام چهار روش معاملاتی امکان پذیر است، در این مرحله لازم است با توجه به برنامه معاملاتی خود یکی از این روش ها را انتخاب کنید:

مراحل ثبت سفارش محدود (لیمیت اوردر) در صرافی Kucoin

 1. در باکس مربوط به خرید و فروش ارز دیجیتال، گزینه Limit Order را انتخاب کنید.
 2. در کادر مربوط به “Price” قیمت مدنظر را وارد کنید.
 3. سپس در کادر Amount میزان رمزارز مدنظر را وارد کنید.
 4. در آخر بر روی گزینه Buy / Sell کلیک کنید.
 5. در باکس مربوط به ترید، بر روی گزینه Market Order کلیک کنید.
 6. در کادر مربوطه به Amount میزان رمزارز مدنظر را وارد کنید.
 7. سپس با انتخاب گزینه Buy / Sell خرید یا فروش خود را نهایی کنید.
 8. توجه داشته باشید از آنجایی که سفارش بازار در لحظه نهایی می شود، پس از ثبت سفارش امکان ملغا کردن سفارش وجود ندارد.

مراحل ثبت سفارش استاپ لیمیت در صرافی کوکوین

 1. در باکس خرید و فروش ارز دیجیتال، بر روی گزینه Stop Limit کلیک کنید.
 2. در اولین باکس مربوط به قیمت “Price”، Support Price رمزارز مدنظر را وارد کنید.
 3. در دومین کادر مربوط به قیمت نیز، عددی را که قصد دارید رمزارز مدنظر در آن قیمت به فروش برسد، وارد کنید.
 4. سپس در کادر Amount نیز میزان رمزارز مدنظر را وارد کنید.
 5. در نهایت سفارش را نهایی کنید.

مراحل ثبت سفارش توقف ضرر در صرافی Kucoin

 1. به پنل ترید صرافی Kucoin رفته و در کادر مربوط به خرید فروش گزینه Stop Market را انتخاب کنید.
 2. در کادر مربوط به Price، Support Price رمزارز مدنظر را وارد کنید.
 3. سپس در کادر Amount، میزان رمزارز مدنظر را وارد کنید.
 4. در آخر بر روی گزینه Sell کلیک کنید.

معرفی انواع سفارشات در کوکوین

همانطور که در بالا اشاره شد، در صرافی Kucoin امکان انجام چهار روش معاملاتی مختلف فراهم شده است، در ادامه به توضیح هر یک از آنها می پردازیم:

 • سفارش محدود یا Limit Order: سفارش محدود سفارشی است که برای خرید یا فروش مقدار مشخصی رمزارز در یک قیمت محدود ثبت می شود.

برای مثال: اگر قیمت کنونی رمزارز KCS برابر با 0.96289 USDT بوده و شما قصد خرید 100KCS را داشته باشید، می توانید از طریق سفارش محدود خرید 100 KCS را در قیمت 0.95USDT ثبت کنید. تا در صورت پایین آمدن قیمت، سفارش شما به صورت خودکار نهایی شود.

 • سفارش بازار یا Market Order: سفارش بازار سفارشی است که برای خرید یا فروش مقدار مشخصی از یک نوع رمزارز خاص با بهترین قیمت موجود در بازار فعلی ثبت می شود.

برای مثال: اگر قیمت فعلی رمزارز KCS در بازار برابر با 0.96263 USDTبوده و شما قصد خرید مقدار مشخصی از KCS را با قیمت فعلی بازار داشته باشید، لازم است سفارش خود را از طریق این گزینه ثبت کنید.

 • سفارش استاپ لیمیت یا Stop Limit Order: در این نوع سفارش اگر قیمت رمزارز مدنظر به میزان X برسد، به صورت خودکار یک سفارش با قیمت Y برای کاربر ثبت می شود. برای درک بهتر این ویژگی به مثال زیر توجه کنید.

برای مثال: فرض کنید قیمت فعلی رمزارز KCS 0.9629 USDT بوده و Support Price این رمزارز نیز برابر با 1.0666 USDT است. زمانی که قیمت KCS به USDT1.0666 برسد، این رمزارز دیگر افزایش قیمت نداشته و ارزش آن رو به کاهش خواهد رفت، برای جلوگیری از ضرر می توانید از طریق سفارش استاپ لیمیت؛ قبل از کاهش دوباره قیمت KCS، رمزارز خود را بفروشید. در این مثال تنها کافی ست قیمت را بر روی عدد 1.065 USDT تنظیم کنید.

 • سفارش توقف ضرر بازار یا Stop Market Order (Market Stop-Loss Order): سفارشی است که به کاربر این امکان را می دهد تا به محض اینکه قیمت رمزارز مدنظر از یک نقطه خاص عبور کند، معامله به صورت خودکار متوقف شود.

برای مثال: شرایطی را تصور کنید که در آن قیمت کنونی رمزارز KCS در بازار برابر با 0.96285 USDT، و Support Price آن نیز برابر با 1.0666 USDT باشد. برای جلوگیری از ضرر احتمالی می توانید با تنظیم سفارش توقف ضرر قبل از رسیدن قیمت KCS به قیمت پشتیبانی، KCS را فروخته و از بروز ضرر احتمالی جلوگیری کنید.

