آموزش کار با منوهای نرم افزار داینامیک تریدر- قسمت سوم

آموزش نوار ابزار سمت چپ نرم‌افزار قسمت سوم

با کلیک کردن بر روی این ابزار  در نوار ابزار سمت چپ نرم‌افزار شما می‌توانید افزایش یا کاهش قیمت را به‌صورت درصدی نشان دهید. به‌عنوان‌مثال در تصویر زیر بر روی کندل مشخص‌شده با مربع کلیک می‌کنیم با کلیک کردن بر بالای نمودار صد درصد قیمتی و دویست درصد قیمتی آن کندل نشان داده خواهد شد. البته درصد موردنظر شما با کلیک راست بر روی این ابزار قابل انتخاب است.

آموزش کار با منوهای نرم افزار داینامیک تریدر

آموزش کار با منوهای نرم افزار داینامیک تریدر- قسمت سوم

با این ابزار خواهید توانست با اعداد خاص پیش‌بینی زمانی انجام دهید. در بسیاری از نمودارها بر روی این اعداد واکنش جالبی از نمودار را می‌بینیم. در تصویر زیر ما اعداد ۳۴،۵۵،۱۰۶ و ۹۰ را انتخاب کردیم واکنش جالب نمودار به این اعداد را ملاحظه می‌کنید.

این مطلب را حتما بخوانید:  آموزش کار با منوهای نرم افزار داینامیک تریدر- قسمت دوم

آموزش منوهای نرم افزار داینامیک تریدر

اگر یک عدد را تیک بزنیم و گزینه REPEAT count را انتخاب کنیم مانند سیکل این خطوط تکرار خواهند شد برای مثال اگر عدد ۳۴ را به‌عنوان پیش‌فرض انتخاب کنیم و تیک گزینه repeat count را فعال کنیم می‌بینید که به‌صورت سیکل این خطوط تکرار می‌شود. برای مثال در تصویر زیر می‌بینید که تکرار شدن این خطوط حمایت‌های معتبری را مشخص کرده است که سهم از آن قیمت نوسان‌های جزئی را تجربه کرده است.

نتیجه تنظیمات بالا را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید

آموزش کار با منوهای نرم افزار داینامیک تریدر

کاربرد اصلی این ابزار بررسی تاریخ پدیده‌های نجومی بر روی نرم‌افزار است به‌عنوان‌مثال شما تاریخ خسوف یا کسوف‌های یک دهه را وارد فایل تکست می‌کنید و با این ابزار فراخوانی می‌کنید. چون در تحلیل تکنیکال به ندرت از این ابزاراستفاده می‌شود ما نیز از وارد شدن به جزییات این ابزار چشم‌پوشی می‌کنیم.

این مطلب را حتما بخوانید:  شروع کار با نرم افزار داینامیک تریدر و انجام تحلیل نسبتی در آن

با این ابزار می‌توانید محور زمان را به سیکل‌های متساوی الف اصله تقسیم کنید.

این ابزار که در بالای نوار ابزار سمت چپ نمودار دیده می‌شود، در نمودارهای روزانه مورداستفاده قرار می‌گیرند. با کلیک کردن بر روی آن دو حمایت و دو مقاومت انتهایی نمودار نشان داده می‌شود s1, s2 سطوح حمایتی و R1,R2 سطوح مقاومتی می‌باشند.

از این ابزار برای نشان دادن تاریخ و قیمت خاص یک کندل استفاده می‌شود. قیمت در نوار عمودی و تاریخ در نوار افقی نمودار نشان داده می‌شود.

ویدیو مرتبط با این مقاله: