بررسی کامل رابطه بیت کوین با یورو

بررسی رابطه بیت کوین با یورو

کمک گرفتن از شاخص دلار

برای بررسی رابطه بیت کوین با یورو از آنجایی که قیمت بیت کوین بر حسب دلار می‌باشد (BTC/USD)، می‌توان به بررسی رابطه یورو با شاخص دلار پرداخت.

رابطه شاخص دلار با یورو

شاخص دلار آمریکا (USDX) ارزش دلار آمریکا را در مقایسه با یک سبد متشکل از ۶ ارز بین المللی دیگر نشان می‌دهد. ((Euro (EUR) ،Japanese yen (JPY) ،British pound (GBP) ،Canadian dollar (CAD) ،Swedish crown (SEK) ،Swiss franc (CHF)

از آنجایی که بیشترین درصد(وزن) این سبد ارزی مربوط به یورو با ۶/۵۷ درصد می‌باشد، می‌توان به رابطه معکوس شاخص دلار و یورو پی برد. (مطابق تصویر ذیل که ملاحظه می‌نمایید، نمودار بالا شاخص دلار و نمودار پایین نمودار یورو می‌باشد.)

بررسی رابطه بیت کوین با یورو

رابطه شاخص دلار و بیتکوین

بررسی رابطه بیت کوین با یورو

شاخص دلار آمریکا و بیت کوین همواره طی سال های  اخیر رابطه ی معکوس با هم داشته اند. بدین معنی که با صعود شاخص دلار شاهد نزولی شدن بیت کوین و بالعکس بوده ایم.
به عنوان مثال همانطور که در تصویر ذیل ملاحظه می‌نمایید، (شاخص دلار ( نمودار سبز رنگ)، بیت کوین (نمودار نارنجی رنگ)) در دسامبر ۲۰۱۸ که شاخص دلار در سقف قیمتی خود قرار داشته است، در همان زمان بیت کوین در قعر قیمتی خود قرار گرفته است.

در مارس ۲۰۲۰ هم این اتفاق یک بار دیگر تکرار شده است. سقف شاخص دلار بار دیگر با کف قیمتی بیت کوین همراه شده است و در آخرین مثال یعنی در  فوریه سال ۲۰۲۱ عکس این اتفاق را شاهد بوده‌ایم ، یعنی کف قیمتی شاخص دلار آمریکا با سقف قیمتی ارز دیجیتال بیت کوین همزمان شده است.

بررسی رابطه بیت کوین با یورو

نتیجه گیری

در نتیجه همانطور که طی سال‌های اخیر هم شاهد این موضوع بوده‌ایم (تصویر ذیل) از آنجایی بیت کوین با دلار رابطه ی معکوس دارد و از طرفی دلار با یورو هم رابطه معکوس دارد.
رابطه ی بیت کوین و یورو رابطه ی مستقیم می‌باشد. یعنی همواره امواج صعودی و نزولی این دو نماد در میان مدت شباهت قابل توجهی به هم دارند.

بررسی رابطه بیت کوین با یورو

https://www.tradingview.com/x/AhWEi1Qr/

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

نام صرافی تخفیف کارمزد IP خارج از ایران لینک ثبت نام
کوکوین دارد نیاز دارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
کوینکس
دارد نیاز دارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
بیت پین
دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
کیوسک دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
بیت ۲۴
دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
 آبان تتر
دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد

توجه: با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و کوکوین هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

برای ورود به صرافی کوینکس حتما باید با IP خارج از ایران وارد شوید.

۵/۵ (۱ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.