کسب درآمد از بیت کوین یکی از روش هایی است که امروزه با پیشرفت تکنولوژی از آن برای سودآوری بهره می گیرند. همانطور که در مقاله های قبلی بیت کوین گفتیم بیت کوین به زبان ساده نوعی ارز دیجیتال است که در معاملات آنلاین مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع، بیت کوین به منظور انجام معاملات مالی امن پدید آمده و هدف اصلی آن فراهم کردن بستری مطمئن و ایمن برای انتقال و ذخیره پول و سرمایه افراد است.

این همه پول مجازی، چرا بیت کوین؟

تعداد زیادی ارز دیجیتال در دنیای اینترنت وجود دارد، اما اقبال عمومی به دلایل مختلفی به بیت کوین بیشتر از بقیه است. مهم ترین دلیل شاید این باشد که قابلیت سریع و آسان تبدیل شدن به ارزهای فیات مثل دلار و یورو را دارد. همچنین در هر زمانی که تمایل داشته باشید می توانید به راحتی بیت کوین خود را با پول نقد عوض کنید.

این در حالی است که ارزهای دیجیتال دیگر نیازمند یک سایت واسط برای تبدیل شدن به پول نقد هستند. معاملاتی که از طریق بیت کوین انجام می شود از امنیت نسبتا بالایی برخوردارند و به دلیل استفاده از پروتکل های رمزنگاری شده، سرقت اطلاعات شخصی در بلاک چین بسیار پایین است. دلیل دیگر این است مردم دنیا با بیت کوین به عنوان اولین ارز دیجیتال آشنایی بیشتری دارند و بسیاری از سایت های بزرگ از میان همه ارز رمزهای دیگر با بیت کوین کار می کنند؛ ضمن اینکه انتقال بیت کوین از کشوری به کشور دیگر هیچ محدویتی ندارد.

بعضی رمز ارزها تحت نظارت کمپانی های مختلف اداره می شوند ولی بیت کوین زیر نظر هیچ شخص یا گروه خاصی نیست و غیر متمرکز و مستقل فعالیت می کند.

بیت کوین یک پول جدید یا روشی معجزه گر برای کسب در آمد؟

در واقع هدف اصلی ساخت بیت کوین از میان بردن موانعی بود که بر سر راه نقل و انتقالات مالی قرار داشت. در کنار این وظیفه اصلی، عده ای هم برای سرمایه گذاری و کسب درآمد به بیت کوین روی آوردند. نکته مهم این است که اگر می خواهید همه سرمایه خود را تبدیل به بیت کوین کنید و در یک روند طولانی مدت به چشم یک سرمایه گذاری به آن نگاه کنید، کار عاقلانه ای نکرده اید.

درست است که بسیاری از طریق خرید و فروش بیت کوین به سودهای کلانی رسیده اند ولی شمار افرادی هم که تحت تأثر نوسانات شدید این ارز دیجیتال، همه سرمایه خود را از دست داده اند، رقم بالایی است. بنابراین بهتر است همه سرمایه خود را وارد این بازار نکنید. به طور کلی این تفکر که با ورود به عرصه تجارت بیت کوین می توانید میلیارد شوید اصلا تفکر درستی نیست.

به دست آوردن بیت کوین نیازمند تلاش فوق العاده، صبر و حوصله بالا و قدرت ریسک پذیری است. اما باز هم هیچ تضمینی برای به دست آوردن سود سرشار از این طریق نیست.

بهترین روش های کسب درآمد از بیت کوین

اگر با وجود همه این سختی ها بر سر راه بیت کوین، هم چنان تمایل دارید که وارد این تجارت شوید ادامه مقاله را دنبال کنید تا شما را با روش های کسب درآمد از طریق بیت کوین آشنا کنیم.

۱- روش قطره ای یا فاست، پرداخت به ازای کلیک و مشاغل کوچک (کلیک کن بیت کوین ببر!)

این روش جزو بهترین روش های کسب درآمد از بیت کوین است اما به حوصله و صبر و تلاش زیادی نیاز دارد. درآمدی که از این روش به دست می آید مانند نامش بسیار کم و مصداق بارز ضرب المثل قطره قطره جمع گردد است؛ اما بر خلاف قسمت دوم ضرب المثل، وانگهی دریا نمی شود. سایت های قطره ای یا فاست ها این گونه عمل می کنند که در ازای فعالیت های شما در بازه های زمانی خاصی مقدار بسیار ناچیزی بیت کوین می دهند.

فعالیت در این سایت ها به صورت زدن گزینه (claim) یا حل کردن کد کپچا است. حتما در گشت و گذارهای اینترنتی خود با سایت هایی روبرو شده اید که از شما بخواهند برای دریافت کد دانلود یا آپلود رایگان روی گزینه “من ربات نیستم” کلیک کنید، یا به صفحه دیگری منتقل شوید و مجبور باشید آن صفحه را ببینید و رد کنید. این دقیقا همان روشی است که سایت های فاست استفاده می کنند. اگر بتوانید افرادی هم به عنوان زیر مجموعه خودتان به سایت های فاست معرفی کنید با هر بار کلیک کردن آن ها هم، مقدار ناچیزی بیت کوین نصیب شما می شود.

در این روش اگر همه جوانب احتیاط را رعایت نکنید، ریسک بالایی هم دارد. ممکن است گرفتار کلاهبرداران یا همان اسکم ها (scam) شوید. کلاهبرداران اینترنتی سایت هایی طراحی می کنند و دقیقاً شبیه عملیات سایت های فاست از شما می خواهند که روی گزینه ای کلیک کنید یا صفحه بعد را ببینید یا در قرعه کشی سایت شرکت کنید؛ اما پس از انجام این فعالیت ها نه تنها بیت کوینی نصیب شما نمی شود، بلکه ممکن است با دستیابی به اطلاعات شخصی شما ضرر مالی بزرگی هم وارد کنند. واریز بیت کوین هم در این روش به دو صورت امکان پذیر است.

 1. روش اول این است که بیت کوین مستقیم به کیف پول شما واریز می شود.
 2. روش دوم ابتدا سایت مورد نظر، بیت کوین را به حساب شخصی واسط می ریزد و پس از رسیدن مقدار بیت کوین به حداقل سقفی که در نظر گرفته شده است، می توانید درخواست واریز بیت کوین به کیف پول خود را بدهید. این روش به تلاش زیادی نیاز دارد و در مقابل، درآمد کمی به جیب شما وارد می شود.
 • میزان تلاش: زیاد
 • میزان درآمد: کم
 • ریسک: زیاد

اما روش دیگری هم در مورد سایت های فاست وجود دارد که می تواند سود بیشتری برای شما داشته باشد. اگر کمی زمان بگذارید و سایت فاست خود را راه اندازی کنید از طریق تبلیغات می توانید درآمد بیت کوینی بیشتری کسب کنید و ماهانه تا ۱۰۰۰ دلار سودآوری داشته باشید. این کار به میزان تلاش بیشتری نیاز دارد چون باید به همه زیر و بم های مدیریت سایت آشنا شوید.

در این روش چون سایت متعلق به خود شما است امکان اینکه گرفتار شیادان اینترنتی شوید پایین تر است و بنابراین ریسک کمتری نسبت به روش بالا دارد اما همواره باید مراقب تقلب های کاربران باشید.

 • میزان تلاش: زیاد
 • میزان درآمد: متوسط
 • ریسک: کم

سایت های زیر، معروف ترین سایت های کسب رایگان بیت کوین از طریق گزینه claim هستند:

۲- ساخت کمپین امضا در انجمن بیت کوین تاک

در این روش شما ابتدا عضو انجمن بزرگ بیت کوین می شوید که مجموعه کاملی از کمپین های امضا را گردآوری کرده است. سپس با امضای مخصوص به خود می توانید در هر کدام از این کمپینها فعالیت کنید و با امضای مخصوص خودتان برای محصولات مختلف، تبلیغ کنید. در ازای هر پستی که برای تبلیغ یک محصول ایجاد می کنید، مقداری بیت کوین به شما تعلق می گیرد.

در صورتی که حداقل ۱۲۰ پست تبلیغاتی را منتشر کنید، به عضویت کامل انجمن در می آیید و درآمد بهتری کسب می کنید. با توجه به تجربیات افراد فعال در این کمپین ها و میزان کاراکتر و نوع محتوایی که ارائه می دهید، در بهترین حالت درآمد ۵ دلار به ازای هر ساعت فعالیت نصیب شما می شود. در این روش تقریباً هیچ خطری شما و سرمایه تان را تهدید نمی کند.

 • میزان تلاش: متوسط
 • میزان درآمد: کم
 • ریسک: کم

۳- تریدر / معامله گر کسب درآمد از بیت کوین

اگر در بازار بورس فعالیت دارید قطعا با اصطلاح نوسان گیری آشنا هستید. ترید کردن دقیقاً همان نوسان گیری بازار بورس است. به عبارت دیگر همان دلالی خودمان! در این روش منتظر فرصتی می نشینید که قیمت بیت کوین کاهش پیدا کند، سپس مقداری بیت کوین می خرید و بعد از گذشت مدتی که قیمت ها رو به افزایش گذاشت، بیت کوین خود را می فروشید و از این طریق سود زیادی وارد کیف پول شما می شود.

هر چند درآمد این روش بالاست ولی نیاز به تلاش و صرف وقت زیادی برای آموزش روش های تحلیل تکنیکال قیمت ها و بازار دارد و همچنین با ریسک بالایی هم روبرو هستید.

 • میزان تلاش: زیاد
 • میزان درآمد: زیاد
 • ریسک: زیاد

۴- ترویج و تبلیغ لینک های بازاریابی کسب درآمد از بیت کوین

در این روش شما مانند یک بازاریاب عمل می کنید ولی به جای اینکه در سطح شهر و مغازه ها دنبال مشتری برای فروش محصولتان بگردید در فضای اینترنت و پشت میز کارتان فعالیت می کنید. برای این کار کافیست به یک صرافی مراجعه کنید و محصولی را برای تبلیغ انتخاب کنید و لینک مختص به خودتان را از صرافی دریافت کنید. سپس در فضاهای مختلف مثل وب سایت شخصی، اینستاگرام، فیسبوک یا هر جای مجازی دیگری لینک تبلیغ را به اشتراک می گذارید.

در ازای هر خرید و یا ثبت نامی که از طریق لینک شما انجام شود، مقداری بیت کوین به کیف پول شما واریز می شود. میزان تلاشی که باید برای این روش به کار ببرید متوسط رو به زیاد است. زیرا زمان زیادی را باید در سایت ها و برنامه های مختلف صرف کنید تا لینک تبلیغاتی تان را به اشتراک بگذارید. درآمد حاصل از این روش هم متوسط است و البته ریسک بسیار پایینی دارد و می توانید مطمئن باشید که سرمایه قبلی خود را از دست نمی دهید.

 • میزان تلاش: زیاد
 • میزان درآمد: متوسط
 • ریسک: کم

۵- وبلاگ نویسی در حوزه بیت کوین و ارزهای دیجیتال (میرزا بنویس باش)

مردم روز به روز با بیت کوین بیشتر آشنا می شوند و نیاز سایت های مختلفی که در این زمینه فعالیت می کنند، برای گذاشتن مطالب به روز و معتبر افزایش می یابد. اگر به اصول نویسندگی آگاه هستید و در زمینه بیت کوین هم اطلاعات خوبی دارید و به این حیطه علاقه مندید، می توانید با نوشتن مقالات حرفه ای برای این سایت ها، به کسب درآمد از بیت کوین بپردازید.

