محاسبه سود و زیان یکی از ابزارهای مهم در خرید و فروش ارزهای دیجیتال است. اگر در این بازار فعالیت داشته باشید، با اصطلاح سود زیان که در صرافی ها PNL نام دارد، مواجه شده اید. PNL مخفف عبارت Profit and Loss است؛ P نشان دهنده Profit (سود) و L نیز نشان دهنده عبارت Loss (زیان) است. کاربران صرافی کوکوین می توانند از طریق منوی صرافی به بخش سود و زیان دسترسی پیدا کنند. در ادامه این مطلب به آموزش نمایش سود و زیان در صرافی کوکوین می پردازیم.

فهرست []

    مشاهده درصد سود و ضرر در کوکوین

    اگر از کاربران صرافی کوکوین باشید، برای نمایش این دو مورد می توانید از طریق وب سایت رسمی صرافی یا اپلیکیشن آن اقدام کنید. برای شروع ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید و سپس مراحل زیر را طی کنید. پس از ورود به حساب کاربری خود، از منوی بالای صفحه به گزینه «Trade» و سپس Spot Trading بروید.

    پس از واردشدن به بخش Spot Trading، در قسمت بالا، سمت راست صفحه به گزینه «Assets» بروید و سپس با بازشدن منو، روی گزینه «Financial Account» کلیک کنید.

    پس از انتخاب این گزینه، به صفحه ای مشابه تصویر پایین هدایت می شوید. در این صفحه به گزینه های مختلف از جمله نمایش سود و زیان صرافی کوکوین دسترسی خواهید داشت.