احراز هویت در صرافی کوکوین، اولین اقدامی است که بعد از ثبت نام و ورود به صرافی KuCoin باید انجام دهید. صرافی کوکوین، از سال 2017 تاکنون یکی از بهترین صرافی های ارز دیجیتال به ویژه برای کاربران ایرانی در نظر گرفته می شود. KuCoin بیش از 300 سکه و 450 جفت ارز دیجیتال دارد که آن را به صرافی بی نظیری برای ترید حتی غیرعادی ترین دارایی های دیجیتال تبدیل می کند.

فهرست []

  صرافی KuCoin محصولات و ویژگی های مختلفی را ارائه می دهد؛ از جمله پلتفرم معاملاتی، اپلیکیشن برای iOS و اندروید، معاملات آتی KuCoin، شاخص های KuCoin، معاملات غیرکاستدی از طریق Arwen و برنامه وام دهی KuCoin، اما اگر می خواهید به تمام امکانات و مزایای صرافی کوکوین دسترسی داشته باشید، باید مراحل KYC در صرافی کوکوین را طی کنید.

  KYC رویکرد صرافی کوکوین برای مبارزه با پول شویی، کلاه برداری، تأمین مالی تروریسم و سایر فعالیت های غیرقانونی است. همچنین تأیید هویت در صرافی کوکوین، مزایای بسیاری از جمله رفع محدودیت های برداشت روزانه و امکان استفاده از ویژگی Fiat-Crypto را در اختیار کاربران قرار می دهد. برای آشنایی با نحوه احراز هویت کوکوین، در ادامه مطلب همراه ما باشید.

  Kyc در کوکوین چیست؟

  صرافی کوکوین برای آنکه همچنان یکی از مطمئن ترین و شفاف ترین صرافی ها باشد، به طور رسمی KYC را در 1 نوامبر 2018 اجرا کرد که تضمین می کند KuCoin قوانین توسعه صنعت ارز مجازی را رعایت می کند. علاوه بر این، KYC می تواند به شکلی مؤثر از تقلب، پول شویی و تأمین مالی تروریسم جلوگیری کند.

  همچنین KYC در کوکوین شرایطی را برای مشتریان فراهم می کند تا محدودیت برداشت روزانه کمتری از حساب کاربری خود داشته باشند.

  مدارک احراز هویت کوکوین

  افرادی که می خواهند در صرافی کوکوین احراز هویت کنند، نمی توانند از کارت ملی یا شناسنامه ایرانی برای این کار استفاده کنند. درواقع اگر اکانت شما در حالت بدون احراز هویت مشکوک شناخته شود، شما نمی توانید از این مدارک برای این احراز استفاده کنید؛ البته براساس تجربه برخی افراد، ممکن است از طریق نامه نگاری با صرافی و ارائه تصویر کارت ملی یا گذرنامه، مدارک و احراز هویت انجام شود.

  مزایای احراز هویت در صرافی کوکوین چیست؟

  انجام KYC در صرافی کوکوین مزایای زیادی برای مشتریان این صرافی دارد که در ادامه به مهم ترین آن ها اشاره می کنیم.

  • رعایت مقررات مالی جهانی: از آنجا که این شرکت به دنبال به روز ماندن از نظر تحولات نظارتی در صنعت بلاک چین و افزایش شفافیت و اطمینان پلتفرم است، به مشتریان خود توصیه می کند حساب های خود را به طور کامل تأیید و وریفای کنند.
  • KuCoin به دنبال به حداقل رساندن خطرات مرتبط با پول شویی، تأمین مالی تروریسم و کلاه برداری است؛ درنتیجه احراز هویت، مطابقت KuCoin با قوانین مبارزه با پول شویی (AML) و مقابله با تأمین مالی تروریسم (CFT) را تضمین می کند.
  • رفع محدودیت های برداشت: اگر کاربران KuCoin تأیید KYC1 و KYC2 را تکمیل کنند، قادر به برداشت روزانه بیشتر از حساب صرافی کوکوین خواهند بود؛ برای مثال کاربرانی که تمام مراحل احراز هویت در صرافی کوکوین را پشت سر گذاشته باشند، می توانند 3000 بیت کوین از حساب خود برداشت کنند.
  • بازیابی آسان تر حساب: درصورت دسترسی غیرمجاز اشخاص ثالث، در نتیجه لو رفتن اطلاعات شخصی یا از دست دادن اعتبار توسط مشتری، KYC صرافی کوکوین می تواند به کاربر کمک کند تا حساب خود را به سرعت بازیابی کند.
  • فعال شدن دسترسی به سرویس Fiat-Crypto: مشتریانی که KYC صرافی کوکوین را انجام می دهند، می توانند با استفاده از ارزهای فیات برای خرید ارزهای دیجیتال، در سرویس سپرده Fiat-Crypto شرکت کنند. گفتنی است کاربرانی که وریفای نشده اند، نمی توانند از این سرویس استفاده کنند.

