آموزش خرید و فروش (ترید) در کوکوین (Kucoin)

آموزش خرید و فروش در کوکوین

خرید و فروش در کوکوین، مراحل ساده و کوتاهی دارد. در این مطلب با انواع سفارشات و معاملات در صرافی Kucoin و همچنین نحوه خرید و فروش یا ترید ارز دیجیتال در این صرافی آشنا می‌شوید. اگر مراحل ثبت نام صرافی کوکوین را پشت سر گذاشته‌اید، در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

نحوه خرید و فروش (ترید) ارز دیجیتال در صرافی Kucoin

پس از واریز وجه دیجیتال در حساب کاربری صرافی Kucoin می‌توانید خرید و فروش ایمنی را در این پلتفرم تجربه کنید. برای شروع ترید در صرافی Kucoin مانند مراحل زیر عمل کنید:

صفحه مربوط به معاملات صرافی Kucoin نیز مانند سایر صرافی‌های معتبر از چند بخش تشکیل شده است:

 1. Order Book
 2. نمودار قیمت
 3. انتخاب جفت ارز
 4. باکس مربوط به ترید

در صرافی Kucoin انجام چهار روش معاملاتی امکان‌پذیر است، در این مرحله لازم است با توجه به برنامه معاملاتی خود یکی از این روش‌ها را انتخاب کنید:

مراحل ثبت سفارش محدود (لیمیت اوردر) در صرافی Kucoin

 1. در باکس مربوط به خرید و فروش ارز دیجیتال، گزینه Limit Order را انتخاب کنید.
 2. در کادر مربوط به “Price” قیمت مدنظر را وارد کنید.
 3. سپس در کادر Amount میزان رمزارز مدنظر را وارد کنید.
 4. در آخر بر روی گزینه Buy / Sell کلیک کنید.
 5. در باکس مربوط به ترید، بر روی گزینه Market Order کلیک کنید.
 6. در کادر مربوطه به Amount میزان رمزارز مدنظر را وارد کنید.
 7. سپس با انتخاب گزینه Buy / Sell خرید یا فروش خود را نهایی کنید.
 8. توجه داشته باشید از آنجایی که سفارش بازار در لحظه نهایی می‌شود، پس از ثبت سفارش امکان ملغا کردن سفارش وجود ندارد.

مراحل ثبت سفارش استاپ لیمیت در صرافی کوکوین

 1. در باکس خرید و فروش ارز دیجیتال، بر روی گزینه Stop Limit کلیک کنید.
 2. در اولین باکس مربوط به قیمت “Price”، Support Price رمزارز مدنظر را وارد کنید.
 3. در دومین کادر مربوط به قیمت نیز، عددی را که قصد دارید رمزارز مدنظر در آن قیمت به فروش برسد، وارد کنید.
 4. سپس در کادر Amount نیز میزان رمزارز مدنظر را وارد کنید.
 5. در نهایت سفارش را نهایی کنید.
این مطلب را حتما بخوانید:  آموزش واریز و برداشت در صرافی کوکوین

مراحل ثبت سفارش توقف ضرر در صرافی Kucoin

 1. به پنل ترید صرافی Kucoin رفته و در کادر مربوط به خرید فروش گزینه Stop Market را انتخاب کنید.
 2. در کادر مربوط به Price، Support Price رمزارز مدنظر را وارد کنید.
 3. سپس در کادر Amount، میزان رمزارز مدنظر را وارد کنید.
 4. در آخر بر روی گزینه Sell کلیک کنید.

معرفی انواع سفارشات در کوکوین

همانطور که در بالا اشاره شد، در صرافی Kucoin امکان انجام چهار روش معاملاتی مختلف فراهم شده است، در ادامه به توضیح هر یک از آنها می‌پردازیم:

برای مثال: اگر قیمت کنونی رمزارز KCS برابر با 0.96289 USDT بوده و شما قصد خرید 100KCS را داشته باشید، می‌توانید از طریق سفارش محدود خرید 100 KCS را در قیمت 0.95USDT ثبت کنید. تا در صورت پایین آمدن قیمت، سفارش شما به صورت خودکار نهایی شود.

برای مثال: اگر قیمت فعلی رمزارز KCS در بازار برابر با 0.96263 USDTبوده و شما قصد خرید مقدار مشخصی از KCS را با قیمت فعلی بازار داشته باشید، لازم است سفارش خود را از طریق این گزینه ثبت کنید.

برای مثال: فرض کنید قیمت فعلی رمزارز KCS 0.9629 USDT بوده و Support Price این رمزارز نیز برابر با 1.0666 USDT است. زمانی که قیمت KCS به USDT1.0666 برسد، این رمزارز دیگر افزایش قیمت نداشته و ارزش آن رو به کاهش خواهد رفت، برای جلوگیری از ضرر می‌توانید از طریق سفارش استاپ لیمیت؛ قبل از کاهش دوباره قیمت KCS، رمزارز خود را بفروشید. در این مثال تنها کافی‌ست قیمت را بر روی عدد 1.065 USDT تنظیم کنید.

برای مثال: شرایطی را تصور کنید که در آن قیمت کنونی رمزارز KCS در بازار برابر با 0.96285 USDT، و Support Price آن نیز برابر با 1.0666 USDT باشد. برای جلوگیری از ضرر احتمالی می‌توانید با تنظیم سفارش توقف ضرر قبل از رسیدن قیمت KCS به قیمت پشتیبانی، KCS را فروخته و از بروز ضرر احتمالی جلوگیری کنید.

انواع روش‌های معاملاتی در صرافی کوکوین

در صرافی کوکوین علاوه بر انجام معاملات معمول در بخش Spot، امکان خرید و فروش در پلتفرم‌های معاملاتی پیشرفته‌ای مانند معاملات قراردادهای آتی (فیوچرز) و معاملات مارجین نیز فراهم شده است.

معرفی معاملات قراردادهای آتی یا فیوچرز (Futures) در صرافی کوکوین

این بخش برای کاربران حرفه‌ای که قصد دارند با استفاده از اهرم فشار (Leverage) معامله کنند، طراحی شده است. در واقع با استفاده از اهرم فشار می‌توان تا 100 برابر ارزش دارایی موجود در معامله را افزایش داده و سود بیشتری بدست آورد. اما همانطور که در صورت موفقیت، سود حاصل از معاملات فیوچرز می‌تواند بسیار بالا باشد؛ به همان میزان نیز ریسک ضرر و زیان در آن بالا است.

این مطلب را حتما بخوانید:  آموزش معاملات اسپات و مارجین در صرافی کوکوین

برای شروع فعالیت در پلتفرم فیوچرز صرافی کوکوین؛ ابتدا لازم است این بخش را فعال کرده و سپس ارز دیجیتال مد نظر را از حساب اصلی به حساب فیوچرز خود انتقال دهید.

آموزش ثبت نام در صرافی کوکوین و بررسی ویژگی های آن (KuCoin)

آموزش ثبت نام در صرافی کوکوین و بررسی ویژگی های آن (KuCoin)

آموزش ثبت نام در صرافی کوکوین و بررسی ویژگی های آن (KuCoin)

معاملات مارجین (Marjin) در صرافی کوکوین

با استفاده از روش معاملاتی مارجین؛ کاربران صرافی کوکوین می‌توانند با استفاده از سرمایه یک شخص ثالث که عموما خود صرافی است، به خرید و فروش ارزهای رمزنگاری شده اقدام کنند. مانند پلتفرم فیوچرز، در معاملات مارجین صرافی کوکوین نیز امکان استفاده از اهرم فشار (Leverage) برای افزایش میزان سود فراهم شده است. به طور کلی مدیریت سود و زیان در پلتفرم‌های معاملاتی این چنینی بسیار اهمیت دارد.

برای شروع فعالیت در پلتفرم Margin صرافی کوکوین؛ ابتدا لازم است این بخش را فعال کرده و سپس ارز دیجیتال مد نظر را از حساب اصلی به حساب مارجین خود انتقال دهید.

آموزش ثبت نام در صرافی کوکوین و بررسی ویژگی های آن (KuCoin)

آموزش ثبت نام در صرافی کوکوین و بررسی ویژگی های آن (KuCoin)

آموزش ثبت نام در صرافی کوکوین و بررسی ویژگی های آن (KuCoin)

آموزش ثبت نام در صرافی کوکوین و بررسی ویژگی های آن (KuCoin)

سفارش بازار (Market Order) در صرافی کوکوین

بخش مارکت جفت‌ ارزهای مختلف را در دسته‌های متفاوت گروه‌بندی کرده است؛ برای مثال در صورتی که شما بخواهید ارزهای دیجیتال از نوع NFT، DeFi و دیگر موارد را معامله کنید، می‌توانید آن‌ها را در یک دسته ببینید و جفت ‌ارز موردنظر خود را معامله کنید. برای رفتن به بخش بازار در اپلیکیشن صرافی کوکوین باید Market را از نوار پایین صفحه انتخاب کنید. در این بخش لیستی از ارزهای دیجیتال مختلف برای شما به نمایش درمی‌آید. با انتخاب جفت ‌ارز و کلیک روی آن به صفحه معاملاتی همان جفت‌ ارز منتقل می‌شوید.

اپلیکیشن صرافی کوکوین

با انتخاب جفت‌ ارز موردنظر و کلیک روی آن در مرحله پیش با چنین صفحه‌ای روبه‌رو خواهید شد که در آن نمودار قیمتی، سفارشات خرید و فروش ثبت‌شده برای آن و دیگر اطلاعات وجود دارد. همچنین امکان خرید یا فروش جفت ‌ارز انتخابی در این بخش وجود دارد.

اپلیکیشن صرافی کوکوین

خلاصه مطلب

در این مطلب با نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی کوکوین آشنا شدیم. بعد از آن انواع سفارش‌ها و معاملاتی که صرافی کوکوین از آن‌ها پشتیبانی می‌کند را معرفی کردیم. در صورتی که در خصوص هریک از این موضوعات سوال یا ابهامی دارید، از طریق بخش نظرات با ما در ارتباط باشید.

به این مقاله امتیاز دهید
(۲۰۸ رای) ۴.۵
۱۲۳۴۵