انواع روش های معاملاتی در صرافی کوکوین

در صرافی کوکوین علاوه بر انجام معاملات معمول در بخش Spot، امکان خرید و فروش در پلتفرم های معاملاتی پیشرفته ای مانند معاملات قراردادهای آتی (فیوچرز) و معاملات مارجین نیز فراهم شده است.

معرفی معاملات قراردادهای آتی یا فیوچرز (Futures) در صرافی کوکوین

این بخش برای کاربران حرفه ای که قصد دارند با استفاده از اهرم فشار (Leverage) معامله کنند، طراحی شده است. در واقع با استفاده از اهرم فشار می توان تا 100 برابر ارزش دارایی موجود در معامله را افزایش داده و سود بیشتری بدست آورد. اما همانطور که در صورت موفقیت، سود حاصل از معاملات فیوچرز می تواند بسیار بالا باشد؛ به همان میزان نیز ریسک ضرر و زیان در آن بالا است.

برای شروع فعالیت در پلتفرم فیوچرز صرافی کوکوین؛ ابتدا لازم است این بخش را فعال کرده و سپس ارز دیجیتال مد نظر را از حساب اصلی به حساب فیوچرز خود انتقال دهید.

 • ابتدا از طریق داشبورد بالای صفحه در پنل کاربری خود بر روی گزینه “Assets” رفته و سپس گزینه “Futures Account” را انتخاب کنید.

 • در این مرحله به صفحه بالا هدایت می شوید. در این صفحه قوانین و شرایط استفاده از پلتفرم فیوچرز یادآوری شده است.
 • پس مطالعه در صورت موافقت دو عبارت موجود در پایین صفحه را تیک دار کرده و بر روی گزینه “I Have Read and Agree to the” کلیک کنید.
 • با این کار صفحه مربوط به معاملات فیوچرز برای شما فعال می شود.

معاملات مارجین (Marjin) در صرافی کوکوین

با استفاده از روش معاملاتی مارجین؛ کاربران صرافی کوکوین می توانند با استفاده از سرمایه یک شخص ثالث که عموما خود صرافی است، به خرید و فروش ارزهای رمزنگاری شده اقدام کنند. مانند پلتفرم فیوچرز، در معاملات مارجین صرافی کوکوین نیز امکان استفاده از اهرم فشار (Leverage) برای افزایش میزان سود فراهم شده است. به طور کلی مدیریت سود و زیان در پلتفرم های معاملاتی این چنینی بسیار اهمیت دارد.

برای شروع فعالیت در پلتفرم Margin صرافی کوکوین؛ ابتدا لازم است این بخش را فعال کرده و سپس ارز دیجیتال مد نظر را از حساب اصلی به حساب مارجین خود انتقال دهید.

 • ابتدا از طریق داشبورد بالای صفحه موجود در پنل کاربری به گزینه “Assets” رفته و سپس گزینه “Margin Account” را انتخاب کنید.

 • با انتخاب این گزینه، به صفحه بالا هدایت می شوید؛ برای فعال سازی حساب مارجین بر روی گزینه “Enable Margin Trading” کلیک کنید.

 • در این مرحله پس از مطالعه قوانین و شرایط فعالیت در پلتفرم مارجین کوکوین، بر عبارت پایانی موجود در صفحه را تیک دار کرده و در آخر بر روی گزینه “Confirm” کلیک کنید.

 • در نهایت با تکمیل مراحل بالا، حساب مارجین شما فعال می شود.

سفارش بازار (Market Order) در صرافی کوکوین

بخش مارکت جفت ارزهای مختلف را در دسته های متفاوت گروه بندی کرده است؛ برای مثال در صورتی که شما بخواهید ارزهای دیجیتال از نوع NFT، DeFi و دیگر موارد را معامله کنید، می توانید آن ها را در یک دسته ببینید و جفت ارز موردنظر خود را معامله کنید. برای رفتن به بخش بازار در اپلیکیشن صرافی کوکوین باید Market را از نوار پایین صفحه انتخاب کنید. در این بخش لیستی از ارزهای دیجیتال مختلف برای شما به نمایش درمی آید. با انتخاب جفت ارز و کلیک روی آن به صفحه معاملاتی همان جفت ارز منتقل می شوید.

با انتخاب جفت ارز موردنظر و کلیک روی آن در مرحله پیش با چنین صفحه ای روبه رو خواهید شد که در آن نمودار قیمتی، سفارشات خرید و فروش ثبت شده برای آن و دیگر اطلاعات وجود دارد. همچنین امکان خرید یا فروش جفت ارز انتخابی در این بخش وجود دارد.

خلاصه مطلب

در این مطلب با نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی کوکوین آشنا شدیم. بعد از آن انواع سفارش ها و معاملاتی که صرافی کوکوین از آن ها پشتیبانی می کند را معرفی کردیم. در صورتی که در خصوص هریک از این موضوعات سوال یا ابهامی دارید، از طریق بخش نظرات با ما در ارتباط باشید.