آموزش استخراج بیت کوین با موبایل

ارزهای دیجیتال از کجا می آیند؟ باید بدانید که فرایند خرید و فروش ارزهای دیجیتال به راحتی درک می شود؛ زیرا در هسته آن، یک تراکنش پیچیده و در عین حال استاندارد وجود دارد. اگر حتی منفعلانه به اخبار ارزهای دیجیتال توجه داشته باشید، احتمالاً عناوین منفی درباره «ماینینگ» کریپتو را دیده اید. اما این فرایند چگونه کار می کند و چرا برای محیط زیست بد است؟ آیا می توان این کار را تنها با استفاده از تجهیزات تخصصی گران قیمت انجام داد یا می توانید از دستگاهی به سادگی گوشی هوشمند خود استفاده کنید؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا درباره استخراج بیت کوین با موبایل نکاتی را به شما ارائه دهیم.

فهرست []

  این فرایند استخراج درواقع نحوه ایجاد ارزهای دیجیتال جدید بوده و به عنوان یک تلاش بیهوده که مقدار زیادی برق مصرف می کند (معادل مصرف سالانه کشورهایی مانند شیلی و بنگلادش) با انتقاد مواجه شده است،

  استخراج ارز دیجیتال چیست؟

  استخراج کریپتو به فرایندی اطلاق می شود که در آن مجموعه جدیدی از ارزهای دیجیتال (بیت کوین، اتریوم و غیره) تولید و به بازار اضافه می شود. بلاک چین به منزله یک بانک غیرمتمرکز عمل می کند که هم زمان در چندین مکان ذخیره می شود و به طور منظم توسط مشارکت کنندگان شبکه با اطلاعات تراکنش های جدید به روز می شود.

  فرایند به روزرسانی بلاک چین و افزودن یک بلوک جدید از تراکنش ها به زنجیره اصلی به ابزارهای تخصصی به نام «ماینرها» نیاز دارد تا معادلات ریاضی تولیدشده توسط شبکه را حل کنند. درباره بیت کوین که از مدل استخراج «اثبات کار» (PoW) استفاده می کند، استخراج کنندگان باید شواهدی (اثبات) مبنی بر مصرف توان محاسباتی (کار) را قبل از رسیدن شبکه به توافق ارائه کنند.

  هنگامی که یک ماینر هش صحیح را پیدا کرد، بلوک جدیدی از تراکنش ها به بلاک چین اضافه می شود. ماینری که معادله را به درستی حل کرده است با بیت کوین تازه استخراج شده و کارمزد تراکنش پرداختی توسط کاربران بیت کوین پاداش می گیرد. کل فرایند دوباره شروع می شود تا زمانی که ماینر دیگری هش صحیح را پیدا کند تا بلوک بعدی اضافه شود.

  چرا استخراج بیت کوین برای محیط زیست مضر است؟

  استخراج همه ارزهای دیجیتال برای محیط زیست مضر نیست. مشکل این فرایند، الگوریتم PoW است که توسط ارزهای رمزنگاری محبوب مانند بیت کوین و اتریوم استفاده می شود. براساس داده های شاخص، استخراج بیت کوین به عنوان گسترده ترین ارز دیجیتال ماین شده، سالانه 128.53 تراوات ساعت برق مصرف می کند.

  این مقدار بیشتر از مصرف کشورهایی مانند آرژانتین، هلند یا امارات متحده عربی است. استخراج اتریوم نیز براساس گزارش ها، سالانه 110.75 تراوات ساعت برق مصرف می کند. همچنین تخمین زده شده است که استخراج بیت کوین سالانه 97 میلیون تن کربن تولید می کند که با مقادیر تولیدشده توسط اقتصادهای درحال توسعه قابل مقایسه است.

  همان طور که گفتیم، فرایند استخراج به کمک الگوریتم PoW، آسیب زیادی به محیط زیست وارد می کند. بسیاری از ارزهای دیجیتال در حال دورشدن از مدل PoW و روی آوردن به روش های جایگزین مانند مدل اثبات سهام (PoS) هستند. PoS به طور قابل توجهی کمتر از PoW سبب تخریب محیط زیست می شود.

  آموزش استخراج بیت کوین با موبایل

  درحالی که استخراج ارزهای دیجیتال با استفاده از گوشی هوشمند امکان پذیر است، استخراج انفرادی معمولاً به دو دلیل توصیه نمی شود:

  • فرایند ماینینگ طول عمر گوشی را کوتاه می کند و به سخت افزار آن آسیب می زند.
  • سودی که از این فرایند به دست می آورید، ارزش تلاش را ندارد؛ برای مثال استخراج بیت کوین با استفاده از تلفن هوشمند، تنها پس از یک سال، سرمایه اولیه شما را بازمی گرداند و این تنها در صورتی است که هزینه برق و فرسودگی را نادیده بگیرید.

  یک گوشی هوشمند کسری از قدرت یک کامپیوتر را دارد؛ بنابراین استفاده از آن برای استخراج ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین، اتریوم یا هر ارز دیجیتالی که از مدل استخراج PoW استفاده می کند، قابل درک نیست.

  فرض کنید با نادید ه گرفتن این موارد، باز هم می خواهید استخراج بیت کوین با موبایل را امتحان کنید. اولین نکته این است که نمی توانید هیچ برنامه استخراج قانونی را در فروشگاه Google Play و App Store پیدا کنید. هر دو شرکت چنین برنامه هایی را در سال 2018 ممنوع کردند.

  اپل انتشار نرم افزارهای ماینینگ کریپتو در همه پلتفرم های خود را ممنوع کرد؛ زیرا آن ها اجزای دستگاه را تحت فشار شدید قرار می دهند و همچنین باتری را تخلیه می کنند. دستورالعمل های اپ استور به صراحت بیان می کند که برنامه ها نباید به سرعت باتری را تخلیه کنند، گرمای بیش ازحد تولید کرده یا فشار غیرضروری بر منابع دستگاه وارد کنند.

  گوگل نیز در سال 2018 انتشار نرم افزارهای استخراج کریپتو را از Play Store ممنوع کرد. با این حال همچنان به «برنامه هایی که از راه دور استخراج ارزهای دیجیتال را مدیریت می کنند» اجازه می دهد؛ به این معنا که برنامه های استخراج ابری و برنامه های مدیریت استخرهای استخراج همچنان مجاز هستند.

  گزینه هایی برای استخراج بیت کوین با موبایل

  استخراج انفرادی ایده خوبی نیست، اما گزینه های دیگری نیز وجود دارد؛ برای مثال استخراج ارزهای دیجیتالی که به طور خاص برای دستگاه های تلفن همراه مانند Pi coin و AntCoin طراحی شده اند، امکان پذیر است. گزینه دوم استخراج ابری است: به یک شرکت پول پرداخت کنید تا ارز دیجیتال مورد نظر شما را با استفاده از ابزارهای ماینینگ خود استخراج کند و سود به دست آمده را با استفاده از تلفن خود پیگیری کنید.

  برنامه های زیادی برای مدیریت عملیات استخراج ابری در Play Store و App Store وجود دارد. آخرین گزینه دورزدن اپ استورهای رسمی و بارگذاری جانبی یک اپلیکیشن ماینینگ است، اما این معمولاً به دلایل امنیتی توصیه نمی شود. در بخش بعدی هریک از این سه گزینه را بررسی خواهیم کرد.

  استخراج ارزهای دیجیتال طراحی شده برای گوشی ها

  تعداد زیادی از ارزهای دیجیتال مبتنی بر موبایل در سال های اخیر ظاهر شده اند و به کاربران قول می دهند اگر یک بار در روز یا هر چند ساعت یک بار روی دکمه ای کلیک کنند، سودی به آن ها تعلق خواهد گرفت. اگر کاربران برنامه را به دوستان و خانواده خود ارجاع دهند، می توانند درآمد بیشتری کسب کنند.

  بسیاری از این پروژه های رمزنگاری مبتنی بر تلفن همراه دارای وایت پیپرهای مشکوکی هستند. آن ها هیچ ارزش ملموس دیگری جز احساس رضایت از انجام موفقیت آمیز کار ندارند. ارزهای رایگانی که به ظاهر به کاربران پرداخت می شود، در بیشتر موارد در بازارهای رمزنگاری فهرست نشده اند. تیم های توسعه عموماً کاملاً ناشناس هستند و برنامه ها مقدار قابل توجهی از داده های کاربر را جمع آوری می کنند.

  اهمیت چنین ارزهای دیجیتالی مصداق این بارز این ضرب المثل قدیمی است که «اگر چیزی بیش ازحد خوب باشد، باید به درست بودن آن شک کرد». در ادامه درباره چند نمونه از این پروژه ها صحبت می کنیم. لطفاً توجه داشته باشید که ما هیچ یک از این پروژه ها را تأیید نمی کنیم. آن ها را با مسئولیت خود نصب کنید.

  ۱- ارز دیجیتال Pi Coin

   Pi Coin، ارز رمزنگاری شده بومی شبکه پی است که خود را به عنوان «اولین ارز دیجیتالی که می توانید در تلفن خود استخراج کنید» معرفی می کند. مأموریت آن ایجاد یک پلتفرم ارز دیجیتال و قرارداد هوشمند فراگیر برای افراد عادی بوده که توسط Pi طراحی شده است.

  کاربران باید برنامه Pi Network (موجود در آیفون و اندروید) را دانلود و یکی از چهار نقش موجود را بازی کنند. Pi Coin حداقل در ظاهر شبیه یک ارز دیجیتال قانونی مبتنی بر تلفن همراه به نظر می رسد و تیم توسعه ناشناس نیست. همچنین وایت پیپر آن اطلاعات روشنی درباره نحوه عملکرد پروژه همراه با اهداف آن دارد.

  Pi Coin، حداقل در ظاهر شبیه یک ارز دیجیتال قانونی مبتنی بر تلفن همراه به نظر می رسد و تیم توسعه ناشناس نیست. همچنین وایت پیپر آن اطلاعات روشنی در مورد نحوه عملکرد پروژه همراه با اهداف آن دارد.

  ۲- ارز دیجیتال Bee Network

  Bee Network یکی دیگر از ارزهای دیجیتال مبتنی بر تلفن است که به نظر می رسد نسخه ناشناس شبکه Pi باشد، اما هیچ وابستگی به شبکه اصلی Pi ندارد. این شبکه یک اکوسیستم غیرمتمرکز را به کاربران ارائه می دهد که برای هرکسی با تلفن همراه و اتصال به اینترنت در دسترس است.

  برنامه Bee Network (موجود در iPhone و Android) به کاربران امکان می دهد با انجام کارهای ساده مانند ورود به سیستم و کلیک روی یک دکمه هر 24 ساعت یک بار BEE کسب کنند.

  ۳- ارز دیجیتال AntCoin 

  AntCoin (ANC) ارز دیجیتال رسمی Ant Network است. با توجه به وایت پیپر پروژه، هدف از آن ایجاد یک شبکه تبلیغاتی و اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی با محوریت حریم خصوصی است که هم برای سازندگان محتوا و هم برای بینندگان آن ها سودمند خواهد بود.

  این شبکه از یک سیستم استخراج مبتنی بر موبایل استفاده می کند که نیازی به مصرف انرژی ندارد؛ بنابراین به محیط زیست آسیب نمی زند. تنها کاری که ماینرها باید انجام دهند، این است که برنامه Ant Network را دانلود کرده و پس از ثبت یک حساب کاربری شروع به کار کنند.

  درباره این پروژه چیز زیادی برای گفتن وجود ندارد. وایت پیپر آن نسبتاً مبهم است و توسعه دهندگان کاملاً ناشناس هستند. هیچ سیاست حفظ حریم خصوصی وجود ندارد و ANT به عنوان یک ارز رمزنگاری شده در هیچ بازار رمزنگاری فهرست نشده است.

  ۴- ارز دیجیتال Eagle Network

   

  Eagle Network یک شبیه ساز استخراج رمزنگاری موبایلی مشابه شبکه Bee و Pi Network است. این شبکه به کاربران اجازه می دهد تا با فشاردادن یک دکمه در هر ساعت، ارز استخراج کنند تا سکه های رایگان به دست آورند. مانند هر پروژه دیگری در این لیست، Eagle Network از یک مدل بازاریابی ارجاعی استفاده می کند تا کاربران موجود را تشویق کند در ازای درآمد بالاتر، برنامه را به دوستان و خانواده ارجاع دهند.

  Eagle Network بسیاری از مشکلات مشابهی با Ant Network دارد. وایت پیپر آن به طرز مشکوکی شبیه شبکه Pi است. تیم توسعه آن کاملاً ناشناس است و ارز رایگانی که به کاربران می دهد در هیچ کجا قابل معامله نیست.

  استخراج ابری با استفاده از موبایل

  استخراج ابری با استفاده از تلفن هوشمند روشی بسیار قانونی تر برای به دست آوردن ارز دیجیتال است. آن ها کاربران را به خدمات استخراج ابری قانونی متصل کرده و ردیابی عملیات استخراج از راه دور را آسان می کنند. در ادامه چند نمونه از برنامه های استخراج ابری را معرفی می کنیم.

  ۱- ECOS 

  ECOS یک پلتفرم سرمایه گذاری در حوزه ارز دیجیتال است که خدمات متعددی از جمله کیف پول، صرافی ارز دیجیتال، ابزارهای مدیریت پورتفولیو و استخراج ابری را ارائه می دهد. این پلتفرم انواع قراردادهای استخراج ابری را ارائه می دهد که از 50 دلار شروع می شود. این پلتفرم دارای یک برنامه گوشی هوشمند (موجود در اندروید و آیفون) است که می تواند برای ردیابی عملیات استخراج و خرید یا فروش ارز دیجیتال در صرافی ECOS استفاده شود.

  ۲- Stormgain 

  Stormgain یکی دیگر از پلتفرم های رمزنگاری است که خدمات مختلفی را ارائه می کند. این خدمات شامل استخراج ابری بیت کوین با انواع قراردادها در قیمت های مختلف است. با استفاده از سرویس استخراج Stormgain، نیازی نیست هیچ یک از منابع خود را برای استخراج بیت کوین خرج کنید.

  این پلتفرم دارای یک برنامه جامع است که دسترسی به حساب Stormgain شما را فراهم می کند و به شما امکان می دهد ارزهای دیجیتال را در صرافی پلتفرم بخرید، بفروشید یا مبادله کنید. متأسفانه Stormgain برنامه ای در اپ استور اپل ندارد.

  ۳- Bitdeer

  Bitdeer یک پلت فرم ماینینگ است که برنامه های استخراج ابری را برای ارزهای دیجیتال مختلف از جمله بیت کوین، بیت کوین کش (BCH)، زی کش (ZEC) و فایل کوین (FIL) ارائه می دهد. هرکسی می تواند با کلیک استخراج ارز دیجیتال مورد نظر خود را در این برنامه شروع کند.

  Bitdeer علاوه بر ارائه قراردادهای استخراج ابری، قراردادهای تجاری را نیز به ماینرهایی ارائه می دهد که تجهیزات استخراج خود را دارند و می خواهند هش ریت خود را به خریداران علاقه مند بفروشند. برنامه Bitdeer هم از Android و هم از iPhone پشتیبانی می کند و به شما امکان می دهد درآمد و عملیات استخراج خود را از هر نقطه از جهان مدیریت کنید.

  ۴- BeMine

  BeMine یک پلت فرم استخراج ابری است که قراردادهای استخراج را برای دستگاه های مختلف استخراج ASIC ارائه می دهد. شروع به کار به سرعت ثبت نام و ایجاد یک حساب کاربری است. این پلتفرم چهار قرارداد مختلف استخراج ابری را با هش ریت های مختلف ارائه می دهد.

  همچنین یک ماشین حساب دارد که می تواند تخمین تقریبی از میزان سودی که می توانید از استخراج ابری داشته باشید به شما ارائه دهد. این سرویس دارای یک برنامه رسمی تنها برای اندروید است.

  بارگذاری جانبی برنامه های استخراج بیت کوین در موبایل

  سومین و آخرین گزینه، Sideloading برنامه های استخراج ارز دیجیتال است. Sideloading به سادگی به معنای دورزدن فروشگاه های برنامه رسمی ارائه شده توسط گوگل و اپل برای نصب نرم افزار است. البته این عمل معمولاً توصیه نمی شود؛ زیرا برنامه هایی که کانال های رسمی را دور می زنند، در بیشتر موارد برای کدهای مخرب بررسی نمی شوند. نصب این برنامه ها به طور بالقوه می تواند بدافزار را وارد دستگاه شما کند.

  تنها دلیلی که هرکسی یک برنامه را سایدلود می کند، این است که کانال های رسمی نرم افزار مورد نظر خود را ندارند. از آنجا که اپلیکیشن های استخراج بیت کوین توسط اپل و گوگل ممنوع شده اند، بارگذاری جانبی تنها راهی است که می توانید این برنامه ها را نصب کنید.

  بهترین اپلیکیشن های استخراج بیت کوین با موبایل برای آیفون و آی پد در سال 2022

  اپلیکیشن های استخراج بیت کوین برای کاربران آیفون و آی پد این روزها بسیار رایج هستند. با افزایش محبوبیت ارزهای دیجیتال، توسعه دهندگان متعددی در حال ساخت برنامه های تخصصی برای استخراج ارزهای دیجیتال هستند.

  1. CryptoTab 

  ryptoTab، هم برای دسکتاپ (ویندوز و مک) و هم برای گوشی های هوشمند (اندروید و آیفون/آی پد) در دسترس است. تماشای فیلم یا بازی آنلاین راهی عالی برای کسب بیت کوین است. در حال حاضر، مرورگر CryptoTab توسط بیش از 20 میلیون نفر در سراسر جهان استفاده می شود.

  برنامه CryptoTab یکی از برترین نرم افزارهای استخراج بیت کوین برای آیفون است. هنگامی که برنامه را نصب کردید، تنها کاری که باید انجام دهید، این است که استخراج بیت کوین را روشن کنید و منتظر باشید! اگر اتصال خصوصی به شبکه ماینینگ دارید، ممکن است سود خود را نیز افزایش دهید و با واردکردن اعضای جدید، اولین بیت کوین خود را دریافت کنید.

  2. NiceHash 

  iceHash یک شرکت استخراج ابری است که به شما امکان می دهد هنگام استخراج در فضای ابری برای قدرت هش هزینه کنید. این اپلیکیشن به دلیل پرداخت های منظم، خدمات خوب به مشتریان، امنیت پیشرفته، قابلیت اطمینان سیستم و قدرت هش بسیار زیاد، به سرعت به یک برند شناخته شده در میان استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال تبدیل شد.

  درحالی که این اپلیکیشن دارای صرافی ارز دیجیتال است، نرم افزار استخراج بیت کوین را نیز ارائه می دهد. NiceHash یکی از بهترین برنامه های استخراج رمزنگاری برای دوستداران آیفون است که به شما امکان می دهد GPU/CPU خود را متصل کرده و بلافاصله شروع به کسب درآمد از بیت کوین کنید.

  می توانید از رابط معاملاتی آن ها استفاده کنید که انواع گزینه های معاملاتی پیشرفته و یک API را ارائه می دهد. می توانید حساب NiceHash و سایر فعالیت های خود را از طریق برنامه تلفن همراه آن مدیریت کنید. NiceHash همچنین نقطه پایان خصوصی برای مزارع استخراج متوسط و بزرگ ارائه می دهد که به دنبال بهینه سازی اتصال NiceHash برای حداکثر کارایی و سود هستند.

  iceHash همچنین یک نقطه پایانی خصوصی برای مزارع استخراج متوسط و بزرگ ارائه می دهد که به دنبال بهینه سازی اتصال NiceHash برای حداکثر کارایی و سود هستند.

  این برنامه از فناوری هوش مصنوعی برای بهبود عملیات استخراج بیت کوین استفاده می کند. شما می توانید به طور خودکار 24 ساعت شبانه روز، هفت روز هفته را استخراج کنید و ماهیانه 10 -15 درصد درآمد داشته باشید. این برنامه یکی از بهترین اپلیکیشن های استخراج ارز دیجیتال برای آیفون است.

  3. SlushPool 

  با بیش از 1.2 میلیون بیت کوین استخراج شده از سال 2010، SlushPool اولین استخر ماینینگ بود. این نرم افزار چندین قابلیت جذاب دارد؛ از جمله پرداخت های هوشمند، امنیت بالا و نظارت بر فرآیندها. با استفاده از اپلیکیشن موبایل می توانید فرصتی برای مشارکت در یک پلتفرم یادگیری امن، استخراج بیت کوین و یک نمای کلی داشبورد با هشدارهای مهم برای فعالیت های مورد نظر داشته باشید.

  SlushPool شامل یکی از بهترین برنامه های استخراج رمزنگاری برای آیفون است. SlushPool تمام اقدامات را نظارت کرده و تضمین می کند که همه موارد در مانیتورینگ ثبت می شود.

  4. F2Pool 

  2Pool یکی از اولین استخرهای معدنی بود که در سال 2013 افتتاح شد و از آن زمان به یک رهبر جهانی در صنعت کریپتو تبدیل شده است. این برنامه حاوی استخر استخراج غول پیکر جهان برای BTC، LTC، ETH و ZEC است و از بیش از 40 ارز دیجیتال از جمله بیت کوین پشتیبانی می کند. این بسته شامل یکی از بهترین برنامه های استخراج بیت کوین برای آیفون است.

  5. Mining Hero 

  Mining Hero یکی دیگر از بهترین برنامه های استخراج بیت کوین با موبایل برای آیفون با قیمت اولیه ۲۷۶۰ دلار است. Mining Hero به سرمایه گذاران حرفه ای راه حل های استخراج سفارشی شده در مقیاس بزرگ ارائه می دهد و در عین حال تضمین می کند که دارایی های کریپتو تولید شده ایمن و شفاف هستند.

  ining Hero به سرمایه گذاران حرفه ای راه حل های استخراج سفارشی شده در مقیاس بزرگ ارائه می دهد و در عین حال تضمین می کند که دارایی های کریپتو تولید شده ایمن و شفاف هستند.

  سخن پایانی

  با توجه به آنچه بیان شد، هیچ راه آسانی برای استخراج بیت کوین با موبایل وجود ندارد. درواقع هر دو گوگل و اپل به طور کامل چنین برنامه هایی را از فروشگاه های خود ممنوع کرده اند. شما می توانید برنامه های استخراج کریپتو را به صورت جانبی بارگذاری کنید، اما این کار دستگاه شما را در معرض خطرات امنیتی قرار می دهد.

  جایگزین های قابل دوام، ارزهای دیجیتال مبتنی بر موبایل مانند کوین Pi، BEE یا ANT هستند، اما این پروژه ها نیز معتبر نیستند. برنامه های پلت فرم های استخراج ابری مسلماً گزینه ای امن تر هستند، اما خطراتی نیز دارند. سودی که یک پلتفرم ممکن است امروز هنگام خرید قرارداد محاسبه کند، فردا زمانی که بازار روند نزولی را تجربه می کند، به ضرر تبدیل می شود.

  ما نمی توانیم استخراج بیت کوین با موبایل را تأیید کنیم. اگر واقعاً قصد دارید یک ماینر ارز دیجیتال شوید، بهترین راهکار این است که تجهیزات ماینینگ بخرید و به یک استخر استخراج بپیوندید.

  پرسش های متداول

  ۱- آیا واقعاً استخراج بیت کوین با موبایل امکان پذیر است؟

  بله، استخراج بیت کوین هم با دستگاه اندرویدی و هم با آیفون امکان پذیر است حتی اگر دلایل زیادی برای دوری از آن داشته باشید.

  ۲- استخراج 1 بیت کوین با موبایل چقدر طول می کشد؟

  این زمان به عوامل زیادی بستگی دارد، اما عامل ثابتی که تعیین می کند چقدر طول می کشد تا 1 بیت کوین استخراج شود، الگوریتم دشواری هش است.

  ۳- سریع ترین راه برای استخراج بیت کوین با موبایل چیست؟

  ساده ترین و سریع ترین راه برای ورود به استخراج بیت کوین با موبایل، استخراج ابری است. استخراج ابری به افراد این امکان را می دهد تا هزینه استفاده از سخت افزار و نرم افزار مورد نیاز برای استخراج بیت کوین را بدون صرف هزینه های سربار مرتبط با یک دستگاه استخراج شخصی بپردازند.