آموزش معامله اسپات در صرافی کوینکس!

چگونه خرید و فروش را در قسمت اسپات صرافی کوینکس انجام بدیم؟ این ویدیو را حتما ببینید!
اگر هنوز برایتان این سوال هستش که خب چگونه می‌توانیم خرید و فروش در قسمت اسپات Spot صرافی‌های کوینکس یا بایننس انجام بدید با ما همراه باشید.
قبل از این که به حالت این که به اسپات Spot صرافی کوینکس و حالت‌های مختلف معامله را با هم مرور کنیم اگر هنوز ثبت نام در این صرافی را انجام نداده‌اید، آموزش ثبت نام در کوینکس را در چند پست قبل کامل توضیح داده‌ایم.
زمانی که وارد اپلیکیشن کوینکس می‌شویم، می‌توانید با کلیک بر روی گزینه Asset و داراییتان را نسبت به هر رمز ارز را به شما نمایش دهد و برای خرید و فروش وارد قسمت Exchange می‌شوید و از قسمت بالا می‌توانید بازار معاملاتی خودتان را انتخاب کنید و می‌توانید بر رویش کلیک کنید و هر بازاری که مد نظرتان هست را انتخاب نمایید.
الان برای مثال در بازار بیت کوین Bitcoin به تتر Tether هستیم و می‌خواهیم یک خرید را انجام بدهیم. زمانی که حالت Limit یا محدودیت قرار می‌دهیم دو باکس یا قسمت را باید کامل کنیم و باکس یا قسمت اول قیمت پایه‌ای است که برای بیت کوین Bitcoin می‌خواهیم در نظر بگیریم و می‌توانیم بر روی سفارشات فروش کلیک کنیم و در سفارشات خرید قیمت متوازن شده خریداران و فروشندگان را به ما نمایش می‌دهد و تعیین می‌کنیم که چه قدر بیت کوین قصد داریم بخریم برای مثال ۰.۲ بیت کوین می‌خواهیم بخریم و در آخر با کلیک بر روی گزینه Buy BTC به این قیمت پایه خرید می‌کنیم.
حالت بعدی که در واقع می‌خواهیم راجع به آن صحبت کنیم حالت Market limit یا Market price است که در این حالت یک باکس یا قسمت وجود دارد و زمانی که در این حالت هستید قیمتی که در وسط می‌بینید در واقع قیمت لحظه‌ای بازار می‌باشد و خرید ما را براساس قیمت لحظه‌ای بازار به ما نشان می‌دهد و یک مقدار خیلی کمی کارمزد بیشتری دریافت خواهد کرد اما برای بازارهای پر نوسانی که شما احتمال می‌دید که باید سریع وارد بازار شوید می‌توانید از این Market price بهره‌گیری نمایید. در نقطه مقابلش اگر بر روی گزینه Sell قرار دهید می‌توانید دارایی دیجیتال خود را بفروشید.
گزینه دیگری در قسمت اسپات Spot صرافی های کوینکس و بایننس وجود دارد که زمانی که بر روی این حالت تغییر می‌دهید ۳ باکس یا قسمت وجود دارد که باید پر نمایید. باکس یا قسمت وسطی جایی است که می‌خواهیم قیمت پایه را در نظر بگیریم که برای مثال ۵۷۵۱۴ است و در باکس بعدی می‌گوییم که چه قدر از بیت کوین bitcoin ما را بفروشد که در این قسمت برای مثال عدد ۰.۲ را وارد می‌کنیم. اما باکس سوم که اول این صفحه قرار دارد. در واقع باکسی است که حد ضرر ما را در نظر می‌گیرید و در این بازار پر نوسان باید حدی را مشخص کنیم که با ضرر آن قیمت هم همراه باشیم اما باید حد تحمل ضرر را مشخص کنیم که برای مثال ما در این قسمت ۵۶۰۰۰ دلار را وارد می‌کنیم و می‌گوییم کل آن ۱۰۰ درصد دارایی من که ۰.۲ بیت کوین بود برایم با این حد ضرر بفروش.
در این حالت دو Order ما ثبت می‌کنیم که یک Order برای ۵۷۵۱۴ دلاری است که اگر به آن برسد که ۰.۲ را برایمان می‌فروشد و Order بعدی روی ۵۶۰۰۰ دلار است که برای ما تا این قیمت می‌فروشد به طوری که ما جلوی ضرر کردن بیش از حد را بگیریم.
همانطور که دیدید معاملات اسپات spot کوینکس و بایننس به همین حالت می‌توانید خرید و فروش ارز دیجیتال را انجام بدیم. اما یک نکته کاربردی دیگه که به عنوان پیشنهاد و توسعه به شما قصد داریم بگوییم این که این بازار کوینکس و بایننس حالت‌های معاملات Future و Margin هم دارد که در پست‌های بعدی راجع به نحوه Future و Margine کار کردن کوینکس و بایننس هم توضیح خواهیم داد. پیشنهاد ما به شما این است که یک عددی را برای خود برای مثال ۱۰۰ معامله موفق در قسمت اسپات انجام بدهید سپس بعد به سراغ معاملات Future یا Margin بروید بدین صورت از کمترین ضرر ممکن برخوردار خواهید شد.

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

نام صرافی تخفیف کارمزد IP خارج از ایران لینک ثبت نام
کوینکس
دارد نیاز دارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
کوکوین دارد نیاز دارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
بیت پین
دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
نوبیتکس دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
بیت ۲۴
دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
 آبان تتر
دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد

توجه: با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و کوکوین هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

برای ورود به صرافی کوینکس حتما باید با IP خارج از ایران وارد شوید.

۴.۶/۵ (۱۰ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *