در حال حاضر، صرافی های بسیار متنوعی در بازار ارزهای دیجیتال در حال فعالیت هستند. تمام این صرافی ها با هدف ایجاد پلتفرمی جهت خرید و فروش انواع ارزهای دیجیتال طراحی و راه اندازی شده اند. در عین حال، این صرافی ها در جزئیاتی همچون تعداد کوین های پشتیبانی شده، میزان کارمزد، پشتیبانی از انواع روش های معاملاتی و سایر موارد این چنینی با یکدیگر متفاوت هستند.

فهرست []

  به این ترتیب هر معامله گری با توجه به استراتژی سرمایه گذاری، شرایط و نیازهای خود می تواند میان صرافی های موجود، مناسب ترین گزینه را انتخاب کند. بر اساس آمار و ارقام موجود و امکانات و ویژگی های ارائه شده در این دو صرافی، می توان این طور نتیجه گرفت که صرافی بینگ ایکس نسبت به صرافی کوینکس جایگاه بهتری در میان کاربران سراسر جهان قرار دارد.

  مقایسه صرافی کوینکس و بینگ ایکس

  برای آنکه بتوان نسبت به دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس دید بهتری پیدا کرد و انتخاب مناسبی داشت، لازم است این دو صرافی را از نظر امکانات و ویژگی های ارائه شده با یکدیگر مقایسه کنیم.

  امکانات و ویژگی هاصرافی کوینکس / Coinexصرافی بینگ ایکس / Bingx
  سال راه اندازی20172018
  مقر اصلیچینسنگاپور
  آدرس وب سایتwww.coinex.com/bingx.com/en-us/
  نوع صرافیمتمرکزمتمرکز
  امکان فعالیت کاربران ایرانی++
  نیاز به احراز هویت کامل
  رابط کاربری مناسب++
  پشتیبانی از ویندوز و مک+
  پشتیبانی از آیفون و اندروید++
  ارزهای دیجیتال در دسترسبیش از 600 نوع کوینبیش از 500 نوع کوین
  پشتیبانی از ارزهای فیات++
  پشتیبانی 24/7++
  پشتیبانی از API++
  پشتیبانی از کپی تریدینگ+
  پشتیبانی از معاملات مارجین++
  حداکثر اهرم100150
  پشتیبانی از معاملات P2P+
  سوشال تریدینگ+
  کارمزد تیکر (taker)0.20درصد0.05درصد
  کارمزد میکر (maker)0.20درصد0.02درصد
  کارمزد واریز
  کارمزد معاملات اسپات0.2درصد0.1درصد
  کارمزد معاملات فیوچرز0.05درصد0.05درصد
  پشتیبانی از بازار مشتقات++
  حجم معاملات 24 ساعت$22,564,906$200,491,961
  رتبه ترافیک278577587
  تعداد بازدیدکنندگان2.3 میلیون10.4 میلیون
  سقف برداشت روزانه10 هزار USD50 هزار USD
  پشتیبانی از زبان فارسی++
  تیم پشتیبانی فارسی++
  اتصال به تریدینگ ویو+
  دمو تریدینگ+
  پشتیبانی از ابزارهای معاملاتی فارکس+
  رتبه بازار اسپات در کوین مارکت کپ6036
  رتبه بازار معاملات مشتقات در کوین مارکت کپ2118

   

  بررسی اعتبار صرافی بینگ ایکس و صرافی کوینکس

  میزان اعتبار صرافی های دیجیتالی از مهم ترین مسائلی است که افراد در هنگام انتخاب پلتفرم معاملاتی به آن توجه می کنند. هر دو پلتفرم معاملاتی بینگ ایکس و کوینکس از صرافی های معتبر و محبوب در بازار کریپتوکارنسی هستند. معمولاً جهت بررسی اعتبار صرافی ها به عوامل مختلفی همچون حجم معاملات، رتبۀ صرافی در سایت Coinmarketcap، تعداد کاربران و پیشینۀ مدیران صرافی توجه می شود.

  صرافی بینگ ایکس در سال 2018 در کشور سنگاپور راه اندازی شده است. نام و پیشینۀ بنیان گذاران این صرافی در دسترس عموم مردم قرار داشته و افراد می توانند با جست وجوی بیش تر، سابقۀ فعالیت این افراد را بررسی کنند. osh Lu یکی از بنیان گذاران این صرافی بوده و اطلاعات مربوط به فعالیت های کاری وی در پروفایل لینکدین هم موجود است. بر اساس اطلاعات موجود، صرافی بینگ ایکس در رتبۀ 47 سایت Coinmarketcap قرار دارد.

  صرافی کوینکس در سال 2017 در کشور چین راه اندازی شده است. Haipo Yang، بنیانگذار و مدیر عامل CoinEx بوده و در موضوعات مربوط به CoinEx و توسعۀ آیندۀ صنعت کریپتو، شرکت دارد. بر اساس اطلاعات موجود، صرافی کوینکس در رتبۀ 66 سایت Coinmarketcap قرار دارد.

  احراز هویت در صرافی بینگ ایکس و کوینکس

  احراز هویت یکی از مهم ترین مراحل ثبت نام در بسیاری از صرافی های دیجیتالی است. اصولاً احراز هویت با هدف جلوگیری از پولشویی و تضمین مطابقت هویت کاربران با قوانین نظارتی تدوین شده است. در این صرافی ها تنها کاربرانی که مراحل احراز هویت را تکمیل کرده باشند، می توانند از امکانات پیشرفتۀ پلتفرم استفاده کنند.

  در مقابل، صرافی های دیگری هستند که فعالیت در آن ها نیازی به انجام مراحل احراز هویت ندارد. از آنجایی که احراز هویت برای کاربران ساکن ایران با دشواری های زیادی مواجه است، این گروه از صرافی ها همچون صرافی بینگ ایکس و کوینکس، گزینۀ مناسب تری برای کاربران ایرانی به شمار می روند.

  فعالیت کاربران ایرانی در صرافی کوینکس و بینگ ایکس

  وجود تحریم های مالی ایران سبب شده فعالیت کاربران ایرانی در بسیاری از صرافی های دیجیتالی با محدودیت های زیادی مواجه شود. ممکن است در مواردی این محدودیت ها به حدی جدی شود که با شناسایی ایرانی بودن کاربر، ریسک مسدود شدن حساب کاربری و از دست رفتن دارایی وی افزایش پیدا کند.

  در این میان، صرافی هایی هستند که بدون توجه به این تحریم ها، هیچ گونه محدودیتی برای فعالیت کاربران ایرانی اعمال نمی کنند. به این ترتیب، می توانید بدون محدودیت و خطر مسدود شدن حساب کاربری در صرافی های کوینکس و بینگ ایکس فعالیت کنید.

  کارمزد دریافتی در صرافی کوینکس و بینگ ایکس

  یکی دیگر از مواردی که در هنگام انتخاب صرافی معاملاتی اهمیت ویژه ای پیدا می کند، بحث میزان کارمزد دریافتی صرافی است. اصولاً صرافی ها بر اساس الگوریتم های مشخصی میزان کارمزد معاملات را محاسبه می کنند. معمولاً صرافی های دیجیتالی بر اساس نوع معامله، نوع کوین معاملاتی و سایر موارد این چنینی، کارمزد معاملات مشخص می کنند. در میان صرافی های موجود، هر دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس کارمزد مناسبی را از کاربران دریافت می کنند.