  افزایش امنیت حساب کوکوین با تأیید هویت دو مرحله ای (2FA) گوگل

  احراز هویت کوکوین باید بعد از فعال سازی گزینه های امنیتی صرافی انجام شود؛ به همین منظور، صرافی کوکوین به کاربران توصیه می کند از احراز هویت دو عاملی استفاده کنند. این پلتفرم از Google Authenticator برای محافظت از حساب شما، جلوگیری از سرقت دارایی و افزایش امنیت حساب شما استفاده می کند.

  برای اطمینان از یکپارچگی حساب خود، لطفاً تأیید Google + Email Binding + Trading Password یا شماره تلفن + Trading Password را به عنوان روش امنیتی استراتژیک انتخاب کنید. پس از دانلود Google Authenticator و احراز هویت دو مرحله ای، حتی اگر رمز عبور شما در اخیتار دیگران قرار گیرد، برای ورود به صرافی کوکوین، نیاز به تلفن همراه یا کلید مخفی اکانت است.

  Google هر 30 ثانیه کد تأیید دو مرحله ای Google را در برنامه احراز هویت روی تلفن تولید و به روز می کند. هر کد تأیید تنها یک بار می تواند استفاده شود. به یاد داشته باشید که:

  • برای ورود، ترید و برداشت، کاربران باید کد تأیید را وارد کنند.
  • لطفاً Google Authenticator را از تلفن خود حذف نکنید.
  • اگر پنج بار کد تأیید را اشتباه وارد کنید، احراز هویت دو مرحله ای Google به مدت ۲ ساعت قفل می شود.

  نحوه احراز هویت صرافی کوکوین (آموزش مرحله به مرحله)

  • برای این کار ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید.
  • برای شروع تأیید هویت، ماوس را روی نماد حساب خود در گوشه سمت راست بالا نگه دارید و «KYC Verification» را از منوی کشویی انتخاب کنید.

  پس از ثبت نام، وضعیت «unverified» به شما داده می شود. در این شرایط واریز، مارجین ترید و سقف برداشت روزانه حداکثر 5 بیت کوین خواهد بود. برای رفع این محدودیت ها، باید دو مرحله تأیید و احراز هویت صرافی کوکوین (KYC1 و KYC2) را طی کنید.

  در صفحه زیر، وضعیت احراز هویت فعلی شما که به طور پیش فرض «unverified» است، همراه با مزایای انجام احراز هویت KYC1 نشان داده می شود. برای ادامه، باید روی «Start Verification» کلیک کنید. پیش از انجام این احراز نمی توانید احراز هویت مرحله KYC2 را انجام دهید.

  پس از کلیک روی دکمه «Start Verification» به صفحه تأیید هویت هدایت می شوید. در این صفحه از شما خواسته می شود کشور/ منطقه محل اقامت خود را از منوی کشویی انتخاب کنید. همچنین از شما خواسته می شود، نام و نام خانوادگی کامل قانونی خود را وارد کنید.

  درنهایت شما باید روش مناسب برای ارسال سند هویتی (گذرنامه، گواهینامه رانندگی یا کارت شناسایی) را انتخاب کرده و اطلاعات آن را وارد کنید. پس از آن، بیانیه احراز هویت کاربر را بخوانید، کادر سبزرنگ را علامت بزنید و سپس روی «Submit» کلیک کنید.

  پس از تأیید اطلاعات اولیه، به صفحه بعدی هدایت خواهید شد که تکمیل فرایند KYC1 را تأیید می کند. در اینجا، همان طور که در تصویر زیر مشخص است، مزایای احراز هویت این مرحله نمایش داده می شود که می توانید پس از تکمیل مراحل تأیید اولیه از آن ها بهره مند شوید.

  برای مثال احراز هویت KYC1 صرافی کوکوین به مشتری امکان می دهد ارزهای فیات را با ارزهای دیجیتال با محدودیت روزانه 70000 USDT معامله کند، معاملات آتی را با حداکثر لوریج 100 برابر انجام دهد و حداکثر 200 بیت کوین در روز برداشت کند.

  با این حال کسانی که به دنبال کسب مزایای بیشتر هستند، می توانند به صفحه بعدی بروند و روش پیشرفته KYC2 را تکمیل کنند.

