کیف پول کوینکس یا ویا ولت (Via Wallet) یکی از بهترین کیف پول های ارز دیجیتال است که برخی کاربران از آن استفاده می کنند. در ادامه این کیف پول را معرفی کرده و چگونگی کارکردن با آن را بررسی کرده ایم. به منظور انتخاب کیف پول مناسب برای فعالیت خود و اینکه بتوانید بسیاری از دیگر اطلاعات اصلی و جانبی برای فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال را به دست آورید، می توانید در یک دوره آموزش ارز دیجیتال شرکت کنید تا در زمان کوتاهی بیشترین اطلاعات مفید را کسب کنید و به این ترتیب ضرر خود را کاهش داده و سود خود را افزایش دهید.

معرفی کیف پول کوینکس

کیف پول ViaWallet (یکی از زیرمجموعه های ViaBTC) در ماه مارس سال 2019 راه اندازی و به عنوان یک کیف پول غیرمتمرکز با پشتیبانی از چندین ارز دیجیتال معرفی شد. این کیف پول از ارزهای شناخته شده ای از جمله بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش و… همچنین بیش از 1 میلیون توکن پشتیبانی می کند. امکان ساخت و مدیریت چند کیف پول، صرافی غیرمتمرکز و استیک کردن برخی از امکانات کیف پول ViaWallet هستند.

دانلود کیف پول کوینکس

کیف پول ViaWallet کیف پول اختصاصی صرافی کوینکس است. مانند دیگر پلتفرم ها در حوزه بلاک چین لازم است ابتدا مطمئن باشید پلتفرمی که روی گوشی موبایل خود نصب می کنید، پلتفرم اصلی است نه یک فایل کلاه برداری؛ زیرا در صورتی که پلتفرم کیف پول تقلبی باشد، کل دارایی شما در آن کیف پول به خطر می افتد.

برای آنکه مطمئن شوید اپلیکیشن اصلی کیف پول را دانلود می کنید، باید آن را از منابع معتبر مانند گوگل پلی (Google Play) برای اندروید و اپ استور (App Store) برای آیفون دریافت کنید.

همچنین صرافی کوینکس یکی از محصولات مؤسسان استخر استخراج Via BTC است که اتفاقاً در میان ایرانیان کاملاً شناخته شده و محبوب است. از دیگر محصولات این مؤسسه (علاوه بر صرافی، استخر استراج و…) کیف پول کوینکس (Via Wallet) است که می توانید با مراجعه به وب سایت ViaBTC به آدرس اینترنتی www.viabtc.com کیف پول را دریافت کنید.

برای این کار باید با نگه داشتن ماوس روی بخش منو که با علامت سه خط در گوشه بالا و سمت چپ صفحه نمایش وجود دارد، گزینه ViaWallet را از زیرمنویی که باز می شود، انتخاب کنید.

با انجام آنچه گفته شد، به صفحه ای هدایت می شوید که لینک دانلود کیف پول از گوگل پلی برای اندروید، App Store و Testflight برای گوشی های آیفون و همچنین دانلود فایل APK برای دانلود مستقیم فایل را خواهید دید. همچنین می توانید بارکد موجود در این بخش را اسکن کنید تا به وب سایت مربوط برای دانلود کیف پول هدایت شوید.

کیف پول کوینکس کجاست؟

همان طور که پیش از این نیز اشاره کردیم، برای دسترسی به کیف پول کوینکس که با نام ویا ولت (Via Wallet) ارائه شده است، می توانید به فروشگاه های گوگل پلی برای دانلودکردن اپلیکیشن متناسب با سیستم عامل اندروید مراجعه کنید. همچنین اگر سیستم عامل گوشی هوشمند شما IOS باشد، می توانید به یکی از فروشگاه های App Store یا Testflight مراجعه کنید.

همچنین می توانید با رفتن به وب سایت ViaBTC به آدرس اینترنتی www.viabtc، مراجعه به بخش محصولات و سپس انتخاب ViaWallet، نسخه APK کیف پول کوینکس را به صورت مستقیم دریافت کنید یا یکی از لینک های فروشگاه هایی را که پیش از این عنوان کرده بودیم، انتخاب کنید.