برای به دست آوردن چنین فرصت های شغلی می توانید به سایت های فعال در زمینه ارزرمزها سر بزنید و در صورتی که تقاضای همکاری داشته باشند، نمونه ای از مقاله های خودتان را برای آن ها بفرستید. اگر قلم تان جذاب و اطلاعات رزومه تان پربار باشد، مطمئن باشید که با شما تماس می گیرند. درآمد حاصل از این روش با توجه به تلاشی که می کنید می تواند متوسط باشد. البته با توجه به اینکه تقربیاً هیچ ریسکی به جز ندادن دستمزدتان شما را تهدید نمی کند، فعالیت مقرون به صرفه ای محسوب می شود.

 • میزان تلاش: متوسط
 • میزان درآمد: متوسط
 • ریسک: کم

۶- فروش محصولات و خدمات مربوطه

یکی دیگر از روش های کسب درآمد از بیت کوین، فروش محصولات و خدمات مورد نظرتان است. اگر وب سایت فروشگاهی دارید می توانید امکانی را در قسمت پرداخت فراهم کنید که خریداران به جای ریال، بیت کوین به حساب شما بریزند. بسیاری از سایت های بزرگ در سطح جهانی مانند آمازون به جز روش های معمول، از این روش هم برای دریافت مبلغ کالاهایشان استفاده می کنند.

اگر در انجمن بیت کوین تاک عضو شوید از طریق تاپیک خدمات با حجم زیادی از سفارشات خدمات مختلف روبرو می شوید که در ازای انجام آن ها به شما بیت کوین تعلق می گیرد. خدماتی مانند بازاریابی برای فروش محصولات مختلف یا ایجاد وب سایت. درآمدی که از این روش کسب می کنید کاملا به میزان تلاش شما بستگی دارد.

 • میزان تلاش: متوسط
 • میزان درآمد: متوسط
 • ریسک: متفاوت

۷- استخراج بیت کوین

استخراج بیت کوین روش دیگری برای کسب درآمد از بیت کوین است. اگر امکان خرید دستگاه ماینر را دارید می توانید بیت کوین خودتان را استخراج کنید ولی با توجه به بالا بودن هزینه های استخراج، شاید کار چندان به صرفه ای نباشد. دستگاه ماینر چیزی حدود ۳۰۰۰ دلار قیمت دارد و هزینه برقی هم که صرف دستگاه می شود طبق برآوردها برای یک بیت کوین حدود ۳۰ میلیون تومان است که شاید کار عاقلانه ای به نظر نرسد.

در ضمن شاید چندین سال طول بکشد تا بتوانید یک بیت کوین استخراج کنید. نکته دیگر اینکه بسیاری از کشورها با انجام این عمل توسط شهروندان مخالفت می کنند.

 • میزان تلاش: کم تا متوسط
 • میزان درآمد: متوسط
 • ریسک: بالا

۸- وام دهی (بیت کوین قرض دهید!)

این روش به تازگی به یکی از راه های محبوب کسب درآمد از بیت کوین تبدیل شده است ولی نیاز به میزان تحمل ریسک پذیری بالایی دارد. روش کار به این صورت است که مقداری از بیت کوین خود را از طریق پلتفرم وام بیت کوین به کسانی که بیت کوین نیاز دارند قرض می دهید. سود این وام ها بسیار بالاست و در نتیجه می تواند درآمد خوبی نصیب شما کند؛ ولی از طرف دیگر چون هیچ تضمینی مبنی بر تعهد وام گیرنده برای بازپرداخت پول وجود ندارد، هر آن ممکن است که پول خود را از دست بدهید. بنابراین با توجه ریسک بالای آن راهی نیست که برای سرمایه گذاری در زمینه ی بیت کوین عاقلانه به نظر برسد.

 • میزان تلاش: کم
 • میزان درآمد: زیاد
 • ریسک: بسیار زیاد

۹- روش هایپ

این روش ریسک بسیار زیادی برای از دست رفتن پولتان دارد. سایت هایی پیشنهاد می دهند که بیت کوین شما را دریافت می کنند و در ازای آن سود بالایی به شما می پردازند. بعضی مواقع هم ممکن است برای ظاهرسازی به بعضی کاربران قدیمی سودهایی بدهند تا اطمینان بقیه کاربران را جلب کنند. سپس چند ماه که گذشت یک دفعه از دسترس خارج می شوند و همه سرمایه شما و دیگر کاربران را از دستتان خارج می کنند. تقریبا سایت معتبری که در این زمینه شفاف عمل کند دیده نشده است.

 • میزان تلاش: کم
 • میزان درآمد: کم
 • ریسک: بسیار زیاد

۱۰- گرفتن فورک های بیت کوین و ایردراپ ها

فورک ها زیر مجموعه بیت کوین هستند که از آگوست ۲۰۱۷ وارد بازار شدند و به کاربران اعلام شد که هر کسی قبل از این تاریخ بیت کوین داشته می تواند فورک هم داشته باشد. شناخته شده ترین فورک ها، بیت کوین کش، بیت کوین گلد و بیت کوین دایموند هستند. روش کسب درآمد از فورک هم مانند بیت کوین است ولی اگر در زمینه بیت کوین اطلاعات کافی ندارید بهتر است سراغ فورک نروید و البته گول شرکت هایی که به شما پیشنهاد می دهند در ازای مبلغی از بیت کوین، فورک پرداخت می کنند را هم نخورید.

ایردراپ ها هم عملکردی شبیه فورک ها دارند، با این تفاوت که به صورت رایگان و عمومی به کاربران تعلق می گیرند. به نسبت هر بیت کوین مقدار مشخصی ایردراپ به هر کاربر داده می شود.

 • میزان تلاش: متفاوت
 • میزان درآمد: متفاوت
 • ریسک: زیاد

۱۱- کسب درآمد از بیت کوین با دیدن تبلیغات

در این روش که به هیچ عنوان روش مطمئنی نیست و ۹۹ درصد موارد به کلاهبرداری ختم می شود، سایت ها از شما می خواهند که تبلیغاتشان را ببینید و در ازای آن به شما بیت کوین پرداخت می کنند؛ اما این کار صرفاً برای بالا بردن میزان بازدید از سایتشان است و بیت کوینی نصیب شما نمی شود. بنابراین بهتر است وقت خود را برای این روش هدر ندهید.

 • میزان تلاش: کم
 • میزان درآمد: تقریبا صفر
 • ریسک: زیاد

۱۲- کسب درآمد از طریق باینری آپشن

باینری آپشن نوعی شرط بندی در زمینه بیت کوین است. در این روش شما کاهش یا افزایش قیمت بیت کوین را در یک زمان مشخص پیش بینی می کنید. در صورت درست بودن پیش بینی، مقداری بیت کوین به عنوان سود به شما تعلق می گیرد و در صورت غلط بودن پیش بینی، سرمایه تان از بین می رود.

باینری آپشن به شدت ریسک بالایی دارد و همان گونه که ممکن است با یک پیش بینی درست، سود خوبی به دست آورید، امکان دارد در صورت پیش بینی غلط مقدار زیادی از سرمایه خود را از دست بدهید. تجربه ثابت کرده که پلتفرم های معاملاتی همیشه چند قدم جلوتر از کاربران هستند و از هر چند پیش بینی شاید یکی درست در بیاید.

 • میزان تلاش: کم
 • میزان درآمد: متغیر
 • ریسک: بسیار زیاد

مبلغ بیت کوین به دلار

سوال مهمی که پیش می آید این است که اصلاً ارزش بیت کوین چقدر است و به این همه تلاش و زحمتی که باید برای به دست آوردنش صرف شود می ارزد یا نه؟ جواب این است که بیت کوین ارزش بسیار بالایی دارد و اگر توانایی و دانش به دست آوردن آن را داشته باشید قطعاً ارزش زحمت و دردسری که متحمل می شوید را دارد. البته نوسانات بسیار شدیدی هم دارد و در یک روز می تواند رقم قابل توجهی بالا برود یا نزول کند.

 قیمت روز بیت کوین را از طریق این لینک می توانید بررسی کنید.