بررسی نسبت بیت کوین به طلا با مقایسه نمودارها

نسبت طلا و بیتکوین

همبستگی دو نماد

آنطور که از مقایسه دو نمودار بیت کوین و طلا برمی آید تا آپریل سال 2020 بین دو نمودار همبستگی قابل توجهی وجود داشته است (شاید به علت در مقابل دلار آمریکا بودن هردو) ولی از آن زمان به بعد به نظر با گذر زمان بیش از پیش این هم‌بستگی رنگ باخته است.
شاید مهم‌ترین علت این تغییر رویکرد از این تاریخ به بعد را بتوان در قبول بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال توسط دولت ها، بانک‌های  مرکزی و شرکت‌های بزرگ سرمایه گذاری از این تاریخ به بعد جست و جو کرد.

این مطلب را حتما بخوانید:  مزایا و معایب بیت کوین چیست؟

طی 7 ماه اخیر با افزایش مقبولیت بیت کوین به عنوان یک دارایی قابل اتکا و از طرفی عدم ایجاد موقعیت‌های سنگین خرید طلا توسط بانک‌های مرکزی، (براساس اطلاعات موجود) این همبستگی با چالش روبرو شده است.

نسبت طلا و بیتکوین

https://www.tradingview.com/x/HgtbNNVe

نسبت بیت کوین به طلا

نسبت طلا و بیتکوین

همچنین همانطور که در نمودار10 ساله ی  نسبت بیت کوین به طلا ملاحظه می‌نمایید این نسبت  که (در زمان نوشتن این مقاله) در حدود عدد 29 قرار دارد (به این معنی که قیمت  هر یک عدد بیت کوین برابر با 29 اونس طلا می‌باشد.) از سپتامبر 2020 که در حدود عدد  24/5 قرار داشته است،  شدیدا به نفع بیت کوین صعودی شده است، بدین معنی که از این تاریخ به بعد بازدهی بیت کوین بسیار بیشتر از طلا بوده است.

این مطلب را حتما بخوانید:  بررسی کامل رابطه‌ نفت و بیت کوین!

در شرایط فعلی و در بازه‌های زمانی بلند مدت همچون ماهیانه به نظر با توجه به نزدیک شدن طلا به سطوح مهم حمایتی خود در صورت تداوم روند صعودی فعلی  شاهد شیب صعودی کمتری در آن باشیم.

نسبت طلا و بیتکوین

نمودار اونس طلای جهانی

https://www.tradingview.com/x/KFI5xcLS

به این مقاله امتیاز دهید
(۱۷۰ رای) ۴.۵
۱۲۳۴۵