صرافی کوینکس (coinEx) یکی از محبوب ترین و معتبرترین صرافی های ارز دیجیتال در سرتاسر دنیاست. این صرافی ارز دیجیتال به دلیل ویژگی های منحصربه فرد و سهولت استفاده، توانسته است کاربران بسیاری را از سراسر دنیا به سمت خود جذب کند. همچنین از جمله صرافی های ارز دیجیتالی است که نزد کاربران ایرانی نیز محبوبیت فراوانی دارد. دلیل اصلی این موضوع این است که صرافی کوینکس کاربران ایرانی را در فهرست تحریم های اقتصادی خود قرار نداده است. به همین دلیل ثبت نام در کوینکس برای ایرانیان به سادگی قابل انجام است. البته در مطالب قبلی، بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال برای ایرانیان را نیز بررسی کرده‌ایم که می‌توانید با مطالعه و مقایسه آن‌ها، صرافی موردنظر خود را انتخاب کنید.

فهرست []

  با این تفاسیر، امروزه بسیاری از کاربران ایرانی مشغول استفاده از خدمات این صرافی ارز دیجیتال هستند و بسیاری نیز درصورت ورود به بازار ارزها، این صرافی را انتخاب می کنند. از سوی دیگر، یکی از نکاتی که همواره به تریدرها، سرمایه گذاران و به طورکلی به همه کاربران فعال در این بازار توصیه می شود، این است که از نگهداری دارایی های دیجیتال خود در حساب کاربری یا کیف پولی که خود صرافی ها در اختیار آن ها قرار می دهند، خودداری کنند؛ زیرا درصورت هک شدن حساب صرافی، ممکن است تمامی دارایی های کاربران به سرقت برود؛ بنابراین کیف پول های ارز دیجیتال، گزینه هایی ایمن تر از کیف پول های خود صرافی های ارز دیجیتال هستند.

  همین موضوع سبب شده تا یکی از اساسی ترین مراحل برای خرید و فروش یا سرمایه گذاری روی ارزهای مختلف، مرحله انتقال دارایی های دیجیتال کاربر از حساب وی در صرافی ارز دیجیتال به یک کیف پول ایمن باشد؛ از این رو در این مطلب قصد داریم برای آن دسته از کاربرانی که صرافی کوینکس را برای فعالیت های خود در بازار ارزهای دیجیتال انتخاب کرده اند، مراحل انتقال ارز از این صرافی به کیف پول را آموزش دهیم.

  آموزش انتقال ارز از صرافی ارز دیجیتال کوینکس به کیف پول

  برای انتقال ارزهای خود از حساب و کیف پول کوینکس به یک کیف پول ارز دیجیتال، در گام اول باید وارد وب سایت کوینکس شوید و پس از آن نیز به حساب کاربری خود ورود کنید.

  در گام بعدی نیاز است تا مثل شکل زیر، از قسمت منو کشویی سربرگ دارایی ها (Assets) در کوینکس، گزینه برداشت (Withdrawal) را انتخاب کنید.

  در این آموزش، قصد داریم توکن تتر بر بستر شبکه بلاک چین ترون (USDT-TRC20) را از حساب کاربری خود در کوینکس (CoinEx) به یک کیف پول انتقال دهیم. برای انجام این کار باید در ابتدا ارز خود را از فهرست ارزهای دیجیتال موجود در کوینکس پیدا کنیم. درواقع باید گزینه انتقال عادی (Normal Transfer) را انتخاب کرده و بعد از آن نیز روی گزینه USDT-TRC20 کلیک کنیم. سپس در قسمت نشانی برداشت ( Withdrawal Address) باید نشانی کیف پولی را که قصد داریم ارز خود را به آن انتقال دهیم، وارد کنیم. سپس باید از بخش مقدار برداشت (Withdrawal Amount) مقدار ارزی را که قصد انتقال به کیف پول خود داریم، تعیین کنیم. سپس باید به بررسی و تأیید مشخصات تراکنش بپردازیم.

  این بخش را به دقت انجام دهید و درصورت اشتباه، جزئیات تراکنش خود را ارسال کنید؛ چراکه درصورت اشتباه بودن جزئیات و تأیید تراکنش از سوی شما، امکان دسترسی مجدد به دارایی هایتان وجود نخواهد داشت، اما اگر می خواهید اطلاعات نمایش داده شده مربوط به جزئیات تراکنش تأیید شود، باید گزینه تأیید (Submit) را انتخاب کنید.

  نکته مهم این است که اگر قصد داشته باشیم از احراز هویت دوعاملی (2FA) استفاده کنیم، نرم افزار Google Authenticator، یکی از نرم افزارهای برتر در این زمینه است. باید با واردکردن شماره تلفن همراه خود و سپس واردکردن کدی که به شما ما پیامک می شود، فرایند احراز هویت دوعاملی را تکمیل کنید.

   

  در این مرحله، یک ایمیل خودکار با عنوان تأیید برداشت (Withdrawal confirmation) توسط صرافی کوینکس برای نشانی ایمیلی که در زمان ایجاد حساب کاربری در کوینکس وارد کرده ایم، ارسال خواهد شد که در آن مشخصات تراکنش، برای ما ارسال شده است. حال اگر مشخصات تراکنش مدنظر، مورد تأیید ما باشد، باید روی گزینه تأیید مجدد (Reconfirm)  کلیک کنیم.

  در اینجا باید به این نکته دقت کرد که لینک تأییدیه مجددی که در ایمیل ارسال می شود، به دلایل امنیتی، تنها برای مدت سی دقیقه معتبر خواهد بود و اگر در این بازه زمانی موفق نشویم عملیات انتقال (برداشت) خود را تکمیل کنیم، باید رمز عبور خود را تغییر داده و بار دیگر فرایند انتقال را انجام دهیم. البته راه دیگر نیز این است که با تیم پشتیبانی صرافی کوینکس ارتباط برقرار کرده و از این طریق مشکل را برطرف کنیم. در ادامه و درصورت تأیید جزئیات تراکنش از طریق لینک ایمیل شده، زمانی که وارد صفحه تأیید برداشت (Confirm Withdrawal) شدیم، بعد از تأیید موفق درخواست انتقال با برداشت، با انتخاب گزینه اعطای مجوز (Authorize) جواز انجام تراکنش انتقال ارز از صرافی کوینکس به کیف پول خود را صادر می کنیم.

  اکنون که فرایند انتقال ارز به کیف پول با موفقیت تکمیل شد، صرافی کوینکس بار دیگر به صورت خودکار یک ایمیل برای ما ارسال می کند و در آن تأییدشدن فرایند انتقال (Withdrawal Request Verified) را به اطلاع ما می رساند.

  در ادامه، نکات مهمی که باید برای برداشت ارز از صرافی کوینکس به آن ها دقت کنیم، آمده است:

  1. باید شبکه ای که ارز را به آن انتقال می دهید، با دقت انتخاب کنید. درحقیقت به دلیل یکسان بودن نشانی شبکه BEP20 با شبکه بلاک چین اتریوم، بیشتر افراد دچار اشتباه می شوند و با ارسال ارزهای BEP20 به بلاک چینی که این ارزها را پشتیبانی نمی کند، برخی مواقع دارایی خود را از به طور کامل از دست می دهند؛ از این رو اگر قصد جابه جایی ارز به شبکه BEP20 را دارید، کیف پولی که قصد ارسال به آن را دارید، باید شبکه ای یکسان با صرافی کوینکس داشته باشد.
  2. این امکان وجود دارد که بتوان یک ارز را روی چندین شبکه جابه جا کرد. درواقع ارز شما روی هر شبکه ای که قرار گرفته باشد، باید ارز بومی آن شبکه را نیز در کیف پول خود داشته باشید تا به عنوان کارمزد تراکنش در کوینکس، از آن ارز استفاده شود؛ برای نمونه اگر قصد انتقال USDT-TRC20 از کوینکس به یک کیف پول را داشته باشید، باید مقداری اتریوم (ETH) در کیف پول خود داشته باشید تا به عنوان کارمزد تراکنش از آن استفاده شود.
  3. در زمان برداشت حتماً به حداقل میزان واریز دقت ویژه ای داشته باشید. درواقع در صرافی کوینکس، مقدار حداقلی که برای ارزهای گوناگون تعیین شده، متفاوت است.
  4. برخی کاربران ایرانی ادعا کرده اند که حساب کاربری آن ها در صرافی کوینکس (حساب هایی با آی پی ایران) بسته شده و این صرافی کاربران ایرانی را تحریم می کند. درحقیقت این موضوع به هیچ وجه واقعیت ندارد و هیچ حساب کاربری مربوط به کاربرانی با آی پی ایران، بلوکه نشده است. درواقع صرافی ارز دیجیتال کوینکس از همان آغاز کار، خدمات خود را به کاربران ایرانی ارائه داده و تا این لحظه بسیاری از کاربران ایرانی از کوینکس استفاده کرده اند؛ پس شما بدون نیاز به استفاده از هیچ گونه نرم افزار فیلترشکن و تحریم گذر می توانید وارد وب سایت کوینکس شوید و از خدمات این صرافی استفاده کنید.
  5. اگر بخواهیم ارزهای دیجیتال خود را نه به یک کیف پول، بلکه به حساب کیف پول کاربری دیگر در صرافی ارز دیجیتال کوینکس انتقال دهیم، پیشنهاد می شود از گزینه انتقال بین کاربری (Inter-User Transfer) استفاده کنیم؛ چراکه با استفاده از این گزینه، دیگر نیازی نیست کارمزد تراکنش انتقال را به صرافی پرداخت کنیم.

  سخن پایانی

  همواره به کاربران توصیه می شود اگر علاقه مند هستند به تریدهای کوتاه مدت بپردازند، صرافی کوینکس را برای انجام معاملات خود انتخاب کنند. درحقیقت دلیل این موضوع در وهله اول، ایمنی و اعتبار بالای این صرافی ارز دیجیتال و همچنین سطوح کاربری گوناگونی است که کوینکس در اختیار کاربران خود قرار می دهد. از سوی دیگر، به وسیله کوینکس و با قابلیت احراز هویت دومرحله ای می توانید این سطح ایمنی را بیش از پیش ارتقا دهید. افزون بر این موارد، تیم توسعه دهنده کوینکس، به شدت به دنبال برطرف کردن ایرادات کلی و جزئی صرافی خود است و روزبه روز شاهدیم که این صرافی در حال پیشرفت است و امکانات و قابلیت های جدیدی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد؛ از این رو در آینده، امکانات و شرایطی به مراتب بهتر و مطلوب تر در اختیار کاربران کوینکس قرار می گیرد که با تکیه بر آن ها، تریدرها می توانند آسان تر، ایمن تر، پرسرعت تر و ارزان تر معاملات مربوط به ارزهای خود را انجام دهند.