ثانیه
دقیقه
ساعت
روز
وبینار آموزش ترید از صفرِ صفر رایگان شد!
search

بهترین استراتژی های بازار معاملاتی

بهترین استراتژی های بازار معاملاتی

استراتژی معاملاتی


اولین چیزی که قرار است به شما آموزش دهم، بسیار ساده است، استراتژی معاملاتی روزانه با حداکثر سود می باشد. از سال ۲۰۰۷ از استراتژی معاملاتی روند استفاده می کنم و هنوز هم امروزه کاربرد دارد. سعی دارم مختصر و مستقیم به این نکته اشاره کنم.

یک جفت ارز یا یک سهام که در حال افزایش یا کاهش را پیدا کنید.

بهترین استراتژی های بازار معاملاتی

سهام های مختلف را بررسی کنید تا سهمی که جهت روند قابل توجهی داشته باشد را بیابید. بایستی جهت روند به سادگی مشخص باشد. ساده تر این است که ببینیم بیشتر این استراتژی چگونه کار می کند.

وارد سیستم کارگزاری خود شوید و به سهم ها نگاه کنید که در حال حرکت هستند. تایم فریم خود را روی یک ساعت قرار دهید، چارت را بزرگتر و درشت تر کنید و هر روند را مشخص نمایید. وقتی روند را مشخص کردید، تایم فریم را کوچکتر انتخاب کنید مثل چارت ۵ دقیقه ای.

بهترین استراتژی های بازار معاملاتی

سهام ها را بررسی کنید تا ببینید آیا الگویی که برای شما آشناست وجود دارد؟ مانند این تصویر شما می توانید یک الگوی شکستن ساده را مشاهده کنید.

منتظر پولبک در جهت مخالف روند می مانیم

استراتژی کلیدی برای ورود به معامله، تایم فریم کوتاه تر را انتخاب می کنیم و منتظر سهم می مانیم تا در جهت مخالف روند حرکت کند. برای مثال اگر نموداری با تایم فریم یک ساعته را رصد می کنید، تایم فریم آن را کوتاه تر و به ۵ دقیقه تغییر دهید. منتظر پولبک باشید.

وقتی شما یک روند صعودی پیدا کردید، نیاز به ابزاری دارید تا کمی به سمت پایین حرکت کند. اگر روند نزولی پیدا کردید، نیاز به ابزاری دارید تا کمی به سمت بالا حرکت کند. این کار را برای کاهش ریسک و افزایش نسبت سود به ریسک انجام می دهید.

اکثر سهام ها به صورت موج حرکت می کنند، به منظور این که شانس موفقیت خود را به شدت افزایش دهید، بایستی یک روند پیدا کنید و زمانی که پولبک صورت گرفت و متوقف شد، در اسرع وقت وارد بازار می شوید.

بهترین استراتژی های بازار معاملاتی

بهترین مکان خرید، جایی است که روند صعودی است و دوره کوتاهی برای کسب سود وجود دارد بدین معنی که مردم در حال فروش هستند. روشی است که می توانید از موج بزرگ، ریسک کمتر و سود بیشتر را به دست آورید.

مهم: از حد ضرر (SL) جهت کنترل ریسک استفاده کنید.

۹۰% معامله گران موقعیت را از دست می دهند زیرا آنها نمی توانند ضررهای خود را کنترل کنند. معامله گران به ضرر کردن خود ادامه می دهند و تمام سرمایه خود را از دست می دهند. تمام معامله گران حرفه ای به این مشکل روحی و روانی آگاه هستند و همیشه جلوی باخت خود را در همان ابتدا می بندند و به برنده شدن خود ادامه می دهند.

قبل از این که وارد معامله شوید بایستی بدانید در کجا با ضرر خارج خواهید شد. ضرر کردن یک امر عادی است، تنها ترفند این است که به محض اینکه معامله به راه خود ادامه نداد، سریع پوزیشن را ببندید.

بهترین روش برای این که در کجا از معامله خارج می شوید، زمانی که قصد خرید دارید حد ضرر (SL) را زیر حداقل قیمت (Low) شمع قبلی قرار دهید و اگر قصد فروش دارید در بالای حداکثر قیمت (High) شمع قبلی قرار دهید.

بهترین استراتژی های بازار معاملاتی

در بازار معاملاتی بالا، مشاهده می کنیم که یک روند نزولی در حال روی دادن است. فلش قرمز رنگ موقعیت خوبی را برای فروش پیشنهاد می دهد. در این مورد حد ضرر (SL) را می توان کمی بالاتر از حداکثر قیمت (High) شمع قبلی قرار داد (خط قرمز در عکس). این مورد ریسک خیلی کمی به همراه دارد اما همان طور که در نمودار می بینید، می توان به سود زیادی دست یافت.

زمانی که روند شکسته می شود بفروشید

روندها زمانی می توانند سودآور باشند که سود خود را حفظ کنید، بنابراین بایستی بدانید چه زمانی از معامله خارج شوید. برای این که بفهمید چه زمانی از روند خارج شوید، به روند با دقت نگاه کنید و اگر شکسته شدن روند را دیدید فورا از معامله خارج شوید.

زمانی که روند شکسته می شود چگونه مشخص می شود؟

قانون کلی در مورد شکسته شدن روند زمانی روی می دهد که حداکثر قیمت “High” شمع جدید پایین تر از حداکثر قیمت “High” شمع قبلی در روند صعودی قرار گیرد و حداقل قیمت “Low” شمع بعدی بالاتر از حداقل قیمت Low”” شمع قبلی در روند نزولی باشد. مثال مشابه دیگری را مشاهده کنید:

بهترین استراتژی های بازار معاملاتیاگر حداقل قیمت Low”” شمع جدید بالاتر از حداقل قیمت شمع قبلی باشد روند شکسته می شود. زمانی که قیمت به به حداکثر قیمت “High” شمع قبلی برمی گردد از معامله خارج می شوید. همچنین در روند صعودی زمانی روند شکسته می شود که حداکثر قیمت “High” شمع جدید پایین تر از حداکثر “High” شمع قبلی است و زمانی از معامله خارج می شوید که قیمت به حداقل “Low” شمع قبلی رسیده باشد.

بهترین استراتژی های بازار معاملاتی

اکنون شما یک استراتژی بسیار قدرتمند را آموختید، سعی کنید از آن استفاده کنید.

استراتژی الگوی کانال

استراتژی الگوی کانال اغلب در معاملات کاربرد دارد. چرا؟ زیرا بیشتر زمان ها، ابزارهای معاملاتی تشکیل کانال را می دهند. این کانال ها تشکیل مثلث را می دهند. خسته کننده به نظر می رسند اما می توانند بسیار سودآور باشند. اگر بتوانید نوع الگو را تشخیص دهید، پیش بینی این که برای سهام مورد نظر در آینده چه اتفاقی می افتد آسانتر است و این اغلب موارد کاربرد دارد.

حالا این که با این استراتژی چگونه معامله کنیم را مرحله به مرحله نشان خواهم داد:

  • این الگو چگونه به نظر می رسد؟

بهترین استراتژی های بازار معاملاتی

این استراتژی شامل یافتن الگوی چارت است که شبیه به کانال یا مثلث می باشد. همان طور که در شکل نشان داده شده است. برای تایید کانال، حداقل نیاز به دو بانس دارید. شما زمانی برای بار سوم وارد معامله می شود که چارت به لبه رسیده باشد و متوجه شوید که قیمت از خطوط حمایت و مقاومت قبلی عبور نمی کند. شما می توانید هر زمان که قیمت شروع به بانس از لبه کرد، وارد معامله شوید، فقط نبایستی در زمان بانس سوم وارد پوزیشن بشوید.

اگر کانال حفظ شود، می توانید از آن سود ببرید، اما اگر یک دفعه حفظ کانال بهم خورد از معامله خارج شوید و منتظر فرصت دیگری باشید.

  • چه زمانی به سود می رسید و چه زمانی جلوی ضرر را می گیرید؟

بهترین استراتژی های بازار معاملاتی

زمانی که می خواهید وارد معامله شوید لازم است بدانید چه زمانی به سود می رسید و چه زمانی جلوی ضرر را می گیرید. در این استراتژی از ۳/۱ محدوده کانال برای سطح حد ضرر (Stop Loss) استفاده کردم و ۳/۲ کانال را به قیمت هدف (Target Price) اختصاص دادم، همان طور که در تصویر بالا نشان داده شده است.

زمانی که این الگو ظاهر می شود اغلب نتیجه می دهد و می تواند پرتفوی شما را به سود برساند. اغلب بازار به تمایل به حرکت در کنار یگدیگر دارد (حالت رنج) و این به شما کمک می کند که در این زمان به اصطلاح “خسته کننده” به سود برسید.

آنچه شما باید انجام دهید این است که در جستجوی الگوی روشن و واضح باشید. اغلب نمودارها، نامنظم هستند و قیمت به صورت سر به سر حرکت می کند. زمانی که الگو به آسانی قابل شناسایی بود شروع به معامله کنید. پول خود را به چیزی که شبیه به نوعی کانال است دور نریزید.

اگر می خواهید متعلق به ۱۰٪ از معامله گران برتر باشید، لازم است هشیار باشید و تنها زمانی وارد معامله شوید که در مورد الگوی کانال مطمئن هستید. یک نکته بسیار مهمی که به بسیاری از معامله گران حرفه ای کمک می کند تا واقعا در حرفه خود پیشرفت کنند، پیگیری معاملات و الگوهای مختلف است. جاهایی که استراتژی کاربرد دارد و جاهایی که کاربرد ندارد را یادداشت کنید و بر اساس آمار خودتان اقدام به عمل نمایید.

  • یک مثال واقعی

بهترین استراتژی های بازار معاملاتی

در چارت ۳۰ دقیقه ای بالا، روند نزولی را مشاهده می کنید. من الگوی کانال را در تایم فریم ۳۰ دقیقه بعد از کنترل نمودار در تایم فریم های مختلف شناسایی کردم. به نظر می رسد معامله در محدوده زمانی، ۱۴ اکتبر باشد. سطح بالا، قیمت ۱٫۶۱ و سطح پایین، قیمت ۱٫۵۹ است. زمانی که نمودار به حداکثر قیمت (Higher) شمع نزدیک می شود، پوزیشن خرید می گیرم. نوار صورتی رنگ جایی است که می فروشم و نوار نارنجی رنگ جایی است که حد ضرر (ST) را قرار دادم و بر روی نوار سبز رنگ، هدف سود (Target Profit) را مشخص کردم. در این مورد از ۳/۱ برای حد ضرر (SL) و ۳/۲ برای قیمت هدف (Target Price) را دنبال نکردم چون در اینجا می خواستم ضرر کمتری را داشته باشم.

نتیجه چیست؟ یک معامله سودآور را به همراه داشت. میزان ریسک کاملا به دید شما از چارت معاملاتی بستگی دارد. با این استراتژی از ریسک کم با سود بالا استفاده کردم.

استراتژی دوقلوی سقف یا دبل تاپس (Double Tops)

اکثر معامله گران موفق از تحلیل تکنیکی استفاده می کنند و الگوهای نمودار برای کسب درآمد را به کار می بندند. آنها فهرستی از الگوهای اصلی که کاربردی است را دارند و دائم از این الگوها استفاده می کنند. هر زمان که شکل خاصی ظاهر شود، آنها معامله خود را آغاز می کنند و می دانند که ۵۵ تا ۹۰ درصد مواقع برنده هستند.

یکی از این الگوهای بسیار موفق، استراتژی دو قلوی سقف یا دبل تاپس (DT) است. اغلب این الگو در نمودار ظاهر می شود و تقریبا هر روز الگوی دو قلوی سقف یا دبل تاپس یا (DT) را مشاهده می کنم. به این بستگی دارد که چه قدر از روز را پشت کامپیوتر می نشینید و از چند ابزار مختلف برای بررسی نمودار استفاده می کنید. هنگامی که دو قلوی سقف مناسب را مشاهده کردید، می توانید وارد معامله شوید و بدانید شانس به نفع شماست. در ادامه مراحل یافتن استراتژی دبل تاپس معاملاتی را نشان خواهم داد. این یکی از الگوهای سودآوری است که توصیه می کنم به آن توجه کنید.

سهام مختلف را بر روی صفحه کارگزاری خود مرور کنید.

برای یافتن الگوی دو قلوی سقف، نمودار سهام یا ارز های مهم را بررسی می کنم. نمودار یک ساعته و ۵ دقیقه را بررسی می کنم تا دوتایی بالا و پایین را پیدا کنیم. با بزرگ نمایی نمودار، بهتر می توان آن را بررسی کرد.

بهترین استراتژی های بازار معاملاتی

در نمودار بالا، الگوی دو قلوی سقف به خوبی قابل مشاهده است. شما می توانید تایم فریم را بر اساس علاقمندی خود انتخاب کنید. بستگی به این دارد که معامله شما چه قدر طول می کشد. اگر می خواهید معامله را در عرض ۵ دقیقه تا چند ساعت انجام دهید، باید از نمودار ۵ یا ۱۵ دقیقه استفاده کنید، اگر به دنبال استراتژی سویینگ یا (نوسان گیری) هستید از تایم فریم بیشتر مثلا ۳۰ دقیقه یا یک ساعته یا بیشتر استفاده کنید.

این الگو چه شکلی است؟

بایستی به دنبال الگوی W شکل باشید، زمانی که روند به سرعت به بالا حرکت می کند سپس پولبک می کند و دوباره بالا می رود، حد ضرر (SL) را در همان سطح یا در زیر حداکثر قیمت (High) شمع قبلی قرار می دهید و مجددا شروع به پایین آمدن می کند.

بهترین استراتژی های بازار معاملاتی

در تصویر بالا مثالی از الگوی دو قلوی سقف رسم شده است. در آنجا شما می توانید ببینید که سهام قادر نیست به بالاترین جایگاه اولیه برسد و قدرت را از دست داده است. حالا بایستی صبر کنید تا روند به زیر حداقل قیمت (Low) شمع قبل از خود برسد که بین دو سطح بالایی قرار دارد. زمانی که روی حداقل قیمت (Low) شمع قبل از خود ایستاد (زمانی که نوار مشکی به عنوان خط گردن (Neckline) را رسم کردید)، اقدام به خرید یا فروش سهام می کنید.

گاهی این الگو به درستی کار نمی کند، به همین دلیل همیشه حد ضرر (SL) را بین دبل تاپس و محل ورود به پوزیشن قرار می دهم. اگر این بار کار نکرد، نگران نباشید، مهم است که در زمان مناسب از معامله خارج شوید تا سرمایه خود را حفظ کنید و در زمان دیگری آن را مجددا امتحان کنید.

برای به دست آوردن سود بیشتر، (TP) را یک و نیم تا دو برابر بیشتر از حد ضرر (SL) مشخص می کنم. همان طور که در نمودار بالا مشاهده می کنید. اغلب نسبت حد سود (TP) به حد ضرر (SL) یک و نیم برابر کافی است و در باند مدت سودآور است.

استراتژی دو قلوی کف یا دبل باتم (Double Bottom)

عکس روش بالا کار می کند.

بهترین استراتژی های بازار معاملاتی

شکل بالا مانند نمونه قبلی فقط به صورت برعکس کار می کند. توجه: بسیار مهم است تا خط گردن (Neckline) تشکیل نشده وارد معامله نشوید. بعضی از معامله گران حد ضرر (SL) را آزادانه تر در بالا یا پایین دو قلوی کف یا دبل باتم قرار می دهند؛ اما من نسبتا محافظه کارانه عمل می کنم و حد ضرر (SL) و حد سود (TP) را به همان روش بالا قرار می دهم تا در معاملات به موفق دست پیدا کنم. من از استراتژی خودم استفاده می کنم و شما آزاد هستید تا سطوح مختلف را تجربه کنید.

بهترین استراتژی های بازار معاملاتی

نمودار بالا، مثال بسیار خوبی از الگوی دو قلوی سقف یا دبل تاپس است.

نوبت شماست

حلا نوبت شماست که از این استراتژی استفاده کنید. مطالب را دوباره بخوانید و سعی کنید در الگوهای دو قلوی سقف و کف به کار برید. از حد ضرر (SL) و حد سود (TP) منطقی استفاده کنید و معاملات خود را یاداشت کنید. سپس آماری از یاداشت های خود بگیرید و بینید که آیا این الگوها هم برای شما به درستی جواب داده یا خیر و سعی کنید اشتباهات خود را پیدا کنید و در معامله بعدی، اشتباه خود را اصلاح نمایید.

چکیده:

ثبت‌نام در وبینار فارکس

استراتژی مورد نظر با استفاده از روند معاملاتی، ورود و خروج از پوزیشن را بررسی می کند. همچنین پولبک، شکست روند، الگوهای کانال و الگوهای سقف و کف به شما کمک می کند تا پوزیشن مناسب را با در نظر گرفتن حد ضرر (SL) انتخاب کنید.