در ادامه آخرین لینک های دانلود این کیف پول برای سیستم عامل های اندروید و IOS را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

کیف پول اندروید کوینکس    کیف پول IOS کوینکس

مشاهده کیف پول در کوینکس

اگر شما یک تریدر هستید که تعداد معاملات فراوانی را انجام می دهید، احتمالاً دارایی های خود را پس از هر ترید به کیف پول انتقال نمی دهید. در مقابل افرادی که با دید سرمایه گذاری برای خرید ارز دیجیتال اقدام می کنند، پس از خرید برای جلوگیری از مشکلات احتمالی مانند هک صرافی، ارزهای خود را از کیف پول صرافی به یک کیف پول شخصی و امن انتقال می دهند.

با این همه افرادی که می خواهند برای مدتی دارایی خود را در صرافی نگه داری کنند، می توانند از بخش مالی در صرافی کوینکس استفاده کنند. فعالیت های مختلفی از جمله واریز (Deposit)، برداشت (Withdraw)، جابه جایی میان بازارهای مختلف از جمله بازارهای اسپات، فیوچرز و مارجین و همچنین امکان استیک کردن ارزها از جمله فعالیت های مالی است که می توانید در صرافی کوینکس از آن بهره مند شوید.

کاربران برای انجام معامله در هر بخش (اسپات، فیوچرز یا مارجین) باید دارایی خود را به همان بخش انتقال دهند و سپس برای معامله اقدام کنند. همچنین افرادی که ارز دیجیتالی در حساب خود در صرافی دارند که فعلاً قصد انجام معامله روی آن را ندارند، می توانند با استیک کردن آن درآمد غیرفعال برای خود ایجاد کنند. برای این کار باید دارایی کاربر به بخش Financial از بخش Assets انتقال یابد.

همان طور که در شکل زیر می بینید، با مراجعه به بخش Assets Overview می توانید دارایی های خود در صرافی را کامل مدیریت کنید، آن ها را به بخش های متفاوت انتقال دهید، استیک کنید و دیگر فعالیت های مورد نیاز را روی آن ها انجام دهید.

بهترین کیف پول برای کوینکس

توکن بومی صرافی کوینکس با نماد اختصاری CET در سال 2018 معرفی شد. در زمان نگارش این مقاله توکن این با قیمت تقریبی 0.044 دلار در میان کاربران در حال مبادله شدن است. در حالی که تعداد کل توکن های CET قرار است به عدد 10.000.000.000 واحد برسد، در زمان نگارش این مقاله بیش از 708 میلیون واحد از این توکن ها در حال گردش و مبادله در میان کاربران هستند. در ادامه برخی از بهترین کیف پول هایی که از این توکن پشتیبانی می کنند، بیان شده اند.

  • کیف پول سخت افزاری لجر (Ledger)
  • کیف پول سخت افزاری ترزور (Trezor)
  • کیف پول ویا ولت (Via Wallet)
  • کیف پول تراست ولت (Trust Wallet)
  • کیف پول متامسک (Meta Mask)

ساخت کیف پول در کوینکس

پس از اینکه اپلیکیشن کیف پول ویا ولت را از یک منبع معتبر دانلود و روی گوشی های خود نصب کردید، آنچه را در ادامه خواهیم آورد دنبال کنید تا به این ترتیب کیف پولی برای خود ساخته باشید و بتوانید در ارسال، دریافت، نگه داری و البته دیگر فعالیت ها روی ارزهای خود از آن استفاده کنید.

پس از نصب اپلیکیشن اطلاعاتی به صورت آنچه در شکل زیر می بینید، برای شما نمایش داده می شود که می توانید آن ها را مشاهده کنید و به این ترتیب کمی با کیف پول ViaWallet آشنا شوید.

پس از معرفی مختصر کیف پول ویا ولت صفحه ای برای شما باز می شود که می توانید در صورت داشتن کیف پول از قبل، اطلاعات آن را وارد کنید تا دارایی های شما به کیف پول جدید منتقل شود یا برای ایجاد یک کیف پول جدید اقدام کنید. از آنجا که قصد ما در این بخش این است که چگونگی ایجاد کیف پول را شرح دهیم، گزینه Create به معنای ساختن را انتخاب می کنیم.

در این بخش باید یک رمز عبور مطمئن را برای ورود به کیف پول انتخاب کنیم و همان رمز عبور را در کادر دوم نیز وارد کنیم. در بخش بعد با فعال کردن گزینه I’ve read and agreed to terms of service نشان می دهیم قوانین را مطالعه کرده ایم و با آن ها توافق داریم. درنهایت نیز با کلیک روی گزینه Next به مرحله بعد در ساخت کیف پول کوینکس هدایت می شویم.

در مراحل بعدی، عبارات امنیتی به شما داده خواهد شد، اما پیش از آن نکاتی به کاربر گوشزد می شود که بهتر است به دقت به آن ها توجه کنید. شما در اینجا باید تمام بندها را فعال کنید تا نشان دهید متوجه ارزش عبارت و گرفتن نسخه پشتیبان از آن ها هستید. آنچه در بندهای مختلف این صفحه آورده شده است، در ادامه می بینید.

  • در صورتی که من عبارات امنیتی را که کیف پول به من می دهد، به هر دلیلی از دست بدهم، همه دارایی های من برای همیشه از بین خواهد رفت.
  • اگر این عبارات را با کسی به اشتراک بگذارم، احتمال دزدیده شدن دارایی های من وجود دارد.
  • اگر از عبارات پشتیبان گیری (Back up) نکنم، درصورت حذف اپلیکیشن، آن ها را برای همیشه از دست خواهم داد.
  • من به تنهایی مسئولیت حفاظت عبارات را بر عهده دارم.
  • من متوجه هستم که کیف پول ویا ولت قادر به بازیابی عبارات نخواهد بود.

با کلیک روی گزینه Back Up می توانید از عباراتی که در مرحله بعد به شما نمایش داده می شود، نسخه پشتیبان بگیرید. فراموش نکنید که حتماً این کار را انجام دهید؛ زیرا در آینده درصورت نیاز به ورود به کیف پول خود در گوشی دیگر یا نصب دوباره کیف پول، به آن ها نیاز پیدا خواهید کرد.

همچنین اگر روی گزینه Encrypt Backup کلیک کنید، بخش BackUp بدون پشتیبان گیری گذر می کند و عبارات امنیتی را می بینید.

در مرحله بعد، صفحه ای برای شما باز خواهد شد که عبارات در آن وجود دارند، اما در ابتدا نمی توانید آن ها را ببینید. از شما خواسته شده است عبارات را یادداشت کنید؛ زیرا در ادامه به آن ها نیاز خواهید داشت. توجه داشته باشید ترتیب و شماره عبارات نیز در این بخش مهم است.

با کلیک روی گزینه View می توانید عبارات امنیتی را مشاهده کنید و سپس با کلیک روی گزینه I’ve Backed up نشان می دهید از عبارات پشتیبان گیری کرده اید.

در مرحله بعد، 5 درخواست برای شما مطرح شده است؛ برای مثال از شما خواسته شده از میان سه عبارت موجود، عبارت شماره 12 را (که در مرحله پیش آن ها را یادداشت کرده بودید) انتخاب کنید. با انتخاب 5 گزینه صحیح، گزینه Verify فعال می شود که باید روی آن کلیک کنید.

در این مرحله کیف پول شما ساخته شد و حالا می توانید از خدمات متنوع آن استفاده کنید، اما کاری که باید در این مرحله انجام دهید این است که روی گزینه Use Now کلیک کنید.

نکته دیگری که وجود دارد این است که شما می توانید چندین کیف پول بسازید، اگر قصد ساخت کیف پول دیگری را داشته باشید، باید با کلیک روی عبارت ViaWallet در بالا و سمت چپ صفحه کلیک کنید و از صفحه ای که برای شما باز می شود، گزینه Create را انتخاب کنید. سپس باقی مراحل را طب آنچه پیش از این توضیح دادیم، پیش بروید تا بتوانید یک کیف پول دیگر در ViaWallet بسازید.

علاوه بر مسیری که گفته شد، می توانید با کلیک روی تب Me در نوار پایین صفحه و سپس انتخاب گزینه Manage Wallet و پس از آن انتخاب گزینه Create نیز برای ساخت کیف پول کوینکس اقدام کنید.

افزودن ارز دیجیتال به لیست

برای آنکه بتوانید ارزهای دیجیتالی را که معمولاً به آن ها نیاز دارید، در صفحه اصلی خود ببینید، می توانید آن ها را به لیست موجود در صفحه اصلی کیف پول اضافه کنید تا در دفعات بعد نیاز به جست وجوی آن ها نداشته باشید. برای این کار کافی است روی گزینه Add Assets در سمت راست صفحه نمایش گوشی هوشمند خود کلیک کنید تا بتوانید ارزهای دیجیتال لیست شده در این صرافی را مشاهده کنید.

حالا کافی است ارزهای دیجیتالی که قصد اضافه کردن آن ها به صفحه اصلی را دارید، فعال کنید تا از این پس بتوانید آن ها را در صفحه اصلی کیف پول ویا ولت (ViaWallet) خود مشاهده کنید. اگر ارز دیجیتالی روی چند شبکه مختلف اجرا شده باشد و در این کیف پول از آن ها پشتیبانی شود، می توان شبکه مورد نظر را از میان شبکه های مختلف انتخاب کرد.

برای مثال ارز دیجیتال تتر (USDT) روی شبکه های مختلفی اجرا شده است که کیف پول کوینکس از این ارز بر بستر شبکه های ETH، TRC-20، BNB و Matic پشتیبانی می کند که هنگام انتخاب این ارز دیجیتال باید حتماً به این موضوع توجه شود.

 

ارسال ارز دیجیتال از کیف پول ویا ولت (Via Wallet)

یکی از پرکاربردترین فعالیت های مالی که به کمک کیف پول انجام می شود، واریز و برداشت ارز دیجیتال است. برای آنکه بتوانید در صرافی فعالیت کنید، به سرمایه اولیه نیاز دارید. این موضوع در رابطه با صرافی های خارجی کمی متفاوت از صرافی های ایرانی است؛ زیرا برای شروع فعالیت در یک صرافی ایرانی می توان به راحتی و با کمک کارت بانکی خود نیز اقدام به خرید ارز دیجیتال و فعالیت در صرافی کرد.

در حالی که صرافی های خارجی از واحد پول کشور ما پشتیبانی نمی کنند؛ به همین دلیل نیاز است سرمایه را به صورت ارز تهیه کرد و سپس به صرافی خارجی انتقال داد. در این بخش قصد داریم چگونگی ارسال و دریافت ارزهای دیجیتال را در کیف پول وایا ولت (ViaWallet) بررسی کنیم. ابتدا به ارسال ارز دیجیتال از کیف پول ویا ولت به یک صرافی خارجی می پردازیم.

شما می توانید برای این کار در صفحه اصلی کیف پول روی گزینه Send به معنای ارسال کلیک کنید. با این کار لیستی از ارزهای دیجیتال برای شما نمایش داده می شود که می توانید ارز دیجیتال مورد نظر خود برای ارسال را در آن انتخاب کنید.

همچنین می توانید ارز دیجیتال مورد نظر خود را از لیست ارزهای دیجیتال موجود در صفحه اصلی انتخاب کنید و با رفتن به صفحه همان ارز دیجیتال، فعالیت های مالی مختلف از جمله ارسال، دریافت، سواپ و… را روی آن ارز انجام دهید.

از آنجا که ما قصد داریم ارز دیجیتال را به یک آدرس دیگر ارسال کنیم، به آدرس گیرنده نیاز داریم. برای این کار باید به پلتفرم گیرنده که می تواند صرافی یا کیف پول باشد، مراجعه کنیم (آدرس کیف پول یک فرد را از او بگیریم) و ارز و شبکه انتقال را انتخاب کنیم تا به این ترتیب بتوانیم آدرس دریافت ارز دیجیتال را به دست آوریم.

ما در این بخش، صرافی کوینکس را بررسی خواهیم کرد (شیوه کار در تمام صرافی ها شباهت بسیاری به هم دارند). پس از ورود به حساب کاربری خود در صرافی، نشان گر ماوس را روی تب Assets از نوار بالای صفحه قرار دهید و سپس از منویی که باز می شود، گزینه Deposit را انتخاب کنید؛ زیرا قرار است ارز دیجیتال را از کیف پول وایا ولت به صرافی کوینکس ارسال کنیم؛ پس کیف پول فرستنده و صرافی گیرنده است.

در بخش Deposit باید ارز دیجیتال موردنظر را در کادر اول و شبکه انتقال را در بخش دوم انتخاب کنید. با این کار آدرس برای شما ایجاد می شود و می توانید آن را کپی کرده یا از بارکد استفاده کنید. کار ما با صرافی به اتمام رسید؛ حالا باید مراحل بعد را در کیف پول ویا ولت (Via Wallet) دنبال کنیم.

در این کیف پول، از یکی از مسیرهایی که گفته شد (کلیک روی گزینه Send و سپس انتخاب ارز دیجیتال یا رفتن به صفحه ارز دیجیتال مورد نظر و سپس انتخاب یکی از عملیات مالی)، وارد صفحه ارز دیجیتال مدنظر بر بستر شبکه متناسب با شبکه انتقال انتخاب شده در صرافی خواهیم شد. از آنجا که قصد ارسال ارز دیجیتال را داریم، گزینه Send را انتخاب می کنیم.

در صفحه جدیدی که باز می شود، آدرس را در کادر اول قرار می دهیم یا از طریق بارکدخوان موجود در همین بخش، بارکد را در صرافی کوینکس اسکن خواهیم کرد.

در بخش بعد باید مقدار ارز دیجیتال را که قرار است ارسال کنیم، وارد کرده و درنهایت روی گزینه Confirm کلیک کنیم. اگر داده های مدنظر را به درستی وارد کرده باشیم، پس از مدتی ارز دیجیتال به مقداری که وارد کرده بودیم از کیف پول به صرافی منتقل می شود و می توانیم از آن رزها در معاملات خود استفاده کنیم.

دریافت ارز دیجیتال در کیف پول ویا ولت (Via Wallet)

پس از فعالیت در صرافی و کسب سود از معامله، استیک کردن یا هر فعالیت دیگری، شما به برداشت ارز دیجیتال از حساب خود در صرافی فکر می کنید. در این بخش قصد داریم دریافت ارز دیجیتال در کیف پول کوینکس (ویا ولت) را شرح دهیم. برای این کار ابتدا باید به کیف پول (که گیرنده است) مراجعه کرده و آدرس (گیرنده) را از آن استخراج کنیم.

ابتدا ارز دیجیتال موردنظر خود بر بستر شبکه انتقال مناسب را انتخاب کنید و سپس با رفتن به صفحه ارز دیجیتال، روی گزینه Receive کلیک کنید.

با این کار صفحه جدیدی برای شما باز می شود که می توانید از آن آدرس ایجادشده را کپی یا از بارکد موجود استفاده کنید. همچنین با کمک گزینه Set Amount می توانید مقدار مورد نظر برای دریافت ارز دیجیتال را که قرار است از آدرس دیگری دریافت کنید، مشخص کنید.

امکان استفاده از گزینه های کپی (Copy) و به اشتراک گذاری (Share) آدرس نیز در بخش پایین صفحه قرار گرفته است که می توانید از آن ها استفاده کنید. کار شما با کیف پول به پایان رسید و حالا زمان آن است که به صرافی مراجعه کنید.

در ادامه و در این بخش، ارسال ارز دیجیتال از صرافی کوینکس به کیف پول وایا ولت را بررسی می کنیم. برای آنکه بتوانید ارز دیجیتال خود را از صرافی کوینکس برداشت کنید و به یک کیف پول انتقال دهید، ابتدا باید وارد حساب کاربری خود در صرافی کوینکس شوید.

در مرحله بعد با قراردادن نشان گر ماوس خود روی تب Aseets و سپس انتخاب گزینه Withdraw از میان گزینه های موجود، به مرحله بعد در برداشت ارز دیجیتال از صرافی کوینکس یا به عبارت دیگر دریافت ارز دیجیتال در کیف پول ViaWallet هدایت خواهید شد.

در این مرحله ارز دیجیتال مورد نظر را از کادر اول و سپس یکی از روش های برداشت داخلی (Inter-user Transfer) یا انتقال معمولی (Normal Transfer) را انتخاب کنید. برداشت داخلی مربوط به ارسال ارز دیجیتال به حساب های فعال و موجود در صرافی کوینکس هستند، اما از آنجا که ما قصد داریم ارز دیجیتال را از حساب خود در صرافی برداشت و به حساب کیف پول شخصی ارسال کنیم، باید روش انتقال معمولی یعنی گزینه Normal Transfer را انتخاب کنیم.

توجه داشته باشید انتخاب شبکه انتقال یکی از مهم ترین نکاتی است که در زمان واریز و برداشت ارز دیجیتال باید به آن توجه کرد. پس از انتخاب روش انتقال باید شبکه انتقال را انتخاب کنید و سپس آدرس کیف پول ویا ولت (Via Wallet) را که در مرحله پیش استخراج کرده بودید، در کادر موجود قرار دهید.

درنهایت با کلیک روی گزینه Confirm اگر مراحل را به درستی طی کرده باشید، برداشت ارز دیجیتال از حساب صرافی انجام شده و به کیف پول شما منتقل می شود. گاهی به دلیل مشکلات شبکه ممکن است این فرایند کمی طول بکشد.

سواپ کردن ارزهای دیجیتال در کیف پول کوینکس (Via Wallet)

سواپ کردن یکی دیگر از امکانات کیف پول وایا ولت (Via Wallet) است که می توانید از طریق آن بدون مراجعه به صرافی، ارزهای دیجیتال را تبدیل کنید. برای این کار پس از ورود به کیف پول کوینکس از نوار پایین صفحه، تب Swap را انتخاب کنید.

در این صفحه دو کادر با عناوین Pay و Receive دیده می شوند؛ در کادر Pay مقدار ارز دیجیتال خود که قصد تبدیل آن را دارید، وارد کنید. در کادر دوم یعنی Receive ارز دیجیتالی را که تمایل دارید در عوض دریافت کنید، انتخاب کرده تا بتوانید مقدار دریافتی را مشاهده کرده و درصورت تمایل روی گزینه Confirm Swap کلیک کنید تا تبدیل ارز دیجیتال در کیف پول کوینکس (Via Wallet) انجام شود.

انتقال دارایی از دیگر کیف پول ها به کیف پول ویا ولت

زمانی که شما اپلیکیشن کیف پول کوینکس یعنی ویا ولت را نصب می کنید، در ابتدا دو گزینه Create و Import پیش روی شما قرار می گیرند. با انتخاب گزینه Import می توانید دارایی های خود را از یک کیف پول دیگر به کیف پول وایا ولت انتقال دهید.

در حالی که در روش معمولی کاربر مجبور است انتقال دارایی را به روش های واریز و برداشت انجام دهد. در ادامه چگونگی واردکردن دارایی از یک کیف پول دیگر به کیف پول ویا ولت را شرح خواهیم داد. در ابتدا پیش از آنکه به سراغ کیف پول ویا ولت بروید، باید به کیف پولی که دارایی شما در آن قرار گرفته است مراجعه کنید و عبارات امنیتی را از آن استخراج کنید.

ما در این بخش استخراج عبارات امنیتی از کیف پول تراست ولت را بیان کرده ایم. برای این کار وارد کیف پول تراست ولت شوید و از نوار پایین صفحه روی تب Settings کلیک کرده و سپس گزینه Wallets را انتخاب کنید.

در این صفحه باید روی سه نقطه موجود در مقابل Multi-coin Wallet 1 کلیک کرده و در مرحله بعد گزینه Show Secret Phrase را انتخاب کنید. با این کار کیف پول از شما می خواهد باز هم رمز عبور کیف پول (تراست ولت) خود را وارد کنید.

سپس از شما خواسته می شود چند نکته را تأیید کنید. این نکات به اهمیت عبارات امنیتی اشاره دارند و با تأیید آن ها نشان می دهید اطلاعات کافی در زمینه اهمیت این عبارات را دارید. با تأیید نکات و سپس کلیک روی گزینه CONTINUE به مرحله بعد هدایت خواهید شد.

در مرحله آخر می توانید عبارات امنیتی را مشاهده و درصورت تمایل کپی کنید (امکان نشان دادن مراحل آخر به دلیل حفظ امنیت از سوی کیف پول ممکن نبود).

با استخراج عبارات امنیتی حالا به سراغ کیف پول کوینکس (ViaWallet) بروید. اگر در ابتدای نصب اپلیکیشن کیف پول، گزینه Import را انتخاب نکرده باشید، برای رسیدن به این بخش باید پس از ورود به کیف پول، تب Me از نوار پایین صفحه را انتخاب کنید.

در صفحه جدیدی که برای شما باز می شود، باید Manage Wallet و در این مرحله، گزینه Import را از پایین صفحه انتخاب کنید. البته راه دیگر برای رسیدن به بخش Import کلیک روی گزینه در نوار بالای صفحه و سپس انتخاب گزینه Import است که سریع تر و راحت تر نیز به نظر می رسد.

از هر روشی که به بخش Import برسید، در مرحله بعد از انتخاب آن باید رمزعبور کیف پول را که در زمان ساخت آن انتخاب کرده بودید، وارد کنید. دلیل این کار افزایش امنیت دارایی شما در کیف پول است و اینکه شخص دیگری به دارایی های شما دسترسی نداشته باشد.

