ثانیه
دقیقه
ساعت
روز
پرسودترین کانال سیگنال VIP جفت‌ارزها رایگان شد!

بررسی کامل رابطه بیت کوین با یورو

بررسی رابطه بیت کوین با یورو

کمک گرفتن از شاخص دلار

برای بررسی رابطه بیت کوین با یورو از آنجایی که قیمت بیت کوین بر حسب دلار می‌باشد (BTC/USD)، می‌توان به بررسی رابطه یورو با شاخص دلار پرداخت.

رابطه شاخص دلار با یورو

شاخص دلار آمریکا (USDX) ارزش دلار آمریکا را در مقایسه با یک سبد متشکل از ۶ ارز بین المللی دیگر نشان می‌دهد. ((Euro (EUR) ،Japanese yen (JPY) ،British pound (GBP) ،Canadian dollar (CAD) ،Swedish crown (SEK) ،Swiss franc (CHF)

از آنجایی که بیشترین درصد(وزن) این سبد ارزی مربوط به یورو با 6/57 درصد می‌باشد، می‌توان به رابطه معکوس شاخص دلار و یورو پی برد. (مطابق تصویر ذیل که ملاحظه می‌نمایید، نمودار بالا شاخص دلار و نمودار پایین نمودار یورو می‌باشد.)

بررسی رابطه بیت کوین با یورو

رابطه شاخص دلار و بیتکوین

بررسی رابطه بیت کوین با یورو

شاخص دلار آمریکا و بیت کوین همواره طی سال های  اخیر رابطه ی معکوس با هم داشته اند. بدین معنی که با صعود شاخص دلار شاهد نزولی شدن بیت کوین و بالعکس بوده ایم.
به عنوان مثال همانطور که در تصویر ذیل ملاحظه می‌نمایید، (شاخص دلار ( نمودار سبز رنگ)، بیت کوین (نمودار نارنجی رنگ)) در دسامبر 2018 که شاخص دلار در سقف قیمتی خود قرار داشته است، در همان زمان بیت کوین در قعر قیمتی خود قرار گرفته است.

در مارس 2020 هم این اتفاق یک بار دیگر تکرار شده است. سقف شاخص دلار بار دیگر با کف قیمتی بیت کوین همراه شده است و در آخرین مثال یعنی در  فوریه سال 2021 عکس این اتفاق را شاهد بوده‌ایم ، یعنی کف قیمتی شاخص دلار آمریکا با سقف قیمتی ارز دیجیتال بیت کوین همزمان شده است.

بررسی رابطه بیت کوین با یورو

نتیجه گیری

در نتیجه همانطور که طی سال‌های اخیر هم شاهد این موضوع بوده‌ایم (تصویر ذیل) از آنجایی بیت کوین با دلار رابطه ی معکوس دارد و از طرفی دلار با یورو هم رابطه معکوس دارد.
رابطه ی بیت کوین و یورو رابطه ی مستقیم می‌باشد. یعنی همواره امواج صعودی و نزولی این دو نماد در میان مدت شباهت قابل توجهی به هم دارند.

بررسی رابطه بیت کوین با یورو

https://www.tradingview.com/x/AhWEi1Qr/

به این مقاله امتیاز دهید
(۱۸۰ رای) ۴.۵
۱۲۳۴۵
ترتیبی که برای خواندن مقالات مفاهیم مبتدی ارزهای دیجیتال به شما پیشنهاد میکنیم: