آموزش کار با اندیکاتورها در نرم افزار داینامیک تریدر

آموزش کار با اندیکاتورها و سویینگ ها در نرم افزار داینامیک تریدر

همان‌طور که می‌دانید اندیکاتورها می‌توانند سیگنال تأییدکننده برای خرید یا فروش باشند. نرم‌افزار داینامیک تریدر نیز مانند تمامی نرم‌افزارهای تحلیلی دارای اندیکاتورهایی می‌باشد. از منوی indicator در بالای نرم‌افزار داینامیک تریدر برای اجرا کردن اندیکاتورها استفاده می‌شود. در ادامه نحوه استفاده از این اندیکاتورها را خدمتتان توضیح خواهیم داد.

هرکدام از اندیکاتورها را که قصد داشتید بر روی صفحه نرم‌افزار ظاهر شود، بر روی آن کلیک کرده و گزینه OK را می‌فشاریم. مثلاً اگر می‌خواهیم اندیکاتور مکدی را بر روی صفحه قرار دهیم، بعد از انتخاب کردن این گزینه تنظیمات این اندیکاتور را بر روی ۱۲-۲۶-۹ تنظیم کرده و کلید OK را انتخاب می‌کنیم و بعدازآن در پایین نمودار، اندیکاتور را خواهیم داشت و برای بقیه اندیکاتورها هم همین روند را ادامه می‌دهیم.

آموزش کار با اندیکاتورها در نرم افزار داینامیک تریدر

اگر دو یا چند اندیکاتور را قصد داشته باشیم در کنار هم استفاده کنیم دو حالت وجود خواهد شد:

۱-اندیکاتورها را به‌صورت مجزا داشته باشیم؛

۲-اندیکاتورها را با غیرفعال کردن گزینه tabbed در کنار هم زیر نمودار داشته باشیم.

این مطلب را حتما بخوانید:  معرفی و دانلود نرم افزار داینامیک تریدر

اندیکاتورها در نرم افزار داینامیک تریدر

با کلیک کردن بر روی یکی از اندیکاتورها و غیرفعال کردن گزینه tabbed اندیکاتورها را به‌صورت نشان داده‌شده در تصویر زیر خواهیم داشت.

جهت حذف حر کدام از اندیکاتورها بر روی آن کلیک راست کرده و گزینه remove را انتخاب می‌کنیم. یکی دیگر از روش‌های قرار دادن اندیکاتور زیر نمودار کلیک راست کردن بر روی صفحه نمودار و انتخاب گزینه indicators می‌باشد.

آموزش کار با اندیکاتورها در نرم افزار داینامیک تریدر

کار با سویینگ ها در نرم افزار داینامیک تریدر

یک نوار ابزار در بالای نرم‌افزار داینامیک تریدر قرار دارد که سویینگ های بازار را در تایم فریم‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت نشان می‌دهد که کمک بزرگی به شمارش امواج الیوت و تشخیص الگوی هارمونیک به ما می‌کند.

یکی از مواردی که در این نرم‌افزار درزمینهٔ سویینگ ها وجود دارد مقایسه دو سویینگ می‌باشد، بدین منظور از منوی tools گزینه compare two swings انتخاب کنیم. نحوه استفاده از ابزار در ویدئو زیر توضیح داده‌شده است. از این گزینه برای مواردی که با سرعت بیشتری بخواهیم نسبت نوسانات بازار را نسبت به هم بدانیم و تمایل بازار را از جهت قدرت خرید یا فروش ارزیابی کنیم، استفاده می‌کنیم.

این مطلب را حتما بخوانید:  آموزش کار با ابزار فیبوناچی زمانی در نرم افزار داینامیک تریدر

این گزینه در منوی tools قرار دارد. از این ابزار برای مشخص کردن تعداد کندل ها بین دو کندل بهره می‌بریم. مثلاً اگر در تصویر زیر بخواهیم تعداد کندل های بین دو مستطیل را محاسبه کنیم. تاریخ اول را بر روی کندل واقع در مستطیل بالا و تاریخ دوم را کندل پایین انتخابم کنیم تعداد کندل ها را به ما نشان می‌دهد.

آموزش کار با اندیکاتورها در نرم افزار داینامیک تریدر

از این ابزار برای نشان دادن دو کندل خاص در زمان تعیین شده توسط ما استفاده می‌کنیم. مثلاً اگر در تاریخ رفرنس هر کندلی را انتخاب کنیم و تعداد کندل ها را ردیف اول سمت چپ تعیین کنیم تاریخ قبل و بعد از آن کندل را با توجه به تعداد کندل مشخص‌شده نشان می‌دهد. این گزینه از منوی tools قابل انتخاب است.

ویدیو مرتبط با مقاله ” آموزش کار با اندیکاتورها در نرم افزار داینامیک تریدر “

به این مقاله امتیاز دهید
(۱۷۴ رای) ۴.۴
۱۲۳۴۵