در مرحله بعد باید یکی از انواع کیف پول را انتخاب کنید و بدانید کیف پولی که قرار است دارایی های آن را به کیف پول ViaWallet انتقال دهید، از چندین ارز دیجیتال پشتیبانی می کند یا مختص یک ارز دیجیتال خاص است. اگر کیف پول از چند ارز دیجیتال پشتیبانی می کند، بخش بالایی یعنی Multi-cryptocurrency Wallet و در صورتی که کیف پول مخصوص یک ارز دیجیتال خاص است، آن را از بخش پایینی یعنی Single-cryptocurrency Wallet انتخاب کنید تا به مرحله بعد منتقل شوید.

پس از انتخاب نوع کیف پول در مرحله پیش، در این مرحله جدید باید تب Mnemonic Phrase را انتخاب کنید (که به طور پیش فرض انتخاب شده است) و سپس عبارات امنیتی را که از کیف پول تراست ولت استخراج کرده بودید، در این کادر قرار داده و سپس روی گزینه Next کلیک کنید.

همچنین می توانید از امکان بارکدخوان در این بخش که در پایین و سمت راست کادر عبارات امنیتی قرار گرفته است، استفاده کنید تا به کپی کردن عبارات نیاز نداشته باشید.

در مرحله آخر باید یک نام را برای کیف پول مخصوص دارایی های جدیدی که وارد کرده اید انتخاب کرده و در انتها روی گزینه Start Importing کلیک کنید. با انجام مراحلی که گفته شد، می توانید دارایی های خود را از کیف پول تراست ولت به کیف پول کوینکس انتقال دهید.

البته ممکن است کیف پول شما هر کیف پول دیگری غیر از Trust Wallet باشد که باید با توجه به نوع آن، عبارات امنیتی آن را استخراج کنید و سپس عملیات را در کیف پول Via Wallet و براساس آنچه گفته شد، دنبال کنید.

 

 

سخن پایانی

کیف پول ویا ولت یا کیف پول کوینکس یکی از زیرمجموعه های ViaBTC است که بسیاری از کاربران برای فعالیت های مالی خود در صرافی، استخر و… از آن استفاده می کنند. بسیاری از کیف پول ها علاوه بر امکان ارسال، دریافت و نگه داری ارزهای دیجیتال خدمات دیگری از جمله استیکینگ را نیز به کاربران خود ارائه می دهند که خوشبختانه کیف پول ViaWallet نیز در همین دسته قرار می گیرد.

به این ترتیب با استفاده از این کیف پول کاربران می توانند ارسال، دریافت، مبادله و استیک ارزهای دیجیتال را انجام دهند و به کمک راه های مختلف از بازار به کسب سود برسند. در این مقاله کیف پول ViaWallet به طور کامل بررسی شد تا در زمان استفاده از آن با مشکلی مواجه نشوید.

سؤالات متداول

بله، استیک کردن ارزهای دیجیتال در کنار دیگر خدمات کیف پول ویا ولت آن را به گزینه ای مناسب برای استفاده در بازار رمز ارزها تبدیل کرده است.

کاربران می توانند با مراجعه به گوگل پلی (برای اندروید) و اپ استور (برای IOS) نسخهٔ معتبر کیف پول را دریافت کنند. همچنین از آنجایی که ViaWallet یکی از محصولات ViaBTC است، می توانید با مراجعه به وبسایت ViaBTC و سپس بخش محصولات آن، فایل دانلود اپلیکیشن در فرمت AKP را به صورت مستقیم دریافت کنید و یا از لینک های Google Play، App Store و Testflight استفاده کنید.

بله، کاربران می توانند هم زمان چند کیف پول ساخته و برای دارایی های مختلف خود استفاده کرده و آن ها را مدیریت کنند، در حقیقت یکی از مزیت های کیف پول ViaWallet همین ویژگی است.

برای وارد کردن دارایی به کیف پول ویا ولت باید ابتدا عبارات امنیتی را از کیف پول مبدأ استخراج کرد و سپس با رفتن به بخش Import در کیف پول ViaWallet و جایگذاری عبارات امنیتی، دارایی ها را از کیف پول مبدأ دریافت کرد.

کاربران این کیف پول می توانند در واریز و برداشت ارز دیجیتال، استیکینگ، سواپ کردن و همچنین وارد کردن ارزهای دیجیتال از کیف پول دیگر به کیف پول کوینکس از آن استفاده کنند.