  احراز هویت پیشرفته در صرافی کوکوین (KYC2)

  برای این کار باید مدارک شناسایی مورد نیاز را آپلود کنید. به یاد داشته باشید که اسناد باید واقعی، خوانا و بدون تغییر باشند؛ در غیر این صورت ممکن است نتوانید این احراز را در صرافی کوکوین انجام دهید. در مرحله بعد کاربر می تواند عکس های شناسایی را به کمک اپلیکیشن KuCoin یا پشت و جلوی مدرک شناسایی را از طریق وب سایت ارسال کند.

  کسانی که می خواهند از تلفن خود استفاده کنند، باید برنامه را دانلود کنند. همچنین کد QR را روی صفحه اسکن کرده و عکس های خود را براساس دستورالعمل آپلود کنند.

  اگر سایت را برای ارسال مدارک احراز هویت صرافی کوکوین انتخاب کردید، باید براساس تصویر زیر عمل کنید:

  به یاد داشته باشید که تصاویر باید در فرمت JPG یا PNG، حداکثر اندازه فایل 3 مگابایت برای عکس های ارسال شده با استفاده از برنامه و 4 مگابایت برای اسناد آپلودشده از طریق نسخه دسکتاپ باشند.

  پس از آپلود جلو و پشت مدرک شناسایی انتخابی خود، باید یک عکس پرتره از خود به همراه مدرک شناسایی اصلی و همچنین یک نامه کاغذی دست نویس با جزئیات زیر نیز ارسال کنید:

  • امضای دست نویس شما به همراه اسم و فامیل
  • داینامیک کد صرافی کوکوین که از اعداد و کاراکترهای مختلف تشکیل شده است.
  • تاریخ روز در قالب «YEAR-MONTH-DAY»

  فراموش نکنید اطلاعات ارسالی باید به راحتی تشخیص داده شوند. همچنین به یاد داشته باشید داینامیک کد صرافی کوکوین که باید در یادداشت دست نویس خود ارائه دهید، هر روز تغییر می کند؛ بنابراین پیش از ارسال فایل ها، آن را دوباره بررسی کنید.

  استفاده از امضای تایپ شده یا فتوشاپ مجاز نیست؛ زیرا ممکن است به تأیید ناموفق احراز هویت شما در صرافی کوکوین منجر شود. اگر از صحت عکس های ارسالی خود و همچنین اطلاعات مندرج در یادداشت مطمئن هستید، برای تکمیل مراحل روی «Submit» کلیک کنید.

  اگر عکس های شما در قالب و اندازه مناسب بودند، باید به صفحه زیر هدایت شوید که ارسال فایل ها و زمان مورد انتظار بررسی را تأیید می کند. به یاد داشته باشید زمان لازم برای تکمیل فرایند ممکن است با توجه به میزان درخواست ها متفاوت باشد.

  احراز هویت صرافی کوکوین چقدر زمان می برد؟

  فرایند تأیید KYC در KuCoin بسیار ساده است و تأیید آن نباید بیش از 5 روز طول بکشد؛ به عبارت دیگر اگر مدارک شناسایی خود را صبح روز دوشنبه ارسال کنید، احتمالاً احراز هویت تا عصر جمعه انجام می شود؛ با وجود این ممکن است در برخی موارد تا 10 روز هم طول بکشد.

  هنگامی که تأیید شد تیم KuCoin هویت شما را به درستی تأیید کرده است، طی 24 ساعت پس از ارسال مدارک، یک اعلان از طریق ایمیل با مدت زمان تکمیل 5 روز کاری دریافت خواهید کرد. سپس می توانید وارد حساب KuCoin خود شوید و تجارت را آغاز کنید.

  اگر تعداد زیادی از افراد بخواهند تأیید KYC را هم زمان انجام دهند، این فرایند ممکن است تا 10 روز کاری طول بکشد. از سوی دیگر، اگر قبلاً تأیید هویت شده باشید، انتظار می تواند زمان کمتر از 1-5 روز کاری باشد.

  آیا امکان واریز بدون احراز هویت در صرافی کوکوین وجود دارد؟

  بلافاصله پس از ثبت نام در کوکوین، وضعیت «تأییدنشده» به شما اعطا می شود که به کمک آن می توانید روزانه تا 5 بیت کوین سپرده گذاری کنید و معاملات مارجین و برداشت انجام دهید.