نویسنده و مترجم: هانیه عظیم زادگان

به این مقاله امتیاز دهید
(۱۴۴ رای) ۴.۴
۱۲۳۴۵
ترتیبی که برای خواندن مقالات استراتژی های تحلیل تکنیکال به شما پیشنهاد میکنیم:
breakout
بریک اوت چیست؟ + نحوه تشخیص Breakout
forex-bots
معرفی 12 مورد از بهترین ربات های فارکس
timeframe
مولتی تایم فریم چیست و چه کاربردی دارد؟
candlestick-patterns
کاربرد الگوهای کندل استیک (شمعی-ژاپنی) در تحلیل تکنیکال
scalping-strategy
استراتژی اسکالپ و بهترین پوزیشن‌های معاملاتی
3-price-channels
انواع کانال در تحلیل تکنیکال + کاربرد هرکدام
bollinger-bands
آموزش اندیکاتور باند بولینگر (Bollinger Bands) + تحلیل بازارهای مالی
chart-patterns-every-trader-needs-to-know
آشنایی با بهترین الگوهای تکنیکال برای ترید روزانه ارز دیجیتال
top-four-indicators
چهار اندیکاتور برتر در سیستم معاملاتی جهان
breaking-of-the-double-volatility-channel-strategy
استراتژی شکست نوسان کانال دوبل
strategy-base-150
استراتژی معاملاتی پایه ۱۵۰ یک استراتژی بسیار سودآور
momentum-trading-strategy
بهترین استراتژی معاملاتی مومنتوم (ویلیام % R)
fractal-trading-strategy
استراتژی معاملاتی فراکتال بلستر: تکنیک‌های معاملاتی فراکتال
average-true-range-atr
استراتژی معاملاتی با میانگین محدوده واقعی (ATR)
combine-the-right-indicators
نحوه ترکیب‌ اندیکاتورهای مناسب و جلوگیری از سیگنال‌های اشتباه
pullback-strategy
قدرت پولبک به عنوان یک استراتژی مهم در معاملات
macd-strategy
بهترین استراتژی MACD جهت ورود به پوزیشن معاملاتی
best-strategy
بهترین استراتژی های بازار معاملاتی
narrow-range
نوسانگیری در معاملات با استراتژی دامنه کوتاه
role-reversal
استراتژی تغییر نقش حمایت و مقاومت در معاملات روزانه
swing-strategy
معامله روزانه با استراتژی سویینگ
moving-average-strategy
استراتژی میانگین متحرک(MA) متقاطع در تحلیل تکنیکال
momentum-strategy
استراتژی معامله برگشتی مومنتوم

4 نظر ثبت شده
پدرام .ی
پدرام .ی
931 روز قبل
الگوی اول فوق العاده عالی بود اگر در استراتژی اول در فریم روزانه یک الگوی تایید از برگشت گرفتین مثلا در یک روند صعودی اول یک کندل برگشتی زد و کندل بعدیش تاییدش کرد در فریم یک ساعته وارد پوزیشن بشید و با استلاپلاس تریل کنید یعنی استپلاس رو کندل به کندل جابجا کنید از این استراتژی میشه در استراتژی دوم هم بهره برد طوریکه هر پرشی که در هر کانال با تایم فریم یکساعته اتفاق میفته وارد پوزیشن میشید به تایم فریم روزانه برید و روند و چک کنید که در کدام قسمت بازار هستین ودر پوزیشن بمونید. دوستان همیشه استاپلاس رو با توجه به تایم فریم بالاتر یا دوتا سوئینگ قبلتر بگیرید و از موندن در معامله نترسید چون بازار بالاخره در جهت شما حرکت میکنه همچنین میتونید با یک پوزیشن 0.01 وارد بشید و وقتی بازار در جهت شما رفت یک پوزیشن بیشتر از 0.01 با توجه به حسابتون باز کنید و تریل کنید. واقعا از تیم و سایت خانه سرمایه سپاسگزارم.عالییییییییی
زارعی
زارعی
1191 روز قبل
ممونتوم یاmacd
رسول
رسول
1198 روز قبل
اون استراتژی اولی عالییه تو حساب دمو باهاش ۱۰ تا ترید موفق و نزدیک ۲۰۰ دلار سود داشتم در عرض ۳ ساعت
shahab bagheri
shahab bagheri
1347 روز قبل
عالی و کاربردی