  آیا امکان برداشت بدون احراز هویت کوکوین امکان پذیر است؟

  سقف برداشت از کوکوین، در یک دوره 24 ساعته (از ساعت 00:00 تا 23:59) تعیین می شود. به طورکلی محدودیت های برداشت از کوکوین در دو دسته قرار می گیرد:

  • محدودیت روزانه: حداکثر مبلغی است که می توانید در یک بازه زمانی 24 ساعته از حساب خود برداشت کنید.
  • محدودیت ماهانه: حداکثر مبلغی است که می توانید در یک دوره 30 روزه از حساب خود برداشت کنید.

  کاربران KuCoin که مراحل تأیید KYC را تکمیل کرده اند، محدودیت های برداشت روزانه شان کاهش خواهد یافت؛ برای مثال، کاربری که تأیید اولیه KYC را تکمیل می کند، می تواند روزانه تا 200 بیت کوین برداشت کند، اما اگر احراز هویت کوکوین چه در سطح 1 و چه در سطح 2 انجام نشده باشد، حداکثر مقدار برداشت، 5 بیت کوین خواهد بود.

  آیا احراز هویت کوکوین با پاسپورت امکان پذیر است؟

  ارائه تصویر پاسپورت، یکی از روش های این احراز است، اما همان طور که پیش از این گفته شد، این کار با پاسپورت ایرانی در کوکوین ممکن نیست. فراموش نکنید کاربران ایرانی به طور رسمی اجازه استفاده از امکانات کوکوین را ندارند. با این حال برخی از آنان گزارش داده اند احراز هویت آن ها با استفاده از پاسپورت انجام شده است.

  آیا احراز هویت کوکوین با کارت ملی امکان پذیر است؟

  خیر، شما نمی توانید از کارت ملی ایرانی برای این کار استفاده کنید.

  حل مشکل احراز هویت کوکوین

  دلایل نامعتبر بودن کد Google 2FA چیست؟

  اگر هنگام ورود کد Google 2FA پیغام نامعتبر بودن دریافت کردید، موارد زیر را بررسی کنید:

  • اگر 2FA چند حساب به یک تلفن متصل شده است، مطمئن شوید کد 2FA را برای حساب صحیح وارد کرده اید.
  • کد Google 2FA تنها برای 30 ثانیه معتبر است؛ پس حتماً آن را در 30 ثانیه وارد کنید.
  • لطفاً مطمئن شوید زمان برنامه Google Authenticator در تلفن شما با زمان روی سرور Google همگام شده است.

  نحوه همگام سازی زمان در گوشی اندروید

  • روی Settings کلیک کنید.
  • روی Time Correction for Codes – Sync now کلیک کنید.

  اگر با انجام این کارها، مشکل نامعتبربودن کد Google 2FA حل نشد و چنانچه کلید مخفی 16 رقمی را ذخیره کرده اید، Google 2-Step Verification را دوباره ببندید. اگر این کلید مخفی را ذخیره نکردید و نتوانستید به کد Google 2FA خود دسترسی پیدا کنید، مراحل زیر را دنبال کنید.

  نحوه بازیابی کد Google 2FA

  اگر به هر دلیلی نمی توانید به برنامه Google Authenticator دسترسی پیدا کنید، لطفاً دستورالعمل زیر را دنبال کنید تا آن را بازیابی یا لغو اتصال کنید. اگر کلید مخفی Google خود را ذخیره کرده اید، کافی است آن را در برنامه Google Authenticator وارد کنید تا یک کد جدید در اختیار شما قرار داده شود. پس از تنظیم کد جدید، کد قبلی را در برنامه Google 2FA خود حذف کنید.

  اگر کلید مخفی Google را ذخیره نکردید، لطفاً روی 2-FA unavailable کلیک کنید. از شما خواسته می شود کد تأیید ایمیل و تریدینگ پسورد (Trading Password) را وارد کنید. در مرحله بعد باید اطلاعات شناسایی درخواستی را برای تأیید هویت خود بارگذاری کنید. بعد از اینکه اطلاعات شناسایی ارسال شده تأیید شد، Google Authenticator ظرف 1 تا 3 روز کاری لغو خواهد شد.

  خلاصه مطلب

  احراز هویت در صرافی کوکوین، محدودیت های برداشت از صرافی را کاهش می دهد. KYC صرافی کوکوین از پول شویی، کلاه برداری، تأمین مالی تروریست ها و سایر اقدامات مضر جلوگیری می کند؛ با این حال این کار اجباری نیست و شما می توانید با قبول برخی محدودیت ها، باز هم از مزایا و امکانات صرافی Kucoin بهره مند شوید، اما نه به طور کامل!